Об утверждении положения государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Темиртау"
Постановление акимата города Темиртау Карагандинской области от 19 февраля 2015 года № 7/5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 16 марта 2015 года № 3046. Утратило силу постановлением акимата города Темиртау Карагандинской области от 2 июня 2016 года № 22/2
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Темиртау Карагандинской области от 02.06.2016 № 22/2.
Руководствуясь Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 31, 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", постановлением акимата города Темиртау от 12 января 2015 года № 1/28 "О реорганизации некоторых государственных учреждений, финансируемых из бюджета города Темиртау", на основании постановления акимата города Темиртау от 12 января 2015 года № 1/29 "Об утверждении структуры местного государственного управления и лимита штатной численности исполнительных органов города Темиртау", акимат города Темиртау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое положение государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Темиртау".
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима города Тымченко Сергея Николаевича.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города
Н. Султанов
Утверждено
постановлением акимата
города Темиртау
от 19 февраля 2015 года
№ 7/5
Положение
государственного учреждения
"Отдел ветеринарии города Темиртау"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Темиртау" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим функции в сфере ветеринарии на территории города Темиртау и поселка Актау.
2. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Темиртау" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
3. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Темиртау" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.

"Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесін бекіту туралы
Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 2015 жылғы 19 ақпандағы № 7/5 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 16 наурызда № 3046 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 2016 жылғы 2 маусымдағы № 22/2 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 02.06.2016 № 22/2 қаулысымен.
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексін, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31, 37-баптарын, Теміртау қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 12 қаңтардағы № 1/28 "Теміртау қаласының бюджетінен қаржыландырылатын кейбір мемлекеттік мекемелерді қайта құру туралы" қаулысын басшылыққа ала отырып, Теміртау қаласы әкімдігінің 2015 жылғы 12 қаңтардағы № 1/29 "Теміртау қаласының жергілікті мемлекеттік басқару құрылымын және атқарушы органдарының штат санының лимитін бекіту туралы" қаулысы негізінде, Теміртау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қоса беріліп отырған ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Сергей Николаевич Тымченкоға жүктелсін.
3. Осы қаулы оны ресми алғаш жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі
Н. Сұлтанов
Теміртау қаласы әкімдігінің
2015 жылғы 19 ақпандағы
№ 7/5 қаулысымен бекітілді
"Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ережесі
1. Жалпы ережелер
1. "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі Теміртау қаласының және Ақтау кенті аумағында ветеринария саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президентінің және Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сонымен қатар осы Ережеге сәйкес өз қызметін жүзеге асырады.
3. "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік тілде аты жазылған мөрі және мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес казынашылық органдарында шоттары бар мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады.

4. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Темиртау" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
5. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Темиртау" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
6. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Темиртау" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Темиртау" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
7. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Темиртау" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
8. Местонахождение юридического лица: Карагандинская область, город Темиртау, бульвар Независимости, дом 6.
9. Полное наименование государственного органа:
на государственном языке: "Темiртау қаласының ветеринария бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi;
на русском языке: государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Темиртау".
10. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Темиртау".
11. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Темиртау" осуществляется из местного бюджета.
12. Государственному учреждению "Отдел ветеринарии города Темиртау" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Темиртау".
Если государственному учреждению "Отдел ветеринарии города Темиртау" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
13. Миссией государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Темиртау" является формирование и реализация государственной политики, государственных и иных программ в области ветеринарии в установленном законодательством порядке, в целях обеспечения эпизоотического благополучия региона по особо опасным заболеваниям животных и безопасности пищевой продукции.
14. Задачи:
1) организация охраны здоровья населения от болезней, общих для животных и человека и организация проведения ветеринарных мероприятий по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности;

