Об утверждении Правил оформления, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 138. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 апреля 2015 года № 10628. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан – Министра финансов Республики Казахстан от 26 декабря 2019 года № 1424.
Сноска. Утратил силу приказом Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 26.12.2019 № 1424 (вводится в действие с 01.04.2020).
В соответствии с подпунктом 6) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 июля 2011 года "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила оформления, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр
Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 138
Правила
оформления, получения, выдачи, учета, хранения и
представления сопроводительных накладных
1. Общие положения
1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с подпунктом 6) статьи 8 Закона Республики Казахстан от 20 июля 2011 года "О государственном регулировании производства и оборота отдельных видов нефтепродуктов" и устанавливают порядок оформления, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных на нефтепродукты (далее – СНН) при реализации и (или) отгрузке нефтепродуктов производителями нефтепродуктов, поставщиками нефти, лицами, осуществляющими реализацию и (или) отгрузку нефтепродуктов с баз нефтепродуктов и (или) операции по внутреннему перемещению нефтепродуктов (далее – Поставщики), а также лицами, получающими нефтепродукты (в том числе при транспортировке импортируемых нефтепродуктов до первого пункта назначения на территории Республики Казахстан) или при возврате нефтепродуктов Поставщику (далее – Получатели).

Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу, алу, беру, есепке алу, сақтау және ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 138 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 сәуірде № 10628 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2019 жылғы 26 желтоқсандағы № 1424 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 26.12.2019 № 1424 (01.04.2019 бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
"Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 20 шілдедегі Заңының 8-бабының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу, алу, беру, есепке алу, сақтау және ұсыну қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуден өткеннен кейін оны күнтізбелік он күн ішінде мерзiмдi баспа басылымдарында және "Әділет" құқықтық-ақпараттық жүйесіне ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтiзбелiк күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Министр Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 138 бұйрығымен
бекітілген
Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу, алу, беру, есепке алу, сақтау және ұсыну қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Қағидалар "Мұнай өнімдерінің жекелеген түрлерін өндіруді және олардың айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 20 шілдедегі Заңының 8–бабының 6) тармақшасына сәйкес әзірленді және мұнай өнімдерін өндірушілердің, мұнай берушілердің, мұнай өнімдері базасынан мұнай өнімдерін өткізу және (немесе) жөнелту және (немесе) мұнай өнімдерін ішкі тасымалдау бойынша операцияларды жүзеге асыратын тұлғалардың (бұдан әрі - Өнім берушілер), сондай-ақ мұнай өнімдерін алатын тұлғалардың (оның ішінде Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын мұнай өнімін алғашқы межелі пунктіне дейін тасымалдау кезінде) немесе Өнім берушіге (бұдан әрі – Алушылар) мұнай өнімдерін қайтару кезінде Мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттарын (бұдан әрі – МІЖ) ресімдеу, алу, беру, есепке алу, сақтау және ұсыну тәртібін белгілейді.

Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.01.2016 № 40 (вводится в действие с 01.07.2016).
2. При проведении каждой операции по реализации и (или) отгрузке, а также при осуществлении операций по транспортировке нефтепродуктов железнодорожным, автомобильным, морским, внутренним водным и воздушным транспортом в обязательном порядке оформляют СНН по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, за исключением внутреннего перемещения нефтепродуктов на землях сельскохозяйственного назначения.
При экспорте нефтепродуктов с территории Республики Казахстан СНН не подлежат подтверждению Получателем в порядке, указанном в пункте 9 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.01.2016 № 40 (вводится в действие с 01.07.2016).
2. Порядок оформления, получения, выдачи,
учета, хранения и представления СНН
3. СНН оформляются в электронном виде посредством Интернет-ресурса (web-приложения) "Кабинет налогоплательщика" (далее – Программа) на государственном и (или) русском языках.
Программа размещается на Интернет-ресурсе (web-портале) государственного органа, осуществляющего реализационные и контрольные функции в области оборота нефтепродуктов (далее – уполномоченный орган).
