Об областном бюджете Костанайской области на 2014-2016 годы
Решение маслихата Костанайской области от 18 декабря 2013 года № 223. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 26 декабря 2013 года № 4370. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо Аппарата Костанайского областного маслихата от 26 февраля 2015 года № 66)
Сноска. Прекращено действие по истечении срока, на который решение было принято - (письмо Аппарата Костанайского областного маслихата от 26.02.2015 № 66).
Костанайский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Костанайской области на 2014-2016 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2014 год в следующих объемах:
1) доходы – 134859080,5 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 5821603,6 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 810363,5 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 9828,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 128217285,4 тысячи тенге;
2) затраты – 134495897,4 тысячи тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1161288,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2463907,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 1302618,8 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 766360,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 766360,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 1564465,1 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1564465,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения маслихата Костанайской области от 24.11.2014 № 326 (вводится в действие с 01.01.2014).
2. Установить нормативы распределения доходов путем зачисления 100 процентов индивидуального подоходного налога и социального налога в бюджеты районов и городов.
3. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов областного значения в областной бюджет в сумме 13889994,0 тысяч тенге, в том числе:
города Костаная – 7153504,0 тысяч тенге;
города Лисаковска – 557659,0 тысяч тенге;
города Рудного – 6178831,0 тысячи тенге.
4. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрены объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджетам районов и городу областного значения, в сумме 21732416,0 тысяч тенге, в том числе:
Алтынсаринскому – 849812,0 тысяч тенге;
Амангельдинскому – 1339411,0 тысяч тенге;
Аулиекольскому – 1974897,0 тысячи тенге;
Денисовскому – 1148548,0 тысячи тенге;
Джангельдинскому – 1454579,0 тысяч тенге;
Житикаринскому – 1034155,0 тысяч тенге;
Камыстинскому – 984151,0 тысячи тенге;

Қостанай облысының 2014-2016 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы
Қостанай облысы мәслихатының 2013 жылғы 18 желтоқсандағы № 223 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 26 желтоқсанда № 4370 болып тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Қостанай облыстық мәслихаты аппаратының 2015 жылғы 26 ақпандағы № 66 хаты)
Ескерту. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - (Қостанай облыстық мәслихаты аппаратының 26.02.2015 № 66 хаты).
Қостанай облыстық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қостанай облысының 2014-2016 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2014 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 134859080,5 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 5821603,6 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 810363,5 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 9828,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 128217285,4 мың теңге;
2) шығындар – 134495897,4 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1161288,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер – 2463907,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 1302618,8 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 766360,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 766360,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 1564465,1 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1564465,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 24.11.2014 № 326 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Аудандар мен қалалар бюджеттеріне жеке табыс салығы мен әлеуметтік салықтың 100 пайызын есепке алу жолымен кірістерді бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлардың көлемі 13889994,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
Қостанай қаласынан – 7153504,0 мың теңге;
Лисаков қаласынан – 557659,0 мың теңге;
Рудный қаласынан – 6178831,0 мың теңге.
4. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық бюджеттен аудандар мен облыстық маңызы бар қала бюджеттеріне берілетін субвенциялар көлемі 21732416,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның iшiнде:
Алтынсарин – 849812,0 мың теңге;
Амангелді – 1339411,0 мың теңге;
Әулиекөл – 1974897,0 мың теңге;
Денисов – 1148548,0 мың теңге;
Жангелдин – 1454579,0 мың теңге;
Жітіқара – 1034155,0 мың теңге;
Қамысты – 984151,0 мың теңге;

Карабалыкскому – 1459291,0 тысяч тенге;
Карасускому – 1439048,0 тысяч тенге;
Костанайскому – 1280549,0 тысячи тенге;
Мендыкаринскому – 1575412,0 тысяч тенге;
Наурзумскому – 942529,0 тысяч тенге;
Сарыкольскому – 1469401,0 тысяч тенге;
Тарановскому – 489397,0 тысяч тенге;
Узункольскому – 1230477,0 тысяч тенге;
Федоровскому – 1340277,0 тысячи тенге;
городу Аркалыку – 1720482,0 тысяч тенге.
4-1. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрен возврат целевых трансфертов в следующих размерах:
в республиканский бюджет в сумме 281198,3 тысячи тенге, в том числе из областного бюджета в сумме 136294,7 тысячи тенге и из бюджетов районов и городов в сумме 144903,8 тысячи тенге;
в областной бюджет из бюджетов районов и городов в сумме 58168,8 тысячи тенге.
Поступление в областной бюджет указанных сумм возврата целевых трансфертов из бюджетов районов и городов определяется на основании постановления акимата Костанайской области.
Сноска. Решение дополнено пунктом 4-1 в соответствии с решением маслихата Костанайской области от 10.02.2014 № 244 (вводится в действие с 01.01.2014); в редакции решения маслихата Костанайской области от 24.11.2014 № 326 (вводится в действие с 01.01.2014).
5. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) оказание социальной защиты и помощи населению;
2) поддержку частного предпринимательства в регионах в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса 2020";
3) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
4) реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
5) реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2011-2020 годы;
6) обновление и переоборудование учебно-производственных мастерских, лабораторий учебных заведений технического и профессионального образования;
7) повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
8) обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи;
9) материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне;
10) увеличение государственного образовательного заказа на подготовку специалистов в организациях технического и профессионального образования;
11) увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального образования;

Қарабалық – 1459291,0 мың теңге;
Қарасу – 1439048,0 мың теңге;
Қостанай – 1280549,0 мың теңге;
Меңдіқара – 1575412,0 мың теңге;
Науырзым – 942529,0 мың теңге;
Сарыкөл – 1469401,0 мың теңге;
Таран – 489397,0 мың теңге;
Ұзынкөл – 1230477,0 мың теңге;
Федоров – 1340277,0 мың теңге;
Арқалық қаласына – 1720482,0 мың теңге.
4-1. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте мынадай мөлшерлерде нысаналы трансферттерді қайтару қарастырылғаны ескерілсін:
республикалық бюджетке 281198,3 мың теңге сомасында, оның ішінде облыстық бюджеттен 136294,7 мың теңге сомасында және аудандар мен қалалар бюджеттерінен 144903,8 мың теңге сомасында;
аудандар мен қалалар бюджеттерінен облыстық бюджетке 58168,8 мың теңге сомасында.
Аудандар мен қалалар бюджеттерінен нысаналы трансферттерді қайтарудың көрсетілген сомаларының облыстық бюджетке түсімі Қостанай облысы әкімдігі қаулысының негізінде белгіленеді.
Ескерту. Шешім 4-1-тармақпен толықтырылды - Қостанай облысы мәслихатының 10.02.2014 № 244 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 24.11.2014 № 326 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) халықты әлеуметтік қорғауға және оған көмек көрсетуге;
2) "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберiнде өңiрлерде жеке кәсiпкерлiктi қолдауға;
3) ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды оқшау жүйелерінен ауыз су беру жөнінде көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға;
4) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға;
5) Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2011-2020 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
6) техникалық және кәсіптік білім беретін оқу орындарының оқу-өндірістік шеберханаларын, зертханаларын жаңартуға және қайта жабдықтауға;
7) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға;
8) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге;
9) жергілікті деңгейде медициналық денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға;
10) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандарды даярлауға арналған мемлекеттік білім беру тапсырысын ұлғайтуға;
11) техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;

12) увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного заказа местных исполнительных органов;
13) выплату государственной адресной социальной помощи;
14) выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
15) выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных предприятий, финансируемых из местных бюджетов.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением подпунктов 3), 4), 8), 9),10), 11), 12), 15) настоящего пункта).
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 15.04.2014 № 279 (вводится в действие с 01.01.2014).
6. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета в рамках Программы "Доступное жилье-2020", реализуемых по следующим направлениям:
1) кредитование областных бюджетов на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья через систему жилищных строительных сбережений;
2) проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
3) проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
7. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Программы развития моногородов на 2012-2020 годы, реализуемых по следующим направлениям:
1) кредитование областных бюджетов для микрокредитования предпринимательства;
2) субсидирование процентной ставки по кредитам банков для реализации проектов;
3) предоставление грантов на развитие новых производств;
4) текущее обустройство.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
8. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета на реализацию Дорожной карты занятости 2020.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области.
9. Учесть, что в областном бюджете на 2014 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
1) целевого трансферта на развитие на строительство и реконструкцию объектов образования;

12) жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындардың стипендияларының мөлшерін ұлғайтуға;
13) мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге;
14) 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге;
15) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметші болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік кәсіпорындардың жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады (осы тармақтың 3), 4), 8), 9), 10), 11), 12), 15) тармақшаларын қоспағанда).
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 15.04.2014 № 279 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте мынадай:
1) облыстық бюджеттерді тұрғын үй құрылыс жинақтары жүйесі арқылы тұрғын үй жобалауға, салуға және (немесе) сатып алуға кредиттеу;
2) инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту, жайластыру және (немесе) сатып алу;
3) коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау, салу және (немесе) сатып алу бағыттары бойынша іске асырылатын "Қолжетімді тұрғын үй – 2020" бағдарламасы шеңберінде республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
7. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте мынадай:
1) кәсіпкерлікке микрокредит беру үшін облыстық бюджеттерді кредиттеу;
2) жобаларды іске асыру үшін банктердің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау;
3) жаңа өндірістерді дамытуға гранттар беру;
4) ағымдағы жайластыру бағыттары бойынша іске асырылатын Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыруға республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
8. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.
9. 2014 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға нысаналы даму трансферті;

