Об утверждении форм, предназначенных для сбора административных данных
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 13 июня 2016 года № 499. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 июля 2016 года № 13988. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 июня 2023 года № 207.
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 07.06.2023 № 207 (вводится в действие с 01.07.2023).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.09.2022 № 367 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Утвердить:
1) форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о количестве рабочих мест для выполнения квоты трудоустройства лиц с инвалидностью, наличии вакантных должностей и сведений о вакансиях", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму, предназначенную для сбора административных данных "Сведения о выполнении квоты для трудоустройства лиц с инвалидностью", согласно приложению 2 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.09.2022 № 367 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту занятости населения Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;

Әкімшілік деректерді жинауға арналған нысандарды бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 13 маусымдағы № 499 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 26 маусымда № 13988 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 7 маусымдағы № 207 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 07.06.2023 № 207 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына, "Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.09.2022 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру квотасын орындауға арналған жұмыс орындарының саны, бос лауазымдар мен орындары туралы мәліметтердің болуы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыруға арналған квотаның орындалуы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысан бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.09.2022 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Халықты жұмыспен қамту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) тіркелген осы бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оның көшірмесінің қазақ және орыс тілдеріндегі бір данасын баспа және электрондық түрде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;

5) доведение настоящего приказа до сведения местных исполнительных органов областей, городов Астана и Алматы;
6) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Нурымбетова Б.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАН
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Н. Айдапкелов
13 июня 2016 год
Приложение 1 к приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 13 июня 2016 года № 499
форма, предназначенная для сбора
административных данных
Сведения о количестве рабочих мест для выполнения квоты трудоустройства лиц
с инвалидностью, наличии вакантных должностей и сведений о вакансиях
Сноска. Приложение 1 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.09.2022 № 367 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Представляется: в центры занятости населения. Центры занятости населения
представляют в местный орган по вопросам занятости района. Местный орган
по вопросам занятости района представляет в местный орган по вопросам занятости
области. Местный орган по вопросам занятости области представляет
в уполномоченный орган по вопросам занятости населения.
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/1?lang=ru
Наименование формы административных данных:
Сведения о количестве рабочих мест для выполнения квоты трудоустройства лиц
с инвалидностью, наличии вакантных должностей и сведений о вакансиях.
Индекс формы административных данных: КРМ-1
Периодичность: ежеквартальная.
Отчетный период ____ квартал 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: организации, которым установлена квота
рабочих мест для лиц с инвалидностью.
Срок представления: организации представляют сведения в центры занятости
населения района (города) к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
Местный орган по вопросам занятости области представляют сведения
в уполномоченный орган по вопросам занятости населения к 25 числу месяца,
следующего за отчетным кварталом.
Наименование организации
Списочная численность работников на начало года (человек)
Размер квоты(% от списочной численности работников)
Кол-во рабочих мест, уже занятых работниками, отнесенными к категории лиц с инвалидностью (единиц)
Установленная квота без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда (человек)
Кол-во свободных рабочих мест (вакансий) для лиц с инвалидностью по специальностям (единиц)
Наименование должностей на занятие свободных рабочих мест (вакансий) для лиц с инвалидностью
Количество свободных рабочих мест по профессиям (должностям) (единиц)
Сведения о вакансиях
Профессиональное образование
Среднемесячная заработная плата (тенге)
Условия труда и занятости (неполный рабочий день, гибкий график работы)
Стаж работы (по профессии, специальности на этой должности)
Другие требования (тарифный разряд, категория)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
_______________________________________ ___________ руководителя (подпись)
Дата "____" ________ 20___ года
Примечание: пояснения по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, приведены в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
административных данных
"Сведения о количестве рабочих
мест для выполнения квоты
трудоустройства лиц
с инвалидностью, наличии
вакантных должностей
и сведений о вакансиях"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения о количестве рабочих мест для выполнения квоты трудоустройства лиц
с инвалидностью, наличии вакантных должностей и сведений о вакансиях"

