Об утверждении критериев оценки степени риска, форм проверочных листов по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации
Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 июня 2015 года № 556 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 29 июня 2015 года № 465. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 июля 2015 года № 11784. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 декабря 2015 года № 1018 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 января 2016 года № 1
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра внутренних дел РК от 11.12.2015 № 1018 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 06.01.2016 № 1 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 3 статьи 13, пунктом 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года «О государственном контроле и надзоре в Республике Казахстан», ПРИКАЗЫВАЕМ:
Утвердить:
1) критерии оценки степени риска по государственному контролю за охранной деятельностью, за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму проверочного листа по государственному контролю за охранной деятельностью, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму проверочного листа по государственному контролю за деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму проверочного листа по государственному контролю за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Лепеха И.В.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;

Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын, тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 29 маусымдағы № 465 Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 маусымдағы № 556 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 шілдеде № 11784 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 1018 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2016 жылғы 6 қаңтардағы № 1 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 11.12.2015 № 1018 және ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 06.01.2016 № 1 (алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
«Қазақстан Республикасындағы мемлекеттік бақылау және қадағалау туралы» Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 6 қаңтардағы Заңының 13-бабы 3-тармағына, 15-бабы 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) күзет қызметін мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парағының нысаны осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес;
3) жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парағының нысаны осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес;
4) күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік бақылау бойынша тексеру парағының нысаны осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті (И.В. Лепеха):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;

2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Признать утратившими силу некоторые совместные приказы в сфере государственного контроля, согласно приложению 5 к настоящему приказу.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Тургумбаева Е.З.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
_______________Е. Досаев
Министр
внутренних дел
Республики Казахстан
_____________К. Касымов
«СОГЛАСОВАН»
Председатель Комитета по
правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
___________________ С. Айтпаева
Приложение 1
к совместному приказу
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 29 июня 2015 года
№ 465
и Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года
№ 556
Критерии оценки степени риска по государственному контролю за
охранной деятельностью, за деятельностью специализированных
учебных центров по подготовке и повышению квалификации
работников, занимающих должности руководителя и охранника в
частной охранной организации, и за деятельностью по монтажу,
наладке и техническому обслуживанию средств
охранной сигнализации
1. Общие положения
1. Настоящие критерии оценки степени риска (далее – Критерии) разработаны для субъектов частного предпринимательства, занимающихся охранной деятельностью, деятельностью специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, и деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации.
2. В настоящих Критериях используются следующие понятия:
1) риск – вероятность причинения вреда в результате деятельности проверяемого субъекта жизни или здоровью человека, окружающей среде, законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства с учетом степени тяжести его последствий;
2) объективные критерии оценки степени риска (далее – объективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов в зависимости от степени риска в определенной сфере деятельности и не зависящие непосредственно от отдельного проверяемого субъекта;

2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес мемлекеттік бақылау саласындағы кейбір бірлескен бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары Е.З. Тургумбаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының      Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі      Ішкі істер министрі
__________________ Е. Досаев   _________________ Қ. Қасымов
«КЕЛІСКЕН»
Қазақстан Республикасы
Бас прокуратурасының
Құқықтық статистика
және арнайы есепке алу
жөніндегі комитетінің
төрағасы
__________________ С. Айтпаева
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 маусымдағы № 465
және Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы № 556
бірлескен бұйрығына 1-қосымша
Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші
лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін
арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін
және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру
және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті мемлекеттік
бақылау бойынша тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары 1. Жалпы ережелер
1. Осы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары (бұдан әрі – Өлшемшарттар) күзет қызметімен, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметімен және күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметпен айналысатын жеке кәсіпкерлік субъектілері үшін әзірленді.
2. Осы Өлшемшарттарда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тәуекел – тексерілетін субъектінің қызметі нәтижесінде адамның өмірі мен денсаулығына, қоршаған ортаға, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне, оның салдарының ауырлық дәрежесі ескерілген, зиян келтіру ықтималдығы;
2) тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті өлшемшарттары (бұдан әрі – объективті өлшемшарттар) – белгілі бір қызмет саласындағы тәуекел дәрежесіне байланысты тексерілетін субъектілерді іріктеу үшін пайдаланылатын және жекелеген тексерілетін субъектіге тікелей тәуелді емес тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;

3) субъективные критерии оценки степени риска (далее – субъективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора проверяемых субъектов в зависимости от результатов деятельности конкретного проверяемого субъекта;
4) система оценки рисков – комплекс мероприятий, проводимый органом контроля и надзора, с целью назначения проверок.
3. Критерии оценки степени риска для выборочных проверок формируется посредством объективных и субъективных критериев.
Определение объективных критериев осуществляется посредством следующих этапов:
1) определение риска.
Определение риска осуществляется в зависимости от:
масштабов тяжести возможных негативных последствий вреда на регулируемую сферу (область);
возможности наступления неблагоприятного происшествия жизни или здоровью человека, окружающей среде, законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства;
2) распределение проверяемых субъектов по степеням риска (высокая и не отнесенная к высокой) и определение степени риска, в которой будут проводиться выборочные проверки.
Определение субъективных критериев осуществляется с применением следующих этапов:
1) формирование базы данных и сбор информации;
2) анализ информации и оценка рисков.
2. Объективные критерии оценки степени риска
4. По объективным критериям проверяемые субъекты относятся:
к высокой степени риска:
1) юридические лица, осуществляющие охранную деятельность, деятельность специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации с использованием служебного оружия;
2) юридические лица, осуществляющие охранную деятельность, монтаж, наладку и техническое обслуживание средств охранной сигнализации, деятельность специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации, насчитывающие среднегодовую численность работников более двухсот пятидесяти человек;
3) юридические лица, осуществляющие деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации и одновременно занимающиеся охранной деятельностью, с использованием служебного оружия;
к проверяемым субъектам, не отнесенным к высокой степени риска:
1) юридические лица, осуществляющие исключительно охранную деятельность, без использования служебного оружия и насчитывающие среднегодовую численность работников менее двухсот пятидесяти человек;

3) тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары (бұдан әрі – субъективті өлшемшарттар) – нақты тексерілетін субъект қызметі нәтижелеріне байланысты тексерілетін субъектілерді іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
4) тәуекелдерді бағалау жүйесі – тексерістерді тағайындау мақсатында бақылау және қадағалау органы жүргізетін іс-шаралар кешені.
3. Ішінара тексерістер үшін тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары объективті және субъективті өлшемраттар арқылы құрылады.
Объективті өлшемшарттарды белгілеу мынадай кезеңдер арқылы жүзеге асырылады:
1) тәуекелді белгілеу.
Тәуекелді белгілеу:
реттелетін салаға (ауданға) келтірілетін зиянның болжамды жағымсыз зардаптарының ауырлық масштабтарына;
адамның өмірі мен денсаулығына, қоршаған ортаға, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне қатысты қолайсыз оқиғаның орын алуы мүмкіндігіне қарай жүзеге асырылады;
2) тексерілетін субъектілерді тәуекелдер дәрежелері (жоғарғы және жоғарыға жатпайтын) бойынша бөлу және ішінара тексерістер жүргізілетін тәуекел дәрежесін белгілеу арқылы жүзеге асырылады.
Субъективті өлшемшарттарды белгілеу мынадай:
1) деректер базасын құру және ақпарат жинау;
2) ақпаратты талдау және тәуекелдерді бағалау кезеңдерін қолдану арқылы жүзеге асырылады.
2. Тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті өлшемшарттары
4. Объективті өлшемшарттар бойынша тексерілетін субъектілер мынадай тәуекел дәрежесіне жатады:
тәуекелдің жоғарғы дәрежесіне:
1) қызметтік қаруды пайдалана отырып, күзет қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтар қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар;
2) екі жүз елуден астам жұмыскерлердің жылдық орташа санын құрайтын күзет қызметін, күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсетуді, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтар қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар;
3) күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын және біруақытта қызметтік қаруды пайдалана отырып, күзет қызметімен айналысатын заңды тұлғалар жатады;
тәуекелдің жоғарғы дәрежесіне жатпайтын тексерілетін субъектілерге:
1) қызметтік қаруды пайдаланбай және екі жүз елуден төмен жұмыскерлердің жылдық орташа санын құрайтын тек күзет қызметін жүзеге асыратын заңды тұлғалар;

2) юридические и физические лица, занимающиеся исключительно деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, насчитывающие среднегодовую численность работников менее двухсот пятидесяти человек.
В отношении проверяемых субъектов, отнесенных к высокой степени риска проводятся выборочные проверки, внеплановые проверки и иная форма контроля. В отношении проверяемых субъектов, не отнесенных к высокой степени риска проводятся внеплановые проверки и иная форма контроля.
3. Субъективные критерии оценки степени риска
5. Для оценки степени рисков проверяемых субъектов, осуществляющих охранную деятельность используются следующие источники информации:
1) результаты мониторинга отчетности и сведений;
2) результаты предыдущей проверки;
3) наличие неблагоприятных происшествий, возникших по вине проверяемого субъекта. К неблагоприятным происшествиям относятся: возбуждение уголовного и/или административного дела в отношении работника, руководителя, учредителя (участника) проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта; на объекте, охраняемого проверяемым субъектом совершено преступление, правонарушение или случилось чрезвычайное происшествие, непосредственно связанное с обеспечением охраны (оказанием охранных услуг);утрата, потеря служебного и гражданского оружия, специальных средств;
4) наличие подтвержденных жалоб и обращений;
5) анализ публикаций и освещений в средствах массовой информации;
6) результаты проводимых правоохранительными и специальными государственными органами оперативно-профилактических мероприятий;
7) общий индикатор требований. Степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства, отраженных в проверочных листах.
6. Для оценки степени рисков проверяемых субъектов, осуществляющих деятельность специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации (далее –СУЦ) используются следующие источники информации:
1) результаты мониторинга отчетности и сведений, представляемых проверяемым субъектом;
2) результаты предыдущей проверки;
3) наличие неблагоприятных происшествий, возникших по вине проверяемого субъекта. К неблагоприятным происшествиям относятся: возбуждение уголовного и/или административного дела в отношении работника, руководителя, учредителя (участника) проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта; утрата, потеря служебного и гражданского оружия, специальных средств;

