Об областном бюджете Алматинской области на 2014-2016 годы
Решение маслихата Алматинской области от 18 декабря 2013 года N 26-156. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 24 декабря 2013 года N 2534
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Законом Республики Казахстан от 3 декабря 2013 года "О республиканском бюджете на 2014-2016 годы" Алматинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) Доходы – 306 394 538 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 21 752 841 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 82 296 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 5 557 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 284 553 844 тысяч тенге, в том числе:
трансферты из районных (городских) бюджетов – 51 945 728 тысячи тенге;
трансферты из республиканского бюджета – всего – 232 608 116 тысяч тенге, из них:
целевые текущие трансферты – 56 586 475 тысяч тенге, в том числе на:
образование – 6 485 181 тысячи тенге;
здравоохранение – 35 581 547 тысяча тенге;
социальную помощь – 98 040 тысяч тенге;
изъятие земельных участков для государственных нужд – 2 242 462 тысячи тенге;
выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года – 3 884 683 тысяч тенге;
субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения – 11 940 тысяч тенге;
обеспечение безопасности дорожного движения – 18 212 тысячи тенге;
поддержку предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" – 3 178 083 тысяч тенге;
на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012 – 2020 годы – 159 878 тысяч тенге;
на субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки – 70 435 тысяч тенге;

Алматы облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Алматы облысы мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы N 26-156 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2013 жылы 24 желтоқсанда N 2534 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасы 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8–бабына, Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6–бабы 1–тармағының 1) тармақшасына, Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 3 желтоқсандағы "2014-2016 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджет тиесінше 12 және 3 қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2014 жылға төмендегі көлемде бекітілсін:
1) Кірістер - 306 394 538 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 21 752 841 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 82 296 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 5 557 мың теңге;
трансферттердің түсімдері бойынша – 284 553 844 мың теңге, соның ішінде:
аудандық (қалалық) бюджеттерден трансферттер – 51 945 728 мың теңге;
республикалық бюджеттен түсетін трансферттер – барлығы – 232 608 116 мың теңге, соның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер – 56 586 475 мың теңге, соның ішінде:
білім беруге – 6 485 181 мың теңге;
денсаулық сақтауға – 35 581 547 мың теңге;
әлеуметтік көмекке – 98 040 мың теңге;
мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алып қоюға – 2 242 462 мың теңге;
2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 3 884 683 мың теңге;
баламасыз ауыз сумен жабдықтау көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық және жергілікті жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға – 11 940 мың теңге;
жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз етуге – 18 212 мың теңге;
"Бизнестiң жол картасы – 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға – 3 178 083 мың теңге;
Моноқалаларды дамытудың 2012 – 2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберіндегі ағымдағы іс-шараларды іске асыруға – 159 878 мың теңге;
қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауыл шаруашылығы өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім өндіруі үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялауға – 70 435 мың теңге;

на возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях – 4 821 861 тысячи тенге;
на субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса – 9 671 тысячи тенге
целевые трансферты на развитие – 54 731 288 тысяч тенге, в том числе на:
строительство объектов образования – 6 870 145 тысяч тенге;
сейсмоусиление объектов образования – 827 610 тысяч тенге;
строительство объектов здравоохранения – 2 870 000 тысяч тенге;
сейсмоусиление объектов здравоохранения – 142 069 тысяч тенге;
строительство специализированных центров обслуживания населения – 713 290 тысяч тенге;
проведение работ по инженерной защите населения, объектов и территории от природных и стихийных бедствий – 99 519 тысяч тенге;
проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда – 3 199 112 тысяч тенге;
проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 12 353 068 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения и водоотведения – 1 024 288 тысяч тенге;
развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах – 3 537 179 тысяч тенге;
развитие коммунального хозяйства – 5 106 397 тысяч тенге;
развитие газотранспортной системы – 5 140 822 тысяч тенге;
развитие транспортной инфраструктуры – 1 000 000 тысяч тенге;
развитие индустральной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" - 1 001 245 тысяч тенге;
увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 567 943 тысяч тенге;
развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов" - 1 358 993 тысяч тенге;
на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы – 599 266 тысяч тенге;
на развитие объектов спорта – 272 643 тысячи тенге;
формирование уставного капитала уполномоченной организации для строительства, проектирования жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 8 047 699 тысяч тенге;
субвенции – 121 290 353 тысячи тенге.
2) Затраты – 309 651 707 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – 3 598 532 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 529 399 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 930 867 тысяча тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 9 322 870 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 9 322 870 тысяч тенге;
5) дефицит – (-) 16 178 571 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 16 178 571 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 30.01.2014 N 27-168; 31.03.2014 N 29-176; 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (вводится в действие с 01.01.2014).

