О внесении изменений и дополнений в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 580 "Об утверждении Правил утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 28 июня 2016 года № 292. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июля 2016 года № 14025. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1, подпунктом 3) пункта 1 статьи 15 Закона Республики Казахстан от 9 июля 1998 года "О естественных монополиях и регулируемых рынках" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 580 "Об утверждении Правил утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 12022, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 22 сентября 2015 года) следующие изменения и дополнения:
в Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. В Правилах применяются следующие понятия:
вагонооборот – количество отправленных пассажирских вагонов с учетом расстояния перевозки;
грузооборот – объем выполненной перевозочной работы по доставке грузов с учетом расстояния перевозки;
компетентный орган – Министерство по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
заявленный вагонооборот – планируемый вагонооборот, указанный в заявке потребителя и (или) концессионера на утверждение временных понижающих коэффициентов;
заявленный грузооборот – планируемый грузооборот, указанный в заявке потребителя и (или) концессионера на утверждение временных понижающих коэффициентов;
график погашения – график погашения задолженности потребителя и (или) концессионера регулируемых услуг магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии перед Национальным оператором инфраструктуры и концессионером, заверенный подписями потребителя и руководителя Национального оператора инфраструктуры, концессионера;
отраслевой государственный орган – государственный орган Республики Казахстан, осуществляющий руководство отраслью (сферой) государственного управления, в которой осуществляет деятельность потребитель, за исключением уполномоченного и компетентного органов;
регулируемые услуги (товары, работы) субъекта естественной монополии – услуги (товары, работы), предоставляемые субъектом естественной монополии в сфере естественной монополии и подлежащие государственному регулированию уполномоченным органом, включая случаи предоставления услуг (товаров, работ) в виде передачи определенного товара потребителю;
потребитель – физическое или юридическое лицо, пользующееся или намеревающееся пользоваться регулируемыми услугами (товарами, работами) субъектов естественной монополии;
уполномоченный орган – государственный орган, осуществляющий руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;
ведомство уполномоченного органа – ведомство государственного органа, осуществляющее руководство в сферах естественных монополий и на регулируемых рынках;
Национальный оператор инфраструктуры – юридическое лицо, контрольный пакет акций которого принадлежит Национальной железнодорожной компании, осуществляющее эксплуатацию, содержание, модернизацию, строительство магистральной железнодорожной сети и оказывающее услуги магистральной железнодорожной сети;
Иные понятия и термины, используемые в Правилах, применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан о естественных монополиях и регулируемых рынках.";

"Магистральдық темір жол желісінің және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 шілдедегі № 580 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 28 маусымдағы № 292 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 28 шілдеде № 14025 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
"Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" 1998 жылғы 9 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына, 15-бабының 1-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Магистральдық темір жол желісінің және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 31 шілдедегі № 580 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12022 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 22 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Магистральдық темір жол желісінің және концессия шарттары бойынша темір жол көлігінің объектілері бар темір жолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алым ставкаларына) уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Қағидаларда мынадай ұғымдар қолданылады:
вагон айналымы – тасымалдау қашықтығын ескере отырып, жолаушылар вагондарының жөнелту саны;
жүк айналымы – тасымалдау қашықтығын ескере отырып, жүктерді жеткізу бойынша тасымалдау жұмысының орындалған көлемі;
құзыретті орган – Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрлігі;
мәлімделген вагон айналымы – тұтынушының және (немесе) концессионердің уақытша төмендету коэффициенттерін бекітуге арналған өтінімінде көрсетілген жоспарланатын вагон айналымы;
мәлімделген жүк айналымы – тұтынушының және (немесе) концессионердің уақытша төмендету коэффициенттерін бекітуге арналған өтінімінде көрсетілген жоспарланатын жүк айналымы;
өтеу кестесі – тұтынушының және (немесе) концессионердің және Ұлттық инфрақұрылым операторы, концессионер басшысының қолдарымен расталған магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерін тұтынушының және Ұлттық инфрақұрылым операторының және концессионердің алдындағы берешегін өтеу кестесі;
салалық мемлекеттік орган – уәкілетті және құзыретті органдарды қоспағанда, тұтынушы қызметін жүзеге асыратын мемлекеттік басқару саласына (аясына) басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы;
табиғи монополия субъектісінің реттеліп көрсетілетін қызметтері (тауарлары, жұмыстары) – табиғи монополия субъектісі табиғи монополия саласында ұсынатын және тұтынушыға белгілі бір тауарды беру түрінде көрсетілетін қызметтерді (тауарларды, жұмыстарды) ұсыну жағдайларын қоса алғанда, уәкілетті органның мемлекеттік реттеуіне жататын көрсетілетін қызметтер (тауарлар, жұмыстар);
тұтынушы – табиғи монополия субъектілерінің реттеліп көрсетілетін қызметтерін (тауарларын, жұмыстарын) пайдаланушы немесе пайдалануға ниеттенуші жеке немесе заңды тұлға;
уәкілетті орган – табиғи монополиялар салаларында және реттелетін нарықтарда басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік орган;
уәкілетті органның ведомствосы – табиғи монополиялар салаларындағы және реттелетін нарықтардағы басшылықты жүзеге асыратын мемлекеттік органның ведомствосы;
Ұлттық инфрақұрылым операторы – магистральдық теміржол желісін пайдалануды, ұстауды, жаңғыртуды, салуды жүзеге асыратын және магистральдық теміржол желісінің қызметтерін көрсететін Ұлттық теміржол компаниясына акцияларының бақылаушы пакеті тиесілі заңды тұлға;
Қағидаларда пайдаланылатын өзге де ұғымдар мен терминдер Қазақстан Республикасының табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы заңнамасына сәйкес қолданылады.";

подпункт 2) пункта 7 изложить в следующей редакции:
"2) заявленный вагонооборот превышает (сохраняет) фактический вагонооборот за соответствующий период предыдущего года.
Примечание:
В случае сохранения вагонооборота представляется заключение компетентного органа о невозможности дальнейшего увеличения вагонооборота;";
часть вторую подпункта 7) пункта 7 исключить.
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. ВПК утверждается и применяется к тарифам на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети при перевозке продукции, произведенной потребителем, а также сырья, необходимого для ее производства, в соответствии с критериями, указанными в пункте 7 настоящих Правил, по заявленным потребителем маршрутам.";
пункты 8 и 9 изложить в следующей редакции:
"8. Утверждение ВПК производится ведомством уполномоченного органа по заявке потребителя, а также по заявке Национального оператора инфраструктуры в случаях, указанных в подпункте 3) пункта 7 настоящих Правил, с приложением документов и информации согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящим Правилам с соблюдением следующих требований:
1) каждый лист обосновывающих документов парафируется первым руководителем потребителя и (или) концессионера, либо лицом, исполняющим его обязанности, с приложением подтверждающих документов, а финансовые документы – и главным бухгалтером;
2) представляются фактические данные по результатам финансово-хозяйственной деятельности за предшествующий период, а также ожидаемые результаты от применения ВПК на запрашиваемый период их утверждения.
Заявка на утверждение ВПК к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии (далее – заявка) подается по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
В случае подачи заявки Национальным оператором инфраструктуры, предоставляются документы и информация предусмотренная подпунктами 1), 2), 3), 5) 10), 11), 12) и 13) согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
9. Потребитель, заинтересованный в утверждении ВПК, представляет заявку о необходимости такого утверждения в ведомство уполномоченного органа в четырех экземплярах.
В случае подачи заявки Национальным оператором инфраструктуры заявка представляется в ведомство уполномоченного органа в двух экземплярах.";
пункты 11, 12 и 13 изложить в следующей редакции:
"11. Ведомство уполномоченного органа, в течение пяти рабочих дней со дня поступления заявки, в письменной форме уведомляет потребителя, Национального оператора инфраструктуры (в случае подачи им заявки) о принятии заявки к рассмотрению (одновременно направляя экземпляры заявки Национальному оператору инфраструктуры, концессионеру (в случае подачи заявки на утверждении ВПК к тарифам на регулируемые услуги концессионера), отраслевому государственному органу и компетентному органу), либо о мотивированном отказе в ее принятии.
В случае подачи заявки Национальным оператором инфраструктуры, экземпляр заявки направляется компетентному органу.

7-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2. мәлімделген вагон айналымы өткен жылдың тиісті кезеңіндегі нақты вагон айналымынан артады (сақтайды).
Ескертпе:
Вагон айналымы сақталған жағдайда, құзыретті органның вагон айналымын одан әрі ұлғайту мүмкін еместігі туралы қорытындысы ұсынылады;";
7-тармақтың 7) тармақшасында екінші бөлік алып тасталсын:
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Осы Қағидалардың 7 тармағында көрсетілген өлшемшарттарға сәйкес, тұтынушы мәлімдеген маршруттар бойынша, тұтынушы өндірген өнімді, сондай-ақ оны өндіруге қажетті шикізатты тасымалдау кезінде УТК бекітіледі және магистральдық теміржол желісінің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне қолданылады.";
8 және 9-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Уәкілетті органның ведомствосы УТК бекітуді тұтынушының өтінімі бойынша, сондай-ақ осы Қағидалардың 7-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген жағдайларда Ұлттық инфрақұрылым операторының өтінімі бойынша осы Қағидалардың 1, 2 және 3-қосымшаларына сәйкес негіздеуші құжаттардың қосымшаларын қоса бере отырып, мынадай талаптарды сақтап жүргізеді:
1) растаушы құжаттар қоса беріліп, негіздеуші құжаттардың әрбір парағына тұтынушының және (немесе) концессионердің бірінші басшы не оның міндетін атқарушы тұлға, ал қаржы құжаттарына бас бухгалтер қол қояды;
2) алдыңғы кезеңдегі қаржы-шаруашылық қызметтің нәтижелері бойынша нақты деректер, сондай-ақ оларды бекіту сұратылған кезеңге УТК қолданудан болатын болжамды нәтижелер ұсынылады.
Магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне (бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне) УТК бекітуге өтінім осы Қағидалардың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша беріледі.
Ұлттық инфрақұрылым операторы өтінім берген жағдайда, 1 қосымшаның 1), 2), 3), 5), 10), 11), 12) және 13) тармақшаларында көрсетілген құжаттар мен ақпарат ұсынылады.
9. УТК бекітуге мүдделі тұтынушы осындай бекіту қажеттілігі туралы өтінімді уәкілетті органның ведомствосына төрт данада ұсынады.
Ұлттық инфрақұрылым операторы өтініш берген жағдайда, өтінім уәкілетті органның ведомствосына екі данада ұсынылады.";
11, 12 және 13-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Уәкілетті органның ведомствосы өтінім түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде өтінімді қарауға алғаны (концессионердің реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне УТК бекітуге өтінім берілген жағдайда) өтінім даналарын Ұлттық инфрақұрылым операторына, концессионерге, салалық мемлекеттік органға және құзыретті органға бір мезгілде жолдай отырып) немесе оны қабылдаудан дәлелді бас тартқаны туралы тұтынушыны, Ұлттық инфрақұрылым операторын (ол өтінім берген жағдайда) жазбаша нысанда хабардар етеді.
