Об утверждении форм и Правил представления производителями биотоплива отчетов в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, необходимых для осуществления мониторинга производства биотоплива
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 9 июля 2015 года № 4-4/631. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 сентября 2015 года № 12107.
Сноска. Заголовок в редакции приказа и.о. Министра сельского хозяйства РК от 06.12.2019 № 426 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 13-2) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота биотоплива" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 26.01.2023 № 35 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) форму отчета об объеме реализованного сырья согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму отчета об объеме произведенного биотоплива согласно приложению 1-1 к настоящему приказу;
3) форму отчета о приходе биотоплива от других поставщиков согласно приложению 1-2 к настоящему приказу;
4) Правила представления производителями биотоплива отчетов в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, необходимых для осуществления мониторинга производства биотоплива согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 26.01.2023 № 35 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.

Биоотын өндірушілердің биоотын өндірісінің мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті есептер ұсыну нысандары мен оларды облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 9 шілдедегі № 4-4/631 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 25 қыркүйекте № 12107 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 06.12.2019 № 426 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Биоотын өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 13-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.01.2023 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) өткізілген шикізат көлемі туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес;
2) өндірілген биоотынның көлемі туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 1-1-қосымшаға сәйкес;
3) басқа жеткізушілерден биоотынның келуі туралы есеп нысаны осы бұйрыққа 1-2-қосымшаға сәйкес;
4) Биоотын өндірушілердің биоотын өндірісінің мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті есептерді облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына ұсыну қағидалары осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.01.2023 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
__________ А. Исекешев
21 июля 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_______________ Б. Султанов
26 августа 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев
21 августа 2015 года
Приложение 1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 июля 2015 года № 4-4/631
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет об объеме реализованного сырья

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_____________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 21 шілде
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_____________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы 26 тамыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_____________ Е. Досаев
2015 жылғы 21 тамыз
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2015 жылғы
9 шілдедегі № 4-4/631
бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Өткізілген шикізат көлемі туралы есеп

Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 26.01.2023 № 35 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: форма № ОРС-1
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ____ квартал ____ года
Круг лиц, представляющих информацию: производители биотоплива
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
№ п/п
Вид сырья согласно коду товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Поступило сырья, тонн
Собственное выращенное пищевое сырье, использованное в производстве биотоплива
Наименование поставщика пищевого сырья, место происхождения (область, район)
Дата, номер договора по поставке пищевого сырья
Использованные остатки, тонн
Переработано сырья, тонн
Порча, утрата сырья, тонн
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Итого
Наименование _____________________ Адрес _________________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты _______________________
Бизнес-идентификационный номер __________________________________
Главный бухгалтер
______________________________________________       __________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
"__" __________ 20__ года
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________       __________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
"__" __________ 20__ года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет об объеме
реализованного сырья"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об объеме реализованного сырья"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об объеме реализованного сырья" (далее – Форма).
2. Форма заполняется производителем биотоплива.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, главным бухгалтером производителя биотоплива.
4. Форма представляется производителем биотоплива в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, ежеквартально, до 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается номер по порядку.
7. В графе 2 указывается вид сырья согласно коду товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза. Для пшеницы дополнительно указываются класс пшеницы, номер и дата документа по оценке соответствия в области технического регулирования на данную партию пшеницы.

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.01.2023 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: нысан № ОРС-1нысаны
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: ____ тоқсан ____ жыл
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: биоотын өндірушілер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейін
№ р/с
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының кодына сәйкес шикізат түрі
Шикiзаттың келiп түскенi, тонна
Биоотын өндiрiсiнде пайдаланылған өзi өсiрген тамақ шикiзаты
Тамақ шикiзатын жеткiзушiнiң атауы, орналасқан жерi (облыс, аудан)
Тамақ шикiзатын жеткiзу шартының күнi, нөмiрi
Қолданылған қалдықтар, тонна
Қайта өңделген шикiзат, тонна
Шикiзаттың бүлiнгенi, жоғалғаны, тонна
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Жиыны
Атауы _____________________ Мекенжайы ________________________
Телефоны ________________________
Электрондық почтасы _______________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі _________________________________
Бас бухгалтер ___________________________________ __________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі қолы
20__ жылғы "__" __________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
___________________________________________ __________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі қолы
20__ жылғы "__" __________
"Өткізілген шикізат көлемі
туралы есеп" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанға қосымша
"Өткізілген шикізат көлемі туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсіндірме "Өткізілген шикізат көлемі туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды биоотын өндіруші толтырады.
3. Нысанға биоотын өндірушінің басшысы не оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер қол қояды.
4. Нысанды биоотын өндіруші облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күніне дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. 1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының кодына сәйкес шикізат түрі көрсетіледі. Бидай үшін бидайдың осы партиясына техникалық реттеу саласындағы сәйкестікті бағалау жөніндегі құжаттың нөмірі мен күні қосымша көрсетіледі.

