Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Западно-Казахстанской области от 11 ноября 2014 года № 298. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 4 декабря 2014 года № 3700. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 9 февраля 2016 года № 24
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Западно-Казахстанской области от 09.02.2016 № 24.
Руководствуясь Трудовым кодексом Республики Казахстан и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Западно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, согласно приложению настоящего постановления.
2. Руководителю управления экономики и бюджетного планирования Западно-Казахстанской области (Р. Б. Бектемир) обеспечить государственную регистрацию данного постановления в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
3. Признать утратившим силу постановление акимата Западно-Казахстанской области от 26 мая 2009 года № 147 "Об определении перечня должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3025, опубликованное 11 июня 2009 года в газете "Орал өңірі").
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Западно-Казахстанской области С. Ж. Шапкенова.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима области
А. Бадашев
"СОГЛАСОВАНО"
Секретарь Западно-Казахстанского
областного маслихата
_________________ М. Құлшар
24.11.2014 г.
Приложение
к постановлению акимата
Западно-Казахстанской области
от 11 ноября 2014 года № 298
1. Перечень должностей специалистов здравоохранения,
работающих в сельской местности, финансируемых из местного бюджета
1. Руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия (за исключением заместителя руководителя по экономическим, финансовым и административно-хозяйственным вопросам).

Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 11 қарашадағы № 298 қаулысы. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 4 желтоқсанда № 3700 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2016 жылғы 9 ақпандағы № 24 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы әкімдігінің 09.02.2016 № 24 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын басшылыққа ала отырып, Батыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі айқындалсын.
2. Батыс Қазақстан облысының экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасының басшысы (Р. Б. Бектемір) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. 2009 жылғы 26 мамырдағы № 147 "Ауылдық (селолық) жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандары лауазымдарының тізбесін анықтау туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3025 тіркелген, 2009 жылғы 11 маусымдағы "Орал өңірі" газетінде жарияланған) Батыс Қазақстан облысы әкімдігі қаулысының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Батыс Қазақстан облысы әкімінің бірінші орынбасары С. Ж. Шапкеновке жүктелсін.
5. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімінің
міндетін атқарушы
А. Бадашев
"КЕЛІСІЛДІ"
Батыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
_________________ М. Құлшар
24.11.2014 ж.
2014 жылғы 11 қарашадағы № 298
Батыс Қазақстан облысы
әкімдігінің қаулысына
қосымша
1. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық жерлерде жұмыс iстейтiн
денсаулық сақтау мамандары лауазымдарының тiзбесi
1. Мемлекеттік мекемелер мен қазыналық кәсіпорындар басшысы және басшының орынбасары (басшының экономикалық, қаржылық және әкімшілік шаруашылық мәселелері бойынша орынбасарынан басқа).

2. Руководитель, заместитель руководителя подразделения, отделения, станции, сектора отделения (отдела), филиала, центра, молочной кухни, заведующий аптекой, заведующий лабораторией.
3. Специалисты (главные, старшие): врачи всех специальностей, провизор, медицинская сестра всех наименований, специализированная медицинская сестра, акушерка, диетическая сестра, зубной врач, зубной техник, статистик, медицинский лаборант всех наименований, рентгенолаборант, фармацевт, фельдшер всех наименований, ассистент (помощник) специалиста всех наименований, помощник медицинской сестры, медицинский регистратор, сестра-хозяйка, дезинфектор, инструктор по лечебной физкультуре, трудовой терапии, учителя всех специальностей, психолог, медицинский воспитатель, врач-методист, социальный работник, инструктор по реабилитации.
2. Перечень должностей специалистов социального обеспечения,
работающих в сельской местности, финансируемых из местного бюджета
4. Руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, заместитель руководителя по учебно-воспитательной части (за исключением заместителя руководителя по экономическим, финансовым и административно-хозяйственным вопросам), заведующий медицинским отделением.
5. Специалисты (главные, старшие): учителя, врачи всех специальностей, диетическая сестра, зубной врач, зубной техник, фельдшер, заведующий аптекой, фармацевт, специализированная медицинская сестра, медицинская сестра всех наименований, помощник медицинской сестры, специалист (консультант) по социальной работе, музыкальный руководитель, культорганизатор (аккомпаниатор), лаборант, методист, дезинфектор, специалист по движению, инструктор по лечебной физкультуре, инспектор (инструктор) по труду, инструктор по подготовке рабочих, психолог, логопед, учитель-дефектолог (специальный педагог), учитель-дефектолог (специальный педагог) по развитию сенсорных навыков, библиотекарь, воспитатель.
3. Перечень должностей специалистов образования, работающих
в сельской местности, финансируемых из местного бюджета
6. Директор, заместитель директора (кроме заместителя директора по хозяйственной работе), заведующий дошкольной организацией, заведующий кабинетом психолого-педагогической коррекции, начальник лагеря, заведующий методическим кабинетом, заведующий филиалом, заведующий учебной мастерской, заведующий консультационным пунктом, заведующий отделением, заведующий интернатом, заведующий отделом (кроме заведующего отделом кадров), заведующий библиотекой.
7. Специалисты: учителя и преподаватели всех специальностей, педагог-психолог, сурдопедагог, логопед, дефектолог, тифлопедагог, социальный педагог, методист, старший воспитатель, воспитатель, музыкальный руководитель, педагог-организатор, педагог дополнительного образования, инструктор по (лечебной) физической культуре, старший вожатый, вожатый, старший мастер, мастер производственного обучения, художественный руководитель, инструктор по труду, тренер-преподаватель, инструктор по туризму, врачи всех специальностей, средний медицинский персонал, библиотекарь, художник, балетмейстер, хормейстер, дирижер, аккомпаниатор, хореограф.

