Об утверждении Правил перевода пенсионных накоплений из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 февраля 2014 года № 31. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 апреля 2014 года № 9326. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и развитию финансового рынка от 7 июня 2023 года № 51.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 07.06.2023 № 51 (вводится в действие с 01.07.2023).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.2
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила перевода пенсионных накоплений из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2014 года.
Председатель
Национального Банка
К. Келимбетов
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 26 февраля 2014 года № 31
Правила перевода пенсионных накоплений
из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный
накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного
пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд,
а также из одного добровольного накопительного пенсионного
фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд
1. Общие положения
Настоящие Правила перевода пенсионных накоплений из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" (далее - Закон) и определяют порядок перевода пенсионных накоплений вкладчиков (получателей) из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд.

Зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 26 ақпандағы № 31 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 12 сәуірде № 9326 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2023 жылғы 7 маусымдағы № 51 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 07.06.2023 № 51 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстыру қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2014 жылғы 1 қаңтардан бастап туындаған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Қ. Келімбетов
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Басқармасының
2014 жылғы 26 ақпандағы
№ 31 қаулысымен бекітілді
Зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы
зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті
жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстыру қағидалары
1. Жалпы ережелер
Осы Зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына (бұдан әрі – Заң) сәйкес әзірленді және салымшылардың (алушылардың) зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстыру тәртібін айқындайды.

1. Для целей Правил используются следующие понятия:
1) заявление о переводе пенсионных накоплений - письменное обращение о переводе пенсионных накоплений вкладчика (получателя), сформированных за счет добровольных пенсионных взносов из единого накопительного пенсионного фонда в связи с расторжением договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов и переводом пенсионных накоплений в добровольный накопительный пенсионный фонд, либо из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд в связи с расторжением договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов и переводом пенсионных накоплений;
2) Фонд-отправитель:
единый накопительный пенсионный фонд либо добровольный накопительный пенсионный фонд, из которого переводятся пенсионные накопления, сформированные за счет добровольных пенсионных взносов в связи с расторжением договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов и переводом пенсионных накоплений в добровольный накопительный пенсионный фонд либо в единый накопительный пенсионный фонд;
3) Фонд-получатель - единый накопительный пенсионный фонд либо добровольный накопительный пенсионный фонд, в который вкладчик (получатель) переводит пенсионные накопления на основании заключенного договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов;
4) перевод пенсионных накоплений - последовательные действия Фонда-отправителя, банка – кастодиана Фонда-отправителя, необходимые для зачисления переводимой суммы пенсионных накоплений, сформированных за счет добровольных пенсионных взносов, на индивидуальный пенсионный счет вкладчика (получателя) в Фонде-получателе;
5) пенсионные накопления - деньги вкладчика (получателя), учитываемые на его индивидуальном пенсионном счете, включающие добровольные пенсионные взносы, инвестиционный доход, пеню и иные поступления в соответствии с договором, Законом, законодательством Республики Казахстан.
2. Порядок перевода пенсионных накоплений
из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный
накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного
пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд,
а также из одного добровольного накопительного пенсионного
фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд
2. Вкладчик (получатель) в целях перевода пенсионных накоплений представляет в Фонд-отправитель следующие документы:

1. Қағидалардың мақсаты үшін мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) зейнетақы жинақтарын ауыстыру туралы өтініш – салымшының (алушының) ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарын ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың бұзылуына және зейнетақы жинақтарын ауыстыруға байланысты бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына не ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың бұзылуына және зейнетақы жинақтарын ауыстыруға байланысты бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстыру туралы жазбаша жүгіну;
2) Жөнелтуші қор:
ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың бұзылуына және зейнетақы жинақтарын ауыстыруға байланысты ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтары ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына не бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстырылатын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры не ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры;
3) Алушы қор – ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы жасалған шарт негізінде салымшы (алушы) зейнетақы жинақтарын ауыстыратын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қоры не ерікті жинақтаушы зейнетақы қоры;
4) зейнетақы жинақтарын ауыстыру – Жөнелтуші қордың, Жөнелтуші қордың кастодиан-банкінің ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарының ауыстырылатын сомасын салымшының (алушының) Алушы қордағы жеке зейнетақы шотына есептеу үшін қажетті жүйелі іс-қимылдары;
5) зейнетақы жинақтары – салымшының (алушының) жеке зейнетақы шотында есепте болатын, ерікті зейнетақы жарналарынан, инвестициялық кірістен, өсімпұлдан және шартқа, Заңға, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге түсімдерден тұратын ақшасы.
2. Зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті
жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай
жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан
басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстыру тәртібі
2. Салымшы (алушы) зейнетақы жинақтарын ауыстыру мақсатында Жөнелтуші қорға мынадай құжаттарды ұсынады:

1) заявление о переводе пенсионных накоплений по форме согласно приложению 1 к Правилам;
2) копию документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя), и его оригинал либо электронный документ из сервиса цифровых документов для обозрения;
3) в случае изменения фамилии, имени, при наличии отчества вкладчика (получателя) - копии документов, подтверждающих данные изменения (свидетельство о заключении либо расторжении брака, об изменении фамилии, имени, при наличии отчества, решение суда, вступившее в законную силу) и их оригиналы либо электронные документы из сервиса цифровых документов для обозрения;
4) копию договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов, заключенного с Фондом-получателем.
Сноска. Пункт 2 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 13.12.2021 № 104 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. В случае невозможности личного обращения вкладчика (получателя) с заявлением о переводе пенсионных накоплений вкладчик (получатель) выдает физическому или юридическому лицу (поверенному) нотариально удостоверенную доверенность на обращение с заявлением о переводе пенсионных накоплений с указанием в доверенности наименования Фонда-получателя.
4. Поверенный предоставляет в Фонд - отправитель следующие документы:
1) заявление о переводе пенсионных накоплений по форме согласно приложению 2 к Правилам;
2) оригинал доверенности или ее нотариально засвидетельствованную копию, если доверенность содержит полномочия по представлению интересов доверителя одновременно в нескольких организациях;
3) нотариально засвидетельствованную копию документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя);
4) в случае изменения фамилии, имени, при наличии отчества вкладчика (получателя) - нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих данные изменения (свидетельство о заключении либо расторжении брака, об изменении фамилии, имени, при наличии отчества, решение суда, вступившее в законную силу);
5) копию договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов, заключенного вкладчиком (получателем) с фондом-получателем;
6) копию документа, удостоверяющего личность поверенного и его оригинал либо электронный документ из сервиса цифровых документов для обозрения.
Сноска. Пункт 4 - в редакции постановления Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 13.12.2021 № 104 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1) Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша зейнетақы жинақтарын ауыстыру туралы өтініш;
2) салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі және шолу үшін оның түпнұсқасы не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат;
3) салымшының (алушының) тегі, аты, бар болса әкесінің аты өзгерген жағдайда осы өзгерістерді растайтын құжаттардың көшірмелері (некені қию не бұзу туралы, тегінің, атының, бар болса әкесінің атының өзгеруі куәлік, соттың заңды күшіне енгізілген шешімі) және шолу үшін олардың түпнұсқасы;
4) Алушы қормен жасалған, ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың көшірмесі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 13.12.2021 № 104 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
3. Салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарын ауыстыру туралы өтінішпен жеке жүгінуге мүмкіндігі болмаған жағдайда салымшы (алушы) жеке немесе заңды тұлғаға (сенім білдірілген тұлға) сенімхатта сақтандыру Алушы қордың атауын көрсете отырып зейнетақы жинақтарын ауыстыру туралы өтінішпен жүгінуге арналған, нотариат куәландырған сенімхат береді.
4. Сенім білдірілген тұлға Жөнелтуші қорға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша зейнетақы жинақтарын ауыстыру туралы өтініш;
2) егер сенімхатта сенім білдіруші тұлғаның бірмезгілде бірнеше ұйымда мүддесін білдіру бойынша өкілеттік болған жағдайда, сенімхаттың түпнұсқасы немесе оның нотариат куәландырған көшірмесі;
3) салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжаттың нотариат куәландырған көшірмесі;
4) салымшының (алушының) тегі, аты, бар болса әкесінің аты өзгерген жағдайда осы өзгерістерді растайтын құжаттардың көшірмелері (некені қию не бұзу туралы, тегінің, атының, бар болса әкесінің атының өзгеруі куәлік, соттың заңды күшіне енгізілген шешімі);
5) салымшы (алушы) алушы қормен жасаған, ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарттың көшірмесі;
6) сенім білдірілген тұлғаның көруге арналған жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі және оның түпнұсқасы не цифрлық құжаттар сервисінен электрондық құжат.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 13.12.2021 № 104 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

5. Фонд-отправитель проверяет правильность указанных сведений, подлежащих заполнению в заявлении о переводе пенсионных накоплений, и выдает вкладчику (получателю) или поверенному справку с указанием полного перечня представленных документов и даты их принятия.
Фонд-отправитель при получении от поверенного лица заявления о переводе пенсионных накоплений осуществляет сверку образцов подписи вкладчика (получателя), указанной в доверенности с подписью в копии документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя).
