Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан и его описания
Распоряжение Руководителя Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан от 17 октября 2016 года № 3-3/71. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 ноября 2016 года № 14432. Утратил силу распоряжением Руководителя Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан от 9 декабря 2020 года № 1-12/45.
Сноска. Утратил силу распоряжением Руководителя Аппарата Высшего Судебного Совета РК от 09.12.2020 № 1-12/45 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан":
1. Утвердить Правила выдачи служебного удостоверения Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан и его описание.
2. Организационному отделу Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего распоряжения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего распоряжения в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня получения настоящего распоряжения в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего распоряжения на интернет-ресурсе Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего распоряжения возложить на Организационный отдел Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан.
4. Настоящее распоряжение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Руководитель
А. Сабиров
Утверждены
распоряжением руководителя
Аппарата Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан
от 17 октября 2016 года № 3-3/71
Правила
выдачи служебного удостоверения Аппарата
Высшего Судебного Совета Республики Казахстан и его описание
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан и его описание (далее - Правила) определяет порядок выдачи служебного удостоверения Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан (далее - Аппарат) и его описание.

Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі аппаратының қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты Басшысының 2016 жылғы 17 қазандағы № 3-3/71 өкімі. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 16 қарашада № 14432 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесінің аппараты Басшысының 2020 жылғы 9 желтоқсандағы № 1-12/45 өкімімен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Жоғары Сот Кеңесінің аппараты Басшысының 09.12.2020 № 1-12/45 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) өкімімен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 4-тармағына сәйкес:
1. Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі аппаратының қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі аппаратының Ұйымдастыру бөлімі:
1) осы өкімнің Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы өкім Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтүзбелік он күн ішінде оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінен осы өкімді алған күннен бастап күнтүзбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы өкімнің Қазақстан Республикасы Жоғары Сот Кеңесі аппаратының интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы өкімнің орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі аппаратының Ұйымдастыру бөліміне жүктелсін.
4. Осы өкім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтүзбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Басшы Ә. Сабыров
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесінің
аппараты басшысының
2016 жылғы 17 қазандағы
№ 3-3/71 өкімімен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі аппаратының
қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі аппаратының қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі аппаратының (бұдан әрі - Аппарат) қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.

2. Служебное удостоверение государственного служащего Аппарата (далее - Служебное удостоверение) является официальным документом, подтверждающим его государственную должность и должностные полномочия.
3. Служебное удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
Глава 2. Порядок выдачи служебного удостоверения
4. Служебное удостоверение выдается государственным служащим Аппарата за подписью руководителя Аппарата.
5. Служебное удостоверение выдается государственному служащему Аппарата при назначении на должность, изменении должности, по истечении срока, утере, порчи ранее выданного удостоверения, а также в случае изменения фамилии, имени или отчества (при его наличии).
6. Выдача служебного удостоверения возлагается на специалиста по кадровым вопросам Организационного отдела Аппарата (далее - Специалист по кадровым вопросам).
7. Вручение служебного удостоверения осуществляется под роспись в журнале учета выдачи служебных удостоверений Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан (далее - Журнал) по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
Журнал пронумеровывается, прошнуровывается, скрепляется печатью и подписывается Специалистом по кадровым вопросам. Номер выдачи служебного удостоверения, внесенный в Журнал, соответствует номеру, указанному в служебном удостоверении.
8. Лица, впервые назначенные на должность, сдают две цветные фотографии размером 3x4 см Специалисту по кадровым вопросам, одна - для вклеивания в служебное удостоверение, вторая - в Журнал.
9. Специалист по кадровым вопросам на периодической основе осуществляет проверку служебных удостоверений на предмет их наличия и соответствия требованиям, предъявляемым настоящими Правилами.
При первом вручении служебного удостоверения Специалистом по кадровым вопросам проводится инструктаж о ношении, хранении, использовании и замены.
10. Государственный служащий Аппарата обеспечивает сохранность выданного ему служебного удостоверения, не допускает его передачу другим лицам, иное использование не по назначению, в нерабочее время.
11. Замена служебного удостоверения осуществляется в случаях предусмотренных пунктом 5 настоящих Правил.
Замена служебного удостоверения осуществляется на основании заявления в произвольной форме, в котором указывается причина его замены. В случае изменения фамилии, имени или отчества (при его наличии) государственного служащего Аппарата к заявлению прилагаются документы, подтверждающие эти обстоятельства.
При замене служебного удостоверения ранее выданное служебное удостоверение представляется Специалисту по кадровой работе, за исключением случаев утери.
В случае утери или порчи служебного удостоверения государственный служащий Аппарата в течение трех рабочих дней информирует в письменной форме руководителя Аппарата и подает объявление в средства массовой информации.