4. В СНН указываются следующие данные:
1) номер СНН (присваивается автоматически Программой);
2) дата и время оформления (проставляется автоматически Программой);
3) код операции (выбирается из справочника Программы);
4) индивидуальный идентификационный номер (далее – ИИН), бизнес-идентификационный номер (далее – БИН) Поставщика. При транспортировке импортируемых нефтепродуктов до первого пункта назначения на территории Республики Казахстан не заполняется;
5) наименование Поставщика нефтепродукта, его юридический адрес и код органа государственных доходов по месту нахождения (жительства) (присваивается автоматически Программой при вводе ИИН/БИН поставщика), адрес отгрузки (выбирается из отображаемого списка Программы (при наличии) в соответствии с указанным кодом операции). При транспортировке импортируемых нефтепродуктов до первого пункта назначения на территории Республики Казахстан наименование Поставщика нефтепродукта, его юридический адрес заполняются вручную Получателем, код органа государственных доходов по месту нахождения (жительства) не заполняется.
Если Поставщик не состоит на регистрационном учете в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности, то указывается фактический адрес отгрузки (реализации) нефтепродуктов (адрес нефтебазы (резервуара), заполняется вручную);

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.01.2016 № 40 (01.07.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде мұнай өнімдерін ішкі тасымалдауды қоспағанда, мұнай өнімдерін өткізу және (немесе) жөнелту кезінде, сондай-ақ темір жол, автомобиль, теңіз, ішкі су және әуе көлігімен тасымалдау жөніндегі әрбір операцияларды жүзеге асыру кезінде осы Қағидалардың 1–қосымшасына сәйкес нысан бойынша МІЖ міндетті түрде ресімделеді.
Қазақстан Республикасының аумағынан мұнай өнімдерін экспорттау кезінде МІЖ осы Қағидалардың 9–тармағында көрсетілген тәртіппен Алушының растауына жатпайды.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.01.2016 № 40 (01.07.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. МІЖ ресімдеу, алу, беру, есепке алу, сақтау және ұсыну тәртібі
3. МІЖ "Салық төлеушінің кабинеті" (бұдан әрі - Бағдарлама) интернет-ресурсы (web-қосымша) арқылы электрондық түрде мемлекеттік және (немесе) орыс тілдерінде ресімделеді.
Бағдарлама мұнай өнімдерінің айналымы саласында сату және бақылау функцияларын жүзеге асыратын мемлекеттік органның (бұдан әрі - уәкілетті орган) интернет-ресурсында (web-порталы) орналастырылады.
4. МІЖ-де мынадай деректер көрсетіледі:
1) МІЖ нөмірі (Бағдарлама автоматты түрде береді);
2) ресімдеу күні және уақытты (Бағдарлама автоматты түрде береді);
3) операцияның коды (Бағдарламаның анықтамасынан алынады);
4) Өнімін берушінің жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН), бизнес сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН). Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын мұнай өнімін алғашқы межелі пунктіне дейін тасымалдау кезінде толтырылмайды;
5) мұнай Өнімін берушінің атауы, оның заңды мекенжайы және орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша мемлекеттік кірістер органның коды (Өнім берушінің ЖСН/БСН енгізу кезінде Бағдарлама автоматты түрде береді), жөнелту мекенжайы (операцияның көрсетілген кодына сәйкес Бағдарламаның көрсетілген тізімінен (болған жағдайда) алынады). Қазақстан Республикасының аумағына импортталатын мұнай өнімін алғашқы межелі пунктіне дейін тасымалдау кезінде Мұнай өнімін берушінің атауын, оның заңды мекенжайын Алушы қолмен толтырады, орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша мемлекеттік кірістер органның коды толтырылмайды.
Егер Өнім беруші жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде тіркеу есебінде тұрмаса, онда мұнай өнімдердің нақты жөнелту (сату) мекенжайы көрсетіледі (мұнай базаның (ыдыстың) мекенжайы қолмен толтырылады);

6) код органа государственных доходов адреса отгрузки, в котором Поставщик состоит на регистрационном учете в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности (выбирается из отображаемого списка Программы). При транспортировке импортируемых нефтепродуктов до первого пункта назначения на территории Республики Казахстан не заполняется.