5) осы бұйрықты облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының назарына жеткізуді;
6) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің
төрағасы
__________________ Н. Айдапкелов
2016 жылғы 13 маусым
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 13 маусымдағы
№ 499 бұйрығына
1-қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру квотасын орындауға арналған жұмыс орындарының саны, бос лауазымдар мен бос жұмыс орындары жөнінде мәліметтердің болуы туралы мәліметтер
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.09.2022 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына ұсынылады. Халықты жұмыспен қамту орталықтары ауданның жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органына ұсынады. Ауданның жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органы облыстың жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органына ұсынады. Облыстың жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органы халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға ұсынады.
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған: https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/1?lang=ru
Әкімшілік деректер нысанының атауы: мәліметтер
квотаны орындау үшін жұмыс орындарының саны туралы
мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру, бос лауазымдардың болуы
және бос жұмыс орындары туралы мәліметтер.
Әкімшілік деректер нысанының индексі: КРМ-1
Кезеңділігі: тоқсан сайын.
Есепті кезең 20__жылғы __ тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына квота белгіленген ұйымдар.
Ұсыну мерзімі: ұйымдар ауданның (қаланың) халықты жұмыспен қамту орталықтарына мәліметтерді есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне ұсынады. Облыстың жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органы халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға мәліметтерді есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25-күніне ұсынады.
Ұйымның атауы
Жыл басындағы жұмыскерлердің тізімдік саны (адам)
Квота мөлшері (жұмыскерлердің орташа тізімдік санынан %)
Мүгедектігі бар адамдар санатына жатқызылған жұмыскерлер жұмыс істейтін жұмыс орындарының саны (бірлік)
Ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, белгіленген квота саны (адам)
Мамандықтар бойынша мүгедектігі бар адамдарға арналған бос жұмыс орындарының (вакансиялардың) саны (бірлік)
Мүгедектігі бар адамдарға арналған бос жұмыс орындарына (вакансияларға) жұмысқа тұруға лауазымдар атауы
Кәсіптер (лауазымдар) бойынша бос жұмыс орындарының саны (бірлік
Бос жұмыс орындары жөніндегі мәліметтер
Кәсіби білімі
Орташа айлық жалақысы (теңге)
Еңбек және қызмет жағдайы (толық емес жұмыс күні, икемді жұмыс графигі)
Жұмыс өтілі (осы лауазымдағы кәсібі, мамандығы бойынша)
Басқа да талаптар (тарифтік разряд,
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ____________________ ____________
басшы                         (қолы)
Күні 20__ жылғы "__" ____________
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мүгедектігі бар адамдарды
жұмысқа орналастыру квотасын
орындауға арналған жұмыс
орындарының саны, бос
лауазымдар мен бос жұмыс
орындары туралы мәліметтердің
болуы туралы мәліметтер"
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру квотасын орындауға арналған жұмыс орындарының саны, бос лауазымдар мен бос жұмыс орындары жөнінде мәліметтердің болуы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Организация предоставляет информацию "Сведения о количестве рабочих мест для выполнения квоты трудоустройства лиц с инвалидностью, наличии вакантных должностей и сведений о вакансиях" в связи с установленной местным исполнительным органом квотой рабочих мест для лиц с инвалидностью, с указанием следующих сведений:
наименование организации;
списочная численности работников на начало года;
размер квоты (% от списочной численности работников);
количество рабочих мест, уже занятых работниками, отнесенными к категории лиц с инвалидностью;
установленная квота без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда;
количество свободных рабочих мест (вакансий) для лиц с инвалидностью по специальностям;
наименование должностей на занятие свободных рабочих мест (вакансий) для лиц с инвалидностью;
количество свободных рабочих мест по профессиям (должностям);
сведения о вакансиях, в том числе: профессиональное образование, среднемесячная заработная плата, условия труда и занятости (неполный рабочий день, гибкий график работы), стаж работы (по профессии, специальности на этой должности), другие требования (тарифный разряд, категория) к 10 числу отчетного месяца, следующего за отчетным кварталом.
2. Показатели формируются по фактическим данным на 1 число текущего месяца.
3. Сведения подписывает первый руководитель или лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе 1 указывается наименование организации.
5. В графе 2 указывается списочная численность работников на начало года.
6. В графе 3 указывается размер квоты в % от списочной численности работников.
7. В графе 4 указывается количество рабочих мест, уже занятых работниками, отнесенными к категории лиц с инвалидностью.
8. В графе 5 указывается установленная квота без учета рабочих мест на тяжелых работах, работах с вредными, опасными условиями труда.
9. В графе 6 указывается количество свободных рабочих мест (вакансий) для лиц с инвалидностью по специальностям.
10. В графе 7 указывается наименование должностей на занятие свободных рабочих мест (вакансий) для лиц с инвалидностью.
11. В графе 8 указывается количество свободных рабочих мест по профессиям (должностям).
12. В графе 9 указывается профессиональное образование работника, соответствующее вакантной должности.
13. В графе 10 указывается среднемесячная заработная плата работника, соответствующая вакантной должности.
14. В графе 11 указываются условия труда и занятости работника (неполный рабочий день, гибкий график работы).

