Об установлении размеров социальной помощи для отдельно взятых категорий получателей к памятным датам и праздничным дням
Решение маслихата Качирского района Павлодарской области от 28 апреля 2014 года № 2/29. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 30 апреля 2014 года № 3782. Утратило силу решением маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 15 августа 2019 года № 1/48 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу решением маслихата района Тереңкөл Павлодарской области от 15.08.2019 № 1/48 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2-3 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 10 постановления Правительства Республики Казахстан от 21 мая 2013 года № 504 "Об утверждении Типовых правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан", Качирский районный маслихат РЕШИЛ:
Установить размеры социальной помощи к памятным датам и праздничным дням для отдельно взятой категории получателей, а именно:
к 9 мая - Дню Победы:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее – ВОВ) в размере 150000 (сто пятьдесят тысяч) тенге, а также продуктовый набор на сумму 5000 (пять тысяч) тенге;
лицам, приравненным по льготам и гарантиям к участникам ВОВ, а именно:
военнослужащим Советской Армии, Военно-Морского Флота, Комитета государственной безопасности, лицам рядового и начальствующего состава Министерства внутренних дел бывшего Союза ССР (включая военных специалистов и советников), которые в соответствии с решениями правительственных органов бывшего Союза ССР принимали участие в боевых действиях на территории других государств; военнообязанным, призывавшимся на учебные сборы и направлявшимся в Афганистан в период ведения боевых действий; военнослужащим автомобильных батальонов, направлявшимся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий; военнослужащим летного состава, совершавшим вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР; рабочим и служащим, обслуживавшим советский воинский контингент в Афганистане, получившим ранения, контузии или увечья, либо награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий в размере 10 МРП;

Атаулы күндер мен мереке күндеріне орай алушылардың жекелеген санаттары үшін әлеуметтік көмектің мөлшерлерін белгілеу туралы
Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 2014 жылғы 28 сәуірдегі № 2/29 шешімі. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 30 сәуірде № 3782 болып тіркелді. Күші жойылды – Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 2019 жылғы 15 тамыздағы № 1/48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен
Ескерту. Күші жойылды – Павлодар облысы Тереңкөл аудандық мәслихатының 15.08.2019 № 1/48 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабы 2-3–тармағына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 21 мамырдағы "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың Үлгілік қағидаларын бекіту туралы" № 504 қаулысының 10-тармағына сәйкес Качир аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТЕДІ:
Атаулы күндері мен мереке күндеріне орай алушылардың жекелеген санаттары үшін әлеуметтік көмектің келесі мөлшерлері белгіленсін, атап айтқанда:
9 мамыр - Жеңіс Күніне орай:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне (бұдан әрі – ҰОС) 150000 (бір жүз елу мың) теңге, сондай-ақ 5000 (бес мың) теңге сомаға азық-түлік жиынтығы;
ҰОС қатысушылар мен мүгедектеріне жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан теңестірілген адамдарға, атап айтқанда:
бұрынғы КСР Одағы үкiмет органдарының шешiмдерiне сәйкес басқа мемлекеттiң аумақтарындағы ұрыс қимылдарына қатысқан - Совет Армиясының, Әскери-Теңiз флотының, Мемлекеттiк қауiпсiздiк комитетiнiң әскери қызметшiлерiне, бұрынғы КСР Одағы Iшкi iстер министрлiгiнiң қатардағы және басқарушы құрамының адамдарына (әскери мамандар мен кеңесшiлердi қоса есептегенде); жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлер; ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткiзу үшiн Ауғанстанға жiберiлген автомобиль батальондарының әскери қызметшiлерiне; бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырмаларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерiне; Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдерiмен наградталған жұмысшылар мен қызметшiлеріне 10 АЕК мөлшерінде;

лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1986 - 1987 годах, других радиационных катастроф и аварий на объектах гражданского или военного назначения, а также участвовавшим непосредственно в ядерных испытаниях и учениях в размере 10 МРП;
другим категориям лиц, приравненным по льготам и гарантиям к участникам войны, а именно:
женам (мужьям) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также женам (мужьям) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда" и знаком "Житель блокадного Ленинграда", признававшихся инвалидами в результате общего заболевания, трудового увечья и других причин (за исключением противоправных), которые не вступали в другой брак в размере 10 МРП;
лицам, из числа участников ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС в 1988 – 1989 годах, эвакуированных (самостоятельно выехавших) из зон отчуждения и отселения в Республику Казахстан, включая детей, которые на день эвакуации находились во внутриутробном состоянии в размере 10 МРП;
лицам, награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ в размере 10 МРП;
семьям военнослужащих погибших (умерших) при прохождении воинской службы в мирное время в размере 10 МРП;
лицам, проработавшим (прослужившим) не менее 6 месяцев с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года и не награжденным орденами и медалями бывшего Союза ССР за самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в тылу в годы ВОВ в размере 5 МРП;
к 1 октября - Международному дню пожилых людей:
лицам, достигшим пенсионного возраста, получающим минимальный размер пенсии и (или) пособия, а именно:
гражданам достигшим пенсионного возраста в размере 1,2 МРП;
гражданам в возрасте от 80 и более лет в размере 2,9 МРП;
ко второму воскресению октября – Дню инвалидов Республики Казахстан:
детям-инвалидам до восемнадцати лет в размере 2,3 МРП;
инвалидам первой, второй группы в размере 2,3 МРП;
инвалидам, имеющим несовершеннолетних детей в размере 2,3 МРП;
к 8 марта - Международному женскому дню: многодетным матерям из числа получателей государственных пособий семьям, имеющим детей до восемнадцати лет в размере 2,4 МРП.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Качирского района Павлодарской области от 22.10.2014 N 9/36 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 24.02.2015 N 1/40 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Контроль за выполнением данного решения возложить на постоянную комиссию районного маслихата по социальной сфере и законности.
Настоящее решение вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии А. Никанбекова
Секретарь Качирского
районного маслихата
С. Баяндинов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
акима Павлодарской
области