Если Поставщик не состоит на регистрационном учете в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности, то указывается код органа государственных доходов по адресу отгрузки (реализации) нефтепродуктов (выбирается из отображаемого списка Программы);
7) тип Поставщика (выбирается из отображаемого списка Программы);
8) ИИН/БИН Получателя (вводится Поставщиком). При транспортировке импортируемых нефтепродуктов до первого пункта назначения на территории Республики Казахстан вводится Получателем;
9) наименование Получателя нефтепродукта, его юридический адрес (присваивается автоматически Программой при вводе ИИН/БИН получателя), адрес места поставки (выбирается из отображаемого списка Программы (при наличии) в соответствии с указанным кодом операции).
Если Получатель нефтепродуктов не состоит на регистрационном учете в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности, то указывается фактический адрес поставки (получения) нефтепродуктов (адрес нефтебазы (резервуара), заполняется вручную);
10) код органа государственных доходов по адресу поставки Получателя, в котором Получатель состоит на регистрационном учете в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности (выбирается из отображаемого списка Программы).
Если Получатель нефтепродуктов не состоит на регистрационном учете в качестве налогоплательщика, осуществляющего отдельные виды деятельности, то указывается код органа государственных доходов по адресу фактической поставки (месту получения) нефтепродуктов (выбирается из отображаемого списка Программы);
11) номер договора или приложения к договору;
12) дата договора;
13) вид транспорта (выбирается из отображаемого списка Программы);
14) в сведениях о перевозчике (грузоотправитель) (при наличии) указываются данные о физическом (фамилия, имя, отчество (при его наличии), ИИН) или юридическом лице (наименование, БИН), осуществляющем перевозку и (или) перемещение нефтепродуктов (вводятся Поставщиком). При транспортировке импортируемых нефтепродуктов до первого пункта назначения на территории Республики Казахстан вводятся Получателем;
15) в сведениях о транспортном средстве указывается (вводятся Поставщиком, при транспортировке импортируемых нефтепродуктов до первого пункта назначения на территории Республики Казахстан вводятся Получателем):
при перевозке автомобильным транспортом – марка, государственный регистрационный номерной знак транспортного средства;
при перевозке железнодорожным транспортом – номер (а) вагона (ов);
при перевозке воздушным транспортом – название судна и регистрационный номер борта;
при перевозке морским или внутренним водным транспортом – название судна, регистрационный номер по морскому регистру судоходства;
при перемещении через трубопровод – название трубопровода;

6) Өнім беруші жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде тіркеу есебінде тұрған жөнелту мекенжайының мемлекеттік кірістер органының коды (Бағдарламаның көрсетілген тізімінен алынады). Қазақстан Республикасы аумағына импортталатын мұнай өнімін алғашқы межелі пунктіне дейін тасымалдау кезінде толтырылмайды.
Егер Өнім беруші жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде тіркеу есебінде тұрмаса, онда мұнай өнімдердің жөнелту (сату) мекенжайы бойынша мемлекеттік кірістер органның коды көрсетіледі (Бағдарламаның көрсетілген тізімінен алынады);
7) Өнім берушінің түрі (Бағдарламаның көрсетілген тізімінен алынады);
8) Алушының ЖСН/БСН (өнім беруші енгізеді). Қазақстан Республикасы аумағына импортталатын мұнай өнімін алғашқы межелі пунктіне дейін тасымалдау кезінде Алушы енгізеді;
9) мұнай өнімін Алушының атауы, оның заңды мекенжайы (алушының ЖСН/БСН енгізу кезінде Бағдарлама автоматты түрде береді), жеткізу мекенжайы (операцияның көрсетілген кодына сәйкес Бағдарламаның көрсетілген тізімінен (болған жағдайда) алынады).
Егер мұнай өнімін Алушы жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде тіркеу есебінде тұрмаса, онда мұнай өнімдердің нақты жеткізу мекенжайы көрсетіледі (мұнай базаның (ыдыстың) мекенжайы қолмен толтырылады);
10) Алушы жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде тіркеу есебінде тұрған Алушының жеткізу мекенжайы бойынша мемлекеттік кірістер органының коды (Бағдарламаның көрсетілген тізімінен алынады).
Егер мұнай өнімін Алушы жекелеген қызмет түрлерін жүзеге асыратын салық төлеуші ретінде тіркеу есебінде тұрмаса, онда мұнай өнімдердің нақты жеткізу (алу орны) мекенжайы бойынша мемлекеттік кірістер органның коды көрсетіледі (Бағдарламаның көрсетілген тізімінен алынады);
11) шарттың немесе шарттың қосымшаларының нөмірі;
12) шарт жасалған күн;
13) көліктің түрі (Бағдарламаның көрсетілген тізімінен алынады);
14) тасымалдаушы (жүкті жөнелтуші) туралы мәліметтерде (болған кезде) мұнай өнімін тасымалдауды және (немесе) өткізуді жүзеге асыратын жеке (тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), ЖСН) және заңды (атауы, БСН) тұлға туралы деректер көрсетіледі (Өнім беруші енгізеді). Қазақстан Республикасы аумағына импортталатын мұнай өнімін алғашқы межелі пунктіне дейін тасымалдау кезінде Алушы енгізеді;
15) көлік құралы туралы мәліметтерде (Өнім беруші енгізеді, Қазақстан Республикасы аумағына импортталатын мұнай өнімін алғашқы межелі пунктіне дейін тасымалдау кезінде Алушы енгізеді):
автомобиль көлігімен тасымалдау кезінде – көлік құралының маркасы, мемлекеттік тіркеу нөмірдік белгісі;
темір жол көлігімен тасымалдау кезінде – вагонның (дардың) нөмірі (лері);
әуе көлігімен тасымалдау кезінде – кеменің атауы және борттың тіркелу нөмірі;
теңіз немесе ішкі су көлігімен тасымалдау кезінде – кеменің атауы, кеме қатынасының теңіз бойынша тіркеу нөмірі;
құбыржол тіркелімі арқылы тасымалдау кезінде – құбыржолдың атауы көрсетіледі;

16) в сведениях об экспедиторе (при наличии) указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) экспедитора, водителя;
17) общее количество реализуемого (отгружаемого) нефтепродукта (указывается в тоннах);
18) общая стоимость реализуемого (отгружаемого) нефтепродукта (указывается в тенге);
19) порядковый номер строки;
20) вид (при наличии), наименование, марка нефтепродукта;
21) персональный идентификационный номер-код (далее – ПИН-код) (выбирается из справочника ПИН-кодов Программы);
22) количество продукции в емкости (в тоннах) (необязателен для заполнения при перемещении нефтепродукта по трубопроводу);
23) количество емкостей (в штуках) (необязателен для заполнения при перемещении нефтепродукта по трубопроводу);
24) итоговое количество нефтепродукта (в тоннах);
25) цена продукции за тонну (в тенге) (необязателен для заполнения при передаче (отгрузке) нефтепродуктов производителем нефтепродуктов поставщику нефти или при внутреннем перемещении между структурными подразделениями юридического лица, а также между объектами налогообложения и (или) объектами, связанными с налогообложением);
26) общая стоимость продукции (указывается в тенге);
27) номер СНН, выписанный Поставщиком, при транспортировке импортируемых нефтепродуктов до первого пункта назначения на территории Республики Казахстан выписанный Получателем, (заполняется в случае возврата нефтепродукта, аннулирования или отклонения СНН);
28) общее количество строк в таблице;
29) фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 02.10.2019 № 1078 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. СНН после отправки на сервер уполномоченного органа распечатываются Поставщиком в двух экземплярах (при транспортировке импортируемых нефтепродуктов до первого пункта назначения на территории Республики Казахстан – распечатываются Получателем в одном экземпляре) на бумажном носителе и заверяются подписью индивидуального предпринимателя или подписью руководителя (либо иного уполномоченного лица) юридического лица.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 02.10.2019 № 1078 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Один экземпляр СНН на бумажном носителе, подписанный с указанием Ф.И.О. (при его наличии), сведений документа, удостоверяющего личность перевозчика (грузоотправителя, представителя Получателя), остается у Поставщика (за исключением транспортировки импортируемых нефтепродуктов до первого пункта назначения на территории Республики Казахстан).