При визуальном несоответствии подписи вкладчика (получателя) в документах, представленных поверенным с заявлением на перевод пенсионных накоплений, указанных в подпунктах 2) и 5) пункта 4 Правил, с подписью в нотариально засвидетельствованной копии документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя), Фонд - отправитель направляет вкладчику (получателю) запрос о подтверждении его намерения совершить действия, указанные в заявлении на перевод пенсионных накоплений.
6. Фонд-отправитель при приеме документов представляет вкладчику (получателю) или поверенному мотивированный ответ с указанием причин невозможности исполнения заявления о переводе пенсионных накоплений в следующих случаях:
1) представление неполного пакета документов, предусмотренных пунктами 2 или 4 Правил;
2) отсутствие пенсионных накоплений на индивидуальном пенсионном счете вкладчика (получателя) либо отсутствие индивидуального пенсионного счета, открытого на вкладчика (получателя);
3) истечение срока действия документа, удостоверяющего личность вкладчика (получателя) или поверенного, на дату подачи заявления о переводе пенсионных накоплений;
4) истечение срока действия доверенности на обращение с заявлением о переводе пенсионных накоплений либо несоответствия доверенности требованиям законодательства Республики Казахстан к ее оформлению;
5) отсутствие договора о пенсионном обеспечении, заключенного фондом-отправителем с данным вкладчиком (получателем);
7. Фонд-отправитель в срок, не превышающий восьми рабочих дней со дня получения им документов, предусмотренных пунктами 2 или 4 Правил:
1) формирует электронное платежное сообщение в формате МТ 102 с приложением списка физических лиц, пенсионные накопления которых переводятся из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд. Список физических лиц содержит сведения о фамилии, имени, при наличии отчестве, дате рождения, индивидуальном идентификационном номере (далее - ИИН), указанном в документе, удостоверяющем личность вкладчика (получателя), а также о сумме перевода;

5. Жіберуші қор зейнетақы жинақтарын ауыстыру туралы өтініште толтыруға тиісті мәліметтерді көрсетудің дұрыстығын тексереді және салымшыға (алушыға) немесе сенім білдірушіге ұсынылған құжаттардың толық тізбесін және оларды қабылдау күнін көрсете отырып анықтама береді.
Жіберуші қор сенім білдірушіден сақтандыру ұйымына зейнетақы жинақтарын ауыстыру туралы өтінішті алған кезде салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесінде қойылған қолы бар сенімхатта көрсетілген салымшының (алушының) қол қою үлгілерін тексеруді жүзеге асырады.
Қағидалардың 4-тармағының 2) және 5) тармақшаларында көрсетілген зейнетақы жинақтарын ауыстыруға арналған өтінішпен сенім білдіруші ұсынған құжаттардағы салымшының (алушының) қойылған қолдары салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжаттың нотариалды расталған көшірмесіндегі қойылған қолдармен көзбен шолу арқылы сәйкес келмеген жағдайда Жіберуші қор оның зейнетақы жинақтарын ауыстыру туралы өтініште көрсетілген іс-әрекетті жасау ниетін растау туралы сұратуды салымшыға (алушыға) жібереді.
6. Жіберуші қор құжаттарды қабылдау кезінде:
1) Қағидалардың 2 немесе 4-тармақтарында көзделген құжаттардың толық емес пакетін ұсынған;
2) салымшыға (алушыға) ашылған жеке зейнетақы шотында зейнетақы шоттары болмаған не салымшыға (алушыға) ашылған жеке зейнетақы шоты болмаған;
3) салымшының (алушының) немесе сенім білдірушінің жеке басын куәландыратын құжаттың зейнетақы жинақтарын ауыстыру туралы өтініш берген күнгі қолданылу мерзімінің аяқталуы;
4) зейнетақы жинақтарын ауыстыру туралы өтінішпен баруға арналған сенімхаттың қолданылу мерзімі аяқталған не оны ресімдеуге сенімхаттың Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес болмаған;
5) жіберуші қордың осы салымшымен (алушымен) жасалған зейнетақымен қамсыздандыру туралы шарты болмаған жағдайларда зейнетақы жинақтарын ауыстыру туралы өтінішті орындаудың мүмкін еместігі себептерін көрсете отырып салымшыға (алушыға) немесе сенім білдірушіге ұсынады.
7. Жіберуші қор Қағидалардың 2 немесе 4-тармақтарында көзделген құжаттарды алған күннен бастап сегіз жұмыс күнінен аспайтын мерзімде:
1) зейнетақы жинақтары бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстырылатын жеке тұлғалардың тізімі қоса берілген МТ 102 форматындағы электрондық төлем хабарламасын қалыптастырады. Жеке тұлғалардың тізімі салымшының (алушының) жеке басын растайтын құжатта көрсетілген аты-жөні, бар болса әкесінің аты, туған күні, жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) туралы, сондай-ақ аударым сомасы туралы мәліметтерден тұрады;

2) передает платежное сообщение в формате МТ 102 своему банку - кастодиану для перевода пенсионных накоплений.
