О внесении изменений и дополнений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 229 "Об утверждении форм в сфере государственной поддержки инвестиций"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 2 сентября 2014 года № 14. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 октября 2014 года № 9776. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года № 1133
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 30.11.2015 № 1133 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 26 июля 2013 года № 229 «Об утверждении форм в сфере государственной поддержки инвестиций» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 8639, опубликованный в газетах «Казахстанская правда» от 26 октября 2013 года № 302 (27576)) следующие изменения и дополнения:
в приложении 1 к указанному приказу:
строку, порядковый номер 7, изложить в следующей редакции:
"
7.
Менеджер
инвестиционного проекта
_____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_________________________
(телефон, факс, электронная почта)
»;
наименование главы 2 изложить в следующей редакции:
«Сведения об инвестиционном проекте»;
строку, порядковый номер 8, изложить в следующей редакции:
«
8.
Наименование
инвестиционного проекта
_________________________
»;
строку, порядковый номер 9, изложить в следующей редакции:
«
9.
Место реализации
инвестиционного проекта
_________________________
»;
строку, порядковый номер 11, изложить в следующей редакции:
«
11.
Объем инвестиций в
фиксированные активы
юридического лица без учета налога на добавленную стоимость
(учитываются затраты календарного года, в котором подана заявка на предоставление инвестиционных преференций, и (или) затраты будущих периодов)
_________________________
(тенге)
»;
строку, порядковый номер 12, изложить в следующей редакции:
«
12.
Источники финансирования
проекта, наличие:
1) собственных средств
2) заемных средств
3) бюджетных средств
1)_______________________________________________
(наименование, №, дата документа, подтверждающего наличие собственных средств)
2)_______________________________________________
(наименование, №, дата документа, устанавливающего источники финансирования проекта, кредитор)
3) ___________________________
(наименование, №, дата документа, подтверждающего финансирование из бюджетных средств)
»;

"Инвестицияларды мемлекеттік қолдау саласындағы нысандарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 26 шілдедегі № 229 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2014 жылғы 2 қыркүйектегі № 14 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 3 қазанда № 9776 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қарашадағы № 1113 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Инвестициялар және даму министрінің 30.11.2015 № 1113 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
«Инвестицияларды мемлекеттік қолдау саласындағы нысандарды бекіту туралы» «Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2013 жылғы 26 шілдедегі № 229 бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2013 жылғы 27 тамызда № 8639 тіркелген, 2013 жылғы 26 қазандағы № 302 (27576) «Казахстанская правда» газеттерінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін
көрсетілген 1-қосымшада:
реттік нөмірі 7-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
7.
Инвестициялық жобаның менеджері
_______________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда))
_______________________________________
(телефон, факс, электрондық
почтасы)
»;
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
«Инвестициялық жоба туралы мәліметтер»;
реттік нөмірі 8-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
8.
Инвестициялық жобаның атауы
____________________________________
»;
реттік нөмірі 9-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
9.
Инвестициялық жобаны iске асыру орны
____________________________________
»;
реттік нөмірі 11-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
11.
Заңды тұлғаның тiркелген активтерге инвестициялардың көлемi қосылған құн салығын есепке алмастан (инвестициялық преференциялар ұсынуға өтінім берілген күнтізбелік жылдағы шығындар, және (немесе) алдағы кезеңдердің шығындары есепке алынады)
______________________________________
(теңге)
»;
реттік нөмірі 12-жол мынадай редакцияда жазылсын:
«
12.
Жобаны қаржыландыру көздерi, мыналардың болуы:
- меншiкті
- қарыз қаражаты
- бюджеттік қаражат
_____________________________________
(меншікті қаражаттың болуын
растайтын құжаттың атауы,
№, күні)
_____________________________________
(жобаны қаржыландыру көздерін
белгілейтін құжаттың атауы,
№, күні, кредитор) _____________________________________
(бюджет қаражаттарынан
қаржыландыруды растайтын құжаттың
атауы, №, күні)
»;

строки, порядковые номера 16 - 18, изложить в следующей редакции:
«
16.
Льготы по земельному налогу*
________________________
(срок)
17.
