О внесении изменения в постановление акимата Акмолинской области от 3 декабря 2015 года № А-12/558 "Об утверждении регламента государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям"
Постановление акимата Акмолинской области от 15 июня 2016 года № А-7/299. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 18 июля 2016 года № 5452. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 9 октября 2019 года № А-10/481
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 09.10.2019 № А-10/481 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении регламента государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям" от 3 декабря 2015 года № А-12/558 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5176, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 25 января 2015 года) следующее изменение:
регламент государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям" изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Акмолинской области Нуркенова Н.Ж.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима Акмолинской области
К.Отаров
Приложение
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 15 июня 2016 года
№ А-7/299
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 3 декабря 2015 года
№ А-12/558
Регламент государственной услуги
"Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям"
1. Общие положения

"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 3 желтоқсандағы № А-12/558 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 15 маусымдағы № А-7/299 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 18 шілдеде № 5452 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2019 жылғы 9 қазандағы № А-10/481 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 09.10.2019 № А-10/481 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 3 желтоқсандағы № А-12/558 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5176 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйеде 2015 жылғы 25 қаңтарда жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сай жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары Н.Ж.Нұркеновке жүктелсін.
3. Осы қаулы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облысы әкімінің
міндетін атқарушы
Қ.Отаров
Ақмола облысы әкімдігінің
2016 жылғы 15 маусымдағы
№ А-7/299 қаулысына
қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің
2015 жылғы 3 желтоқсандағы
тамыздағы
№ А-12/558 қаулысымен
бекітілді
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер

1. Государственная услуга "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям" (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление здравоохранения Акмолинской области" (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) Некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
1) выписка из протокола о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемым потенциальному поставщику, для участия в кампании свободного прикрепления граждан Республики Казахстан и оралманов к субъектам здравоохранения, оказывающим первичную медико-санитарную помощь;
2) выписка из протокола о соответствии (несоответствии) требованиям, предъявляемым потенциальному поставщику для участия в оказании гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
Форма предоставления государственной услуги – бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы, предоставленные услугополучателем согласно пункта 9 cтандарта государственной услуги "Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям", утвержденного приказом Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 294 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11356) (далее – Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием заявки, проводит регистрацию и направляет на резолюцию руководителю – 20 минут;
2) руководитель рассматривает заявку и направляет секретарю комиссии - 1 час;
3) секретарь комиссии проверяет полноту и соответствие представленных документов, регистрирует в журнале регистрации заявок, передает заявку для рассмотрения комиссии – 1 рабочий день;

1. "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ақмола облысының денсаулық сақтау басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
1) медициналық-санитариялық алғашқы көмек көрсететін денсаулық сақтау субъектілеріне Қазақстан Республикасы азаматтарын және оралмандарды еркін бекіту науқанына қатысу үшін, әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы хаттамадан үзінді;
2) тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы хаттамадан үзінді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - қағаз жүзінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 28 cәуірдегі № 294 бұйрығымен бекітілген "Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес (бұдан әрі – Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11356 болып тіркелген), көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттар мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды ұсынған сәттен бастап өтінімді қабылдауды жүзеге асырады, тіркеу жүргізеді және басшыға бұрыштама қоюға жібереді – 20 минут;
2) басшы құжаттарды қарайды және комиссияның хатшысына жібереді – 1 сағат;
3) комиссияның хатшысы ұсынылған құжаттардың толықтығын және сәйкестігін тексереді, өтінімдері тіркеу журналына тіркейді, өтінімді комиссияның қарауына жібереді – 2 жұмыс күні;

4) комиссия рассматривает заявку на участие потенциальных поставщиков, определяет на соответствие (несоответствие) потенциального поставщика предъявляемым требованиям услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, определяет потенциальных поставщиков, подписывает протокола о соответствии и (или) несоответствии требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику и передает секретарю комиссии - 1 рабочий день;
В случае необходимости установления достоверности представленных услугополучателем документов к заявке комиссия рассматривает заявку на участие – в течение 25 календарных дней;
5) секретарь комиссии передает услугополучателю результат оказания государственной услуги – 1 рабочий день.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием, регистрация документов и направление на рассмотрение руководителю;
2) рассмотрение заявки и направление секретарю комиссии;
3) проверка полноты и соответствия представленных документов, передача заявки комиссии;
4) рассмотрение заявки, определение потенциальных поставщиков, подписание протокола;
5) передача услугополучателю результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии;
2) руководитель услугодателя;
2) секретарь комиссии;
3) комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) специалист канцелярии с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием заявки, проводит регистрацию и направляет на резолюцию руководителю – 20 минут;
2) руководитель рассматривает заявку и направляет секретарю комиссии – 1 час;
3) секретарь комиссии проверяет полноту и соответствие представленных документов, регистрирует в журнале регистрации заявок, передает заявку для рассмотрения комиссии – 2 рабочих дней;
4) комиссия рассматривает заявку на участие потенциальных поставщиков, определяет на соответствие (несоответствие) потенциального поставщика предъявляемым требованиям услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, определяет потенциальных поставщиков, подписывает протокола о соответствии и (или) несоответствии требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику и передает секретарю комиссии - 1 рабочий день;
В случае необходимости установления достоверности представленных услугополучателем документов к заявке комиссия рассматривает заявку на участие – в течение 25 календарных дней;

