Об утверждении Типового договора на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 20 февраля 2015 года № 108. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2015 года № 10536.
В соответствии с подпунктом 302) пункта 15 Положения о Министерстве энергетики Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 сентября 2014 года № 994, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра энергетики РК от 25.11.2024 № 414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый Типовой договор на строительство генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию.
2. Департаменту электроэнергетики Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в периодические печатные издания и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр В. Школьник
Утвержден
приказом Министра энергетики
Республики Казахстан
от 20 февраля 2015 года № 108
Типовой договор на строительство генерирующих
установок, вновь вводимых в эксплуатацию
____________________________ "__" ____________20 _____г.
(место заключения договора) (дата заключения договора)
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________,
(наименование юридического лица, резидентство, дата создания, справка
о регистрации, дата и номер, кем зарегистрировано или Ф.И.О.
физического лица, гражданство, резидентство, номер и дата документа,
удостоверяющего личность)
именуемое (-ый, -ая) в дальнейшем "Инвестор" в лице__________________
____________________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О. лица, подписывающего договор)
действующего на основании ___________________________________________
(устава, положения, доверенности № ___ от "__"__________ 20 ___г.)
и ___________________________________________________________________
(уполномоченный государственный орган Республики Казахстан,
осуществляющий руководство в области электроэнергетики)
в лице______________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О.)
именуемый в дальнейшем "Заказчик", по итогам проведенного Заказчиком
"___"__________ 20____ г. № ____ тендера на строительство
генерирующих установок, вновь вводимых в эксплуатацию (далее –
тендер), заключили настоящий Договор о нижеследующем.

Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылар құрылысының үлгілік шартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 20 ақпандағы № 108 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 26 наурызда № 10536 тіркелді.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 қыркүйектегі № 994 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігі туралы ереженің 15-тармағының 302) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 25.11.2024 № 414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылар құрылысының үлгілік шарты бекітілсін.
1. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Электр энергетикасы департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
В. Школьник
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрінің
2015 жылғы 20 ақпандағы
№ 108 бұйрығымен бекітілген
Жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылардың құрылысына арналған үлгілік шарт
___________________________ 20__ ж. "___" _______________
(шарттың жасалған орны) (шарттың жасалған күні)
Бұдан әрі "Инвестор" деп аталатын _____________________________
____________________________________________________________ атынан,
(заңды тұлғаның атауы, резиденттігі, құрылған күні, тіркеу
туралы анықтама, күні және нөмірі, кім тіркеген немесе жеке
тұлғаның Т.А.Ә., азаматтығы, резиденттігі, жеке басын
куәландыратын құжаттың нөмірі мен күні)
_____________________________________________________________________
(20__ ж. "___" ____________ № ____ жарғы, ереже, сенімхат)
негізінде әрекет ететін _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(шартқа қол қоятын тұлғаның лауазымы, Т.А.Ә.)
және бұдан әрі "Тапсырыс беруші" деп аталатын
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________ атынан,
(электр энергетикасы саласындағы басшылықты жүзеге асыратын
Қазақстан Республикасының уәкілетті мемлекеттік органы)
____________________________________________________________________,
(лауазымы, аты-жөні)
______ жылғы "___" _____________ Тапсырыс беруші өткізген жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғыларды салуға арналған тендер (бұдан әрі – тендер) қорытындылары бойынша төмендегілер туралы осы Шартты жасасты.

