Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление финансов акимата Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 15 декабря 2014 года № 618. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 14 января 2015 года № 5306. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 22 февраля 2017 года № 81
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 22.02.2017 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление финансов акимата Костанайской области".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области Н. Садуакасов
Утверждено
постановлением акимата
Костанайской области
от 15 декабря 2014 года № 618
Положение о государственном учреждении
"Управление финансов акимата
Костанайской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление финансов акимата Костанайской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере исполнения бюджета, ведения бюджетного учета и отчетности по исполнению местного бюджета, а также осуществляющим функции в области управления областной коммунальной собственностью.
2. Государственное учреждение "Управление финансов акимата Костанайской области" не имеет ведомств.
3. Учредителем государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области" является акимат Костанайской области.
4. Государственное учреждение "Управление финансов акимата Костанайской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
5. Государственное учреждение "Управление финансов акимата Костанайской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
6. Режим работы государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области" устанавливается в соответствии с регламентом работы, утвержденным руководителем, и не должен противоречить действующему законодательству Республики Казахстан.

"Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 618 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 қаңтарда № 5306 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 22 ақпандағы № 81 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 22.02.2017 № 81 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі Н. Садуақасов
Әкімдіктің
2014 жылғы 15 желтоқсандағы
№ 618 қаулысымен бекітілген
"Қостанай облысы әкімдігінің қаржы
басқармасы" мемлекеттік мекемесі
туралы ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі бюджетті атқару, жергілікті бюджетті атқару жөніндегі бюджеттік есепті және есептілікті жүргізу саласында басшылықты жүзеге асыратын, сондай-ақ облыстық коммуналдық меншікті басқару саласында функцияларды жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы Қостанай облысының әкімдігі болып табылады.
4. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
5. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысаныңдағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
6. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі басшымен бекітілген жұмыс регламентіне сәйкес белгіленеді және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына қайшы келмеуі тиіс.

7. Государственное учреждение "Управление финансов акимата Костанайской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
8. Государственное учреждение "Управление финансов акимата Костанайской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
9. Государственное учреждение "Управление финансов акимата Костанайской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
10. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
11. Местонахождение юридического лица: 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, проспект Аль-Фараби, 66.
12. Полное наименование государственного органа – государственное учреждение "Управление финансов акимата Костанайской области".
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области" осуществляется из областного бюджета.
15. Государственному учреждению "Управление финансов акимата Костанайской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области".
Если государственному учреждению "Управление финансов акимата Костанайской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции,
права и обязанности государственного органа
16. Миссией государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области" является оказание содействия развитию и совершенствованию государственной политики в сфере управления финансами и областной коммунальной собственностью.
17. Задачи:
1) реализация государственной политики в области исполнения местного бюджета;
2) полное и своевременное исполнение бюджета по поступлениям и расходам;
3) ведение бюджетного учета, составление бюджетной отчетности по исполнению местного бюджета;

7. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
8. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
9. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
10. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
11. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Әл-Фараби даңғылы, 66.
12. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
13. Осы Ереже "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру облыстық бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы,
негізгі міндеттері, функциялары,
құқықтары мен міндеттері
16. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы қаржы және облыстық коммуналдық меншікті басқару саласында мемлекеттік саясатты дамыту мен жетілдіруге жәрдемдесу болып табылады.
17. Міндеттері:
1) жергілікті бюджетті атқару саласында мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) түсімдер мен шығыстар бойынша бюджетті толық және уақытылы атқару;
3) жергілікті бюджеттің атқарылуы жөніндегі бюджеттік есепті жүргізу бюджеттік есептілікті жасау;

4) управление областной коммунальной собственностью, осуществление мер по ее защите;
5) исключен постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
6) иные задачи в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Функции:
1) организует исполнение областного бюджета и координирует деятельность администраторов областных бюджетных программ по исполнению бюджета;
2) разрабатывает предложения по исполнению областного бюджета;
3) участвует в прогнозировании поступлений в областной бюджет;
4) составляет, утверждает сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам;
5) вносит изменения в сводный план поступлений и финансирования по платежам, сводный план финансирования по обязательствам;
6) составляет отчет об исполнении областного бюджета и бюджета области;
7) составляет отчет об исполнении планов поступлений и расходов денег от реализации товаров (работ, услуг), о поступлении и расходовании денег от спонсорской и благотворительной помощи по местному бюджету;
8) составляет отчет о кредиторской и дебиторской задолженностях местного бюджета;
9) вносит изменения в помесячный график осуществления выплат по бюджетным программам;
10) осуществляет управление бюджетными деньгами, определяет объемы временно свободных денег и осуществляет их перевод для размещения на депозитном счете Национального банка Республики Казахстан;
11) осуществляет бюджетный мониторинг исполнения расходов бюджета, составляет аналитический отчет об исполнении расходной части бюджета области;
12) осуществляет ведение бюджетного учета и отчетности;
13) осуществляет мероприятия, направленные на полное и своевременное исполнение бюджетных программ в пределах сумм, утвержденных решением маслихата об областном бюджете на соответствующий финансовый год;
14) исключен постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
15) исключен постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);