Льготы по налогу на имущество*
________________________
(срок)
18.
Льготы по корпоративному подоходному налогу*
________________________
(срок)
»;
дополнить строками, порядковые номера 19, 20 следующего содержания:
«
19.
Инвестиционная субсидия*
___________________________________
(тысяч тенге)
указывается сумма стоимости затрат, предусмотренных предпроектной документацией, имеющей заключение государственной экспертизы
20.
Количество иностранной рабочей силы*, из них:
1) руководители,
2) специалисты с высшим образованием,
3) квалифицированные рабочие
1)_____________________________________
(количество человек)
2)_____________________________________
(количество человек)
3)_____________________________________
(количество человек)
»;
Примечание «* для юридического лица, реализующего
инвестиционный стратегический проект.» изложить в следующей редакции:
«*для юридического лица, реализующего инвестиционный
приоритетный проект.
пункт 4 исключить;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Рабочая программа по инвестиционному проекту ________________________________________________________________
(наименование)
Наименование инвестора: _________________________________________
Раздел 1: инвестиции в фиксированные активы, тысяч тенге
Статьи
затрат
подтверждающие
документы
Дата ввода
в
эксплуата -
цию
фиксиро -
ванных
активов
календарный год
календарный год
Всего
контр -
агент
дата
1
полу-
годие
2
полу-
годие
Итого
по
году
1
полу-
годие
2-
полу-
годие
Итого
по
году
Итого
по Разделу
1:
Раздел 2: импорт запасных частей к технологическому оборудованию, сырья и материалов, количество
Статьи
затрат
подтверждающие
документы
единица
измерения
период освоения
период освоения
Всего
контр-
агент
дата
1
полу-
го-
дие
2
полу-
го-
дие
Ито-
го
по
году
1 полу-
годие
2 полу-
годие
Итого
по
году
1. Запасные части, в том числе:
2. Сырье,
материалы,
в том
числе:
Итого по
Разделу 2:
Раздел 3:производственные показатели, количество в натуральном выражении
№ п/п
Наименование товаров, работ, услуг
календарный год
Всего
1 полугодие
2 полугодие
Итого по году
Итого по разделу 3:
»;
в пункте 7:
подпункты 3) и 4) изложить в следующей редакции:
«3) бизнес-план инвестиционного проекта, составленный в соответствии с Требованиями по составлению бизнес-плана инвестиционного проекта, утвержденными приказом Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 1 июня 2012 года № 184 «О некоторых вопросах государственной поддержки инвестиций», зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 7760;

реттік нөмірлері 16 - 18-жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
«
16.
Жер салығы бойынша жеңілдіктер*
_______________________________
(мерзімі)
17.
Мүлікке салық бойынша жеңілдіктер*
_______________________________
(мерзімі)
18.
Корпоративтік табыс салығы бойынша жеңілдіктер*
_______________________________
(мерзімі)
»;
мынадай мазмұнда реттік нөмірілері 19, 20-жолдармен толықтырылсын:
«
19
Инвестициялық субсидия*
______________________
(мың. теңге)
жобаның алдыңғы құжаттамасымен көзделген шығындар құнының шеңберінде мемлекеттік сараптама қорытындысы бар сома көрсетіледі
20
Шетелдік жұмыс күшінің саны*, оның ішінде:
1) басшылар,
2) жоғары білімі бар мамандар,
3) білікті жұмысшылар
1. ________________________
(адам саны)
2. ________________________
(адам саны)
3. ________________________
(адам саны)
»;
«*Инвестициялық стратегиялық жобаны іске асыратын заңды тұлғаға арналған.» ескерту мынадай редакцияда жазылсын:
«*инвестициялық басым жобаны іске асыратын заңды тұлғаға арналған.