8. В графе 3 указывается общий объем поступившего сырья, в тоннах.
9. В графе 4 указывается количество собственного выращенного пищевого сырья, использованного в производстве биотоплива, в случае, если предусматривается его выращивание.
10. В графе 5 указываются наименование поставщика пищевого сырья, место происхождения (область, район).
11. В графе 6 указываются дата, номер договора поставки пищевого сырья.
12. В графе 7 указываются использованные остатки, в тоннах.
13. В графе 8 указывается количество переработанного сырья, в тоннах.
14. В графе 9 указывается количество испорченного, утраченного сырья, в тоннах.
Приложение 1-1 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 июля 2015 года № 4-4/631
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет об объеме произведенного биотоплива

8. 3-бағанда шикізаттың түсімі тоннамен көрсетіледі.
9. 4-бағанда, егер оны өсіру көзделген жағдайда, биоотын өндірісінде пайдаланылған, өздерінде өсірілген тамақ шикізатының мөлшері көрсетіледі.
10. 5-бағанда тамақ шикізатын жеткізушінің атауы, шыққан жері (облысы, ауданы) көрсетіледі.
11. 6-бағанда тамақ шикізатын жеткізу шартының күні, нөмірі көрсетіледі.
12. 7-бағанда қолданылған қалдықтар тоннамен көрсетіледі.
13. 8-бағанда өңделген шикізаттың саны тоннамен көрсетіледі.
14. 9-бағанда бүлінген, жоғалған шикізаттың саны тоннамен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2015 жылғы
9 шілдедегі № 4-4/631
бұйрығына
1-1-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған
Өндірілген биоотын көлемі туралы есеп

Сноска. Приказ дополнен приложением 1-1 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.01.2023 № 35 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: форма № ОПБ-2
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ____ квартал ____ года
Круг лиц, представляющих информацию: производители биотоплива
Срок представления формы административных данных: ежеквартально, до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
п/п
Персональный идентификационный номер- код биотоплива
Реализовано производителем, тонн
Порча, утрата, литров
Возврат биотоплива,литров
всего
лицам по производству биотоплива
на компаундирование нефтепродуктов
на производство продукции химической и связанных с ней отраслей промышленности
использовано на собственные производственные нужды
на экспорт
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
итого
Наименование _______________________ Адрес ______________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты _______________________
Бизнес-идентификационный номер__________________________________
Главный бухгалтер ________________________________       _______________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)       подпись
"__" __________ 20__ года
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
______________________________________________       __________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
"__" __________ 20__ года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет об объеме
произведенного биотоплива"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об объеме произведенного биотоплива"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет об объеме произведенного биотоплива" (далее – Форма).
2. Форма заполняется производителем биотоплива.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, главным бухгалтером производителя биотоплива.
4. Форма представляется производителем биотоплива в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, ежеквартально, до 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается номер по порядку.
7. В графе 2 указывается персональный идентификационный номер-код биотоплива.
8. В графе 3 указывается общее количество, реализованного биотоплива (графа 3 = графа 4 + графа 5 + графа 6 + графа 7 + графа 8), в литрах.

Ескерту. Бұйрық 1-1-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.01.2023 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № ОПБ-2 нысаны
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: ____ тоқсан ____ жыл
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: биоотын өндірушілер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейін
р/с
Дербес сәйкестендіру нөмірі - биоотын коды
Өндiрушiнiң өткізгені, тонна
Бүлiнгенi, жоғалғаны, литр
Өнiмдi қайтару, литр
Барлығы
Биоотын өндiретін тұлғаларға
мұнай өнiмдерiн компаундирлеуге
химия және онымен байланысты өнеркәсіп салаларының өнімдерін өндіруге
өзінің өндiрiстiк мұқтаждықтарына пайдаланылғаны
экспортқа
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны
Атауы _____________________ Мекенжайы _________________________
Телефоны ________________________
Электрондық почтасы _______________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі _________________________________
Бас бухгалтер ____________________________________ __________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі қолы
20__ жылғы "__" __________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
_____________________________________________ __________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі қолы
20__ жылғы "__" __________
Қосымша "өндірілген биоотын
көлемі туралы есеп" әкімшілік
деректерін жинауға арналған
нысанда
"Өндірілген биоотын көлемі туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме "Өндірілген биоотын көлемі туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды биоотын өндіруші толтырады.
3. Нысанға биоотын өндірушінің басшысы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтер қол қояды.
4. Нысанды биоотын өндіруші облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күніне дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. 1-бағанда реті бойынша нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда дербес сәйкестендіру нөмірі-биоотын коды көрсетіледі.
8. 3-бағанда өткізілген биоотынның жалпы саны (3-баған = 4-баған + 5-баған + 6-баған + 7-баған+ 8-баған) литрмен көрсетіледі.

9. В графе 4 указывается количество биотоплива, реализованного лицам по производству биотоплива, в литрах.
10. В графе 5 указывается количество биотоплива, реализованного на компаундирование нефтепродуктов, в литрах.
11. В графе 6 указывается количество биотоплива, реализованного на производство продукции химической и связанных с ней отраслей промышленности, в литрах.
12. В графе 7 указывается количество биотоплива, использованного на собственные производственные нужды, в литрах.
13. В графе 8 указывается количество биотоплива, реализованного на экспорт, в литрах.
14. В графе 9 указывается количество испорченного, утраченного биотоплива производителем, в литрах.
15. В графе 10 указывается количество возвращенного биотоплива производителю, в литрах.
Приложение 1-2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 июля 2015 года № 4-4/631
Форма, предназначенная для
сбора административных
данных
Представляется: в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе: www.gov.kz
Отчет о приходе биотоплива от других поставщиков

9. 4-бағанда биоотын өндіретін тұлғаларға өткізілген биоотынның мөлшері литрмен көрсетіледі.
10. 5-бағанда мұнай өнімдерін компаундирлеуге өткізілген биоотынның мөлшері литрмен көрсетіледі.
11. 6-бағанда химия және онымен байланысты өнеркәсіп өнімдерін өндіруге өткізілген биоотын мөлшері литрмен көрсетіледі.
12. 7-бағанда меншікті өндірістік мұқтаждарға пайдаланылған биоотын мөлшері литрмен көрсетіледі.
13. 8-бағанда экспортқа өткізілген биоотынның мөлшері литрмен көрсетіледі.
14. 9-бағанда өндіруші бүлдірген, жоғалтқан биоотынның мөлшері литрмен көрсетіледі.
15. 10-бағанда өндірушіге қайтарылған биоотынның мөлшері, литрмен көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2015 жылғы
9 шілдедегі № 4-4/631
бұйрығына
1-2-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Ұсынылады: облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына
Әкімшілік деректер нысаны www.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
Басқа жеткізушілерден биоотынның келуі туралы есеп

Сноска. Приказ дополнен приложением 1-2 в соответствии с приказом Министра сельского хозяйства РК от 26.01.2023 № 35 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Индекс формы административных данных: форма № ПБП-2
Периодичность: ежеквартально
Отчетный период: ____ квартал ____ года
Круг лиц, представляющих информацию: производитель биотоплива
Срок предоставления формы административных данных: ежеквартально, до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом
№ п/п
Тип поставки
Цель поставки биотоплива
Сведения о поставщике
Объем поставленной продукции, литров
Код бюджетной классификации
Код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза
Номер декларации на товары
Дата декларации на товары
индивидуальный идентификационный номер/ бизнес-идентификационный номер
наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого:
Наименование_________________________Адрес___________________
Телефон ________________________
Адрес электронной почты _______________________
Бизнес-идентификационный номер ______________________________
Главный бухгалтер ________________________________       ____________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
"__" __________ 20__ года
Руководитель или лицо, исполняющее его обязанности
___________________________________________       _________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись,
"__" __________ 20__ года
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных
данных "Отчет о приходе
биотоплива от других
поставщиков"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о приходе биотоплива от других поставщиков"
Глава 1. Общие положения
1. Настоящее пояснение определяет единые требования по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о приходе биотоплива от других поставщиков" (далее – Форма).
2. Форма заполняется производителем биотоплива.
3. Форма подписывается руководителем, либо лицом, исполняющим его обязанности, главным бухгалтером производителя биотоплива.
4. Форма представляется производителем биотоплива в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, ежеквартально, до 20 (двадцатого) числа месяца, следующего за отчетным кварталом.
5. Форма заполняется на казахском и русском языках.
Глава 2. Пояснение по заполнению Формы
6. В графе 1 указывается порядковый номер строки.
7. В графе 2 указывается тип поставки биотоплива (импорт, поставки внутреннего рынка).

Ескерту. Бұйрық 1-2-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.01.2023 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: № ПБП-2 нысаны
Жиілігі: тоқсан сайын
Есепті кезең: ____ тоқсан ____ жыл
Ақпаратты ұсынатын адамдар тобы: биоотын өндірушілер
Әкімшілік деректер нысанын ұсыну мерзімі: тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-күніне дейін
№ р/с
Жеткiзу түрi
Жеткiзу мақсаты
Жеткiзушi туралы мәлiмет
Жеткiзілген өнiм көлемi, литр
Бюджеттік сыныптама коды
Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды
Тауарларға арналған декларация нөмірі №
Тауарларға арналған декларация күнi
Жеке сәйкестендіру нөмірі/Бизнес сәйкестендіру нөмірі
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Жиыны:
Атауы _____________________ Мекенжайы __________________________
Телефоны ________________________
Электрондық почтасы _______________________
Бизнес сәйкестендіру нөмірі _________________________________
Бас бухгалтер _____________________________________ ___________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі қолы
20__ жылғы "__" __________
Басшы немесе оның міндетін атқарушы тұлға
____________________________________________ ___________________
аты, әкесінің аты (бар болса), тегі қолы
20__ жылғы "__" __________
"Басқа жеткізушілерден
биоотынның келуі туралы есеп"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Басқа жеткізушілерден биоотынның келуі туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсініктеме
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы түсініктеме (бұдан әрі – түсініктеме) "Басқа жеткізушілерден биоотынның келуі туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды (бұдан әрі – нысан) толтыру бойынша бірыңғай талаптарды айқындайды.
2. Нысанды биоотын өндіруші толтырады.
3. Нысанға биоотын өндірушінің басшы немесе оның міндетін атқарушы адам, бас бухгалтері қол қояды.
4. Нысанды биоотын өндіруші облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20 (жиырмасыншы) күніне дейін ұсынады.
5. Нысан қазақ және орыс тілдерінде толтырылады.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсініктеме
6. 1-бағанда жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
7. 2-бағанда биоотынды жеткізу түрі (импорт, ішкі нарықты жеткізу) көрсетіледі.

8. В графе 3 указываются цель поставки биотоплива (для переработки в другие виды биотоплива, для технических нужд, возврат ранее поставленной продукции).
9. В графе 4 указывается индивидуальный идентификационный номер / бизнес-идентификационный номер поставщика биотоплива.
10. В графе 5 указывается наименование поставщика биотоплива.
11. В графе 6 указывается объем поставленного поставщиком в течение отчетного периода биотоплива, как импортного, так и внутреннего производства, в литрах.
12. В графе 7 указывается код бюджетной классификации.
13. В графе 8 указывается код товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности Евразийского экономического союза, присваиваемый товару при пересечении таможенной границы Евразийского экономического союза. Графа заполняется при условии, что поставленное биотопливо является импортом.
14. В графе 9 указывается номер декларации на товары (далее – ДТ) к ввозимому биотопливу. Графа заполняется при условии, что поставленное биотопливо является импортом.
15. В графе 10 указывается дата оформления ДТ к ввозимому биотопливу. Графа заполняется при условии, что поставленное биотопливо является импортом.
Приложение 2 к приказу
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 9 июля 2015 года № 4-4/631
Правила представления производителями биотоплива отчетов в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, необходимых для осуществления мониторинга производства биотоплива
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 26.01.2023 № 35 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила представления производителями биотоплива отчетов в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, необходимых для осуществления мониторинга производства биотоплива (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 13-2) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании производства и оборота биотоплива" и подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" и определяют порядок представления производителями биотоплива отчетов в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, необходимых для осуществления мониторинга производства биотоплива.
2. Производители биотоплива представляют отчеты в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, необходимых для осуществления мониторинга производства биотоплива, по формам согласно приложению 1 к настоящему приказу (далее – отчеты по производству биотоплива).

8. 3-бағанда биоотынды жеткізу мақсаты (биоотынның басқа түрлеріне қайта өңдеу үшін, техникалық қажеттіліктер үшін, бұрын жеткізілген өнімді қайтару)көрсетіледі.
9. 4-бағанда биоотын жеткізушінің жеке сәйкестендіру нөмірі / бизнес-сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
10. 5 бағанда биоотын берушінің атауы көрсетіледі.
11. 6-бағанда импорттық және ішкі өндірістің есепті кезеңі ішінде жеткізуші жеткізген биоотынның көлемі литрмен көрсетіледі.
12. 7-бағанда бюджеттік сыныптаманың коды көрсетіледі.
13. 8-бағанда Еуразиялық экономикалық одақтың кедендік шекарасын кесіп өткен кезде тауарға берілетін Еуразиялық экономикалық одақтың сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының коды көрсетіледі. Баған жеткізілген биоотын импорт болған жағдайда толтырылады.
14. 9-бағанда әкелінетін биоотынға тауарларға арналған декларацияның (бұдан әрі – ТД) нөмірі көрсетіледі. Баған жеткізілген биоотын импорт болған жағдайда толтырылады.
15. 10-бағанда әкелінетін биоотынға ТД ресімделген күні көрсетіледі. Баған жеткізілген биоотын импорт болған жағдайда толтырылады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің 2015 жылғы
9 шілдедегі № 4-4/631
бұйрығына
2-қосымша
Биоотын өндірушілердің биоотын өндірісінің мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті есептерді облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына ұсыну қағидалары
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 26.01.2023 № 35 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1 тарау. Жалпы ережелер
1 Осы Биоотын өндірушілердің биоотын өндірісінің мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті есептерді облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Биоотын өндірісі мен айналымын мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 13-2) тармақшасына және "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес әзірленді және биоотын өндірушілердің облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына қажетті есептерді ұсыну тәртібін айқындайды.
2. Биоотын өндірушілер облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нысандар бойынша биоотын өндірісінің мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті есептерді (бұдан әрі – биоотын өндірісі бойынша есептер) ұсынады.

3. По результатам мониторинга представленных отчетов по производству биотоплива местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы представляет в уполномоченный орган в области производства биотоплива аналитическую информацию по итогам года.
Глава 2. Порядок представления производителями биотоплива отчетов в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы, необходимых для осуществления мониторинга производства биотоплива
4. При составлении отчетов по производству биотоплива не допускаются исправления, подчистки и помарки.
5. Отчеты по производству биотоплива направляются производителями биотоплива посредством информационной системы, по почте заказным письмом с уведомлением о вручении, либо вносятся нарочно в службу документационного обеспечения местного исполнительного органа области, города республиканского значения и столицы.
6. Отчеты по производству биотоплива представляются в местный исполнительный орган области, города республиканского значения и столицы ежеквартально до 20 числа месяца, следующего за отчетным кварталом.

3. Ұсынылған есептерді мониторингтеу нәтижелері бойынша облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органы биоотын өндірісі саласындағы уәкілетті органға жыл қорытындысы бойынша талдамалық ақпарат ұсынады.
2-тарау. Биоотын өндірушілердің облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына биоотын өндірісінің мониторингін жүзеге асыру үшін қажетті есептерді ұсыну тәртібі
4. Биоотын өндірісі туралы есептерді жасау кезінде түзетуге, өшіруге және тазалауға жол берілмейді.
5. Биоотын өндіру жөніндегі есептерді биоотын өндірушілер ақпараттық жүйе, тапсырылғаны туралы хабарламасы бар тапсырыс хатпен почта арқылы жібереді не облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органының құжаттамалық қамтамасыз ету қызметіне қолма-қол енгізеді.
6. Биоотын өндірісі бойынша есептер облыстың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органына тоқсан сайын, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 20-на дейін ұсынылады.