Об утверждении Положения о государственном учреждении "Управление строительства акимата Костанайской области"
Постановление акимата Костанайской области от 23 ноября 2015 года № 507. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 25 декабря 2015 года № 6085. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 17 мая 2017 года № 259
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Костанайской области от 17.05.2017 № 259 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат Костанайской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Управление строительства акимата Костанайской области".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мухамбетов
Утверждено
постановлением акимата
от 23 ноября 2015 года
№ 507
ПОЛОЖЕНИЕ
о государственном учреждении
"Управление строительства акимата Костанайской области"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Управление строительства акимата Костанайской области" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере строительства и (или) реконструкции объектов, по которым государственное учреждение "Управление строительства акимата Костанайской области" является заказчиком и администратором бюджетных программ.
2. Государственное учреждение "Управление строительства акимата Костанайской области" не имеет подведомственных организаций.
3. Государственное учреждение "Управление строительства акимата Костанайской области" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
4. Государственное учреждение "Управление строительства акимата Костанайской области" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печать и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах Казначейства.
5. Государственное учреждение "Управление строительства акимата Костанайской области" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.

"Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ережені бекіту туралы
Қостанай облысы әкімдігінің 2015 жылғы 23 қарашадағы № 507 қаулысы. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 25 желтоқсанда № 6085 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 2017 жылғы 17 мамырдағы № 259 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы әкімдігінің 17.05.2017 № 259 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабына сәйкес Қостанай облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі туралы ереже бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Мұхамбетов
Әкімдіктің 2015 жылғы
23 қарашадағы № 507
қаулысымен бекітілген
"Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы"
мемлекеттік мекемесі туралы
ЕРЕЖЕ
1. Жалпы ережелер
1. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі объектілерді салу және (немесе) реконструкциялау саласында басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады, олар бойынша "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі тапсырыс беруші және бюджеттік бағдарламалар әкімшісі болып табылады.
2. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесінің ведомстволық бағыныстағы ұйымдары жоқ.
3. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.
4. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.

6. Государственное учреждение "Управление строительства акимата Костанайской области" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Управление строительства акимата Костанайской области" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области" и другими актами предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области" утверждается в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение юридического лица: 110000, Республика Казахстан, Костанайская область, город Костанай, проспект Аль-Фараби, дом 112.
Сноска. Пункт 9 – в редакции постановления акимата Костанайской области от 25.02.2016 № 81 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Полное наименование государственного органа - государственное учреждение "Управление строительства акимата Костанайской области".
11. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области".
12. Финансирование деятельности государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области" осуществляется из местного бюджета.
13. Государственному учреждению "Управление строительства акимата Костанайской области" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области".
Если государственному учреждению "Управление строительства акимата Костанайской области" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.
2. Миссия, основные задачи, функции, права и обязанности государственного органа
14. Миссия государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области": реализация государственной политики в сфере строительства на территории Костанайской области.
15. Задачи:
1) реализация инвестиционных проектов (программ) по строительству за счет средств, поступающих из республиканского и местного бюджетов;

6. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарабы болуға құқығы бар.
7. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдер қабылдайды.
8. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. Заңды тұлғаның орналасқан жері: 110000, Қазақстан Республикасы, Қостанай облысы, Қостанай қаласы, Әл-Фараби даңғылы, 112-үй.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы әкімдігінің 25.02.2016 № 81 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа еңгізіледі).
10. Мемлекеттік органның толық атауы - "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі.
11. Осы Ереже "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
12. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
13. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілермен "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесіне заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер мемлекеттік бюджеттің кірісіне жіберіледі.
2. Мемлекеттік органның миссиясы, негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
14. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесінің миссиясы: Қостанай облысының аумағында құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру.
15. Міндеттері:
1) құрылыс салу бойынша инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) республикалық және жергілікті бюджеттерден түскен қаражаттар есебінен іске асыру;

2) осуществление иных задач, предусмотренных законодательством Республики Казахстан.
16. Функции:
1) осуществление функций заказчика строительства в процессе реализации инвестиционных проектов за счет средств, поступающих из республиканского и местного бюджетов, в соответствии с законодательством Республики Казахстан об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности;
2) участие в приемке в эксплуатацию построенных объектов, по которым государственное учреждение "Управление строительства акимата Костанайской области" является заказчиком;
3) реализация гендерной политики в пределах своей компетенции;
4) осуществление иных функций, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
17. Права и обязанности:
1) организовывать и осуществлять в установленном законодательством порядке защиту прав и интересов государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области" в судах;
2) осуществлять контроль за ходом и качеством выполняемых подрядчиком (генеральным подрядчиком) работ и соблюдением сроков их выполнения;
3) контролировать деятельность технического надзора;
4) вести борьбу с коррупцией в пределах своей компетенции в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
5) обеспечить строительство объекта с сопровождением технического и авторского надзоров;
6) принимать меры к подрядчику (генеральному подрядчику) за неисполнение либо несвоевременное и некачественное исполнение указаний технического и авторского надзоров;
7) осуществлять иные права и обязанности в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
3. Организация деятельности государственного органа
18. Руководство государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление строительства акимата Костанайской области" задач и осуществление им своих функций.
19. Первый руководитель государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области" назначается на должность и освобождается от должности акимом Костанайской области.
20. Первый руководитель государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области" имеет заместителей, которые назначаются на должность и освобождаются от должности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
21. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области":

