Об утверждении Правил прохождения стажировки у частного судебного исполнителя
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 7 марта 2014 года № 95. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 марта 2014 года № 9256. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 26 ноября 2019 года № 561.
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 26.11.2019 № 561 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 11) статьи 167 Закона Республики Казахстан от 2 апреля 2010 года "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила прохождения стажировки у частного судебного исполнителя.
2. Признать утратившим силу следующие нормативные правовые акты Министерства юстиции Республики Казахстан:
1) приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 303 "Об утверждении Правил прохождения стажировки у частного судебного исполнителя" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 6625, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 25 ноября 2010 года, № 320 (26381));
2) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 2 октября 2013 года № 310 "О внесении изменения в приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 3 ноября 2010 года № 303 "Об утверждении Правил прохождения стажировки у частного судебного исполнителя" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 8888, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 22 января 2014 года № 14 (27635)).
3. Комитету по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан (Ешмагамбетов Ж.Б.):
1) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа;
2) после государственной регистрации настоящего приказа обеспечить его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета по исполнению судебных актов Министерства юстиции Республики Казахстан Ешмагамбетова Ж.Б.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
И.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
З. Баймолдина
"Согласовано"
Председатель
Республиканской коллегии
частных судебных исполнителей
______________ Г. Ким
"___" __________ 2014 года
Утверждены
приказом и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 7 марта 2014 года № 95
Правила
прохождения стажировки у частного судебного исполнителя

Жеке сот орындаушысында тағылымдамадан өту қағидасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2014 жылғы 7 наурыздағы № 95 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 20 наурызда № 9256 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2019 жылғы 26 қарашадағы № 561 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 26.11.2019 № 561 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 2 сәуірдегі Заңының 167-бабының 11) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жеке сот орындаушысында тағылымдамадан өту қағидасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің келесі нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын:
1) "Жеке сот орындаушысында тағылымдамадан өту ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2010 жылғы 3 қарашадағы № 303 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6625 тіркелген, 2010 жылғы 30 қарашадағы № 506-512 (26355) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. "Жеке сот орындаушысында тағылымдамадан өту ережесін бекіту туралы" 2010 жылғы 3 қарашадағы № 303 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2013 жылғы 2 қазандағы № 310 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8888 тіркелген, 2014 жылғы 24 қаңтардағы № 14 (28238) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Сот актілерін орындау комитеті (Ж.Б. Ешмағамбетов):
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Сот актілерін орындау комитетінің төрағасы Ж.Б. Ешмағамбетовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушы
З. Баймолдина
"Келісілді"
Жеке сот орындаушыларының
республикалық алқасының
төрағасы
___________ Г. Ким
2014 жылғы "___" ________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрі міндетін атқарушының
2014 жылғы 7 наурыздағы № 95
бұйрығымен бекітілген
Жеке сот орындаушысында тағылымдамадан өту қағидалары

Сноска. Правила в редакции приказа Министра юстиции РК от 27.02.2015 № 126 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Правила прохождения стажировки у частного судебного исполнителя (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 11) статьи 167 Закона Республики Казахстан "Об исполнительном производстве и статусе судебных исполнителей" (далее - Закон) и определяют порядок, условия и сроки прохождения стажировки стажерами частных судебных исполнителей.
2. К стажерам частного судебного исполнителя устанавливаются требования, предусмотренные статьей 156 Закона.
Лицо, отвечающее данным требованиям и изъявившее желание пройти стажировку, обращается с заявлением, оформляемым в произвольной форме, к председателю региональной палаты частных судебных (далее – региональная палата) и в течение десяти календарных дней со дня подачи заявления, заключает договор о прохождении стажировки с региональной палатой. К заявлению прилагаются:
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) копия диплома о высшем юридическом образовании (нотариально засвидетельствованная в случае непредставления оригинала для сверки);
3) документ об отсутствии сведений, указанных в пункте 1-1 статьи 156 Закона.
3. В региональной палате создается комиссия, которая определяет руководителя стажировки и уровень готовность стажера к осуществлению деятельности по исполнению исполнительных документов.
4. Стажеры проходят стажировку у частных судебных исполнителей, имеющих стаж работы судебного исполнителя не менее трех лет.
5. Продолжительность стажировки устанавливается на заседании комиссии региональной палаты и составляет от трех месяцев до одного года.
6. Стажировка осуществляется на платной основе. Размер оплаты за стажировку у частного судебного исполнителя составляет десять месячных расчетных показателей, установленных на день произведения расчета, за каждый месяц стажировки. Оплата за прохождение стажировки вносится стажером ежемесячно на счет Республиканской палаты частных судебных исполнителей, не позднее первого числа, предшествующего месяцу стажировки, подлежащему оплате и осуществляется непосредственно после заключения договора о прохождении стажировки.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра юстиции РК от 27.05.2016 № 357 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Договор о прохождении стажировки расторгается при наступлении одного из следующих обстоятельств:

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 27.02.2015 № 126 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Жеке сот орындаушысында тағылымдамадан өту қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Атқарушылық iс жүргiзу және сот орындаушыларының мәртебесi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 167-бабының 11) тармақшасына сәйкес әзірленді және жеке сот орындаушыларының тағылымдамадан өтушілерінің тағылымдамадан өту тәртібін, шарттары мен мерзімін анықтайды.
2. Жеке сот орындаушыларының тағылымдамадан өтушілеріне Заңның 156-бабында көзделген талаптар белгіленеді.
Осы талаптарға жауап беретін және тағылымдамадан өтуге ниет білдірген тұлға еркін нысанда жазылған өтінішпен жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасының төрағасына жүгінеді және өтініш берген күнінен бастап күнтізбелік он күннің ішінде өңірлік палатамен тағылымдамадан өту туралы шарт жасасады. Өтінішке:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) жоғары заңгерлік білімі туралы дипломның көшірмесі (салыстыру үшін түпнұсқасы берілмеген жағдайда нотариалды куәландырылған);
3) Заңның 156-бабының 1-1-тармағында көрсетілген мәліметтердің жоқтығы туралы құжат тіркеледі.
3. Өңірлік палатада комиссия құрылады, ол тағылымдаманың басшысын және тағылымдамадан өтушінің атқарушылық құжаттарды орындау жөніндегі қызметті жүзеге асыруға дайындығының деңгейін анықтайды.
4. Тағылымдамадан өтушілер кемінде үш жыл сот орындаушысының жұмыс өтілі бар жеке сот орындаушыларында тағылымдамадан өтеді.
5. Тағылымдама ұзақтығы өңірлік палата комиссиясының отырысында белгіленеді және үш айдан бір жылға дейін құрайды.
6. Тағылымдама ақылы негізде жүзеге асырылады. Жеке сот орындаушысында тағылымдамадан өту үшін ақы мөлшері тағылымдамадан өткен әрбір ай үшін есеп айырысу жүргізілген күні белгіленген он айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде болады. Тағылымдамадан өту үшін тағылымдамадан өтуші ақы төлеуді Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасының шотына ай сайын, ақы төленуге жататын тағылымдамадан өтудің алдындағы айдың бірінші күнінен кешіктірмей жүргізеді және тағылымдамадан өту туралы шарт жасалғаннан кейін тікелей жүзеге асырады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 27.05.2016 № 357 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Тағылымдамадан өту туралы шарт мына жағдайлардың бірі орын алған кезде бұзылады:

1) подача стажером заявления о расторжении договора о прохождении стажировки по собственному желанию;
2) нарушение стажером норм законодательства Республики Казахстан, в том числе возникновение в период прохождения стажировки оснований, предусмотренных пунктом 1-1 статьи 156 Закона, препятствующих дальнейшему прохождению стажировки;
3) несоблюдение стажером требований настоящих Правил и договора о прохождении стажировки;
4) несвоевременная оплата за прохождение стажировки.
При расторжении договора о прохождении стажировки по основаниям, предусмотренным подпунктами 1), 2), 3) пункта 7 настоящих Правил, оплата за фактически не пройденный период прохождения стажировки в случае ее предварительного внесения, подлежит возврату стажеру.
8. Стажировка проводится под руководством частного судебного исполнителя, назначаемого на заседании комиссии региональной палаты частных судебных исполнителей.
9. Прохождение стажировки осуществляется по единой программе, утверждаемой Республиканской палатой частных судебных исполнителей, являющейся обязательной для всех стажеров.
В программе содержится перечень мероприятий, направленных на приобретение стажером практических навыков по совершению исполнительных действий и организации работы частных судебных исполнителей, включая изучение профессиональных и этических норм поведения частных судебных исполнителей, посещения семинарских занятий, организуемых для частных судебных исполнителей или специально для стажеров.
10. Руководитель стажировки разрабатывает индивидуальный план стажировки на основании утвержденной программы, с учетом уровня профессиональной подготовленности стажера по совершению исполнительных действий и организации работы частных судебных исполнителей и представляет для утверждения председателю региональной палаты частных судебных исполнителей.
11. В период прохождения стажировки стажер под руководством руководителя стажировки изучает:
организацию приема граждан;
порядок приема, регистрации и учета поступающей корреспонденции;
регистрацию входящей и исходящей корреспонденции;
составление номенклатуры дел;
порядок ведения книг, журналов учета и нарядов;
составление отчетности;
законодательные и иные нормативные правовые акты, регулирующие деятельность по исполнению исполнительных документов.
12. Стажер присутствует при совершении исполнительных действий, по указанию и под контролем руководителя стажировки готовит проекты процессуальных и иных документов по исполнительному производству.
13. По окончании стажировки стажером готовится итоговый отчет, представляемый региональной палате частных судебных исполнителей, который содержит:
общие сведения о месте, сроках и порядке прохождения стажировки;
характер выполненных работ по плану стажировки;
приобретенные навыки практической самостоятельной работы.
К отчету прилагаются образцы процессуальных и иных документов, лично составленных стажером за время стажировки, подписанные стажером и руководителем стажировки, а также представление руководителя стажера о прохождении стажировки, в котором отражается степень общей подготовки стажера, профессиональные знания и практические навыки, полученные им в ходе прохождения стажировки.

1) тағылымдамадан өтуші өз қалауы бойынша тағылымдамадан өту туралы шартты бұзу жөнінде өтініш бергенде;
2) тағылымдамадан өтушінің Қазақстан Республикасы заңнамасының нормаларын бұзуы, оның ішінде бұдан әрі тағылымдамадан өтуге кедергі жасайтын, Заңның 156-бабының 1-1-тармағымен көзделген негіздемелердің тағылымдамадан өту кезінде туындауы;
3) тағылымдамадан өтуші осы Қағидалардың және тағылымдамадан өту туралы шарттың талаптарын сақтамағанда;
4) тағылымдамадан өту үшін ақыны уақтылы төлемеген жағдайда.
Осы Қағидалардың 7-тармағының 1), 2), 3) тармақшаларымен көзделген, негіздемелер бойынша тағылымдамадан өту туралы шарт бұзылған кезінде тағылымдамадан өтушіге тағылымдамадан нақты өтпеген кезі үшін ақы оны алдын-ала төлеген жағдайда, тағылымдамадан өтушіге қайтарылуы тиіс.
8. Тағылымдама жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасының комиссия отырысында тағайындалған жеке сот орындаушысының басшылығымен өтеді.
9. Тағылымдамадан өту Жеке сот орындаушыларының республикалық палатасы бекітетін, барлық тағылымдамашылар үшін міндетті болып табылатын, бірыңғай бағдарлама бойынша жүзеге асырылады.
Бағдарлама жеке сот орындаушыларының кәсіби және этикалық мінез-құлық нормаларын зерделеуді, жеке сот орындаушылары немесе тағылымдамадан өтушілер үшін арнайы ұйымдастырылған семинарлық сабақтарға баруды қоса алғанда, атқарушылық іс-әрекеттер жасау және жеке сот орындаушыларының жұмысын ұйымдастыру жөніндегі тәжірибелік дағдыларды тағылымдамадан өтушілердің меңгеруіне бағытталған іс-шаралар тізбесін қамтиды.
10. Тағылымдама жетекшісі атқарушылық іс-әрекеттер жасау және жеке сот орындаушыларының жұмысын ұйымдастыру бойынша тағылымдамадан өтушінің кәсіби дайындық деңгейін ескере отырып, бекітілген бағдарлама негізінде жеке тағылымдама жоспарын әзірлейді және жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасының төрағасына бекіту үшін ұсынады.
11. Тағылымдамадан өту кезеңінде тағылымдамадан өтуші тағылымдама жетекшісінің басшылығымен:
азаматтарды қабылдауды ұйымдастыруды;
түсетін хат-хабарды қабылдау, тіркеу және есепке алу тәртібін;
кіріс және шығыс хат-хабарларын тіркеуді;
іс номенклатурасын жасауды;
кітаптарды, журналдарды және жасақтарды жүргізу тәртібін;
есеп жасауды;
атқарушылық құжаттардың орындалуын реттейтін заңнамалық және өзге де нормативтік құқықтық актілерді зерделейді.
12. Тағылымдамадан өтуші атқарушылық іс-әрекеттер жасауға қатысады, тағылымдама жетекшісінің нұсқауы бойынша және бақылауымен іс жүргізу және атқарушылық іс жүргізу жөніндегі өзге де құжаттардың жобаларын дайындайды.
13. Тағылымдама аяқталғаннан кейін тағылымдамадан өтуші жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасына ұсынылатын қорытынды есепті дайындайды, ол мыналарды қамтуы тиіс:
тағылымдамадан өту орны, мерзімі мен тәртібі туралы жалпы мәліметтер;
тағылымдама жоспары бойынша орындалған жұмыстардың сипаты;
практикалық жеке жұмыстан алған дағдылары.
Есепке тағылымдамадан өтуші тағылымдама уақытында өзі жасаған, тағылымдамадан өтуші және тағылымдама жетекшісі қол қойған іс жүргізу және өзге құжаттардың үлгілері, сондай-ақ тағылымдама жетекшісінің тағылымдамадан өту туралы ұсынысы беріледі, онда тағылымдамадан өтушінің жалпы дайындығының деңгейі және тағылымдамадан өту барысында алған кәсіби білімі мен тәжірибелік дағдылары көрсетіледі.

