Об утверждении Положения о коммунальном государственном учреждении "Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы"
Постановление акимата города Алматы от 17 июня 2014 года № 2/486. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Алматы 8 июля 2014 года за № 1069. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 3 февраля 2015 года № 1/61
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Алматы от 03.02.2015 № 1/61 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ. В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о коммунальном государственном учреждении «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы».
2. Коммунальному государственному учреждению «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» в установленном законодательством порядке:
1) известить органы юстиции города Алматы о внесенных изменениях в его Учредительные документы;
2) обеспечить размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата города Алматы.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Алматы Е. Шорманова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким города Алматы А. Есимов
Утверждено
постановлением акимата
города Алматы
от 17 июня 2014 года № 2/486
Положение о коммунальном государственном учреждении «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»
1. Общие положения
1. Коммунальное государственное учреждение «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сферах предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства на территории города Алматы.
2. В ведении коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» находится:

"Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ережені бекіту туралы
Алматы қаласы әкімдігінің 2014 жылғы 17 маусымдағы N 2/486 қаулысы. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2014 жылғы 8 шілдеде N 1069 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 3 ақпандағы N 1/61 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 03.02.2015 № 1/61 қаулысымен (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңына сәйкес Алматы қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже бекітілсін.
2. "Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) оның Құрылтай құжаттарына енгізілген өзгерістер туралы Алматы қаласының әділет органдарына хабарласын;
2) осы қаулыны Алматы қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы әкімінің орынбасары Е. Шормановқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап күшіне енеді және ол алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы қаласының әкімі А. Есімов
Алматы қаласы әкімдігінің
2014 жылғы 17 маусымдағы N 2/486
қаулысымен бекітілді
«Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі Алматы қаласының аумағында кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қарамағында:

Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр ветеринарии города Алматы» Управления предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы, созданное постановлением акимата города Алматы «О создании коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Центр ветеринарии города Алматы» Управления предпринимательства и промышленности города Алматы от 1 ноября 2012 года № 4/923.
3. Коммунальное государственное учреждение «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, постановлениями Акимата города Алматы, решениями и распоряжениями акима города Алматы, иными нормативными правовыми актами и настоящим положением.
4. Коммунальное государственное учреждение «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» является юридическим лицом в организационно-правовой форме коммунального государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Коммунальное государственное учреждение «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Коммунальное государственное учреждение «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Коммунальное государственное учреждение «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя Управления и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» утверждаются в соответствии с действующим законодательством.

Алматы қаласы әкімдігінің 2012 жылғы 1 қарашадағы № 4/923 «Алматы қаласы Кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы «Алматы қаласының ветеринариялық орталығы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнын құру туралы» қаулысымен құрылған Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы «Алматы қаласының ветеринариялық орталығы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны бар.
3. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі өзінің қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясы мен заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілеріне, Алматы қаласы әкімдігінің қаулыларына, Алматы қаласы әкімінің шешімдері мен өкімдеріне, өзге де нормативті құқықтық актілерге және осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі коммуналдық мемлекеттік мекеменің ұйымдастыру-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өзінің атауы жазылған мөрі және мөртабандары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында есеп шоттары бар.
5. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан қатысады.
6. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың, егер ол оған заңнамаға сәйкес уәкілетті болса, бір тарабы болып қатысуына құқығы бар.
7. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі өз құзыретіндегі мәселелер бойынша заңнамамен белгіленген тәртіпте Басқарма басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.

9. Местонахождения коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»: 050001, город Алматы, Бостандыкский район, площадь Республики, 4.
10. Полное наименование: Коммунальное государственное учреждение «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы».
11. Настоящее Положение является учредительным документом коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы».
12. Финансирование деятельности коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» осуществляется из местного бюджета.
13. Коммунальному государственному учреждению «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями Управления предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы.
Если Коммунальному государственному учреждению «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход местного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»
14. В соответствии с Законами Республики Казахстан от 9 января 2012 года «О государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности», от 10 июля 2002 года «О ветеринарии», от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании агропромышленного комплекса и сельских территорий», Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 762 «О Государственной программе форсированного индустриально-инновационного развития» определена миссия коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» - координация работы по реализации государственной политики в сферах предпринимательства, промышленности, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы.

9. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мекенжайы: 050001, Алматы қаласы, Бостандық ауданы, Республика алаңы, 4.
10. Толық атауы: «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы Басқармасының қызметтері болып табылатын міндеттерді орындау бойынша кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен табыс әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда мұндай қызметтен түскен табыстар жергілікті бюджет кірісіне жіберіледі.
2. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары және міндеттері
14. Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 9 қаңтардағы «Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы», 2002 жылғы 10 шілдедегі «Ветеринария туралы», 2005 жылғы 8 шілдедегі «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 762 «Үдемелі индустриялық-инновациялық даму мемлекеттік бағдарламасы туралы» Жарлығына сәйкес «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің – Алматы қаласының кәсіпкерлік, өнеркәсіп, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы салаларындағы мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша жұмысын үйлестіру миссиясы белгіленді.

15. Задачи коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» определены: Законами Республики Казахстан от 9 января 2012 года «О государственной поддержке индустриально-инновационной деятельности», от 10 июля 2002 года «О ветеринарии», от 11 апреля 2014 года «О гражданской защите», от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании агропромышленного комплекса и сельских территорий», Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 762 «О Государственной программе форсированного индустриально-инновационного развития» и постановлениями Правительства Республики Казахстан:
1) перспективное экономическое планирование и прогнозирование в области индустриально-инновационного развития, предпринимательства и промышленности и сельского хозяйства города Алматы;
2) формирование стратегических целей и приоритетов, в развитии предпринимательства и промышленности города Алматы на долгосрочную, среднесрочную и краткосрочную перспективу;
3) разработка и реализация мер по улучшению инвестиционного климата, содействие привлечению средств частных инвесторов для реализации Программы развития города Алматы на 2011-2015 годы и приоритетных инвестиционных проектов;
4) реализация на местном уровне государственной Программы по форсированному индустриально-инновационному развитию Республики Казахстан, в том числе через Карту индустриализации;
5) развитие Индустриальной зоны Алатауского района;
6) обеспечение благоприятного предпринимательского климата и создание условий для эффективного функционирования товарных рынков;
7) формирование эффективной городской инновационной инфраструктуры;
8) реализация задач в рамках Плана развития Продовольственного пояса вокруг города Алматы;
9) обеспечение и соблюдение законодательства в области защиты и карантина растений и выполнение фитосанитарных мероприятий на территории города;
10) обеспечение ветеринарно-санитарной безопасности;
11) охрана территории города Алматы от заноса и распространения заразных и экзотических болезней из других государств;
12) предупреждение и ликвидация загрязнения окружающей среды при осуществлении физическими и юридическими лицами деятельности в области ветеринарии;
13) охрана здоровья населения от болезней общих для человека и животных, защита животных от болезней и их лечение;
14) обеспечение и укрепление гендерного равенства;
15) обеспечение соблюдений требований нормативных законодательных актов при проведении государственной технической регистрации сельскохозяйственных машин.

15. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің міндеттері Қазақстан Республикасының 2012 жылғы 9 қаңтардағы «Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау туралы», 2002 жылғы 10 шілдедегі «Ветеринария туралы», 2014 жылғы 11 сәуірдегі «Азаматтық қорғаныс туралы», 2005 жылғы 8 шілдедегі «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 762 «Үдемелі индустриялық-инновациялық даму мемлекеттік бағдарламасы туралы» Жарлығымен және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларымен белгіленген:
1) Алматы қаласының индустриалды-инновациялық даму, кәсіпкерлік және өнеркәсіп пен ауыл шаруашылығы саласындағы келешекке арналған экономикалық жоспарлау және болжамдау;
2) Алматы қаласының кәсіпкерлігін және өнеркәсібін дамытуда ұзақ мерзімді, орта мерзімді және қысқа мерзімді келешекке стратегиялық мақсаттары мен басымдықтарын қалыптастыру;
3) инвестициялық ахуалды жақсарту бойынша шаралар әзірлеу және жүзеге асыру, Алматы қаласының 2011-2015 жылдарға арналған даму Бағдарламасын және басым инвестициялық жобаларды жүзеге асыру үшін жеке инвесторлардың қаражаттарын тартуға ықпал ету;
4) Қазақстан Республикасының үдемелі индустриалды-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік Бағдарламасын, оның ішінде, Индустрияландыру картасы арқылы жергілікті деңгейде іске асыру;
5) Алатау ауданының Индустриалды аймағын дамыту;
6) қолайлы кәсіпкерлік ахуалды қамтамасыз ету және тауар базарларының тиімді әрекет етуі үшін жағдайлар жасау;
7) тиімді қалалық инновациялық инфрақұрылымды қалыптастыру;
8) Алматы қаласының төңірегінде азық-түлік белдеуін дамыту Бағдарламасының шеңберіндегі міндеттерді іске асыру;
9) өсімдікті қорғау және карантині саласындағы заңнаманы қамтамасыз ету және сақтау, сондай-ақ қала аумағында фитосанитариялық іс-шараларды орындау;
10) ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету;
11) Алматы қаласының аумағын басқа мемлекеттерден келетін жұқпалы және экзотикалық аурулардың енуінен және таралуынан қорғау;
12) жеке және заңды тұлғалардың ветеринария саласында қызметін жүзеге асыруы кезінде қоршаған ортаның ластануының алдын алу және жою;
13) халықтың денсаулығын адамдар және жануарлар үшін ортақ аурулардан қорғау, жануарларды аурулардан қорғау және оларды емдеу;
14) гендерлік теңдікті қамтамасыз ету және нығайту;
15) ауыл шаруашылығы машиналарын мемлекеттік техникалық тіркеу жүргізу кезінде нормативтік заңнамалық актілер талаптарының сақталуын қамтамасыз ету.

16. Функции коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» определены в соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», от 1 марта 2011 года «О государственном имуществе», от 12 апреля 2004 года «О регулировании торговой деятельности», статьей 29 от 11 января 2007 года «О лицензировании», от 8 июля 2005 года «О государственном регулировании агропромышленного комплекса и сельских территорий», Указом Президента Республики Казахстан от 19 марта 2010 года № 762 «О Государственной программе форсированного индустриально-инновационного развития» и постановлениями Правительства Республики Казахстан:
1) проведение мониторинга социально-экономических показателей в развитии предпринимательства и промышленности города Алматы;
2) разработка программ, среднесрочных прогнозов социально-экономического развития в развитии предпринимательства и промышленности города Алматы, мониторинг их реализации;
3) обеспечение сбора и систематизации поступающих предложений от инициаторов проектов, первичная обработка необходимых документов для включения проектов в Карту индустриализации;
4) координация деятельности предприятий и организаций в рамках реализации стратегических приоритетов города Алматы в развитии предпринимательства и промышленности города Алматы;
5) развитие предпринимательства и промышленности путем привлечения инвестиций, содействие формированию рынков сбыта, реализации инвестиционных проектов, а также популяризация мер государственной поддержки в рамках Государственной Программы по индустриально-инновационному развитию;
6) реализация программы «Дорожная карта бизнеса 2020»;
7) выдача Подтверждения, на основании которого осуществляется отнесение полученных (подлежащих получению) доходов к доходам, от видов деятельности организаций, осуществляющих деятельность на территории специальной экономической зоны «Парк инновационных технологий»;
8) развитие внутренней торговли и услуг;
9) развитие традиционных для города Алматы отраслей промышленности;
10) координация деятельности регионального стабилизационного фонда продовольственных товаров города Алматы;
11) увеличение доли местного содержания в закупках государственных учреждений и организаций, системообразующих предприятий в закупках товаров, работ и услуг;
12) организация региональных выставок, ярмарок по ассортименту выпускаемой продукции;

16. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің функциялары Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы», 2011 жылғы 1 наурыздағы «Мемлекеттік мүлік туралы», 2004 жылғы 12 сәуірдегі «Сауда қызметін реттеу туралы», 2007 жылғы 11 қаңтардағы «Лицензиялау туралы» Заңының 29 бабымен, 2005 жылғы 8 шілдедегі «Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы» Заңдарымен, Қазақстан Республикасы Президентінің 2010 жылғы 19 наурыздағы № 762 «Үдемелі индустриялық-инновациялық даму мемлекеттік бағдарламасы туралы» Жарлығымен және Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларымен белгіленген:
1) Алматы қаласының кәсіпкерлігін және өнеркәсібін дамытуда әлеуметтік-экономикалық көрсеткіштерінің мониторингін жүргізу;
2) Алматы қаласының кәсіпкерлігін және өнеркәсібін дамытуда әлеуметтік-экономикалық даму бағдарламаларын, орта мерзімді болжамдарын әзірлеу, олардың жүзеге асырылуына мониторинг жүргізу;
3) жобаның бастамашыларынан келіп түсетін ұсыныстардың жинақталуын және жүйелендірілуін қамтамасыз ету, жобаларды Индустрияландыру картасына енгізу үшін қажетті құжаттарды алғашқы өңдеуден өткізу;
4) Алматы қаласының кәсіпкерлігін және өнеркәсібін дамытуда Алматы қаласының стратегиялық басымдықтарын жүзеге асыру шеңберінде кәсіпорындардың және ұйымдардың қызметін үйлестіру;
5) инвестицияларды тарту жолымен өнеркәсіпті және кәсіпкерлікті дамыту, өткізу нарығын қалыптастыруға, инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға, сондай-ақ индустриалды-инновациялық даму жөніндегі мемлекеттік бағдарламасының шеңберінде мемлекеттік қолдау шараларын жариялауға көмек көрсету;
6) «Бизнестің жол картасы – 2020» бағдарламасын жүзеге асыру;
7) «Инновациялық технологиялар паркі» арнайы экономикалық аймағының аумағында негізінде қызметін жүзеге асыратын ұйымдардың қызметінің түрінен алынатын (алуға жататын) кірістерді кірістерге жатқызуды жүзеге асыратын растау құжатын беру;
8) ішкі сауданы және қызметтерді дамыту;
9) Алматы қаласы үшін өнеркәсіптің дәстүрлі салаларын дамыту;
10) Алматы қаласының азық-түлік тауарлары өңірлік тұрақтандыру қорының қызметін үйлестіру;
11) мемлекеттік мекемелер мен ұйымдардың сатып алуындағы, жүйе құраушы кәсіпорындардың тауарларды, жұмыстарды және қызметтерді сатып алуындағы жергілікті қамтудың үлесін арттыру;
12) шығарылатын өнімнің түрлері бойынша өңірлік көрмелер, жәрмеңкелер ұйымдастыру;

13) проведение мониторинга состояния продовольственной безопасности, цен и рынков продукции агропромышленного комплекса;
14) разработка мероприятий по созданию условий для становления конкурентоспособных производств, их модернизации и переходу на международные системы менеджмента качества;
15) составление баланса продовольственной обеспеченности административно-территориальной единицы;
16) оказание государственных услуг:
а) субсидирование развития племенного животноводства;
б) выдача ветеринарного паспорта;
в) проведение регистрации ветеринарных специалистов, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии;
г) проведение идентификации сельскохозяйственных животных;
д) субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
е) регистрация, перерегистрация тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости с выдачей регистрационных номерных знаков;
ж) регистрация и выдача свидетельства о государственной регистрации залога тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости;
з) проведение ежегодного государственного технического осмотра тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости;
и) предоставление информации об отсутствии (наличии) обременений тракторов и изготовленных на их базе самоходных шасси и механизмов, прицепов к ним, включая прицепы со смонтированным специальным оборудованием, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов, а также специальных машин повышенной проходимости;
к) регистрация лиц, управляющих тракторами и изготовленными на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости по доверенности;
л) выдача удостоверений на право управления тракторами и изготовленных на их базе самоходными шасси и механизмами, самоходными сельскохозяйственными, мелиоративными и дорожно-строительными машинами и механизмами, а также специальными машинами повышенной проходимости;
м) аттестация производителей оригинальных, элитных семян, семян первой, второй и третьей репродукций и реализаторов семян;
н) субсидирование стоимости услуг по подаче воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
о) выдача справок о наличии личного подсобного хозяйства;
п) субсидирование стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений;
р) аттестация лабораторий по экспертизе качества семян;
с) субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур;
т) субсидирование стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда;
у) субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических);
ф) субсидирование элитных семян;
х) субсидирование стоимости затрат на возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте;
ц) предоставление субсидирования ставки вознаграждения в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020»;
ч) предоставление гарантий в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020»;
ш) предоставление поддержки по развитию производственной (индустриальной) инфраструктуры в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020»;
щ) предоставление грантов в рамках программы «Дорожная карта бизнеса 2020»;
ы) выдача заключений о соответствии заявителей и (-или) лицензиатов квалификационным требованиям для получения лицензий на производство (формуляцию) пестицидов (ядохимикатов), реализацию пестицидов (ядохимикатов), применение пестицидов (ядохимикатов) аэрозольным и фумигационным способами;

13) агроөнеркәсіп кешенінің азық-түлік қауіпсіздігінің, өнімнің бағалары мен базарларының жағдайына мониторинг жүргізу;
14) бәсекеге қабілетті өндірістің қалыптасуының жағдайларын жасау, оларды жаңғырту және сапа менеджментінің халықаралық жүйесіне өтуі бойынша іс-шаралар әзірлеу;
15) әкімшілік-аумақтық бірліктің азық-түлікпен қамтамасыз етілуінің теңгерімін құру;
16) Мемлекеттік қызметтерді көрсету:
а) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау;
б) жануарға ветеринариялық төлқұжат беру;
в) ветеринария саласында кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын ветеринария мамандарын тіркеуді жүргізу;
г) ауыл шаруашылығы жануарларын бірегейлендіруді жүргізу;
д) мал шаруашылығы өнімдерінің сапасын және өнімділігін арттыруды субсидиялау;
е) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, монтаждалған арнайы жабдығы бар тiркемелердi қоса алғанда, олардың тiркемелерiн, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды нөмiрлiк тiркеу белгiлерiн бере отырып, тiркеу, қайта тiркеу;
ж) тракторлардың және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерінің, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерінің, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналардың кепілін тіркеу және мемлекеттік тіркеу туралы куәлік беру;
з) тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылысы машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жыл сайынғы мемлекеттік техникалық байқаудан өткізу;
и) тракторларға және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерге, монтаждалған арнайы жабдығы бар тіркемелерді қоса алғанда, олардың тіркемелеріне, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерге, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарға ауыртпалықтың жоқ (бар) екендігі туралы ақпарат ұсыну;
к) тракторларды және олардың базасында жасалған өздiгiнен жүретiн шассилер мен механизмдердi, өздiгiнен жүретiн ауыл шаруашылығы, мелиоративтiк және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерiн, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды сенiмхат бойынша басқаратын адамдарды тiркеу;
л) тракторларды және олардың базасында жасалған өздігінен жүретін шассилер мен механизмдерді, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен механизмдерін, сондай-ақ жүріп өту мүмкіндігі жоғары арнайы машиналарды жүргізу құқығына куәліктер беру;
м) бірегей, элиталық тұқым, бірінші, екінші және үшінші көбейтілген тұқым өндірушілерді және тұқым өткізушілерді аттестаттау;
н) ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су беру қызметтерінің құнын субсидиялау;
н) жеке қосалқы шаруашылықтың болуы туралы анықтама беру;
о) өсiмдiктердi қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердiң, биоагенттердiң (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын субсидиялау;
п) тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестациялау;
р) басым дақылдар өндiрудi субсидиялау арқылы өсiмдiк шаруашылығы өнiмiнiң шығымдылығы мен сапасын арттыруды, жанар-жағармай материалдарының және көктемгi егiс пен егiн жинау жұмыстарын жүргiзу үшін қажеттi басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын субсидиялау;
с) жемiс-жидек дақылдарының және жүзiмнiң көпжылдық көшеттерiн отырғызу және өсiру (оның iшiнде қалпына келтiру) шығындарының құнын субсидиялау;
т) тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау;
у) элиталық тұқымдарды субсидиялау;
ф) ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өңдеп өсiру шығындарының құнын субсидиялау;
х) «Бизнестің жол картасы 2020 бағдарламасы» шеңберінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауды беру;
ц) «Бизнестің жол картасы 2020» бағдарламасы шеңберінде кепілдіктер беру;
ч) «Бизнестің жол картасы 2020 бағдарламасы» шеңберінде өндірістік (индустриялық) инфрақұрылымды дамыту бойынша қолдау көрсету;
ш) «Бизнестің жол картасы 2020 бағдарламасы» шеңберінде гранттар беру бойынша мемлекеттік қызмет көрсету;
щ) өтініш берушілердің және (-немесе) лицензиаттардың;
ы) пестицидтерді (улы химикаттарды) өндіруге (формуляцияға), пестицидтерді (улы химикаттарды) өткізуге, пестицидтерді (улы химикаттарды) аэрозольдік және фумигациялық әдістермен қолдану;