2) екі жүз елуден төмен жұмыскерлердің жылдық орташа санын құрайтын тек күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметпен айналысатын заңды және жеке тұлғалар жатады.
Тәуекелдің жоғарғы дәржесіне жататын тексерілетін субъектілерге қатысты ішінара тексерістер, жоспардан тыс тексерістер және бақылаудың өзге нысаны жүргізіледі.
Тәуекелдің жоғарғы дәрежесіне жатпайтын тексерілетін субъектілерге қатысты жоспардан тыс тексерістер және бақылаудың өзге нысаны жүргізіледі.
3. Тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары
5. Күзет қызметін жүзеге асыратын тексерілетін субъектілердің тәуекелдер дәрежесін бағалау үшін мынадай ақпарат көздері:
1) есептер мен мәліметтерге жүргізілген мониторинг нәтижелері;
2) алдыңғы тексеріс нәтижелері;
3) тексерілетін субъектінің кінәсінен пайда болған жағымсыз оқиғалардың болуы. Жағымсыз оқиғаларға: тексерілетін субъектінің жұмыскеріне, басшысына, құрылтайшысына (қатысушысына) немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты қылмыстық және/немесе әкімшілік істі қозғау; тексерілетін субъект күзететін объектіде күзетті қамтамасыз етумен (күзет қызметтерін көрсетумен) тікелей байланысты қылмыс, құқық бұзушылық немесе төтенше жағдайдың болуы; қызметтік және азаматтық қаруды, арнайы құралдарды жою, жоғалту жатады;
4) расталған шағымдар мен өтініштердің болуы;
5) бұқаралық ақпарат құралдарындағы басылымдар мен жариялымдарды талдау;
6) құқық қорғау органдары жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралардың нәтижелері;
7) талаптардың жалпы индикаторы. Бұзушылықтың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, болмашы) тексеру парақтарында көрсетілген заңнама талаптарын сақтамаған жағдайда белгіленеді.
6. Жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының қызметін жүзеге асыратын тексерілетін субъектілердің тәуекелдер дәрежесін бағалау үшін мынадай ақпарат көздері:
1) тексерілетін субъект ұсынатын есептер мен мәліметтерге жүргізілген мониторинг нәтижелері;
2) алдыңғы тексеріс нәтижелері;
3) тексерілетін субъектінің кінәсынан пайда болған жағымсыз оқиғалардың болуы. Жағымсыз оқиғаларға: тексерілетін субъектінің жұмыскеріне, басшысына, құрылтайшысына (қатысушысына) немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты қылмыстық және/немесе әкімшілік істі қозғау; қызметтік және азаматтық қаруды, арнайы құралдарды жою, жоғалту жатады;

4) наличие подтвержденных жалоб и обращений;
5) анализ публикаций и освещений в средствах массовой информации;
6) результаты проводимых правоохранительными и специальными государственными органами оперативно-профилактических мероприятий;
7) общий индикатор требований. При этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства Республики Казахстан, отраженных в проверочных листах.
7. Для оценки степени рисков проверяемых субъектов, осуществляющих деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации используются следующие источники информации:
1) результаты предыдущей проверки;
2) наличие неблагоприятных происшествий, возникших по вине проверяемого субъекта. К неблагоприятным происшествиям относятся возбуждение уголовного и/или административного дела в отношении работника, руководителя, учредителя (участника) проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта;
3) наличие подтвержденных жалоб и обращений;
4) анализ публикаций и освещений в средствах массовой информации;
5) результаты проводимых правоохранительными и специальными государственными органами оперативно-профилактических мероприятий;
6) результаты иных форм контроля;
7) общий индикатор требований. При этом, степень тяжести нарушений (грубое, значительное, незначительное) устанавливается в случае несоблюдения требований законодательства Республики Казахстан, отраженных в проверочных листах.
8. На основании имеющихся источников Критерии подразделяются на три степени нарушения: грубые, значительные, незначительные.
При оценке степени риска определяется удельный вес невыполненных показателей по каждой степени показателя.
Если по грубому показателю несоответствие не выявлено, то для определения степени риска рассчитывается суммарный показатель по значительным и незначительным показателям.
При определении суммы значительных показателей к удельному весу невыполненных показателей применяется коэффициент 0,7 и рассчитывается по формуле:
Рз = (Р2 х 100/Р1) х 0,7
где:
Рз – сумма значительных показателей;
Р2 – количество несоответствующих показателей при оценке;
Р1 – количество требуемых показателей к оценке.
При определении суммы незначительных показателей к удельному весу невыполненных показателей применяется коэффициент 0,3 и рассчитывается по формуле:
Рн=(Р2 х 100/Р1) х 0,3
где:
Рн – сумма незначительных показателей;
Р2 – количество несоответствующих показателей при оценке;
Р1 – количество требуемых показателей к оценке.

4) расталған шағымдар мен өтініштердің болуы;
5) бұқаралық ақпарат құралдарындағы басылымдар мен жариялымдарды талдау;
6) құқық қорғау органдары жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралардың нәтижелері;
7) талаптардың жалпы индикаторы. Бұзушылықтың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, болмашы) тексеру парақтарында көрсетілген заңнама талаптарын сақтамаған жағдайда белгіленеді.
7. Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын тексерілетін субъектілердің тәуекелдер дәрежесін бағалау үшін мынадай ақпарат көздері:
1) алдыңғы тексеріс нәтижелері;
2) тексерілетін субъектінің кінәсынан пайда болған жағымсыз оқиғалардың болуы. Жағымсыз оқиғаларға: тексерілетін субъектінің жұмыскеріне, басшысына, құрылтайшысына (қатысушысына) немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты қылмыстық және/немесе әкімшілік істі қозғау жатады;
3) расталған шағымдар мен өтініштердің болуы;
4) бұқаралық ақпарат құралдарындағы басылымдар мен жариялымдарды талдау;
5) құқық қорғау органдары жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралардың нәтижелері;
6) бақылаудың өзге нысандарының нәтижелері;
7) талаптардың жалпы индикаторы. Бұзушылықтың ауырлық дәрежесі (өрескел, елеулі, болмашы) тексеру парақтарында көрсетілген заңнама талаптарын сақтамаған жағдайда белгіленеді.
8. Қолдағы бар ақпарат көздерді негізінде тәуекел дәрежесін бағалаудың өлшемшарттары тәртіп бұзушылықтың үш дәрежесіне бөлінеді: өрескел, елеулі, болмашы.
Тәуекел дәрежесін бағалау кезінде көрсеткіштің әрбір дәрежесі бойынша орындалмаған көрсеткіштердің үлес салмағы белгіленеді.
Егер өрескел көрсеткіш бойынша сәйкессіздік анықталмаса, онда тәуекел дәрежесін анықтау үшін елеулі және болмашы көрсеткіштер бойынша жиынтық көрсеткіш есептеледі.
Орындалмаған көрсеткіштердің үлес салмағына елеулі көрсеткіштердің сомасын айқындау кезінде 0,7 коэффициенті қолданылады және мынадай формула бойынша есептеледі:
Рз = (Р2 х 100/Р1) х 0,7
онда:
Рз – елеулі көрсеткіштердің сомасы;
Р2 – бағалау кезінде сәйкес келмейтін көрсеткіштердің саны;
Р1 – бағалауға талап етілетін көрсеткіштердің саны.
Орындалмаған көрсеткіштердің үлес салмағына болмашы көрсеткіштердің сомасын айқындау кезінде 0,3 коэффициенті қолданылады және мынадай формула бойынша есептеледі:
Рн = (Р2 х 100/Р1) х 0,3
онда:
Рн – болмашы көрсеткіштердің сомасы;
Р2 – бағалау кезінде сәйкес келмейтін көрсеткіштердің саны;
Р1 – бағалауға талап етілетін көрсеткіштердің саны.

4. Анализ информации и оценка рисков
9. Показатели к оценке степени риска приведены в приложениях 12 и 3 к настоящим Критериям.
10. В зависимости от возможного риска и значимости проблемы, единичности или системности нарушения, анализа принятых ранее решений, субъективным критериям присваиваются степень нарушений.
11. Общий показатель степени риска субъективных критериев рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования по показателям согласно формуле:
Р = Рз + Рн
где:
Р – общий показатель степени риска субъективных критериев;
Рз– показатель нарушений значительной степени;
Рн – показатель нарушений незначительной степени.
По показателям степени риска проверяемый субъект относится:
1) к высокой степени риска – при показателе степени риска от 60 до 100 и в отношении него проводится выборочная проверка;
2) к незначительной степени риска – при показателе степени 0 до 60 и в отношении него не проводится выборочная проверка.
12. Кратность проведения выборочной проверки определяется по результатам проводимого анализа и оценки получаемых сведений по субъективным критериям и не чаще одного раза в год.
13. Выборочные проверки проводятся на основании списков выборочных проверок, формируемых на полугодие по результатам проводимого анализа и оценки, которые направляются в уполномоченный орган по правовой статистике и специальным учетам в срок не позднее, чем за пятнадцать календарных дней до начала соответствующего отчетного периода.
14. Списки выборочных проверок составляются с учетом:
1) приоритетности проверяемых субъектов с наибольшим показателем степени риска по субъективным критериям;
2) нагрузки на должностных лиц, осуществляющих проверки, государственного органа.
При анализе и оценке не применяются данные субъективных критериев, ранее учтенных и использованных в отношении конкретного проверяемого субъекта.
Приложение 1
к Критериям оценки степени риска,
по государственному контролю за
охранной деятельностью, за
деятельностью специализированных
учебных центров по подготовке и
повышению квалификации работников,
занимающих должности руководителя
и охранника в частной охранной
организации, и за деятельностью по
монтажу, наладке и техническому
обслуживанию средств
охранной сигнализации
Показатели к оценке степени риска охранной деятельности
Субъективные критерии оценки степени риска
Степень нарушений

4. Ақпаратты талдау және тәуекелдерді бағалау
9. Тәуекел дәрежесін бағалауға көрсеткіштер осы Өлшемшарттарға
12 және 3-қосымшаларда келтірілген.
10. Ықтимал тәуекелге және проблеманың маңыздылығына, бұзушылықтың даралығына немесе жүйелігіне, бұрын қабылданған шешімдерге жүргізілген талдауға байланысты субъективті өлшемшарттарға тәртіп бұзушылық дәрежесі беріледі.
11. Субъективті өлшемшарттардың тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші 0-ден 100-ге дейінгі шкала бойынша есептеледі және төмендегі формулаға сәйкес көрсеткіштер бойынша балды қосу арқылы белгіленеді:
Р = Рз + Рн
онда:
Р - субъективті өлшемшарттардың тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
Рз – маңызды көрсеткіштердің жалпы балы;
Рн – маңызды емес көрсеткіштердің жалпы балы.
Тәуекел дәрежесінің көрсеткіштері бойынша тексерілетін субъект мыналарға жатады:
1) тәуекелдің жоғарғы дәрежесіне - тәуекел дәрежесінің 60-тан 100-ге дейінгі көрсеткіші кезінде және оған қатысты ішінара тексеріс жүргізіледі;
2) тәуекелдің болмашы дәрежесіне - тәуекел дәрежесінің 0-ден 60-қа дейінгі көрсеткіші кезінде және оған қатысты ішінара тексеріс жүргізілмейді.
12. Ішінара тексерісті өткізу еселігі өткізілетін талдау және субъективті өлшемшарттар бойынша алынатын мәліметтерді бағалау нәтижелері бойынша анықталады және жылына бір реттен жиі болмайды.
13. Ішінара тексерістер құқықтық статистика және арнайы есептер жөніндегі уәкілетті органға тиісті есеп беру кезеңі басталардан күнтізбелік он бес күн бұрын жолданатын жүргізілген талдау және бағалау нәтижелері бойынша жарты жылға құралатын ішінара тексерістер тізімдерінің негізінде жүргізіледі.
14. Ішінара тексерістер тізімі мыналарды:
1) субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің анағұрлым жоғары көрсеткіштері бар тексерілетін субъектілердің басымдылығын;
2) тексерісті жүзеге асыратын мемлекеттік органның лауазымды адамдарының жүктемесін ескере отырып, құралады.
Талдау және бағалау кезінде бұрын ескерілген және нақты тексерілетін субъектіге қатысты пайдаланылған субъективті өлшемшарттардың деректері қолданылмайды.
Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында
басшы және күзетші лауазымдарын
атқаратын жұмыскерлерді даярлау және
біліктілігін арттыру жөніндегі
мамандандырылған оқу орталықтарының
қызметін және күзет сигнализациясы
құралдарын монтаждау, ретке келтіру
және техникалық қызмет көрсету
жөніндегі қызметті мемлекеттік
бақылау бойынша тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына 1-қосымша
Күзет қызметінің тәуекел дәрежесін бағалауға көрсеткіштер
Тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективтік өлшемшарттары
Тәртіп бұзушылық дәрежесі

