О внесении изменений в постановление акимата Акмолинской области от 24 сентября 2014 года № А-8/457 "Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Акмолинской области"
Постановление акимата Акмолинской области от 20 апреля 2015 года № А-4/170. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 апреля 2015 года № 4775. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17 мая 2016 года № А-6/219
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 17.05.2016 № А-6/219 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении положения о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Акмолинской области" от 24 сентября 2014 года № А-8/457 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4430, опубликовано 18 ноября 2014 года в газетах "Акмолинская правда" и "Арқа ажары") следующие изменения:
в положении о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Акмолинской области", утвержденном указанным постановлением:
пункт 13 изложить в новой редакции:
"13. Миссия: реализация государственной политики в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства на территории области.";
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Функции:
1) обеспечение организации мероприятий по сохранению и надлежащей эксплуатации жилищного фонда;
2) рассмотрение инвестиционных программ (проектов) субъектов естественных монополий, являющихся государственными коммунальными предприятиями;
3) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
4) осуществление контроля за соблюдением требований безопасной эксплуатации газопотребляющих систем и газового оборудования бытовых и коммунально-бытовых потребителей;
5) представление в уполномоченный орган прогноз потребления сжиженного нефтяного газа на территории области;
6) представление в уполномоченный орган сведений о реализации и потреблении сжиженного нефтяного газа на территории области;

"Ақмола облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № А-8/457 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 20 сәуірдегі № А-4/170 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 29 сәуірде № 4775 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 17 мамырдағы № А-6/219 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 17.05.2016 № А-6/219 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Ақмола облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 24 қыркүйектегі № А-8/457 қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тіркеу тізілімiнде № 4430 болып тіркелген, "Акмолинская правда" және "Арқа ажары" газеттерінде 2014 жылы 18 қарашада жарияланған) келесі өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Ақмола облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережеде:
13-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"13. Миссиясы: өз құзыреті шегінде облыс аумағында энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру, тұрғын-үй және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық салаларындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асырады.".
15-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"15. Функциялары:
1) тұрғын үй қорын сақтау және тиісті дәрежеде пайдалану жөнінде іс-шаралар ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
2) мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындар болып табылатын табиғи монополиялар субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларын (жобаларын) қарау;
3) ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау;
4) тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылардың газ тұтыну жйелері мен газ жабдығын қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуына бақылауды жүзеге асыруы;
5) уәкілетті органға облыстың сұйытылған мұнай газын тұтыну болжамын ұсыну;
6) уәкілетті органға облыстың сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтерді ұсыну;

7) осуществление в пределах своей компетенции мониторинга за соблюдением нормативов энергопотребления государственными учреждениями;
8) осуществление контроля за эксплуатацией и техническим состоянием теплоиспользующих установок потребителей;
9) контроль за подготовкой и осуществлением ремонтно-восстановительных работ по тепловым сетям и их функционированием в осенне-зимний период;
10) проведение расследований технологических нарушений на тепловых сетях (магистральных, внутриквартальных);
11) согласование планов ремонта тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных);
12) выдача паспортов готовности отопительных котельных всех мощностей и тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных) к работе в осенне-зимних условиях;
13) выдача заключения о технической целесообразности строительства дублирующих (шунтирующих) линий электропередачи и подстанций для объектов 110 кВ и ниже, 220 кВ и выше;
14) контроль за безопасной эксплуатацией опасных технических устройств, работающих под давлением более 0,07 мегаПаскаля или при температуре нагрева воды более 115 градусов Цельсия, грузоподъемных механизмов, эскалаторов, канатных дорог, фуникулеров, лифтов на объектах жилищно-коммунального хозяйства;
15) осуществление постановки на учет и снятие с учета опасных технических устройств объектов жилищно-коммунального хозяйства;
16) осуществление контроля за соблюдением требований безопасной эксплуатации бытовых баллонов и объектов систем газоснабжения;
17) разработка правил содержания и защиты зеленых насаждений, правил благоустройства территорий городов и населенных пунктов, разработанных на основании типовых правил, утверждаемых уполномоченным органом по делам архитектуры, градостроительства и строительства;
18) разработка проектов постановлений об утверждении норм потребления коммунальных услуг по газоснабжению, электроснабжению, водоснабжению, водоотведению и теплоснабжению для потребителей, не имеющих приборов учета;
19) обеспечение включения мероприятий по энергосбережению и повышению энергоэффективности в программу развития соответствующей территории;
20) осуществление в пределах своей компетенции мониторинга за соблюдением нормативов энергопотребления государственными учреждениями;
21) разработка правил предоставления коммунальных услуг;
22) разработка норм потребления товарного и сжиженного нефтяного газа;
23) разработка правил расчета норм образования и накопления коммунальных отходов.".
2. Утвердить прилагаемый текст вносимых изменений в положение о государственном учреждении "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Акмолинской области".