Глава 1. Предмет договора
Сноска. Заголовок главы 1 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.10.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Инвестор обязуется построить за счет собственных средств
____________________________________________________________________
(наименование объекта)
(далее – Энергетический комплекс) и ввести в эксплуатацию
Энергетический комплекс в соответствии с проектной документацией,
разработанной согласно требуемых технических, качественных и
эксплуатационных характеристик генерирующих установок, вновь вводимых
в эксплуатацию, СНиП и условиям настоящего Договора.
Заказчик обязуется в рамках своих полномочий оказывать
Инвестору содействие в решении проблем и вопросов, возникших при
проектировании, строительстве энергетического комплекса.
Глава 2. Сроки
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.10.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Дата начала строительства Энергетического комплекса – через
_____ дней после подписания настоящего Договора.
2. Дата ввода в эксплуатацию Энергетического комплекса:
"___" ______ 20___г.
3. Срок продолжительности строительства Энергетического
комплекса может быть изменен дополнительным соглашением Сторон.
Глава 3. Сумма договора
Сноска. Заголовок главы 3 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.10.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Стоимость строительства Энергетического комплекса определена
по результатам тендера и составляет ______________________ тенге
(далее – сумма Договора).
5. Сумма Договора является фиксированной и может быть изменена
только дополнительным соглашением, утвержденным обеими сторонами,
которое является неотъемлемой частью настоящего Договора.
6. Исключен приказом Министра энергетики РК от 25.11.2024 № 414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4.Права и обязанности Инвестора
Сноска. Заголовок главы 4 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.10.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Инвестор вправе:
1) вносить Заказчику предложения по всем вопросам строительства
Энергетического комплекса;
2) заключать договоры с подрядными организациями на выполнение
работ по настоящему Договору.

1-тарау. Шарттың мәні
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.10.2020 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Инвестор өз қаражаты есебінен _________________________________
(объекті атауы)
(бұдан әрі – Энергетикалық кешен) салуға және жаңадан пайдалануға берілетін генерациялайтын қондырғылардың талап етілетін техникалық, сапалық және пайдаланушылық сипаттамаларға, ҚНжЕ және осы Шарттың талаптарына сәйкес әзірленген жобалық құжаттамаға сай Энергетикалық кешенді пайдалануға беруге міндеттенеді.
Тапсырыс беруші өз құзыреті шегінде Инвесторға Энергетикалық кешенді жобалау, салу кезінде туындаған проблемалар мен мәселелерді шешуге жәрдемдесуге міндеттенеді.
2-тарау. Мерзімі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.10.2020 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Энергетикалық кешен құрылысының басталу күні – осы Шартқа қол қойылғанынан кейін _____ күн өткен соң.
2. Энергетикалық кешенді пайдалануға беру күні: 20___ ж "____" _______________.
3. Энергетикалық кешенді салу ұзақтығының мерзімі Тараптардың қосымша келісімімен өзгертілуі мүмкін.
3-тарау. Шарттың сомасы
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.10.2020 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Энергетикалық кешен құрылысының сомасы Тендер нәтижелері бойынша айқындалған және _______________________ теңгені (бұдан әрі – шарт сомасы) құрайды.
5. Шарт сомасы бекітілген сома болып табылады және осы Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын, екі тарап та бекіткен қосымша келісім арқылы ғана өзгертілуі мүмкін.
6. Алып тасталды - ҚР Энергетика министрінің 25.11.2024 № 414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау.Инвестордың құқықтары мен міндеттері
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.10.2020 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Инвестор:
1) Тапсырыс берушіге Энергетикалық кешен құрылысының барлық мәселелері бойынша ұсыныстар енгізуге;
2) осы Шарт бойынша жұмыстарды орындауға мердігер ұйымдармен шарт жасасуға құқылы.

8. Инвестор обязан:
1) при уступке прав требований третьему лицу по настоящему
Договору предварительно получить письменное согласие Заказчика;
2) выполнить работы в соответствии с проектной документацией,
СНиП в указанные в настоящем Договоре сроки;
3) в течение всего времени выполнения работ соблюдать
требования законодательства Республики Казахстан об архитектурной,
градостроительной и строительной деятельности;
4) письменно информировать Заказчика в течение пяти рабочих
дней о заключении договора подряда с подрядными организациями. В
информации должны излагаться предмет договора подряда, наименование и
адрес подрядных организаций;
5) в письменном виде известить Заказчика о возникновении
факторов, которые могут повлиять на сроки окончания строительства не
позднее 3 (трех) рабочих дней после того, как Инвестору стало
известно о них;
6) предоставлять Заказчику по его запросу информацию о ходе
выполнения работ по настоящему Договору.
Глава 5. Права Заказчика
Сноска. Заголовок главы 5 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.10.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Заказчик вправе:
1) осуществлять мониторинг за ходом строительства и качеством выполненных строительно-монтажных работ, соблюдением сроков их выполнения;
2) для проведения мониторинга иметь свободный доступ во временные строения Инвестора и его подрядных организаций, склады, на рабочую территорию строительства.
Сноска. Пункт 9 – в редакции приказа Министра энергетики РК от 25.11.2024 № 414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 6. Сдача и приемка Энергетического комплекса
Сноска. Заголовок главы 6 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.10.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Приемка завершенного строительством Энергетического
комплекса осуществляется после выполнения Сторонами всех
обязательств, предусмотренных настоящим Договором, в соответствии с
действующим законодательством Республики Казахстан.
11. Инвестор уведомляет Заказчика о готовности к сдаче в
эксплуатацию Энергетического комплекса за ____ рабочих дней.
12. Предварительная приемка Энергетического комплекса
производится в течение _____ рабочих дней с даты, указанной в
письменном извещении от Инвестора о готовности к сдаче в эксплуатацию
Энергетического комплекса.
13. После окончания строительства Стороны подписывают акт по
выполнению условий настоящего Договора.

8. Инвестор:
1) осы Шарт бойынша талаптар құқықтарын үшінші тұлғаға беру кезінде Тапсырыс берушінің жазбаша келісімін алдын ала алуға;
2) осы Шартта көрсетілген мерзімдерде жобалық құжаттамаға, ҚНжЕ сәйкес жұмысты орындауға;
3) жұмыстарды орындаудың барлық кезеңінде Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы заңнамасының талаптарын сақтауға;
4) мердігер ұйымдармен мердігерлік шартын жасасу туралы Тапсырыс берушіні бес жұмыс күні ішінде жазбаша хабардар етуге. Ақпаратта мердігерлік шарттың нысанасы, мердігерлік ұйымдардың атауы мен мекенжайы баяндалуы тиіс;
5) құрылыстың аяқталу мерзіміне әсерін тигізуі мүмкін факторлардың туындауы туралы Инвестор ол туралы білген күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей Тапсырыс берушіге жазбаша түрде хабарлауға;
6) Тапсырыс берушіге оның сұратуы бойынша осы Шарт бойынша жұмыстардың орындалу барысы туралы ақпарат беруге міндетті.
5-тарау. Тапсырыс берушінің құқықтары
Ескерту. 5-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.10.2020 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Тапсырыс беруші:
1) құрылыс барысына және орындалған құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасына, оларды орындау мерзімінің сақталуына мониторингті жүзеге асыруға;
2) мониторинг жүргізу үшін Инвестордың және оның мердігер ұйымдарының уақытша құрылыстарына, қоймаларына, құрылыстың жұмыс аумағына еркін кіруге құқылы.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Энергетика министрінің 25.11.2024 № 414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6-тарау. Энергетикалық кешенді тапсыру және қабылдау
Ескерту. 6-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.10.2020 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Құрылысы аяқталған Энергетикалық кешенді қабылдап алу Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Тараптар осы Шартта көзделген барлық міндеттемелерді орындағаннан кейін жүзеге асырылады.
11. Инвестор Энергетикалық кешеннің пайдалануға беруге әзірлігі туралы Тапсырыс берушіні _______________ жұмыс күні бұрын хабарлайды.
12. Энергетикалық кешенді алдын ала қабылдап алу Инвестордың Энергетикалық кешенді пайдалануға беруге әзірлігі туралы жазбаша хабарламасында көрсетілген күннен кейін ___________ жұмыс күні ішінде жүргізіледі.
13. Құрылыс аяқталғаннан кейін Тараптар осы Шарттың талаптарын орындау жөніндегі актіге қол қояды.

Глава 7. Форс – мажор
Сноска. Заголовок главы 7 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.10.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
14. Обстоятельства непреодолимой силы определяются в
соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
15. Срок исполнения обязательств по настоящему Договору
отодвигается соразмерно времени, в течение которого действовали
обстоятельства непреодолимой силы, а также последствия, вызванные
этими обстоятельствами.
16. Если невозможность полного или частичного исполнения
обязательств Сторонами по настоящему Договору, в связи с наступлением
обстоятельств непреодолимой силы, будет существовать свыше шести
месяцев, то Стороны будут иметь право пересмотреть или расторгнуть
настоящий Договор.
Глава 8. Гарантии качества
Сноска. Заголовок главы 8 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.10.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Инвестор гарантирует:
1) надлежащее качество используемых материалов, конструкций,
оборудования и систем, соответствие их проектным спецификациям,
национальным стандартам и техническим условиям, обеспеченность их
соответствующими сертификатами, техническими паспортами и другими
документами, удостоверяющими их качество;
2) качество выполнения работ в соответствии с проектной
документацией и действующими нормами, техническими условиями и СНиП;
3) своевременное устранение недостатков и дефектов, выявленных
при предварительной приемке Энергетического комплекса.
Глава 9. Ответственность сторон
Сноска. Заголовок главы 9 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.10.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. В случае нарушения на Энергетическом комплексе правил
техники безопасности труда, Инвестор несет полную материальную
ответственность за все убытки, возникающие в результате таких
нарушений.
19. Инвестор несет ответственность, предусмотренную
законодательством Республики Казахстан, за несоблюдение правил
техники безопасности при производстве строительно-монтажных работ.
20. Инвестор обеспечивает работников всеми средствами
безопасности при производстве строительно-монтажных работ.
21. За неисполнение или ненадлежащее исполнение своих
обязательств по настоящему Договору Стороны несут ответственность в
соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 10. Расторжение договора

7-тарау. Форс – мажор
Ескерту. 7-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.10.2020 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
14. Еңcерілмейтін күш мән-жайлары Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес айқындалады.
15. Осы Шарт бойынша міндеттемелерді орындау мерзімі еңcерілмейтін күш мән-жайлары, сондай-ақ осы мән-жайлардан туындаған салдарлар әрекет еткен шамалас уақытқа кейінге шегеріледі.
16. Егер осы Шарт бойынша Тараптардың міндеттемелерді толық немесе ішінара орындауының мүмкін еместігі еңcерілмейтін күш мән-жайларының басталуына байланысты алты айдан астам орын алатын болса, онда Тараптар осы Шартты қайта қарауға немесе бұзуға құқылы.
8-тарау. Сапа кепілдігі
Ескерту. 8-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.10.2020 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Инвестор:
1) пайдаланылатын материалдардың, конструкциялардың, жабдықтар мен жүйелердің тиісінше сапалы болуына, олардың жобалық ерекшеліктерге, ұлттық стандарттар мен техникалық шарттарға сәйкестігіне, олардың тиісті сертификаттармен, техникалық паспорттармен және олардың сапасын растайтын өзге де құжаттармен қамтамасыз етілгендігіне;
2) жобалық құжаттамаға және қолданыстағы нормаларға, техникалық шарттарға және ҚНжЕ сәйкес жұмыстардың орындалу сапасына;
3) энергетикалық кешенді алдын ала қабылдап алу кезінде анықталған кемшіліктер мен ақауларды уақтылы жоюға кепілдік береді.
9-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
Ескерту. 9-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.10.2020 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Энергетикалық кешенде еңбек қауіпсіздігі техникасының қағидалары бұзылған жағдайда, Инвестор мұндай бұзушылықтар нәтижесінде туындайтын барлық залалдар үшін толық материалдық жауапкершілікте болады.
19. Құрылыс-монтаждау жұмыстары кезінде қауіпсіздік техникасы қағидаларының талаптарын сақтамағаны үшін Инвестор Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауапкершілікте болады.
20. Құрылыс-монтаждау жұмыстарын орындау кезінде Инвестор қызметкерлерді барлық қауіпсіздік құралдарымен қамтамасыз етеді.
21. Тараптар осы Шарт бойынша өздерінің міндеттемелерін орындамағаны немесе тиісінше орындамағаны үшін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілікте болады.
10-тарау. Шартты бұзу

Сноска. Заголовок главы 10 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.10.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. Настоящий Договор может быть расторгнут в одностороннем
порядке, по соглашению Сторон либо в судебном порядке.
23. Если при исполнении настоящего Договора станет очевидным,
что Инвестор не приступает к выполнению настоящего Договора в течение
____ календарных дней по истечении срока, предусмотренного настоящим
Договором, Заказчик вправе в одностороннем порядке без обращения в
суд расторгнуть настоящий Договор и поручить выполнение работы
третьему лицу.
Глава 11. Конфиденциальность
Сноска. Заголовок главы 11 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.10.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Стороны несут ответственность в порядке, предусмотренном
действующим законодательством Республики Казахстан, за несоблюдение
сохранности любой информации (данных), оговоренной Сторонами
договором, а также любой информации (данных), ставшей известной
Сторонам в процессе выполнения настоящего Договора.
Глава 12. Порядок разрешения споров
Сноска. Заголовок главы 12 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.10.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
25. Споры и разногласия, которые могут возникнуть при
исполнении настоящего Договора, по возможности разрешаются путем
переговоров между сторонами.
26. В случае невозможности разрешения споров путем переговоров,
стороны передают их на рассмотрение в судебные органы в соответствии
с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 13. Заключительные положения
Сноска. Заголовок главы 13 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.10.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Настоящий Договор вступает в силу с момента его подписания
Сторонами.
28. Ни одна из Сторон не имеет права передавать свои права и
обязанности по настоящему Договору третьим лицам, без письменного
согласия другой Стороны.
29. После подписания настоящего Договора все предварительные
договоренности, обсуждения и корреспонденции между сторонами
касательно настоящего Договора теряют силу.
30. Любая договоренность между Сторонами, влекущая за собой
новые обязательства, не предусмотренные настоящим Договором,
считается действительной, если она подтверждена Сторонами в
письменной форме в виде дополнительного соглашения к настоящему
Договору.

Ескерту. 10-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.10.2020 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
22. Осы Шарт бір жақты тәртіппен Тараптардың келісімі бойынша не сот тәртібімен бұзылуы мүмкін.
23. Егер осы Шартты орындау кезінде осы Шартта көзделген мерзім аяқталғаннан кейін күнтізбелік _______ күн ішінде Инвестор осы Шартты орындауға кіріспейтіні мәлім болса, Тапсырыс беруші сотқа жүгінбей, бір жақты тәртіппен осы Шартты бұзуға және жұмыстарды орындауды үшінші тұлғаға беруге құқылы.
11-тарау. Құпиялылық
Ескерту. 11-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.10.2020 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
24. Тараптар шартта келіскен кез келген ақпараттың (деректердің), сондай-ақ осы Шартты орындау процесінде Тараптарға белгілі болған кез келген ақпараттың (деректердің) құпиялылығын сақтамағаны үшін Тараптарға Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген тәртіппен жауапкершілік жүктеледі.
12-тарау. Дауларды шешу тәртібі
Ескерту. 12-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.10.2020 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
25. Осы Шартты орындау кезінде туындайтын даулар мен келіспеушіліктер мүмкіндігінше тараптар арасындағы келіссөздер жолымен шешіледі.
26. Дауларды келіссөздер жолымен шешу мүмкін болмаған жағдайда, тараптар оларды Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес сот органдарының қарауына береді.
13-тарау. Қорытынды ережелер
Ескерту. 13-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.10.2020 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
27. Осы Шарт оған Тараптар қол қойған сәттен бастап күшіне енеді.
28. Тараптардың ешқайсысы екінші Тараптың жазбаша келісімінсіз осы Шарт бойынша өздерінің құқықтары мен міндеттерін үшінші тұлғаларға беруге құқығы жоқ.
29. Осы Шартқа қол қойылғаннан кейін осы Шартқа қатысты тараптар арасындағы барлық алдын ала уағдаластықтар, талқылаулар және хат-хабарлар күшін жояды.
30. Егер осы Шартта көзделмеген жаңа міндеттемелердің туындауына алып келетін Тараптар арасындағы кез келген уағдаластықты Тараптар осы Шартқа қосымша келісім түрінде жазбаша нысанда растаса, ол жарамды болып есептеледі.