агроөнеркәсіптік кешен субъектісі инвестициялық салынымдар кезінде жұмсаған шығыстардың бір бөлігін өтеуге – 4 821 861 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялауға – 9 671 мың теңге
дамытуға арналған нысаналы трансферттер – 54 731 288 мың теңге, соның ішінде:
білім беру объектілерін салуға – 6 870 145 мың теңге;
білім беру объектілерінің сейсмо тұрақтылығын күшейтуге – 827 610 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салуға – 2 870 000 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерінің сейсмотұрақтылығын күшейтуге –  142 069 мың теңге;
арнайы халыққа қызмет көрсету орталығын салуға – 713 290 мың теңге;
халықты, объектілерді және аумақтарды табиғи және дүлей зілзалалардан инженерлік қорғау жөніндегі жұмыстарды жүргізуге – 99 519 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға – 3 199 112 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға – 12 353 068 мың теңге;
сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 1 024 288 мың теңге;
ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға – 3 537 179 мың теңге;
коммуналдық шаруашылықты дамытуға – 5 106 397 мың теңге;
газ тасымалдау жүйесін дамытуға – 5 140 822 мың теңге;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға – 1 000 000 мың теңге;
"Бизнестің жол картасы-2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға – 1 001 245 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 567 943 мың теңге;
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде қалалардың инженерлік инфрақұрылымын дамыту – 1 358 993 мың теңге;
"Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға" - 599 266 мың теңге;
Спорт объектілерін дамытуға – 272 643 мың теңге;
тұрғын үйлерді және инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, салу үшін уәкілетті ұйымның жарғылық капиталын қалыптастыруға – 8 047 699 мың теңге;
субвенциялар – 121 290 353 мың теңге.
2) Шығындар – 309 651 707 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендірулер – 3 598 532 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелер – 4 529 399 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 930 867 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – 9 322 870 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу – 9 322 870 мың теңге;
5) тапшылық – (-) 16 178 571 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 16 178 571 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 30.01.2014 N 27-168; 31.03.2014 N 29-176; 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

2. Установить, что поступления по кодам "Социальный налог" за исключением сумм, зачисляемых в бюджет Илийского и Карасайского районов, "Индивидуальный подоходный налог", "Плата за пользование водными ресурсами поверхностных источников", "Плата за лесные пользования" и "Плата за эмиссии в окружающую среду" классификации доходов единой бюджетной классификации зачисляются в областной бюджет в размере 100%.
Сноска. Пункт 2 в редакции решения Алматинской области маслихата от 08.10.2014 N 36-213 (вводится в действие с 01.01.2014).
2-1. Установить норматив распределения доходов на 2014 год по коду "Социальный налог" в бюджет Илийского района в размере 45%, Карасайского района в размере 18%.
Сноска. Решение дополнено пунктом 2-1 в соответствии с решением маслихата Алматинской области от 08.10.2014 N 36-213 (вводится в действие с 01.01.2014).
3. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год объемы бюджетных изъятий из районных бюджетов и бюджетов городов областного значения в сумме 51 861 432 тысячи тенге, в том числе по:
Илийскому району – 48 988 034 тысяч тенге;
Карасайскому району– 2 873 398 тысяч тенге.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в районные бюджеты и бюджеты городов областного значения в сумме 49 110 945 тысяч тенге, в том числе:
Аксускому – 2 417 390 тысяч тенге;
Алакольскому – 2 360 530 тысяч тенге;
Балхашскому – 2 043 645 тысяч тенге;
Енбекшиказахскому – 4 728 260 тысяч тенге;
Ескельдинскому – 2 448 706 тысяч тенге;
Жамбылскому – 3 356 141 тысяча тенге;
Каратальскому – 2 260 125 тысяч тенге;
Кербулакскому – 3 093 390 тысяч тенге;
Коксускому – 2 126 305 тысяч тенге;
Панфиловскому – 3 532 381 тысяча тенге;
Райымбекскому – 3 711 755 тысяч тенге;
Сарканскому – 2 360 670 тысяч тенге;
Талгарскому – 2 077 822 тысячи тенге;
Уйгурскому – 2 627 340 тысяч тенге;
городу Капшагай – 1 509 244 тысяч тенге;
городу Талдыкорган – 7 581 410 тысяч тенге;
городу Текели – 875 831 тысяча тенге.
5. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на развитие образования в сумме 11 920 070 тысяч тенге, в том числе за счет средств республиканского бюджета 5 937 719 тысяч тенге, из областного бюджета 5 982 351 тысяч тенге, согласно приложению 4, на:
реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 4 956 350 тысяч тенге;
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 223 514 тысяч тенге;

