О некоторых вопросах поощрения граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка на территории города Петропавловска
Постановление акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 6 февраля 2013 года N 180. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 7 марта 2013 года N 2212.
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 3 Закона Республики Казахстан от 9 июля 2004 года "Об участии граждан в обеспечении общественного порядка" акимат города Петропавловска ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила поощрений граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка на территории города Петропавловска.
2. Определить виды и размеры поощрений граждан, участвующих в обеспечении общественного порядка на территории города Петропавловска, согласно приложению.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на руководителя аппарата акима города.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 24.02.2020 № 236 (вводится в действие по истечение десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Б. Жумабеков
"СОГЛАСОВАНО"
Начальник государственного
учреждения "Управление
внутренних дел города Петропавловск
Северо-Казахстанской области" А. Касеинов
Утверждены
постановлением акимата
города Петропавловска
от 6 февраля 2013 г. № 180
Правила
поощрений граждан, участвующих в обеспечении
общественного порядка на территории города Петропавловска
Сноска. По всему тексту слова "ГУВД СКО" заменены соответственно словами "УП СКО" постановлением акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 24.02.2020 № 236 (вводится в действие по истечение десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Настоящие Правила определяют порядок поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка на территории города Петропавловска.
1. Вопросы поощрения граждан, участвующих в охране общественного порядка рассматриваются городской комиссией по поощрению граждан, участвующих в охране общественного порядка, способствовавших предупреждению и пресечению преступлений (далее - Комиссия).
2. Представление (ходатайство) о поощрении граждан, принимающих активное участие в охране общественного порядка, вносится на рассмотрение Комиссии государственным учреждением "Управление полиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области" (далее – УП СКО).

Петропавл қаласының аумағында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің кейбір мәселелері туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қалалық әкімдігінің 2013 жылғы 6 ақпандағы N 180 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2013 жылғы 7 наурызда N 2212 тіркелді.
Ескерту. Бүкіл мəтін бойынша "Қағидасы", "Қағида" сөздері "Қағидалары", "Қағидалар" сөздерімен ауыстырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы əкімдігінің 24.02.2020 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге азаматтардың қатысуы туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 9 шілдедегі Заңының 3-бабы 2-тармағы 3) тармақшасына сәйкес Петропавл қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса берілген Петропавл қаласының аумағында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу қағидалары бекітілсін.
2. Петропавл қаласының аумағында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен мөлшерлері айқындалсын, қосымшаға сәйкес.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімі аппаратының басшысы жүктелсін.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы əкімдігінің 24.02.2020 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4. Осы қаулы оны алғаш ресми жариялаған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Б. Жұмабеков
"КЕЛІСІЛДІ"
"Солтүстік Қазақстан облысы
Петропавл қаласының ішкі істер
басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің бастығы Ә. Қасейінов
Петропавл қаласы әкімдігінің
2013 ж.6 ақпанда № 180 қаулысымен
бекітілді
Петропавл қаласының аумағында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеу қағидалары
Ескерту. Бүкіл мəтін бойынша "СҚО ҚІІД" сөздері "СҚО ПБ" сөздерімен ауыстырылды - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы əкімдігінің 24.02.2020 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Осы Қағидалар Петропавл қаласының аумағында қоғамдық тәртіпті сақтауға қатысатын азаматтарды көтермелеу тәртібін анықтайды.
1. Қоғамдық тәртіпті сақтауға қатысатын азаматтарды көтермелеу мәселелерін Қылмыстардың алдын алу және болдырмауға ықпал еткен қоғамдық тәртіпті сақтауға қатысатын азаматтарды көтермелеу жөніндегі қалалық комиссия (бұдан әрі - Комиссия) қарайды.
2. Қоғамдық тәртіпті сақтауға белсенді қатысатын азаматтарды көтермелеу туралы Ұсынысты (қолдау хат) Комиссиясының қарауын "Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласының полиция басқармасы" мемлекеттік мекемесі" (бұдан әрі - СҚО ПБ) енгізеді.

Сноска. Пункт 2 в редакции постановления акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 24.02.2020 № 236 (вводится в действие по истечение десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Основанием для поощрения является решение, принимаемое Комиссией.
4. Вид поощрения, в том числе размер денежного вознаграждения, устанавливается Комиссией с учетом внесенного поощряемым вклада в обеспечение общественного порядка.
5. Для выплаты денежного вознаграждения и приобретения ценного подарка дополнительно издается приказ начальника УП СКО согласно решению, принятому Комиссией.
6. Выплата денежного вознаграждения и приобретение ценного подарка производится УП СКО за счет средств областного бюджета.
7. Средства на выплату поощрений предусматриваются из областного бюджета, бюджетной программой Департамента полиции Северо-Казахстанской области 252 003 "Поощрение граждан, участвующих в охране общественного порядка".
Сноска. Пункт 7 в редакции постановления акимата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 24.02.2020 № 236 (вводится в действие по истечение десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Вручение почетной грамоты акима города Петропавловска, благодарственного письма акима города Петропавловска, денежного вознаграждения, ценного подарка гражданам за вклад в обеспечение общественного порядка осуществляется УП СКО в торжественной обстановке.
Утверждены
постановлением акимата
города Петропавловска
от 6 февраля 2013 г. № 180
Виды и размеры поощрений граждан, участвующих в обеспечении
общественного порядка на территории города Петропавловска
1. Почетная грамота акима города Петропавловска.
2. Благодарственное письмо акима города Петропавловска.
3. Денежное вознаграждение в размере, не превышающего 10-кратного месячного расчетного показателя.
4. Ценный подарок в стоимости, не превышающего 10-кратного месячного расчетного показателя.

Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы əкімдігінің 24.02.2020 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Комиссия қабылдайтын шешім көтермелеу үшін негіз болып табылады.
4. Көтермелеу түрін, оның ішінде ақшалай сыйақы мөлшерін, көтермеленушінің қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қосқан үлесін ескере отыра, Комиссия белгілейді.
5. Ақшалай сыйақыны төлеу және құнды сыйлықты алу үшін Комиссия қабылдаған шешімге сәйкес СҚО ПБ бастығының қосымша бұйрығы шығарылады.
6. СҚО ПБ ақшалай сыйақыны төлеуді және бағалы сыйлықты алуды облыстық бюджет қаражаты есебінен жүргізеді.
7. Көтермелеулерді төлеуге қаражат облыстық бюджеттен, Солтүстік Қазақстан облысының полиция департаменті 252 003 "Қоғамдық тәртіпті сақтауға қатысатын азаматтарды көтермелеу" бюджеттік бағдарламасымен көзделеді.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Солтүстік Қазақстан облысы Петропавл қаласы əкімдігінің 24.02.2020 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қосқан үлесі үшін азаматтарға Петропавл қаласы әкімінің Құрмет грамотасын, Петропавл қаласы әкімінің Алғыс хатын, ақшалай сыйақы, бағалы сыйлықтар беруді СҚО ПБ салтанатты жағдайда жүзеге асырады.
Петропавл қаласы әкімдігінің
2013 ж.6 ақпанда № 180 қаулысымен
бекітілді
Петропавл қаласының аумағында қоғамдық тәртіпті қамтамасыз етуге қатысатын азаматтарды көтермелеудің түрлері мен мөлшерлері
1. Петропавл қаласы әкімінің Құрмет грамотасы.
2. Петропавл қаласы әкімінің Алғыс хаты.
3. 10 еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын мөлшердегі ақшалай сыйақы.
4. Бағасы 10 еселік айлық есептік көрсеткіштен аспайтын құнды сыйлық.