Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 26 мая 2015 года № 297. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 июля 2015 года № 11647. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 28 мая 2020 года № 62.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 28.05.2020 № 62 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия нотариальной деятельностью" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Принятие заявлений, регистрация и выдача печатей нотариусов".
2. Признать утратившими силу следующие приказы:
1) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 39 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности" (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах № 9118, "Казахстанская правда" от 28 июня 2014 года № 126 (27747));
2) приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 19 июня 2014 года № 208 "О внесении дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 30 января 2014 года № 39 "Об утверждении регламентов государственных услуг по вопросам нотариальной деятельности" (Зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актах № 9564, опубликован в Информационно-правовой системе "Әділет" 17 июля 2014 года).
3. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа и его официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего приказа на официальном интернет ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра юстиции Республики Казахстан Әбдірайым Б.Ж.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющая обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан
З. Баймолдина
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 мая 2015 года № 297
Регламент государственной услуги
"Проведение аттестации на право занятия
нотариальной деятельностью"
Глава 1. Общие положения

Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2015 жылғы 26 мамырдағы № 297 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 13 шілдеде № 11647 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің м.а. 2020 жылғы 28 мамырдағы № 62 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Әділет министрінің м.а. 28.05.2020 № 62 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізілсін) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
Мыналар:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламенті;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламенті;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Нотариустардың өтініштерін қабылдау, мөрлерін тіркеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Мыналардың:
1. "Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 қаңтардағы № 39 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9118 болып тіркелген, 2014 жылғы 28 маусымдағы "Егемен Қазақстан" №126 (28350) жарияланған);
2. "Нотариаттық қызмет мәселелері бойынша мемлекеттiк көрсетілетін қызметтердің регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 30 қаңтарағы № 39 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2014 жылғы 19 маусымдағы № 208 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9564 болып тіркелген, 2014 жылғы 17 шілдедегі "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін және оның мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жариялануын;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің орынбасары Б.Ж. Әбдірайымға жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет Министрінің міндетін атқарушы
З. Баймолдина
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрiнiң
міндетін атқарушының
2015 жылғы 26 мамырдағы
№ 297 бұйрығына
1-қосымша
"Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткiзу"
мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентi 1-тарау. Жалпы ережелер

Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 232 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11095) (далее - Стандарт), территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Результат оказания государственной услуги: решение о прохождении аттестации лицами, претендующими на право занятия нотариальной деятельностью по форме, согласно приложению 1 к Стандарту либо решение о непрохождении аттестации лицами, претендующими на право занятия нотариальной деятельностью по форме, согласно приложению 2 к Стандарту либо мотивированный отказ в допуске к аттестации по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.
Результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, заверяется электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя и направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа не позднее, чем на следующий рабочий день после проведения аттестации.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткiзу" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі-мемлекеттік қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 232 бұйрығымен бекітілген "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткiзу" мемлекеттік қызметтер көрсету стандартының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11095 болып тіркелген) (бұдан әрі-Стандарт) негізінде аумақтық әділет органдарымен (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкiметтің" веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету электрондық нысанда.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттiк қызметті көрсету нәтижесi: Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үміткер адамдардың аттестаттаудан өткені туралы шешім не Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үміткер адамдардың аттестаттаудан өтпегені туралы шешім не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша аттестаттауға жіберуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі-ЭЦҚ) куәландырылады және аттестаттау өткеннен кейін келесі жұмыс күнненкешіктірілмейкөрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие электронного запроса услугополучателя.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация заявления - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
2) направление заявления руководителем услугодателя руководителю отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг (далее - руководитель отдела) - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
3) направление заявления руководителем отдела на рассмотрение специалисту отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг (далее - специалист отдела) - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
4) специалист отдела:
в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту представленных документов, в случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки готовит письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение 5 (пяти) рабочих дней проверяет документы на соответствие требованиям и передает на рассмотрение Комиссии;
5) руководитель услугодателя в течение 4 (четырҰх) часов подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
6) Комиссия в течение 1 (одного) рабочего дня выносит решение о допуске к аттестации либо об отказе в допуске к аттестации;
7) руководитель услугодателя в течение 4 (четырҰх) часов подписывает уведомление о проведения аттестации на право занятия нотариальной деятельностью;
8) сотрудник канцелярии услугодателя в день подписания уведомления направляет его услугополучателю;
9) проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью;
10) оформление результата оказания государственной услуги – в течение 1 (одного) рабочего дня после проведения аттестации.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Қөрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау салу мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негiзының болуы табылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) өтiнiштi тiркеу-құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;
2) өтiнiштi көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының құқық түсіндіру жумысы және заң қызметін көрсету бөлімінің басшысына (бұдан әрі - бөлім басшысы) жіберуі-құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;
3) өтiнiштi бөлімі басшысының құқық түсіндіру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлімінің маманына (бұдан әрі - бөлім маманы) қарауға жіберуі-құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;
4) бөлiм маманы:
1 (бiр) жұмыс күні iшiнде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда көрсетілген мерзімде өтінішті әрі қарай қараудан жазбаша дәлелді бас тарту дайындайды;
5 (бес) жұмыс күні ішінде құжаттардың талаптарға сәйкестігін тексереді және Комиссияның қарауына жібереді;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушiнін басшысы 4 (төрт) сағат ішінде өтінішті әрі қарай қараудан дәлелді бас тартуға қол қояды;
6) Комиссия 1 (бір) жұмыс күні ішінде аттестаттауға жіберу туралы немесе аттестаттауға жіберуден бас тарту туралы шешім шығарады;
7) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысы 4 (төрт) сағат ішінде нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткiзу туралы хабарламаға қол қояды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері хабарламаға қол қойылған күні оны көрсетілген қызметті алушыға жібереді;
9) нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау өткiзу;
10) мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн ресiмдеу-аттестаттау өткізілгеннен кейін 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметі көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг;
4) специалист отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг;
5) Комиссия.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя и длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю услугодателя;
2) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, направляет заявление услугополучателя руководителю отдела;
3) руководитель отдела в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, направляет заявление услугополучателя специалисту отдела;
4) специалист отдела:
в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту представленных документов, в случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки готовит письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
в течение 5 (пяти) рабочих дней проверяет документы на соответствие требованиям и передает на рассмотрение Комиссии;
5) руководитель услугодателя в течение 4 (четырҰх) часов подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
6) Комиссия в течение 1 (одного) рабочего дня выносит решение о допуске к аттестации либо об отказе в допуске к аттестации;
7) руководитель услугодателя в течение 4 (четырҰх) часов подписывает уведомление о проведения аттестации на право занятия нотариальной деятельностью;
8) сотрудник канцелярии услугодателя в день подписания уведомления направляет его услугополучателю;
9) Комиссия проводит аттестацию на право занятия нотариальной деятельностью;
10) Результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю после сдачи аттестации на право занятия нотариальной деятельностью не позднее следующего дня после проведения аттестации.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң мына құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi) қатысады:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы;
3) құқық түсiндiру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлiмiнiң басшысы;
4) құқық түсiндiру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлiмiнiң маманы;
5) Комиссия.
7. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау және оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде алынған құжаттарды тiркеуден өткiзедi және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысына қарауға жiбередi, бұл ретте, өтiнiштiң оң жақ төменгi бұрышына келіп түскен күнi мен кiрiс нөмiрi көрсетiлген мемлекеттiк тiлдегi тiркеу мөртаңбасы қойылады;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн бөлiм басшысына жолдайды;
3) бөлiм басшысы құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн бөлiм маманына жібереді;
4) бөлiм маманы:
1 (бір) жұмыс күні iшiнде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, ұсынылған құжаттардың толық еместігі фактісі анықталған жағдайда, көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды дайындайды;
5 (бес) жұмыс күні iшiнде құжаттарды талаптарға сәйкес тексереді және Комиссияның қарауына жібереді;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 4 (төрт) сағат iшiнде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуға қол қояды;
6) Комиссия 1 (бір) жұмыс күні ішінде, аттестаттауға жіберу не аттестаттауға жібермеу туралы шешім шығарады;
7) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау өткізу туралы хабарламаға 4 (төрт) сағат ішінде қол қояды;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері хабарламаға қол қойылған күні оны көрсетілген қызметті алушыға жібереді;
9) Комиссия нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау өткiзедi;
10) мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесiн көрсетiлетiн қызметтi алушыға нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау тапсырғаннан кейін аттестаттау өткізіменнен кейінгі күннен кешіктірілмей жіберіледі.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Глава 4. Описание порядка взаимодействия и порядок использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель подает запрос через портал, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает "Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью". Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные во всплывающих окнах.
Справки о состоянии/не состоянии на диспансерном учете у нарколога и психиатра, выданных организациями здравоохранения по местожительству услугополучателя, не ранее чем за месяц до их представления в органы юстиции с указанием сведений по всей Республике Казахстан прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая ее электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении);
2) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов на портале, и передает через портал на рассмотрение руководителю услугодателя;
3) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов направляет руководителю отдела;
4) руководитель отдела в течение 1 (одного) рабочего дня направляет специалисту отдела;
5) специалист отдела с момента получения запроса через портал, рассматривает запрос услугополучателя, затем направляет на подписание руководителю услугодателя мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления либо уведомление о проведении аттестации на право занятия нотариальной деятельностью (в случае установления факта неполноты представленных документов срок - 1 (один) рабочий день, при несоответствии требованиям -5(пять) рабочих дней);