1. Результаты мониторинга отчетности и сведений:
1.1
Нарушение срока, установленного в запросе о деятельности представления отчетности и сведений
Значительное
1.2
Непредставление информации, согласно запросу
Грубое
1.3
Несоответствии деятельности проверяемых субъектов требованиям законодательства Республики Казахстан в области охранной деятельности установленных в ходе мониторинга
Грубое
2. Результаты предыдущей проверки:
2.1
Проверяемый субъект привлечен к административной ответственности
Грубое
3. Наличие неблагоприятных происшествий, возникших по вине проверяемого субъекта:
3.1
Возбуждение уголовного дела в отношении охранника, руководителя, учредителя (участника) проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта
Грубое
3.2
Возбуждение административного дела в отношении охранника, руководителя, учредителя (участника) проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта
Значительное
3.3
На объекте, охраняемом проверяемым субъектом совершено правонарушение или случилось чрезвычайное происшествие, непосредственно связанное с обеспечением охраны (оказанием охранных услуг)
Грубое
3.4
Утрата, потеря служебного оружия, специальных средств
Грубое
4. Наличие подтвержденных жалоб и обращений:
4.1
Наличие подтвержденной жалобы или обращения физического либо юридического лица, посредством результата внеплановой проверки или иной формы контроля
Грубое

1. Есептер мен мәліметтерге жүргізілген мониторинг нәтижелері:
1.1.
Сұрау салуда белгіленген есептер мен мәліметтерді ұсыну мерзімін бұзу
Елеулі
1.2
Сұрау салуға сәйкес есептер мен мәліметтерді ұсынбау
Өрескел
1.3
Ұсынылған ақпаратқа жүргізілген мониторинг тексерілетін субъектілер қызметінің күзет қызметі саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмейтінін көрсетті
Өрескел
3. Алдыңғы тексеріс нәтижелері:
2.1
Тексерілетін субъект әкімшілік жауапкершілікке тартылған
Өрескел
4. Тексерілетін субъектінің кінәсінен пайда болған жағымсыз оқиғалардың болуы:
3.1
Тексерілетін субъектінің күзетшісіне, басшысына, құрылтайшысына (қатысушысына) немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты қылмыстық іс қозғау
Өрескел
3.2
Тексерілетін субъектінің күзетшісіне, басшысына, құрылтайшысына (қатысушысына) немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты әкімшілік іс қозғау
Елеулі
3.3
Тексерілетін субъект күзететін объектіде күзетті қамтамасыз етумен (күзет қызметтерін көрсетумен) тікелей байланысты құқық бұзушылық жасалды немесе төтенше жағдай болды
Өрескел
3.4
Қызметтік қаруды, арнаулы құралдарды жою, жоғалту
Өрескел
4. Расталған шағымдар мен өтініштердің болуы:
4.1
Жоспардан тыс тексеріс нәтижесі немесе бақылаудың өзге түрі арқылы жеке не болмаса заңды тұлғаның расталған шағымы немесе өтінішінің болуы
Өрескел

5. Анализ публикаций и освещений в средствах массовой информации:
5.1
Наличие подтвердившихся негативных публикаций и освещений качества оказываемого частной охранной организацией охранных услуг в средствах массовой информации
Незначительное
5.2
Наличие подтвердившихся негативных публикаций и освещений в средствах массовой информации, с выявлением неблагоприятных происшествий
Значительное
6. Результаты проводимых правоохранительными и специальными государственными органами оперативно-профилактических мероприятий
6.1
Выявлены нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области охранной деятельности
Грубое

5. Бұқаралық ақпарат құралдарындағы басылымдар мен жариялымдарды талдау:
5.1
Бұқаралық ақпарат құралдарында жеке күзет ұйымы көрсететін күзет қызметтерінің сапасы туралы расталған жағымсыз жариялымдар мен басылымдардың болуы
Болмашы
5.2
Жағымсыз оқиғаларды анықтай отырып, бұқаралық ақпарат құралдарында расталған жағымсыз жариялымдар мен басылымдардың болуы
Өрескел
6. Құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдар жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралардың нәтижелері:
6.1
Күзет қызметі саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталды
Өрескел

7. Общий индикатор требований (степень тяжести устанавливается при несоблюдении нижеперечисленных требований):
7.1
Наличие у руководителя частной охранной организации (в том числе филиала и представительства) высшего юридического образования или стажа работы не менее трех лет на командных должностях в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях или на руководящих должностях в правоохранительных и специальных органах
Значительное
7.2
Руководитель частной охранной организации является гражданином Республики Казахстан
Грубое
7.3
Наличие у руководителя частной охранной организации свидетельства о прохождении подготовки по специальной программе
Значительное
7.4
Наличие у руководителя частной охранной организации свидетельства о прохождении курсов повышения квалификации по специальной программе
Значительное
7.5
Руководитель частной охранной организации не состоит на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания, алкоголизма или наркомании
Значительное
7.6
Руководитель частной охранной организации не имеет судимость за совершение преступления
Грубое
7.7
Руководитель частной охранной организации не освобожден от уголовной ответственности на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
Грубое
7.8
Руководитель частной охранной организации в отношении которого в течение одного года до принятия на должность охранника за совершение уголовного проступка не выносился обвинительный приговор суда или в течение одного года до принятия на должность охранника не освобождался от уголовной ответственности за совершение уголовного проступка на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан
Грубое
7.9
Руководитель частной охранной организации не привлекался к административной ответственности ранее в течении года до принятия на работу за совершение умышленных административных правонарушений, посягающих на собственность, институты государственной власти, установленный порядок управления, общественный порядок и нравственность
Значительное
7.10
Руководитель частной охранной организации не был уволен менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции
Значительное

7. Талаптардың жалпы индикаторы: (ауырлық дәрежесі төменде келтірілген талаптарды сақтамаған кезде белгіленеді):
7.1
Жеке күзет ұйымының (оның ішінде филиал мен өкілдік) басшысында жоғары заң білімінің немесе Қарулы Күштерде, басқа әскерлер мен әскери құралымдардағы командалық лауазымдарда немесе құқық қорғау және арнайы органдардағы басшылық лауазымдарда үш жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы
Елеулі
7.2
Жеке күзет ұйымының басшысы Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
Өрескел
7.3
Жеке күзет ұйымы басшысында арнайы бағдарлама бойынша даярлықтан өткендігі туралы куәліктің болуы
Елеулі
7.4
Жеке күзет ұйымы басшысында арнайы бағдарлама бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткендігі туралы куәліктің болуы
Елеулі
7.5
Жеке күзет ұйымының басшысы психикалық ауруы, маскүнемдік немесе нашақорлық бойынша денсаулық сақтау органдарының есебінде тұрмайды
Елеулі
7.6
Жеке күзет ұйымы басшысының қылмыс жасағаны үшін соттылығы жоқ
Өрескел
7.7
Жеке күзет ұйымының басшысы Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шектегі мерзiмі өткенге дейiн Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған емес
Өрескел
7.8
Жеке күзет ұйымының басшысына қатысты күзетші лауазымына қабылдағанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін соттың айыптау үкімі шықпаған немесе күзетші лауазымына қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершілктен босатылмаған
Өрескел
7.9
Жеке күзет ұйымының басшысы күзет ұйымының басшысы ретінде жұмысқа қабылданғанға дейін бір жыл ішінде меншікке, мемлекеттік билік институттарына, басқарудың белгіленген тәртібіне, қоғамдық тәртіпке және адамгершілкке қол сұғатын қасақана әкімшілік құқық бұзушылықтар жасағаны үшін бұрын әкімшілік жауапкершілікке тартылмаған
Елеулі
7.10
Жеке күзет ұйымының басшысы кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша мемлекеттік, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан жұмыстан босатылмаған
Елеулі

7.11
Руководитель частной охранной организации не был уволен менее трех лет назад по отрицательным мотивам с должности охранника частной охранной организации
Значительное
7.12
Руководитель частной охранной организации не моложе 19 лет
Грубое
7.13
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников являются гражданами Республики Казахстан
Грубое
7.14
Возраст работников частной охранной организации, занимающих должности охранников не моложе 19 лет
Грубое
7.15
Наличие у работников частной охранной организации, занимающих должности охранников свидетельства о прохождении подготовки по специальной программе
Значительное
7.16
Наличие у работников частной охранной организации, занимающих должности охранников свидетельства о прохождении курсов повышения квалификации по специальной программе
Значительное
7.17
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников не имеют судимости за совершение преступления
Грубое
7.18
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников годны по состоянию здоровья к занятию охранной деятельности (отсутствуют противопоказания к владению оружием, связанные с нарушением зрения, психическим заболеванием, алкоголизмом или наркоманией)
Значительное
7.19
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников не освобождены от уголовной ответственности на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
Грубое
7.20
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников в отношении которых в течение одного года до принятия на должность охранника за совершение уголовного проступка не выносился обвинительный приговор суда или в течение одного года до принятия на должность охранника не освобождались от уголовной ответственности за совершение уголовного проступка на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан
Грубое
7.21
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников не привлекались к административной ответственности ранее в течение года до принятия на работу охранником за совершение умышленных административных правонарушений, посягающих на собственность, институты государственной власти, установленный порядок управления, общественный порядок и нравственность
Значительное