4) облыстық коммуналдық меншікті басқару, оны қорғау жөніндегі шараларды жүзеге асыру;
5) алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 66 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де міндеттер.
Ескерту. 17-тармаққа өзгеріс енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 66 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
18. Функциялары:
1) облыстық бюджеттің атқарылуын ұйымдастырады және бюджеттің атқарылуы жөніндегі облыстық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің қызметін үйлестіреді;
2) облыстық бюджеттің атқарылуы жөніндегі ұсыныстарды әзірлейді;
3) облыстық бюджетке түсетін түсімдердің болжамына қатысады;
4) төлемдер бойынша түсімдер мен қаржыландырудың жиынтық жоспарын, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарын жасайды және бекітеді;
5) түсімдердің және төлемдер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына, міндеттемелер бойынша қаржыландырудың жиынтық жоспарына өзгерістер енгізеді;
6) облыстық бюджеттің және облыс бюджетінің атқарылуы туралы есепті жасайды;
7) жергілікті бюджет бойынша тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) өткізуден түсетін ақша түсімдері мен шығыстары жоспарларының орындалуы туралы, демеушілік пен қайырымдылық көмектен түсетін ақшаның түсімі мен жұмсалуы туралы есепті жасайды;
8) жергілікті бюджеттің кредиторлық және дебиторлық берешектері туралы есепті жасайды;
9) бюджеттік бағдарламалар жөніндегі төлемдерді жүзеге асырудың ай сайынғы кестесіне өзгерістер енгізеді;
10) бюджет ақшасын басқаруды жүзеге асырады, уақытша бос ақша көлемін айқындайды және оларды Қазақстан Республикасы Ұлттық банктің депозиттік шотына орналастыру үшін аударуды жүзеге асырады;
11) бюджет шығыстары атқарылуының бюджеттік мониторингін жүзеге асырады, облыс бюджетінің шығыс бөлігін орындау туралы талдамалы есепті жасайды;
12) бюджеттік есепке алуды және есептілікті жүргізуді жүзеге асырады;
13) тиісті қаржы жылына облыстық бюджет туралы мәслихаттың шешімімен бекітілген сомалар шегінде бюджеттік бағдарламаларды толық және уақытылы орындауға бағытталған іс-шараларды жүзеге асырады;
14) алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 66 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
15) алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 66 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);

16) исключен постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
17) по итогам за полугодие и финансовый год предоставляют консолидированную финансовую отчетность;
18) исключен постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
19) организует процесс привлечения денег посредством заимствования;
20) выдает разрешения на открытие контрольных счетов наличности для получения наличных средств государственным учреждениям, содержащимся за счет средств областного бюджета на открытие контрольных счетов наличности государственным учреждениям, содержащимся за счет средств областного бюджета, спонсорской и благотворительной помощи, счетов по временному размещению денег физических и юридических лиц;
21) готовит заключения для возврата из бюджета и (или) зачет излишне (ошибочно) уплаченных сумм поступлений по кодам классификации поступлений в бюджет единой бюджетной классификации в пределах своей компетенции;
22) согласовывает сводный план поступлений и расходов денег от реализации государственными учреждениями товаров (работ, услуг), остающихся в их распоряжении, и справки о внесении изменений в него;
23) вносит предложения по уточнению, корректировке областного бюджета;
24) исключен постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
25) обеспечивает регистрацию, учет, мониторинг бюджетных кредитов, осуществляет погашение и обслуживание бюджетных кредитов;
26) координирует работу местных исполнительных органов районов, городов областного значения по вопросам, входящим в их компетенцию, в сфере управления районным коммунальным имуществом;
27) управляет областным коммунальным имуществом, осуществляет меры по его защите;
28) организует учет областного коммунального имущества, обеспечивает контроль за его целевым, эффективным использованием и сохранностью;
29) осуществляет приватизацию областного коммунального имущества, обеспечивает оценку объектов приватизации, осуществляет подготовку и заключение договоров купли-продажи объекта приватизации и контроль за соблюдением условий договоров купли-продажи;
30) предоставляет областное коммунальное имущество в имущественный наем (аренду), доверительное управление физическим лицам и негосударственным юридическим лицам без права последующего выкупа, с правом последующего выкупа или правом последующей передачи в собственность субъектам малого предпринимательства на безвозмездной основе;

16) алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 66 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
17) жартыжылдық және қаржылық жылдың қорытындысы бойынша шоғырландырылған қаржылық есептілікті ұсынады;
18) алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 66 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
19) қарыз алу арқылы ақша тарту процесін ұйымдастырады;
20) облыстық бюджет қаражаты есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелерге қолма-қол қаражат алу үшін қолма-қол ақшасын бақылау шоттарын ашуға, облыстық бюджет қаражаты есебінен ұсталатын мемлекеттік мекемелерге демеушілік және қайырымдылық көмектің қолма-қол ақшасын бақылау шоттарын, жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру бойынша шоттарды ашуға рұқсат береді;
21) өз құзыреті шегінде бірыңғай бюджеттік сыныптамасының бюджетіне түсетiн түсiмдер сыныптамасының кодтары бойынша түсiмдердiң артық (қате) төленген сомасын бюджетке қайтару және (немесе) есептеу үшін қорытындыны дайындайды;
22) Мемлекеттік мекеменің өз билігінде қалатын тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуден түсетін ақшаның түсімдері мен шығыстарының жиынтық жоспарын және оған өзгерістер енгізу туралы анықтамаларды келіседі;
23) облыстық бюджетті нақтылау, түзету бойынша ұсыныстар енгізеді;
24) алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 66 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
25) бюджеттік кредиттердің тіркелуін, есепке алынуын, мониторингін қамтамасыз етеді, бюджеттік кредиттердің өтелуін және оған қызмет көрсетуді жүзеге асырады;
26) аудандық коммуналдық мүлiктi басқару саласында өздерінің құзыретiне кiретiн мәселелер бойынша аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергiлiктi атқарушы органдарының жұмысын үйлестiредi;
27) облыстық коммуналдық мүлiктi басқарады, оны қорғау жөнiндегi шараларды жүзеге асырады;
28) облыстық коммуналдық мүліктің есепке алынуын ұйымдастырады, оның нысаналы, тиiмдi пайдаланылуына және сақталуына бақылауды қамтамасыз етедi;
29) облыстық коммуналдық мүлікті жекешелендіруді жүзеге асырады, жекешелендіру объектілерін бағалауды қамтамасыз етеді, жекешелендіру объектісінің сатып алу-сату шарттарын дайындау мен жасауды және сатып алу-сату шарттары талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асырады;
30) облыстық коммуналдық мүлікті жеке тұлғаларға және мемлекеттік емес заңды тұлғаларға кейіннен сатып алу құқығынсыз, шағын кәсіпкерлік субъектілерінің меншігіне кейіннен сатып алу құқығымен немесе меншігіне өтеусіз негізде беру құқығымен кейіннен мүліктік жалдауға (жалға алуға), сенімгерлікпен басқаруға береді;

31) осуществляет контроль за выполнением доверительным управляющим обязательств по договору доверительного управления областным коммунальным имуществом;
32) осуществляет контроль за выполнением субъектом малого предпринимательства условий договора имущественного найма (аренды) или доверительного управления о налаживании производственной деятельности (оказание услуг населению);
33) заключает договоры по предоставлению областного коммунального имущества во временное безвозмездное пользование государственным юридическим лицам;
34) заключает договор безвозмездного пользования государственным имуществом, по решению местного исполнительного органа области, о передаче религиозным объединениям в безвозмездное пользование культовых зданий (сооружений) и иного имущества культового назначения, находящееся в собственности государства;
35) осуществляет контроль и анализ выполнения планов развития, контролируемых государством акционерных обществ, государственные пакеты акций которых находятся в областной коммунальной собственности, в соответствии с полномочиями на осуществление прав владения и пользования государственным пакетом акций акционерного общества;
36) согласовывает вопросы улучшения государственного имущества, переданного по договору безвозмездного пользования государственным имуществом;
37) осуществляет контроль за полнотой и своевременностью перечисления государственными предприятиями в областной бюджет установленной части чистого дохода;
38) по решению местного исполнительного органа осуществляет передачу областного коммунального имущества, а также денег в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан в оплату акций акционерных обществ;
39) принимает меры для направления части чистого дохода на выплату дивидендов акционерных обществ, государственные пакеты акций которых находятся в областной коммунальной собственности, в соответствии с полномочиями на осуществление прав владения и пользования государственным пакетом акций акционерного общества;
40) осуществляет от лица местного исполнительного органа права государства как акционера (участника) на участие в управлении акционерным обществом (товариществом с ограниченной ответственностью);
41) определяет периодические печатные издания для опубликования извещения о проведении торгов по приватизации областного коммунального имущества, предоставление объектов в имущественный наем (аренду) и в доверительное управление в соответствии с Законом Республики Казахстан "О государственных закупках";
42) утверждает или согласовывает передаточный акт (акт приема-передачи) государственного коммунального имущества, закрепленного за государственными юридическими лицами;