4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерінің өзара іс-қимылының және пайдалану тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң және көрсетiлетiн қызметтi алушының мемлекеттiк қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердiң функционалдық iс–қимылдар диаграммасы түрiнде портал арқылы мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi өтiнiш беру тәртiбi мен рәсiмдер (iс–қимылдар) реттiлiгiнiң сипаттамасы графикалық нысанда осы Регламенттiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
1) көрсетілетін қызметті алушы сұрау салуды портал арқылы береді, бұл сұрау салу көрсетілетін қызметті берушінің қарауына жіберіледі.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетінетін қызметті алуға өтініш жасау үшін порталдан "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткiзу" дегенді таңдайды. Портал көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салуды берудің бастапқы адымын қалыптастырады.
Көрсетілетін қызметті алушы жылжымалы терезелердегі деректерді толтырады.
Бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша, оларды әділет органдарына ұсынғанға дейін кемінде бір ай бұрын денсаулық сақтау ұйымдары берген нарколог және психиатрда диспансерлік есепте тұратыны/тұрмайтыны туралы анықтамалар электрондық сканерленген көшірмесі түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі.
Көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрі-ЭЦҚ) арқылы қол қоя отырып сұрау салуды сақтады.
Сұрау салуды портал арқылы жіберу кезінде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпаратқол жетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті пысықтау барысында (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылады;
2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды порталда тіркеуден өткізеді және портал арқылы қызметті берушінің басшысына қарауға береді;
3) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысы құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде бөлiм басшысына жібереді;
4) бөлiм басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде бөлiм маманына жібереді;
5) бөлiм маманы портал арқылы сұрау салуды алған кезден бастап көрсетiлетiн қызмет алушының сұрау салуды қарап, әрі қарай қараудан дәлелді бас тартуды не нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткiзу туралы хабарламаны көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысына қол қоюға жібереді;
ұсынылған құжаттар толық болмау фактісі белгіленген жағдайда мерзім 1 (бір) жұмыс күні, талаптарға сәйкес келмеген кезде 5 (бес) жұмыс күні;

6) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
7) Комиссия в течение 1 (одного) рабочего дня выносит решение о допуске к аттестации либо об отказе в допуске к аттестации;
8) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление о проведения аттестации на право занятия нотариальной деятельностью.
Результат оказания государственной услуги автоматически отправляется в личный кабинет услугополучателя.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Исключен приказом Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Текстовое табличное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги.
11. Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 3 к настоящему Регламенту государственной услуги.
12. Исключен приказом Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 5 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Проведение аттестации
на право занятия нотариальной
деятельностью"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через портал

6) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде өтінішді одан әрі қараудан дәлелді бас тартуға қол қояды;
7) Комиссия 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде аттестаттауға жіберу туралы не аттестаттауға жіберуден бас тарту туралы шешім шығарады;
8) көрсетiлетiн қызметтi берушiнің басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттау өткiзу туралы хабарламаға қол қояды.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының жеке кабинетіне автоматты түрде жіберіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Алып тасталды – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (жұмыскерлерiнiң) мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi рәсiмдерiнiң (iс-қимылдарының), өзара iс-қимылдары кезектiлiгiнiң егжей-тегжейлi сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi өзге көрсетiлетiн қызмет берушiлермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара iс-қимыл тәртiбiнiң және ақпараттық жүйелердi қолдану тәртiбiнiң сипаттамасы осы Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет Регламентiнiң 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығында келтiрiлген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсетуде тартылған графикалық нысанда ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 3-қосымшасында келтірілген.
12. Алып тасталды – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдары кезектілігінің егжей-тегжейлі сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі өзге көрсетілетін қызмет берушілермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы Мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінің 5-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында келтірілсін.
"Нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына
аттестаттаудан өткiзу"
Мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
1-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттiк қызметтердi көрсету кезiнде функционалдық өзара iс-қимылдың № 1 диаграммасы

Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
11) условие 3 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
12) процесс 8 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң және көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiш беру және рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгi тәртiбiнiң сипаттамасы:
1) көрсетiлетiн қызметтi алушы өзiнiң ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң көмегiмен порталда тiркеудi жүзеге асырады, ол көрсетiлетiн қызметтi алушының компьютерiнiң интернет-браузерiнде сақталады (порталға тiркелмеген тұтынушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1 – процесс– көрсетiлетiн қызметтi алушының компьютерiнiң интернет-браузерiне ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн бекiту, мемлекеттiк қызметтi алу үшiн порталда алушының паролiн енгiзу процесi (авторизациялау процесi);
3) 1 – шарт- тiркелген көрсетiлетiн қызметтi алушы туралы деректердiң түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2 – процесс - порталда көрсетiлетiн қызметтi алушылар деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
5) 3 – процесс– осы Регламентте көрсетiлген қызметтi алушының порталда таңдауы, қызмет көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып (деректердi енгiзу) нысанды алушының толтыруы, сұрау салу нысанына қажеттi құжаттарды электрондық түрде тiркеу;
6) 4 – процесскөрсетiлетiн қызметтi алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшiн ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн таңдау;
7) 2 – шарт порталда ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң қолдану мерзiмiн, тiзiмде керi қайтарылған (жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң болмауын, сондай-ақ сәйкестендiру нөмiрлерiнiң сұрау салуда көрсетiлген ЖСН және ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген ЖСН арасында сәйкестендiру деректерiнiң сәйкестiгiн тексеру;
8) 5 – процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын растамауға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 – процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгiзiлген деректерiн) куәландыру (қол қою);
10) 7 – процесс– порталда электрондық құжатты (көрсетiлетiн қызметтi алушының сұрау салуын) тiркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
11) 3 – шарт – көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң лицензия беру үшiн көрсетiлетiн қызметтi алушының бiлiктiлiк талаптарға және негiздемелерге сәйкестiгiн тексеру;
12) 8 – процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының порталдағы деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;

13) процесс 9– получение услугополучателем результата услуги, сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Проведение аттестации
на право занятия нотариальной
деятельностью"
Текстовое табличное описание последовательности процедур
(действий), взаимодействий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
Таблица 1. Описание действий структурно–функциональных
единиц (далее - СФЕ)
Действия основного процесса
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Канцелярия услугодателя
Руководитель услугодателя
Руководитель отдела по праворазъяснитель-ной работе и оказанию юридических услуг
Специалист отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг
Аттестационная комиссия юстиции на право занятия нотариальной деятельностью
Наименование действия и
их описание
Прием заявления и перечня необходимых документов, регистрация заявления в журнале регистрации, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера
Рассмотрение заявления
Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям
Оформление уведомления о проведении аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
Проведения аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
Форма завершения
Регистрация заявления в журнале регистрации, с Проставлением в правом нижнем углу заявления регистрационного штампа
Документы с резолюцией, содержащей сроки исполнения и ответственного исполнителя
Документы с резолюцией, содержащей сроки исполнения и ответственного исполнителя в отделе
оформленное уведомление о проведении аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
оформленный результат государственный услуги
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
1 рабочий день
5 рабочих дней
с момента сдачи аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс
Канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Руководитель отдела по праворазъяснительной работе и оказанием юридических услуг
Специалист отдела по праворазъяснительной работе и оказанием юридических услуг
Аттестационная комиссия юстиции на право занятия нотариальной деятельностью

13) 9 – процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушы порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесiн алу. Электрондық құжатты көрсетiлетiн қызметтi берушi уәкiлеттi тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырады.
"Нотариаттық қызметпен айналысу
құқығына аттестаттаудан өткiзу"
Мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
2-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi
берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (жұмыскерлерiнiң) рәсiмдер
(iс-қимылдар) реттiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы
1 Кесте. Құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) әрекетiнiң сипаттамасы
Негiзгi процесстiң iс-қимылы
Рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) № ҚФБ-нiң атауы
1
2
3
4
5
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң кеңсесi
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы
Құқық түсiндiру және халыққа заңгерлік қызмет көрсету бөлiмiнiң басшысы
Құқық түсiндiру және халыққа заңгерлік қызмет көрсету бөлiмiнiң маманы
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына әдiлет аттестациялық комиссиясы
Iс-қимылдардың атауы және олардың сипаттамасы
Өтiнiштi және қажеттi құжаттарды қабылдау, өтiнiштi тiркеу журналында тiркеу, сонымен қоса өтiнiштiң оң жақтағы астыңғы бұрышында келiп түскен күнi мен кiрiс нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттiк тiлде тiркеу мөртаңбасы қойылады
Өтiнiштi қарау
Ұсынылған құжаттар тiзбесiнiң қойылатын талаптарға сәйкестiгiн қарау
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестация өткiзiлетiнi туралы хабарламаны ресiмдеу
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткiзу
Аяқтау нысаны
Өтiнiштi тiркеу журналында тiркеу, сонымен қоса өтiнiштiң оң жақтағы астыңғы бұрышында тiркеу мөртаңбасын қою
Орындау мерзiмiмен және жауапты орындаушыны қамтыған бұрыштамасымен құжаттар
Орындау мерзiмiмен және бөлiмдегi жауапты орындаушыны қамтыған бұрыштамасымен құжаттар
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестация өткiзiлетiнi туралы ресiмделген хабарлама
Мемлекеттiк қызметтiң ресiмделген нәтижесi
Орындау мерзiмi
1 жұмыс күнi
1 жұмыс күнi
1 жұмыс күнi
5 жұмыс күндерi
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестацияны тапсырған сәттен бастап
2 Кесте. Пайдалану түрлерi. Негiзгi процесс
Негiзгi процесс
Қызмет берушiнiң кеңсесi
Қызмет берушiнiң басшысы
Құқық түсiндiру және халыққа заңгерлік қызмет көрсету бөлiмiнiң басшысы
Құқық түсiндiру және халыққа заңгерлік қызмет көрсету бөлiмiнiң маманы
Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына әдiлет аттестациялық комиссиясы

1. Прием заявления и перечня необходимых, регистрация заявление в журнале регистрации, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера
2. Рассмотрение заявления
3. Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям
4. Оформление письма на уведомления о проведении аттестации на право занятия нотариальной деятельностью.

1. Өтiнiштi және қажеттi құжаттарды қабылдау, өтiнiштi тiркеу журналында тiркеу, сонымен қоса өтiнiштiң оң жақтағы астыңғы бұрышына келiп түскен күнi мен кiрiс нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттiк тiлде тiркеу мөртаңбасы қойылады
2. Өтiнiштi қарау
3. Ұсынылған құжаттар тiзбесiнiң қойылатын талаптарға сәйкестiгiн қарау
4. Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестация өткiзiлетiнi туралы хабарламаға хатты ресiмдеу

7. Проведение аттестации на право занятия нотариальной деятельностью.
6. Направление уведомления о проведении аттестации на право занятия нотариальной деятельностью.
5. Подписание уведомления о проведении аттестации на право занятия нотариальной деятельностью.
8. Выдача результата государственной услуги
Таблица 3. Описание действий СФЕ через портал
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Наименование СФЕ
Услугополучатель
портал
услугополучатель
ГБД ФЛ, ИС АИС СУ
Получатель
портал
Получатель
портал
портал
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя, данных о судимости в
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостоверение (подписание) запроса посредством ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса получателя и обработка запроса)
Формирование сообщения об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Отображение уведомления об успешном формировании запроса.
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге.
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
20 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных получателя; 3 – если авторизация прошла успешно
4
8 – если в ЭЦП ошибка; 9 – если ЭЦП без ошибки
-
-
11 - проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям
-
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Проведение аттестации
на право занятия нотариальной
деятельностью"
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия
при оказании электронной государственной услуги
через услугодателя
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя:

7. Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткiзу
6. Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестация өткiзiлетiнi туралы хабарламаны жiберу
5. Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестация өткiзiлетiнi туралы хабарламаға қол қою
8. Мемлекеттiк қызметтiң нәтижесiн беру
3-кесте. Портал арқылы ҚФБ iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
1
Iс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Алушы
портал
Алушы
"АИС СУ" АЖ ЖТ МДҚ
Алушы
портал
3
Iс-әрекет атауы (процес, рәсiм, операциялар) және олардың сипаттамасы
Алушының ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн компьютердiң интернет-браузерiне бекiту
Алушының деректерiндегi бұзушылықтармен байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Қажеттi құжаттарды электрондық түрде бекiтумен сауал деректерiн қалыптастырады және қызметтi таңдайды;
соттылығы туралы деректердiң болмауына байланысты деректердi алудың мүмкiн еместiгi туралы хабарлама қалыптастырады
Куәландыру (қол қою) үшiн ЭЦҚ таңдауы
Алушының ЭЦҚ шынайылығының расталмауымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-реттеу шешiмi)
Сәттi қалыптастыру және сұрау салу туралы хабарламаны көрсету.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
Сәттi қалыптастыру және сұрау салу туралы хабарламаны көрсету.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағыттандыру
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
5
Орындау мерзiмi
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
20 сек
10–15 сек
10–15 сек
6
Келесi iс-әрекет нөмiрi
2–алушы деректерiнде бұзушылықтар болғанда; 3–авторландыру табысты өткенде
4
-
7 – ЭЦҚ-да қателiк болғанда; 9 – ЭЦҚ-да қате болмағанда
-
кестенiң жалғасы
7
8
9
Алушы
портал
портал
ЭЦҚ көмегiмен сауалды куәландыру (қол қою)
Электрондық құжатты өтiнiштi (алушының сұрау салуын және сұрау салуды) өңдеу
Алушының деректерiндегi бұзушылықтардың болуымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Сұрау салуды бағыттандыру
Өтiнiштiң нөмiрiн бере отырып сұрау салуды тiркеу.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
-
10 - алушының бiлiктiлiк талаптарына және лицензия беру негiздерiне сәйкестiгiн қызмет берушiнiң тексеруi
-
"Нотариаттық қызметпен айналысу
құқығына аттестаттаудан өткiзу"
Мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
3-қосымша
Көрсетiлетiн қызметтi берушi арқылы электрондық мемлекеттiк
қызметтердi көрсету кезiнде функционалдық өзара
iс-қимылдың № 2 диаграммасы
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң өтiнiш беру және рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгi тәртiбiнiң сипаттамасы:

1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в портале ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных услугополучателя, ИС "АИС СУ" - данных о судимости;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ, ИС "АИС СУ" - данных о судимости;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ, данных о судимости в ИС "АИС СУ";
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в портале;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
10) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (лицензия на право занятия нотариальной деятельностью).
Условные обозначения:
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Проведение аттестации
на право занятия нотариальной
деятельностью"
Решение Комиссии об аттестации
претендента на право занятия нотариальной деятельностью
город ______________ "____" __________20____ г.
По результатам аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
________________________________________________________ набрал:
(Ф.И.О. (при его наличии)
по тестированию ____________________ баллов
по экзаменационному билету _________ баллов
Комиссия в составе:
Председателя
Членов
Решила:
Аттестовать ______________________
(Ф.И.О. (при его наличии)
Председатель Комиссии
Секретарь Комиссии
Решение Комиссии о неаттестации
претендента на право занятия
нотариальной деятельностью
город ____________ "____"__________20___ г.
По результатам аттестации на право занятия нотариальной деятельностью
________________________________________________________ набрал:
(Ф.И.О. (при его наличии)
по тестированию ____________________ баллов
по экзаменационному билету _________ баллов
Комиссия в составе:
Председателя
Членов
Решила:
Считать ______________________ не прошедшим (ей) аттестацию.
(Ф.И.О. (при его наличии)
Председатель Комиссии
Секретарь Комиссии
Приложение 5
к регламенту государственной
услуги "Проведение аттестации
на право занятия нотариальной
деятельностью"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги

1) 1-процесс – көрсетiлетiн қызметтi берушi қызметкерiнiң қызмет көрсету үшiн порталда ЖСН және паролiн (авторизациялау процесiн) енгiзуi;
2) 2-процесс – көрсетiлетiн қызметтi берушi қызметкерiнiң осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызмет көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң қызметкерi көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерiн енгiзу;
3) 3-процесс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-на көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерi туралы сұрау салуды жiберу;
4) 1-шарт – ЖТ МДҚ-да "АИС СУ" АЖ-де көрсетiлетiн қызметтi алушының соттылығы туралы деректерiн тексеру;
5) 4-процесс – ЖТ МДҚ-да көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерiнiң "АИС СУ" АЖ-де соттылығы туралы деректердiң болмауына байланысты деректердi алудың мүмкiн еместiгi туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процесс – көрсетiлетiн қызметтi берушi қызметкерiнiң сұрау салу нысанын, оның iшiнде қағаз түрiнде құжаттарының бар екендiгi туралы белгiсiн толтыруы және көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салудың нысанына бекiтуi және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгiзiлген деректердi) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6 -процесс – порталда электрондық құжатты тiркеу;
8) 2-шарт – қоса берiлген құжаттарды көрсетiлетiн қызметтi берушi Стандартта және қызмет көрсету үшiн негiздемелерге сәйкес көрсетiлгенiн тексеру (өңдеу);
9) 7-процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
10) 8-процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушы қызмет нәтижесiн (нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия алу) алу.
"Нотариаттық қызметпен айналысу
құқығына аттестаттаудан өткiзу"
Мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
4-қосымша
Комиссияның нотариаттық қызметпен айналысу құқығына үмiткердi аттестаттау туралы шешiмi
Ескерту. 4-қосымша алып тасталды – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына
аттестаттаудан өткiзу"
Мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
5-қосымша
"Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына аттестаттаудан өткiзу"
Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығы

Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных
подразделений (работников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала
"электронного правительства";
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию).
-
ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота государственных органов;
-
ИС "Е-лицензирование" – Информационная система "Е-лицензирование";
-
ПЭП - Портал "Электронное правительство".
-
ГО – Государственный орган.
-
ИС СУ ГП РК – Информационная система Специальных учетов Генеральной Прокуратуры
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 мая 2015 года № 297
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на право занятия
нотариальной деятельностью"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на право занятия нотариальной деятельностью" (далее – государственная услуга), оказывается на основании стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на право занятия нотариальной деятельностью", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 232 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11095) (далее - Стандарт) Министерством юстиции Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее - портал).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Результат оказания государственной услуги: выдача лицензии, переоформление, выдача дубликата лицензии на право занятие нотариальной деятельностью либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, указанным в пункте 10 Стандарта.

Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
*ҚФБ - құрылымдық – функционалдық бiрлiк: көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң
құрылымдық бөлiмшiлерiнiң (жұмыскерлерiнiң), халыққа қызмет көрсету
орталығының, "электрондық үкiмет" веб-порталының өзара iс-қимылдары;
- ЭҚАБЖ – мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымы бірыңғай жүйесі.
- "Е-лицензиялау" АЖ - "Е-лицензиялау" Ақпараттық жүйесі;
- ЭҮП - "Электрондық үкімет" Порталы;
- МО - Мемлекеттік орган;
- ҚР БП АЕ АЖ – Бас прокуратураның Арнайы есепке алу ақпараттық жүйесі.
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрiнiң
міндетін атқарушының
2015 жылғы 26 мамырдағы
№ 297 бұйрығына
2-қосымша
"Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентi 1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі-мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 232 бұйрығымен бекітілген "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11095 болып тіркелген) (бұдан әрі-Стандарт) негізінде, Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігімен (бұдан әрі-көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау мен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz "электрондық үкiметтің" веб-порталы (бұдан әрi – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету электрондық нысанда.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi: нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру не Стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша мемлекеттiк қызмет көрсетуден дәлелді бас тарту.

Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем электронного запроса и иных документов услугополучателя (прикрепляется к электронному запросу в виде электронной сканированной копии), предусмотренных в пункте 9 Стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) регистрация заявления в канцелярии услугодателя - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
2) направление заявления руководителем услугодателя руководителю управления праворазъяснительной работы, организации юридических услуг и лицензирования (далее – Управление) - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
3) направление заявления руководителем Управления сотруднику Управления - в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов;
4) рассмотрение заявления и оформление результата оказания государственной услуги сотрудником Управления - при выдаче лицензии в срок 10 (десять) рабочих дней, при переоформлении лицензии в срок 2 (два) рабочих дня, при выдаче дубликатов лицензии в срок 1 (один) рабочий день;
5) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя либо лицом, исполняющим его обязанности в течение 1 (одного) рабочего дня.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Көрсетiлетiн қызметтi берушінің электрондық сұрау салуын және көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көзделген мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті өзге де құжаттарын (электрондық сканерленген көшірме түрінде электрондық сұрауға.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде өтінішті тіркеуі-құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының құқық түсіндіру жұмысын, заң қызметін ұйымдастыру және лицензиялау басқармасы (бұдан әрі-Басқарма) басшысына өтінішті жолдауы-құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде;
3) өтінішті Басқарма басшысының Басқарма қызметкеріне жолдауы-құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде ;
4) заң қызметін ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының маманының өтінішті қарауы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ресімдеуі-лицензияны беру кезінде 10 (он) жұмыс күн, қайта ресімдеу кезінде 2 (екі) жұмыс күн, лицензияның телнұсқасын берген кезде 1 (бір) жұмыс күн;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының немесе оның міндетін атқарушы тұлғаның мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiне қол қоюы-1 (бiр) жұмыс күн iшiнде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

6. В процессе оказания государственной услуги задействованы следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) директор ДРСиОЮУ;
4) руководитель Управления;
5) сотрудник Управления.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя, длительность его выполнения:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов, и передает на дальнейшее направление заявление услугополучателя руководителю Управления;
2) руководитель Управления в течение 1 (одного) рабочего дня со дня регистрации документов направляет сотруднику Управления;
3) сотрудник Управления с момента сдачи пакета документов услугодателю рассматривает заявление услугополучателя и направляет на согласование директору ДРСиОЮУ и на подписание руководителю услугодателя результат оказания государственной услуги:
при выдаче лицензии в срок 10 (десять) рабочих дней;
при переоформлении лицензии в срок 2 (два) рабочих дня;
при выдаче дубликатов лицензии в срок 1 (один) рабочий день.
4) директор ДРСиОЮУ в течение 1 (одного) рабочего дня согласовывает лицензию или дубликат лицензии;
5) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию или дубликат лицензии.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Описание порядка взаимодействия и использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 1 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель подает запрос через портал, данный запрос отправляется на рассмотрение услугодателю.
Услугополучатель для заявки на получение государственной услуги на портале выбирает "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии на право занятия нотариальной деятельностью". Портал формирует первый шаг подачи запроса, автоматически заполняя данные об услугополучателе.
Услугополучатель заполняет данные во всплывающих окнах:
информацию об оплате в бюджет лицензионного сбора через платежный шлюз электронного правительства (далее - ПШЭП), в случае наличия квитанции на бумажном носителе прикрепляется к запросу в виде электронной копии документа;
справки о состоянии/не состоянии на диспансерном учете у нарколога и психиатра, выданных организациями здравоохранения по местожительству услугополучателя, не ранее чем за месяц до их представления в органы юстиции с указанием сведений по всей Республике Казахстан прикрепляются к электронному запросу в виде электронной сканированной копии.
Услугополучатель сохраняет запрос, подписывая ее электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП).
При отправке запроса через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении);

6. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң мына құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi) жумылдырылған:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы;
3) ТҚжЗҚҰД директоры;
4) Басқарма басшысы
5) Басқарма қызметкері.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды тіркеуден өткізеді және көрсетілетін қызметті алушының өтінішін одан әрі Басқарма басшысына жібереді;
2) Басқарма басшысы құжаттар тіркелген күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде Басқарма қызметкеріне жібереді;
3) Басқарма қызметкері құжаттар топтамасын көрсетiлетiн қызметтi берушiге тапсырған кезден бастап көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн қарайды және ТҚжЗҚҰД директорына келісуге және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді:
лицензияны беру кезінде 10 (он) жұмыс күні;
қайта ресімдеу кезінде 2 (екі) жұмыс күні;
лицензияның телнұсқаларын берукезінде 1 (бір) жұмыс күні.
4) ТҚжЗҚҰД директоры 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде лицензияны немесе лицензияның телнұсқасын келіседі;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде лицензияға немесе лицензияның телнұсқасына қол қояды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимылы және қолданылу тәртібінің сипаттамасы
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң және көрсетiлетiн қызметтi алушының мемлекеттiк қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердiң функционалдық iс-қимылдары диаграммасы түрiнде портал арқылы мемлекеттiк қызмет көрсету кезiндегi өтiнiш беру тәртiбi мен рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгiнiң сипаттамасы графикалық нысанда осы Регламентке 1-қосымшада келтiрiлген:
1) көрсетiлетiн қызметтi алушы өтiнiштi портал арқылы бередi, бұл сұрау салу көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң қарауына жiберiледi.
Сұрау салуда көрсетiлетiн қызметтi алушыға мемлекеттiк қызметтi алуға өтiнiш жасауы үшiн порталдан "Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беруді" таңдайды. Портал көрсетiлетiн қызметтi алушы туралы деректердi автоматты түрде толтыра отырып, сұрау салуды берудiң бастапқы адымын қалыптастырады.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы жылжымалы терезелердегi деректердi толтырады:
электрондық үкiметтiң төлем шлюзi (бұдан әрi-ЭҮТШ) арқылы бюджетке лицензиялық алымның төленгенi туралы ақпаратты, түбiртек қағаз жеткiзгiште болған жағдайда сұрау салуға құжаттың электрондық көшiрмесi түрiнде қоса тіркеледі;
Бүкіл Қазақстан Республикасы бойынша мәліметтерді көрсете отырып, көрсетілетін қызметті алушының тұрғылықты жері бойынша, оларды әділет органдарына ұсынғанға дейін кемінде бір ай бұрын денсаулық сақтау ұйымдары берген нарколог және психиатрда диспансерлік есепте тұратыны/тұрмайтыны туралы анықтамалар электрондық сканерленген көшірмесі түрінде электрондық сұрау салуға қоса тіркеледі.
Көрсетiлетiн қызметтi алушы электрондық цифрлық қолтаңбамен (бұдан әрi - ЭЦҚ) қол қоя отырып, сұрау салуды сақтайды.
Сұрау салуды портал арқылы жіберу кезінде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" өтініш туралы ақпаратқол жетімді болады, ол көрсетілетін қызметті беруші өтінішті пысықтау барысында (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) жаңартылады;

2) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, проводит регистрацию полученных документов на портале, и передает через портал на рассмотрение руководителю Управления;
3) руководитель Управления в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов направляет сотруднику Управления;
4) сотрудник Управления рассматривает запрос услугополучателя, затем направляет на согласование директору ДРСиОЮУ и на подписание руководителю услугодателя (при выдаче лицензии срок 10 (десять) рабочих дней, при переоформлении лицензии срок 2 (два) рабочих дня, при выдаче дубликатов лицензии срок 1 (один) рабочий день);
5) директор ДРСиОЮУ в течение 1 (одного) рабочего дня согласовывает лицензию;
6) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию.
Результат оказания государственной услуги услугополучателю автоматически отправляется в личный кабинет услугополучателя.
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Исключен приказом Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Текстовое табличное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.
11. Диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту государственной услуги.
12. В приложении 3 к настоящему Регламенту приведены формы, шаблоны бланков в соответствии с которыми должен быть представлен результат оказания электронной государственной услуг.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
право занятия нотариальной
деятельностью"
Текстовое табличное описание последовательности процедур
(действий), взаимодействий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
Таблица 1. Описание действий структурно–функциональных единиц
(далее - СФЕ)
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
5
Наименование СФЕ
Канцелярия
Руководитель управления организации юридических услуг и лицензирование
Эксперт управления организации юридических услуг и лицензирование
Директор ДРСиОЮУ
Руководитель УО
Наименование действия и их описание
Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу лицензии, переоформление или дубликата лицензии, проводит регистрацию полученных документов, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера
Согласовывает регистрацию и отписывает эксперту управления организации юридических услуг и лицензирование
Рассматривает заявления услугополучателя внесение в реестрсоответствующих записей о выдаче лицензии, переоформление или дубликата лицензии, оформление лицензии, переоформление или дубликата лицензии
Согласовывает подписание лицензии, переоформление или дубликат лицензии
Рассмотрение заявления, подписание лицензии, переоформление или дубликат лицензии.
Форма завершения
Направляет результат организации государственной услуги через почту на адрес услугополучателя
Документы с резолюцией, содержащей сроки исполнения и ответственного исполнителя в управлении
Запись в реестр лицензий, оформление лицензии, переоформление или дубликата лицензии
Согласование подписания лицензии, переоформления, дубликата лицензии
Подписание лицензии, переоформление или дубликат лицензии, выдача электронной лицензии
Сроки исполнения
1 рабочий день
1 рабочий день
11 рабочих дней
1 рабочий день
1 рабочий день
Таблица 2. Варианты использования. Альтернативный процесс.
Канцелярия
Руководитель управления организации юридических услуг и лицензирование
Эксперт управления организации юридических услуг и лицензирование
Руководитель УО

2) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде алынған құжаттарды порталда тіркеуден өткізеді және портал арқылы Басқарма басшысына қарауға береді;
3) Басқарма басшысы құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бір) жұмыс күні ішінде Басқарма қызметкеріне жібереді;
4) Басқарма қызметкері көрсетiлетiн қызметтi алушының сұрау салуын қарайды, содан кейін ТҚжЗҚҰД директорына келісуге және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді (лицензияны беру кезінде мерзім 10 (он) жұмыс күні, қайта ресімдеу кезінде мерзім 2 (екі) жұмыс күні, лицензияның телнұсқасын берген кезде мерзім 1 (бір) жұмыс күні;
5) ТҚжЗҚҰД директоры 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде лицензияны келіседі;
6) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде лицензияға қол қояды.
Көрсетiлетiн қызметтi алушыға мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесі көрсетiлетiн қызметтi алушының жеке кабинетiне автоматты түрде жіберіледі.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Алып тасталды – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде әрбiр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдарың) реттiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы осы Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентiнiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
11. Мемлекеттiк қызмет көрсетуде тартылған графикалық нысанда ақпараттық жүйелердiң функционалдық өзара iс-қимыл диаграммасы осы Регламенттiң 2-қосымшасында келтiрiлген.
12. Осы Регламенттiң 3-қосымшасында электрондық мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесi ұсынылуы тиiс нысандар, бланкi шаблондары келтiрiлген.
13. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (жұмыскерлерiнiң) мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi рәсiмдерiнiң (iс-қимылдарының), өзара iс-қимылдары кезектiлiгiнiң егжей-тегжейлi сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi өзге көрсетiлетiн қызмет берушiлермен және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтарымен өзара iс-қимыл тәртiбiнiң және ақпараттық жүйелердi қолдану тәртiбiнiң сипаттамасы осы Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентiнiң 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығында келтiрiлген.
"Нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
1-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi
берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) рәсiмдер
(iс-қимылдар) реттiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы
1-кесте. Құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) әрекетiнiң сипаттамасы
Рәсiмдер (iс-қимылдар) №
1
2
3
4
5
ҚФБ атауы
Кеңсе
Заң қызметiн ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының басшысы
Заң қызметiн ұйымдастыру және лицензиялау басқармасының сарапшысы
ТҚжЗҚҰД директоры
УО басшысы
Iс-қимылдардың атауы және олардың сипаттамасы
Лицензия беруге, қайта ресiмдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге өтiнiштi және қажеттi құжаттар тiзбесiн қабылдау,
алынған құжаттарға тiркеу жасайды, бұл ретте өтiнiштiң оң жақ төменгi бұрышына түскен күнi мен кiрiс нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттiк тiлде тiркеу мөртаңбасын қояды
Тiркеуге келiседi және заң қызметiн көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысына нұсқама жiбередi
Көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн қарайды, тiзiлiмге лицензия беру, қайта ресiмдеу немесе лицензияның телнұсқасын беру туралы жазба енгiзу, лицензияны қайта ресiмдеу немесе лицензияның телнұсқасын ресiмдеу
Лицензияға, қайта ресiмдеуге немесе лицензияның телнұсқасына қол қоюды келісу.
Өтiнiштi қарау, лицензияға, қайта ресiмдеуге немесе лицензияның телнұсқасына қол қою.
Аяқталу нысаны
Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң нәтижесiн көрсетiлетiн қызметтi алушының мекенжайына пошта арқылы жiбередi
Орындау мерзiмi мен басқарманың жауапты орындаушысы қамтылған қарары бар құжаттар
Тiркеу тiзiлiмiне жазба, лицензияны ресiмдеу, қайта ресiмдеу немесе лицензияның телнұсқасын ресiмдеу
Лицензияға, қайта ресiмдеуге немесе лицензияның телнұсқасына келісілген қол қою.
Лицензияға, қайта ресiмдеуге немесе лицензияның телнұсқасына қол қою, электрондық лицензия беру
Орындау мерзiмi
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
11 жұмыс күн
1 жұмыс күн
1 жұмыс күн
2-кесте. Пайдалану нұсқалары. Баламалы процесс.
Кеңсе
Заң қызметiн көрсету және лицензиялау басқармасының басшысы
Заң қызметiн көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысы
УО басшысы

1. Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу лицензии, переоформление или дубликата лицензии, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера.
2. Согласовывает регистрацию и отписывает эксперту управления организации юридических услуг и лицензирование
3. Оформление мотивированного отказа в выдаче лицензии или дубликата лицензии

1. Лицензия беруге, қайта ресiмдеуге, лицензияның телнұсқасын беруге өтiнiш және қажеттi құжаттар тiзбесiн қабылдау, бұл ретте, өтiнiштiң төменгi оң жақ бұрышына түскен күнi мен кiрiс нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттiк тiлде тiркеу мөратаңбасы қойылады.
2. тiркеуге келiседi және заң қызметiн көрсету және лицензиялау басқармасының сарапшысына нұсқама жiбередi
3. Куәлiктi беру немесе куәлiктiң телнұсқасын беруден бас тарту қорытындыны ресiмдейдi.

4. Подписание мотивированного отказа в выдаче лицензии, переоформление или дубликата лицензии
6. Направляет мотивированный отказ в выдаче лицензии, переоформление или дубликат лицензии на адрес услугополучателя
5. Направляет мотивированный отказ в выдаче лицензии, переоформление или дубликат лицензии в канцелярию
Таблица 3. Описание действий СФЕ через портал
№ процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Наименование СФЕ
Услугополучатель
портал
услугополучатель
ГБД ФЛ, ИС АИС СУ
ПШЭП
портал
получатель
портал
получатель
портал
портал
портал
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Прикрепление в интернет-браузер компьютера получателя регистрационного свидетельства ЭЦП
Формирует сообщение об отказе в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Выбирает услугу и формирует данные запроса прикреплением необходимых документов в электронном виде
Формирует сообщение о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя, данных о судимости в
Оплата услуги
Формирует сообщение об отказе в связи с отсутствием оплаты
Выбор ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса
Формирует сообщения об отказе в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя
Удостоверение (подписание) запроса посредством
ЭЦП
Регистрация электронного документа заявление (запроса получателя и обработка запроса)
Формирование сообщения об отказе
в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя
Электронный документ
Форма завершения (данные, документ организационно–распорядительное решение)
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном формировании запроса
Формирование сообщения об отказе
в запрашиваемой электронной государственной услуге
Отображение уведомления об успешном завершении действия
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Маршрутизация запроса
Регистрация запроса с присвоением номера заявлению
Формирование сообщения об отказе в запрашиваемой электронной государственной услуге
Электронная лицензия
Сроки исполнения
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
20 сек
1,5 мин
20 сек
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
15 рабочих дней
Номер следующего действия
2 – если есть нарушения в данных получателя; 3 – если авторизация прошла успешно
-
4
-
6 – если не оплатил;
7 – если оплатил
-
8 – если в ЭЦП ошибка;
9 – если ЭЦП без ошибки
-
-
11 - проверка услугодателем соответствия получателя квалификационным требованиям и основаниям
для выдачи лицензии
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
право занятия нотариальной
деятельностью"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при
оказании электронной государственной услуги через портал
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:

4. Лицензия беруден, қайта ресiмдеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыға қол қояды
6. Лицензия беруден, қайта ресiмдеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыны көрсетiлетiн қызметтi алушының мекенжайына жiбередi
5. Лицензия беруден, қайта ресiмдеуден немесе лицензияның телнұсқасын беруден бас тарту туралы қорытындыны кеңсеге жiбередi.
3-кесте. Портал арқылы ҚФБ iс-әрекеттерiнiң сипаттамасы
1
Iс-әрекет № (жұмыс барысы, ағыны)
1
2
3
4
5
6
2
ҚФБ атауы
Алушы
портал
Алушы
"АИС СУ" АЖ ЖТ МДҚ
ЭҮТШ
портал
3
Iс-әрекет атауы (процес, рәсiм, операциялар) және олардың сипаттамасы
Алушының ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн компьютердiң интернет-браузерiне бекiту
Алушының деректерiндегi бұзушылықтармен байланысты бас тарту хабарламасын қалыптастырады
Қажеттi құжаттарды электрондық түрде бекiтумен сауал деректерiн қалыптастырады және қызметтi таңдайды;
соттылығы туралы деректердiң болмауына байланысты деректердi алудың мүмкiн еместiгi туралы хабарлама қалыптастырады
Қызмет төлемақысын жасау
Төлемақының жоқтығына байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
4
Аяқтау нысаны (деректер, құжаттар, ұйымдастыру-реттеу шешiмi)
Сәттi қалыптастыру және сұрау салу туралы хабарламаны көрсету.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
Сәттi қалыптастыру және сұрау салу туралы хабарламаны көрсету.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Әрекеттiң сәттi аяқталғаны туралы хабарламаны көрсету.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
5
Орындау мерзiмi
10–15 сек
20 сек
1,5 мин
20 сек
1,5 мин
20 сек
6
Келесi iс-әрекет нөмiрi
2–алушы деректерiнде бұзушылықтар болғанда; 3–авторландыру табысты өткенде
4
-
5 – төлемақысын жасамағанда;
6 – төлемақысын жасағанда
кестенiң жалғасы
7
8
9
10
11
12
Алушы
портал
портал
портал
портал
портал
Куәландыру (қол қою) үшiн ЭЦҚ таңдауы
Алушының ЭЦҚ шынайылығының расталмауымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастырады
ЭЦҚ көмегiмен сауалды куәландыру (қол қою)
Электрондық құжатты өтiнiштi (алушының сұрау салуын және сұрау салуды ) өңдеу
Алушының деректерiндегi бұзушылықтардың болуымен байланысты бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру
Электрондық құжат
Сұрау салуды бағыттандыру
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
Сұрау салуды бағыттандыру
Өтiнiштiң нөмiрiн бере отырып сұрау салуды тiркеу.
Сұратылып отырған электрондық мемлекеттiк қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру.
Электрондық лицензия
10–15 сек
10–15 сек
1,5 мин
1,5 мин
20 сек
15 жұмыс күнi
7 – ЭЦҚ-да қателiк болғанда; 9 – ЭЦҚ-да қате болмағанда
-
-
10 - алушының бiлiктiлiк талаптарына және лицензия беру негiздерiне сәйкестiгiн қызмет берушiнiң тексеруi
-
"Нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
2-қосымша
Портал арқылы электрондық мемлекеттiк қызметтердi көрсету
кезiнде функционалдық өзара iс-қимылдың № 1 диаграммасы
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң және көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiш беру және рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгi тәртiбiнiң сипаттамасы:

1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода получателем пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин (ИИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги в портале, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в портал;
7) условие 2 – проверка в портале факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в портале;
9) процесс 7 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
10) условие 3 – проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельства, а также соответствия идентификационных данных между ИИН указанным в запросе, и ИИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП получателя;
12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП получателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в портале и обработка запроса в портале;
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в портале;

1) көрсетiлетiн қызметтi алушы өзiнiң ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң көмегiмен порталда тiркеудi жүзеге асырады, ол көрсетiлетiн қызметтi алушының компьютерiнiң интернет-браузерiнде сақталады (порталға тiркелмеген тұтынушылар үшiн жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының компьютерiнiң интернет-браузерiне ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн бекiту, мемлекеттiк қызметтi алу үшiн порталда алушының паролiн енгiзу процесi (авторизациялау процесi);
3) 1-шарт - тiркелген көрсетiлетiн қызметтi алушы туралы деректердiң түпнұсқалығын логин (ЖСН) және пароль арқылы порталда тексеру;
4) 2-процесс - порталда көрсетiлетiн қызметтi алушылар деректерiнде бұзушылықтар болуына байланысты авторизациядан бас тарту туралы хабарды қалыптастыру;
5) 3-процесс – осы Регламентте көрсетiлген қызметтi алушының порталда таңдауы, қызмет көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығару және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып (деректердi енгiзу) нысанды алушының толтыруы, сұрау салу нысанына қажеттi құжаттарды электрондық түрде тiркеу;
6) 4-процесс – ЭҮТШ-де қызметтердi төлеу, содан кейiн ол ақпарат порталға түседi;
7) 2-шарт – қызмет көрсеткенi үшiн төлегенi туралы фактiнi порталда тексеру;
8) 5-процесс – қызмет көрсеткенi үшiн порталда төлемнiң болмауына байланысты, сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
9) 7-процесс көрсетiлетiн қызметтi алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшiн ЭЦҚ тiркеу куәлiгiн таңдау;
10) 3-шарт порталда ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнiң қолдану мерзiмiн, тiзiмде керi қайтарылған (жойылған) тiркеу куәлiктерiнiң болмауын, сондай-ақ сәйкестендiру нөмiрлерiнiң сұрау салуда көрсетiлген ЖСН және ЭЦҚ тiркеу куәлiгiнде көрсетiлген ЖСН арасында сәйкестендiру деректерiнiң сәйкестiгiн тексеру;
11) 7-процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ түпнұсқалығын растамауға байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
12) 8-процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының ЭЦҚ арқылы қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгiзiлген деректерiн) куәландыру (қол қою);
13) 9-процесс – порталда электрондық құжатты (көрсетiлетiн қызметтi алушының сұрау салуын) тiркеу және сұрау салуды порталда өңдеу;
14) 4-шарт – көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң лицензия беру үшiн көрсетiлетiн қызметтi алушының бiлiктiлiк талаптарға және негiздемелерге сәйкестiгiн тексеру;
15) 10-процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының порталдағы деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;

16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной порталом. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
электронной государственной услуги через услугодателя
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя:
1) процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя в портале ИИН и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор сотрудником услугодателя услуги, указанной в настоящем Регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод сотрудником услугодателя данных услугополучателя;
3) процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ о данных услугополучателя, ИС "АИС СУ" - данных о судимости;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ, ИС "АИС СУ" - данных о судимости;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ, данных о судимости в ИС "АИС СУ";
6) процесс 5 – заполнение сотрудником услугодателя формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в портале;
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных документов, указанных в Стандарте и основаниям для оказания услуги;
9) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
10) процесс 8 – получение услугополучателем результата услуги (лицензия на право занятия нотариальной деятельностью).
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
право занятия нотариальной
деятельностью"
Выходные документы
Результат оказания государственной услуги
МОТИВИРОВАННЫЙ ОТКАЗ [Название ФЛ]
[Наименование УО], рассмотрев Ваше обращение от [Дата заявки] года № [Номер заявки], сообщает следующее. [Причина отказа].
[Должность подписывающего] [ФИО подписывающего]
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Форма Лицензии
Лицензия
"___" ___________ 20 ___ года № _____________
Выдана ______________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный
номер юридического лица (в том числе иностранного юридического лица),
бизнес-идентификационный номер филиала или представительства
иностранного юридического лица – в случае отсутствия
бизнес-идентификационного номера у юридического лица/полностью
фамилия, имя, отчество (в случае наличия), индивидуальный
идентификационный номер физического лица)
на занятие___________________________________________________________
(наименование лицензируемого вида деятельности в соответствии
с Законом Республики Казахстан "О разрешениях и уведомлениях")
Особые условия ______________________________________________________
(в соответствии со статьей 36 Закона Республики Казахстан "О
разрешениях и уведомлениях")
Примечание: ________________________________________________________
(отчуждаемость, класс разрешения)
Лицензиар __________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
Руководитель (уполномоченное лицо) __________________________________
(фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
_____________________ подпись (для лицензий на бумажных носителях)
Место печати (для лицензий на бумажных носителях)
Дата первичной выдачи: "___" _________ _________ г.
Срок действия лицензии: "____" __________ ______ г.
Место выдачи ___________________________________
Данный документ согласно пункту 1 статьи 7 ЗРК от 7 января 2003 года "Об электронном документе и электронной цифровой подписи" равнозначен документу на бумажном носителе.
Приложение 4
к регламенту государственной
услуги "Выдача лицензии на
право занятия нотариальной
деятельностью"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги "Выдача лицензии на право занятия
нотариальной деятельностью"
*При оказании услуги при обращении Услугополучателя в
государственный орган
**При предоставлении услуги в электронном формате посредством
ИС "Е-Лицензирование"
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие
структурных подразделений (работников) услугодателя, центра
обслуживания населения, веб-портала "электронного правительства";
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию).
-
ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота государственных органов;
-
ИС "Е-лицензирование" – Информационная система "Е-лицензирование";
-
ПЭП - Портал "Электронное правительство".
-
ГО – Государственный орган.
-
ИС СУ ГП РК – Информационная система Специальных учетов Генеральной Прокуратуры
Приложение 3
к приказу исполняющего
обязанности Министра юстиции
Республики Казахстан
от 26 мая 2015 года № 297
Регламент государственной услуги
"Принятие заявлений, регистрация и выдача
печатей нотариусов"
Глава 1. Общие положения