7) өз құзыреті шегінде мемлекеттік мекемелердің энергия тұтынудың нормативтерін сақтауына мониторингті жүзеге асыруы;
8) тұтынушылардың жылу пайдалану құрылғыларын пайдалануын және олардың техникалық жай-күйін жүзеге асыру;
9) жылу желілерін дайындауды және жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүзеге асыруды және олардың күзгі-қысқы кезеңде жұмыс істеуін бақылауды жүзеге асыру;
10) жылу желілеріндегі (магистральдық, орамішілік) технологиялық бұзушылықтарға тергеп-тексерулер жүргізу;
11) жылу желілерін (магистральдық, орамішілік) жоспарлы жөндеуді келісу;
12) барлық қуаттағы жылыту қазандықтары мен жылу желілерінің (магистральдық, орамішілік) күзгі-қысқы жағдайлардағы жұмысқа дайындығының паспорттарын беру;
13) 110 кВ және одан төмен, 220 кВ және одан жоғары объектiлер үшiн қосалқы (шунтталатын) электр беру желiлерi мен кіші станцияларды салудың техникалық орындылығы туралы қорытындылар беру;
14) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілеріндегі 0,07 мегаПаскальдан астам қысыммен немесе 115 Цельсий градустан асатын судың қайнау температурасы кезінде жұмыс істейтін қауіпті техникалық құрылғылардың, жүк көтергіш механизмдердің, эскалаторлардың, аспалы жолдардың, фуникулерлердің, лифтілердің қауіпсіз пайдаланылуын бақылау;
15) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық объектілерінің қауіпті техникалық құрылғыларын есепке қоюды және есептен алуды жүзеге асыру;
16) тұрмыстық баллондарды және газбен жабдықтау жүйелерінің объектілерін қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуын бақылауды жүзеге асыру;
17) сәулет, қала құрылысы және құрылыс істері жөніндегі уәкілеті орган бекітетін үлгілік қағидалар негізінде әзірленген қалалар мен елді мекендердің аумақтарын салу қағидаларын, жасыл екпелерді күтіп-ұстау және қорғау қағидаларын әзірлеу;
18) есептеу аспаптары жоқ тұтынушылар үшін газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, сумен жабдықтау, су бұру және жылумен жабдықтау жөніндегі коммуналдық көрсетілетін қызметтерді тұтыну нормаларын бекіту туралы қаулы жобаларын әзірлеу;
19) энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру жөніндегі іс-шараларды тиісті аумақтың даму бағдарламасына енгізуді қамтамасыз ету;
20) өз құзыреті шегінде мемлекеттік мекемелердің энергия тұтынудың нормативтерін сақтауына мониторингті жүзеге асыру;
21) коммуналдық көрсетілетін қызметтерді ұсыну қағидаларын әзірлеу;
22) тауарлық және сұйытылған мұнай газын пайдалану нормаларын әзірлеу;
23) коммуналдық қалдықтардың түзілуі мен жинақталу нормаларын есептеу қағидаларын әзірлеу.".
2. "Ақмола облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесіне енгізілген өзгертулер қоса ұсынылып отырған мәтіні бекітілсін.