16) экспедитор туралы мәліметтерде (болған кезде) экспедитордың, жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде) көрсетіледі;
17) өткізілетін (жөнелтілетін) мұнай өнімінің жалпы саны (тоннада көрсетіледі);
18) өткізілетін (жөнелтілетін) мұнай өнімінің жалпы құны (теңгеде көрсетіледі);
19) жолдың реттік нөмірі;
20) мұнай өнімінің түрі (болған кезде), атауы, маркасы;
21) дербес сәйкестендіру нөмірі-код (бұдан әрі – ДСН-код) (Бағдарламаның ДСН-кодтар анықтамасынан алынады);
22) ыдыстағы өнім саны (тоннада) (мұнай өнімін құбыр өтпесі бойынша тасымалдаған кезде толтыру үшін міндетті емес);
23) ыдыс саны (данада) (мұнай өнімін құбыр өтпесі бойынша тасымалдаған кезде толтыру үшін міндетті емес);
24) мұнай өнімі санының жиыны (тоннада);
25) тонна үшін өнім бағасы (теңгеде) (мұнай өнімін өндірушілердің мұнай берушіге мұнай өнімдерін беруі (жөнелтуі) кезінде немесе заңды тұлғалардың құрылымдық бөлімшілері арасында, сондай-ақ салық салу объектілер және (немесе) салық салумен байланысты объектілер арасында ішкі тасымалдауы кезінде, толтыру үшін міндетті емес);
26) өнімінің жалпы құны (теңгеде көрсетіледі);
27) Алушы жазып берген Қазақстан Республикасы аумағына импортталатын мұнай өнімін алғашқы межелі пунктке дейін тасымалдау кезінде, Өнім беруші жазып берген МІЖ нөмірі (мұнай өнімін қайтарған, МІЖ күшін жойған немесе бас тартқан жағдайда толтырылады);
28) кестедегі жолдың жалпы саны;
29) басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде).
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 02.10.2019 № 1078 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. МІЖ уәкілетті органның серверіне жіберілгеннен кейін Өнім беруші қағаз тасығышта екі данада басып шығарады (Қазақстан Республикасы аумағына импортталатын мұнай өнімін алғашқы межелі пунктіне дейін тасымалдау кезінде – Алушы қағаз тасығышта бір данада басып шығарады) және жеке кәсіпкердің қолымен немесе заңды тұлға басшысының (не өзге уәкілетті тұлғаның) қолымен расталады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 02.10.2019 № 1078 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Тасымалдаушының (жүкті жөнелтушінің, Алушы өкілінің) Т.А.Ә. (ол болған жағдайда), жеке басын куәландыратын құжаттың мәліметтері көрсетілген, қол қойылған қағаз тасығыштағы МІЖ–дің бір данасы Өнім берушіде қалады (Қазақстан Республикасы аумағына импортталатын мұнай өнімін алғашқы межелі пунктіне дейін тасымалдауды қоспағанда).

Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.01.2016 № 40 (вводится в действие с 01.07.2016).
7. Второй экземпляр СНН передается перевозчику (грузоотправителю, представителю Получателя) для транспортировки нефтепродукта до места назначения (за исключением транспортировки импортируемых нефтепродуктов до первого пункта назначения на территории Республики Казахстан).
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.01.2016 № 40 (вводится в действие с 01.07.2016).
8. После доставки нефтепродукта до места назначения Получатель нефтепродукта получает второй экземпляр СНН от перевозчика (за исключением транспортировки импортируемых нефтепродуктов до первого пункта назначения на территории Республики Казахстан).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.01.2016 № 40 (вводится в действие с 01.07.2016).
9. СНН представляются Получателями в уполномоченный орган в электронном виде путем подтверждения получения СНН и нефтепродуктов или отклоняются в Программе в течение двадцати пяти календарных дней после даты оформления СНН.
Подтверждение СНН в Программе осуществляется после получения нефтепродуктов Получателем и при отсутствии расхождений с данными, отраженными в СНН.
При экспорте нефтепродуктов и реализации конечному потребителю подтверждение Получателем в Программе не требуется.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.01.2016 № 40 (вводится в действие с 01.07.2016).
10. В случае нарушения сроков отклонения, подтверждения или не подтверждения получения СНН в Программе в автоматическом режиме формируется извещение согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
11. СНН, оформленные с указанием неполных и (или) недостоверных данных, установленных пунктом 4 настоящих Правил, подлежат аннулированию Поставщиком в течение двух рабочих дней после даты оформления таких СНН.