2. Бөлімше, бөлім, станса, бөлімше (бөлім) секторы, филиал, орталық, сүтхана басшысы және басшының орынбасары, дәріхана меңгерушiсi, зертхана меңгерушiсi.
3. Мамандар (бас, аға): барлық мамандықтағы дәрігерлер, провизор, барлық атаудағы медициналық бике, маманданған медициналық бике, акушер, емдәм бикесі, тіс дәрiгерi, тіс технигi, статистик, барлық атаудағы медициналық зертханашы, рентгензертханашы, фармацевт, барлық атаудағы фельдшер, барлық атаудағы мамандардың ассистенті (көмекшісі), медициналық көмекшісі, медициналық тіркеуші, шаруашылық бике, дезинфектор, емдік дене шынықтыру, еңбек терапиясы жөніндегі нұсқаушы, барлық мамандықтағы мұғалімдер, психолог, медициналық тәрбиеші, дәрігер-әдіскер, әлеуметтік қызметкер, оңалту жөніндегі нұсқаушы.
2. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық жерлерде жұмыс iстейтiн
әлеуметтік қамсыздандыру мамандары лауазымдарының тiзбесi
4. Мемлекеттiк мекеме және қазыналық кәсіпорын басшысы және басшының орынбасары, басшының оқу-тәрбиелік бөлімі жөніндегі орынбасары (басшының экономикалық, қаржылық және әкімшілік шаруашылық мәселелері бойынша орынбасарынан басқа), медициналық бөлім меңгерушiсi.
5. Мамандар (бас, аға): барлық мамандықтағы оқытушылар мен дәрігерлер, емдәм бикесі, тіс дәрiгерi, тіс технигі, фельдшер, дәріхана меңгерушісі, фармацевт, мамандандырылған медициналық бике, барлық атаудағы медициналық бике, медициналық бикенің көмекшісі, әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман (консультант), музыкалық жетекші, мәдени ұйымдастырушы (аккомпаниатор), зертханашы, әдіскер, дезинфектор, қимыл жөніндегі маман, емдік дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы, еңбек жөніндегі инспектор (нұсқаушы), жұмысшылар даярлау жөніндегі нұсқаушы, психолог, логопед, дефектолог мұғалім (арнайы педагог), сенсорлық дағдыларды дамыту жөніндегі дефектолог мұғалім (арнайы педагог), кітапханашы, тәрбиеші.
3. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық жерлерде жұмыс iстейтiн
білім беру мамандары лауазымдарының тiзбесi
6. Директор, директордың орынбасары (директордың шаруашылық жұмыс жөніндегі орынбасарынан басқа), мектепке дейінгі ұйымның меңгерушісі, психология-педагогикалық түзету кабинетінің меңгерушісі, лагерь бастығы, әдістемелік кабинеттің меңгерушісі, филиал меңгерушісі, оқу шеберханасының меңгерушісі, консультациялық пункттің меңгерушісі, бөлімше меңгерушісі, интернат меңгерушісі, бөлім меңгерушісі (кадрлар бөлімінің меңгерушісінен басқа), кітапхана меңгерушісі.
7. Мамандар: барлық мамандықтағы мұғалімдер мен оқытушылар, психолог-педагог, сурдопедагог, логопед, дефектолог, тифлопедагог, әлеуметтік педагог, әдіскер, аға тәрбиеші, тәрбиеші, музыкалық жетекші, ұйымдастырушы-педагог, қосымша білім беретін педагог, (емдік) дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы, аға жетекші, жетекші, аға шебер, өндірістік оқыту шебері, көркемдік жетекші, еңбек жөніндегі нұсқаушы, жаттықтырушы-оқытушы, туризм жөніндегі нұсқаушы, барлық мамандықтағы дәрігерлер, орта медициналық қызметкер, кітапханашы, суретші, балетмейстер, хормейстер, дирижер, аккомпаниатр, хореограф.