17) деятельность в области ветеринарии: ветеринарно-санитарная экспертиза продуктов и сырья животного происхождения;
18) деятельность в сфере сельского хозяйства: оказание услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок;
19) осуществление лицензионного контроля;
20) в соответствии с Кодексом об административных правонарушениях осуществления производства по делам об административных правонарушениях;
21) управление деятельностью коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Центр ветеринарии города Алматы»;
22) рассмотрение, согласование и утверждение планов развития коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Центр ветеринарии города Алматы»;
23) осуществление контроля за использованием и сохранностью имущества коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Центр ветеринарии города Алматы»;
24) разработка проектов нормативных правовых актов по вопросам, входящим в компетенцию коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»;
25) осуществление оценки эффективности деятельности сотрудников коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»;
26) в установленном порядке организует деятельность Службы торговли и питания гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций города Алматы, основные задачи и функции которой определены Положением о Службе торговли и питания гражданской обороны и чрезвычайных ситуаций города Алматы;
27) осуществление иных функций, возложенных на коммунальное государственное учреждение «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
16.1. Функции коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Центр ветеринарии города Алматы» Управления предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы определены в соответствии с Законом Республики Казахстан от 10 июля 2002 года «О ветеринарии»:
1) проведение идентификации сельскохозяйственных животных;
2) оказание услуг по искусственному осеменению животных;
3) оказание услуг по транспортировке (доставке), хранению ветеринарных препаратов против особо опасных и энзоотических болезней животных, а также транспортировке (доставке) изделий (средств) и атрибутов ветеринарного назначения для проведения идентификации сельскохозяйственных животных;

17) ветеринария саласындағы қызмет: өнімдердің және малдан алынатын шикізаттардың ветеринариялық-санитариялық сараптамасы;
18) ауыл шаруашылығы саласындағы қызмет: мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету;
19) лицензиялық бақылауды жүзеге асыруға лицензия алуы үшін біліктілік талаптарына сәйкестігі туралы қорытындылар беру;
20) әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодекске сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы істер бойынша сот өндірісін жүзеге асыру;
21) шаруашылық жүргізу құқығындағы «Алматы қаласының ветеринариялық орталығы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының қызметіне басшылық жасау;
22) шаруашылық жүргізу құқығындағы «Алматы қаласының ветеринариялық орталығы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнын дамыту жоспарларын қарау, келісу және бекіту;
23) шаруашылық жүргізу құқығындағы «Алматы қаласының ветеринариялық орталығы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны мүлкінің сақталуына және пайдаланылуына бақылауды жүзеге асыру;
24) «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша нормативтік құқықтық актілердің жобаларын әзірлеу;
25) «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлері қызметінің тиімділігін бағалауды жүзеге асыру;
26) белгіленген тәртіпте негізгі міндеттері мен қызметтері Алматы қаласының азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлардың Сауда және тамақтандыру қызметі туралы Ережемен белгіленген Алматы қаласының азаматтық қорғаныс және төтенше жағдайлардың Сауда және тамақтандыру қызметінің қызметін ұйымдастырады;
27) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16.1. Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы «Алматы қаласының ветеринариялық орталығы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорнының функциялары Қазақстан Республикасының 2002 жылғы 10 шілдедегі «Ветеринария туралы» Заңына сәйкес белгіленген:
1) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу;
2) жануарларды қолдан ұрықтандыру бойынша қызметтерді көрсету;
3) жануарлардың аса қауіпті және энзоотиялық ауруларына қарсы қолданылатын ветеринариялық препараттарды тасымалдау (жеткізу), сақтау, сондай-ақ ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін ветеринариялық мақсатқа арналған бұйымдар (құралдар) мен атрибуттарды тасымалдау бойынша қызметтерін көрсету;