4. "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық - құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
5. "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес оған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқылы.
6. "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте өз құзыреті мәселелері бойынша "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрығымен және Қазақстан Республикасының заңнамасымен қарастырылған өзге де актілермен ресімделген шешімдерді қабылдайды.
7. "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылымы және штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
8. Заңды тұлғаның орналасқан жері: Қарағанды облысы, Теміртау қаласы, Тәуелсіздік гүлзары, 6 үй.
9. Мемлекеттік органның толық атауы:
мемлекеттік тілде: "Теміртау қаласының ветеринария бөлiмi" мемлекеттiк мекемесi;
орыс тілінде: государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Темиртау".
10. Осы ереже "Теміртау қаласының ветеринария бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің құрылтай құжаты болып табылады.
11. "Теміртау қаласының ветеринария бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
12. "Теміртау қаласының ветеринария бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында "Теміртау қаласының ветеринария бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiне кәсіпкерлік субъектілерімен шарттық қатынасқа түсуге тыйым салынады.
Егер "Теміртау қаласының ветеринария бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен түскен кірістер мемлекеттік бюджет кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
13. "Теміртау қаласының ветеринария бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiнің миссиясы аймақта жануарлардың аса қауіпті ауруларынан эпизоотиялық тұрақтылықты және тамақ қауіпсіздігін қамтамсыз ету мақсатында ветеринария саласындағы біртұтас мемлекеттік саясатты қалыптастыру және жүзеге асыру болып табылады.
14. Міндеттері:
1) халық денсаулығын жануарлар мен адамға ортақ аурулардан қорғауды ұйымдастыру және ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар өткізуді ұйымдастыру;

2) организация и осуществление ветеринарно-санитарного контроля и надзора за соблюдением зоогигиенических и ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований при размещении, строительстве, реконструкции и вводе в эксплуатацию скотомогильников (биотермических ям), объектов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, связанных с содержанием, разведением, использованием, производством, заготовкой (убоем), хранением, переработкой и реализацией, а также при транспортировке (перемещении) перемещаемых (перевозимых) объектов;
3) организация проведения мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных.
15. Функции:
1) реализация государственной политики в области ветеринарии;
2) внесение в местный представительный орган области для утверждения правил содержания животных, правил содержания и выгула собак и кошек, правил отлова и уничтожения бродячих собак и кошек, предложений по установлению границ санитарных зон содержания животных;
3) организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек;
4) организация строительства скотомогильников (биотермических ям) и обеспечение их содержания в соответствии с ветеринарными (ветеринарно-санитарными) требованиями;
5) организация и обеспечение предоставления заинтересованным лицам информации о проводимых ветеринарных мероприятиях;
6) организация и проведение просветительной работы среди населения по вопросам ветеринарии;
7) организация государственных комиссий по приему в эксплуатацию объектов производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также организаций по производству, хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок;
8) обезвреживание (обеззараживание) и переработка без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;
9) возмещение владельцам стоимости обезвреженных (обеззараженных) и переработанных без изъятия животных, продукции и сырья животного происхождения, представляющих опасность для здоровья животных и человека;
10) подготовка решений об установлении карантина или ограничительных мероприятий по представлению главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора соответствующей территории в случае возникновения заразных болезней животных на территории города Темиртау и поселка Актау;
11) подготовка решений о снятии ограничительных мероприятий или карантина по представлению главного государственного ветеринарно-санитарного инспектора соответствующей территории после проведения комплекса ветеринарных мероприятий по ликвидации очагов заразных болезней животных на территории города Темиртау и поселка Актау;

2) мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды), орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді күтіп-ұстауға, өсіруге, пайдалануға, өндіруге, дайындауға (союға), сақтауға, қайта өңдеу мен өткізуге байланысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілерін орналастыру, салу, реконструкциялау және пайдалануға беру кезінде, сондай-ақ оларды тасымалдау (орнын ауыстыру) кезінде зоогигиеналық және ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың сақталуына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;
3) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі іс-шаралар жүргізуді ұйымдастыру.
15. Функциялары:
1) ветеринария саласындығы мемлекеттік саясатты іске асыру;
2) облыстың жергілікті өкілді органында бекіту үшін жануарларды асырау қағидаларын, иттер мен мысықтарды асырау және серуендету қағидаларын, қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулау және жою қағидаларын, жануарларды асыраудың санитариялық аймақтарының шекараларын белгілеу жөнінде ұсыныстар енгізу;
3) қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру;
4) ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптарға сәйкес мал қорымын (биотермиялық шұңқырларды) салуды ұйымдастыру және оларды күтіп-ұстауды қамтамасыз ету;
5) мүдделі тұлғаларға өткізіліп жатқан ветеринариялық іс-шаралар туралы ақпарат беруді ұйымдастыру және қамтамасыз ету;
6) ветеринария мәселелері бойынша халықтың арасында ағарту жұмыстарын ұйымдастыру және жүргізу;
7) жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерін, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын өндіру, сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарды пайдалануға қабылдайтын мемлекеттік комиссияларды ұйымдастыру;
8) жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты алып қоймай залалсыздандыру (зарарсыздандыру) және қайта өңдеу;
9) жануарлардың саулығы мен адамның денсаулығына қауіп төндіретін, алып қоймай залалсыздандырылған (зарарсыздандырылған) және қайта өңделген жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу;
10) жануарлардың жұқпалы аурулары пайда болған жағдайда, тиісті әкімшілік-аумақтың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының ұсынуы бойынша Теміртау қаласы және Ақтау кенті аумағында карантин немесе шектеу iс-шараларын белгілеу туралы шешімдер әзірлеу;
11) жануарлардың жұқпалы ауруларының ошақтарын жою жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар кешені жүргізілгеннен кейін тиісті аумақтың бас мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық инспекторының ұсынуы бойынша шектеу іс-шараларын немесе карантинді тоқтату туралы шешімдер әзірлеу;

12) подготовка списка государственных ветеринарных врачей, имеющих право выдачи ветеринарно-санитарного заключения на объекты государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора;
13) организация и осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора за соблюдением физическими и юридическими лицами законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии в пределах соответствующей административно-территориальной единицы;
14) проведение обследования эпизоотических очагов в случае их возникновения;
15) выдача акта эпизоотологического обследования;
16) осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора на предмет соблюдения требований законодательства Республики Казахстан в области ветеринарии:
на объектах внутренней торговли;
на объектах производства, осуществляющих выращивание животных, заготовку (убой), хранение, переработку и реализацию животных, продукции и сырья животного происхождения, а также в организациях по хранению и реализации ветеринарных препаратов, кормов и кормовых добавок (за исключением связанных с импортом и экспортом);
у лиц, осуществляющих предпринимательскую деятельность в области ветеринарии за исключением производства ветеринарных препаратов;
при транспортировке (перемещении), погрузке, выгрузке перемещаемых (перевозимых) объектов в пределах соответствующей административно-территориальной единицы, за исключением их экспорта (импорта) и транзита;
на всех видах транспортных средств, по всем видам тары, упаковочных материалов, которые могут быть факторами передачи возбудителей болезней животных, за исключением их экспорта (импорта) и транзита;
на скотопрогонных трассах, маршрутах, территориях пастбищ и водопоя животных, по которым проходят маршруты транспортировки (перемещения);
на территориях, в производственных помещениях и за деятельностью физических и юридических лиц, выращивающих, хранящих, перерабатывающих, реализующих или использующих перемещаемые (перевозимые) объекты, за исключением их экспорта (импорта) и транзита;
17) осуществление государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора за соблюдением зоогигиенических и ветеринарных (ветеринарно-санитарных) требований при размещении, строительстве, реконструкции и вводе в эксплуатацию скотомогильников (биотермических ям), объектов государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора, связанных с содержанием, разведением, использованием, производством, заготовкой (убоем), хранением, переработкой и реализацией, а также при транспортировке (перемещении) перемещаемых (перевозимых) объектов;

12) мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілеріне ветеринариялық-санитариялық қорытынды беруге құқығы бар мемлекеттік ветеринариялық дәрігерлер тізімін әзірлеу;
13) тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде жеке және заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасын сақтауын мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды ұйымдастыру және жүзеге асыру;
14) эпизоотия ошақтары пайда болған жағдайда оларды зерттеп-қарауды жүргізу;
15) эпизоотологиялық зерттеп-қарау актісін беру;
16) Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасы талаптарының сақталуы тұрғысынан мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды:
ішкі сауда объектілерінде;
жануарлар өсіруді, жануарларды, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізатты дайындауды (союды), сақтауды, қайта өңдеуді және өткізуді жүзеге асыратын өндіріс объектілерінде, сондай-ақ ветеринариялық препараттарды, жемшөп пен жемшөп қоспаларын сақтау және өткізу жөніндегі ұйымдарда (импортпен және экспортпен байланыстыларды қоспағанда);
ветеринариялық препараттар өндіруді қоспағанда, ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын адамдарда;
экспортын (импортын) және транзитін қоспағанда, тиісті әкімшілік-аумақтық бірлік шегінде орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді тасымалдау (орнын ауыстыру), тиеу, түсіру кезінде;
экспортты (импортты) және транзитті қоспағанда, жануарлар ауруларының қоздырушыларын тарататын факторлар болуы мүмкін көлік құралдарының барлық түрлерінде, ыдыстың, буып-түю материалдарының барлық түрлері бойынша;
тасымалдау (орнын ауыстыру) маршруттары өтетін, мал айдалатын жолдарда, маршруттарда, мал жайылымдары мен суаттардың аумақтарында;
экспортты (импортты) және транзитті қоспағанда, орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді өсіретін, сақтайтын, өңдейтін, өткізетін немесе пайдаланатын жеке және заңды тұлғалардың аумақтарында, өндірістік үй-жайларында және қызметіне жүзеге асыру;
17) мал қорымдарын (биотермиялық шұңқырларды), орны ауыстырылатын (тасымалданатын) объектілерді күтіп-ұстауға, өсіруге, пайдалануға, өндіруге, дайындауға (союға), сақтауға, қайта өңдеу мен өткізуге байланысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау объектілерін орналастыру, салу, реконструкциялау және пайдалануға беру кезінде, сондай-ақ оларды тасымалдау (орнын ауыстыру) кезінде зоогигиеналық және ветеринариялық (ветеринариялық-санитариялық) талаптардың сақталуына мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылауды және қадағалауды жүзеге асыру;

18) составление акта государственного ветеринарно-санитарного контроля и надзора в отношении физических и юридических лиц;
19) организация проведения ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных на территории города Темиртау и поселка Актау;
20) организация проведения ветеринарных мероприятий по профилактике, отбору проб биологического материала и доставке их для диагностики особо опасных болезней животных по перечню, утвержденному уполномоченным органом, а также других болезней животных;
21) организация проведения мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных, ведению базы данных по идентификации сельскохозяйственных животных;
22) определение потребности в изделиях (средствах) и атрибутах для проведения идентификации сельскохозяйственных животных и передача информации в местный исполнительный орган области;
23) свод, анализ ветеринарного учета и отчетности и их представление в местный исполнительный орган области;
24) внесение предложений по ветеринарным мероприятиям по профилактике заразных и незаразных болезней животных в местный исполнительный орган области;
25) внесение предложений в местный исполнительный орган области по перечню энзоотических болезней животных, профилактика и диагностика которых осуществляется за счет бюджетных средств;
26) организация хранения ветеринарных препаратов, приобретенных за счет бюджетных средств, за исключением республиканского запаса ветеринарных препаратов;
27) внесение предложений в местный исполнительный орган области о ветеринарных мероприятиях по обеспечению ветеринарно-санитарной безопасности на территории города Темиртау и поселка Актау;
28) организация санитарного убоя больных животных;
29) прием уведомлений от юридических и физических лиц о начале или прекращении осуществления предпринимательской деятельности в области ветеринарии, а также ведение государственного электронного реестра разрешений и уведомлений в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях";
30) осуществление иных функций, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
16. Права и обязанности:
1) запрашивать и получать необходимую информацию от уполномоченного государственного органа в области ветеринарии и иных организаций для осуществления возложенных на него задач;
2) осуществляет иные полномочия, определенные законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
17. Руководство государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Темиртау" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Темиртау" задач и осуществление им своих функций.