31) сенімгерлікпен басқарушының облыстық коммуналдық мүлікті сенімгерлікпен басқару шарты бойынша міндеттемелерін орындауын бақылауды жүзеге асырады;
32) шағын кәсiпкерлiк субъектiсінің мүлiктiк жалдау (жалға алу) немесе өндірістік қызметті жолға қою (халыққа қызмет көрсету) туралы сенiмгерлiкпен басқару шарттарының талаптарын орындауын бақылауды жүзеге асырады;
33) мемлекеттік заңды тұлғаларға облыстық коммуналдық мүлікті уақытша өтеусіз пайдалануға беру жөніндегі шарттарды жасасады;
34) мемлекет меншiгіндегі ғибадат үйлерiн (ғимараттарын) және ғибадат ету мақсатындағы өзге де мүлікті дiни бiрлестiктерге өтеусіз пайдалануға беру туралы облыстың жергiлiктi атқарушы органының шешімі бойынша мемлекеттік мүлікті өтеусіз пайдалану шартын жасасады;
35) акционерлік қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену және пайдалану құқығын жүзеге асыратын өкілеттіктерге сәйкес облыстық коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттiк пакеттерін мемлекет бақылайтын акционерлiк қоғамдардың даму жоспарларының орындалуын бақылау мен талдауды жүзеге асырады;
36) мемлекеттік мүлікті өтеусіз пайдалану шарты бойынша берілген мемлекеттік мүлікті жақсарту мәселелерін келіседі;
37) мемлекеттік кәсіпорындардың таза табысының белгіленген бөлігінің облыстық бюджетке толық және уақытылы аударылуына бақылауды жүзеге асырады;
38) жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша облыстық коммуналдық мүлікті, сондай-ақ ақшаны Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес акционерлік қоғамдардың акцияларын төлеуге беруді жүзеге асырады;
39) акционерлік қоғам акцияларының мемлекеттiк пакетiн иелену және пайдалану құқығын жүзеге асыруға арналған өкілеттіктерге сәйкес облыстық коммуналдық меншіктегі акционерлік қоғамдардың дивиденттерін, акциялардың мемлекеттiк пакеттерін төлеуге таза табысының бір бөлігін бағыттау үшін шаралар қабылдайды;
40) жергілікті атқарушы органның атынан мемлекеттің акционерлік қоғамды (жауапкершілігі шектеулі серіктестікті) басқаруға акционер (қатысушы) ретінде қатысу құқықтарын жүзеге асырады;
41) "Мемлекеттік сатып алу туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес облыстық коммуналдық мүлікті жекешелендіру бойынша сауда-саттық өткізу, объектілерді мүліктік жалдауға (жалға алуға) және сенімгерлікпен басқаруға беру туралы хабарламаны жариялау үшін мерзімді баспа басылымын айқындайды;
42) мемлекеттік заңды тұлғаларға бекітілген мемлекеттік коммуналдық мүлікті беру актісін (қабылдау-тапсыру актісін) бекітеді немесе келіседі;