31. Во всем, что прямо не предусмотрено настоящим Договором,
Стороны руководствуются действующим законодательством Республики
Казахстан.
32. Настоящий Договор составлен в ____ экземплярах на казахском
и русском языках, имеющих одинаковую юридическую силу для каждой из
Сторон.
В случае, если Инвестором выступает иностранное лицо, Договор
составляется на казахском и на приемлемом для сторон языке.
Глава 14. Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон
Сноска. Глава 14 - в редакции приказа Министра энергетики РК от 27.10.2020 № 368 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Инвестор ______________________________ (наименование юридического лица или физического лица по виду договора) ______________________________ (страна местонахождения) ______________________________ (город, почтовое отделение, улица, номер дома и офиса, номер факса, телефона) ______________________________ (номер расчетного или валютного счета, наименование обслуживающего банка, микро финансовая организация, индивидуальный идентификационный номер, код назначения платежа) ______________________________ (должность, Фамилия Имя Отчество (при его наличии) лица, подписывающего договор, подпись, бизнес идентификационный номер, если лицо физическое, то его индивидуальный идентификационный номер)
Заказчик ________________________________ (уполномоченный государственный орган Республики Казахстан, осуществляющий руководство в области электроэнергетики) ______________________________ (страна местонахождения) ______________________________ (город, почтовое отделение, улица, номер дома и офиса, номер факса, телефона) ______________________________ (номер расчетного или валютного счета, наименование обслуживающего банка, микро финансовая организация, индивидуальный идентификационный номер, код назначения платежа) ______________________________ (должность, Фамилия Имя Отчество (при его наличии) лица, подписывающего договор, подпись, бизнес идентификационный номер)

31. Осы Шартта тікелей көзделмеген барлық жағдайда Тараптар Қазақстан Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
32. Осы Шарт Тараптардың әрқайсысы үшін бірдей заңды күші бар қазақ және орыс тілдерінде _____________ данада жасалды.
Егер Инвестор ретінде шетелдік тұлға әрекет еткен жағдайда, Шарт қазақ тілінде және тараптарға қолайлы тілде жасалады.
14-тарау. Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары
Ескерту. 14-тарау жаңа редакцияда – ҚР Энергетика министрінің 27.10.2020 № 368 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Инвестор
______________________________
(шарттың түрі бойынша заңды тұлғаның немесе жеке тұлғаның атауы)
______________________________
(орналасқан елі)
______________________________
(қала, пошта бөлімшесі, көше, үй және кеңсе нөмірі, факс және телефон нөмірі)
______________________________
(есептік немесе валюталық шоттың нөмірі, қызмет көрсететін банк атауы, микроқаржылық ұйым, жеке сәйкестендіру нөмірі, төлем мақсатының коды)
______________________________
(шартқа қол қоятын адамның лауазымы, Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы, бизнес сәйкестендіру нөмірі, егер жеке тұлға болса, онда оның жеке сәйкестендіру нөмірі)
Тапсырыс беруші
________________________________
(электр энергетикасы саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының уәкілетті мемлекеттік органы)
______________________________
(орналасқан елі)
______________________________
(қала, пошта бөлімшесі, көше, үй және кеңсе нөмірі, факс және телефон нөмірі)
______________________________
(есептік немесе валюталық шоттың нөмірі, қызмет көрсететін банк атауы, микроқаржылық ұйым, жеке сәйкестендіру нөмірі, төлем мақсатының коды)
______________________________
(шартқа қол қоятын адамның лауазымы, Тегі, Аты, Әкесінің аты (бар болса), қолы, бизнес сәйкестендіру нөмірі)