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Ұйым жергілікті атқарушы орган мүгедектігі бар адамдарға арналған жұмыс орындарына белгілеген квотаға байланысты "Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру квотасын орындауға арналған жұмыс орындарының саны, бос лауазымдар мен бос жұмыс орындары жөнінде мәліметтердің болуы туралы мәліметтер" ақпаратын мынадай мәліметтерді:
ұйымның атауын;
жыл басындағы жұмыскерлердің тізімдік санын;
квота мөлшерін (жұмыскерлердің орташа тізімдік санынан %);
мүгедектігі бар адамдар санатына жатқызылған жұмыскерлер жұмыс істейтін жұмыс орындарының санын;
ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, белгіленген квота санын;
мамандықтар бойынша мүгедектігі бар адамдарға арналған бос жұмыс орындарының (вакансиялардың) санын;
мүгедектігі бар адамдарға арналған бос жұмыс орындарына (вакансияларға) жұмысқа тұруға лауазымдар атауын;
кәсіптер (лауазымдар) бойынша бос жұмыс орындарының санын;
бос жұмыс орындары туралы мәліметтерді, оның ішінде: кәсіби білімін, орташа айлық жалақысын (теңге), еңбек және қызмет жағдайын (толық емес жұмыс күні, икемді жұмыс графигі), жұмыс өтілін (осы лауазымдағы кәсібі, мамандығы бойынша), басқа да талаптарды (тарифтік разряд, санат) көрсете отырып, есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне ұсынады.
2. Көрсеткіштер іс жүзіндегі деректер бойынша ағымдағы айдың 1-күніне қалыптастырылады.
3. Мәліметтерге бірінші басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда ұйымның атауы көрсетіледі.
5. 2-бағанда жыл басындағы жұмыскерлердің тізімдік саны көрсетіледі.
6. 3-бағанда квота мөлшері (жұмыскерлердің орташа тізімдік санынан %) көрсетіледі.
7. 4-бағанда мүгедектігі бар адамдар санатына жатқызылған жұмыскерлер жұмыс істейтін жұмыс орындарының саны көрсетіледі.
8. 5-бағанда ауыр жұмыстардағы, еңбек жағдайлары зиянды, қауіпті жұмыстардағы жұмыс орындарын есептемегенде, белгіленген квота саны көрсетіледі.
9. 6-бағанда мамандықтар бойынша мүгедектігі бар адамдарға арналған бос жұмыс орындарының (вакансиялардың) саны көрсетіледі.
10. 7-бағанда мүгедектігі бар адамдарға арналған бос жұмыс орындарына (вакансияларға) жұмысқа тұруға лауазымдар атауы көрсетіледі.
11. 8-бағанда кәсіптер (лауазымдар) бойынша бос жұмыс орындарының саны көрсетіледі.
12. 9-бағанда бос лауазымға сәйкес келетін жұмыскердің кәсіби білімі көрсетіледі.
13. 10-бағанда бос лауазымға сәйкес келетін жұмыскердің орташа айлық жалақысы көрсетіледі.
14. 11-бағанда жұмыскердің еңбек және қызмет жағдайы (толық емес жұмыс күні, икемді жұмыс графигі) көрсетіледі.

15. В графе 12 указывается стаж работы работника (по профессии, специальности на этой должности).
16. В графе 13 указываются другие требования к работнику, претендующему на занятие вакантной должности (тарифный разряд, категория).
Приложение 2 к приказу
Министра здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
от 13 июня 2016 года № 499
форма, предназначенная для сбора административных данных
Сведения о выполнении квоты для трудоустройства лиц с инвалидностью
Сноска. Приложение 2 – в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 14.09.2022 № 367 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Предоставляется: в центры занятости населения. Центры занятости населения
представляют в местный орган по вопросам занятости района. Местный орган
по вопросам занятости района представляет в местный орган по вопросам занятости
области. Местный орган по вопросам занятости области предоставляет
в уполномоченный орган по вопросам занятости населения
Форма административных данных размещена на интернет-ресурсе:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/1?lang=ru
Наименование формы административных данных:
Сведения о выполнении квоты для трудоустройства лиц с инвалидностью
Индекс формы административных данных: КРМ-2
Периодичность: ежеквартальная;
Отчетный период ____ квартал 20___ года
Круг лиц, представляющих информацию: организации, которым установлена квота
рабочих мест для лиц с инвалидностью;
Срок представления: организации представляют сведения в центры занятости
населения к 10 числу месяца, следующего за отчетным кварталом. Местный орган
по вопросам занятости области представляют сведения в уполномоченный орган
по вопросам занятости населения к 25 числу месяца, следующего за отчетным кварталом.
Списочная численность работников (человек)
Установленная квота (человек)
Количество лиц с инвалидностью, работающих вне квоты (человек)
Количество лиц с инвалидностью, трудоустроенных по направлениям центра занятости населения в рамках квоты (человек)
1
2
3
4
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _____________________________________
Руководитель (подпись)
Дата "__" ________ 20___ года м.п.
Примечание: пояснения по заполнению формы, предназначенной для сбора
административных данных, приведены в приложении к настоящей форме.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения о выполнении
квоты для трудоустройства
лиц с инвалидностью"
Пояснение по заполнению формы административных данных
"Сведения о выполнении квоты для трудоустройства лиц с инвалидностью"