14. Представление руководителя стажера о положительном прохождении стажировки, а также другие материалы, указанные в пункте 12 настоящих Правил, рассматриваются на заседании комиссии региональной палаты частных судебных исполнителей не позднее десяти календарных дней со дня их представления в региональную палату.
Путем собеседования члены комиссии выясняют степень теоретической и практической подготовленности стажера к осуществлению деятельности по исполнению исполнительных документов.
Решение об итогах стажировки принимается голосованием всех членов комиссии. Критериями, по которым принимается решение, являются степень подготовленности и освоения навыков, необходимых для самостоятельной деятельности по исполнению исполнительных документов.
По результатам собеседования и рассмотрения материалов о прохождении стажировки на заседании комиссии региональной палаты частных судебных исполнителей выносится решение об утверждении заключения о прохождении стажировки по форме согласно приложению к настоящим Правилам или мотивированный отказ в утверждении заключения о прохождении стажировки.
15. Заключение об итогах стажировки или мотивированный отказ в утверждении заключения о прохождении стажировки в течение трех рабочих дней направляются лицу, проходившему стажировку.
В случае отказа в утверждении заключения о прохождении стажировки стажер допускается к повторной стажировке на общих основаниях.
Решение региональной палаты об отказе в утверждении заключения о прохождении стажировки в случае его несогласия обжалуется в судебном порядке.
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра юстиции РК от 27.05.2016 № 357 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. В случае представления руководителем стажера отрицательного заключения об итогах прохождения стажировки, данное представление подлежит рассмотрению на заседании комиссии региональной палаты с вынесением решения о продлении стажировки на срок до шести месяцев и возможностью замены руководителя стажировки по желанию стажера.
Приложение
к Правилам прохождения стажировки
у частного судебного исполнителя
Сноска. Приложение в редакции приказа Министра юстиции РК от 27.05.2016 № 357 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Утверждено
на заседании комиссии региональной
палаты частных судебных исполнителей
_____________________________________
(наименование палаты)
протокол № _____ от "___" ______ года
Руководитель региональной палаты
_____________________________________
(Ф.И.О (при его наличии), подпись)
Заключение
о прохождении стажировки
Стажер ________________________________________________________
(Ф.И.О.(при его наличии) полностью)
проходил (-а) стажировку на основании договора о прохождении
стажировки, заключенного "__" _____ 20___ года № ______.
Руководителем стажировки назначен (-а) частный судебный
исполнитель
____________________________________________________________________,
(Ф.И.О. полностью, лицензия № ____ от "__" ______ 20__ года)
Срок прохождения стажировки установлен ___________, начиная с