4) содержание скотомогильника (биотермических ям), убойной площадки, построенных местными исполнительными органами соответствующих административно-территориальных единиц;
5) отлов и уничтожение бродячих собак и кошек.
17. Права и обязанности коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»:
1) запрашивать и получать необходимую информацию у всех государственных органов города Алматы и иных государственных органов;
2) проводить переговоры и заключать соглашения с юридическими лицами по вопросам, относящимся к компетенции коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»;
3) вносить предложения акиму города Алматы по вопросам, входящим в компетенцию коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»;
4) вносить в установленном порядке проекты постановлений акимата, решений и распоряжений акима и решений Маслихата по вопросам, входящим в компетенцию коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»;
5) инициировать создание специальных комиссий, советов, рабочих групп и других совещательных органов при акимате города Алматы для реализации мер государственной поддержки в развитии предпринимательства и промышленности, сельского хозяйства;
6) в пределах средств, выделенных коммунальному государственному учреждению «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы», привлекать в установленном порядке для разработки вопросов, входящих в компетенцию коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» научно-исследовательские организации, а также отдельных специалистов;
7) организовывать и участвовать в совещаниях, ярмарках, выставках, проводимые с участием представителей города, а также в соответствии с полномочиями, осуществляемыми коммунальным государственным учреждением «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»;
8) обращаться с иском в суд в порядке, установленном статьей 56 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан;
9) осуществлять управление переданным ему имуществом;

4) әкімшілік-аумақтық бірліктерге сәйкес келетін жергілікті атқарушы органдар салған мал қорымын (биотермиялық шұңқырларды), мал сою алаңдарын күтіп ұстау;
5) қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою.
17. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен міндеттері:
1) Алматы қаласының барлық мемлекеттік органдарынан және басқа да мемлекеттік органдардан қажетті ақпаратты сұрау және алу;
2) «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне қатысты мәселелер бойынша заңды тұлғалармен келіссөздер жүргізу және келісімдер жасасу;
3) «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша Алматы қаласының әкіміне ұсыныстар енгізу;
4) «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша белгіленген тәртіпте әкімдік қаулыларының жобаларын, әкімнің шешімдері мен өкімдерін және Мәслихат шешімдерін енгізу;
5) кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті, ауыл шаруашылығын дамытуда мемлекеттік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін Алматы қаласы әкімдігінің жанынан арнайы комиссиялар, кеңестер, жұмыс топтарын және басқа да кеңесші органдарды құруға бастамашы болу;
6) «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бөлінген қаражаттар шегінде «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құзыретіне кіретін мәселелерді әзірлеу үшін белгіленген тәртіпте ғылыми-зерттеу ұйымдарын, сондай-ақ жекелеген мамандарды тарту;
7) қала өкілдерінің қатысуымен, сондай-ақ «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі жүзеге асыратын өкілеттіктерге сәйкес өткізілетін кеңестерді, жәрмеңкелерді, көрмелерді ұйымдастыру және оларға қатысу;
8) Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексінің 56 бабымен белгіленген тәртіпте сотқа талап-арызбен жүгіну;
9) өзіне берілген мүлікті басқаруды жүзеге асыру;

10) осуществлять иные полномочия, предоставленные законодательными актами Республики Казахстан.
3. Организация деятельности коммунальным государственным учреждением «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»
18. Руководство коммунальным государственным учреждением «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на Управление задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» назначается на должность и освобождается от должности распоряжением акима города Алматы.
20. Первый руководитель коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия Первого руководителя:
1) организует и руководит работой коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»;
2) определяет обязанности и полномочия своих заместителей и руководителей отделов коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»;
3) принимает меры, направленные на противодействие коррупционным правонарушениям в коммунальном государственном учреждении «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» и несет персональную ответственность за принятие антикоррупционных мер;
4) в соответствии с законодательством назначает на должности и освобождает от должностей работников коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»;
5) в установленном законодательством порядке поощряет, налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»;
6) утверждает структуру коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» и положения об его отделах;

10) Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен берілген өзге де өкілеттіктерді жүзеге асыру.
3. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметті ұйымдастыруы
18. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне басшылықты Басқармаға жүктелген міндеттердің орындалуына және олардың өздерінің функцияларының жүзеге асырылуына дербес жауапкершілікте болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы лауазымға Алматы қаласы әкімінің өкімімен тағайындалады және лауазымнан босатылады.
20. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес лауазымға тағайындалатын және лауазымнан босатылатын орынбасарлары бар.
21. Бірінші басшысының өкілеттіктері:
1) «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады және басшылық жасайды;
2) өзінің орынбасарларының және «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің бөлім басшыларының міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды;
3) «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесіндегі сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылыққа қарсы әрекетіне бағытталған шаралар қолданады және сыбайлас жемқорлыққа қарсы шаралар қолдануда дербес жауапкершілікте болады.
4) заңнамаға сәйкес «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін лауазымға тағайындайды және лауазымнан босатады;
5) заңнамамен белгіленген тәртіпте «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін көтермелейді, оларға тәртіптік жазалар белгілейді;
6) «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің құрылымын және оның бөлімдері туралы ережелерді бекітеді;

7) представляет коммунальное государственное учреждение «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» в государственных органах и иных организациях;
8) издает приказы в пределах своих полномочий;
9) назначает на должность руководителя коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Центр ветеринарии города Алматы» и освобождает от должности руководителя коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Центр ветеринарии города Алматы», проводит его аттестацию в порядке, определяемом Правительство Республики Казахстан;
10) согласовывает для назначения на должность и освобождения от должности заместителей руководителя и главного бухгалтера коммунального государственного предприятия на праве хозяйственного ведения «Центр ветеринарии города Алматы»;
11) осуществляет иные полномочия в соответствии с законодательством.
Исполнение полномочий первого руководителя коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» в период его отсутствия, осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»
23. Коммунальное государственное учреждение «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за коммунальным государственным учреждением «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» относится к коммунальной собственности.
25. Коммунальное государственное учреждение «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.

7) мемлекеттік органдарда және өзге де ұйымдарда «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүддесін білдіреді;
8) өзінің өкілеттігі шегінде бұйрықтар шығарады;
9) шаруашылық жүргізу құқығындағы «Алматы қаласының ветеринариялық орталығы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны басшысын лауазымына тағайындайды және шаруашылық жүргізу құқығындағы «Алматы қаласының ветеринариялық орталығы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны басшысын лауазымынан босатады, Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіпте оны аттестаттаудан өткізеді;
10) Шаруашылық жүргізу құқығындағы «Алматы қаласының ветеринариялық орталығы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны басшысының орынбасары және бас бухгалтерін лауазымына тағайындау және лауазымнан босату үшін келіседі;
11) заңнамаға сәйкес өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
«Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының ол болмаған кездегі өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
22. Бірінші басшы өзінің орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгілейді.
4. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі
23. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің оралымды басқару құқығында заңнамамен көзделген жағдайда оқшауланған мүлкі болады.
«Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған жеке қызметінің және басқа да көздердің нәтижесінде алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) есебінен құралады.
24. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
25. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесінің оған қаржыландыру жоспары бойынша берілген қаражаттардың есебінен алынған, егер заңнамамен өзге әрекеттер көзделмеген болса, өзіне бекітілген мүлікті өз бетінше иеліктен шығаруға немесе өзге де әдістермен иелік етуге құқығы жоқ.

5. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»
26. Реорганизация и упразднение коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы» осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Перечень государственных учреждений, находящихся в ведении коммунального государственного учреждения «Управление предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы»
Коммунальное государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Центр ветеринарии города Алматы» Управления предпринимательства, индустриально-инновационного развития и сельского хозяйства города Алматы.

5. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта құру және тарату
26. «Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесін қайта құру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
«Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасы» коммуналдық мемлекеттік мекемесіне қарасты мемлекеттік мекемелердің тізбесі
Алматы қаласы Кәсіпкерлік, индустриалды-инновациялық даму және ауыл шаруашылығы басқармасының шаруашылық жүргізу құқығындағы «Алматы қаласының ветеринариялық орталығы» коммуналдық мемлекеттік кәсіпорны.