Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере туризма
Постановление акимата Мангистауской области от 28 сентября 2015 года № 291. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 05 ноября 2015 года № 2857. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 28 февраля 2020 года № 28
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Мангистауской области от 28.02.2020 № 28 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1.Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)";
2) исключен постановлением акимата Мангистауской области от 29.11.2019 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. В пункт 1 внесено изменение на государственном языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с постановлением акимата Мангистауской области от 22.06.2016 № 179 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенным постановлением акимата Мангистауской области от 29.11.2019 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу следующие постановления акимата Мангистауской области:
от 22 июля 2014 года № 180 "Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2488, опубликовано 26 августа 2014 года в газете "Огни Мангистау");
от 20 декабря 2014 года № 285 "О внесении изменения и дополнений в постановление акимата Мангистауской области от 22 июля 2014 года № 180 "Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2558, опубликовано 30 декабря 2014 года в газете "Огни Мангистау");
от 16 апреля 2015 года № 106 "О внесении изменения в постановление акимата Мангистауской области "Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2721, опубликовано 23 мая 2015 года в газете "Огни Мангистау").

Туризм саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 291 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2015 жылғы 5 қарашада № 2857 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы әкімдігінің 2020 жылғы 28 ақпандағы № 28 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 28.02.2020 № 28 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) алынып тасталды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 29.11.2019 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы әкімдігінің 22.06.2016 № 179 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 29.11.2019 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
2. Маңғыстау облысы әкімдігінің мына қаулыларының күші жойылды деп танылсын:
2014 жылғы 22 шілдедегі № 180 "Туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2488 болып тіркелген, 2014 жылғы 26 тамызда "Маңғыстау" газетінде жарияланған);
2014 жылғы 20 желтоқсандағы № 285 "Маңғыстау облысы әкімдігінің Маңғыстау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 22 шілдедегі № 180 "Туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысына өзгеріс және толықтырулар енгізу туралы" қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2558 болып тіркелген, 2014 жылғы 30 желтоқсанда "Маңғыстау" газетінде жарияланған);
2015 жылғы 16 сәуірдегі № 106 "Маңғыстау облысы әкімдігінің Маңғыстау облысы әкімдігінің 2014 жылғы 22 шілдедегі № 180 "Туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпарат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы" қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2721 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 мамырда "Маңғыстау" газетінде жарияланған).

3. Государственному учреждению "Управление туризма Мангистауской области" (Байжаунова Г.И.) обеспечить официальное опубликование данного постановления в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации, размещение на интернет-ресурсе акимата Мангистауской области.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Амиржанова Р.М.
5. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Айдарбаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Управление туризма
Мангистауской области"
Г. М.Байжаунова
11 сентябрь 2015г.
Утверждено
постановлением акимата
Мангистауской области
от 28 сентября 2015 года № 291
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)"
Сноска. Регламент - в редакции постановления акимата Мангистауской области от 28.10.2019 № 228 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1 . Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)" (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление инвестиций и развития туризма Мангистауской области" (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги: лицензия, переоформленная лицензия на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность) , либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)", утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 495 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере туризма" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11578 ) (далее - Стандарт).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

3. "Маңғыстау облысының туризм басқармасы" мемлекеттік мекемесі (Г.М. Байжауынова) осы қаулының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпараттар құралдарында ресми жариялануын, Маңғыстау облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналасуын қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Р.М. Әміржановқа жүктелсін.
5. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттiк тiркелген күннен бастап күшiне енедi және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Айдарбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Маңғыстау облысының
туризм басқармасы" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
Г.М. Байжауынова
11 қыркүйек 2015 жыл
Маңғыстау облысы әкімдігінің 2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 291 қаулысымен бекітілді
"Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
Ескерту. Регламент жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы әкімдігінің 28.10.2019 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Маңғыстау облысының инвестициялар және туризмды дамыту басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру www.egov.kz, www.elicense.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесі: туристік операторлық қызметке (туроператорлық қызметке) лицензия, лицензияны қайта рәсімдеу, не Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 495 "Туризм саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11578 болып тіркелген) бекітілген "Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 10 тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2 тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем документов предусмотренных в пункте 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием, регистрацию документов в информационной системе "Государственная база данных "Е - лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е- лицензирование") и направляет на рассмотрение руководителю услугодателя - 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает документы и направляет ответственному исполнителю услугодателя - 1 (один) час;
3) ответственный исполнитель услугодателя проводит проверку на соответствие квалификационным требованиям услугополучателя, подготавливает результат оказания государственной услуги и передает руководителю на подпись:
при выдаче лицензии - 5 (пять) рабочих дней;
при переоформлении лицензии - 2 (два) рабочих дня;
при переоформлении лицензии при реорганизации в форме выделения, разделения юридического лица - лицензиата к другому юридическому лицу - 5 (пять) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги, после подписания документы поступают услугополучателю через портал - 1 (один) час.
6. Результат процедур (действий) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) прием и регистрация документов;
2) направление документов ответственному исполнителю;
3) подготовление результата оказания государственной услуги;
4) подписание результата оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя;
2) ответственный исполнитель услугодателя;
3) специалист канцелярии услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками), с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием и регистрацию - 15 (пятнадцать) минут;
2) руководитель услугодателя направляет документы ответственному исполнителю - 1 (один) час;