2) Қазақстан Республикасының заңнамасымен көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыру.
16. Функциялары:
1) Қазақстан Республикасының сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы заңнамасына сәйкес инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) республикалық және жергілікті бюджеттерден түскен қаражаттар есебінен іске асыру процесінде құрылысқа тапсырыс берушінің функцияларын жүзеге асыру;
2) салынған объектілерді пайдалануға қабылдауға қатысу, олар бойынша "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі тапсырыс беруші болып табылады;
3) өз құзыреті шеңберінде гендерлік саясатты іске асыру;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген өзге де функцияларды жүзеге асыру.
17. Құқықтары мен міндеттері:
1) заңнамамен белгіленген тәртіппен соттарда "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесінің құқықтары мен мүдделерін қорғауды ұйымдастыру және жүзеге асыру;
2) мердігер (бас мердігер) орындап жатқан жұмыстардың барысы мен сапасына және олардың орындалу мерзімдерінің сақталуына бақылауды жүзеге асыру;
3) техникалық қадағалау қызметін бақылау;
4) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өз құзыреті шегінде сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес жүргізу;
5) техникалық және авторлық қадағалаулармен қолдау арқылы объектінің құрылысын қамтамасыз ету;
6) мердігерге (бас мердігерге) техникалық және авторлық қадағалаулардың нұсқауларын орындамағаны не уақтылы орындамағаны және сапасыз орындағаны үшін шаралар қолдану;
7) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес өзге де құқықтар мен міндеттерді жүзеге асыру.
3. Мемлекеттік органның қызметін ұйымдастыру
18. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі басшылықты "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген мiндеттердiң орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
19. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қостанай облысының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
20. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
21. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:

1) организует и руководит деятельностью государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области";
2) несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Управление строительства акимата Костанайской области" функций, а также за непринятие мер по противодействию коррупции;
3) назначает на должность и освобождает от должности работников государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области" в установленном законом порядке;
4) определяет обязанности и полномочия работников государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области";
5) представляет государственное учреждение "Управление строительства акимата Костанайской области" в органах и организациях в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан;
6) осуществляет в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан поощрение сотрудников государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области", оказание материальной помощи;
7) налагает в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области";
8) утверждает Положения об отделах государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области";
9) принимает решения по другим вопросам, отнесенным к его компетенции.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
22. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
4. Имущество государственного органа
23. Государственное учреждение "Управление строительства акимата Костанайской области" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
24. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Управление строительства акимата Костанайской области", относится к коммунальной собственности.

1) "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастырады және басқарады;
2) "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесіне жүктелген функцияларды орындауға, сонымен қатар сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл бойынша шаралар қабылдамағандығы үшін дербес жауап береді;
3) заңда белгіленген тәртіппен "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін қызметке тағайындайды және қызметтен босатады;
4) "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің міндеттері мен өкілеттіктерін анықтайды;
5) "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесін Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес органдарда және ұйымдарда білдіреді;
6) Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін ынталандыруды, оларға материалдық көмек көрсетуді жүзеге асырады;
7) Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне тәртіптік жазалар қолданады;
8) "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бөлімдері туралы ережелерді бекітеді;
9) өзінің құзыретіне жататын басқа да мәселелер бойынша шешімдер қабылдайды.
"Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға орындайды.
22. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкiлеттiктерiн қолданыстағы заңнамаға сәйкес белгiлейдi.
4. Мемлекеттік органның мүлкі
23. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкi болу мүмкін.
"Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесінің мүлкi оған меншік иесі берген мүлiк, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді қоса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
24. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.

25. Государственное учреждение "Управление строительства акимата Костанайской области" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение государственного органа
26. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Управление строительства акимата Костанайской области" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.

25. Егер заңнамада өзгеше көзделмесе, "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесі өзiне бекiтiлген мүлiктi және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлiнген қаражат есебiнен сатып алынған мүлiктi өз бетiмен иелiктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсiлмен билiк етуге құқығы жоқ.
5. Мемлекеттік органды қайта ұйымдастыру және тарату
26. "Қостанай облысы әкімдігінің құрылыс басқармасы" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.