43) согласовывает списание областного коммунального имущества;
44) реализует гендерную политику в пределах своей компетенции;
45) исключен постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования);
45-1) принятие решений единственным участником товарищества с ограниченной ответственностью по вопросам, входящим в его компетенцию, согласно действующему законодательству Республики Казахстан;
45-2) заключает договор с победителями тендера и осуществляет контроль за исполнением условий договоров имущественного найма (аренды);
45-3) согласовывает конкурсную документацию местных проектов государственно-частного партнерства.
46) осуществляет иные функции в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными постановлением акимата Костанайской области от 19.02.2016 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Права и обязанности:
1) в пределах своей компетенции издавать правовые акты;
2) по решению местного исполнительного органа приостанавливать осуществление платежей по бюджетным программам (подпрограммам), по которым намечается секвестр;
3) координировать работу местных исполнительных органов районов, городов областного значения по вопросам, входящим в его компетенцию, в сфере управления районным коммунальным имуществом;
4) осуществлять свою деятельность в соответствии с бюджетными программами, а также с планами работы государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области";
5) обеспечивать исполнение требований действующего законодательства Республики Казахстан при осуществлении своей деятельности;
6) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности
государственного органа
20. Руководство государственным учреждением "Управление финансов акимата Костанайской области" осуществляется руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление финансов акимата Костанайской области" задач и осуществление им своих функций, а также за непринятие мер по противодействию коррупции.
21. Руководитель государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Костанайской области.
22. Руководитель государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

43) облыстық коммуналдық мүлікті есептен шығаруды келіседі;
44) өз құзыреті шегінде гендерлік саясатты іске асырады;
45) алынып тасталды - Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 66 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі);
45-1) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің жалғыз қатысушысының оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдер қабылдауы;
45-2) тендер жеңімпаздарымен шарт жасасады және мүліктік жалдауға (жалға алуға) беру шарттарының талаптарын орындауына бақылауды жүзеге асырады;
45-3) мемлекеттік-жекешелік әріптестіктің жергілікті жобаларының конкурстық құжаттамасын келіседі.
46) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де функцияларды жүзеге асырады.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы әкімдігінің 19.02.2016 № 66 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
19. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз құзыреті шегінде құқықтық актілерді шығару;
2) жергілікті атқарушы органның шешімі бойынша секвестр белгілейтін бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) бойынша төлемдердің жүзеге асырылуын тоқтата тұру;
3) аудандық коммуналдық мүлікті басқару саласында оның құзыретіне кіретін мәселелер бойынша аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының жұмысын үйлестіру;
4) өз қызметін бюджеттік бағдарламаларға, сондай-ақ "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің жұмыс жоспарларына сәйкес жүзеге асыру;
5) өз қызметін жүзеге асыру кезінде Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының талаптарын орындауды қамтамасыз ету;
6) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де құқықтары мен міндеттерін жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның
қызметін ұйымдастыру
20. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға, сондай-ақ сыбайлас жемқорлыққа қарсы әрекет ету жөніндегі шараларды қабылдамағаны үшін дербес жауапты болатын басшы жүзеге асырады.
21. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысын Қостанай облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
22. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.

23. Полномочия руководителя государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области":
1) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области";
2) регулирует трудовые отношения в соответствии с законодательством о государственной службе, а также трудовым законодательством Республики Казахстан;
3) в установленном законодательством порядке налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области";
4) подписывает приказы;
5) утверждает положения об отделах государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области";
6) утверждает структуру государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области";
7) представляет государственное учреждение "Управление финансов акимата Костанайской области" во всех государственных органах и иных организациях в соответствии с действующим законодательством;
8) принимает представление по итогам отчета о результатах внутреннего контроля;
9) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Исполнение полномочий руководителя государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
24. Руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного
органа
25. Государственное учреждение "Управление финансов акимата Костанайской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
26. Имущество государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
27. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление финансов акимата Костанайской области", относится к областной коммунальной собственности.
28. Государственное учреждение "Управление финансов акимата Костанайской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

23. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының өкілеттігі:
1) "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттіктерін белгілейді;
2) Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызмет туралы заңнамасына, сондай-ақ еңбек заңнамасына сәйкес еңбек қарым-қатынастарын реттейді;
3) заңнамада белгіленген тәртіппен "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жазалар қолданады;
4) бұйрықтарға қол қояды;
5) "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бөлімдері туралы ережелерді бекітеді;
6) "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымын бекітеді;
7) қолданыстағы заңнамаға сәйкес "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесін барлық мемлекеттік органдар мен өзге де ұйымдарда білдіреді;
8) ішкі бақылау нәтижелері туралы есептің қорытындылары бойынша ұсыныс қабылдайды;
9) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
"Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
24. Басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. Мемлекеттік органның
мүлкі
25. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болу мүмкін.
26. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
27. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік облыстық коммуналдық меншікке жатады.
28. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.

5. Реорганизация и упразднение
государственного органа
29. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление финансов акимата Костанайской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

5. Мемлекеттік органды қайта
ұйымдастыру және тарату
29. "Қостанай облысы әкімдігінің қаржы басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.