12. В случае аннулирования СНН выписывается новая СНН (при необходимости), которая направляется Получателю. Дата и время оформления новой СНН проставляется автоматически Программой. Новая СНН оформляется в день аннулирования первоначальной СНН.
Сноска. Пункт 12 в редакции приказа Министра финансов РК от 29.01.2016 № 40 (вводится в действие с 01.07.2016).
13. Учет СНН ведется в журнале регистрации СНН Программы автоматически по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
СНН попадают в журнал регистрации СНН после оформления СНН и хранятся на сервере уполномоченного органа.
14. Подписанные СНН на бумажном носителе у Поставщиков и Получателей подшиваются в реестры по дате оформления СНН и хранятся в течение пяти лет.
Не допускается утеря и порча оригиналов СНН Поставщиками и Получателями.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.01.2016 № 40 (01.07.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. МІЖ–дің екінші данасы тасымалдаушыға (жүкті жөнелтушіге, Алушы өкіліне) мұнай өнімін межеленген орынға дейін тасымалдау үшін беріледі (Қазақстан Республикасы аумағына импортталатын мұнай өнімін алғашқы межелі пунктіне дейін тасымалдауды қоспағанда).
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.01.2016 № 40 (01.07.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Мұнай өнімін белгіленген орынға дейін жеткізгеннен кейін Мұнай өнімін алушы тасымалдаушыдан МІЖ екінші данасын алады (Қазақстан Республикасы аумағына импортталатын мұнай өнімін алғашқы межелі пунктіне дейін тасымалдауды қоспағанда).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.01.2016 № 40 (01.07.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. МІЖ–ді Алушылар МІЖ және мұнай өнімдерін алғанын растау жолымен электрондық түрде уәкілетті органға ұсынады немесе одан Бағдарламада МІЖ–ді ресімдеген күннен кейін күнтізбелік жиырма бес күн ішінде бас тартылады.
Бағдарламада МІЖ–дің растауы, Алушымен мұнай өнімдерді алғаннан кейін және МІЖ–де көрсетілген деректермен алшақтық болмаса жүзеге асырылады.
Мұнай өнімдерін экспорттау және түпкілікті тұтынушыға өткізу кезінде Бағдарламада Алушының растауы талап етілмейді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.01.2016 № 40 (01.07.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. МІЖ-ден бас тарту, оны алғанын растау немесе растамау мерзімі бұзылған жағдайда, Бағдарламада автоматты режимде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес хабарландыру қалыптастырылады.
11. Осы Қағидалардың 4-тармағында белгіленген деректерді толық емес және (немесе) дұрыс емес көрсетіп ресімделген МІЖ-ді Өнім беруші осындай МІЖ ресімделген күннен бастап екі жұмыс күні ішінде жоюға тиісті.
12. МІЖ жойылған жағдайда Алушыға (қажет болған кезінде) жолданатын жаңа МІЖ жазып беріледі. Жаңа МІЖ ресімдеу күнін Бағдарлама автоматты түрде береді. Жаңа МІЖ бастапқы МІЖ жойылған күні ресімделеді.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 29.01.2016 № 40 (01.07.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. МІЖ-ді есепке алу Бағдарламаның МІЖ тіркеу журналында осы Қағидалардың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша автоматты түрде жүргізіледі.
МІЖ ресімделгеннен кейін МІЖ тіркеу журналына МІЖ түседі және уәкілетті органның серверінде сақталады.
14. Қол қойылған МІЖ Өнім берушілер мен Алушыларда қағаз тасымалдағышта МІЖ-ді ресімдеу күні бойынша тізілімге тігіледі және бес жыл бойы сақталады.
Өнім берушілер мен Алушылардың МІЖ түпнұсқасын жоғалтуына және бүлдіруіне жол берілмейді.

Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 02.10.2019 № 1078 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. При реорганизации Поставщика (Получателя) – юридического лица обязательство по хранению СНН за реорганизованное лицо возлагается на его правопреемника (правопреемников).
Приложение 1
к Правилам оформления,
получения, выдачи, учета,
хранения и представления
сопроводительных накладных
Форма
Сопроводительная накладная
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Первого заместителя Премьер-Министра РК – Министра финансов РК от 02.10.2019 № 1078 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1) Сопроводительная накладная №
2) Дата и время оформления: ____________________
3) Код операции ___________________
4) Индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер Поставщика ________________________
5) Наименование Поставщика, юридический адрес, код органа государственных доходов по месту нахождения (жительства) и адрес отгрузки ______________________
_____________________________
6) Код органа государственных доходов адреса отгрузки ______________
7) Тип Поставщика _________________________
8) Индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер Получателя __________________________
9) Наименование Получателя, юридический адрес и адрес поставки _____________________________
_____________________________
10) Код органа государственных доходов адреса поставки ___________
11) Номер договора (приложения к договору) __________
12) Дата договора "___" ____________ 20__ года
13) Вид транспорта:
Авто
Железнодорожный
Воздушный
Морской или внутренний водный
Трубопровод
14) Сведения о перевозчике ______________________________________________
15) Сведения о транспортном средстве _____________________________________
16) Сведения об экспедиторе _____________________________________________
17) Количество реализуемого (отгружаемого) нефтепродукта. Всего: ________________________ (тонн)
18) Общая стоимость реализуемого (отгружаемого) нефтепродукта. Всего: _________________ (в тенге)
19)
20)
Вид (при наличии), наименование, марка нефтепродукта
21)
Персональный идентификационный номер-код
22)
Количество продукции в емкости (в тоннах)
23)
Количество емкостей (в штуках)
24)
Итого количество (в тоннах)
25)
Цена продукции за тонну (в тенге)
26)
Общая стоимость продукции (в тенге)
27)
Номер сопроводительной накладной на нефтепродукты, выписанной Поставщиком, при транспортировке импортируемых нефтепродуктов до первого пункта назначения на территории Республики Казахстан выписанной Получателем, (заполняется в случае возврата нефтепродукта, аннулирования или отклонения сопроводительной накладной на нефтепродукты)

Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 02.10.2019 № 1078 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Өнім берушіні (Алушыны) - заңды тұлғаны қайта ұйымдастыру кезінде қайта ұйымдастырылған тұлға үшін МІЖ-ді сақтау жөніндегі міндеттеме оның мирасқорына (құқықтық мирасқорына) жүктеледі.
Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу,
алу, беру, есепке алу, сақтау
және ұсыну қағидаларына
1-қосымша
нысан
Ілеспе жүкқұжат
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің Бірінші орынбасары – ҚР Қаржы министрінің 02.10.2019 № 1078 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1) № Ілеспе жүкқұжат
2) Ресімдеу күні және уақыты: _______________________
3) Операцияның коды _________________________
4) Өнім берушінің жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі ______________________________
5) Өнім берушінің атауы, заңды мекенжайы, орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша мемлекеттік кірістер органның коды мен жөнелту мекенжайы ______________
___________________________________
6) Жөнелту мекенжайының мемлекеттік кірістер органының коды ______________
7) Өнім берушінің түрі ____________________________
8) Алушының жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі _________________________
9) Алушының атауы, заңды мекенжайы, жеткізу мекенжайы _______________________________
__________________________________
10) Алушының жеткізу мекенжайы бойынша мемлекеттік кірістер органының коды ___________
11) Шарттың (шартқа қосымшаның) нөмірі __________
12) Шарттың күні 20__ жылы "____" ________
13) Көлік түрі:
Авто
Темір жол
Әуе
Теңіз немесе ішкі су
Құбыржол
14) Тасымалдаушы туралы мәліметтер ______________________________________
15) Көлік құралы туралы мәліметтер ________________________________________
16) Экспедитор туралы мәліметтер _________________________________________
17) Өткізілетін (түсірілетін) мұнай өнімінің жалпы саны. Барлығы:______(тонна)
18) Өткізілетін (түсірілетін) мұнай өнімінің жалпы құны. Барлығы:______(теңгеде)
19)
20)
Мұнай өнімінің түрі, атауы, маркасы (бар болса)
21)
Дербес сәйкестендіру нөмір - коды
22)
Ыдыстың сыйымдылығы (тоннада)
23)
Ыдыстың саны (данада)
24)
Санның жиыны (тоннада)
25)
Өнімнің құны (теңгеде)
26)
Өнімнің жалпы құны (теңгеде)
27)
Алушы жазып берген Қазақстан Республикасы аумағына импортталатын мұнай өнімін алғашқы межелі пунктке дейін тасымалдау кезінде, Өнім беруші жазып берген мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжатының нөмірі (мұнай өнімін қайтарған, мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжатын күшін жойған немесе бас тартқан жағдайда толтырылады)

28) Всего: _______________ строк
29) Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя:____________________ ___________
подпись
Приложение 2
к Правилам оформления, получения,
выдачи, учета, хранения и представления
сопроводительных накладных
Форма
Извещение
о отклонении, подтверждении или не подтверждении сопроводительной накладной
на нефтепродукты не в срок
"____" _____________ 20 ___ г.
