О внесении изменений в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 11 ноября 2015 года № 909. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 января 2016 года № 12855. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 26 июня 2018 года № 478.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 26.06.2018 № 478 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 43-1 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в некоторые приказы Министра внутренних дел Республики Казахстан следующие изменения:
1) приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 910 "Об утверждении Правил проведения профилактических работ по пожарной безопасности и ликвидации последствий пожаров на метрополитене" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10155, опубликованный в газетах "Казахстанская правда" от 19 мая 2015 года № 91 (27967), "Егемен Қазақстан" от 19 мая 2015 года № 91 (28569)):
в Правилах проведения профилактических работ по пожарной безопасности и ликвидации последствий пожаров на метрополитене, утвержденных указанным приказом:
в пункт 4 внесены изменения в текст на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
в подпункт 8) пункта 22 внесены изменения в текст на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
2) приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 911 "Об утверждении Правил проведения профилактических работ по пожарной безопасности и ликвидации последствий пожаров на железнодорожном, воздушном транспорте" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10154, опубликованный в газете "Казахстанская правда" от 19 мая 2015 года № 91 (27967), "Егемен Қазақстан" 19 мая 2015 года № 91 (28569)):
в Правилах проведения профилактических работ по пожарной безопасности и ликвидации последствий пожаров на железнодорожном транспорте, утвержденных указанным приказом:
в пункты 26 и 27 внесены изменения в текст на государственном языке, текст на русском языке не меняется;
приложение 3 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Петров В.В.) обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа, его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в эталонном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 11 қарашадағы № 909 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 12 қаңтарда № 12855 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 26 маусымдағы № 478 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 26.06.2018 № 478 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 43-1-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің кейбір бұйрықтарына мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Метрополитенде өрт қауіпсіздігі бойынша профилактикалық жұмыстар жүргізу және өрт салдарын жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 910 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10155 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінің 2015 жылғы 19 мамырдағы № 91 (27967), "Егемен Қазақстан" газетінің 2015 жылғы 19 мамырдағы № 91 (28569) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Метрополитенде өрт қауіпсіздігі бойынша профилактикалық жұмыстар жүргізу және өрт салдарын жою қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Метрополитеннің жылжымалы құрамы мен объектілерінің өрт қауіпсіздігін қамтамасыз етудің негізгі нысаны өрттердің туындау қаупіне ықпал ететін себептерді уақтылы анықтау және жою мақсатында жүргізілетін профилактикалық жұмыс болып табылады.
Профилактикалық жұмыс жоспарлы зерттеу, үнемі бақылау қарап-тексеру, өрт қауіпсіздігі талаптарын сақтау, сондай-ақ өрт қауіпсіздігі саласындағы бақылау жөніндегі мемлекеттік инспекторлардың ұйғарымдарын орындауды бақылау тұрғысына күн сайынғы бақылау жиынтығын білдіреді.";
22-тармақтың 8-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"8) жолаушыларды тасымалдауға шектеу (карантин) қою;";
2) "Теміржол, әуе көлігінде өрт қауіпсіздігі бойынша профилактикалық жұмыстар жүргізу және өрт салдарын жою қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 911 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10154 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінің 2015 жылғы 19 мамырдағы № 91 (27967), "Егемен Қазақстан" газетінің 2015 жылғы 19 мамырдағы № 91 (28569) санында жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Теміржол көлігінде өрт қауіпсіздігі бойынша профилактикалық жұмыстар жүргізу және өрт салдарын жою қағидаларында:
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. МЕӨҚҚ лауазымды адамы егжей-тегжейлі немесе бақылау қарап-тексеруді жүргізудің басталуы туралы қарап-тексеру басталғанға дейін күнтізбелік 10 күн бұрын объектінің әкімшілігіне жүргізу мерзімін көрсете отырып, жазбаша түрде хабарлауы тиіс.";