18) жеке және заңды тұлғаларға қатысты мемлекеттік ветеринариялық-санитариялық бақылау және қадағалау актісін жасау;
19) Теміртау қаласы және Ақтау кенті аумағында жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шаралар өткізуді ұйымдастыру;
20) уәкілетті орган бекітетін тізбе бойынша жануарлардың аса қауіпті ауруларының, сондай-ақ жануарлардың басқа да ауруларының профилактикасы, биологиялық материал сынамаларын алу және оларды диагностикалау үшін жеткізу бойынша ветеринариялық іс-шаралардың жүргізілуін ұйымдастыру;
21) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру жөніндегі дерекқорды жүргізу бойынша іс-шаралар өткізуді ұйымдастыру;
22) ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіруді жүргізу үшін бұйымдарға (құралдарға) және атрибуттарға қажеттілікті айқындау және облыстың жергілікті атқарушы органына ақпарат беру;
23) ветеринариялық есеп және есептілікті жинақтау, талдау және оларды облыстың жергілікті атқарушы органына ұсыну;
24) облыстың жергілікті атқарушы органына жануарлардың жұқпалы және жұқпалы емес ауруларының профилактикасы бойынша ветеринариялық іс-шаралар жөнінде ұсыныстар енгізу;
25) облыстың жергілікті атқарушы органына профилактикасы мен диагностикасы бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылатын жануарлардың энзоотиялық ауруларының тізбесі жөнінде ұсыныстар енгізу;
26) ветеринариялық препараттардың республикалық қорын қоспағанда, бюджет қаражаты есебінен сатып алынған ветеринариялық препараттарды сақтауды ұйымдастыру;
27) облыстың жергілікті атқарушы органына Теміртау қаласы мен Ақтау кенті аумағындағы ветеринариялық-санитариялық қауіпсіздікті қамтамасыз ету жөніндегі ветеринариялық іс-шаралар туралы ұсыныстар енгізу;
28) ауру жануарларды санитариялық союды ұйымдастыру;
29) Қазақстан Республикасының 2014 жылғы 16 мамырдағы "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" Заңына сәйкес жеке және заңды тұлғалардан ветеринария саласындағы кәсіпкерлік қызметті жүзеге асырудың басталғаны немесе тоқтатылғаны туралы хабарламалар қабылдау, сондай-ақ рұқсаттар мен хабарламалардың мемлекеттік электрондық тізілімін жүргізу;
30) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
16. Құқықтары мен міндеттері:
1) өз функцияларын орындау мақсатында ветеринария саласындағы өкілетті органнан және басқа ұйымдардан қажетті құжаттарды сұрауға және алуға;
2) Қазақстан Республикасының заңнамаларымен анықталған өзге де құзыреттерді жүзеге асырады.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
17. "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттерін орындауға және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.

18. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Темиртау" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Темиртау.
19. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Темиртау":
1) разрабатывает и представляет на утверждение акимата города Положение и структуру государственного учреждения, а также изменения в них;
2) осуществляет общее оперативное руководство государственным учреждением, организует информационно-аналитическое, организационно - правовое, материально-техническое и финансовое обеспечение деятельности государственного учреждения, координирует и контролирует работу структурных подразделений, организует и обеспечивает контроль работы специалистов и других работников государственного учреждения;
3) после согласования с курирующим заместителем акима утверждает положения о структурных подразделениях, утверждает должностные инструкции руководителей структурных подразделений, специалистов и других работников государственного учреждения;
4) организует разработку и представляет на утверждение акима и акимата города проекты нормативных и иных правовых актов в пределах компетенции акима и акимата, других служебных документов;
5) без доверенности действует от имени государственного учреждения и представляет его интересы во взаимоотношениях с государственными органами и иными организациями в пределах своих полномочий;
6) по вопросам деятельности государственного учреждения обеспечивает постоянную связь с аппаратом акима города, городским маслихатом, аппаратом акима поселка Актау, государственными органами, финансируемыми из городского бюджета, акиматом Карагандинской области, его структурными подразделениями, территориальными подразделениями центральных государственных органов Республики Казахстан, осуществляющих деятельность на территории города;
7) в пределах своей компетенции подписывает служебные документы, издает приказы, дает поручения и указания, обязательные для всех специалистов;
8) контролирует соблюдение исполнительской и трудовой дисциплины, осуществление кадровой работы и организацию документооборота;
9) ведет личный прием граждан и работников по личным вопросам;
10) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством и настоящим Положением.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Темиртау" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа

18. "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы Теміртау қаласының әкімімен қызметке тағайындалады және қызметтен босатылады.
19. "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) мемлекеттік мекеменің ережесі және құрылымы, сонымен қатар ондағы өзгерістерді дайындайды және қала әкімдігіне бекітуге ұсынады;
2) мемлекеттік мекемені жалпы оперативтік басқаруды жүзеге асырады, мемлекеттік мекеме қызметін ақпараттық-сараптамалық, ұйымдастырушылық-құқықтық, материалдық-техникалық және қаржылық қызметін қамтамасыз етеді, құрылымдық бөлімшелерінің жұмысын үйлестіреді және бақылайды, мемлекеттік мекеме мамандарының және басқа да қызметкерлердің жұмыстарын ұйымдастырады және бақылауды қамтамасыз етеді;
3) жетекшілік ететін қала әкімінің орынбасарымен келісілгеннен кейін құрылымдық бөлімшелері туралы ережелерді бекітеді, құрылымдық бөлімшелері басшыларының, мемлекеттік мекеме мамандарының және басқа да қызметкерлерінің лауазымдық нұсқауларын бекітеді;
4) қала әкімі және әкімдік құзыреті шегінде нормативтік және өзге де құқықтық актілердің жобаларын, басқа қызметтік құжаттарды дайындауға қатысады және қала әкімі және әкімдікпен бекітуге ұсынады;
5) өз құзыреті шегінде сенімхатсыз мемлекеттік мекеменің атынан жұмыс жасайды және мемлекеттік органдармен өзара қарым-қатынас барысында өз құзіреті шегінде оның мүддесінен шығады;
6) мемлекеттік мекеменің қызметі бойынша қала әкімі аппаратымен, қалалық мәслихатпен, Ақтау кенті әкімінің аппаратымен, қалалық бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік ұйымдармен, Қарағанды облысы әкімдігімен, оның құрылымдық бөлімшелерімен, қала аумағында өз қызметін жүзеге асыратын Қазақстан Республикасы орталық мемлекеттік органдарда аумақтық бөлімшелерімен тұрақты байланысты қамтамасыз етеді;
7) өз құзыреті шегінде қызметтік құжаттарға қол қояды, барлық мамандарға міндетті бұйрық шығарады, тапсырмалар береді;
8) атқарушылық және еңбек тәртіптің сақталуын, кадрлық жұмыстың жүзеге асырылуын және құжатайналымның ұйымдастырылуын бақылайды;
9) жеке мәселелері бойынша азаматтардың және қызметкерлердің жеке қабылауын өткізеді;
10) оған заңнамамен және осы Ережемен жүктелген өзге фунцияларды жүзеге асырады.
"Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы жоқ болған кезде, оның өкілеттілігін орындау қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
4. Мемлекеттік органның мүлкі

20. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Темиртау" может иметьна праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Темиртау" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
21. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел ветеринарии города Темиртау", относится к коммунальной собственности.
22. Государственное учреждение "Отдел ветеринарии города Темиртау" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
23. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел ветеринарии города Темиртау" осуществляется в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

20. "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінде заңнамамен қарастырылған жағдайларда оперативтік басқару құқығында өз мүлкі болуы мүмкін.
"Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сонымен қатар өз қызметі нәтижесінде және Қазақстан Республикасының заңнамасымен тыйым салынбаған өзге де көздер (ақшалай кірістерді қосқанда) есебінен қалыптастырылады.
21. "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
22. "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесі қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған, өзіне бекітілген мүлікті, егер басқалары заңнамамен көзделмесе өз бетінше иеліктен шығаруға немесе оған өзге де тәсілдермен билік етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
23. "Теміртау қаласының ветеринария бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.