О корректировке базовых налоговых ставок земельного налога
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 20 февраля 2015 года № 14. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 27 марта 2015 года № 5473. Утратило силу решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 19 июня 2015 № 66
Сноска. Утратило силу решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 19.06.2015 № 66 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», статьями 387444 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года «О налогах и других обязательных платежах в бюджет» (Налоговый кодекс) и на основании схемы зонирования земель, Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Понизить базовые ставки земельного налога на земельные участки находящихся в зоне № 5 на 10 процентов, за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино.
2. Повысить базовые ставки земельного налога на земельные участки за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции и занятых под казино находящихся:
в зоне № 7 на 10 процентов;
в зоне № 8 на 20 процентов;
в зоне № 9 на 30 процентов;
в зоне № 10 на 40 процентов;
в зоне № 11 на 50 процентов.
3. Повысить базовые ставки земельного налога в десять раз на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения.
4. Повысить ставки единого земельного налога в десять раз на не используемые в соответствии с земельным законодательством Республики Казахстан земли сельскохозяйственного назначения.
5. Признать утратившими силу некоторые решения Денисовского районного маслихата согласно приложению.
6. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
сессии районного маслихата                 А. Мурзабаев
Секретарь Денисовского
районного маслихата                        А. Мурзабаев
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного учреждения
"Отдел земельных отношений Денисовского района"
________________ Жангабулов С.А.
Руководитель Республиканского
государственного учреждения "Управление
государственных доходов по Денисовскому
району Департамента государственных
доходов по Костанайской области
Комитета государственных доходов
Министерства финансов Республики Казахстан"
______________ Акижанов А.Ж.
Приложение
к решению маслихата

Жер салығының базалық салық мөлшерлемелерін түзету туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2015 жылғы 20 ақпандағы № 14 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 27 наурызда № 5473 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2015 жылғы 19 маусымдағы № 66 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 19.06.2015 № 66 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6-бабы, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы» (Салық кодексі) Кодексінің 387444-баптарына сәйкес және жерлерді аймақтауға бөлу схемасы негізінде, Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. № 5 аймақта орналасқан жерлер учаскелері үшін автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) және казино орналасқан жерлерді қоспағанда жер салығының базалық мөлшерлемелері 10 пайызға төмендетілсін.
2. Автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) және казино орналасқан жерлерді қоспағанда жер учаскелеріне салынатын жер салығының базалық мөлшерлемелері жоғарылатылсын:
№ 7 аймақта 10 пайызға;
№ 8 аймақта 20 пайызға;
№ 9 аймақта 30 пайызға;
№ 10 аймақта 40 пайызға;
№ 11 аймақта 50 пайызға.
3. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге жер салығының базалық мөлшерлемесі он есеге жоғарылатылсын.
4. Қазақстан Республикасының жер заңнамасына сәйкес пайдаланылмайтын ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерге бірыңғай жер салығының мөлшерлемесі он есеге жоғарылатылсын.
5. Қосымшаға сәйкес Денисов аудандық мәслихатының кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
6. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезектен
тыс сессиясының төрағасы                   А. Мұрзабаев
Денисов аудандық
мәслихатының хатшысы                       А. Мұрзабаев
КЕЛІСІЛДІ
"Денисов ауданының жер қатынастары
бөлімі" мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________ С.А. Жанғабулов
"Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Мемлекеттік кірістер
комитеті Қостанай облысы бойынша
Мемлекеттік кірістер департаментінің
Денисов ауданы бойынша Мемлекеттік кірістер
басқармасы" республикалық мемлекеттік
мекемесінің басшысы
___________ Ә.Ж. Әкіжан
Мәслихаттың

от 20 февраля 2015 года
№ 14
Перечень признанных утратившими силу некоторых решений
Денисовского районного маслихата
1. Решение маслихата от 2 февраля 2010 года № 190 «О корректировке базовых ставок земельного налога» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9-8-147, опубликовано 26 марта 2010 года в газете «Наше время»);
2. Решение маслихата от 21 октября 2010 года № 244 «О внесении дополнений в решение маслихата от 2 февраля 2010 года № 190 «О корректировке базовых ставок земельного налога» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9-8-163, опубликовано 17 декабря 2010 года в газете «Наше время»);
3. Решение маслихата от 9 апреля 2012 года № 25 «О внесении изменений в решение маслихата от 2 февраля 2010 года № 190 «О корректировке базовых ставок земельного налога» (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9-8-199, опубликовано 25 мая 2012 года в газете «Наше время»).

2015 жылғы 20 ақпандағы
№ 14 шешіміне қосымша
Денисов аудандық мәслихатының күші жойылды
деп танылған кейбір шешімдерінің тізімі
1. Мәслихаттың 2010 жылғы 2 ақпандағы № 190 «Жер салығының базалық ставкаларын түзету туралы» шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде нөмірімен 9-8-147 тіркелген, 2010 жылғы 26 наурыздағы «Наше время» газетінде жарияланған);
2. Мәслихаттың 2010 жылғы 21 қазандағы № 244 «Мәслихаттың 2010 жылғы 2 ақпандағы № 190 «Жер салығының базалық ставкаларын түзету туралы» шешіміне толықтырулар енгізу туралы» шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде нөмірімен 9-8-163 тіркелген, 2010 жылғы 17 желтоқсандағы «Наше время» газетінде жарияланған);
3. Мәслихаттың 2012 жылғы 9 сәуірдегі № 25 «Мәслихаттың 2010 жылғы 2 ақпандағы № 190 «Жер салығының базалық ставкаларын түзету туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде нөмірімен 9-8-199 тіркелген, 2012 жылғы 25 мамырдағы «Наше время» газетінде жарияланған).