7.11
Жеке күзет ұйымының басшысы кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша жеке күзет ұйымының күзетшісі лауазымынан босатылмаған
Елеулі
7.12
Жеке күзет ұйымының басшысы 19 жасқа толған
Өрескел
7.13
Күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылады
Өрескел
7.14
Күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері 19 жасқа толған
Өрескел
7.15
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерінде арнайы бағдарлама бойынша даярлықтан өткені туралы куәліктің болуы
Елеулі
7.16
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерінде арнайы бағдарлама бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өту туралы куәліктің болуы
Елеулі
7.17
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымы жұмыскерлерінің қылмыс жасағаны үшін соттылығы жоқ
Өрескел
7.18
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері денсаулық жағдайы бойынша күзет қызметімен айналысуға жарамды (көздің көруінің бұзылуына, психикалық ауруына, маскүнемдік немесе нашақорлыққа байланысты қаруға иелік етуге қарсы көрсетілімдер жоқ)
Елеулі
7.19
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шектегі мерзiмі өткенге дейiн Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған емес
Өрескел
7.20
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлеріне қатысты күзетші лауазымына қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін соттың айыптау үкімі шықпаған немесе күзетші лауазымына қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылықты жасағаны үшін Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершілктен босатылмаған
Өрескел
7.21
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері жұмысқа қабылданғанға дейін бір жыл ішінде меншікке, мемлекеттік билік институттарына, басқарудың белгіленген тәртібіне, қоғамдық тәртіпке және адамгершілкке қол сұғатын қасақана әкімшілік құқық бұзушылықтар жасағаны үшін бұрын әкімшілік жауапкерілікке тартылмаған
Елеулі

7.22
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников, не были уволены менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции
Значительное
7.23
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников не были уволены менее трех лет назад по отрицательным мотивам с должности охранника частной охранной организации
Значительное
7.24
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранника обеспечены документами, удостоверяющими их личность и принадлежность к частной охранной организации
Незначительное
7.25
Соответствие документа удостоверяющий личность охранников и принадлежность их к частной охранной организации, требованиям установленным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 140 «Об утверждении формы и образца документа охранника частной охранной организации»
Значительное
7.26
Частной охранной организацией соблюдается письменная форма заключения договоров об оказании охранных услуг
Незначительное
7.27
Частной охранной организацией соблюдаются требования об обязательном страховании работников, занимающих должности охранников (наличие документа, подтверждающего о страховании работника, занимающего должность охранника)
Грубое
7.28
Штатная численность охранников частной охранной организации соответствует нормативу, установленному постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2002 года № 407 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан «Об охранной деятельности»
Грубое
7.29
Работниками частной охранной организации, занимающие должности руководителя и охранника не допущено совершения уголовного правонарушения при исполнении служебных обязанностей
Грубое
7.30
Работниками частной охранной организации, занимающие должности руководителя и охранника не допущено совершение умышленного преступления вне работы
Значительное
7.31
Частной охранной организацией соблюдается требование по ношению охранниками специальной одежды
Значительное
7.32
Специальная одежда охранников частной охранной организации соответствует требованиям, установленным приказом Министра внутренних дел от 23 февраля 2015 года № 142 «Об утверждении образцов специальной одежды и порядка ее ношения работниками частной охранной деятельности, занимающих должность охранника»
Грубое
7.33
Охранная организация национальной компании имеет согласование уполномоченного органа по осуществлению контроля за охранной деятельностью на территории Республики Казахстан на право учреждения
Грубое

7.22
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша мемлекеттік, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан жұмыстан босатылмаған
Елеулі
7.23
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша жеке күзет ұйымының күзетшісі лауазымынан босатылмаған
Елеулі
7.24
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері олардың жеке басын және жеке күзет ұйымына қатыстылығын растайтын құжаттармен қамтамасыз етілген
Болмашы
7.25
Күзетшілердің жеке басын және олардың жеке күзет ұйымына қатыстылығын растайтын құжаттың «Жеке күзет ұйымдарының күзетші құжатының нысаны мен үлгісін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 140 бұйрығымен белгіленген талаптарға сәйкес келуі
Елеулі
7.26
Жеке күзет ұйымы күзет қызметтерін көрсету туралы шарттарды жасасудың жазбаша нысанын сақтайды
Болмашы
7.27
Жеке күзет ұйымы күзетшілер лауазымын атқаратын жұмыскерлерді міндетті сақтандыру туралы талаптарды сақтайды (күзетші лауазымын атқаратын жұмыскерлерді сақтандыру туралы растайтын құжаттың болуы)
Өрескел
7.28
Жеке күзет ұйымы күзетшілерінің штат саны Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 5 сәуірдегі № 407 қаулысымен («Күзет қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы») белгіленген нормативке сәйкес келеді
Өрескел
7.29
Басшы және күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері қызметтік міндеттерін орындау кезінде қылмыстық құқық бұзушылықтар жасауға жол бермеген
Өрескел
7.30
Басшы және күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері жұмыстан тыс кезде қасақана қылмыстар жасауға жол бермеген
Елеулі
7.31
Жеке күзет ұйымы күзетшілердің арнайы киімді киюі бойынша талаптарды сақтайды
Елеулі
7.32
Жеке күзет ұйымы күзетшілерінің арнайы киімі «Жеке күзет ұйымдарының күзетші лауазымындағы қызметкерлерінің арнайы киім үлгілерін және оны киіп жүру қағидаларын бекіту туралы» Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 142 бұйрығымен белгіленген талаптарға сәйкес келеді
Өрескел
7.33
Ұлттық компанияның күзет ұйымы құрылтайшы құқығын алуға Қазақстан Республикасының аумағында күзет қызметін бақылауды жүзеге асыру жөнінде уәкілетті органмен келіскен
Өрескел

7.34
Охранные организации, учрежденные национальными компаниями, не имеют права оказывать охранные услуги третьим лицам
Грубое
7.35
Юридические лица и граждане Республики Казахстан не вправе быть одновременно учредителями, участниками и (или) собственниками более чем одной организации, занимающейся охранной деятельностью
Грубое
7.36
Частная охранная организация не может являться дочерним предприятием организации, осуществляющей иную деятельность, кроме охранной. Для учредителя (участника) субъекта данный вид деятельности должен быть основным
Грубое

7.34
Ұлттық компания күзет ұйымының үшінші адамдарға күзет қызметтерін көрсетуге құқығы жоқ
Өрескел
7.35
Заңды тұлғалардың және Қазақстан Республикасы азаматтарының біруақытта біреуден аса күзет қызметімен айналысатын ұйымның құрылтайшылары, қатысушылары және (немесе) меншік иелері болуға құқығы жоқ
Өрескел
7.36
Жеке күзет ұйымы күзеттен басқа өзге қызметті жүзеге асыратын ұйымның еншілес кәсіпорны болып табылмайды. Субъектінің құрылтайшысы (қатысушысы) үшін осы қызмет түрі – негізгі
Өрескел

7.37
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются учредители либо должностные лица организаций, в отношении которых оказываются охранные услуги
Грубое
7.38
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются граждане, имеющие судимость за совершения преступления, а также юридические лица, в составе учредителей (участников) которых имеются указанные лица
Грубое
7.39
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются юридические лица, в отношении которых оказываются охранные услуги, и аффилиированные с ними юридические лица
Грубое

7.37
Жеке күзет ұйымының құрылтайшысы (қатысушылары) өздеріне қатысты күзет қызметтерін көрсететін құрылтайшылар не болмаса ұйымның лауазымды адамдары болып табылмайды
Өрескел
7.38
Жеке күзет ұйымының құрылтайшысы (қатысушысы) қылмыс жасағаны үшін соттылығы бар азаматтар, сондай-ақ құрылтайшылардың (қатысушылардың) құрамында көрсетілген адамдар бар заңды тұлғалар болып табылмайды
Өрескел
7.39
Жеке күзет ұйымының құрылтайшысы (қатысушысы) өздерiне қатысты күзет қызметтерiн көрсететiн заңды тұлғалар және олар аффилиирлеген заңды тұлғалар болып табылмайды
Өрескел

7.40
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются общественные объединения
Грубое
7.41
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются иностранные юридические лица, юридические лица с иностранным участием, иностранцы, а также лица без гражданства либо иметь в доверительном управлении частную охранную организацию
Грубое
7.42
Частная охранная организация имеет помещение, предназначенное для хранения оружия и боеприпасов (либо договор на их хранение в помещениях, отвечающих установленным требованиям), в случае использования им служебного и гражданского оружия
Грубое
Приложение 2
к Критериям оценки степени риска,
по государственному контролю за
охранной деятельностью, за
деятельностью специализированных
учебных центров по подготовке и
повышению квалификации работников,
занимающих должности руководителя
и охранника в частной охранной
организации, и за деятельностью по
монтажу, наладке и техническому
обслуживанию средств
охранной сигнализации
Показатели к оценке степени риска деятельности специализированных
учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников,
занимающих должности руководителя и охранника в частной
охранной организации
Субъективные критерии оценки степени риска
Степень нарушений

7.40
Жеке күзет ұйымдарының құрылтайшылары (қатысушылары) қоғамдық бірлестіктер болып табылмайды
Өрескел
7.41
Жеке күзет ұйымының құрылтайшылары (қатысушылары) шетелдік заңды тұлғалар, шетелдің қатысуымен заңды тұлғалар, шетелдіктер, сондай-ақ азаматтығы жоқ не болмаса сенімгерлік басқаруында жеке күзет ұйымы бар адамдар болып табылмайды
Өрескел
7.42
Жеке күзет ұйымының қызметтік және азаматтық қаруды пайдаланатын жағдайда қару мен оқ-дәрілерді сақтауға арналған үй-жайы (не болмаса белгіленген талаптарға жауап беретін үй-жайларда оларды сақтауға арналған шарты) бар
Өрескел
Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында
басшы және күзетші лауазымдарын
атқаратын жұмыскерлерді даярлау және
біліктілігін арттыру жөніндегі
мамандандырылған оқу орталықтарының
қызметін және күзет сигнализациясы
құралдарын монтаждау, ретке келтіру
және техникалық қызмет көрсету
жөніндегі қызметті мемлекеттік
бақылау бойынша тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына 2-қосымша
Жеке күзет ұйымында басшы және күзетші лауазымдарын атқаратын
жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін арттыру жөніндегі
мамандандырылған оқу орталықтары қызметінің тәуекел дәрежесін
бағалауға көрсеткіштер
Тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары
Тәртіп бұзушылық дәрежесі

1. Результаты мониторинга отчетности и сведений:
1.1
Нарушение срока, установленного в запросе о деятельности представления отчетности и сведений
Значительное
1.2
Непредставление отчетности и сведений, согласно запросу
Грубое
1.3
Несоответствии деятельности проверяемых субъектов требованиям законодательства Республики Казахстан установленных в ходе мониторинга
Грубое
2. Результаты предыдущей проверки:
2.1
Проверяемый субъект привлечен к административной ответственности
Грубое