4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынуы болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ) құжаттарды қабылдауды, тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қарауға жолдайды - 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды - 1 (бір) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарға сәйкестігіне тексеру жүргізеді, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды және басшыға қол қоюға жолдайды:
лицензияны беру кезінде - 5 (бес) жұмыс күні;
лицензияны қайта рәсімдеу кезінде -2 (екі) жұмыс күні;
заңды тұлға - лицензиаты басқа заңды тұлғаға бөліп шығу, бөліну нысанында қайта ұйымдасқан кезде лицензияны қайта рәсімдеу кезінде - 5 (бес) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды, қол қойылғаннан кейін құжаттар портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға түседі - 1 (бір) сағат.
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
1) құжаттарды қабылдау және тіркеу;
2) құжаттарды жауапты орындаушыға жолдау;
3) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындау;
4) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою.
3 тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
3) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлердің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы құжаттарды қабылдауды және тіркеуді жүзеге асырады - 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды жауапты орындаушыға жолдайды -1 (бір) сағат;

3) ответственный исполнитель услугодателя подготавливает результат оказания государственной услуги:
при выдаче лицензии - 5 (пять) рабочих дней;
при переоформлении лицензии - 2 (два) рабочих дня;
при переоформлении лицензии при реорганизации в форме выделения, разделения юридического лица – лицензиата к другому юридическому лицу - 5 (пять) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги - 1 (один) час.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) или бизнес –идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
2) процесс 1 - процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на портале для получения услуги;
3) условие 1 - проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
4) процесс 2 - формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 - выбор услугополучателем услуги, указанной в регламенте государственной услуги "Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)" (далее - регламент), вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых документов, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства для удостоверения (подписания) запроса;
6) условие 2 - проверка на портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
7) процесс 4 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;

3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды:
лицензияны беру кезінде - 5 (бес) жұмыс күні;
лицензияны қайта рәсімдеу кезінде - 2 (екі) жұмыс күні;
заңды тұлға - лицензиаты басқа заңды тұлғаға бөліп шығу, бөліну нысанында қайта ұйымдасқан кезде лицензияны қайта рәсімдеу кезінде - 5 (бес) жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды - 1 (бір) сағат.
4 тарау. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде жүгіну және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі тәртібінің сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі - ЖСН) немесе бизнес-сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ паролі (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін іске асырылады) көмегімен порталда тіркелуді іске асырады;
2) 1-процесс - порталда қызметті алу үшін, көрсетілетін қызметті алушымен ЖСН/БСН және парольді енгізу процесі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт - порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы ЖСН/БСН және пароль арқылы деректердің дұрыстығын тексеру;
4) 2-процесс - көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың орын алуына байланысты, авторизациялаудан бас тарту туралы порталмен хабарлама қалыптастыру;
5) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының "Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентінде (бұдан әрі - регламент) көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті алушымен оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып нысанды (деректерді енгізу) толтыруы, қажетті құжаттарды сұрау салу нысанына бекіту, сондай-ақ сұрауды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының тіркеу куәлігін таңдауы;
6) 2-шарт - порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолдану мерзімін және кері қайтарылған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқ екендігін, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасында) сәйкестілігін тексеру;
7) 4-процесс - көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;