Ұлттық инфрақұрылым операторы өтініш берген жағдайда, өтінімнің бір данасы құзыретті органға жолданады.

12. В соответствии с подпунктом 9) пункта 1 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях и регулируемых рынках" ведомство уполномоченного органа при необходимости запрашивает дополнительную информацию у потребителя, Национального оператора инфраструктуры (в случае подачи им заявки).
При непредставлении потребителем, Национальным оператором инфраструктуры (в случае подачи им заявки) запрашиваемой информации в течение десяти рабочих дней с даты получения запроса, ведомство уполномоченного органа отказывает в утверждении ВПК с письменным уведомлением об этом Национального оператора инфраструктуры, концессионера, отраслевого государственного органа, компетентного органа и потребителя.";
13. Национальный оператор инфраструктуры, концессионер, отраслевой государственный орган, компетентный орган, в течение пятнадцати рабочих дней со дня поступления заявки, представляют заключения о целесообразности либо нецелесообразности утверждения ВПК в ведомство уполномоченного органа и потребителю и (или) концессионеру по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
В своем заключении Национальный оператор инфраструктуры, отраслевой и компетентный органы, исходя из заявки потребителя, в том числе:
1) указывают, целесообразно или нецелесообразно утверждать ВПК. В случае целесообразности утверждения ВПК указывается уровень, который целесообразно утвердить;
2) указывают объемы перевозки грузов (грузооборота) в разрезе периодов (месяц, либо квартал, либо полугодие, либо год) - в зависимости от заявки потребителя или объемы пробега пассажирских вагонов по году (вагонооборота);
3) прилагают расчет–обоснование предлагаемого уровня ВПК;
4) подтверждают о соответствии критериям, предусмотренным подпунктами 2), 3), 4) и 6) пункта 7 настоящих Правил (в зависимости от поданной потребителем заявки).
В случае подачи потребителем заявки в соответствии с критерием, указанным в подпункте 7) пункта 7 настоящих Правил, необходимо подтверждение компетентного органа о соответствии условиям, перечисленным в подпункте 7) пункта 7 настоящих Правил, и невозможности дальнейшего наращивания объемов перевозок без учета применения ВПК.
В заключение отраслевого государственного органа и компетентного органа в случае, если критерием утверждения ВПК является критерий, предусмотренный подпунктом 7) пункта 7 настоящих Правил, включаются расчеты, подтверждающие влияние стоимости перевозки и ВПК на себестоимость производства и реализации продукции потребителя, а также оценку:
эффективности утверждения ВПК для потребителя, подавшего заявку, в том числе сравнительный анализ изменения затрат потребителя в связи со снижением расходов на транспортировку в результате применения ВПК;
влияния утверждения ВПК на соответствующую отрасль;
эффективности утверждения ВПК для государства;
последствий в случае не утверждения ВПК.
В случае, если отраслевой государственный орган и компетентный орган является единым государственным органом, ведомству уполномоченного органа предоставляется единое заключение.
В случае подачи заявки Национальным оператором инфраструктуры, заключение о целесообразности либо нецелесообразности утверждения ВПК в ведомство уполномоченного органа представляется компетентным органом по форме согласно приложению 6.";
пункт 15 изложить в следующей редакции:

12. "Табиғи монополиялар және реттелетін нарықтар туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 14-бабының 1-тармағының 9) тармақшасына сәйкес, уәкілетті органның ведомствосы қажет болған жағдайда тұтынушыдан, Ұлттық инфрақұрылым операторынан (ол өтінім берген жағдайда) қосымша ақпаратты сұратады.
Тұтынушы, Ұлттық инфрақұрылым операторы (ол өтінім берген жағдайда) сұраныс алған күннен бастап он жұмыс күн ішінде сұратылған ақпаратты ұсынбаған жағдайда, уәкілетті органның ведомствосы Ұлттық инфрақұрылым операторына, тұтынушыға және (немесе) концессионерге, салалық мемлекеттік органға, құзыретті органға және ол туралы жазбаша хабарлап УТК бекітуден бас тартады.
13. Ұлттық инфрақұрылым операторы, концессионер, салалық мемлекеттік орган, құзыретті орган өтінімді қабылдаған күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде УТК бекітудің орындылығы не орынсыздығы туралы қорытындыны уәкілетті органның ведомствосы мен тұтынушыға және (немесе) концессионерге осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Ұлттық инфрақұрылым операторы, салалық және құзыретті органдар өзінің қорытындысында тұтынушының өтініміне сүйене отырып, оның ішінде:
1) УТК бекітудің орындылығын немесе орынсыздығын көрсетеді. УТК бекіту орынды болған жағдайда бекітілуі орынды деңгей көрсетіледі;
2) тұтынушының өтініміне қарай кезеңдер (ай, не тоқсан, не жартыжылдық, не жыл) бөлінісінде жүктерді тасымалдау (жүк айналымы) көлемі немесе жолаушылар вагондарын тасымалдау көлемі немесе жыл бойынша жолаушылар вагондарының (вагон айналымы) жол жүру көлемі көрсетіледі;
3) УТК ұсынылатын деңгейіне негіздеме – есепті қоса береді;
4) осы Қағидалардың 7-тармағының 2), 3), 4), 6) тармақшаларында көзделген өлшемшарттарға сәйкестігі туралы растайды (тұтынушы берген өтінімге қарай).
Тұтынушы осы Қағидалардың 7-тармағының 7) тармақшасында көрсетілген өлшемшартқа сәйкес өтінім берген жағдайда, осы Қағидалардың 7-тармағының 7) тармақшасында санамаланған талаптарға сәйкестігі және УТК қолдануды ескермей тасымалдау көлемін одан әрі арттырудың мүмкін еместігі туралы құзыретті органның растауы қажет.
Егер, УТК бекітудің өлшемшарты осы Қағидалардың 7-тармағының 7) тармақшасында көзделген өлшемшарт болған жағдайда, салалық мемлекеттік органның және құзыретті органның қорытындыларына тұтынушы өнімін өндірудің өзіндік құнына және оны өткізуге тасымалдау құнының және УТК әсерін растайтын есептер, сондай-ақ:
өтінім берген тұтынушы үшін УТК бекітудің тиімділігін бағалау, оның ішінде УТК қолдану нәтижесінде тасымалдау шығыстарының төмендеуіне байланысты тұтынушы шығындарының өзгерістерін салыстырмалы талдау;
УТК бекітудің тиісті салаға әсер етуін;
мемлекет үшін УТК бекіту тиімділігін;
УТК бекітпеген жағдайда салдарын бағалау енгізіледі.
Егер, салалық мемлекеттік орган және құзыретті орган бірыңғай мемлекеттік орган болған жағдайда, уәкілетті органның ведомствосына бірыңғай қорытындысы ұсынылады.
Ұлттық инфрақұрылым операторы өтінім берген жағдайда, УТК бекітудің орындылығы не орынсыздығы туралы қорытындыны уәкілетті органның ведомствосына құзыретті орган 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.";
15-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"15. Ведомство уполномоченного органа на основании заключений, представленных Национальным оператором инфраструктуры и (или) концессионером, отраслевым государственным органом, компетентным органом, с учетом экспертизы предоставленных потребителем обосновывающих документов, принимает решение в течение двадцати пяти рабочих дней со дня принятия заявки к рассмотрению.
Решение об утверждении ВПК принимается в случае получения положительных заключений Национального оператора инфраструктуры, концессионера, отраслевого государственного органа и компетентного органа.
Непредставление заключений Национальным оператором инфраструктуры и (или) концессионером, отраслевым государственным органом и компетентным органом в срок, предусмотренный пунктом 13 настоящих Правил, считается согласием с заявленными потребителем условиями и уровнем ВПК.
Решение об утверждении ВПК, за исключением решения об утверждении ВПК по заявке Национального оператора инфраструктуры, принимается с учетом позиции Национального оператора инфраструктуры и компетентного органа, отраженной в заключении, с указанием объемов перевозки грузов (грузооборота), в разрезе месяцев, либо квартала, либо полугодия, либо в целом по году, в зависимости от заявки потребителя, или (вагонооборота).";
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Решение об утверждении ВПК принимается руководителем ведомства уполномоченного органа, либо лица, исполняющего его обязанности.
Решение об утверждении ВПК направляется Национальному оператору инфраструктуры, потребителю и (или) концессионеру, отраслевому государственному органу, компетентному органу, не позднее, чем за десять календарных дней до даты введения решение ведомства уполномоченного органа в действие.
В решении об утверждении ВПК при перевозке грузов или перевозке пассажирских вагонов, за исключением решения об утверждении ВПК по заявке Национального оператора инфраструктуры, указываются объемы перевозок грузов (грузооборот) или объемы перевозки пассажирских вагонов (вагонооборот) с разбивкой по периодам (месяц, либо квартал, либо полугодие, либо год) – в зависимости от поданной потребителем заявки, позиции Национального оператора инфраструктуры и компетентного органа, отраженной в заключении, в разрезе маршрутов (направлений перевозок грузов), или объем пробега пассажирских вагонов по году (вагонооборота).";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Потребитель и (или) концессионер, а также Национальный оператор инфраструктуры не может вновь обратиться с заявкой по критерию, по которому было получено соответствующее мотивированное заключение об отказе, до истечения периода времени, указанного в такой заявке, за исключением случаев увеличения в планируемом периоде времени грузооборота/вагонооборота";
пункт 21 изложить в следующей редакции:

"15. Ұлттық инфрақұрылым операторы, салалық мемлекеттік орган, құзыретті орган ұсынған қорытындылардың негізінде, тұтынушы ұсынған негіздеуші құжаттардың сараптамасын ескере отырып, уәкілетті органның ведомствосы өтінімді қарауға қабылдаған күнінен бастап жиырма бес жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды.
УТК бекіту туралы шешім Ұлттық инфрақұрылым операторының, концессионердің, салалық мемлекеттік органның және құзыретті органның оң қорытындылары алынған жағдайда қабылданады.
Ұлттық инфрақұрылым операторы және (немесе) концессионер, салалық мемлекеттік орган және құзыретті орган қорытындыларды осы Қағидалардың 13 тармағында көзделген мерзімде ұсынбаған жағдайда, тұтынушы мәлімдеген УТК шартымен және деңгейімен келісілген деп саналады.
Ұлттық инфрақұрылым операторының өтінімі бойынша УТК бекіту туралы шешімді қоспағанда, УТК бекіту туралы шешім тұтынушының өтініміне қарай, айлар, не тоқсан, не жартыжылдық бөлінісінде, не жалпы жыл бойынша жүктерді (жүк айналымын) немесе вагон айналымын тасымалдау көлемдерін немесе жыл бойынша жолаушылар вагондарының (вагон айналымы) жол жүру көлемін көрсете отырып, Ұлттық инфрақұрылым операторының және құзыретті органның қорытындысында көрсетілген ұстанымы ескеріле отырып, қабылданады.";
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. УТК бекіту туралы шешім уәкілетті органы ведомствосының басшысымен немесе оның міндетін атқарушымен қабылданады.
УТК бекіту туралы шешім Ұлттық инфрақұрылым операторына, концессионерге, салалық мемлекеттік органға, құзыретті органға, тұтынушыға уәкілетті орган ведомствосының бұйрығы күшіне енген күнге дейін он күннен кешіктірмей жолданады.
Ұлттық инфрақұрылым операторының өтінімі бойынша УТК бекіту туралы шешімді қоспағанда, жүктерді тасымалдау немесе жолаушылар вагондарын тасымалдау кезінде УТК бекіту туралы шешімде тұтынушы берген өтінімге, Ұлттық инфрақұрылым операторының және құзыретті органның қорытындысында көрсетілген ұстанымына байланысты маршруттар (жүктерді тасымалдау бағыттары) бөлінісінде жүктерді тасымалдау (жүк айналымы) көлемдері немесе жолаушылар вагондарын тасымалдау (вагон айналымы) көлемдері немесе жыл бойынша жолаушылар вагондарының (вагон айналымы) жол жүру көлемін көрсетіп кезеңдерге (ай, не тоқсан, не жартыжылдық, не жыл) бөлініп көрсетіледі.
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Жоспарланған уақыт кезеңінде жүк айналымын / вагон айналымы ұлғайту жағдайын қоспағанда, тұтынушы және (немесе) концессионер, сондай-ақ Ұлттық инфрақұрылым операторы бас тарту туралы тиісті дәлелді қорытынды алынған өтінім бойынша осындай өтінімде көрсетілген уақыт мерзімі өткенге дейін өлшемшарт бойынша қайта өтінім бере алмайды.";
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"21. Для утверждения ВПК в соответствии с критерием, указанным в подпункте 5) пункта 7 настоящих Правил, компетентный орган или местный исполнительный орган, направляет в ведомство уполномоченного органа обращение об утверждении ВПК (далее – обращение) с приложением заключения о целесообразности утверждения ВПК, по форме согласно Приложению 7 к настоящим Правилам.
К заключению о целесообразности утверждения ВПК компетентного органа или местного исполнительного органа прилагаются следующие документы и информация:
1) копия решения Республиканской бюджетной комиссии (либо копия решения бюджетной комиссии области – в случае подачи обращения местным исполнительным органом), в котором указан уровень ВПК;
2) копии заключенных договоров о субсидировании железнодорожных пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям, а также дополнительные соглашения, предусматривающие пролонгацию действия основного договора (при пролонгации);
3) копия приказа компетентного органа (решения местного представительного органа) об определении (утверждении) перечня социально значимых пассажирских (межобластных, межрайонных, междугородных внутриобластных и пригородных) сообщений, принятых в соответствии с подпунктом 34-5) пункта 2 и подпунктом 1) пункта 3 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О железнодорожном транспорте";
4) справка-обоснование необходимости утверждения ВПК, с предоставлением пояснения в текстовом виде;
5) показатели перевозок пассажирских вагонов железнодорожным транспортом по году, согласно Приложениям 3 к Правилам.
В случае представления документов или информации, прилагаемых к заключению, в неполном объеме, компетентный орган или местный исполнительный орган направляют недостающие документы и (или) информацию по запросу ведомства уполномоченного органа в течение пяти рабочих дней с даты получения запроса ведомства уполномоченного органа.
В случае не предоставления компетентным органом или местным исполнительным органом недостающих документов в течение пяти рабочих дней с даты получения запроса ведомства уполномоченного органа, ведомство уполномоченного органа отклоняет обращение с письменным уведомлением компетентного органа или местного исполнительного органа.";
дополнить пунктами 21-1 и 21-2 следующего содержания:
"21-1. В случае поступления обращения от местного исполнительного органа с приложением документов и информации, указанных в пункте 21 настоящих Правил, в полном объеме, ведомство уполномоченного органа, в течение пяти рабочих дней со дня поступления обращения, направляет копию обращения местного исполнительного органа Национальному оператору инфраструктуры и компетентному органу.
Национальный оператор инфраструктуры, компетентный орган в течение пятнадцати рабочих дней со дня поступления обращения представляют заключения о целесообразности либо нецелесообразности утверждения ВПК в ведомство уполномоченного органа.

"21. Осы Қағидалардың 7-тармағының 5) тармақшасында көрсетілген өлшемшартқа сәйкес УТК бекіту үшін құзыретті орган немесе жергілікті атқарушы орган уәкілетті органның ведомствосына осы Қағидаларға 7-тармақшаға сәйкес нысан бойынша УТК бекітудің орындылығы туралы қорытындыны қоса бере отырып, УТК бекіту туралы өтінішті (бұдан әрі – өтініш) жолдайды.
Құзыретті органның немесе жергілікті атқарушы органның УТК бекітудің орындылығы туралы қорытындысына мынадай құжаттар мен ақпарат қоса беріледі:
1) УТК деңгейі көрсетілген Республикалық бюджеттік комиссия (не жергілікті атқарушы орган өтініш берген жағдайда - облыстық бюджеттік комиссияның шешімінің көшірмесі) шешімінің көшірмесі;
2) әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша теміржолмен жолаушылар тасымалын субсидиялау туралы жасалған шарттардың көшірмелері, сондай-ақ негізгі шарттың (ұзартылған жағдайда), қолданысын ұзартуды көздейтін қосымша келісімдер.
3) "Теміржол көлігі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14 бабы 2-тармағының 34-5) тармақшасына және 3-тармағының 1) тармақшасына сәйкес қабылданған, құзыретті органның (жергілікті өкілетті органның шешімінің көшірмесі) әлеуметтік маңыз бар облысаралық (ауданаралық, қалааралық облыс ішіндегі және қала маңындағы) жолаушылар тізбесін айқындау (бекіту) туралы бұйрығының көшірмесі.
4) Мәтін түріндегі түсіндірмені қоса бере отырып, әрбір маршрут бойынша оның сұратқан деңгейінің есебін қоса алғанда УТК бекітудің қажеттілігі туралы анықтама-негіздеме (жергілікті атқарушы органмен ұсынылады).
5) Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес, жылдарға бөлінген, теміржол көлігімен жолаушылар вагондарының тасымалдау көрсеткіші.
Қорытындыға қоса берілетін құжаттарды немесе ақпаратты толық көлемде ұсынбаған жағдайда, құзыретті орган немесе жергілікті атқарушы орган уәкілетті орган ведомствосының сұратуы бойынша жетіспейтін құжаттарды және (немесе) ақпаратты уәкілетті орган ведомствосының сұранысын алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жолдайды.
Құзыретті орган немесе жергілікті атқарушы орган жетіспейтін құжаттарды уәкілетті органның ведомствосы сұратқан күннен бастап бес жұмыс күні ішінде ұсынбаған жағдайда, уәкілетті органның ведомствосы құзыретті органмен жергілікті атқарушы органды жазбаша хабардар ете отырып өтінішті қабылдамайды.";
мынадай мазмұндағы 21-1 және 21-2 тармақтармен толықтырылсын:
"21-1. Осы Қағидалардың 21 тармағында көрсетілген құжаттар мен ақпаратты қоса бере отырып, жергілікті атқарушы органның өтініші толық көлемде түскен жағдайда, уәкілетті органның ведомствосы өтініш келіп түскен күннен бастап бес жұмыс күні ішінде, жергілікті атқарушы орган өтінішінің көшірмесін Ұлттық инфрақұрылым операторына жолдайды.
Ұлттық инфрақұрылым операторы өтініш келіп түскен күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде уәкілетті орган ведомствосына УТК бекітудің орындылығы не орынсыздығы туралы қорытындыны ұсынады.

21-2. Ведомство уполномоченного органа на основании заключений, представленных компетентным органом, Национальным оператором инфраструктуры (в случае подачи обращения местным исполнительным органом), принимает решение в течение тридцати рабочих дней со дня поступления обращения об утверждении ВПК.
Непредставление заключений Национальным оператором инфраструктуры и компетентным органом в срок, предусмотренный пунктом 21-1 настоящих Правил, считается согласием с обращением местного исполнительного органа, условиями и уровнем ВПК.
Решение об утверждении ВПК по обращению местного исполнительного органа принимается в случае получения положительных заключений Национального оператора инфраструктуры и компетентного органа.";
пункт 22 изложить в следующей редакции:
"22. ВПК при осуществлении перевозок по социально значимым маршрутам утверждается ведомством уполномоченного органа в размере, определенном Республиканской бюджетной комиссией (либо бюджетной комиссии области – в случае подачи обращения местным исполнительным органом) при условии предоставления компетентным органом (местным исполнительным органом) документов и информации, предусмотренных пунктом 21 настоящих Правил.
Решение об утверждении ВПК вступает в силу по истечении десяти календарных дней с даты его утверждения и действует по 31 декабря года, на который утвержден ВПК.
Решение об утверждении ВПК при перевозке пассажиров по социально значимым сообщениям направляется Национальному оператору инфраструктуры и компетентному органу.";
дополнить пунктом 25-1 следующего содержания:
"25-1. Положения пунктов 24-25 настоящих Правил не распространяются на заявки, поданные Национальным оператором инфраструктуры, в случаях, указанных в подпункте 3) пункта 7 настоящих Правил.";
в приложении 4 к Правилам:
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Периодичность выполнения заявленного грузооборота (вагонооборота) с учетом применения временного понижающего коэффициента:
(заполняется потребителем с указанием периодичности перевозок по месяцам, либо кварталам, либо полугодию, либо в целом по году)";
приложение 2 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 3 к Правилам изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 6 и 7 к Правилам согласно приложениям 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету по регулированию естественных монополий и защите конкуренции Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:

21-2. Уәкілетті органның ведомствосы Ұлттық инфрақұрылым операторы (жергілікті атқарушы орган өтініш берген жағдайда) ұсынған қорытындылардың негізінде, УТК бекіту туралы өтініш келіп түскен күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде шешім қабылдайды.
Ұлттық инфрақұрылым операторы осы Қағидалардың 21-1-тармағында көзделген мерзімде қорытындыларды ұсынбаған жағдайда, жергілікті атқарушы органның өтінішімен, УТК шарттарымен және деңгейімен келіскен деп саналады.
Жергілікті атқарушы органның УТК бекіту туралы шешімі Ұлттық инфрақұрылым операторының оң қорытындысын алған жағдайда қабылданады.";
22-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"22. Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша тасымалдарды жүзеге асыру кезінде УТК құзыретті орган (жергілікті атқарушы орган) осы Қағидалардың 21-тармағында көзделген құжаттар мен ақпаратты ұсынған жағдайда Республикалық бюджеттік комиссия (не жергілікті атқарушы орган өтініш берген жағдайда облыстық бюджеттік комиссиясы) айқындаған мөлшерде бекітеді.
УТК бекіту туралы шешім ол бекітілген күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң күшіне енеді және УТК бекітілген жылдың 31 желтоқсанын қоса алғанда күшінде болады.
Әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдау кезіндегі УТК бекіту туралы шешім Ұлттық инфрақұрылым операторына және құзыретті органға жолданады.";
мынадай мазмұндағы 25-1 тармақпен толықтырылсын:
"25-1. Осы Қағидалардың 24-25-тармақтарының ережелері, осы Қағидалардың 7 тармағының 3) тармақшасында көрсетілген жағдайларда Ұлттық инфрақұрылым операторы ұсынған өтінішке қолданылмайды.";
Қағиданың 4-қосымшасында:
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Уақытша төмендету коэффициентін қолдануды ескере отырып, мәлімделген жүк айналымын (вагон айналымын) орындаудың кезеңділігі:
(айлар, не тоқсан, не жартыжылдық, не тұтас жыл бойынша тасымалдау кезеңділігін көрсетіп тұтынушы толтырады.)";
Қағиданың 2-қосымшасы осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
Қағиданың 3-қосымшасы осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3 және 4-қосымшаларға сәйкес Қағида 6 және
7-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
К. Бишимбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
Развитию Республики Казахстан
__________________ Ж. Касымбек
от "____" __________ 2016 год
Приложение 1
к приказу Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 июня 2016 года № 292
Приложение 2
к Правилам утверждения временных
понижающих коэффициентов к
тарифам (ценам, ставкам сборов) на
регулируемые услуги магистральной
железнодорожной сети и железнодорожных
путей с объектами железнодорожного
транспорта по договорам концессии
форма
Показатели перевозок грузов железнодорожным транспортом
№ п/п
Наименование груза, код ЕТСНГ
Станция отправления (для республиканского сообщения)/Станция перехода (для международного сообщения)
Станция назначения (для республиканского сообщения)/Станция перехода (для международного сообщения)
Расстояние перевозки (от станции отправления / перехода до станции назначения / перехода, км
Тариф на услуги магистральной железнодорожной сети, тенге
Показатели перевозок грузов / грузооборота
Объемы перевозок грузов / грузооборот, в разрезе по месяцам и всего за год
январь
февраль
декабрь
Итого за год
республиканское сообщение
объем тыс.т
грузооборот, тыс.тоннокм
международное (экспортное, импортное) сообщение
объем тыс.т
грузооборот, тыс.тоннокм
Приложение 2
к приказу Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 июня 2016 года № 292
Приложение 3
к Правилам утверждения временных
понижающих коэффициентов к
тарифам (ценам, ставкам сборов) на
регулируемые услуги магистральной
железнодорожной сети и железнодорожных
путей с объектами железнодорожного
транспорта по договорам концессии
форма
Показатели перевозок пассажирских вагонов железнодорожным
транспортом
№ п/п
Номер поезда
Маршрут
Среднее количество вагонов в составе
Периодичность курсирования
Пробег вагонов, тыс.ваг-км
Станция отправления
Станция назначения
Расстояние перевозки (от станции отправления до станции назначения), км
Тариф на перевозку, тенге
Тип вагона
вагонооборот за год
Итого за год
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Приложение 3
к приказу Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 июня 2016 года № 292
Приложение 6
к Правилам утверждения временных
понижающих коэффициентов к
тарифам (ценам, ставкам сборов) на
регулируемые услуги магистральной
железнодорожной сети и железнодорожных
путей с объектами железнодорожного
транспорта по договорам концессии
форма
Заключение о целесообразности/нецелесообразности утверждения
временного понижающего коэффициента к тарифам на услуги
магистральной железнодорожной сети и железнодорожных путей с
объектами железнодорожного транспорта по договорам концессии

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің баспа және электрондық түрде мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Қ. Бишімбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
____________ Ж. Қасымбек
2016 жылғы "___" __________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 28 маусымдағы
№ 292 бұйрығына
1-қосымша
Магистральдық теміржол желісінің және
концессия шарттары бойынша теміржол
көлігінің объектілері бар теміржолдардың
реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне
(бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне)
уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
Жүктерді теміржол көлігімен тасымалдау көрсеткіштері
Р/С №
Жүк атауы, код БТСЖН
Жөнелту станциясы (республикалық қатынас үшін)/ Өткізу станциясы (халықаралық қатынас үшін)
Межелі станция (республикалық қатынастар үшін)/ өткізу станциясы (халықаралық қатынас үшін)
Тасымалау қашықтығы (жөнелту станциясынан /өткізу станциясынан межелі/өткізу станцияға дейін, км
Магистральдық теміржол желісінің көрсетілетін қызметтеріне арналған тариф, теңге
Жүктерді тасымалдау/ жүкайналымының көрсеткіштер
жүктерді тасымалдау көлемдері/ жүкайналымы айлар бөлінісінде және жыл ішінде барлығы*
қаңтар
ақпан
желтоқсан
Жыл ішіндегі жиыны
Республикалық қатынас
көлемі мың. т
жүкайналымы, мың тонна км
Халықаралық (экспорттық, импорттық) қатынас
көлемі мың. т
жүкайналымы, мың тонна км
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 28 маусымдағы
№ 292 бұйрығына
2-қосымша
Магистральдық теміржол желісінің және
концессия шарттары бойынша теміржол
көлігінің объектілері бар теміржолдардың
реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне
(бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне)
уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту
қағидаларына 3-қосымша
нысан
Жолаушылар вагондарын теміржол көлігімен тасымалдау
Көрсеткіштері
р/н №
Поезд нөмрі
Маршрут
Құрамдағы вагондардың орташа саны
Жол жүру кезеңділіг
Вагондар жүрісі, мың ваг-км
Жөнелту станциясы
Межелі станциясы
Тасымалдау қашықтығы (жөнелту станцясынан межелі станцияға дейін), км