2. "Әлеуметтік салық" Іле және Қарасай аудандарының бюджетіне түсетін соманы қоспағанда, "Жеке табыс салығы", "Жер үсті көздерінің су ресурстарын пайдалануға төленетін ақы", "Орман пайдалануға төленетін ақы" және "Қоршаған ортаға эмиссия үшін төленетін ақы" кодтары бойынша түсімдер бірыңғай бюджеттік жіктеу кірістерінің жіктелуі облыстық бюджетке 100% мөлшерде түсетіні белгіленсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 08.10.2014 N 36-213 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2-1. 2014 жылға "Әлеуметтік салық" коды бойынша кірістерді бөлу нормативі Іле ауданының бюджетіне 45%, Қарасай ауданының бюджетіне 18% мөлшерде белгіленсін.
Ескерту. Шешім 2-1-тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 08.10.2014 N 36-213 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. 2013 жылға арналған облыстық бюджетте аудандық бюджеттер мен облыстық маңызы бар қалалар бюджеттерінен 51 861 432 мың теңге сомасында бюджеттік алымдар көзделінсін, соның ішінде:
Іле ауданы бойынша – 48 988 034 мың теңге;
Қарасай ауданы бойынша – 2 873 398 мың теңге.
4. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар бюджеттеріне және облыстық маңызы бар қалалар бюджеттеріне берілетін субвенциялар 49 110 945 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақсу ауданына
Алакөл ауданына
2 417 390 мың теңге;
2 360 530 мың теңге;
Балқаш ауданына
2 043 645 мың теңге;
Еңбекшіқазақ ауданына
4 728 260 мың теңге;
Ескелді ауданына
2 448 706 мың теңге;
Жамбыл ауданына
3 356 141 мың теңге;
Қаратал ауданына
2 260 125 мың теңге;
Кербұлақ ауданына
3 093 390 мың теңге;
Көксу ауданына
2 126 305 мың теңге;
Панфилов ауданына
3 532 381 мың теңге;
Райымбек ауданына
3 711 755 мың теңге;
Сарқан ауданына
2 360 670 мың теңге;
Талғар ауданына
2 077 822 мың теңге;
Ұйғыр ауданына
2 627 340 мың теңге;
Қапшағай қаласына
1 509 244 мың теңге;
Талдықорған қаласына
7 581 410 мың теңге;
Текелі қаласына
875 831 мың теңге.
5. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте 4 қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне білім беру саласын дамытуға 11 920 070, оның ішінде республикалық бюджет қаражаты есебінен 5 937 719 мың теңге және облыстық бюджет қаражаты есебінен 5 982 351 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарға мемлекеттік тапсырысты жүзеге асыруға – 4 956 350 мың теңге;
мемлекеттік бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелеріндегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу құралдарымен жабдықтауға – 223 514 мың теңге;