27-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"27. Өрт қауіпсіздігі талаптарының сақталуы тұрғысына объектілерді қарап-тексеруді сол лауазымды адамдар немесе өрт-техникалық қарап-тексеру жүргізу тапсырмасында көрсетілген адам жүргізеді. Қарап-тексеру объект басшысының немесе ол бөлген объекті әкімшілігі өкілдерінің қатысуымен жүргізіледі, сондай-ақ қарап-тексеруге объектінің мамандары (технологтар, энергетиктер), ӨТК мүшелері мен ӨҚЕҚ бастығы тартылуы мүмкін.";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті (В.В. Петров) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттiк тiркегеннен кейін күнтiзбелiк он күн iшiнде оны мерзiмдi баспа басылымдарында және "Әдiлет" ақпараттық-құқықтық жүйесiнде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттiк тiркегеннен кейін күнтiзбелiк он күн iшiнде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан Божко В.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
________ А. Исекешев
8 декабря 2015 год
"СОГЛАСОВАН"
Аким города Алматы
__________ Б. Байбек
16 ноября 2015 год
Приложение
к приказу Министра внутренних
дел Республики Казахстан
от 11 ноября 2015 года № 909
Приложение 3
к Правилам проведения
профилактических работ по пожарной
безопасности и ликвидации последствий
пожаров на железнодорожном транспорте
Наименование подразделения отраслевой противопожарной службы
А К Т №___ пожарно-технического обследования
Комиссией в составе:________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(указываются должность, Ф.И.О. членов комиссии)
"__"_____20___ года произведено пожарно-техническое обследование ____
_____________________________________________________________________
(объект обследования, должность и Ф.И.О. работника НГПС)
_____________________________________________________________________
совместно ___________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. представителей объекта)
В целях устранения выявленных при проверке нарушений норм и
правил пожарной безопасности в соответствии с Законом Республики
Казахстан от 11 апреля 2014 года "О гражданской защите" и Правил
проведения профилактических работ по пожарной безопасности и
ликвидации последствий пожаров на железнодорожном транспорте,
руководителю объекта следует выполнить следующие мероприятия:
№ п/п
Наименование мероприятия
Срок исполнения
Отметка о выполнении
1
2
3
4
При несогласии с предложенными мероприятиями Вы можете
обжаловать Акт в вышестоящий орган НГПС.
Подписи членов комиссии: _____________________
_____________________
_____________________
Акт для исполнения получил:
__________________________________ __________________________
(подпись руководителя объекта) (Ф.И.О. работника НГПС)
Результаты контрольных обследований
Дата обследования
невыполненных мероприятий
Кто проводил обследование (должность, Ф.И.О., подпись)
Кто ознакомлен (должность, Ф.И.О. подпись)

4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгiнiң интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметті ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары В.К. Божкоға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
______________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 8 желтоқсан
"КЕЛІСІЛДІ"
Алматы қаласының әкімі
______________ Б. Байбек
2015 жылғы 16 қараша
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 11 қарашадағы
№ 909 бұйрығына
қосымша
Теміржол көлігінде өрт қауіпсіздігі
бойынша профилактикалық жұмыстар
жүргізу және өрттердің салдарын
жою қағидаларына
3-қосымша
Салалық өртке қарсы қызмет бөлімшесінің атауы
Өрт техникалық зерттеудің №___ А К Т І С І
Мынадай құрамдағы комиссия: _________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(комиссия мүшелерінің лауазымы, Т.А.Ә. көрсетіледі)
20___жылғы "__"________бірлесіп ____________________________________
_____________________________________________________________________
(объекті өкілдерінің лауазымы,Т.А.Ә.)
_____________________________________________________________________
(зерттеу объектісі, МӨҚҚ қызметкерінің лауазымы және Т.А.Ә.)
___________________________________ өрт техникалық зерттеу жүргізді.
Тексеру барысында анықталған өрт қауіпсіздігі нормалары мен қағидаларының талаптарын бұзушылықты жою мақсатында "Азаматтық қорғау туралы" 2014 жылғы 11 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына және Теміржол көлігінде өрт қауіпсіздігі және өрттің салдарын жою бойынша профилактикалық жұмыстар жүргізу қағидаларына сәйкес объект басшысы мынадай іс-шараларды орындауы тиіс:
Р/с
Іс-шаралар атауы
Орындау мерзімі
Орындау туралы белгі
1
2
3
4
Ұсынылған іс-шаралармен келіспеген жағдайда, Сіз жоғарғы тұрған МӨҚҚ органына шағымдана аласыз.
Комиссия мүшелерінің қолы: _____________________
_____________________
_____________________
Орындау үшін актіні алдым:
______________________________ __________________________
(объект басшысының қолы) (МӨҚҚ қызметкерінің қолы)
Бақылау зерттеулерінің нәтижесі
Зерттеу күні
Орындалмаған іс-шаралар №
Тексеруді кім жүргізді (лауазымы, Т.А.Ә., қолы)
Кім таныстырылды (лауазымы, Т.А.Ә., қолы)