1. Есептер мен мәліметтерге жүргізілген мониторинг нәтижелері:
1.1
Сұрау салуда мәліметтерді ұсынудың белгіленген мерзімдерін бұзу
Елеулі
1.2
Сұрау салуға сәйкес есептер мен мәліметтерді ұсынбау
Өрескел
1.3
Ұсынылған ақпаратқа жүргізілген мониторинг тексерілетін субъектілер қызметінің Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмейтінін анықтады:
Өрескел
2. Алдыңғы тексеріс нәтижелері:
2.1
Тексерілетін субъект әкімшілік жауапкершілікке тартылған
Өрескел

3. Наличие неблагоприятных происшествий, возникших по вине проверяемого субъекта:
3.1
Возбуждение уголовного дела в отношении работника, руководителя, учредителя (участника) проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта
Грубое
3.2
Возбуждение административного дела в отношении работника, руководителя, учредителя (участника) проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта
Значительное
3.3
Утрата, потеря служебного и гражданского оружия, специальных средств
Грубое

3. Тексерілетін субъектінің кінәсінен пайда болған жағымсыз оқиғалардың болуы:
3.1
Тексерілетін субъектінің жұмысшысына, басшысына, құрылтайшысына (қатысушысына) немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты қылмыстық іс қозғау
Өрескел
3.2
Тексерілетін субъектінің күзетшісіне, басшысына, құрылтайшысына (қатысушысына) немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты әкімшілік іс қозғау
Елеулі
3.3
Қызметтік және азаматтық қаруды, арнайы құралдарды жою, жоғалту
Өрескел

4. Наличие подтвержденных жалоб и обращений:
4.1
Наличие подтвержденной жалобы или обращения физического либо юридического лица, посредством результата внеплановой проверки или иной формы контроля
Грубое
5. Анализ публикаций и освещений в средствах массовой информации:
5.1
Наличие подтвердившихся негативных публикаций и освещений качества, оказываемого проверяемым субъектом услуг в средствах массовой информации
Незначительное
5.2
Наличие подтвердившихся негативных публикаций и освещений в средствах массовой информации, с выявлением неблагоприятных происшествий
Значительное

4. Расталған шағымдар мен өтініштердің болуы:
4.1
Жоспардан тыс тексеріс нәтижесі немесе бақылаудың өзге нысаны арқылы жеке не болмаса заңды тұлғаның расталған шағымы немесе өтінішінің болуы
Өрескел
5. Бұқаралық ақпарат құралдарындағы басылымдар мен жариялымдарды талдау:
5.1
Бұқаралық ақпарат құралдарында тексерілетін субъект көрсететін қызметтердің сапасы туралы расталған теріс жариялымдар мен басылымдардың болуы
Болмашы
5.2
Жағымсыз оқиғаларды анықтай отырып, бұқаралық ақпарат құралдарында теріс жариялымдар мен басылымдардың болуы
Елеулі

6. Результаты проводимых правоохранительными и специальными государственными органами оперативно-профилактических мероприятий:
6.1
Выявлены нарушения требований законодательства Республики Казахстан
Значительное
7. Общий индикатор требований: (степень тяжести устанавливается при несоблюдении нижеперечисленных требований)
7.1
Наличие помещения для проведения занятий соответствующее санитарным нормам (наличие заключения, выданное уполномоченным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения)
Грубое
7.2
Наличие стрелкового тира для проведения занятий по огневой подготовке:
- для юридических лиц – на праве собственности;
- для филиалов – на праве собственности либо договора аренды.
Грубое
7.3
Наличие специальных и технических средств, предусмотренных учебными программами и учебными планами
Грубое
7.4
Наличие преподавателей, обладающих соответствующими теоретическими, практическими знаниями и навыками преподавания в области своей профессиональной компетенции, и привлекаемых к процессу обучения специалистов, имеющих профессиональный опыт работы в области охранной деятельности (копии документов, подтверждающих трудовую деятельность)
Грубое
7.5
Учредителями (участниками), руководителями специализированных учебных центров по подготовке и повышению квалификации работников, занимающих должности руководителя и охранника в частной охранной организации (далее – СУЦ) и их филиалов не могут являться лица, состоящие на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания, алкоголизма или наркомании
Значительное
7.6
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов не могут являться лица, имеющие судимость за совершение преступления
Грубое
7.7
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов не могут являться лица, освобожденные от уголовной ответственности на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
Грубое
7.8
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов не могут являться лица в отношении которых в течение одного года до принятия на должность за совершение уголовного проступка вынесен обвинительный приговор суда или в течение одного года до принятия на должность освобождены от уголовной ответственности за совершение уголовного проступка на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан
Грубое
7.9
Учредителями (участниками), руководителями СУЦи их филиалов не могут являться лица, привлеченные к административной ответственности ранее в течении года до принятия на работу за совершение умышленных административных правонарушений, посягающих на собственность, институты государственной власти, установленный порядок управления, общественный порядок и нравственность
Значительное

6. Құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдар жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралардың нәтижелері:
6.1
Күзет қызметі саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталды
Өрескел
7. Талаптардың жалпы индикаторы (ауырлық дәрежесі төменде келтірілген талаптарды сақтамаған кезде белгіленеді):
7.1
Санитарлық нормаларға сәйкес келетін (халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті орган берген қорытындының болуы) сабақтар өткізуге арналған үй-жайдың болуы
Өрескел
7.2
Атыс даярлық бойынша сабақтар өткізуге арналған атыс тирінің болуы:
Заңды тұлғалар үшін – меншік құқығында;
филиалдар үшін – меншік не болмаса жалға алу шарты құқығында
Өрескел
7.3
Оқу бағдарламалары мен оқу жоспарларында көзделген арнайы және техникалық құралдардың болуы
Өрескел
7.4
Тиісті теориялық, практикалық білімдері және өзінің кәсіби құзыреті шегінде оқыту қабілеті бар оқытушылардың және күзет қызметі саласында жұмыс тәжірибесі бар оқыту процесіне тартылатын мамандардың болуы (еңбек қызметін растайтын құжаттар көшірмесі)
Өрескел
7.5
Психикалық ауруы, маскүнемдік немесе нашақорлық бойынша денсаулық сақтау органдарының есебінде тұратын адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
Елеулі
7.6
Қылмыс жасағаны үшін соттылығы бар адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
Өрескел
7.7
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шектегі мерзiмі өткенге дейiн Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
Өрескел
7.8
Оларға қатысты күзетші лауазымына қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін соттың айыптау үкімі шыққан немесе күзетші лауазымына қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
Өрескел
7.9
Жұмысқа қабылданғанға дейін бір жыл ішінде меншікке, мемлекеттік билік институттарына, басқарудың белгіленген тәртібіне, қоғамдық тәртіпке және адамгершілкке қол сұғатын қасақана әкімшілік құқық бұзушылықтарды жасағаны үшін бұрын әкімшілік жауапкершілкке тартылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
Елеулі

7.10
Учредителями (участниками), руководителями СУЦи их филиалов не могут являться лица, уволенные менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции
Значительное
7.11
Учредителями (участниками), руководителями СУЦ и их филиалов не могут являться лица, уволенные менее трех лет назад по отрицательным мотивам с должности охранника частной охранной организации
Значительное

7.10
Кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша мемлекеттік, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан жұмыстан босатылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
Елеулі
7.11
Кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша жеке күзет ұйымының күзетшісі лауазымынан босатылған адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
Елеулі

7.12
Учредителями (участниками), руководителями СУЦи их филиалов не являются иностранные юридические лица, юридические лица с иностранным участием, иностранцы, а также лица без гражданства
Грубое
7.13
Несоответствие нормам боеприпасов, установленными постановлением Правительства Республики Казахстан от 3 августа 2000 года № 1176 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан «О государственном контроле за оборотом отдельных видов оружия»
Грубое
Приложение 3
к Критериям оценки степени риска,
по государственному контролю за
охранной деятельностью, за
деятельностью специализированных
учебных центров по подготовке и
повышению квалификации работников,
занимающих должности руководителя
и охранника в частной охранной
организации, и за деятельностью по
монтажу, наладке и техническому
обслуживанию средств
охранной сигнализации
Показатели к оценке степени риска деятельности по монтажу,
наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации
Субъективные критерии оценки степени риска
Степень нарушений

7.12
Шетелдік заңды тұлғалар, шетелдің қатысуымен заңды тұлғалар, шетелдіктер, сондай-ақ азаматтығы жоқ адамдар МОО және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
Өрескел
7.13
«Жекелеген қару түрлерінің айналымына мемлекеттік бақылау жасау туралы» Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру жөніндегі шаралар туралы» Үкіметтің 2000 жылғы 3 тамыздағы № 1176 қаулысымен белгіленген оқ-дәрілер нормаларына сәйкес келмеуі
Өрескел
Күзет қызметін, жеке күзет ұйымында
басшы және күзетші лауазымдарын
атқаратын жұмыскерлерді даярлау және
біліктілігін арттыру жөніндегі
мамандандырылған оқу орталықтарының
қызметін және күзет сигнализациясы
құралдарын монтаждау, ретке келтіру
және техникалық қызмет көрсету
жөніндегі қызметті мемлекеттік
бақылау бойынша тәуекел дәрежесін
бағалау өлшемшарттарына 3-қосымша
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру
және техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметтің тәуекел
дәрежесін бағалауға көрсеткіштер
Тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары
Тәртіп бұзушылық дәрежесі

1. Результаты предыдущей проверки:
2.
1.1
Проверяемый субъект привлечен к административной ответственности
Грубое
1.2
Результат предыдущей проверки установил о несоответствии деятельности проверяемых субъектов требованиям законодательства Республики Казахстан
Грубое
3. Наличие неблагоприятных происшествий, возникших по вине проверяемого субъекта:
2.1
Возбуждение уголовного дела в отношении работника, руководителя, проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта
Грубое
2.2
Возбуждение административного дела в отношении работника, руководителя проверяемого субъекта или самого проверяемого субъекта
Значительное
4. Наличие подтвержденных жалоб и обращений:
3.1
Наличие подтвержденной жалобы или обращения физического либо юридического лица, посредством результата внеплановой проверки или иной формы контроля
Грубое
5. Анализ публикаций и освещений в средствах массовой информации:
4.1
Наличие подтвердившихся негативных публикаций и освещений качества, оказываемого проверяемым субъектом услуг в средствах массовой информации
Незначительное
4.2
Наличие подтвердившихся негативных публикаций и освещений в средствах массовой информации, с выявлением неблагоприятных происшествий
Грубое
6. Результаты проводимых правоохранительными и специальными государственными органами оперативно-профилактических мероприятий:
5.1
Выявлены нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области охранной деятельности
Грубое
7. Результаты иных форм контроля:
6.1
В ходе иных форм контроля и надзора выявлены нарушения требований законодательства Республики Казахстан в области охранной деятельности
Грубое
8. Общий индикатор требований: (степень тяжести устанавливается при несоблюдении нижеперечисленных требований):
7.1
Специалист юридического лица (далее – субъект), производящий работы по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, имеет высшее или среднее техническое образование, соответствующее отрасли работ
Значительное
7.2
Субъект имеет помещение с оборудованием (или договор на его аренду) для осуществления наладки, технического обслуживания средств охранной сигнализации и проверки технического состояния монтируемого оборудования
Грубое
7.3
Руководитель субъекта является гражданином Республики Казахстан
Грубое
7.4
Руководитель субъекта не состоит на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания
Значительное
7.5
Руководитель субъекта не имеет не погашенную или не снятую в установленном порядке судимость
Грубое
7.6
Руководитель субъекта не освобожден от уголовной ответственности за совершения преступления на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
Грубое
7.7
Работники субъекта являются гражданами Республики Казахстан
Грубое
7.8
Работники субъекта не состоят на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания
Значительное
7.9
Работники субъекта не имеют непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости
Грубое

1. Алдыңғы тексеріс нәтижелері:
1.1
Тексерілетін субъект әкімшілік жауапкершілікке тартылған
Өрескел
1.2
Алдыңғы тексеріс нәтижесі тексерілетін субъектілер қызметінің Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес келмейтінін анықтады
Өрескел
2. Тексерілетін субъектінің кінәсінен пайда болған жағымсыз оқиғалардың болуы:
2.1
Тексерілетін субъектінің жұмысшысына, басшысына немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты қылмыстық іс қозғау
Өрескел
2.2
Тексерілетін субъектінің жұмысшысына, басшысына немесе тексерілетін субъектінің өзіне қатысты әкімшілік іс қозғау
Елеулі
3. Расталған шағымдар мен өтініштердің болуы:
3.1
Жоспардан тыс тексеріс нәтижесі немесе бақылаудың өзге нысаны арқылы жеке не болмаса заңды тұлғаның расталған шағымы немесе өтінішінің болуы
Өрескел
4. Бұқаралық ақпарат құралдарындағы басылымдар мен жариялымдарды талдау:
4.1
Бұқаралық ақпарат құралдарында тексерілетін субъект көрсететін қызметтердің сапасы туралы расталған теріс жариялымдар мен басылымдардың болуы
Болмашы
4.2
Жағымсыз оқиғаларды анықтай отырып, бұқаралық ақпарат құралдарында расталған теріс жариялымдар мен басылымдардың болуы
Өрескел
5. Құқық қорғау және арнайы мемлекеттік органдар жүргізетін жедел-профилактикалық іс-шаралардың нәтижелері:
5.1
Күзет қызметі саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталды
Өрескел
6. Бақылаудың өзге нысандарының нәтижелері:
6.1
Бақылаудың және қадағалаудың өзге нысандарының барысында күзет қызметі саласындағы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарын бұзушылықтар анықталды
Өрескел
7. Талаптардың жалпы индикаторы: (ауырлық дәрежесі төменде келтірілген талаптарды сақтамаған кезде белгіленеді):
7.1
Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету жөніндегі жұмысты жүргізетін маманның (бұдан әрі - субъект) жұмыс саласына сәйкес келетiн жоғары немесе орта техникалық бiлiмi бар
Елеулі
7.2
Субъектінің күзет сигнализациясы құралдарын ретке келтiрудi, техникалық қызмет көрсетудi және жөнделетін жабдықтың техникалық жай-күйiн тексерудi жүзеге асыруға арналған жабдықтары бар үй-жайы (немесе оны жалға алу шарты) бар
Өрескел
7.3
Субъект басшысы Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
Өрескел
7.4
Субъект басшысы психикалық ауруы бойынша денсаулық сақтау органдарының есебінде тұрған жоқ
Елеулі
7.5
Субъекті басшысының заңмен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқ
Өрескел
7.6
Субъект басшысы Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шектегі мерзiмі өткенге дейiн Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған емес
Өрескел
7.7
Субъект жұмыскерлері Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылады
Өрескел
7.8
Субъект жұмыскерлері психикалық ауруы бойынша денсаулық сақтау органдарының есебінде тұрған жоқ
Елеулі
7.9
Субъект жұмыскерлерінің заңмен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқ
Өрескел

7.10
Работники субъекта не освобождены от уголовной ответственности за совершения преступления на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
Грубое
7.11
Физическое лицо имеет высшее или среднее техническое образование, соответствующее отрасли работ
Значительное

7.10
Субъект жұмыскерлері Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шектегі мерзiмі өткенге дейiн Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған емес
Өрескел
7.11
Жеке тұлғаның жұмыс саласына сәйкес келетiн жоғарғы немесе орта техникалық бiлiмi бар
Елеулі

7.12
Физическое лицо имеет помещение с оборудованием (или договор на его аренду) для осуществления наладки, технического обслуживания средств охранной сигнализации и проверки технического состояния монтируемого оборудования
Грубое
7.13
Физическое лицо является гражданином Республики Казахстан
Грубое
7.14
Физическое лицо не состоит на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания
Грубое

7.12
Жеке тұлғаның күзет сигнализациясы құралдарын ретке келтiрудi, техникалық қызмет көрсетудi және жөнделетін жабдықтың техникалық жай-күйiн тексерудi жүзеге асыруға арналған жабдықтары бар үй-жайы (немесе оны жалға алу шарты) бар
Өрескел
7.13
Жеке тұлға Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
Өрескел
7.14
Жеке тұлға психикалық ауруы бойынша денсаулық сақтау органдарында есепте тұрған жоқ
Өрескел

7.15
Физическое лицо не имеет непогашенной или неснятой в установленном законом порядке судимости
Грубое
7.16
Физическое лицо не освобождено от уголовной ответственности за совершения преступления на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
Значительное
Приложение 2
к совместному приказу
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 29 июня 2015 года
№ 465
и Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года
№ 556
Форма
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства за охранной
деятельностью, в отношении юридических лиц, занимающиеся
охранной деятельностью
Государственный орган, назначивший проверку__________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки____________________________________________
(дата, №)
Наименование проверяемого субъекта __________________________________
_____________________________________________________________________
ИИН, БИН проверяемого субъекта_______________________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения_______________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1.
Наличие у руководителя частной охранной организации высшего юридического образования или стажа работы не менее трех лет на командных должностях в Вооруженных Силах, других войсках и воинских формированиях или на руководящих должностях в правоохранительных и специальных органах
2.
Руководитель частной охранной организации является гражданином Республики Казахстан
3.
Наличие у руководителя частной охранной организации свидетельства о прохождении подготовки по специальной программе
4.
Наличие у руководителя частной охранной организации свидетельства о прохождении курсов повышения квалификации по специальной программе
5.
Руководитель частной охранной организации не состоит на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания, алкоголизма или наркомании
6.
Руководитель частной охранной организации не имеет судимости за совершение преступления
7.
Руководитель частной охранной организации не освобожден от уголовной ответственности на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
8.
Руководитель частной охранной организации в отношении которого в течение одного года до принятия на должность охранника за совершение уголовного проступка не выносился обвинительный приговор суда или в течение одного года до принятия на должность охранника не освобождался от уголовной ответственности за совершение уголовного проступка на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан
9.
Руководитель частной охранной организации не привлекался к административной ответственности ранее в течение года до принятия на работу руководителем охранной организации за совершение умышленных административных правонарушений, посягающих на собственность, институты государственной власти, установленный порядок управления, общественный порядок и нравственность
10.
Руководитель частной охранной организации не был уволен менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции
11.
Руководитель частной охранной организации не был уволен менее трех лет назад по отрицательным мотивам с должности охранника частной охранной организации
12.
Руководитель частной охранной организации не моложе 19 лет
13.
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников являются гражданами Республики Казахстан
14.
Возраст работников частной охранной организации, занимающих должности охранников не моложе 19 лет
15.
Наличие у работников частной охранной организации, занимающие должности охранников свидетельства о прохождении подготовки по специальной программе
16.
Наличие у работников частной охранной организации, занимающие должности охранников свидетельства о прохождении курсов повышения квалификации по специальной программе
17.
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников не имеют судимости за совершение преступления
18.
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников годны по состоянию здоровья к занятию охранной деятельности (отсутствуют противопоказания к владению оружием, связанные с нарушением зрения, психическим заболеванием, алкоголизмом или наркоманией)
19.
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников не освобождены от уголовной ответственности на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан;
20.
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников в отношении которых в течение одного года до принятия на должность охранника за совершение уголовного проступка не выносился обвинительный приговор суда или в течение одного года до принятия на должность охранника не освобождался от уголовной ответственности за совершение уголовного проступка на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан
21.
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников, не привлекались к административной ответственности ранее в течение года до принятия на работу охранником за совершение умышленных административных правонарушений, посягающих на собственность, институты государственной власти, установленный порядок управления, общественный порядок и нравственность
22.
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников, не были уволены менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции
23.
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранников, не были уволены менее трех лет назад по отрицательным мотивам с должности охранника частной охранной организации
24.
Работники частной охранной организации, занимающие должности охранника обеспечены документами, удостоверяющими их личность и принадлежность к частной охранной организации
25.