апробирование подушевого финансирования начального, основного, общего среднего образования – 362 293 тысячи тенге;
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 395 562 тысяч тенге;
капитальный ремонт школ – 5 597 321 тысяч тенге;
капитальный ремонт детских садов – 71 284 тысяч тенге;
на реализацию программы "Балапан" – 313 746 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 30.01.2014 N 27-168; 31.03.2014 N 29-176; 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета по образованию затраты в сумме 735 745 тысяч тенге, в том числе на:
повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 212 798 тысяч тенге;
увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования – 89 762 тысячи тенге;
увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования – 108 185 тысяч тенге;
обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического профессионального образования – 325 000 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 31.03.2014 N 29-176 (вводится в действие с 01.01.2014).
7. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета по здравоохранению затраты в сумме 35 581 547 тысяча тенге, в том числе на:обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи – 30 798 822 тысяч тенге;
закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов – 4 821 474 тысяч тенге;
материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне – 999 880 тысяч тенге;
увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов – 8 180 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 31.03.2014 N 29-176; 19.11.2014 N 38-220 (вводится в действие с 01.01.2014).
8. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета затраты на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе средства в сумме 22 600 тысяч тенге.

бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімді жан басына шаққандағы қаржыландыруды сынамалауға – 362 293 мың теңге;
"үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 395 562 мың теңге;
мектептердің күрделі жөндеуіне – 5 597 321 мың теңге;
бала бақшалардың күрделі жөндеуіне – 71 284 мың теңге;
"Балапан" бағдарламасын жүзеге асыруға – 313 746 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 30.01.2014 N 27-168; 31.03.2014 N 29-176; 24.04.2014 N 31-186 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014  N 38-220(01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. Білім беру бойынша 2014 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен 735 745 мың теңге сомасында шығындар қарастырылсын, соның ішінде:
"үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдерге еңбекақыны көтеруге – 212 798 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға – 89 762 мың теңге;
техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға – 108 185 мың теңге;
Техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарында оқу-өндірістік шеберханаларды, зертханаларды жаңарту және қайта жабдықтауға – 325 000 мың теңге;
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 31.03.2014 N 29-176 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. Денсаулық сақтау бойынша 2014 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен 35 581 547 мың теңге сомасында қаражат көзделсін, соның ішінде:
тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің қамтамасыз етуі және кеңейтуіне – 30 798 822 мың теңге;
дәрі-дәрмек құралдарын, вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға – 4 821 474 мың теңге;
жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жабдықтауға – 999 880 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға – 8 180 мың теңге.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 31.03.2014 N 29-176; 19.11.2014  N 38-220 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер есебінен үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға 22 600 мың теңге сомасында қаражат қарастырылсын.

9. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов в сумме 698 359 тысяч тенге, согласно приложению 5, на:
оказание жилищной помощи населению – 358 210 тысяч тенге;
выплату грантов акима области – 127 546 тысяч тенге;
на содержание служб инватакси – 4 885 тысячи тенге;
на выдачу социального пакета больным активной формой туберкулеза – 17 084 тысяч тенге;
единовременная помощь к памятным датам – 114 942 тысячи тенге;
выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 31 634 тысяч тенге;
введение стандартов специальных социальных услуг – 24 536 тысяч тенге;
реализацию плана действий по обеспечению прав и улучшению жизни инвалидов– 10 864 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 30.01.2014 N 27-168; 31.03.2014 N 29-176; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год за счет целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета затраты на поддержку частного предпринимательства в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020" в сумме 3 178 083 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 19.11.2014 N 38-220 (вводится в действие с 01.01.2014).
10-1. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в размере 10 процентов с 1 апреля 2014 года за счет средств из республиканского бюджета в сумме 3 073 891 тысяч тенге, согласно приложению 5-1.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-1 в соответствии с решением маслихата Алматинской области от 31.03.2014 N 29-176 (вводится в действие с 01.01.2014); с изменениями внесенными решением маслихата Алматинской области от 24.04.2014 N 31-186; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (вводится в действие с 01.01.2014).
10-2. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год за счет целевых трансфертов на развитие из республиканского бюджета затраты на развитие индустральной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса – 2020" в сумме 1 001 245 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-2 в соответствии с решением маслихата Алматинской области от 31.03.2014 N 29-176 (вводится в действие с 01.01.2014).

9. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте 5 қосымшаға сәйкес аудандар мен қалалар бюджеттеріне 698 359 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін, соның ішінде:
халыққа тұрғын көмегін көрсетуге – 358 210 мың теңге;
облыс әкімі гранттарын төлеуге – 127 546 мың теңге;
мүгедектерге арналған арнайы такси қызметін ұстауға – 4 885 мың теңге;
туберкулездің ауыр түрімен ауыратын науқастарға әлеуметтік пакет беруге – 17 084 мың теңге;
естелік күндерге біржолғы көмекке – 114 942 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге – 31 634 мың теңге;
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге – 24 536 мың теңге;
мүгедектердің өмірін жақсарту және құқықтарын қамтамасыз ету жоспарын іске асыруға – 10 864 мың теңге.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 30.01.2014 N 27-168; 31.03.2014 N 29-176; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте "Бизнес жол картасы – 2020" бағдарлама шеңберінде өңірлерде жеке кәсіпкерлікті қолдауға республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер есебінен 3 178 083 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 19.11.2014 N 38-220 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10-1. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте 2014 жылғы 1 сәуірден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын қызметкерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың қызметкерлерінің лауазымдық жалақысына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеуге республикалық бюджет қаражаты есебінен 5-1 қосымшаға сәйкес, аудан және қала бюджеттеріне 3 073 891 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. Шешім 10-1-тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 31.03.2014 N 29-176 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен; өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 24.04.2014 N 31-186; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
10-2. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте "Бизнестің жол картасы-2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға республикалық бюджеттен берілетін нысаналы даму трансферттері есебінен 1 001 245 мың теңге көзделсін.
Ескерту. Шешім 10-2-тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 31.03.2014 N 29-176 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

10-3. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций за счет средств из республиканского бюджета в сумме 567 943 тысяч тенге, согласно приложению 5-2.
Сноска. Решение дополнено пунктом 10-3 в соответствии с решением маслихата Алматинской области от 31.03.2014 N 29-176 (вводится в действие с 01.01.2014).
11. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 189 630 тысяч тенге, согласно приложению 6
12. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год за счет средств республиканского бюджета предусмотрены кредиты районным и городским бюджетам для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов в сумме 981 477 тысяч тенге, согласно приложению 7.
13. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на проведение противоэпизоотических мероприятий в сумме 1 711 566 тысяч тенге, согласно приложению 8.
14. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на возмещение стоимости (до 50 %) сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота), больных бруцеллезом, направляемых на санитарный убой в сумме 214 568 тысяч тенге, согласно приложению 9.
15. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на реализацию мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов" в сумме 1 287 759 тысяч тенге, согласно приложению 10.
16. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на строительство объектов образования в сумме 15 445 698 тысяч тенге, согласно приложению 11.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 30.01.2014 N 27-168; 31.03.2014 N 29-176;  24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (вводится в действие с 01.01.2014).
17. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов и городов на:
развитие и обустройство инженерно - коммуникационной инфраструктуры в сумме 14 968 597 тысяч тенге согласно приложению 12

10-3. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға республикалық бюджет қаражаты есебінен 5-2 қосымшаға сәйкес, аудан және қала бюджеттеріне 567 943 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері ескерілсін.
Ескерту. Шешім 10-3-тармақпен толықтырылды - Алматы облыстық мәслихатының 31.03.2014 N 29-176 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
11. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін 6 қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 189 630 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
12. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендер саласының мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджет қаражаты есебінен 7 қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 981 477 мың теңге сомасында кредиттер ескерілсін.
13. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте эпизоотияға қарсы шараларды жүргізу үшін 8 қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 1 711 566 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
14. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың (ірі және ұсақ мүйізді малдың) құнын иелеріне өтеу (50 % дейін) үшін 9 қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 514 568 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
15. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде өңірлердің экономикалық дамуына жәрдемдесу жөніндегі шараларды іске асыруға 10 қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне 1 287 759 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.
16. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте білім беру объектілерінің құрылысына 11 қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 15 445 698 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 30.01.2014 N 27-168; 31.03.2014 N 29-176; 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
17. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар және қалалар бюджеттерін дамытуға нысаналы трансферттер қарастырылсын:
12 қосымшаға сәйкес, инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымын дамытуға және жайғастыруға 14 968 597 мың теңге сомасында;

строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в сумме 5 858 264 тысяч тенге согласно приложению 13.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 30.01.2014 N 27-168; 31.03.2014 N 29-176; 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (вводится в действие с 01.01.2014).
18. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на строительство и реконструкцию объектов питьевого водоснабжения бюджетам районов и городов в сумме 10 262 050 тысяч тенге, согласно приложению 14.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 30.01.2014 N 27-168; 31.03.2014 N 29-176;  24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (вводится в действие с 01.01.2014).
19. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты на развитие объектов коммунального хозяйства бюджетам районов и городов в сумме 8 630 388 тысяч тенге, согласно приложению 15.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 30.01.2014 N 27-168; 31.03.2014 N 29-176;  24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (вводится в действие с 01.01.2014).
20. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета на развитие объектов коммунального хозяйства бюджетам районов и городов в сумме 797 515 тысяч тенге, согласно приложению 16.
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 30.01.2014 N 27-168; 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (вводится в действие с 01.01.2014).
21. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены средства на кредитование районных и городских бюджетов по нулевой ставке вознаграждения (интереса) на строительство и приобретение жилья в сумме 711 208 тысячи тенге, согласно приложению 17.
Сноска. Пункт 21 с изменениями, внесенными решением маслихата Алматинской области от 31.03.2014 N 29-176 (вводится в действие с 01.01.2014).
22. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год кредиты за счет средств республиканского бюджета на содействие развитию предпринимательства на селе в рамках Дорожной карты занятости 2020 в сумме 1 766 000 тысяч тенге.
23. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов за счет средств из республиканского бюджета на выкуп земельных участков для государственных нужд сумме 2 242 462 тысячи тенге, согласно приложению 18.

13 қосымшаға сәйкес, мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қоры тұрғын үйлерінің құрылысына 5 858 264 мың теңге сомасында.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 30.01.2014 N 27-168; 31.03.2014 N 29-176; 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
18. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте елді мекендерді ауыз сумен жабдықтау объектілерін салу және жаңғыртуға 14 қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 10 262 050 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 30.01.2014 N 27-168; 31.03.2014 N 29-176; 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
19. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға 15 қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 8 630 388 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 30.01.2014 N 27-168; 31.03.2014 N 29-176; 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220  (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
20. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте коммуналдық шаруашылық объектілерін дамытуға 16 қосымшаға сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 797 515 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 20-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 30.01.2014 N 27-168; 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
21. 2014 жылға тұрғын үй салуға 17 қосымшаға сәйкес, аудандар мен қалалар бюджеттеріне берілетін бюджеттік кредиттер 711 208 мың теңге көзделсін.
Ескерту. 21-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 31.03.2014 N 29-176 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
22. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджет қаражаты есебінен Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде ауылда кәсiпкерлiктiң дамуына ықпал ету үшін 1 766 000 мың теңге кредиттер қарастырылсын.
23. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға республикалық бюджет қаражаты есебінен 18 қосымшасына сәйкес, аудандық және қалалық бюджеттеріне 2 242 462 мың тенге тенге ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін.

24. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов и городов на землеустройство, проводимое при установлении границ, работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой, земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов в сумме 54 301 тысяч тенге, согласно приложению 19.
Сноска. Пункт 24 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 30.01.2014 N 27-168; 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213 (вводится в действие с 01.01.2014).
25. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год на проведение мероприятий по охране окружающей среды и развития объектов затраты в сумме 595 189 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 25 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 30.01.2014 N 27-168; 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (вводится в действие с 01.01.2014).
26. Предусмотреть в областном бюджете на 2014 год на обеспечение функционирования автомобильных дорог и развитие транспортной инфраструктуры затраты в сумме 9 754 903 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 26 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 30.01.2014 N 27-168; 31.03.2014 N 29-176;  24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (вводится в действие с 01.01.2014).
27. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2014 год в сумме 383 652 тысяч тенге, определяемых постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 27 с изменениями, внесенными решениями маслихата Алматинской области от 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213 (вводится в действие с 01.01.2014).
28. Утвердить перечень областных бюджетных программ не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2014 год согласно приложению 20.
29. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов и городов на 2014 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 21.
30. Исключен решением маслихата Алматинской области от 30.01.2014 N 27-168 (вводится в действие с 01.01.2014).
31. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам бюджета, финансов и тарифной политики".
32. Настоящее решение вступает в силу с 1 января 2014 года.
Председатель сессии
областного Маслихата                       А. Айтжанов
Секретарь областного
Маслихата                                  Е. Келемсейт
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
Алматинской области"                       Сатыбалдина Нафиса Тулековна
18 декабря 2013 года
Приложение 1
утвержденное решением маслихата
Алматинской области от 18 декабря
2013 года N 26-156 "Об областном бюджете

24. Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыруға, ауыл шаруашылығы алқаптарын бiр түрден екiншiсiне ауыстыру жөнiндегi жұмыстарына, елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыруға 19 қосымшаға сәйкес 54 301 мың теңге көлемінде жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер ескерілсін;
Ескерту. 24-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 30.01.2014 N 27-168; 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
25. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте қоршаған ортаны қорғау және объектілерді дамыту жөніндегі шараларды өткізуге 595 189 мың теңге қарастырылсын.
Ескерту. 25-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 30.01.2014 N 27-168; 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
26. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте автокөлік жолдарының қызмет атқаруын қамтамасыз етуге және көліктік инфрақұрылымды дамытуға 9 754 903 мың теңге қарастырылсын.
Ескерту. 26-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 31.03.2014 N 29-176; 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213; 19.11.2014 N 38-220 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
27. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте облыс әкімдігі қаулысымен анықталатын, облыстық жергілікті атқарушы органының резервiне 383 652 мың теңге сомасы белгіленсін.
Ескерту. 27-тармаққа өзгерістер енгізілді - Алматы облыстық мәслихатының 24.04.2014 N 31-186; 24.07.2014 N 34-200; 08.10.2014 N 36-213 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
28. 2014 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 20 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
29. 2014 жылға арналған аудандар мен қалалар бюджеттерін атқару процесінде 21 қосымшаға сәйкес жергілікті бюджеттік бағдарламалар секвестрлеуге жатпайтын болып белгіленсін.
30. Алынып тасталды - Алматы облыстық мәслихатының 30.01.2014 N 27-168 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
31. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Бюджет, қаржы және тарифтік саясат жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.
32. Осы шешім 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енеді.
Облыстық мәслихат
сессиясының төрағасы                       А. Айтжанов
Облыстық мәслихаттың
хатшысы                                    Е.Келімсейіт
КЕЛІСІЛГЕН:
Облыстық экономика және
бюджеттік жоспарлау
басқармасының бастығы                      Нафиса Төлекқызы Сатыбалдина
18 желтоқсан 2013 жыл
Алматы облыстық мәслихатының
2013 жылғы "18" желтоқсандағы

2989244
021
Содержание и ремонт государственных
пунктов искусственного осеменения
животных, заготовки животноводческой
продукции и сырья, площадок по убою
сельскохозяйственных животных,
специальных хранилищ (могильников)
пестицидов, ядохимикатов и тары из-под
них
10959
029
Мероприятия по борьбе с вредными
организмами сельскохозяйственных культур
50000
030
Централизованный закуп ветеринарных
препаратов по профилактике и диагностике
энзоотических болезней животных, услуг
по их профилактике и диагностике,
организация их хранения и
транспортировки (доставки) местным
исполнительным органам районов (городов
областного значения)

2989244
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал
шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын
дайындайтын мемлекеттік пункттердi,
ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды,
пестицидтердi, улы химикаттарды және
олардың ыдыстарын арнайы сақтау
орындарын (көмiндiлердi) ұстау және
жөндеу
10959
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды
организмдеріне қарсы күрес жөніндегі
іс-шаралар
50000
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының
профилактикасы мен диагностикасына
арналған ветеринариялық препараттарды,
олардың профилактикасы мен диагностикасы
жөніндегі қызметтерді орталықтандырып
сатып алу, оларды сақтауды және
аудандардың (облыстық маңызы бар
қалалардың) жергілікті атқарушы
органдарына тасымалдауды (жеткізуді)
ұйымдастыру