4) комиссия әлеуетті қызметтер берушілердің қатысуға өтінімдерін қарайды, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтайды, әлеуетті қызметтер берушілерді анықтайды, әлеуетті қызмет берушілерге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы хаттамаға қол қояды және комиссияның хатшысына береді – 1 жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттардың өтінімге дұрыстығын анықтау қажет болған жағдайда, комиссия қатысуға өтінімді қарайды – 25 күнтізбелік күн ішінде;
5) комиссия хатшысы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді – 1 жұмыс күні.
6. Мемлекеттік қызметтерді көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі, келесі рәсімдерді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болады:
1) құжаттарды қабылдау, тіркеу және басшының қарауына жіберу;
2) өтінімді қарау және комиссияның хатшысына беру;
3) ұсынылған құжаттардың сәйкестігін және толықтығын тексеру, өтінімді комиссияға беру;
4) құжаттарды қарау, әлеуетті қызмет берушілерді анықтау, хаттамаларға қол қою;
5) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) комиссияның хатшысы;
4) комиссия.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсету арқылы, қызметкерлер арасындағы іс-әрекеттердің кезеңділігін сипаттау:
1) кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды ұсынған сәттен бастап өтінімді қабылдауды жүзеге асырады, тіркеу жүргізеді және басшыға бұрыштама қоюға жібереді – 20 минут;
2) басшы құжаттарды қарайды және комиссияның хатшысына жібереді – 1 жұмыс күні;
3) комиссияның хатшысы ұсынылған құжаттардың толықтығын және сәйкестігін тексереді, өтінімдері тіркеу журналына тіркейді, өтінімді комиссияның қарауына жібереді - 2 жұмыс күні;
4) комиссия әлеуетті қызметтер берушілердің қатысуға өтінімдерін қарайды, тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін көрсетуге қатысу үшін әлеуетті қызметтер берушінің қойылатын талаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтайды, әлеуетті қызметтер берушілерді анықтайды, әлеуетті қызмет берушілерге қойылатын талаптарға сәйкестігі (сәйкес келмейтіні) туралы хаттамаға қол қояды және комиссияның хатшысына береді – 1 жұмыс күні;
Көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттардың өтінімге дұрыстығын анықтау қажет болған жағдайда, комиссия қатысуға өтінімді қарайды – 25 күнтізбелік күннің ішінде;

5) секретарь комиссии передает услугополучателю результат оказания государственной услуги – 1 рабочий день.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию, длительность обработки запроса услугодателя:
процесс 1 - инспектор Государственной корпорации проверяет представленные документы, принимает и регистрирует заявление услугополучателя, выдает расписку о приеме документов с указанием даты и времени приема документов. Условие 1 - в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 9 Стандарта, инспектор Государственной корпорации отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 11 к Стандарту;
процесс 2 - процедуры (действия) услугодателя, предусмотренные пунктом 5 настоящего регламента;
процесс 3 - инспектор Государственной корпорации в срок, указанный в расписке о приеме соответствующих документов, выдает услугополучателю готовый результат оказания государственной услуги.
При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги.
Максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 минут;
максимально допустимое время обслуживания – 20 минут.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение к Регламенту
государственной услуги
"Определение соответствия
(несоответствия)
потенциального поставщика
услуг гарантированного объема
бесплатной медицинской
помощи предъявляемым
требованиям"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Определение соответствия (несоответствия) потенциального поставщика услуг гарантированного объема бесплатной медицинской помощи предъявляемым требованиям"

5) комиссия хатшысы көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін береді - 1 жұмыс күні.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде Мемлекеттік корпорация және (немесе) басқа көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекет етудің тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияға өтініш білдіру тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті берушінің сұрау салуын өңдеу ұзақтығы:
1-процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы ұсынған құжаттарды тексереді, қабылдайды және тіркейді, құжаттардың қабылданған күнін, уақытын көрсете отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді. 1-шарт - көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация инспекторы қабылдаудан бас тартады және Стандарттың 11-қосымшасына сәйкес үлгіде қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
2-процесс - осы Регламенттің 5-тармағымен көзделген көрсетілетін қызметті берушінің рәсімдері (іс-қимылдары);
3-процесс – Мемлекеттік корпорация инспекторы тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхатта көрсетілген мерзімде, көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсетудің дайын нәтижесін береді.
Мемлекеттік корпорацияға өтініш білдірген кезде, құжаттар қабылданған күн мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді.
Құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің шекті уақыты – 15 минут;
қызмет көрсетудің шекті уақыты – 20 минут.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезеңділігін, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекет етуінің тәртібін сипаттау және (немесе) Мемлекеттік корпорация осы Регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілді.
"Тегін медициналық көмектің
кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі әлеуетті
қызметтер берушінің қойылатын
талаптарға сәйкестігін (сәйкес
келмейтінін) анықтау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
мемлекеттік қызмет көрсету
регламентіне 1-қосымша
"Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемін
көрсету жөніндегі әлеуетті қызметтер берушінің қойылатынталаптарға сәйкестігін (сәйкес келмейтінін) анықтау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы