О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Зерендинском районе
Решение Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 10 июня 2016 года № 4-27. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 11 июля 2016 года № 5442. Утратило силу решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 10 августа 2020 года № 59-367
Сноска. Утратило силу решением Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 10.08.2020 № 59-367 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", подпунктом 15) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Зерендинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Зерендинском районе согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение Зерендинского районного маслихата "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Зерендинском районе" от 23 декабря 2014 года № 33-254 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4610, опубликовано 30 января 2015 года в районных газетах "Зерделі-Зеренді", "Зерен").
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель сессии Г.Шегенова
Секретарь
районного маслихата
К.Аугалиев
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
акима Зерендинского района
Е.Жусупбеков
"10" июня 2016 года
Приложение
к решению Зерендинского
районного маслихата
от 10 июня 2016 года
№ 4-27
Дополнительный порядок проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Зерендинском районе
1. Определить местом проведения митингов, собраний в селе Зеренда:
площадь перед районным Домом культуры, улица Тауелсиздик, 40; площадь, улица Гагарина, 30.
Определить маршрут проведения шествий и демонстраций в селе Зеренда:
1) от пересечения улиц Ильясова и Ауэзова до центральной площади по улицам Ильясова, Фрунзе, Тауелсиздик;
2) от центральной площади до Обелиска памяти по улицам Тауелсиздик, Фрунзе, Чапаева.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Зерендинского районного маслихата Акмолинской области от 15.05.2019 № 37-266 (вводится в действие со дня официального опубликования).

Зеренді ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2016 жылғы 10 маусымдағы № 4-27 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 11 шілдеде № 5442 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 2020 жылғы 10 тамыздағы № 59-367 шешімімен
Ескерту:Күші жойылды – Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 10.08.2020 № 59-367 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Заңының 10 бабына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Републикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 15) тармақшасына сәйкес, Зеренді аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қосымшаға сәйкес Зеренді ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымша реттелсін.
2. Зеренді аудандық мәслихатының "Зеренді ауданында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 33-254 (Нормативтік құқықтық актілер мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4610 тіркелген, 2015 жылғы 30 қаңтарда "Зерделі-Зеренді", "Зерен" аудандық газеттерінде жарияланған) шешімнің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Г.Шегенова
Аудандық мәслихаттың
хатшысы
Қ.Ауғалиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Зеренді ауданы әкімінің
міндетін атқарушы
Е.Жүсіпбеков
2016 жылғы "10" маусым
Зеренді аудандық
мәслихатының 2016 жылғы
10 маусымдағы № 4-27
шешіміне қосымша
Зеренді ауданында жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің қосымша тәртібі
1. Зеренді ауылында митингілер, жиналыстар өткізу орындары болып белгіленсін:
аудандық Мәдениет үйінің алдындағы алаң, Тәуелсіздік көшесі, 40; алаң, Гагарин көшесі, 30.
Зеренді ауылында шерулер мен демонстрациялар өткізу маршруты белгіленсін:
1) Ілиясов және Әуезов көшелері қиылысынан, Ілиясов, Фрунзе, Тәуелсіздік көшелері бойынша орталық аланға дейін;
2) орталық алаңнан Тәуелсіздік, Фрунзе, Чапаев көшелері бойынша Естелік обелискіге дейін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Зеренді аудандық мәслихатының 15.05.2019 № 37-266 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

2. В местах проведения собраний, митингов, шествий, пикетов или демонстраций не допускается:
1) распитие алкогольных напитков, употребление наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов, прекурсоров;
2) использование транспарантов, лозунгов, иных материалов (визуальных, аудио/видео), а также публичные выступления, содержащие призывы к нарушению общественного порядка, совершению преступлений, а также оскорблений в адрес кого бы то ни было.
3. В целях обеспечения общественного порядка и безопасности участников пикета:
1) местные исполнительные органы могут разрешить проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте не более 3-х одиночных пикетов;
2) участники различных одиночных пикетов должны располагаться друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров или не быть в пределах прямой видимости.
4. При пикетировании разрешается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.
5. В случае получения отказа от акимата Зерендинского района в проведении собрания, митинга, шествия, пикета и демонстрации или когда состоялось решение о его запрещении, уполномоченные (организаторы) обязаны незамедлительно принять меры по отмене всех подготовительных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.

2. Жиналыстарды, митингiлерді, шерулердi, пикеттердi немесе демонстрацияларды өткiзу орындарында:
1) алкоголь ішімдіктерін ішуге, есірткі құралдарын, психитроптық заттарды, оларға ұқсас өнімдерді, прекурсорларды қолдануға;
2) транспаранттарды, ұрандарды, басқа да материалдарды (көрнекі, аудио/видео) қолдануға, сондай-ақ жұрт алдындағы қоғамдық тәртіпті бұзуға, қылмыс жасауға, сондай-ақ біреуге қатысты зәбір көрсетуге тартатын сөз сөйлеулерге жол берілмейді.
3. Қоғамдық тәртіп пен пикет қатысушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында:
1) жергілікті атқарушы органдар бір күнде және бір уақытта бір объектіде 3-тен аспайтын жеке дара пикеттерді өткізуге рұқсат беруге мүмкін;
2) түрлі жеке дара пикеттерге қатысушылар бір-бірінен 50 метрден кем емес қашықтықта орналасуы немесе айқын көрінбей тұруы қажет.
4. Пикет өткізу кезінде:
1) пикет объектінің маңында тұруға, отыруға;
2) көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға;
3) пикеттің тақырыбы бойынша қысқа ұрандар, слогандар айғалап айтуға рұқсат етіледі.
5. Жиналыс, митинг, шеру, пикет және демонстрация өткізуге рұқсат беруден Зеренді ауданының әкімдігі бас тартқан жағдайда немесе оны тыйым салу туралы шешім шығарылса, уәкілдер (ұйымдастырушылар) барлық дайындық шараларын тоқтатуға және бұл туралы ықтимал қатысушыларды тиісті хабардар ету бойынша тез арада шаралар қолданады.