7.15
Жеке тұлғаның заңмен белгіленген тәртіпте өтелмеген немесе алынбаған соттылығы жоқ
Өрескел
7.16
Жеке тұлға Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шектегі мерзiмі өткенге дейiн Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған емес
Елеулі
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 маусымдағы № 465
және Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы № 556
бірлескен бұйрығына 2-қосымша
Нысан
Жеке кәсіпкерлік саласындағы күзет қызметіне, күзет қызметімен
айналысатын заңды тұлғаларға қатысты тексеру парағы
Тексерісті тағайындаған мемлекеттік орган____________________________
_____________________________________________________________________
Тексерісті тағайындау туралы акті ___________________________________
(күні, №)
Тексерілетін субъектінің атауы ______________________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің ЖСН, БСН ___________________________________
_____________________________________________________________________
Орналасқан орнының мекенжайы ________________________________________
Талаптардың тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Жеке күзет ұйымының (оның ішінде филиал мен өкілдік) басшысында жоғары заң білімінің немесе Қарулы Күштерде, басқа әскерлер мен әскери құралымдардағы командалық лауазымдарда немесе құқық қорғау және арнайы органдардағы басшылық лауазымдарда үш жылдан кем емес жұмыс өтілінің болуы
2
Жеке күзет ұйымының басшысы Қазақстан Республикасының азаматы болып табылады
3
Жеке күзет ұйымы басшысында арнайы бағдарлама бойынша даярлықтан өткендігі туралы куәліктің болуы
4
Жеке күзет ұйымы басшысында арнайы бағдарлама бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өткендігі туралы куәліктің болуы
5
Жеке күзет ұйымының басшысы психикалық ауруы, маскүнемдік немесе нашақорлық бойынша денсаулық сақтау органдарының есебінде тұрмайды
6
Жеке күзет ұйымы басшысының қылмыс жасағаны үшін соттылығы жоқ
7
Жеке күзет ұйымының басшысы Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шектегі мерзiмі өткенге дейiн Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған емес
8
Жеке күзет ұйымының басшысына қатысты күзетші лауазымына қабылдағанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін соттың айыптау үкімі шықпаған немесе күзетші лауазымына қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершілктен босатылмаған
9
Жеке күзет ұйымының басшысы күзет ұйымының басшысы ретінде жұмысқа қабылданғанға дейін бір жыл ішінде меншікке, мемлекеттік билік институттарына, басқарудың белгіленген тәртібіне, қоғамдық тәртіпке және адамгершілкке қол сұғатын қасақана әкімшілік құқық бұзушылықтар жасағаны үшін бұрын әкімшілік жауапкершілікке тартылмаған
10
Жеке күзет ұйымының басшысы кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша мемлекеттік, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан жұмыстан босатылмаған
11
Жеке күзет ұйымының басшысы кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша жеке күзет ұйымының күзетшісі лауазымынан босатылмаған
12
Жеке күзет ұйымының басшысы 19 жасқа толған
13
Күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылады
14
Күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері 19 жасқа толған
15
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерінде арнайы бағдарлама бойынша даярлықтан өткені туралы куәліктің болуы
16
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерінде арнайы бағдарлама бойынша біліктілікті арттыру курстарынан өту туралы куәліктің болуы
17
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымы жұмыскерлерінің қылмыс жасағаны үшін соттылығы жоқ
18
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері денсаулық жағдайы бойынша күзет қызметімен айналысуға жарамды (көздің көруінің бұзылуына, психикалық ауруына, маскүнемдік немесе нашақорлыққа байланысты қаруға иелік етуге қарсы көрсетілімдер жоқ)
19
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шектегі мерзiмі өткенге дейiн Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған емес
20
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлеріне қатысты күзетші лауазымына қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін соттың айыптау үкімі шықпаған немесе күзетші лауазымына қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылықты жасағаны үшін Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершілктен босатылмаған
21
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері жұмысқа қабылданғанға дейін бір жыл ішінде меншікке, мемлекеттік билік институттарына, басқарудың белгіленген тәртібіне, қоғамдық тәртіпке және адамгершілкке қол сұғатын қасақана әкімшілік құқық бұзушылықтар жасағаны үшін бұрын әкімшілік жауапкерілікке тартылмаған
22
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша мемлекеттік, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан жұмыстан босатылмаған
23
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша жеке күзет ұйымының күзетшісі лауазымынан босатылмаған
24
Күзетшілер лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері олардың жеке басын және жеке күзет ұйымына қатыстылығын растайтын құжаттармен қамтамасыз етілген
25

Соответствие документа удостоверяющий личность охранников и принадлежность их к частной охранной организации, требованиям установленным приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 140 «Об утверждении формы и образца документа охранника частной охранной организации»
26.
Частной охранной организацией соблюдается письменная форма заключения договоров об оказании охранных услуг
27.
Частной охранной организацией соблюдаются требования об обязательном страховании работников, занимающих должности охранников (наличие документа, подтверждающего о страховании работника, занимающего должность охранника)
28.
Штатная численность охранников частной охранной организации соответствует нормативу, установленному постановлением Правительства Республики Казахстан от 5 апреля 2002 года № 407 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан «Об охранной деятельности»
29.
Работниками частной охранной организации, занимающие должности руководителя и охранника не допущено совершения уголовного правонарушения при исполнении служебных обязанностей
30.
Работниками частной охранной организации, занимающие должности руководителя и охранника не допущено совершения умышленных преступлений вне работы
31.
Частной охранной организацией соблюдаются требования по ношению охранниками специальной одежды
32.
Специальная одежда охранников частной охранной организации соответствует требованиям, установленным приказом Министра внутренних дел от 23 февраля 2015 года № 142 «Об утверждении образцов специальной одежды и порядка ее ношения работниками частной охранной деятельности, занимающих должность охранника»
33.
Охранная организация национальной компании имеет согласование уполномоченного органа по осуществлению контроля за охранной деятельностью на территории Республики Казахстан на право учреждения
34.
Охранные организации, учрежденные национальными компаниями, не имеют права оказывать охранные услуги третьим лицам
35.
Юридические лица и граждане Республики Казахстан не вправе быть одновременно учредителями, участниками и (или) собственниками более чем одной организации, занимающейся охранной деятельностью
36.
Частная охранная организация не может являться дочерним предприятием организации, осуществляющей иную деятельность, кроме охранной. Для учредителя (участника) субъекта данный вид деятельности должен быть основной
37.
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются учредители либо должностные лица организаций, в отношении которых оказываются охранные услуги
38.
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются граждане, имеющие судимость за совершение преступления, а также юридические лица, в составе учредителей (участников) которых имеются указанные лица
39.
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются юридические лица, в отношении которых оказываются охранные услуги, и аффилиированные с ними юридические лица
40.
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются общественные объединения
41.
Учредителями (участниками) частной охранной организации не являются иностранные юридические лица, юридические лица с иностранным участием, иностранцы, а также лица без гражданства либо иметь в доверительном управлении частную охранную организацию
42.
Частная охранная организация имеет помещение, предназначенное для хранения оружия и боеприпасов (либо договор на их хранение в помещениях, отвечающих установленным требованиям), в случае использования им служебного и гражданского оружия
Должностное (ые) лицо (а)
__________ __________ _________________________________________
(должность) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
__________ __________ _________________________________________
(должность)(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Руководитель
проверяемого субъекта
______________________________ ____________________ _________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должность) (подпись)
Приложение 3
к совместному приказу
Министра национальной
экономики
Республики Казахстан
от 29 июня 2015 года
№ 465
и Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 23 июня 2015 года
№ 556
Форма
Проверочный лист
в сфере частного предпринимательства за деятельностью
специализированных учебных центров по подготовке и повышению
квалификации работников, занимающих должность руководителя и
охранника в частной охранной организации,
в отношении юридических лиц, занимающиеся деятельностью
специализированных учебных центров по подготовке и повышению
квалификации работников, занимающих должность руководителя и
охранника в частной охранной организации
Государственный орган, назначивший проверку _________________________
_____________________________________________________________________
Акт о назначении проверки ___________________________________________
(дата, №)
Наименование проверяемого субъекта __________________________________
_____________________________________________________________________
ИИН, БИН проверяемого субъекта ______________________________________
_____________________________________________________________________
Адрес места нахождения ______________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1.
Помещение для проведения занятий, соответствующих санитарным нормам (наличие заключения, выданное уполномоченным органом в сфере санитарно-эпидемиологического благополучия населения)
2.
Наличие стрелкового тира для проведения занятий по огневой подготовке:
для юридических лиц – на праве собственности;
для филиалов – на праве собственности либо договора аренды
3.
Наличие специальных и технических средств, предусмотренных учебными программами и учебными планами
4.
Наличие преподавателей, обладающих соответствующими теоретическими, практическими знаниями и навыками преподавания в области своей профессиональной компетенции, и привлекаемых к процессу обучения специалистов, имеющих опыт работы в области охранной деятельности (копии документов, подтверждающих трудовую деятельность)
5.
Учредителями (участниками), руководителями специализированных учебных центров и их филиалов не могут являться лица, состоящие на учете в органах здравоохранения по поводу психического заболевания, алкоголизма или наркомании
6.
Учредителями (участниками), руководителями специализированных учебных центров и их филиалов не могут являться лица, имеющие судимость за совершения преступления
7.
Учредителями (участниками), руководителями специализированных учебных центров и их филиалов не могут являться лица, освобожденные от уголовной ответственности на основании пунктов 3), 4), 9) 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно – процессуального кодекса Республики Казахстан до истечения срока нижнего предела наказания в виде лишения свободы, предусмотренного соответствующей частью статьи Особенной части Уголовного кодекса Республики Казахстан
8.
Учредителями (участниками), руководителями специализированных учебных центров и их филиалов не могут являться лица, в отношении которых в течении одного года до принятия на должность за совершение уголовного проступка вынесен обвинительный приговор суда или в течении одного года до принятия на должность освобожденные от уголовной ответственности за совершение уголовного проступка на основании пунктов 3), 4), 9), 10) и 12) части первой статьи 35 или статьи 36 Уголовно – процессуального кодекса Республики Казахстан
9.
Учредителями (участниками), руководителями специализированных учебных центров и их филиалов не могут являться лица, привлеченные к административной ответственности ранее в течении года до принятия на работу за совершение умышленных административных правонарушений, посягающих на собственность, институты государственной власти, установленный порядок управления, общественный порядок и нравственность
10..
Учредителями (участниками), руководителями специализированных учебных центров и их филиалов не могут являться лица, уволенные менее трех лет назад по отрицательным мотивам с государственной, воинской службы, из правоохранительных органов, судов и органов юстиции
11.
Учредителями (участниками), руководителями специализированных учебных центров и их филиалов не могут являться лица, уволенные менее трех лет назад по отрицательным мотивам с должности охранника частной охранной организации
12.
Учредителями (участниками), руководителями специализированных учебных центров и их филиалов не являются иностранные юридические лица, юридические лица с иностранным участием, иностранцы, а также лица без гражданства
13.