4-бөлім алынып тасталсын;
5-бөлім мынадай редакцияда жазылсын:
«5.Инвестициялық жоба бойынша жұмыс бағдарламасы
________________________________________________________________
(атауы)
Инвестор атауы: ________________________
1-бөлім: Тіркелген активтерге инвестициялар, мың теңге
Шығын баптары
растайтын құжаттар
Тіркелген активтерді пайдалануға беру күні
күнтізбелік жыл
күнтізбелік жыл
Барлығы
контрагент
күні
1-жартыжылдық
2- жартыжылдық
Жыл бойынша жиыны
1-жартыжылдық
2- жартыжылдық
Жыл бойынша жиыны
1.бөлім бойынша жиыны:
2-бөлім: Технологиялық жабдыққа қосалқы бөлшектер, шикізат және материалдар импорты, саны
Шығын баптары
растайтын құжаттар
өлшем бірлігі
игеру кезеңі
игеру кезеңі
Барлығы
контрагент
күні
1-жартыжылдық
2- жартыжылдық
Жыл бойынша жиыны
1-жартыжылдық
2- жартыжылдық
Жыл бойынша жиыны
1. Қосалқы бөлшектер, оның ішінде:
2. Шикізат, материалдар, оның ішінде:
2-бөлім бойынша жиыны:
3-бөлім. Өндірістік көрсеткіштер, өнімнің заттай көрініс саны
р/с
Тауар, жұмыс, көрсетілетін қызмет атауы
Күнтізбелік жыл
Барлығы
1 жартыжылдық
2 жартыжылдық
Жыл бойынша жиыны
3-бөлім бойынша жиынтығы
»;
7-бөлімде:
3) және 4) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
«3) Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 7760 болып тіркелген, «Инвестицияларды мемлекеттік қолдаудың кейбір мәселелері туралы» Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2012 жылғы 1 маусымдағы № 184 бұйрығымен бетіліген Инвестициялық жобаның бизнес-жоспарын жасау жөніндегі талаптарға сәйкес құрастырылған инвестициялық жобаның бизнес-жоспары»;

4) копии документов, перечень которых устанавливается законодательством Республики Казахстан, обосновывающих сметную стоимость строительно-монтажных работ и затрат на приобретение фиксированных активов, сырья и (или) материалов, используемых при реализации инвестиционного проекта, заверенных подписью руководителя и печатью юридического лица;»;
подпункт 5) исключить;
подпункт 7) изложить в следующей редакции:
«7) справка налогового органа по месту регистрации об отсутствии налоговой задолженности, задолженности по обязательным пенсионным взносам и социальным отчислениям;»;
дополнить подпунктами 8) и 9) следующего содержания:
«8) предпроектная документация, заверенная подписью руководителя, печатью юридического лица и имеющая заключение государственной экспертизы в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан, в случае, если заявка предусматривает предоставление инвестиционной субсидии;
9) при привлечении иностранной рабочей силы предоставляются сведения по форме согласно приложению к настоящей заявке, а также копии документов с переводом на государственный или русский языки, заверенные подписью руководителя и печатью юридического лица или нотариально засвидетельствованные:
документ, удостоверяющий личность, трудовой договор, заключенный между работодателем и привлекаемым иностранным работником.»;
дополнить пунктами 8 и 9 следующего содержания:
«8. Юридическое лицо Республики Казахстан заявляет и гарантирует правильность (достоверность) содержащейся в заявке и прилагаемых документах информации, несет ответственность за представленную информацию и ознакомлен с условиями досрочного прекращения инвестиционного контракта, установленными Законом Республики Казахстан от 8 января 2003 года «Об инвестициях».
9. Юридическое лицо Республики Казахстан, реализующее инвестиционные приоритетные проекты подтверждает, что не является:
субъектом квазигосударственного сектора в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан;
автономной организацией образования в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан и законодательством Республики Казахстан об образовании;
организацией, осуществляющей деятельность в рамках договора концессии;
организацией, осуществляющей деятельность на территории специальной экономической зоны, в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан и законодательством Республики Казахстан о специальных экономических зонах.»;
дополнить приложением к заявке согласно приложению к настоящему приказу.
2.Комитету по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Хаиров Е.К.) в установленном законодательством порядке обеспечить:

4) құрылыс-монтаждау жұмыстарының сметалық құнын және инвестициялық жобаны iске асыру кезiнде пайдаланылатын, тiркелген активтердi, шикiзатты және (немесе) материалдарды сатып алуға арналған шығындарды негiздейтiн, тiзбесi Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленетiн құжаттардың басшының қолымен және заңды тұлғаның мөрімен куәландырылған көшірмелері»;
5) тармақша алынып тасталсын;
7) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
«7) салық берешегiнiң, мiндеттi зейнетақы жарналары және әлеуметтiк аударымдар бойынша берешегiнiң жоқ екендiгi туралы тiркеу орны бойынша салық органының анықтамасы;»;
мынадай мазмұндағы 8) және 9)-тармақшалармен толықтырылсын:
«8) өтінім инвестициялық субсидияны қарастырған жағдайда Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте мемлекеттік сараптама қорытындысы бар басшының қолымен, заңды тұлғаның мөрімен куәландырылған жобадан алдыңғы құжаттама»;
«9) шетел жұмыс күші тарылған жағдайда осы өтінімге сәйкес нысанда мәліметтер ұсынылады, сондай-ақ басшының қолымен және заңды тұлғаның мөрімен расталған немесе нотариалды куәландырылған құжаттардың көшірмелері мемлекеттік немесе орыс тіліндегі аудармаларымен бірге:
жеке басты куәландыратын құжат;
тартылатын шетел жұмысшысы мен жұмыс берушінің арасында жасалған еңбек шарты ұсынылады.»;
келесі мазмұндағы 8 және 9-тармақтармен толықтырылсын:
«8. Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы өтiнiмде және қоса берiліп отырған құжаттарда қамтылған ақпараттың дұрыстығын (растығын) мәлімдейді және кепiлдiк бередi, ұсынылған ақпарат үшін жауапты болады және «Инвестициялар туралы» 2003 жылғы 8 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңымен белгіленген инвестициялық келісімшартты мерзімінен бұрын тоқтату шарттарымен танысқан.
9. Осымен Қазақстан Республикасының заңды тұлғасы:
Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына сәйкес квазимемлекеттік сектор субъектісі;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына және Қазақстан Республикасының білім беру туралы заңнамасына сәйкес дербес білім беру ұйымы;
Қазақстан Республикасының салық заңнамасына және Қазақстан Республикасының арнайы экономикалық аймақтар туралы заңнамасына сәйкес арнайы экономикалық аймақ аумағында қызметін жүзеге асыратын ұйымы болып табылмайтынын растайды.»;
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес өтінімге қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Инвестиция комитеті (Е.Қ. Хаиров) заңнамамен белгіленген тәртіпте мыналарды:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан                       Е. Сагадиев
«СОГЛАСОВАН»
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев
6 сентября 2014 года
Приложение
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 2 сентября 2014 года № 14
«Приложение к заявке
на предоставление
инвестиционных преференций
Форма
Сведения о привлекаемой иностранной рабочей силе
Фамилия, имя, отчество (в том числе латинскими буквами)
Дата рождения
Гражданство/ Страна постоянного проживания
Номер, дата и орган выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность)
Период привлечения (месяц, год)
_________________________________
(Фамилия, имя, отчество руководителя юридического лица Республики Казахстан)
____________________
(подпись, печать и дата)

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелуiн;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн күнтiзбелiк он күн iшiнде оның бұқаралық ақпарат құралдарында және «Әдiлет» ақпараттық-құқықтық жүйесiне ресми жариялауға жiберiлуiн;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлiгiнiң интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн күнтiзбелiк он күн iшiнде осы тармақтың 1)2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылауды өз атыма қалдырамын.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушы                          Е. Сағадиев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
___________________Е.Досаев
2014 жылғы 6 қыркүйек
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің бұйрығына
2014 жылғы 2 қыркүйектегі
№ 14 қосымша
Инвестициялық
преференцияларды беруге
арналған өтінімге қосымша
Тартылатын шетел жұмыс күші туралы мәлімет
Аты-жөні (сонымен қатар латын әріптерімен)
Туылған күні
Азаматтығы / Тұрғылықты елі
Куәлігінің нөмірі, берілген күні мен берген орган (жеке басын куәландыратын құжат)
Тартылатын кезеңі (ай, жыл)
______________________________              ____________________
(Қазақстан Республикасы заңды             (қолы, мөр және күні)
тұлға басшысының тегі,
аты, әкесінің аты)