Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятой категории получателей к памятным датам и праздничным дням
Решение маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 30 апреля 2014 года № 166/32. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 05 мая 2014 года № 3790. Утратило силу решением Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 6 мая 2021 года № 40/4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением Баянаульского районного маслихата Павлодарской области от 06.05.2021 № 40/4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 10 Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504, Баянаульский районный маслихат РЕШИЛ:
Сноска. Преамбула - в редакции решения маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 25.11.2019 № 290/50 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
1. Установить следующие размеры социальной помощи для отдельно взятой категории получателей к памятным датам и праздничным дням:
к 1 октября - Международному дню пожилых людей:
гражданам достигшим пенсионного возраста, получающим минимальный размер пенсии, пособия или ниже минимального размера пенсии, пособия, а именно, пенсионеры 80 лет и старше в размере - 2,9 МРП.
ко второму воскресению октября - Дню инвалидов Республики Казахстан:
детям-инвалидам до 18 лет, инвалидам 1, 2 группы - 2,3 МРП.
к 8 марта - Международному женскому дню, многодетные матери, имеющие четырех и более несовершеннолетних детей из числа получателей государственной адресной социальной помощи и государственных пособий семьям, имеющим детей до 18 лет в размере - 2,4 МРП.
к 9 мая - Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее – ВОВ) в размере – 500000 (пятьсот тысяч) тенге, а также продуктовый набор в размере 5 (пять) МРП;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам ВОВ, а именно:
лицам, участвовавшим в боевых действиях в Афганистане – в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;

Жекелеген санаттағы алушыларға мерекелік және атаулы күндерге әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы
Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2014 жылғы 30 сәуірдегі № 166/32 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 05 мамырда № 3790 болып тіркелді. Күші жойылды – Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 2021 жылғы 6 мамырдағы № 40/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 06.05.2021 № 40/4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3-тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы № 504 қаулысымен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың үлгілік қағидаларының 10-тармағына сәйкес, Баянауыл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 25.11.2019 № 290/50 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Алушылардың жекелеген санаттары үшін әлеуметтік көмек атаулы күндерге және мерекелік күндерге келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1 қазан - Халықаралық қарттар күніне орай:
зейнетақының, жәрдемақының ең төменгі мөлшерін алатын немесе зейнетақының, жәрдемақының ең төменгі мөлшерінен төмен алатын, зейнеткерлік жасқа жеткен азаматтарға, атап айтқанда, 80 жастағы және жасы үлкен зейнеткерлер – 2,9 АЕК.
қазанның екінші жексенбісі – Қазақстан Республикасы мүгедектер күніне орай:
18 жасқа дейінгі мүгедек балаларға, 1, 2 топтағы мүгедектерге - 2,3 АЕК мөлшерінде;
8 наурыз - Халықаралық әйелдер күніне орай, атаулы әлеуметтік мемлекеттік жәрдемақы алатын және 18 жасқа дейінгі балалары бар мемлекеттік жәрдемақы алатындар санынан кәмелетке толмаған төрт және одан көп балалары бар, аз қамтамасыз етілген, көп балалы аналарға - 2,4 АЕК мөлшерінде;
9 мамыр - Жеңіс күніне орай:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне (бұдан әрі – ҰОС) 500000 (бес жүз мың) теңге, сондай-ақ азық-түлік жиынтығына 5 (бес) АЕК мөлшерінде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан ҰОС қатысушыларына теңестірілген адамдарға, атап айтқанда:
Ауғанстандағы ұрыс қимылдарына қатысқан адамдарға – 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде;

лица, принимавшие участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской атомной электростанции (далее - Чернобыльская АЭС) в 1986 - 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшие непосредственно в ядерных испытаниях и учениях – в размере 50000 (пятьдесят тысяч) тенге;
другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям участникам ВОВ, а именно:
жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним, инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак – в размере 10 МРП;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ в размере - 10 МРП;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденные орденами и медалями бывшего СССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ в размере 5 МРП;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Баянаульского района Павлодарской области от 23.10.2014 № 218/39 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования); от 13.02.2015 № 244/43 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования); от 25.11.2019 № 290/50 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за выполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию Баянаульского райнного маслихата по вопросам социально-экономического развития, планирования бюджета и социальный политики.
3. Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Е. Досов
Секретарь районного маслихата Т. Касен
"СОГЛАСОВАНО"
и.о. акима Павлодарской области Д. Турганов
"18" апреля 2014 года

1986 - 1987 жылдары Чернобыль атомдық электростанциясындағы (бұдан әрі – Чернобыль АЭС) апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектілердегі басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай–ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларға тікелей қатысқан адамдар – 50000 (елу мың) теңге мөлшерінде;
жеңiлдiктер мен кепiлдiктер жағынан ҰОС қатысушыларына теңестiрiлген басқа да санаттардағы тұлғаларға, атап айтқанда:
ҰОС (қайтыс болған, хабар-ошарсыз кеткен) жауынгерлердің жесірлеріне; қайтыс болған соғыс мүгедектерінің және соларға теңестірілген мүгедектердің әйелдері (күйеулері), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргізген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезінде зақым алуының нәтижесінде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетіндерінен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың екінші рет некеге тұрмаған әйелдері (күйеулері) – 10 АЕК мөлшерінде;
ҰОС жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСРО ордендерiмен және медальдарымен марапатталған адамдарға – 10 АЕК мөлшерінде;
1941 жылғы 22 маусымнан бастап - 1945 жылғы 9 мамырды аралығында кемінде 6 ай жұмыс істеген (әскери қызмет өткерген) және Ұлы Отан соғысы жылдарында тылдағы жанқиярлық еңбегі мен мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен марапатталмаған адамдарға - 5 АЕК мөлшерінде;
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Баянауыл аудандық мәслихатының 23.10.2014 № 218/39 (жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 13.02.2015 № 244/43 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі); 25.11.2019 № 290/50 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Шешімнің орындалуын бақылау Баянауыл аудандық мәслихаттың әлеуметтік-экономикалық даму мәселелері жоспар мен бюджет және әлеуметтік саясат жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Е. Досов
Аудандық мәслихаттың хатшысы Т. Қасен
"КЕЛІСІЛДІ"
Павлодар облысы әкімінің м.а. Д. Тұрғанов
2014 жылғы "18" сәуір