2) целевого трансферта на развитие на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения;
3) целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
4) целевого трансферта на развитие коммунального хозяйства;
5) целевого трансферта на развитие системы водоснабжения в сельских населенных пунктах;
6) целевого трансферта на развитие газотранспортной системы;
7) целевого трансферта на развитие транспортной инфраструктуры;
8) целевого трансферта на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов".
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата Костанайской области (за исключением подпунктов 2) и 6) настоящего пункта);
9) целевого трансферта на развитие на развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020";
10) целевого трансферта на увеличение уставных капиталов специализированных региональных организаций.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата Костанайской области от 15.04.2014 № 279 (вводится в действие с 01.01.2014).
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа Костанайской области на 2014 год в сумме 100 000,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения маслихата Костанайской области от 24.11.2014 № 326 (вводится в действие с 01.01.2014).
11. Установить лимит долга местного исполнительного органа Костанайской области на 31 декабря 2014 года в размере 7212688,1 тысяча тенге.
12. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2014 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2014 года.
Председатель сессии                        А. Жалгасов
Секретарь Костанайского
областного маслихата                       С. Ещанов
СОГЛАСОВАНО:
Руководитель государственного
учреждения "Управление экономики
и бюджетного планирования
акимата Костанайской области"
__________________ Г. Кисленкова
Приложение 1
к решению маслихата

2) денсаулық сақтау объектілерін салуға және реконструкциялауға нысаналы даму трансферті;
3) сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферт;
4) коммуналдық шаруашылықты дамытуға нысаналы трансферт;
5) ауылдық елді мекендерде сумен жабдықтау жүйесін дамытуға нысаналы трансферт;
6) газ тасымалдау жүйесін дамытуға нысаналы трансферт;
7) көлік инфрақұрылымын дамытуға нысаналы трансферт;
8) "Өңірлерді дамыту" бағдарламасының шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға нысаналы трансферт.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай облысы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады (осы тармақтың 2) және 6) тармақшаларын қоспағанда);
9) "Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамытуға берілетін нысаналы даму трансферті;
10) мамандандырылған өңірлік ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берілетін нысаналы трансферт.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы мәслихатының 15.04.2014 № 279 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
10. Қостанай облысы жергілікті атқарушы органының 2014 жылға арналған резерві 100 000,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы мәслихатының 24.11.2014 № 326 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
11. Қостанай облысы жергілікті атқарушы органының 2014 жылғы 31 желтоқсанға борыш лимиті 7212688,1 мың теңге мөлшерінде белгіленсін.
12. 2014 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
13. Осы шешім 2014 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы                            А. Жалғасов
Қостанай облыстық
мәслихатының хатшысы                       С. Ещанов
КЕЛІСІЛДІ:
"Қостанай облысы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау басқармасы"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________________ Г. Кисленкова
Мәслихаттың

116 178,0
10
1
255
002
Поддержка семеноводства
219 540,0
003
Капитальные расходы государственного органа
800,0
10
1
255
010
Государственная поддержка племенного животноводства
1 540 326,3
013
Субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства
2 009 087,7
10
1
255
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
1 179,0
10
1
255
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
3 735,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
6 783 368,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
28 872,1
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
2 709 973,1
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
84 041,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
1 546,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
1 077 980,9
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
389 981,0
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
823 262,0
051
Субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса
47 442,0
719
Управление ветеринарии области
63 250,6
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11 555,0
003
Капитальные расходы государственного органа
800,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
49 227,9
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов

116 178,0
10
1
255
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
219 540,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800,0
10
1
255
010
Асыл тұқымды мал шаруашылығын мемлекеттік қолдау
1 540 326,3
013
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялау
2 009 087,7
10
1
255
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
1 179,0
10
1
255
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
3 735,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
6 783 368,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
28 872,1
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
2 709 973,1
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
84 041,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
1 546,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
1 077 980,9
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
389 981,0
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
823 262,0
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
47 442,0
719
Облыстың ветеринария басқармасы
63 250,6
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 555,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
800,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
49 227,9
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

011
Частичное гарантирование кредитов малому и среднему бизнесу в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
80 097,5
265
012
Сервисная поддержка ведения бизнеса в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
78 662,0
038
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию текущих мероприятий в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
278 000,0
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
1 591 575,3
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
369 338,0
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
1 222 237,3
269
Управление по делам религий области
42 424,4
001
Услуги по реализации государственной политики в области в сфере религиозной деятельности на местном уровне
18 794,4
003
Капитальные расходы государственного органа
500,0
004
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
740,0
005
Изучение и анализ религиозной ситуации в регионе
22 390,0
271
Управление строительства области
1 711 212,9
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
1 151 689,9
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
559 523,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
3 361 826,7
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
841 493,0
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы
769 538,6
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
151,2
039
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
678 814,0
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в рамках Программы развития моногородов на 2012-2020 годы