Күзетшілердің жеке басын және олардың жеке күзет ұйымына қатыстылығын растайтын құжаттың «Жеке күзет ұйымдарының күзетші құжатының нысаны мен үлгісін бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 140 бұйрығымен белгіленген талаптарға сәйкес келуі
26
Жеке күзет ұйымы күзет қызметтерін көрсету туралы шарттарды жасасудың жазбаша нысанын сақтайды
27
Жеке күзет ұйымы күзетшілер лауазымын атқаратын жұмыскерлерді міндетті сақтандыру туралы талаптарды сақтайды (күзетші лауазымын атқаратын жұмыскерлерді сақтандыру туралы растайтын құжаттың болуы)
28
Жеке күзет ұйымы күзетшілерінің штат саны Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 5 сәуірдегі № 407 қаулысымен («Күзет қызметі туралы» Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы») белгіленген нормативке сәйкес келеді
29
Басшы және күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері қызметтік міндеттерін орындау кезінде қылмыстық құқық бұзушылықтар жасауға жол бермеген
30
Басшы және күзетші лауазымын атқаратын жеке күзет ұйымының жұмыскерлері жұмыстан тыс кезде қасақана қылмыстар жасауға жол бермеген
31
Жеке күзет ұйымы күзетшілердің арнайы киімді киюі бойынша талаптарды сақтайды
32
Жеке күзет ұйымы күзетшілерінің арнайы киімі «Жеке күзет ұйымдарының күзетші лауазымындағы қызметкерлерінің арнайы киім үлгілерін және оны киіп жүру қағидаларын бекіту туралы» Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 142 бұйрығымен белгіленген талаптарға сәйкес келеді
33
Ұлттық компанияның күзет ұйымы құрылтайшы құқығын алуға Қазақстан Республикасының аумағында күзет қызметін бақылауды жүзеге асыру жөнінде уәкілетті органмен келіскен
34
Ұлттық компания күзет ұйымының үшінші адамдарға күзет қызметтерін көрсетуге құқығы жоқ
35
Заңды тұлғалардың және Қазақстан Республикасы азаматтарының біруақытта біреуден аса күзет қызметімен айналысатын ұйымның құрылтайшылары, қатысушылары және (немесе) меншік иелері болуға құқығы жоқ
36
Жеке күзет ұйымы күзеттен басқа өзге қызметті жүзеге асыратын ұйымның еншілес кәсіпорны болып табылмайды. Субъектінің құрылтайшысы (қатысушысы) үшін осы қызмет түрі – негізгі
37
Жеке күзет ұйымының құрылтайшысы (қатысушылары) өздеріне қатысты күзет қызметтерін көрсететін құрылтайшылар не болмаса ұйымның лауазымды адамдары болып табылмайды
38
Жеке күзет ұйымының құрылтайшысы (қатысушысы) қылмыс жасағаны үшін соттылығы бар азаматтар, сондай-ақ құрылтайшылардың (қатысушылардың) құрамында көрсетілген адамдар бар заңды тұлғалар болып табылмайды
39
Жеке күзет ұйымының құрылтайшысы (қатысушысы) өздерiне қатысты күзет қызметтерiн көрсететiн заңды тұлғалар және олар аффилиирлеген заңды тұлғалар болып табылмайды
40
Жеке күзет ұйымдарының құрылтайшылары (қатысушылары) қоғамдық бірлестіктер болып табылмайды
41
Жеке күзет ұйымының құрылтайшылары (қатысушылары) шетелдік заңды тұлғалар, шетелдің қатысуымен заңды тұлғалар, шетелдіктер, сондай-ақ азаматтығы жоқ не болмаса сенімгерлік басқаруында жеке күзет ұйымы бар адамдар болып табылмайды
42
Жеке күзет ұйымының қызметтік және азаматтық қаруды пайдаланатын жағдайда қару мен оқ-дәрілерді сақтауға арналған үй-жайы (не болмаса белгіленген талаптарға жауап беретін үй-жайларда оларды сақтауға арналған шарты) бар
Лауазымды адам(дар)________ _____ ___________________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (оның болуы кезінде)
________ _____ ___________________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (оның болуы кезінде
Тексерілетін субъектінің
басшысы            ________ _____ ___________________________________
(лауазымы) (қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (оның болуы кезінде
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 29 маусымдағы № 465
және Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 23 маусымдағы № 556
бірлескен бұйрығына 3-қосымша
Нысан
Жеке кәсіпкерлік саласындағы жеке күзет ұйымында басшы және
күзетші лауазымын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және
біліктілігін арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу
орталықтарының қызметін, жеке күзет ұйымында басшы және күзетші
лауазымын атқаратын жұмыскерлерді даярлау және біліктілігін
арттыру жөніндегі мамандандырылған оқу орталықтарының
қызметімен айналысатын заңды тұлғаларға қатысты
тексеру парағы
Тексерісті тағайындаған мемлекеттік орган____________________________
_____________________________________________________________________
Тексерісті тағайындау туралы акті ___________________________________
(күні, №)
Тексерілетін субъектінің атауы ______________________________________
_____________________________________________________________________
Тексерілетін субъектінің ЖСН, БСН ___________________________________
_____________________________________________________________________
Орналасқан орнының мекенжайы ________________________________________
Талаптардың тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Санитарлық нормаларға сәйкес келетін (халықтың санитариялық-эпидемиологиялық саламаттылығы саласындағы уәкілетті орган берген қорытындының болуы) сабақтар өткізуге арналған үй-жайдың болуы
2
Атыс даярлық бойынша сабақтар өткізуге арналған атыс тирінің болуы:
Заңды тұлғалар үшін – меншік құқығында;
филиалдар үшін – меншік не болмаса жалға алу шарты құқығында
3
Оқу бағдарламалары мен оқу жоспарларында көзделген арнайы және техникалық құралдардың болуы
4
Тиісті теориялық, практикалық білімдері және өзінің кәсіби құзыреті шегінде оқыту қабілеті бар оқытушылардың және күзет қызметі саласында жұмыс тәжірибесі бар оқыту процесіне тартылатын мамандардың болуы (еңбек қызметін растайтын құжаттар көшірмесі)
5
Психикалық ауруы, маскүнемдік немесе нашақорлық бойынша денсаулық сақтау органдарының есебінде тұратын адамдар мамандандырылған оқу орталықтарының және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
6
Қылмыс жасағаны үшін соттылығы бар адамдар мамандандырылған оқу орталықтарының және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
7
Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексiнiң Ерекше бөлiгiндегi баптың тиiстi бөлiгiнде көзделген бас бостандығынан айыру түрiндегi жазаның төменгi шектегі мерзiмі өткенге дейiн Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексі 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған адамдар мамандандырылған оқу орталықтарының және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
8
Оларға қатысты күзетші лауазымына қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін соттың айыптау үкімі шыққан немесе күзетші лауазымына қабылданғанға дейін бір жыл ішінде қылмыстық теріс қылық жасағаны үшін Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексінің 35-бабының бірінші бөлігі 3), 4), 9), 10) және 12) тармақтарының немесе 36-бабының негізінде қылмыстық жауапкершіліктен босатылған адамдар мамандандырылған оқу орталықтарының және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
9
Жұмысқа қабылданғанға дейін бір жыл ішінде меншікке, мемлекеттік билік институттарына, басқарудың белгіленген тәртібіне, қоғамдық тәртіпке және адамгершілкке қол сұғатын қасақана әкімшілік құқық бұзушылықтарды жасағаны үшін бұрын әкімшілік жауапкершілкке тартылған адамдар мамандандырылған оқу орталықтарының және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
10
Кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша мемлекеттік, әскери қызметтен, құқық қорғау органдарынан, соттардан және әділет органдарынан жұмыстан босатылған адамдар мамандандырылған оқу орталықтарының және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
11
Кемінде үш жыл бұрын теріс себептер бойынша жеке күзет ұйымының күзетшісі лауазымынан босатылған адамдар мамандандырылған оқу орталықтарының және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
12
Шетелдік заңды тұлғалар, шетелдік қатысумен заңды тұлғалар, шетелдіктер, сондай-ақ азаматтығы жоқ адамдар мамандандырылған оқу орталықтарының және олардың филиалдарының құрылтайшылары (қатысушылары), басшылары бола алмайды
13

1. Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2011 года № 131 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 11 апреля 2011 года № 101 «Об утверждении форм проверочных листов субъектов в сфере частного предпринимательства осуществляющих деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, за исключением деятельности при выполнении строительно-монтажных работ, за охранной деятельностью, а также за деятельностью физических и юридических лиц, занятых в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, с хранением и использованием взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, ядовитых веществ, множительно-копировальной техники цветного изображения и штемпельно-граверных предприятий» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 26 апреля 2011 года за № 6917, опубликованный в газете «Казахстанская правда» от 7 июня 2011 г., № 179 (26600);
2. Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 мая 2013 года № 359 и Первого заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра регионального развития Республики Казахстан от 27 июня 2013 года № 113/НҚ «Об утверждении критериев оценки степени риска в сфере частного предпринимательства в области деятельности по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, охранной деятельности, оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением и внесении изменений в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2011 года № 131 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 11 апреля 2011 года № 101 «Об утверждении форм проверочных листов субъектов в сфере частного предпринимательства осуществляющих деятельность по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, за исключением деятельности при выполнении строительно-монтажных работ, за охранной деятельностью, а также за деятельностью физических и юридических лиц, занятых в сфере оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, с хранением и использованием взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением, ядовитых веществ, множительно-копировальной техники цветного изображения и штемпельно-граверных предприятий» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 5 августа 2013 года за № 8592, опубликованный в газете «Казахстанской правде» от 20 ноября 2013 года № 319 (27593);

1. «Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және техникалық қызмет көрсету, күзет қызметі, сондай-ақ азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, жарылғыш заттар, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасалған бұйымдардың айналымы бойынша қызметіне жеке кәсіпкерлік саласында тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 28 наурыздағы № 131 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2011 жылғы 11 сәуірдегі № 101 бірлескен бұйрығы (нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2011 жылғы 26 сәуірдегі № 6917 тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінің 2011 жылғы 24 мамырдағы № 215-216 (26614) нөмірінде жарияланған);
2. «Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету, күзет қызметі, азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, жарылғыш заттар, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасалған бұйымдардың айналымы саласында тәуекел дәрежесін бағалау критерийлерін бекіту туралы және "Жеке кәсіпкерлік саласында құрылыс-монтаждау жұмысын орындау кезіндегі қызметті қоспағанда, күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызмет көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыратын, күзет қызметі субъектілерін, сондай-ақ азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасалған бұйымдардың айналымы саласында жұмыспен қамтылған, жарылғыш және улы заттарды қолданатын, сақтайтын жеке және заңды тұлғалардың, түрлі-түсті бейнелі көбейткіш-көшіргіш техниканың, сондай-ақ штемпельдік-гравюралық кәсіпорындардың қызметін тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 28 наурыздағы № 131 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2011 жылғы 11 сәуірдегі № 101 бірлескен бұйрығына өзгерістер енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 29 мамырдағы № 359 және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің бірінші орынбасары - Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2013 жылғы 27 маусымдағы № 113/НҚ бірлескен бұйрығы (нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2013 жылғы 5 тамыздағы № 8592 тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінің 2013 жылғы 20 қарашадағы № 257 (28196) нөмірінде жарияланған);

3. Совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 сентября 2014 года № 625 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 3 октября 2014 года № 42 «О внесении изменения в совместный приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 28 марта 2011 года № 131 и Министра экономического развития и торговли Республики Казахстан от 11 апреля 2011 года № 101 «Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства за деятельностью по монтажу, наладке и техническому обслуживанию средств охранной сигнализации, охранной деятельностью, а также оборотом гражданского и служебного оружия и патронов к нему, взрывчатых веществ, гражданских пиротехнических веществ и изделий с их применением» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 6 ноября 2014 года за № 9861, опубликованный в газете «Казахстанская правда» 26 февраля 2015 г. № 38 (27914).

3. «Күзет сигнализациясы құралдарын монтаждау, ретке келтіру және оларға техникалық қызметіне, күзет қызметіне, сондай-ақ азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының, жарылғыш заттар, азаматтық пиротехникалық заттар мен оларды қолданып жасалған бұйымдардың айналымына жеке жеке кәсіпкерлік саласында тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2011 жылғы 28 наурыздағы № 131 және Қазақстан Республикасы Экономикалық даму және сауда министрінің 2011 жылғы 11 сәуірдегі № 101 бірлескен бұйрығына өзгеріс енгізу туралы» Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 20 қыркүйектегі № 625 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2014 жылғы 3 қазандағы № 42 бірлескен бұйрығы (нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 6 қарашадағы № 9861 тіркелген, «Егемен Қазақстан» газетінің 2015 жылғы 26 ақпандағы № 38 (28516) нөмірінде жарияланған).