3. Государственному учреждению "Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Акмолинской области" обеспечить извещение органов юстиции о внесенных изменениях в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Нурмулдина Д.Н.
5. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким Акмолинской области С.Кулагин
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 20 апреля 2015 года № А-4/170
Текст вносимых изменений в положение о государственном учреждении
"Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства Акмолинской области"
"13. Миссия: реализация государственной политики в области энергосбережения и повышения энергоэффективности, жилищных отношений и жилищно-коммунального хозяйства на территории области.".
пункт 15 изложить в новой редакции:
"15. Функции:
1) обеспечение организации мероприятий по сохранению и надлежащей эксплуатации жилищного фонда;
2) рассмотрение инвестиционных программ (проектов) субъектов естественных монополий, являющихся государственными коммунальными предприятиями;
3) субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
4) осуществление контроля за соблюдением требований безопасной эксплуатации газопотребляющих систем и газового оборудования бытовых и коммунально-бытовых потребителей;
5) представление в уполномоченный орган прогноз потребления сжиженного нефтяного газа на территории области;
6) представление в уполномоченный орган сведений о реализации и потреблении сжиженного нефтяного газа на территории области;
7) осуществление в пределах своей компетенции мониторинга за соблюдением нормативов энергопотребления государственными учреждениями;
8) осуществление контроля за эксплуатацией и техническим состоянием теплоиспользующих установок потребителей;
9) контроль за подготовкой и осуществлением ремонтно-восстановительных работ по тепловым сетям и их функционированием в осенне-зимний период;
10) проведение расследований технологических нарушений на тепловых сетях (магистральных, внутриквартальных);
11) согласование планов ремонта тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных);
12) выдача паспортов готовности отопительных котельных всех мощностей и тепловых сетей (магистральных, внутриквартальных) к работе в осенне-зимних условиях;

3. "Ақмола облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы" мемлекеттік мекемесі енгізілген өзгертулер туралы Қазақстан Республикасы заңнамасымен белгіленген тәртіп бойынша және мерзім ішінде әділет органдарын хабарландыруды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары Д.Н. Нұрмолдинға жүктелсін.
5. Осы облыс әкімдігінің қаулысы Ақмола облысының әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысының әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2015 жылғы 20 сәуірдегі № А-4/170
қаулысымен бекітілді
"Ақмола облысының энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ережесіне енгізілетін өзгертулердің мәтіні
13-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"13. Миссиясы: өз құзыреті шегінде облысының аумағында энергия үнемдеу және энергия тиімділігін арттыру саласындағы, тұрғын-үй саласындағы және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты жүзеге асырады.".
15-тармағы жаңа редакцияда баяндалсын:
"15. Функциялары:
1) тұрғын үй қорын сақтау және тиісті дәрежеде пайдалану жөнінде іс-шаралар ұйымдастыруды қамтамасыз ету;
2) мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындар болып табылатын табиғи монополиялар субъектілерінің инвестициялық бағдарламаларын (жобаларын) қарау;
3) ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзi болып табылатын сумен жабдықтаудың ерекше маңызды топтық және оқшау жүйелерiнен ауыз су беру жөнiндегi қызметтердiң құнын субсидиялау;
4) тұрмыстық және коммуналдық-тұрмыстық тұтынушылардың газ тұтыну жйелері мен газ жабдығын қауіпсіз пайдалану талаптарының сақталуына бақылауды жүзеге асыруы;
5) уәкілетті органға облыстың сұйытылған мұнай газын тұтыну болжамын ұсынуды;
6) уәкілетті органға облыстың сұйытылған мұнай газын өткізу және тұтыну жөніндегі мәліметтерді ұсынуды;
7) өз құзыреті шегінде мемлекеттік мекемелердің энергия тұтынудың нормативтерін сақтауына мониторингті жүзеге асыруы;
8) тұтынушылардың жылу пайдалану құрылғыларын пайдалануын және олардың техникалық жай-күйін жүзеге асыру;
9) жылу желілерін дайындауды және жөндеу-қалпына келтіру жұмыстарын жүзеге асыруды және олардың күзгі-қысқы кезеңде жұмыс істеуін бақылауды жүзеге асырады;
10) жылу желілеріндегі (магистральдық, орамішілік) технологиялық бұзушылықтарға тергеп-тексерулер жүргізу;
11) жылу желілерін (магистральдық, орамішілік) жоспарлы жөндеуді келісу;
12) барлық қуаттағы жылыту қазандықтары мен жылу желілерінің (магистральдық, орамішілік) күзгі-қысқы жағдайлардағы жұмысқа дайындығының паспорттарын беру;