8) процесс 5 - оплата услуги на ПШЭП, а затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование", либо прикрепление квитанции в электронном (сканированном) виде;
9) условие 3 - проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание услуги;
10) процесс 6 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
11) процесс 7 - направление электронного пакета документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через ПШЭП в АРМ РШЭП для обработки запроса услугодателем;
12) процесс 8 - процедуры (действия) услугодателя, предусмотренные пунктом 5 настоящего регламента;
13) процесс 9 - получение результата оказания государственной услуги услуполучателем.
10. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал приведена в приложении 1 к настоящему регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес - процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Примечание: расшифровка аббревиатур:
АРМ - автоматизированное рабочее место;
РШЭП - региональный шлюз "электронного правительства";
ПШЭП - платежный шлюз "электронного правительства";
ЭЦП - электронная цифровая подпись.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на туристскую операторскую
деятельность (туроператорская деятельность)"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через портал
Примечание: расшифровка аббревиатур:
ИС ГБД "Е-лицензирование" - информационная система "Государственная база данных "Е - лицензирование";
ПШЭП - платежный шлюз "электронного правительства".
Условные обозначения:
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии на туристскую
операторскую деятельность
(туроператорская деятельность)"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача лицензии на туристскую операторскую деятельность (туроператорская деятельность)"
Примечание: расшифровка аббревиатуры:
СФЕ – структурно - функциональная единица.
Утверждено
постановлением акимата
Мангистауской области
от 28 сентября 2015 года № 291
Регламент государственной услуги "Предоставление туристской информации, в том числе о туристском потенциале, объектах туризма и лицах, осуществляющих туристскую деятельность"

8) 5-процесс - ЭҮТШ қызметке төлем жасау, содан соң осы ақпарат "Е-лицензиялау" МДБ АЖ - не келіп түседі немесе түбіртекті электрондық (сканерленген) түрде бекіту;
9) 3-шарт - қызмет көрсету үшін төлеу фактісін "Е-лицензиялау" МДБ АЖ - де тексеру;
10) 6-процесс - "Е-лицензиялау" МДБ АЖ - де қызмет көрсету үшін төлемнің болмауына байланысты, сұратылған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті берушінің сұранысты өңдеуі үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттар топтамасын (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) ЭҮТШ арқылы ЭҮАШ АЖО - да жолдауы;
12) 8-процесс - көрсетілетін қызметті берушінің осы регламенттің 5 тармағында көзделген рәсімдері (іс-қимылдары);
13) 9-процесс - көрсетілетін қызметті алушымен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алуы.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы диаграммасы осы регламенттің 1 қосымшасында келтірілген.
11. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдарының реттілігінің толық сипаттамасы, осы регламенттің 2 қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес - процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Ескерту: аббревиатуралардың ажыратылып жазылуы:
АЖО – автоматтандырылған жұмыс орны;
ЭҮАШ – "электрондық үкіметтің" аймақтық шлюзі;
ЭҮТШ – "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
"Туристік операторлық қызметті
(туроператорлық қызмет)
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1 қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс - қимылы диаграммасы
Ескерту: аббревиатуралардың ажыратылып жазылуы:
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ - "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесі;
ЭҮТШ- "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі.
Шартты белгілер:
"Туристік операторлық қызметті
(туроператорлық қызмет)
жүзеге асыруға лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне
2- қосымша
"Туристік операторлық қызметті (туроператорлық қызмет) жүзеге асыруға лицензия беру" мемлекеттік қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Ескерту: аббревиатураның ажыратылып жазылуы:
ҚФЕ – құрылымдық – функционалдық бірлік.
Маңғыстау облысы әкімдігінің
2015 жылғы 28 қыркүйектегі № 291
қаулысымен бекітілді
"Туристік ақпаратты, оның ішінде туристік әлеует, туризм объектілері және туристік қызметті жүзеге асыратын тұлғалар туралы ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

Сноска. Регламент исключен постановлением акимата Мангистауской области от 29.11.2019 № 247 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. Регламент алынып тасталды - Маңғыстау облысы әкімдігінің 29.11.2019 № 247 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.