Сноска. Приложение 19 в редакции решения маслихата Алматинской области от 08.10.2014 N 36-213 (вводится в действие с 01.01.2014).
№ пп
Наименование района (города областного
значения)
Сумма, тысяч тенге
Всего
54301
1
Илийский
21688
2
Карасайский
12715
3
Кербулакский
636
4
Коксуский
48
5
Талгарский
18154
6
г.Капшагай
1060
Приложение 20
утвержденное решением маслихата
Алматинской области от 18 декабря 2013
года N 26-156 "Об областном бюджете
Алматинской области на 2014-2016 годы"
Перечень бюджетных программ не подлежащих секвестру
в процессе исполнения областного бюджета
на 2014-2016 годы
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным
программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных
организациях образования
Здравоохранение
Оказание амбулаторно-поликлинической помощи населению за
исключением медицинской помощи, оказываемой из средств
республиканского бюджета
Оказание стационарной медицинской помощи по направлению
специалистов первичной медико-санитарной помощи и организаций
здравоохранения, за исключением медицинских услуг закупаемых
центральным уполномоченным органом в области здравоохранения
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных
организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом,
инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и
расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением
психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в
Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической
почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями,
иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации
почек
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными
продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий
населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях
отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп вакцин и других медицинских
иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики
населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым
инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до
ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Приложение 21
утвержденное решением маслихата
Алматинской области от 18 декабря 2013
года N 26-156 "Об областном бюджете
Алматинской области на 2014-2016 годы"
Перечень местных бюджетных программ не подлежащих
секвестру в процессе исполнения районного (городского)
бюджета на 2014-2016 годы
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение

Ескерту. 19-қосымша жаңа редакцияда - Алматы облыстық мәслихатының 08.10.2014 N 36-213 (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
пп
Аудан (облыстық мәні бар қала) атауы
Сомасы, мың теңге
Барлығы
54301
1
Іле
21688
2
Қарасай
12715
3
Кербұлақ
636
4
Көксу
48
5
Талғар
18154
6
Қапшағай қ.
1060
Алматы облыстық Мәслихатының
2013 жылғы "18" желтоқсандағы
"Алматы облысының 2014-2016 жылдарға
арналған облыстық бюджеті туралы"
N 26-156 шешіміне
20 қосымша
2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеттің
атқарылуы барысында қысқартуға жатпайтын
жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы
білім беру
Денсаулық сақтау
Республикалық бюджет қаражатынан көрсетілетін медициналық көмекті
ескермегенде, халыққа амбулаториялық-емханалық көмекті көрсету
Республикалық бюджеттің қаражаты есебінен және аудандық маңызы бар
және село денсаулық сақтау субъектілері көрсетілетінді қоспағанда,
бастапқы медициналық-санитарлық көмек және денсаулық сақтау
ұйымдары мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілеріне
стационарлық және стационарлықты ауыстыратын медициналық көмек
көрсету
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас
бөлiктерi мен препараттарын өндiру
Салауатты өмiр салтын насихаттау
Жедел медициналық көмекті көрсету және санитарлық авиация
Туберкулезбен, жұқпалы, және психикалық аурулардан және
психикасының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық
көмек көрсету
Қазақстан Республикасына ЖҚТБ індетінің алдын алу және оған қарсы
күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттармен
қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химиялық препараттармен қамтамасыз ету
Бүйрек функциясының созылмалы жеткіліксіздігі, аутоиммунды,
орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды,
сондай-ақ бүйрегі транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік
заттармен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік
заттармен және арнайы балалар тағамдары мен емдік тамақ
өнімдерімен қамтамасыз ету
Азаматтардың жекелеген санаттарын амбулаториялық емдеу деңгейінде
жеңілдікті жағдайларда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын ересек адамдарды емдеу кезінде қанның ұюы
факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммунды алдын алу жүргізу үшін вакциналарды және басқа
иммундық-биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
Жіті миокард инфаркт сырқаттарын тромболитикалық препараттармен
қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда ауыр халдегі адамдарды дәрiгерлiк көмек
көрсететiн жақын жердегі денсаулық сақтау ұйымына
жеткiзудi ұйымдастыру
Алматы облыстық Мәслихатының
2013 жылғы "18" желтоқсандағы
"Алматы облысының 2014-2016 жылдарға
арналған облыстық бюджеті туралы"
N 26-156 шешіміне
21 қосымша
2014-2016 жылдарға арналған аудандық (қалалық) бюджеттің
атқарылуы барысында қысқартуға жатпайтын
жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Бiлiм беру
Жалпы білім беру