1986 - 1987 жылдары Чернобыль АЭС-ындағы апаттың, сондай-ақ азаматтық немесе әскери мақсаттағы объектiлердегi басқа да радиациялық апаттар мен авариялардың зардаптарын жоюға қатысқан, сондай-ақ ядролық сынақтар мен жаттығуларғаптiкелейпқатысқанпадамдарға 10 АЕК мөлшерінде;
жеңілдіктер мен кепілдіктер жағынан соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдардың басқа санаттарына, атап айтқанда:
қайтыс болған соғыс мүгедектерiнiң және соларға теңестiрiлген мүгедектердiң әйелдерiне (күйеулерiне), сондай-ақ қайтыс болған соғысқа қатысушылардың, партизандардың, астыртын күрес жүргiзген адамдардың, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен және "Қоршаудағы Ленинград тұрғыны" белгiсiмен наградталған, жалпы ауруға шалдығудың, еңбек ету кезiнде зақым алуының нәтижесiнде және басқа себептерге (құқыққа қайшы келетiндерiнен басқаларына) байланысты мүгедек деп танылған азаматтардың басқа некеге тұрмаған әйелдерiне (күйеулерiне) 10 мөлшерінде;
1988 - 1989 жылдардағы Чернобыль АЭС-ындағы апаттың зардаптарын жоюға қатысқан, оқшаулау аймағынан Қазақстан Республикасына қоныс аудартқан (өз еркiмен көшкен) адамдарға қоныс аудартқан күнi анасының құрсағындағы балаларды қоса алғанда 10 АЕК мөлшерінде;
ҰОС жылдарында тылдағы қажырлы еңбегі және мінсіз әскери қызметі үшін бұрынғы КСР Одағының ордендерімен және медальдарымен наградталған адамдарға 10 АЕК мөлшерінде;
бейбіт уақытта әскери қызметін өткеру кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) әскери қызметшілердің отбасыларына 10 АЕК мөлшерінде;
1941 жылғы 22 маусымнан 1945 жылғы 9 мамырға дейін 6 айдан кем емес жұмыс істеген (қызмет атқарған) және ҰОС жылдарында тылдағы қажырлы еңбегi және мiнсiз әскери қызметi үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медальдарымен наградталмаған адамдарға 5 АЕК мөлшерінде;
1 қазан - Халықаралық қарттар күніне орай:
зейнеткерлік жасқа толған, зейнетақының ең төмен мөлшерін және (немесе) жәрдемақы алатын адамдарға, атап айтқанда:
зейнеткерлік жасқа толған азаматтарға 1,2 АЕК мөлшерінде;
80 жастан бастап және одан асқан азаматтарға 2,9 АЕК мөлшерінде;
қазанның екінші жексенбісі – Қазақстан Республикасының Мүгедектер күніне орай:
он сегіз жасқа дейінгі мүгедек балаларға 2,3 АЕК мөлшерінде;
бірінші, екінші топ мүгедектеріне 2,3 АЕК мөлшерінде;
кәмелеттік жасқа толмаған балалары бар мүгедектерге 2,3 АЕК мөлшерінде;
8 Наурыз - Халықаралық әйелдер күніне орай: он сегіз жасқа дейінгі балалары бар отбасыларға мемлекеттік жәрдемақы алатындар қатарындағы көп балалы аналарға 2,4 АЕК мөлшерінде.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Павлодар облысы Качир аудандық мәслихатының 22.10.2014 N 9/36 (жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 24.02.2015 N 1/40 (алғаш ресми жарияланған күннен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Осы шешімнің орындалуын бақылау аудандық мәслихаттың әлеуметтік сала және заңдылық жөніндегі тұрақты комиссияға жүктелсін.
Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы А. Ниқанбекова
Качир аудандық мәслихаттың
хатшысы
С. Баяндинов
"КЕЛІСІЛДІ"
Павлодар облысы әкімінің
міндетін атқарушы

"18" апреля 2014 года
Д. Турганов

"18" сәуір 2014 жыл
Д. Тұрғанов