Об утверждении Типовых квалификационных требований к категориям должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внешнего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б"
Нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 19 августа 2016 года № 11-НҚ. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 сентября 2016 года № 14267. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 26 февраля 2018 года № 6-НҚ (вводится в действие после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 26.02.2018 № 6-НҚ (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 13) пункта 4 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 12 ноября 2015 года "О государственном аудите и финансовом контроле" Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее – Счетный комитет) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Типовые квалификационные требования к категориям должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внешнего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б".
2. Юридическому отделу в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего нормативного постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего нормативного постановления в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного нормативного постановления для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего нормативного постановления на интернет-ресурсе Счетного комитета.
3. Контроль за исполнением настоящего нормативного постановления возложить на руководителя аппарата Счетного комитета.
4. Настоящее нормативное постановление вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета К. Джанбурчин
"СОГЛАСОВАНО"
Министр по делам государственной службы
Республики Казахстан
____________ Т. Донаков
19 августа 2016 года
Утверждены нормативным
постановлением Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета
от 19 августа 2016 года № 11-НҚ
Типовые квалификационные требования к категориям должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внешнего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б"

"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын, сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптарын бекіту туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2016 жылғы 19 тамыздағы № 11-НҚ нормативтік қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 29 қыркүйекте № 14267 болып тіркелді. Күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2018 жылғы 26 ақпандағы № 6-НҚ нормативтік қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 26.02.2018 № 6-НҚ нормативтік қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның есертпесі!
2017 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі!
"Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 12 қарашадағы Заңының 12-бабы 4-тармағының 13) тармақшасына сәйкес, Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті (бұдан әрі – Есеп комитеті) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын, сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Заң бөлімі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы нормативтік қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы нормативтік қаулының көшірмесін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде басылып шыққан және электрондық түрінде мерзімді баспасөз басылымдарында, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін тіркелген нормативтік қаулыны алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберілуін;
3) осы нормативтік қаулының Есеп комитетінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы нормативтік қаулының орындалуын бақылау Есеп комитетінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы нормативтік қаулы 2017 жылғы 1 каңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің Төрағасы
Қ. Жаңбыршин
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері министрі
_______________ Т. Донақов
2016 жылғы 19 тамыз
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау
жөніндегі есеп комитетінің
2016 жылғы 19 тамыздағы
№ 11-НҚ нормативтік
қаулысымен бекітілген
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын, сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптары

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Типовые квалификационные требования к категориям должностей государственных аудиторов уполномоченных органов внешнего государственного аудита и финансового контроля, являющихся административными государственными служащими корпуса "Б" (далее – Типовые квалификационные требования), установлены к категориям соответствующих должностей государственных аудиторов Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее - Счетный комитет) и ревизионных комиссий областей, городов республиканского значения, столицы (далее - ревизионные комиссии).
2. Типовые квалификационные требования включают требования по:
1) сфере образования;
2) наличию сертификата соответствующего уровня квалификации государственного аудитора;
3) опыту работы.
Глава 2. Типовые квалификационные требования к категориям должностей государственных аудиторов Счетного комитета
Сноска. Глава 2 в редакции нормативного постановления Председателя Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 24.05.2017 № 4-НҚ (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
3. К административным государственным должностям категории В-1 устанавливаются следующие требования:
высшее образование и/или послевузовское образование: экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или государственный аудит, и/или право, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление;
наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее четырех лет;
наличие сертификата государственного аудитора.
4. К административным государственным должностям категории В-2 устанавливаются следующие требования:
высшее образование и/или послевузовское образование: экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или государственный аудит, и/или право, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление;
наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее трех лет;
наличие сертификата государственного аудитора.
5. К административным государственным должностям категории В-4 устанавливаются следующие требования:
высшее образование и/или послевузовское образование: экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или государственный аудит, и/или право, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление;
наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее двух лет;
наличие сертификата государственного аудитора.
5-1. К административным государственным должностям категории В-5 устанавливаются следующие требования:
высшее образование и/или послевузовское образование: экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или государственный аудит, и/или право, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление;
наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее одного года либо не менее двух лет в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
наличие сертификата государственного аудитора.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері болып табылатын, сыртқы мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау уәкілетті органдарының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптары (бұдан әрі – Үлгілік біліктілік талаптары) Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің (бұдан әрі – Есеп комитеті) және облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың тексеру комиссияларының (бұдан әрі – тексеру комиссиялары) мемлекеттік аудиторларының тиісті лауазымдарының санаттарына белгіленеді.
2. Үлгілік біліктілік талаптары:
1) білім саласы;
2) мемлекеттік аудитор біліктілігінің тиісті деңгейі сертификатының болуы;
3) жұмыс тәжірибесі бойынша талаптарды қамтиды.
2-тарау. Есеп комитетінің мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптары
Ескерту. 2-тарау жаңа редакцияда - Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 24.05.2017 № 53 нормативтік қаулысымен
3. В-1 санатының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына мынадай талаптар белгіленеді:
жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе мемлекеттік аудит, және/немесе құқық, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару;
мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде төрт жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
4. В-2 санатының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына мынадай талаптар белгіленеді:
жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе мемлекеттік аудит, және/немесе құқық, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару;
мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде үш жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
5. В-4 санатының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына мынадай талаптар белгіленеді:
жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе мемлекеттік аудит, және/немесе құқық, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару;
мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
5-1. В-5 санатының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына мынадай талаптар белгіленеді:
жоғары және/немесе жоғары оқу орнынан кейінгі білім: экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе мемлекеттік аудит, және/немесе құқық, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару;
мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде бір жыл не осы санаттағы нақты лауазымның функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.

Глава 3. Типовые квалификационные требования к категориям должностей государственных аудиторов ревизионных комиссий
6. К административным государственным должностям категории D-3 устанавливаются следующие требования:
высшее образование и/или послевузовское образование: экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или государственный аудит, и/или право, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление;
наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее двух лет;
наличие сертификата государственного аудитора.
7. К административным государственным должностям категории D-4 устанавливаются следующие требования:
высшее образование и/или послевузовское образование: экономика и/или финансы, и/или учет и аудит, и/или государственный аудит, и/или право, и/или менеджмент, и/или государственное и местное управление;
наличие опыта работы в области государственного аудита и/или финансового контроля не менее одного года либо не менее двух лет в областях, соответствующих функциональным направлениям конкретной должности данной категории;
наличие сертификата государственного аудитора.

3-тарау. Тексеру комиссияларының мемлекеттік аудиторлары лауазымдарының санаттарына қойылатын үлгілік біліктілік талаптары
6. D-3 санатының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына мынадай талаптар белгіленеді:
жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім: экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе мемлекеттік аудит, және/немесе құқық, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару;
мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.
7. D-4 санатының мемлекеттік әкімшілік лауазымдарына мынадай талаптар белгіленеді:
жоғары және (немесе) жоғары оқу орнынан кейінгі білім: экономика және/немесе қаржы, және/немесе есеп және аудит, және/немесе мемлекеттік аудит, және/немесе құқық, және/немесе менеджмент, және/немесе мемлекеттік және жергілікті басқару;
мемлекеттік аудит және/немесе қаржылық бақылау саласында кемінде бір жыл не осы санаттағы нақты лауазымның тиісті функционалдық бағыттарына сәйкес салаларда кемінде екі жыл жұмыс тәжірибесінің болуы;
мемлекеттік аудитор сертификатының болуы.