Об утверждении Правил проведения раздельных сходов местного сообщества города Степногорска
Решение Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 27 марта 2014 года № 5С-26/7. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 4 мая 2014 года № 4151. Утратило силу решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 25 декабря 2017 года № 6С-24/11
Сноска. Утратило силу решением Степногорского городского маслихата Акмолинской области от 25.12.2017 № 6С-24/11 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества", Степногорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения раздельных сходов местного сообщества города Степногорска.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии
городского маслихата
С.Алпысбаев
Секретарь
городского маслихата
Г.Копеева
СОГЛАСОВАНО
Аким города Степногорска М.Такамбаев
Утверждены
решением Степногорского
городского маслихата
от 27 марта 2014
года № 5С-26/7
Правила проведения раздельных сходов местного сообщества города Степногорска
1. Общие положения
1. Настоящие Правила проведения раздельных сходов местного сообщества города Степногорска (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 6 статьи 39-3 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", а также постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 октября 2013 года № 1106 "Об утверждении Типовых правил проведения раздельных сходов местного сообщества", и устанавливает порядок проведения раздельных сходов местного сообщества жителей поселков, сел, сельского округа, улицы, многоквартирного жилого дома города Степногорска.
2. Раздельный сход местного сообщества жителей поселков, сел, сельского округа (далее – раздельный сход) созывается и проводится с целью избрания представителей для участия в сходе местного сообщества населенного пункта.
2. Порядок проведения раздельных сходов
3. Раздельный сход созывается акимом села, поселка, сельского округа.
Проведение раздельных сходов допускается при наличии положительного решения акима города Степногорска на проведение схода местного сообщества.

Степногорск қаласының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидаларын бекіту туралы
Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2014 жылғы 27 наурыздағы № 5С-26/7 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 4 мамырда № 4151 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы № 6С-24/11 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Степногорск қалалық мәслихатының 25.12.2017 № 6С-24/11 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 39-3 бабының 6 тармағына, "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес Степногорск қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырған Степногорск қаласының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары бекітілсін.
2. Осы шешім Ақмола облысы Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаты
сессиясының төрағасы
С.Алпысбаев
Қалалық мәслихаттың
хатшысы
Ғ.Көпеева
КЕЛІСІЛДІ
Степногорск қаласының
әкімі
М.Тақамбаев
Степногорск қалалық мәслихатының
2014 жылғы 27 наурыздағы
№ 5С-26/7 шешімімен
бекітілген
Степногорск қаласының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізу қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Степногорск қаласының Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің қағидалары (әрі қарай - Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңының 39-3 бабының 6-тармағына, сонымен қатар "Бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің үлгі қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 қазандағы № 1106 қаулысына сәйкес әзірленді және Степногорск қаласының кенттер, ауылдар, ауылдық округі, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындарын өткізудің тәртібін белгілейді.
2. Кенттердің, ауылдардың, ауылдық округінің тұрғындарының бөлек жергілікті қоғамдастық жиындары (бұдан әрі – бөлек жиын) жергілікті қоғамдастықтың жиынына қатысу үшін өкілдерді сайлау мақсатында шақырылады және өткізіледі.
2. Бөлек жиындарды өткізу тәртібі
3. Бөлек жиынды кенттің, ауылдың, ауылдық округтің әкімі шақырады.
Степногорск қаласы әкімінің жергілікті қоғамдастық жиынын өткізуге оң шешімі бар болған жағдайда бөлек жиынды өткізуге болады.

4. О времени, месте созыва раздельных сходов и обсуждаемых вопросах население местного сообщества оповещается не позднее чем за десять календарных дней до дня его проведения через местные средства массовой информации.
5. Проведение раздельного схода в пределах села, улицы, многоквартирного жилого дома организуется акимом села, поселка, сельского округа.
6. Перед открытием раздельного схода проводится регистрация присутствующих жителей соответствующего села, улицы, многоквартирного жилого дома, имеющих право в нем участвовать.
7. Раздельный сход открывается акимом села, поселка, сельского округа или уполномоченным им лицом.
Председателем раздельного схода является аким села, поселка, сельского округа или уполномоченное им лицо.
Для оформления протокола раздельного схода открытым голосованием избирается секретарь.
8. Кандидатуры представителей жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома для участия в сходе местного сообщества выдвигаются участниками раздельного схода на основе принципа равного представительства в количестве 10 % от общего числа жителей села, улицы, многоквартирного жилого дома без учета несовершеннолетних лиц, лиц, признанных судом недееспособными, а также лиц, содержащихся в местах лишения свободы по приговору суда.
9. Голосование проводится открытым способом персонально по каждой кандидатуре. Избранными считаются кандидаты, набравшие наибольшие голоса участников раздельного схода.
10. На раздельном сходе ведется протокол, который подписывается председателем и секретарем и передается в аппарат акима города, села, поселка, сельского округа.

4. Жергілікті қоғамдастық халқы бөлек жиындардың шақырылу уақыты, орны және талқыланатын мәселелер туралы жергілікті бұқаралық құралдар арқылы өткізілетін күнге дейін күнтізбелік он күннен кешіктірілмей хабардар етіледі.
5. Ауыл, көше, көппәтерлі тұрғын үй шегінде бөлек жиынды өткізуді кенттің, ауылдың және ауылдық округтің әкімі ұйымдастырады.
6. Бөлек жиынды ашудың алдында тиісті ауылдың, көшенің, көппәтерлі тұрғын үйдің қатысып отырған және оған қатысуға құқығы бар тұрғындарын тіркеу жүргізіледі.
7. Бөлек жиынды кент, ауыл, ауылдық округ әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға ашады.
Бөлек жиынның төрағасы ауылдың, кенттің, ауылдық әкімі немесе ол уәкілеттік берген тұлға болып табылады.
Бөлек жиынның хаттамасын рәсімдеу үшін ашық дауыспен хатшы сайланады.
8. Жергілікті қоғамдастық жиынына қатысу үшін ауыл, кент, ауылдық округі, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары өкілдерінің кандидатуралары ауыл, кент, ауылдық округі, көше, көппәтерлі тұрғын үй тұрғындары сандық құрамының 10 % мөлшерінде, кәмелетке толмаған тұлғаларды, сотпен қабілеті жоқ деп танылғын тұлғалар, сонымен қоса сот ұкімімен бас бостандығынан айырылған тұлғаларын есептемей отырып, тең өкілдік ету қағидаты негізінде бөлек жиынның қатысушыларымен ұсынылады.
9. Дауыс беру ашық түрде әрбір кандидатура бойынша дербес жүргізіледі. Бөлек жиын қатысушыларының ең көп дауыстарына ие болған кандидаттар сайланған болып есептеледі.
10. Бөлек жиында хаттама жүргізіледі, оған төраға мен хатшы қол қояды және оны қала, ауыл, кент және ауылдық округ әкімінің аппаратына тапсырылады.