Тасымалдауға тариф, теңге
Вагон түрі
Вагон айналымы бойынша
Жыл бойынша жиыны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 28 маусымдағы
№ 292 бұйрығына
3-қосымша
Магистральдық теміржол желісінің және
концессия шарттары бойынша теміржол
көлігінің объектілері бар теміржолдардың
реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне
(бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне)
уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту
қағидаларына 6-қосымша
нысан
Магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары
бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың
көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне уақытша төмендету
коэффициентін бекітудің мақсаттылығы/мақсатсыздығы туралы
қорытынды

1. Заявитель: Национальный оператор инфраструктуры
2. Уровень временного понижающего коэффициента, предлагаемого для
утверждения: ________________________________________________________
3. Направления перевозок (маршруты), по которым предлагается
утверждение временного понижающего коэффициента:
_____________________________________________________________________
4. Обоснование целесообразности утверждения временного понижающего
коэффициента (В оценке, помимо прочего, также дается обоснование
(подтверждение), предусмотренное пунктами 7 и 13 Правил)
_____________________________________________________________________
5. Оценка влияния утверждения временного понижающего коэффициента на
отрасль, в которой осуществляет деятельность Национальный оператор
инфраструктуры: _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
6. Оценка эффективности утверждения временного понижающего
коэффициента для государства:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Оценка последствий в случае не утверждения временного понижающего
коэффициента: (Оценка производится компетентным органом)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Приложение 4
к приказу Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 28 июня 2016 года № 292
Приложение 7
к Правилам утверждения временных
понижающих коэффициентов к
тарифам (ценам, ставкам сборов) на
регулируемые услуги магистральной
железнодорожной сети и железнодорожных
путей с объектами железнодорожного
транспорта по договорам концессии
форма
Заключение компетентного органа (местного исполнительного
органа) о целесообразности утверждения временного понижающего
коэффициента к тарифам на услуги магистральной железнодорожной
сети и железнодорожных путей с объектами железнодорожного
транспорта по договорам концессии
1. Наименование перевозчика, осуществляющего пассажирские перевозки
по социально значимым маршрутам _____________________________________
2. Маршрут с указанием номера поезда ________________________________
_____________________________________________________________________
3. Уровень ВПК, предлагаемого для утверждения _______________________
_____________________________________________________________________
4. Период действия заявленного ВПК __________________________________
_____________________________________________________________________

1. Өтініш беруші: Ұлттық инфрақұрылым операторы
2. бекітуге ұсынған, уақытша төмендету коэффициенттің деңгейі:
_____________________________________________________________________
3. уақытша төмендету коэффициентің белгіленуі ұсынылып отырған
тасымалдау (маршруты) бағыты: _______________________________________
4. Уақытша төмендету коэффициентін бекіту орындылығының негіздемесі
(Бағада бұдан басқа Қағидалардың 7 және 13-тармақтарында көзделген
негіздеме (растау) беріледі)_________________________________________
5. Ұлттық инфрақұрылым операторы жүзеге асыратын салаға уақытша
төмендету коэффициентін бекітудің әсерін бағалау:
_____________________________________________________________________
6. Мемлекет үшін уақытша төмендету коэффициентін бекітудің
тиімділігін бағалау:
_____________________________________________________________________
7. Уақытша төмендету коэффициентін бекітпеу жағдайындағы салдарды
бағалау: (бағалау құзыретті органмен жүргізіледі)
_____________________________________________________________________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 28 маусымдағы
№ 292 бұйрығына
4-қосымша
Магистральдық теміржол желісінің және
концессия шарттары бойынша теміржол
көлігінің объектілері бар теміржолдардың
реттеліп көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне
(бағаларына, алымдар мөлшерлемелеріне)
уақытша төмендету коэффициенттерін бекіту
қағидаларына 7-қосымша
нысан
Магистральдық теміржол желісінің және концессия шарттары
бойынша теміржол көлігінің объектілері бар теміржолдардың
көрсетілетін қызметтерінің тарифтеріне уақытша төмендету
коэффициентін бекітудің орындылығы/орынсыздығы туралы құзыретті
органның (жергілікті атқарушы органның) қорытындысы
1. Әлеуметтік маңызды маршруттар бойынша жолаушылар
тасымалдауды жүзеге асыратын тасымалдаушының атауы __________________
2. Поезд нөмірі көрсетілген маршрут ___________________________
3. Бекітілуге ұсынылған, УТК деңгейі __________________________
4. Мәлімделген УТК қолданылу кезеңі ___________________________

5. Пробег пассажирских вагонов (вагонооборот) _______________________
_____________________________________________________________________
6. Сумма субсидий, выделенных каждому перевозчику ___________________
_____________________________________________________________________
7. Оценка последствий в случае не утверждения временного понижающего
коэффициента ________________________________________________________

5. Жолаушылар вагондарының (вагон айналымы) жол жүруі
_____________________________________________________________________
6. Әр тасымалдаушыға берілген субсидия сомасы _________________
7. егер уақытша төмендету коэффициенті бекітпеген жағдайдағы
салдарының бағалауы _________________________________________________