15. 12-бағанда жұмыскердің жұмыс өтілі (осы лауазымдағы кәсібі, мамандығы бойынша) көрсетіледі.
16. 13-бағанда бос лауазымға үміткер жұмыскерге қойылатын басқа да талаптар (тарифтік разряд, санат) көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2016 жылғы 13 маусымдағы
№ 499 бұйрығына
2-қосымша
әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыруға арналған квотаның орындалуы туралы мәліметтер
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 14.09.2022 № 367 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Халықты жұмыспен қамту орталықтарына ұсынылады. Халықты жұмыспен қамту орталықтары ауданның жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органына ұсынады. Ауданның жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органы облыстың жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органына ұсынады. Облыстың жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органы халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға ұсынады
Әкімшілік деректер нысаны интернет-ресурста орналастырылған:
https://www.gov.kz/memleket/entities/enbek/documents/1?lang=ru
Әкімшілік деректер нысанының атауы:
Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыру үшін квотаның орындалуы туралы мәліметтер
Әкімшілік деректер нысанының индексі: КРМ-2
Кезеңділігі: тоқсан сайын;
Есепті кезең 20__ жылғы_ _ _ _ тоқсан
Ақпаратты ұсынатын тұлғалар тобы: мүгедектігі бар адамдар үшін жұмыс орындарына квота белгіленген ұйымдар;
Ұсыну мерзімі: ұйымдар халықты жұмыспен қамту орталықтарына мәліметтерді есепті тоқсаннан кейінгі айдың 10-күніне ұсынады. Облыстың жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті органы мәліметтерді халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25-күніне ұсынады..
Жұмыскерлердің тізімдік саны (адам)
Белгіленген квота (адам)
Квотадан тыс жұмыс істейтін мүгедектігі бар адамдардың саны (адам)
Квота шеңберінде халықты жұмыспен қамту орталығының жолдамалары бойынша жұмысқа орналасқан мүгедектігі бар адамдардың саны саны (адам)
1
2
3
4
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) ____________________ ____________
басшы                         (қолы)
Күні 20__ жылғы "__" ____________ м.о.
Ескертпе: әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшада келтірілген.
"Мүгедектігі бар адамдар
жұмысқа орналастыруға
арналған квотаның орындалуы
туралы мәліметтер" әкімшілік
деректерді жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыруға арналған квотаның орындалуы туралы мәліметтер" әкімшілік деректерді жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

Глава 1. Общие положения
1. Организация представляет информацию "Сведения о выполнении квоты для трудоустройства лиц с инвалидностью" в связи с установленной местным исполнительным органом квотой рабочих мест для инвалидов, с указанием следующих сведений:
списочная численность работников;
установленная квота;
количество лиц с инвалидностью, работающих вне квоты;
количество лиц с инвалидностью, трудоустроенных по направлениям центра занятости населения в рамках квоты.
2. Показатели формируются по фактическим данным на 1 число текущего месяца.
3. Сведения подписывает первый руководитель или лицо, исполняющее его обязанности.
Глава 2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе 1 указывается списочная численность работников.
5. В графе 2 указывается установленная квота.
6. В графе 3 указывается количество лиц с инвалидностью, работающих вне квоты.
7. В графе 4 указывается количество лиц с инвалидностью, трудоустроенных по направлениям центра занятости населения в рамках квоты.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Ұйым жергілікті атқарушы орган мүгедектігі бар адамдарға арналған жұмыс орындарына белгілеген квотаға байланысты "Мүгедектігі бар адамдарды жұмысқа орналастыруға арналған квотаның орындалуы туралы мәліметтер" ақпаратын мынадай мәліметтерді:
жұмыскерлердің тізімдік санын;
белгіленген квотаны;
квотадан тыс жұмыс істейтін мүгедектігі бар адамдардың санын;
квота шеңберінде халықты жұмыспен қамту орталығының жолдамасы бойынша жұмысқа орналасқан мүгедектігі бар адамдардың санын көрсете отырып ұсынады.
2. Көрсеткіштер іс жүзіндегі деректер бойынша ағымдағы айдың 1-күніне қалыптастырылады.
3. Мәліметтерге бірінші басшы немесе оның міндетін атқарушы адам қол қояды.
2-тарау. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. 1-бағанда жұмыскерлердің тізімдік саны көрсетіледі.
5. 2-бағанда белгіленген квота көрсетіледі.
6. 3-бағанда квотадан тыс жұмыс істейтін мүгедектігі бар адамдардың саны көрсетіледі.
7. 4-бағанда квота шеңберінде халықты жұмыспен қамту орталығының жолдамасы бойынша жұмысқа орналасқан мүгедектігі бар адамдардың саны көрсетіледі.