011
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде шағын және орта бизнеске кредиттерді ішінара кепілдендіру
80 097,5
012
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде бизнесті жүргізуді сервистік қолдау
78 662,0
038
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
278 000,0
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
1 591 575,3
036
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде моноқалаларды нысаналы жайластыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
369 338,0
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
1 222 237,3
269
Облыстың дін істері басқармасы
42 424,4
001
Жергілікті деңгейде дін істер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 794,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
500,0
004
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың күрделі шығыстары
740,0
005
Өңірде діни ахуалды зерделеу және талдау
22 390,0
271
Облыстың құрылыс басқармасы
1 711 212,9
051
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 151 689,9
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
559 523,0
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 361 826,7
035
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
841 493,0
036
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде моноқалаларды нысаналы жайластыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
769 538,6
037
"Өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымын дамыту
151,2
039
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
678 814,0
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Моноқалаларды дамытудың 2012-2020 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері

1 350,0
018
Обезвреживание пестицидов (ядохимикатов)
4 276,0
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
5 187 105,0
031
Централизованный закуп изделий и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных, ветеринарного паспорта на животное и их транспортировка (доставка) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
36 750,0
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
4 284 000,0
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
63 788,0
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
951,0
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
4 105 800,0
2
Водное хозяйство
278 758,0
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
278 758,0
032
Субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения
278 758,0
3
Лесное хозяйство
660 512,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
660 512,0
005
Охрана,защита,воспроизводство лесов и лесоразведение
646 253,0
006
Охрана животного мира
14 259,0
5
Охрана окружающей среды
138 092,0
254
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования области
138 092,0
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
67 896,0
008
Мероприятия по охране окружающей среды
68 696,0
013
Капитальные расходы государственного органа
1 500,0
6
Земельные отношения
46 881,0
251
Управление земельных отношений области
46 881,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории области
45 881,0
010
Капитальные расходы государственного органа
1 000,0
9
Прочие услуги в области сельского, водного, лесного, рыбного хозяйства, охраны окружающей среды и земельных отношений
18 065,0
255
Управление сельского хозяйства области
18 065,0
019
Услуги по распространению и внедрению инновационного опыта
15 009,0
028
Услуги по транспортировке ветеринарных препаратов до пункта временного хранения

1 350,0
018
Пестицидтерді (улы химикаттарды) залалсыздандыру
4 276,0
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды, және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
5 187 105,0
031
Ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсаттағы бұйымдар мен атрибуттарды, жануарға арналған ветеринариялық паспортты орталықтандырып сатып алу және оларды аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдау (жеткізу)
36 750,0
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
4 284 000,0
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
63 788,0
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
951,0
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
4 105 800,0
2
Су шаруашылығы
278 758,0
279
Облыстың Энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
278 758,0
032
Ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздерi болып табылатын сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерiнен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялау
278 758,0
3
Орман шаруашылығы
660 512,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
660 512,0
005
Ормандарды сақтау, қорғау, молайту және орман өсiру
646 253,0
006
Жануарлар дүниесін қорғау
14 259,0
5
Қоршаған ортаны қорғау
138 092,0
254
Облыстың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
138 092,0
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
67 896,0
008
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
68 696,0
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 500,0
6
Жер қатынастары
46 881,0
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
46 881,0
001
Облыс аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 881,0
010
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 000,0
9
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, қоршаған ортаны қорғау және жер қатынастары саласындағы басқа да қызметтер
18 065,0
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
18 065,0
019
Инновациялық тәжірибені тарату және енгізу жөніндегі қызметтер
15 009,0
028
Уақытша сақтау пунктына ветеринариялық препараттарды тасымалдау бойынша қызмет көрсету

от 18 декабря 2013 года № 223
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру
в процессе исполнения областного бюджета на 2014 год
Наименование
Образование
Общеобразовательное обучение
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и субъектами здравоохранения районного значения и села
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации почек
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи субъектами
Содержание вновь вводимых объектов здравоохранения
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
Централизованный закуп вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Услуги по охране материнства и детства

2013 жылғы 18 желтоқсандағы № 223
шешіміне 4-қосымша
2014 жылға арналған облыстық бюджетті атқару процесінде
секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Атауы
Білім беру
Жалпы білім беру
Арнайы білім беру бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарын жіберу бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық күйзеліс және мінез-құлқының өрескел бұзылуынан, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты, зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖИТС алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ бүйрегін транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
Скринингтік зерттеулер тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде жүргізу
Жаңадан іске қосылатын деңсаулық сақтау объектілерін ұстау
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
Халықтың жекелеген санаттарын емдеудің амбулаториялық деңгейінде жеңілдікті жағдайда дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Ана мен баланы қорғау бойынша қызмет көрсету