О внесении изменений в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 декабря 2015 года № 156 "Об утверждении Правил отбора кандидатов, принимаемых на службу в органы прокуратуры Республики Казахстан и их предварительного изучения"
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 1 августа 2016 года № 132. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 сентября 2016 года № 14213. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 13 января 2023 года № 18.
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 13.01.2023 № 18 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан "О правоохранительной службе" от 6 января 2011 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 26 декабря 2015 года № 156 "Об утверждении Правил отбора кандидатов, принимаемых на службу в органы прокуратуры Республики Казахстан и их предварительного изучения" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12782, опубликованный 21 июля 2016 года № 138 (28264) в газете "Казахстанская правда"), следующие изменения:
в Правилах отбора кандидатов, принимаемых на службу в органы прокуратуры Республики Казахстан и их предварительного изучения, утвержденных указанным приказом:
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Пороговые значения по тесту составляют не менее 70 % правильных ответов от общего количества вопросов.
При этом, по Конституции Республики Казахстан, законам Республики Казахстан "О Прокуратуре", "О противодействии коррупции", Этическому кодексу государственных служащих Республики Казахстан (Правила служебной этики государственных служащих), утвержденному Указом Президента Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 153 (далее – Этический кодекс), количество правильных ответов должно составлять не менее 70 % от каждого нормативного правового акта.";
приложение 2 к указанным Правилам изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту кадровой работы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет";

"Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына қызметке қабылданатын кандидаттарды іріктеуді, оларды алдын ала зерделеуді жүзеге асыру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 26 желтоқсандағы № 156 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 1 тамыздағы № 132 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 7 қыркүйекте № 14213 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2023 жылғы 13 қаңтардағы № 18 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 13.01.2023 № 18 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2011 жылғы 6 қаңтардағы "Құқық қорғау органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 1-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына қызметке қабылданатын кандидаттарды іріктеуді, оларды алдын ала зерделеуді жүзеге асыратын қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2015 жылғы 26 желтоқсандағы № 156 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12782 тіркелген, "Егемен Қазақстан" газетінде № 138 (28866) 2016 жылғы 21 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасының прокуратура органдарына қызметке қабылданатын кандидаттарды іріктеуді, оларды алдын ала зерделеуді жүзеге асыру қағидаларына:
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Тестілеу бойынша төменгі шекті мәні сұрақтардың жалпы санының 70% кем емес дұрыс жауаптан тұрады.
Бұл ретте Қазақстан Республикасының Конституциясы, "Прокуратура туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының заңдары, Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 153 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасы мемлекеттік қызметшілерінің әдеп кодексі (Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік әдеп қағидалары) (бұдан әрі – әдеп кодексі) бойынша дұрыс жауаптардың саны әрбір нормативтік құқықтық акті бойынша 70% кем болмауы тиіс.";
көрсетілген қағидалардың 2-қосымшасы осы бұйрықтың қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадр жұмысы департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми түрде жариялауға жолдауды;

3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Департамент кадровой работы Генеральной прокуратуры Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Ж. Асанов
Приложение
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 1 августа 2016 года № 132
Приложение 2
к Правилам отбора кандидатов, принимаемых
на службу в органы прокуратуры
Республики Казахстан
и их предварительного изучения
Программы компьютерного тестирования
Категория должностей
Программа
Количество заданий
C-GP-1,
C-GP-2,
C-ОGP-2,
C-ОGP-3,
C-A-GP-1,
C-A-GP-2
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), Гражданского кодекса Республики Казахстан (4 вопроса), Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (4 вопроса), Уголовного кодекса Республики Казахстан (4 вопроса), Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (4 вопроса), Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (4 вопроса), Трудового кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Законов Республики Казахстан "О Прокуратуре" (12 вопросов), "О противодействии коррупции" (5 вопросов), "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (5 вопросов), "О правоохранительной службе" (10 вопросов), "О государственной службе Республики Казахстан" (5 вопросов), "Об административных процедурах" (5 вопросов), "О государственных секретах" (5 вопросов), "О языках в Республике Казахстан" (5 вопросов), "О религиозной деятельности и религиозных объединениях" (5 вопросов), "О правовых актах"(5 вопросов), "О национальной безопасности Республики Казахстан" (3 вопроса), Этического кодекса (10 вопросов)
120 вопросов
C-GP-3,
C-GP-4,
C-ОGP-4,
C-ОGP-5,
C-RGP-1,
C-A-GP-3,
C-A-GP-4
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), Гражданского кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Уголовного кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (5 вопросов), Трудового кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Законов Республики Казахстан "О Прокуратуре" (12 вопросов), "О противодействии коррупции" (5 вопросов), "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (5 вопросов), "О правоохранительной службе" (10 вопросов), "О государственной службе Республики Казахстан" (5 вопросов), "Об административных процедурах" (5 вопросов), "О государственных секретах" (5 вопросов), "О языках в Республике Казахстан" (5 вопросов), "О религиозной деятельности и религиозных объединениях" (5 вопросов), "О правовых актах"(5 вопросов), "О национальной безопасности Республики Казахстан" (3 вопроса), Этического кодекса (10 вопросов)
120 вопросов
C-GP-5,
C-GP-6,
C-ОGP-6,
C-RGP-2,
C-A-GP-5,
C-A-GP-6

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында осы бұйрықты орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Кадр жұмысы департаментіне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры
Ж. Асанов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 1 тамыздағы
№132 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасының
прокуратура органдарына
қызметке қабылданатын
үміткерлерді іріктеу және
оларды алдын ала зерделеу
қағидаларына 2 қосымша
Компьютерлік тестілеу бағдарламалары
Лауазымдар санаты
Программа
Тапсырмалар саны
C-GP-1,
C-GP-2,
C-ОGP-2,
C-ОGP-3,
C-A-GP-1,
C-A-GP-2
Қазақстан Ресупбликасының заңнамасын білуге тестілеу Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (4 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексін (4 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (4 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексін (4 сұрақ), Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" кодексін (4 сұрақ), Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексін (5 сұрақ), "Прокуратура туралы" (12 сұрақ), "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (5 сұрақ), "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" (5 сұрақ), "Құқық қорғау қызметі туралы" (10 сұрақ), "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" (5 сұрақ), "Әкімшілік рәсімдер туралы" (5 сұрақ), "Мемлекеттік құпиялар туралы" (5 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" (5 сұрақ), "Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы" (5 сұрақ), "Құқықтық актілер туралы" (5 сұрақ), "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы" (3 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын, әдеп кодексін (10 сұрақ) білуге арналған сұрақтарды қамтиды
120 сұрақ
C-GP-3,
C-GP-4,
C-ОGP-4,
C-ОGP-5,
C-RGP-1,
C-A-GP-3,
C-A-GP-4
Қазақстан Ресупбликасының заңнамасын білуге тестілеу Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексін (5 сұрақ), "Прокуратура туралы" (12 сұрақ), "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (5 сұрақ), "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" (5 сұрақ), "Құқық қорғау қызметі туралы" (10 сұрақ), "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" (5 сұрақ), "Әкімшілік рәсімдер туралы" (5 сұрақ), "Мемлекеттік құпиялар туралы" (5 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" (5 сұрақ), "Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы" (5 сұрақ), "Құқықтық актілер туралы" (5 сұрақ), "Қазақстан Республикасының ұлттық қауіпсіздігі туралы" (3 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын, әдеп кодексін (10 сұрақ) білуге арналған сұрақтарды қамтиды
120 сұрақ
C-GP-5,
C-GP-6,
C-ОGP-6,
C-RGP-2,
C-A-GP-5,
C-A-GP-6

тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), Гражданского кодекса Республики Казахстан (8 вопросов), Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (8 вопросов), Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (5 вопросов), Трудового кодекса Республики Казахстан (7 вопросов), Предпринимательского кодекса Республики Казахстан (5 вопросов), Законов Республики Казахстан "О Прокуратуре" (12 вопросов), "О противодействии коррупции" (5 вопросов), "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (5 вопросов), "О правоохранительной службе" (10 вопросов), "О государственной службе Республики Казахстан" (5 вопросов), "Об административных процедурах" (5 вопросов), "О государственных секретах" (5 вопросов), "О языках в Республике Казахстан" (5 вопросов), "О религиозной деятельности и религиозных объединениях" (5 вопросов), "О правовых актах"(5 вопросов), Этического кодекса (10 вопросов)
120 вопросов
C-ОGP-7,
C-ОGP-8- за
исключением
должностей
КПСиСУ,
C-RGP-3,
C-RGP-4
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), Гражданского кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (8 вопросов), Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (8 вопросов), Трудового кодекса Республики Казахстан (7 вопросов), Законов Республики Казахстан "О Прокуратуре" (15 вопросов), "О противодействии коррупции" (10 вопросов), "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц"(5 вопросов), "О правоохранительной службе" (10 вопросов), "О государственной службе Республики Казахстан" (7 вопросов), "Об административных процедурах" (5 вопросов), "О государственных секретах" (5 вопросов), "О языках в Республике Казахстан" (5 вопросов), Этического кодекса (10 вопросов)
120 вопросов
C-RGP-5,
должностей
КПСиСУ
категории
C-ОGP-8
тест на знание законодательства Республики Казахстан включает вопросы на знание Конституции Республики Казахстан (15 вопросов), Гражданского кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (7 вопросов), Трудового кодекса Республики Казахстан (10 вопросов), Законов Республики Казахстан "О Прокуратуре" (15 вопросов), "О противодействии коррупции" (10 вопросов), "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц" (10 вопросов), "О правоохранительной службе" (10 вопросов), "О государственной службе Республики Казахстан" (6 вопросов), "Об административных процедурах" (6 вопросов), "О языках в Республике Казахстан" (6 вопросов), "О правовых актах" (5 вопросов), Этического кодекса (10 вопросов)
120 вопросов

Қазақстан Ресупбликасының заңнамасын білуге тестілеу Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (8 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексін (8 сұрақ), Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" кодексін (5 сұрақ), Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (7 сұрақ), Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексін (5 сұрақ), "Прокуратура туралы" (12 сұрақ), "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (5 сұрақ), "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" (5 сұрақ), "Құқық қорғау қызметі туралы" (10 сұрақ), "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" (5 сұрақ), "Әкімшілік рәсімдер туралы" (5 сұрақ), "Мемлекеттік құпиялар туралы" (5 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" (5 сұрақ), "Діни қызмет және діни бірлестіктер туралы" (5 сұрақ), "Құқықтық актілер туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын, әдеп кодексін (10 сұрақ) білуге арналған сұрақтарды қамтиды
120 сұрақ
C-ОGP-7,
C-ОGP-8-
ҚСжАЕАЖК-тің лауазымдарын қоспағанда,
C-RGP-3,
C-RGP-4
Қазақстан Ресупбликасының заңнамасын білуге тестілеу Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодексін (8 сұрақ), Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" кодексін (8 сұрақ), Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (7 сұрақ), "Прокуратура туралы" (15 сұрақ), "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (10 сұрақ),
"Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" (5 сұрақ), "Құқық қорғау қызметі туралы" (10 сұрақ), "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" (7 сұрақ), "Әкімшілік рәсімдер туралы" (5 сұрақ), "Мемлекеттік құпиялар туралы" (5 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын, әдеп кодексін (10 сұрақ) білуге арналған сұрақтарды қамтиды
120 сұрақ
C-RGP-5,
C-ОGP-8
санатындағы ҚСжАЕАЖК-тің лауазымдары
Қазақстан Ресупбликасының заңнамасын білуге тестілеу Қазақстан Республикасының Конституциясын (15 сұрақ), Қазақстан Республикасының Азаматтық кодексін (10 сұрақ), Қазақстан Республикасының "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" кодексін (7 сұрақ), Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін (10 сұрақ), "Прокуратура туралы" (15 сұрақ), "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" (10 сұрақ), "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы" (10 сұрақ), "Құқық қорғау қызметі туралы" (10 сұрақ), "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" (6 сұрақ), "Әкімшілік рәсімдер туралы" (6 сұрақ), "Қазақстан Республикасындағы тілдер туралы" (6 сұрақ) "Құқықтық актілер туралы" (5 сұрақ) Қазақстан Республикасының заңдарын, әдеп кодексін (10 сұрақ) білуге арналған сұрақтарды қамтиды
120 сұрақ