16) 11-процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушы порталда қалыптастырылған қызмет нәтижесiн (электрондық лицензияны) алу. Электрондық құжатты көрсетiлетiн қызметтi берушi уәкiлеттi тұлғаның ЭЦҚ қолдана отырып, қалыптастырады.
Көрсетiлетiн қызметтi берушi арқылы электрондық мемлекеттiк
қызметтердi көрсету кезiнде функционалдық өзара
iс-қимылдың № 2 диаграммасы
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң өтiнiш беру және рәсiмдер (iс-қимылдар) реттiлiгi тәртiбiнiң сипаттамасы:
1) 1-процесс – көрсетiлетiн қызметтi берушi қызметкерiнiң қызмет көрсету үшiн порталда ЖСН және паролiн (авторизациялау процесiн) енгiзуi;
2) 2-процесс – көрсетiлетiн қызметтi берушi қызметкерiнiң осы Регламентте көрсетiлген қызметтi таңдауы, қызмет көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң қызметкерi көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерiн енгiзу;
3) 3-процесс – ЭҮШ арқылы ЖТ МДҚ-на көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерi туралы сұрау салуды жiберу;
4) 1-шарт – ЖТ МДҚ-да "АИС СУ" АЖ-де көрсетiлетiн қызметтi алушының соттылығы туралы деректерiн тексеру;
5) 4-процесс – ЖТ МДҚ-да көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерiнiң "АИС СУ" АЖ-де соттылығы туралы деректердiң болмауына байланысты деректердi алудың мүмкiн еместiгi туралы хабарлама қалыптастыру;
6) 5-процесс – көрсетiлетiн қызметтi берушi қызметкерiнiң сұрау салу нысанын, оның iшiнде қағаз түрiнде құжаттарының бар екендiгi туралы белгiсiн толтыруы және көрсетiлетiн қызметтi алушы ұсынған құжаттарды сканерлеу, оларды сұрау салудың нысанына бекiтуi және қызмет көрсетуге сұрау салудың толтырылған нысанын (енгiзiлген деректердi) ЭЦҚ арқылы куәландыру;
7) 6-процесс – порталда электрондық құжатты тiркеу;
8) 2-шарт – қоса берiлген құжаттарды көрсетiлетiн қызметтi берушi Стандартта және қызмет көрсету үшiн негiздемелерге сәйкес көрсетiлгенiн тексеру (өңдеу);
9) 7-процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушының деректерiнде бұзушылықтардың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
10) 8-процесс – көрсетiлетiн қызметтi алушы қызмет нәтижесiн (нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия алу) алу.
Шартты белгiлерi:
"Нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
3-қосымша
Шығатын құжаттар
Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi
ДӘЛЕЛДI БАС ТАРТУ
ЖТ атауы
[УО Атауы], Сiздiң (Өтiнiм күнi) № (өтiнiм нөмiрi) өтiнiшiңiздi қарап шығып, мыналарды хабарлаймыз.
[Бас тартудың себебi]
[Қол қоюшының лауазымы] [Қол қоюшының Т.А.Ә.]
Лицензия нысаны
Лицензия
20____ жылғы "___" ___________ №_____________
_____________________________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес лицензияланатын қызмет түрінің атауы)
__________________________________________________________ айналысуға
_____________________________________________________________ берілді
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің бизнес-сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғаның толық тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), жеке сәйкестендіру нөмірі)
Ерекше шарттары _____________________________________________________
("Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 36-бабына сәйкес)
Ескерту: ____________________________________________________________
(иеліктен шығарылатындығы, рұқсаттың класы)
Лицензиар ___________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
Басшы (уәкiлеттi тұлға) _____________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Қолы ______________ (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Мөр орны (қағаз тасығыштағы лицензиялар үшін)
Алғашқы берілген күні: " " ____________ _______ ж.
Лицензияның қолданылу кезеңі: " " ____________ _______ ж.
Берілген орны ____________________________
"Нотариаттық қызметпен
айналысу құқығына лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
4-қосымша
"Нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензия беру"
Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығы
*Қызмет алушының мемлекеттiк органға жүгiнген кезiнде,
қызметтi көрсету тәртiбi;
**Қызметтi "Е-лицензиялау" АЖ арқылы электрондық түрде көрсеткенде
*ҚФБ - құрылымдық – функционалдық бiрлiк: көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшiлерiнiң (жұмыскерлерiнiң), халыққа қызмет көрсету орталығының, "электрондық үкiмет" веб-порталының өзара iс-қимылдары;
- мемлекеттік қызмет көрсетудің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылының) және немесе ҚФБ атауы;
- таңдау нұсқасы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) өту;
- ЭҚАБЖ – мемлекеттік органдардың электрондық құжат айналымы бірыңғай жүйесі.
- "Е-лицензиялау" АЖ - "Е-лицензиялау" Ақпараттық жүйесі;
- ЭҮП - "Электрондық үкімет" Порталы;
- МО - Мемлекеттік орган;
- ҚР БП АЕ АЖ – Бас прокуратураның Арнайы есепке алу ақпараттық жүйесі.
Қазақстан Республикасы
Әдiлет министрiнiң
міндетін атқарушының
2015 жылғы 26 мамырдағы
№ 297 бұйрығына
3-қосымша
"Нотариустардың өтiнiштерiн қабылдау, мөрлерiн тiркеу және беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентi 1-тарау. Жалпы ережелер

Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Принятие заявлений, регистрация и выдача печатей нотариусов" (далее – государственная услуга) оказывается на основании стандарта государственной услуги "Принятие заявлений, регистрация и выдача печатей нотариусов", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 232 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11095) (далее - Стандарт), территориальными органами юстиции (далее – услугодатель).
Прием заявлений осуществляются через:
1) услугодателя;
2) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача печатей нотариусов согласно приложению 1 к Стандарту.
Услугодатель выдает печать нотариуса под роспись в журнале выдачи печати согласно приложению 2 к Стандарту.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является получение услугодателем документов согласно пункту 9 Стандарта от услугополучателя.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) регистрация заявления;
2) рассмотрение заявления руководителем услугодателя;
3) рассмотрение заявления руководителем отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг;
4) рассмотрение заявления и оформление результата оказания государственной услуги специалистом отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг;
5) подписание результата оказания государственной услуги руководителем услугодателя;

Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Нотариустардың өтiнiштерiн қабылдау, мөрлерiн тiркеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 232 бұйрығымен бекітілген "Нотариустардың өтiнiштерiн қабылдау, мөрлерiн тiркеу және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер көрсету стандартының (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тізілімінде № 11095 болып тіркелген) (бұдан әрі-Стандарт) негізінде аумақтық әділет органдарымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі-Мемлекеттік корпорация) арқылыжүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны: қағаз жүзiнде.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi: Стандарттың 1-қосымшаға сәйкес нотариустардың мөрлерiн беру.
Көрсетiлетiн қызметтi берушi нотариустардың мөрлерiн Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес мөрдi беру журналында қол қою арқылы бередi.
2-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды көрсетiлетiн қызметтi алушыдан алуы мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн рәсiмдердi (iс-қимылдарды) алуына негiздеме болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызметтi көрсету процесiнiң құрамына кiретiн рәсiмдер (iс-қимылдар):
1) өтiнiштi тiркеу;
2) өтiнiштi көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысының қарауы;
3) өтiнiштi құқық түсiндiру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлiмi басшысының қарауы;
4) құқық түсiндiру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлiмiнiң маманы өтiнiштi қарау және мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн рәсiмдеуi;
5) мемлекеттiк қызметтi көрсету нәтижесiне көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының қол қоюы;

6) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Перечень структурных подразделений услугодателя, участвующих в процессе оказания государственной услуги:
1) инспектор Государственной корпорации, либо канцелярия – принимает документы;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг (далее – руководитель отдела);
4) специалист отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг (специалист отдела) – выдает печати.
При оказании государственных услуг через Государственную корпорацию, оказание которых предусматривает отправку заявления и документов услугополучателя услугодателям на бумажном носителе, день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги, установленный стандартом государственной услуги.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут с момента поступления документов, проводит регистрацию полученных документов, и передает на рассмотрение руководителю услугодателя, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера;
2) руководитель услугодателя в течение 15 минут с момента регистрации заявления направляет руководителю отдела;
3) руководитель отдела в течение 15 минут, рассматривает заявление услугополучателя на соответствие предъявляемым требованиями направляет специалисту отдела;
4) специалист отдела в течение 1 (одного) рабочего дня со дня поступления документов, осуществляет рассмотрение заявления услугополучателя, и оформляет письмо на заказ изготовление печатей нотариусов физическим или юридическим лицам, занимающимся изготовлением печатей;
5) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает письмо на заказ изготовление печатей нотариусов и направляет в канцелярию услугодателя;

6) мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтiң нәтижесiн көрсетiлетiн қызметтi алушыға жолдау.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің тізбесі:
1) Мемлекеттік корпорацияның инспекторы не кеңсе-құжаттарды қабылдайды;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы;
3) құқық түсіндіру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлiмiнiң басшысы (бұдан әрі – бөлім басшысы);
4) құқық түсіндіру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлiмiнiң маманы (бұдан әрі - бөлім маманы) – мөр береді.
Көрсетілетін қызметті алушының өтініші мен құжаттарын көрсетілетін қызметті берушілерге қағаз жеткізгіште жөнелтуді көздейтін мемлекеттік қызметтерді Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету кезінде өтініштер мен құжаттар қабылданған күн мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында белгіленген мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн сипаттау:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi құжаттар түскен мезеттен бастап 30 минут iшiнде алынған құжаттарды тiркеуден өткiзедi және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысына қарауға жiбередi, бұл ретте, өтiнiштiң оң жақ төменгi бұрышына түскен күні мен кiрiс нөмiрi көрсетiліп мемлекеттiк тiлдегi тiркеу мөртабаны қойылады;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 15 минут iшiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн қарайды және бөлiм басшысына жiбередi;
3) бөлiм басшысы 15 минут iшiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiнiң қойылатын талаптарға сәйкестiгiн қарайды, бөлiм маманына жолдайды;
4) бөлiм маманы құжаттар келіп түскен күннен бастап 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының өтiнiшiн қарайды және нотариустардың мөрiн дайындауға мөрлерді дайындаумен айналысатын жеке немесе заңды тұлғаларға тапсырыс хатын ресiмдейдi;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде нотариустарға мөрдi дайындауғатапсырыс хатына қол қояды және көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң кеңсесiне жолдайды;

6) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут, направляет письмо на заказ изготовление печатей нотариусов физическим или юридическим лицам, занимающимся изготовлением печатей;
7) физические или юридические лица, занимающиеся изготовлением печатей в течение 2 (двух) рабочих дней передает готовые печати нотариуса услугодателю;
8) выдача печати услугополучателю осуществляется специалистом отдела под роспись в журнале выдачи печати согласно приложению 2 к Стандарту.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Текстовое табличное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1 к настоящему Регламенту государственной услуги.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) центром обслуживания населения и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
Сноска. Регламент дополнен главой 4 в соответствии с приказом Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. В Государственной корпорации прием документов осуществляется в операционном зале посредством "безбарьерного обслуживания", на которых указываются фамилия, имя, отчество (при его наличии) и должность работника Государственной корпорации.
Максимально допустимое время ожидания услугополучателем для сдачи документов - не более 15 минут;
Максимально допустимое время обслуживания услугополучателя – не более 20 минут.
Для получения государственной услуги услугодатель предоставляет документы указанные в пункте 9 Стандарта.
При приеме документов в Государственной корпорации получателю государственной услуги выдается расписка о приеме соответствующих документов.

6) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi 30 минут iшiнде нотариустарға мөрдi дайындауға тапсырыс мөрлерді дайындаумен айналысатын жеке немесе заңды тұлғаларға жолдайды;
7) мөрлерді дайындаумен айналысатын жеке немесе заңды тұлғалар 2 (екі) жұмыс күні iшiнде нотариустардың дайын мөрлерiн көрсетiлетiн қызметтi берушiге жолдайды;
8) көрсетiлетiн қызметтi алушыға бөлiм маманы мөрдi берудi Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес мөрдi беру журналында қол қою арқылы жүзеге асырады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (жұмыскерлерiнiң) мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi рәсiмдерiнiң (iс-қимылдарының), өзара iс-қимылдары кезектiлiгiнiң мәтiндiк кестелiк сипаттамасы әр рәсiмнiң (iс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, осы Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентiнiң 1-қосымшасында келтiрiлген.
9. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (жұмыскерлерiнiң) мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi рәсiмдерiнiң (iс-қимылдарының), өзара iс-қимылдары кезектiлiгiнiң егжей-тегжейлi сипаттамасы, сондай-ақ, мемлекеттiк қызмет көрсету процесiндегi өзге көрсетiлетiн қызмет берушiлер және (немесе) халыққа қызмет көрсету орталықтары өзара iс-қимыл тәртiбiнiң және ақпараттық жүйелердi қолдану тәртiбiнiң сипаттамасы осы Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет регламентiнiң 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығында келтiрiлген.
4-тарау. Мемлекеттік корпорациясының өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібі
Ескерту. Регламент 4-тараумен толықтырылды – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік корпорацияда құжаттарды қабылдау операциялық залда Мемлекеттік корпорация жұмыскерінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) және лауазымы көрсетілген "кедергісіз қызмет көрсету" арқылы жүзеге асырылады.
Құжаттарды тапсыру үшін көрсетілетін қызметті алушының күтуіне жол берілетін ең ұзақ уақыт – 15 минуттан аспайды;
Көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетуге жол берілетін ең ұзақ уақыт – 20 минуттан аспайды.
Мемлекеттік көрсетілген қызметті алу үшін көрсетілген қызметті беруші Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
Мемлекеттік корпорацияда құжаттар қабылданған кезде мемлекеттік қызмет көрсетуді алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді.

В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренного в пункте 9 Стандарта, работник Государственной корпорации отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 2 к Стандарту.
11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) работников Государственной корпорации при регистрации запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе Государственной корпорации приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
12. Необходимую информацию и консультацию по оказанию государственной услуги услугополучатель получает по телефону саll-центра: 1414.
13. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к Регламенту государственной
услуги "Принятие заявлений,
регистрация и выдача печатей
нотариусов"
Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) работников Государственной корпорации при регистрации заявления услугополучателя в интегрированной информационной системе Государственной корпорации
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра юстиции РК от 20.03.2018 № 442 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Таблица 1. Описание действий структурно-функциональных единиц (далее – СФЕ)
Действия основного процесса (хода, потока работ)
1
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
2
Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя
Инспектор Государственной корпорации
Инспектор накопительного отдела
Инспектор накопительного отдела
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции) и их описание
Проверка полноты документов, прием
Расписывается в журнале
Составляет реестр
4
Форма завершения (данные, документ, организационно- распорядительное решение)
Регистрация в журнале и выдача расписки
Сбор документов
Отправка документов в накопительный отдел регистрирующего органа
5
Сроки исполнения
15 минут
2 раза в день
2 раза в день
Таблица 2. Варианты использования. Основной процесс.
Основной процесс
Канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Руководитель отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг
Специалист отдела по праворазъяснительной работе и оказанию юридических услуг

Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар тізбесіне сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері құжаттарды қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
11. Мемлекеттік корпорацияның интеграцияланған ақпараттық жүйесінде көрсетілетін қызметті алушының сұрау салуын тіркеу кезінде Мемлекеттік корпорация жұмыскерлерінің жүгінуі мен рәсімдері (іс-әрекеттері) кезектілігі тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2-қосымшада келтірілген.
12. Көрсетілген қызметті алушы Мемлекеттік қызметті көрсету жөніндегі қажетті ақпарат пен кеңесті саll-центрдің 1414 телефоны бойынша алуына болады.
13. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) рәсімдері (іс-әрекеттері), өзара іс-қимылдары кезектілігінің нақты сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде өзге де көрсетілген қызметті берушілермен және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және ақпараттық жүйені пайдалану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 4-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Нотариустардың өтiнiштерiн
қабылдау,
мөрлерiн тiркеу және беру"
Мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
1-қосымша
Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде рәсiмдердiң (iс-қимылдардың) реттiлiгiн, көрсетiлетiн қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (жұмыскерлерiнiң) өзара iс-қимылдары мәтiндiк кестелiк сипаттамасы
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Әділет министрінің 20.03.2018 № 442 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-Кесте. Құрылымдық-функционалдық бiрлiктер (бұдан әрi – ҚФБ) әрекетiнiң сипаттамасы
Негізгі процестег іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы)
1
№ іс-әрекет (жұмыс барысы, ағымы)
1
2
3
2
Көрсетілген қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізімі
Мемлекеттік корпорация инспекторы
Мемлекеттік корпорация инспекторы
Жинақтау бөлімінің инспекторы
3
Әрекеттiң атауы (процесс, ұдеріс, операция) және олардың сипаттамасы
Құжаттар толықтығын тексеру, қабылдау
Журналға қол қояды
Тізім жасайды
4
Аяқталудың нысаны(мәліметтер, құжат, ұйымдастырушылық шешімдер)
Журналда тіркеу және қолхат беру
Құжаттар жинау
Құжаттарды тіркеуші органның жинақтаушы бөліміне жіберу
5
Орындау мерзімі
15 минут
Күніне 2 рет
Күніне 2 рет
2 - Кесте. Пайдаланудың түрлерi. Негiзгi процессi
Негiзгi процессi
Көрсетiлетiн қызмет берушiнiң кеңсесi
Көрсетiлетiн қызмет берушiнiң басшысы
құқықтық түсіндіру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлiмiнiң басшысы
құқықтық түсіндіру жұмысы және заң қызметін көрсету бөлiмiнiң маманы

1. Прием заявления и перечня необходимых документов на выдачу печатей нотариусов, регистрация заявление в журнале регистрации, при этом в правом нижнем углу заявления проставляется регистрационный штамп на государственном языке с указанием даты поступления и входящего номера
2. Рассмотрение заявления о выдаче печатей нотариусов
3. Рассмотрение предоставленного перечня документов на соответствие предъявляемым требованиям, согласование выдачи печатей нотариусов
4. Запись в журнале выдачи печати, оформление письма на заказ изготовление печати нотариуса
6. Направление письма на заказ, изготовление печати
5. Подписание письма на заказ изготовление печати
7. Получение готового печати нотариуса. Выдача печати нотариуса под роспись в журнале выдачи печати по форме согласно приложению 2 к Стандарту услугополучателю
Приложение 2
к Регламенту государственной
услуги "Принятие заявлений,
регистрация и выдача печатей
нотариусов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Принятие заявлений, регистрация и выдача печатей нотариусов"

1. Өтiнiштi және қажеттi құжаттарды қабылдау, өтiнiштi тiркеу журналында тiркеу, сонымен қоса өтiнiштiң оң жақтағы астыңғы бұрышына келiп түскен күнi мен кiрiс нөмiрiн көрсете отырып, мемлекеттiк тiлде тiркеу мөртаңбасы қойылады
2. Нотариустардың мөрлерiн беру өтiнiшiн қарау
3. Ұсынылған құжаттар тiзбесiнiң қойылатын талаптарға сәйкестiгiн қарау, нотариустардың мөрлерiн берудi келiсу
4. Мөрлердi беру журналында жазу, мөрлердi дайындау тапсырысына хатты ресiмдеу
6. Мөрлердi дайындау тапсырысына хат жолдау
5. Мөрлердi дайындау тапсырысына хатқа қол қою
7. Нотариустың дайын мөрiн алу. Көрсетiлетiн қызмет берушiнiң стандарттың 2 - қосымшасына сәйкес нысанындағы мөрлердi беру журналында қол қойылғаннан кейiн нотариустың мөрiн беру
"Нотариустардың өтiнiштерiн
қабылдау,
мөрлерiн тiркеу және беру"
Мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет регламентiне
2-қосымша
"Нотариустардың өтiнiштерiн қабылдау, мөрлерiн тiркеу және беру" Мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес–процестерiнiң анықтамалығы