8. Фонд-получатель письменно или иным способом, определенным соглашением сторон договора о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных взносов, уведомляет вкладчика (получателя) о поступлении пенсионных накоплений в течение семи рабочих дней со дня их зачисления на индивидуальный пенсионный счет вкладчика (получателя).
9. Фонд-отправитель в письменной форме представляет вкладчику (получателю) или поверенному мотивированный ответ с указанием причин невозможности исполнения заявления о переводе пенсионных накоплений в течение пяти рабочих дней со дня получения его заявления о переводе пенсионных накоплений в следующих случаях:
1) несоответствие фамилии, имени, при наличии отчества, даты рождения, ИИН, указанных в документе, удостоверяющем личность вкладчика (получателя), фамилии, имени, при наличии отчеству, дате рождения, ИИН, указанным в базе данных Фонда-отправителя;
2) несоответствие сведений, указанных в заявлении о переводе пенсионных накоплений сведениям, указанным в документах, представленных в соответствии с пунктами 2 или 4 Правил.
3) отсутствие у Фонда-отправителя подтверждения вкладчика (получателя) о его намерениях совершить действия, указанные в заявлении о переводе пенсионных накоплений при направлении Фондом - отправителем запроса в соответствии с частью третьей пункта 5 Правил.
3. Действия банка-кастодиана
после получения платежного сообщения в формате МТ 102 и
Фонда-отправителя при возврате пенсионных накоплений, условия
прекращения действия договоров о пенсионном обеспечении при
переводе пенсионных накоплений в Фонд-получатель
10. Банк-кастодиан Фонда-отправителя при получении платежного сообщения Фонда-отправителя в формате МТ 102 на перевод пенсионных накоплений вкладчика (получателя) в Фонд-получатель в течение одного операционного дня получения платежного сообщения переводит пенсионные накопления вкладчика (получателя) за счет добровольных пенсионных взносов с указанием кодов назначения платежей, установленных Правилами применения кодов секторов экономики и назначения платежей, утвержденными постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 31 августа 2016 года № 203, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 14365, в Фонд-получатель.
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.12.2017 № 254 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2) МТ 102 форматындағы төлем хабарламасын зейнетақы жинақтарын ауыстыру үшін өзінің кастодиан банкіне береді.
8. Алушы қор жазбаша немесе ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамтамасыз ету шарты тараптарының келісімінде айқындалған өзге тәсілмен салымшыны (алушыны) салымшының (алушының) жеке шотына зейнетақы жинақтарының келіп түскені туралы оларды аударған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде хабардар етеді.
9. Жөнелтуші қор салымшыға (алушыға) немесе сенім білдірілген тұлғаға оның зейнетақы жинақтарын ауыстыру туралы өтінішін алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде зейнетақы жинақтарын ауыстыру туралы өтінішін төмендегі:
1) салымшының (алушының) жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілген тегінің, атының, бар болса әкесінің атының, туылған күнінің, ЖСН-нің Жөнелтуші қордың дерекқорында көрсетілген тегіне, атына, бар болса әкесінің атына, туылған күніне, ЖСН-ге сәйкес келмеуі;
2) зейнетақы жинақтарын ауыстыру туралы өтініште көрсетілген мәліметтердің Қағидалардың 2 немесе 4-тармақтарына сәйкес ұсынылған құжаттарда көрсетілген мәліметтерге сәйкес келмеуі.
3) Жөнелтуші қорда Қағидалардың 5-тармағының үшінші бөлігіне сәйкес Жөнелтуші қор сұрау салуды жіберген кезде зейнетақы жинақтарын ауыстыру туралы өтініште көрсетілген іс-әрекеттерді жасау туралы салымшының (алушының) растауының болмауы жағдайларына байланысты орындай алмау себептерін көрсете отырып дәлелді жауапты ұсынады.