______________________________________________________________________________
(наименование налогового органа)
В соответствии с пунктом 10 Правил оформления, получения, выдачи, учета, хранения и представления сопроводительных накладных на бензин, авиационное, дизельное топливо и мазут, утвержденных приказом Министра финансов Республики Казахстан от "___" ________ 2015 года.
Уведомляет
Вас __________________________________________________________________________________
(Ф.И.О. или наименование налогоплательщика)
ИИН (БИН) ______________________________________________
о не подтверждении сопроводительной накладной на нефтепродукты или отклонении,
подтверждении не в срок
_______________________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________
(номер и период представления)
В связи с чем, Вам, необходимо явиться в течение 5 рабочих дней в налоговый орган
по месту регистрации для дачи пояснений.
Приложение 3
к Правилам оформления, получения,
выдачи, учета, хранения и представления
сопроводительных накладных
Форма
Журнал регистрации СНН
Дата СНН Дата подтверждения/ отклонения / аннулирования СНН
с: ___ ___ _____ года с: ___ ___ _____ года по ___ ___ _____ года
по: ___ ___ _____ года
ИИН/БИН поставщика ________________ ИИН/БИН получателя ______________________
Номер СНН: ________________________ Наименование получателя
Прошло дней _____
Статус СНН:
Черновик
Аннулирована
Отправлена
Подтверждена
Получена
Отклонена
Дата СНН
Номер СНН
ИИН/БИН поставщика
ИИН/БИН получателя
Код операции
Тип поставщика
Дата подтверждения/ отклонения
Прошло дней
Статус
Действия
Всего: _________ количество отображаемых строк _________

28) Барлығы: __________ жол
29) Басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде): ____________________ ___________
қолы
Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу,
алу, беру, есепке алу, сақтау
және ұсыну қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжаттан бас тарту,
оны растау немесе растамау туралы
хабарландыру
20__ ж. "___" _________
____________________________________________________________
(салық органының атауы)
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы "___" ______ бұйрығымен бекітілген Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу, алу, беру, есепке алу, сақтау және ұсыну қағидаларына 10-тармағына сайкес
Сізге
___________________________________________________________________
(Салық төлеушінің аты-жөні немесе атауы)
ЖСН(БСН) _____________________________________________________
мұнай өнімдеріне ілеспе жүкқұжатты растамағаныңыз немесе бас тартқаныңыз, мерзімінде растамағаныңыз туралы хабардар етеді
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(табыс ету нөмірі мен кезеңі)
Осыған байланысты Сізге 5 жұмыс күні ішінде тіркеу орны бойынша салық органына келіп түсініктеме беруіңіз қажет.
Ілеспе жүкқұжаттарды ресімдеу,
алу, беру, есепке алу, сақтау
және ұсыну қағидаларына
3-қосымша
Нысан
МІЖ тіркеу журналы
МІЖ күні МІЖ растау/бас тарту күні
___ жылғы ____ бастап _____ _____ жылғы ______ бастап ______
жылғы ________ қоса алғанда жылғы ________________ қоса алғанда
Өнім берушінің ЖСН/БСН_____ Алушының ЖСН/БСН____________________
МІЖ нөмірі:________________
МІЖ мәртебесі:
Шимай
Жойылды
Жіберілді
Расталды
Алынды
Бас тартылды
МІЖ күні
МІЖ нөмірі
Өнім берушінің ЖСН/БСН
Алушының ЖСН/БСН
Операцияның коды
Өнім берушінің түрі
Растау/бас тарту күні
Күндер өтті
Мәртебесі
Іс-қимыл
Барлығы: __________________ көрсетілген жол саны _____________