14. Тағылымдама жетекшісінің тағылымдамадан нәтижелі өту туралы ұсынысы және осы Қағидалардың 12-тармағында көрсетілген материалдар жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасының комиссия отырысында оларды өңірлік палатаға ұсынған күнінен бастап күнтізбелік он күннен кешіктірмей қаралады.
Комиссияның мүшелері әңгімелесу арқылы тағылымдамадан өтушінің атқарушылық құжаттарды орындау бойынша қызметті жүзеге асыруға теориялық және тәжірибелік дайындық деңгейін анықтайды.
Тағылымдаманың қорытындысы туралы шешім комиссияның барлық мүшелерінің дауыс беруімен қабылданады. Шешімдер қабылдау критерийлері атқарушылық құжаттарды орындау бойынша дербес қызмет үшін қажетті дайындық пен дағдыларды игеру дәрежесі болып табылады.
Әңгімелесу және тағылымдамадан өту туралы материалдарды қарау қорытындысы бойынша жеке сот орындаушыларының өңірлік палатасының комиссия отырысында осы Қағидалардың қосымшасына сәйкес нысан бойынша тағылымдаманың өткендігі туралы қорытынды бекіту жөнінде шешім шығарылады немесе тағылымдаманың өткендігі туралы қорытындыны бекітуден дәлелді бас тартады.
15. Тағылымдаманың нәтижелері туралы қорытынды немесе тағылымдамадан өткендігі туралы қорытындыны бекітуден дәлелді бас тартылғандығы жөнінде ақпарат тағылымдамадан өткен тұлғаға үш жұмыс күні ішінде жіберіледі.
Тағылымдамадан өту туралы қорытындыны бекітуден бас тартқан жағдайда тағлымдамадан өтуші жалпы негізде тағылымдамаға қайта жіберіледі.
Тағылымдаманың өткендігі туралы қорытындыны бекітуден бас тарту жөніндегі өңірлік палатаның шешімімен келіспеген жағдайда сот тәртібімен шағымдануға болады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 27.05.2016 № 357 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Тағылымдама жетекшісі тағылымдамадан өту қорытындылары туралы теріс қорытынды ұсынған жағдайда, осы ұсыныс өңірлік палатаның комиссия отырысында тағылымдаманы алты айлық мерзімге ұзарту туралы және тағылымдамадан өтушінің қалауымен тағылымдама жетекшісін ауыстыру мүмкіндігі қарастыруға жатады.
Жеке сот орындаушысында
тағылымдамадан өту қағидаларына
қосымша
Нысан
____________________________________
(палатаның атауы)
Жеке сот орындаушыларының
өңірлік палатасының комиссия
отырысында бекітілді
_____ жылғы "___"_________ № _______
хаттама
Өңірлік палатаның басшысы
____________________________________
(А.Ә. (бар болған жағдайда) Т., қолы)
Тағылымдамадан өткені туралы қорытынды
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 27.05.2016 № 357 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Тағылымдамадан өтушi ________________________________________
(толық А.Ә. (бар болған жағдайда) Т.)
20__жылғы "__"______ жасалған № ___ тағылымдамадан өту туралы шарттың
негізінде тағылымдамадан өтті.
Жеке сот орындаушысы ________________________________________
(толық А.Ә. (бар болған жағдайда) Т., 20__жылғы "__"____ №___
лицензия)
тағылымдама жетекшісі болып тағайындалды.

"___" _________ 20____года по _________ 20 ____ года.
За время стажировки стажером __________________________________
(Ф.И.О. (при его наличии) полностью)
полностью выполнена программа и индивидуальный план прохождения
стажировки.
Руководитель стажировки _______________________________________
(подпись, Фамилия, инициалы.)
М.П.

Тағылымдамадан өту мерзімі 20__жылғы "__"____бастап 20__ жылғы
"__"_______ дейін ________ белгіленген.
Тағылымдамадан өту кезінде тағылымдамадан өтушi _______________
(толық А.Ә. (бар болған жағдайда) Т.)
тағылымдамадан өтудің бағдарламасын және жеке тағылымдама жоспарын
толық орындады.
Тағылымдама жетекшісі _____________________________________
(қолы, аты-жөні, тегі)
М.О.