2. Аппараттың мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі - Қызметтік куәлік) оның мемлекеттік лауазымы мен лауазымдық өкілеттіктерін растайтын ресми құжат болып табылады.
3. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өтіп кеткен, түзетілген және тазартылған қызметтік куәлік жарамсыз болып есептеледі.
2-тарау. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
4. Қызметтік куәлік Аппараттың мемлекеттік қызметшілеріне Аппарат басшысының қолы қойылып беріледі.
5. Қызметтік куәлік Аппараттың мемлекеттік қызметшісіне лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан, бұған дейін берілген куәліктің мерзімі өткен, жоғалған, бүлінген, сондай-ақ тегін, атын немесе әкесінің атын (ол болған жағдайда) өзгерткен жағдайда беріледі.
6. Қызметтік куәлікті беру Аппараттың Ұйымдастыру бөлімінің кадр мәселелері жөніндегі маманына (бұдан әрі – Кадр мәселелері жөніндегі маман) жүктеледі.
7. Қызметтік куәлік беру осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша қызметтік куәліктерді беруді есепке алу журналына (бұдан әрі - Журнал) қол қойдыру арқылы жүргізіледі.
Журнал нөмірленеді, бауланады, мөрмен бекітіледі және оған Кадр мәселелері жөніндегі маманның колы койылады. Журналға енгізілген қызметтік куәлікті беру нөмірі қызметтік куәлікте көрсетілген нөмірге сәйкес болады.
8. Қызметке алғаш рет тағайындалған адамдар көлемі 3x4 см екі түрлі-түсті фотосуретті Кадр мәселелері жөніндегі маманға өткізеді, оның біреуі куәлікке, екіншісі – Журналға жапсырылады.
9. Кадр мәселелері жөніндегі маман қызметтік куәліктердің болуын және осы Қағидалармен қойылатын талаптарға сәйкестігін тексеруді мерзімді негізде жүзеге асырады.
Кадр мәселелері жөніндегі маман қызметтік куәлікті алғаш рет тапсырғанда оны алып жүру, сақтау, пайдалану және ауыстыру туралы нұсқау береді.
10. Аппараттың мемлекеттік қызметшісі оған берілген қызметтік куәліктің сақталуын қамтамасыз етеді, оның басқа адамдарға берілмеуін, мақсатқа сай емес, жұмыстан тыс уақытта пайдалануына жол бермейді.
11. Қызметтік куәлік осы Қағидалардың 5-тармағында көзделген жағдайларда ауыстырылады.
Қызметтік куәлікті ауыстыру еркін нысанда жазылған арыз негізінде жүзеге асырылады, онда ауыстыру себебі көрсетіледі. Аппараттың мемлекеттік қызметшісі тегін, атын не әкесінің атын (ол болған жағдайда) өзгерткен жағдайда арызға осы мән-жайларды растайтын құжаттар қоса тіркеледі.
Қызметтік куәлік ауыстырылған кезде, жоғалған жағдайларды есептемегенде, бұрын берілген куәлік Кадр мәселелері жөніндегі маманға қайтарылады.
Қызметтік куәлігі жоғалған не бүлінген жағдайда Аппараттың мемлекеттік қызметшісі Аппарат басшысына үш жұмыс күні ішінде жазбаша нысанда хабарлайды және бұқаралық ақпарат құралдарына хабарландыру береді.

12. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, а также передачи его другим лицам или использования не по назначению, Специалист по кадровым вопросам в течение десяти рабочих дней со дня издания распоряжения о проведении служебного расследования проводит служебное расследование, по результатам которого дисциплинарная комиссия Аппарата рассматривает вопрос о привлечении виновных к дисциплинарной ответственности.
13. Утерянное служебное удостоверение через средства массовой информации объявляется недействительным, о чем информируется Специалист по кадровым вопросам.
14. При увольнении государственный служащий Аппарата в течение трех рабочих дней с момента увольнения сдает служебное удостоверение Специалист по кадровым вопросам.
15. Служебные удостоверения, сданные государственными служащими Аппарата при увольнении либо порче, один раз в год подлежат уничтожению с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
Глава 3. Описание служебного удостоверения
Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
16. Обложка служебного удостоверения изготавливается из натуральной кожи темно-синего цвета, размером 6,5x18,5 см (в развернутом состоянии).
17. На лицевой стороне обложки служебного удостоверения по центру изображен Государственный Герб Республики Казахстан золотистого цвета, ниже - типографским шрифтом выполнена надпись "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ЖОҒАРЫ СОТ КЕҢЕСІ".
18. Вкладыши служебных удостоверений обеспечены голубым защитным тангиром с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге.
19. В верхней левой части вкладыша служебного удостоверения размещена надпись на государственном языке "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЖОҒАРЫ СОТ КЕҢЕСІ" красного цвета. Текст отделяется красной отбивочной полосой с надписью "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ".
Слева под надписью размещается изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета. Рядом с гербом вверху указывается номер служебного удостоверения и надпись на государственном языке "КУӘЛІК", в центре - текст на государственном языке с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), должности государственного служащего Аппарата.
По нижнему краю правой внутренней стороны указывается срок действия служебного удостоверения (выдается сроком на два года).

12. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе мақсатқа сай емес пайдаланудың әрбір фактісі бойынша Кадр қызметі мәселелері жөніндегі маман қызметтік тексеруді жүргізу туралы өкім шығарылған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қызметтік тексеру жүргізеді, оның нәтижелері бойынша Аппараттың тәртіптік комиссиясы кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.
13. Жоғалған қызметтік куәлік бұқаралық ақпарат құралдары арқылы жарамсыз деп жарияланады, бұл туралы Кадр қызметі мәселелері жөніндегі маман хабардар етіледі.
14. Жұмыстан босатылған кезде Аппараттың мемлекеттік қызметшісі жұмыстан босатылған кезден бастап үш жұмыс күні ішінде қызметтік куәлікті Кадр қызметі мәселелері жөніндегі маманға тапсырады.
15. Жұмыстан босатылған не куәлік бүлінген кезде Аппараттың мемлекеттік қызметшілері тапсырған қызметтік куәліктер жою туралы еркін нысандағы тиісті акт жасала отырып, жылына бір рет жойылуға тиіс.
3-тарау. Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі
аппаратының қызметтік куәлігінің сипаттамасы
16. Қызметтік куәлік мұқабасы қою-көкшіл табиғи былғарыдан дайындалады, көлемі 6,5x18,5 см (жазылған қалпында).
17. Қызметтік куәлік мұқабасының сырт жағында ортада алтын түcті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы бейнеленген, төменгі жағында баспахана қарпімен "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ЖОҒАРЫ СОТ КЕҢЕСІ" деген жазу жасалған.
18. Қызметтік куәліктердің жапсырмаларында шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын нысаны қолданылған көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген.
19. Қызметтік куәліктің жапсырмасының жоғарғы сол бөлігінде мемлекеттік тілде қызыл түспен "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЖОҒАРЫ СОТ КЕҢЕСІ" деген жазу орналастырылған. Мәтін қызыл түсті үзік жолақпен "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазумен бөлектенеді.
Жазудың астында сол жағында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы алтын түспен бейнеленген. Елтаңбаның жанында жоғарыда қызметтік куәліктің нөмірі және мемлекеттік тілде "КУӘЛІК" деген жазу, ортасында - Аппараттың мемлекеттік қызметшісінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы мемлекеттік тілде көрсетіледі.
Ішкі оң жағында төменгі шетінде қызметтік куәліктің қолданылу мерзімі көрсетіледі (екі жыл мерзімге беріледі).

20. В верхней правой части вкладыша служебного удостоверения размещена надпись на русском языке "ВЫСШИЙ СУДЕБНЫЙ СОВЕТ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН" красного цвета. Текст отделяется красной отбивочной полосой с надписью "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ".
Слева под надписью размещается фотография (цветное официальное фото для документа, анфас, размер 3x4 см). Вверху справа от фотографии указывается надпись на русском языке "УДОСТОВЕРЕНИЕ", номер служебного удостоверения, в центре размещается текст на русском языке с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии), должности государственного служащего Аппарата.
Внизу, на левой внутренней стороне, располагается подпись руководителя Аппарата, скрепленная гербовой печатью.
Приложение
к Правилам выдачи служебного
удостоверения Аппарата
Высшего Судебного Совета
Республики Казахстан и его описание
форма
Журнал учета выдачи служебного удостоверения
Аппарата Высшего Судебного Совета Республики Казахстан
Фотография
Номер служебного удостоверения
Фамилия, Имя, Отчество (при его наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи
Личная роспись о получении
Отметка о замене и сдаче служебного удостоверения
1
2
3
4
5
6
7
8

20. Қызметтік куәлік жапсырсының жоғарғы оң жақ бөлігінде орыс тілінде қызыл түспен "ВЫСШИЙ СУДЕБНЫЙ СОВЕТ РЕСПУБЛИКИ КАЗАХСТАН" деген жазу орналастырылған. Мәтін қызыл түсті үзік жолақпен "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" деген жазумен бөлектенеді.
Жазудың сол жақ төменінде фотосурет (қарсы қарап отырып құжат үшін түскен түрлі-түсті ресми фотосурет, көлемі 3x4 см) орналастырылады. Фотосуреттен оң жағында қарай жоғарыда "УДОСТОВЕРЕНИЕ" деген жазу жазылады, қызметтік куәліктің нөмірі, ортада - Аппараттың мемлекеттік қызметшісінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), лауазымы орыс тілінде көрсетіледі.
Қызметтік куәліктің ішкі сол жағында төменде Аппарат басшысының қолы қойылып, елтаңбалы мөрмен бекітіледі.
Қазақстан Республикасы
Жоғары Сот Кеңесі
аппаратының қызметтік
куәлігін беру қағидаларына
және оның сипаттамасы
қосымша
нысан
Қазақстан Республикасының Жоғары Сот Кеңесі аппаратының
қызметтік куәлігін беруді есепке алу
журналы
Фотосурет
Қызметтік куәліктің нөмірі
Тегі, Аты, Әкесінің аты
(ол болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Берілген күні
Алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметтік куәлікті ауыстырғаны және тапсырғаны туралы белгі
1
2
3
4
5
6
7
8