4. Перечень должностей специалистов культуры, работающих
в сельской местности, финансируемых из местного бюджета
8. Руководитель государственного учреждения и казенного предприятия культуры, заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия (кроме заместителя по хозяйственной части), руководитель структурного подразделения, заведующий отделом.
9. Специалисты: главный хранитель фондов, хранитель фондов, главный научный сотрудник, научный сотрудник, младший научный сотрудник, архивист по фондам, экскурсовод, специалист по организации выставок и экспозиции, искусствовед, режиссер, дирижер, хормейстер, балетмейстер, аккомпаниатор, звукорежиссер, аранжировщик, оператор пульта управления киновидеопроекционной аппаратуры, техник-механик киновидеотехнического оборудования, заведующий автоклубом (видеомобилем), культорганизатор, специалист по культурно-досуговой деятельности и развитию художественной самодеятельности, специалист по работе с детьми, концертмейстер, художественный руководитель, библиограф, библиотекарь, редактор, художник, методист.
5. Перечень должностей специалистов спорта, работающих
в сельской местности, финансируемых из местного бюджета
10. Руководитель, заместитель руководителя казенного предприятия, за исключением заместителя руководителя по административно-хозяйственным вопросам.
11. Специалисты: инструктор, методист, тренер, старший тренер, врач, медицинская сестра.
6. Перечень должностей специалистов сферы ветеринарии, работающих
в сельской местности, финансируемых из местного бюджета
12. Специалисты: ветеринарный врач, ветеринарный фельдшер.

4. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық жерлерде жұмыс iстейтiн
мәдениет мамандары лауазымдарының тiзбесi
8. Мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын басшысы және басшының орынбасары (басшының шаруашылық бөлім жөніндегі орынбасарынан басқа), құрылымдық бөлімшенің басшысы, бөлім меңгерушісі.
9. Мамандар: қорлардың бас сақтаушысы, қорлар сақтаушысы, бас ғылыми қызметкер, ғылыми қызметкер, кіші ғылыми қызметкер, қорлар бойынша мұрағатшы, экскурсовод, экспозиция және көрмелер ұйымдастыру жөніндегі маман, өнер зерттеушісі, режиссер, дирижер, хормейстер, балетмейстер, аккомпаниатор, дыбыс режиссері, өңдеуші, кинобейнепроекциялық құрылғының басқару пультінің операторы, кинобейнетехникалық жабдық техник-механигі, автоклуб (бейнекөлік) меңгерушісі, мәдени ұйымдастырушы, мәдени-демалыс қызметі және көркем өнерпаздықты дамыту маманы, балалармен жұмыс істеу жөніндегі маман, концертмейстер, көркемдік жетекші, библиограф, кітапханашы, редактор, суретші, әдіскер.
5. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық жерлерде жұмыс iстейтiн
спорт мамандары лауазымдарының тiзбесi
10. Қазыналық кәсіпорын басшысы және басшының орынбасары (басшының әкімшілік-шаруашылық мәселелер бойынша орынбасарларынан басқа).
11. Мамандар: нұсқаушы, әдіскер, жаттықтырушы, бас жаттықтырушы, дәрігер, медициналық бике.
6. Жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық жерлерде жұмыс істейтін
ветеринария саласы мамандары лауазымдарының тізбесі
12. Мамандар: ветеринариялық дәрігер, ветеринариялық фельдшер.