3. Кастодиан банктің МТ 102 форматындағы төлем хабарламасын алғаннан кейінгі
және Жөнелтуші қордың зейнетақы жинақтарын қайтарған кездегі іс-қимылдары,
зейнетақы жинақтарын Алушы қорға ауыстырған кезде зейнетақымен қамсыздандыру
туралы шарттардың қолданысын тоқтату талаптары
10. Жөнелтуші қордың кастодиан банкі салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарын Алушы қорға ауыстыруға Жөнелтуші қордың МТ 102 форматындағы төлем хабарламасын алған кезде Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14365 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 31 тамыздағы № 203 қаулысымен бекітілген Экономика секторларының және төлемдер белгілеу кодтарын қолдану қағидаларында белгіленген төлемдер белгілеу кодтарын көрсете отырып, ерікті зейнетақы жарналары есебінен қалыптастырылған салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарын төлем хабарламасын алған бір операциялық күннің ішінде Алушы қорға ауыстырады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.12.2017 № 254 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

11. В случае возврата пенсионных накоплений за счет добровольных пенсионных взносов, в отношении которых был осуществлен перевод в порядке, предусмотренном главой 2 Правил, Фонд-отправитель в течение пяти рабочих дней со дня возврата пенсионных накоплений за счет добровольных пенсионных взносов письменно или иным способом уведомляет вкладчика (получателя) или поверенного о том, что действие договора вкладчика (получателя) о пенсионном обеспечении за счет добровольных пенсионных фондов с Фондом-отправителем не прекращено и индивидуальный пенсионный счет открыт в связи с возвратом пенсионных накоплений.
4. Заключительные положения
12. Фонд-отправитель в подтверждение перевода пенсионных накоплений в Фонд-получатель выдает вкладчику (получателю) на основании его запроса выписку о перечисленной сумме пенсионных накоплений с указанием:
1) даты выдачи выписки переведенных пенсионных накоплений;
2) остатка суммы пенсионных накоплений на начало текущего календарного года с указанием суммы пенсионных взносов и начисленного инвестиционного дохода;
3) поступившей суммы пенсионных взносов за текущий календарный год с указанием дат фактического поступления;
4) суммы инвестиционного дохода за текущий календарный год с указанием фактического начисления за каждый месяц;
5) суммы переводов пенсионных накоплений, поступивших из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный пенсионный фонд на индивидуальный пенсионный счет вкладчика (получателя) за текущий год с указанием даты их фактического поступления;
6) суммы пенсионных выплат, осуществленных в текущем году с указанием даты фактических выплат и суммы удержанного подоходного налога;
7) фактической суммы переведенных пенсионных накоплений.
13. Расходы, связанные с переводом пенсионных накоплений вкладчика (получателя) из Фонда-отправителя в Фонд-получатель, осуществляются за счет собственных средств Фонда-отправителя.
Приложение 1
к Правилам перевода пенсионных
накоплений из единого накопительного
пенсионного фонда в добровольный
накопительный пенсионный фонд, из
добровольного накопительного
пенсионного фонда в единый
накопительный пенсионный фонд, а
также из одного добровольного
накопительного пенсионного фонда в
другой добровольный накопительный
пенсионный фонд
Форма
Кому:
(полное или сокращенное наименование Фонда-отправителя)
Заявление
вкладчика (получателя) о переводе пенсионных накоплений из
единого накопительного пенсионного фонда в добровольный
накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного
пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а
также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда
в другой добровольный накопительный пенсионный фонд
Я, вкладчик (получатель):
Фамилия
Имя
Отчество (при наличии)
Дата рождения:
(цифрами день, месяц, год)
Индивидуальный идентификационный номер
Вид документа: (укажите х в соответствующей ячейке)
Удостоверение личности Паспорт
Удостоверение лица без гражданства
Вид на жительство
Номер Выдан
(цифрами день, месяц, год)
(кем выдан)
Прошу перевести в полном объеме на дату перевода мои пенсионные
накопления, за счет добровольных пенсионных взносов –
в
(полное или сокращенное наименование Фонда-получателя)
Я на дату подписания настоящего заявления:

11. Ауыстыруы Қағидалардың 2-тарауында көзделген тәртіппен жүзеге асырылған, ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары қайтарылған жағдайда, Жөнелтуші қор ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтары қайтарылған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде салымшыға (алушыға) немесе сенім білдірілген өкіліне салымшының (алушының) Жөнелтуші қормен жасалған ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартының қолданысы тоқтатылмағаны және зейнетақы жинақтарының қайтарылуына байланысты оған жеке зейнетақы шоты ашылғаны туралы жазбаша немесе өзге тәсілмен хабарлайды.
4. Қорытынды ережелер
12. Жөнелтуші қор зейнетақы жинақтарын Алушы қорға ауыстырылғанын растау үшін салымшыға (алушыға) сұрау салуы негізінде мыналарды:
1) ауыстырылған зейнетақы жинақтарының үзінді көшірмесін беру күнін;
2) зейнетақы жинақтарының және есептелген инвестициялық кірістің сомасын көрсете отырып, ағымдағы күнтізбелік жылдың басындағы зейнетақы жинақтары сомасының қалдықтарын;
3) ағымдағы күнтізбелік жылдағы зейнетақы жинақтарының нақты түсу күнін көрсете отырып, келіп түскен сомасын;
4) әр айда нақты есептелгенді көрсете отырып, ағымдағы күнтізбелік жылдағы инвестициялық кірістің сомасын;
5) салымшының (алушының) жеке зейнетақы шотына бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына нақты келіп түскен күнін көрсете отырып, ағымдағы жылғы келіп түскен зейнетақы жинақтары аударымдарының нақты сомасын;
6) нақты төлемдердің күнін және ұсталған табыс салығын көрсете отырып, ағымдағы жылғы жүзеге асырылған зейнетақы төлемдерінің сомасын;
7) ауыстырылған зейнетақы жинақтарының нақты сомасын көрсете отырып, зейнетақы жинақтарының ауыстырылған сомасы туралы үзінді көшірмені береді.
13. Салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарын Жөнелтуші қордан Алушы қорға ауыстырумен байланысты шығыстар Жөнелтуші қордың меншікті қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
Зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы
қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан
бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ
бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа
ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстыру
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
Кімге:
(Жіберуші қордың толық немесе қысқартылған атауы)
Салымшының (алушының)зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті
жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы
қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа
ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстыру туралы өтініші
Мен, салымшы (алушы):
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болған кезде)
Туған күні:
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Дара сәйкестендіру нөмірі
Құжаттың түрі: (тиісті ұяшықта х көрсетіңіз)
Жеке куәлігі Паспорт
Азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі
Ықтияр хат
Нөмірі берілген күні
(күні, айы, жылы цифрлармен)
(кім берді)
Ерікті зейнетақы жарналары есебінен менің зейнетақы жинақтарымды
(Алушы қордың толық немесе қысқартылған атауы)
ауыстыру күні толық көлемде ауыстыруды сұраймын
Мен осы өтінішке қол қойған күні:

1) ознакомлен с действующими Правилами перевода пенсионных накоплений
из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный
накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного
пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из
одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой
добровольный накопительный пенсионный фонд;
2) информирован о том, что действие моего договора о пенсионном
обеспечении № _______ от _______, заключенного с Фондом-отправителем,
прекращается, при условии отсутствия возврата переведенных пенсионных
накоплений по истечении пятнадцати рабочих дней со дня перевода
пенсионных накоплений за счет добровольных пенсионных взносов, в
связи с чем будет закрыт мой индивидуальный пенсионный счет;
3) даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных,
необходимых для перевода пенсионных накоплений из единого
накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный
пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в
единый накопительный пенсионный фонд, из одного добровольного
накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный
пенсионный фонд (нужное подчеркнуть)
Подпись вкладчика (получателя): _____________________________________
Дата составления заявления:
(цифрами день, месяц, год)
Заявление принято Фондом-отправителем
(цифрами день, месяц, год)
Фамилия, инициалы и должность лица, принявшего заявление:
Зарегистрировано в Фонде-отправителе:
(цифрами день, месяц, год)
Входящий номер
Примечание:
1. Заявление заполняется разборчиво печатными буквами.
2. Все поля обязательны для заполнения.
---------------------------------------------------------------------
СПРАВКА
__________________________ подтверждает принятие заявления на перевод
(наименование Фонда – отправителя)
пенсионных накоплений в единый накопительный пенсионный фонд,
добровольный накопительный пенсионный фонд (нужное подчеркнуть)
_____________________________________________________________________
(наименование Фонда-получателя)
от вкладчика (получателя) ___________________________________________
(ФИО, дата рождения)
Заявление принял ____________________________________________________
(ФИО и должность лица, принявшего заявление)
Зарегистрировано в Фонде – отправителе: _____________________________
(цифрами день, месяц, год)
Входящий номер _______________________
К заявлению приложены следующие документы: (перечень принятых
документов)
Контактный телефон:
E-mail:
Приложение 2
к Правилам перевода пенсионных
накоплений из единого накопительного
пенсионного фонда в добровольный
накопительный пенсионный фонд, из
добровольного накопительного
пенсионного фонда в единый
накопительный пенсионный фонд, а
также из одного добровольного
накопительного пенсионного фонда в
другой добровольный накопительный
пенсионный фонд
Форма
Кому:
(полное или сокращенное наименование Фонда-отправителя)
Заявление
поверенного о переводе пенсионных накоплений
вкладчика (получателя) из единого накопительного
пенсионного фонда в добровольный
накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного
пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а
также из одного добровольного накопительного пенсионного фонда
в другой добровольный накопительный пенсионный фонд
Заполняется физическим лицом:
Я, поверенный:
Фамилия
Имя
Отчество (при наличии)
Дата рождения:
(цифрами день, месяц, год)
Вид документа: (укажите х в соответствующей ячейке)
Удостоверение личности Паспорт
Удостоверение лица без гражданства
Вид на жительство
Номер Выдан
(цифрами день, месяц, год)
(кем выдан)
Заполняется юридическим лицом:
Я, поверенный:
Наименование, бизнес-идентификационный номер
Действующий на основании доверенности:
реестровый № от
(цифрами, день, месяц, год)
в интересах вкладчика (получателя):
Фамилия
Имя
Отчество (при наличии)
Дата рождения:
(цифрами день, месяц, год)
Индивидуальный идентификационный номер
Вид документа: (укажите х в соответствующей ячейке)
Удостоверение личности Паспорт
Удостоверение лица без гражданства
Вид на жительство
Номер Выдан
(цифрами день, месяц, год)
(кем выдан)
Прошу перевести в полном объеме на дату перевода пенсионные
накопления вкладчика (получателя), за счет добровольных пенсионных
взносов - в
(полное или сокращенное наименование Фонда-получателя)
Я, поверенный вкладчика (получателя) на дату подписания настоящего
заявления:

1) зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстырудың қолданыстағы Қағидаларымен таныстым;
2) Жіберуші қормен жасалған _________ жылғы № _______ менің зейнетақымен қамтамасыз ету туралы шартымның қолданылуы, ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтарын аударылған күннен бастап он бес жұмыс күні өткен соң аударылған зейнетақы жинақтарын қайтару болмаған жағдайда тоқтатылады, осыған байланысты менің дара зейнетақы шотым жабылатындығынан хабардар болдым.
3) зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына (керегін сызыңыз) ауыстыру үшін қажетті менің дербес деректерімді жинауға және өңдеуге өз келісімімді беремін.
Салымшының (алушының) қолы: _________________________________________
Өтініш жазылған күні:
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Өтінішті Жіберуші қор қабылдаған күні
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Өтінішті қабылдаған тұлғаның аты-жөні және лауазымы:
Жіберуші қорда тіркелген күні:
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Кіріс нөмірі
Ескертулер:
1. Өтініш баспа әріптерімен түсінікті етіп толтырылады.
2. Барлық жол міндетті түрде толтырылады.
---------------------------------------------------------------------
АНЫҚТАМА
_____________________________________________________ салымшы (алушы)
(Жіберуші Қордың атауы)
________________________________________________ зейнетақы жинақтарын
(аты-жөні, туған жылы)
_________________________________________________ бірыңғай жинақтаушы
(Қабылдаушы Қордың атауы)
зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына (керегін сызыңыз)
ауыстыруға арналған өтініш қабылдағанын растайды
Өтінішті қабылдаған _________________________________________________
(өтініш қабылдаған тұлғаның аты-жөні мен лауазымы)
Жіберуші Қорда тіркелді __________________________
(күні, айы, жылы цифрмен)
Кіріс нөмірі ______________________
Өтінішке мына құжаттар қоса берілді: (қабылданған құжаттардың тізбесі)
Байланыс телефоны:
E-mail:
Зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы
зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы
қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан
бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ
бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа
ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстыру
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Кому:
(Жіберуші қордың толық немесе қысқартылған атауы)
Сенім білдірілген тұлғаның салымшының (алушының) зейнетақы
жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті
жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы
қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір
ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы
зейнетақы қорына ауыстыру туралы өтініші
Жеке тұлға толтырады:
Мен, сенім білдірілген:
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болған кезде)
Туған күні:
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Құжаттың түрі: (тиісті ұяшықта х көрсетіңіз)
Жеке куәлік Паспорт
Азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі
Ықтияр хат
Нөмірі берілген күні
(күні, айы, жылы цифрлармен)
(кім берді)
Заңды тұлға толтырады:
Мен, сенім білдірілген:
Атауы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Сенімхат негізінде іс-қимыл жасайды:
тіркелім №
(күні, айы, жылы цифрлармен)
салымшының (алушының) мүддесі үшін:
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болған кезде)
Туған күні:
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Дара сәйкестендіру нөмірі
Құжаттың түрі: (тиісті ұяшықта х көрсетіңіз)
Жеке куәлігі Паспорт
Азаматтығы жоқ тұлғаның куәлігі
Ықтияр хат
Нөмірі берілген күні
(күні, айы, жылы цифрлармен)
(кім берді)
Ерікті зейнетақы жарналары есебінен салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарын
(Алушы қордың толық немесе қысқартылған атауы)
ауыстыру күні толық көлемде ауыстыруды сұраймын.
Мен, салымшының (алушының) сенім білдірілген тұлғасы осы өтінішке қол қойған күні:

1) ознакомлен с действующими Правилами перевода пенсионных накоплений
из единого накопительного пенсионного фонда в добровольный
накопительный пенсионный фонд, из добровольного накопительного
пенсионного фонда в единый накопительный пенсионный фонд, а также из
одного добровольного накопительного пенсионного фонда в другой
добровольный накопительный пенсионный фонд;
2) информирован о том, что действие договора вкладчика (получателя) о
пенсионном обеспечении № _______ от ___________, заключенного с
Фондом-отправителем, прекращается при условии отсутствия возврата
переведенных пенсионных накоплений по истечении пятнадцати рабочих
дней со дня перевода пенсионных накоплений за счет добровольных
пенсионных взносов, в связи, с чем будет закрыт его индивидуальный
пенсионный счет;
3) даю согласие на сбор и обработку моих персональных данных и
персональных данных вкладчика (получателя), необходимых для перевода
пенсионных накоплений вкладчика (получателя) из единого
накопительного пенсионного фонда в добровольный накопительный
пенсионный фонд, из добровольного накопительного пенсионного фонда в
единый накопительный пенсионный фонд, из одного добровольного
накопительного пенсионного фонда в другой добровольный накопительный
пенсионный фонд (нужное подчеркнуть).
Подпись Поверенного: ________________________________________________
Дата составления заявления:
(цифрами день, месяц, год)
Заявление принято Фондом-отправителем
(цифрами день, месяц, год)
Фамилия, инициалы и должность лица, принявшего заявление:
Зарегистрировано в Фонде-отправителе:
(цифрами день, месяц, год)
Входящий номер
Примечание:
1. Заявление заполняется разборчиво печатными буквами.
2. Все поля обязательны для заполнения
---------------------------------------------------------------------
СПРАВКА
__________________________ подтверждает принятие заявления на перевод
(наименование Фонда – отправителя)
пенсионных накоплений в единый накопительный пенсионный фонд,
добровольный накопительный пенсионный фонд (нужное подчеркнуть)
_____________________________________________________________________
(наименование Фонда-получателя)
от поверенного ______________________________________________________
(ФИО, дата рождения)
в интересах вкладчика (получателя) __________________________________
(ФИО, дата рождения)
Заявление принял ____________________________________________________
(ФИО и должность лица, принявшего заявление)
Зарегистрировано в Фонде – отправителе:______________________________
(цифрами день, месяц, год)
Входящий номер _________________________
К заявлению приложены следующие документы: (перечень принятых
документов)
Контактный телефон:
E-mail:

1) зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, сондай-ақ бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына ауыстырудың қолданыстағы Қағидаларымен таныстым;
2) Жіберуші қормен жасалған _________ жылғы № _______ салымшының (алушының) зейнетақымен қамтамасыз ету туралы шартының қолданылуы, ерікті зейнетақы жарналары есебінен зейнетақы жинақтарын аударылған күннен бастап он бес жұмыс күні өткен соң аударылған зейнетақы жинақтарын қайтару болмаған жағдайда тоқтатылады, осыған байланысты оның дара зейнетақы шоты жабылатындығынан хабардар болдым.
3) салымшының (алушының) зейнетақы жинақтарын бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорынан ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан бірыңғай жинақтаушы зейнетақы қорына, бір ерікті жинақтаушы зейнетақы қорынан басқа ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына (керегін сызыңыз) ауыстыру үшін қажетті менің дербес деректерімді және салымшының (алушының) дербес деректерін жинауға және өңдеуге өз келісімімді беремін.
Сенім білдірілген тұлғаның қолы: ____________________________________
Өтініш жазылған күні:
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Өтінішті Жіберуші қор қабылдаған күні
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Өтінішті қабылдаған тұлғаның аты-жөні мен лауазымы:
Жіберуші қорда тіркелген күні:
(күні, айы, жылы цифрлармен)
Кіріс нөмірі
Ескертулер:
1. Өтініш баспа әріптерімен түсінікті етіп толтырылады.
2. Барлық жол міндетті түрде толтырылады.
---------------------------------------------------------------------
АНЫҚТАМА
__________________________ салымшы (алушы) __________________________
(Жіберуші Қордың атауы) (аты-жөні, туған жылы)
мүддесі үшін сенім білдірілген тұлғасы ______________________________
(аты-жөні, туған жылы)
зейнетақы жинақтарын ____________________________ бірыңғай жинақтаушы
(Қабылдаушы Қордың атауы)
зейнетақы қорына, ерікті жинақтаушы зейнетақы қорына (керегін сызыңыз)
ауыстыруға арналған өтініш қабылдағанын растайды
Өтінішті қабылдаған _________________________________________________
(өтініш қабылдаған тұлғаның аты-жөні мен лауазымы)
Жіберуші Қорда тіркелді _____________________________________________
(күні, айы, жылы цифрмен)
Кіріс нөмірі ______________________
Өтінішке мына құжаттар қоса берілді: (қабылданған құжаттардың тізбесі)
Байланыс телефоны:
E-mail: