Об утверждении норм сбора физическими лицами на территории государственного лесного фонда для собственных нужд лесных ресурсов и ставок платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда и за использование особо охраняемых природных территорий местного значения Карагандинской области на 2017-2019 годы
Решение VI сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 138. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 4 января 2017 года № 4075
В соответствии с пунктом 3 статьи 42 и подпунктом 2) статьи 14 Лесного Кодекса Республики Казахстан от 8 июля 2003 года, пунктом 1 статьи 506 и пунктом 2 статьи 510 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" от 10 декабря 2008 года (Налоговый Кодекс), пунктом 5 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республики Казахстан" от 23 января 2001 года, подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 10 Закона Республики Казахстан "Об особо охраняемых природных территориях" от 7 июля 2006 года областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить:
1) нормы сбора физическими лицами на территории государственного лесного фонда Карагандинской области для собственных нужд лесных ресурсов, согласно приложению 1 к настоящему решению.
2) ставки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Карагандинской области (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню) согласно приложениям 2, 3, 4, 5 к настоящему решению.
3) ставки платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения Карагандинской области, согласно приложению 6 к настоящему решению.
2. Признать утратившими силу:
1) решение X сессии Карагандинского областного маслихата от 11 декабря 2004 года № 146 "О ставках платы за лесные пользования" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1664, опубликованное в газете "Индустриальная Караганда" от 28 декабря 2004 года № 151 (20082));
2) решение X сессии Карагандинского областного маслихата от 11 декабря 2004 года № 147 "О ставках платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения" и (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 1663, опубликованное в газете "Индустриальная Караганда" от 28 декабря 2004 года № 151 (20082)).
3. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по промышленности, развитию малого и среднего бизнеса, аграрным вопросам и экологии (Осин Ш.А.) и на заместителя акима области (Мамалинов Ш.К.).

Қарағанды облысының мемлекеттiк орман қоры аумағында жеке тұлғалардың орман ресурстарын өз мұқтажы үшiн жинау нормаларын және мемлекеттiк орман қоры учаскелерiнде орман пайдалану және жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін 2017-2019 жылдарға арналған төлемақысының ставкаларын бекiту туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы VI сессиясының № 138 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 4 қаңтарда № 4075 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 8 шілдедегі Орман Кодексінің 42 бабының 3 тармағына және 14 бабының 2) тармақшасына, "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" (Салық кодексі) Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Кодексінің 506 бабының 1 тармағына және 510 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабының 5 тармағына және Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Заңының 10 бабы 1 тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Бекітілсін:
1) осы шешімнің 1 қосымшасына сәйкес Қарағанды облысының мемлекеттік орман қорының аумағында жеке тұлғалардың орман ресурстарын өз мұқтажы үшін жинау нормалары;
2) осы шешімнің 2, 3, 4, 5 қосымшасына сәйкес Қарағанды облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы ставкалары (сүректі түбірімен босату үшін ставкаларды қоспағанда);
3) осы шешімнің 6 қосымшасына сәйкес Қарағанды облысының жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы ставкалары.
2. Күші жойылды деп танылсын:
1) Қарағанды облыстық мәслихатының 2004 жылғы 11 желтоқсандағы X сессиясының "Орманды пайдаланғаны үшін төлемақылар ставкасы туралы" № 146 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1664 болып тіркелген, 2004 жылғы 28 желтоқсандағы № 151 (20082) "Индустриальная Караганда" газетінде жарияланған).
2) Қарағанды облыстық мәслихатының 2004 жылғы 11 желтоқсандағы X сессиясының "Жергілікті мәндегі ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдалану үшін төлемақылар ставкасы туралы" № 147 шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 1663 болып тіркелген, 2004 жылғы 28 желтоқсандағы № 151 (20082) "Индустриальная Караганда" газетінде жарияланған).
3. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың өнеркәсіп, шағын және орта бизнесті дамыту, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ш.А. Осин) және облыс әкімінің орынбасарына (Ш.Қ. Мамалинов) жүктелсін.

0,025
16
Акация желтая, ивы кустарниковые, облепиха, жузгун, чингил и прочие кустарники
0,012
0,024
0,006
0,036
0,018
0,012
К ставкам платы применяются следующие коэффициенты:
1) в зависимости от удаленности лесосек от дорог общего пользования:
до 10 км - 1,30;
10,1 - 25 км - 1,20;
25,1 - 40 км - 1,00;
40,1 - 60 км - 0,75;
60,1 - 80 км - 0,55;
80,1 - 100 км - 0,40;
более 100 км - 0,30.
Удаленность лесосеки от дорог общего пользования определяется по картографическим материалам по кратчайшему расстоянию от центра лесосеки до дороги и корректируется в зависимости от рельефа местности по следующим коэффициентам:

0,025
16
Сары қараған, бұта тектес талдар, шырғанақ, жүзгін, шеңгел және өзге де бұталар
0,012
0,024
0,006
0,036
0,018
0,012
Төлемақы мөлшерлемелеріне мынадай коэффициенттер қолданылады:
1) кеспеағаш аймағының жалпыға ортақ пайдаланылатын жолдардан қашықтығына қарай:
10 км-ге дейін - 1,30;
10,1 - 25 км - 1,20;
25,1 - 40 км - 1,00;
40,1 - 60 км - 0,75;
60,1 - 80 км - 0,55;
80,1 - 100 км - 0,40;
100 км-дан астам - 0,30.
Кеспеағаш аймағының жалпыға ортақ пайдаланылатын жолдардан қашықтығы кеспеағаш ортасынан жолға дейінгі қысқа аралық бойынша картографиялық материалдар бойынша айқындалады және жергілікті жердің бедеріне қарай мынадай коэффициенттер бойынша түзету жасалады:

равнинный рельеф - 1,1;
холмистый рельеф или заболоченная местность - 1,25;
горный рельеф - 1,5;
2) при проведении рубок промежуточного пользования - 0,6;
3) при проведении выборочных рубок главного пользования - 0,8;
4) при отпуске древесины на горных склонах с крутизной свыше 20 градусов - 0,7.
Приложение 4
к решению VI сессии
Карагандинского областного маслихата
от 12 декабря 2016 года № 138
Cтавки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Карагандинской области (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню)
Ставки платы за побочные лесные пользования в государственном лесном фонде Карагандинской области
Наименование вида побочного лесного пользования
Единица измерения
Ставка платы в тенге
1
Сенокошение
1.1
хорошее
гектар

жазық бедер - 1,1;
жоталы бедер немесе батпақты жер - 1,25;
таулы бедер - 1,5;
2) аралық мақсатта пайдалану үшін ағаш кесуді жүргізу кезінде - 0,6;
3) басты мақсатта пайдалану үшін іріктеп ағаш кесуді жүргізу кезінде - 0,8;
4) сүректі 20 градустан жоғары беткейлі тау жоталарынан босату кезінде - 0,7.
Қарағанды облыстык мәслихаттың VI сессиясының
2016 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 138 шешіміне
4 қосымша
Қарағанды облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы ставкалары (сүректі түбірімен босату үшін ставкаларды қоспағанда)
Қарағанды облысының мемлекеттік орман қорында жанама орман пайдаланғаны үшін төлемақы ставкалары
Орманды жанама пайдалану түрінің атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы ставкалары теңгемен
1
Шөп шабу
1.1
жақсы
гектар

180
Примечание:
* - качество урожайности сенокошения определяются по таксационному описанию Лесоустроительного проекта.
Приложение 5
к решению VI сессии
Карагандинского областного маслихата
от 12 декабря 2016 года № 138
Cтавки платы за лесные пользования на участках государственного лесного фонда Карагандинской области (за исключением ставок за древесину, отпускаемую на корню)
Ставки платы за пользование участками государственного лесного фонда Карагандинской области для нужд охотничьего хозяйства, в научно-исследовательских, культурно-оздоровительных, туристских, рекреационных и спортивных целях
Наименование вида лесного пользования
Единица измерения
Ставка платы за единицу в тенге

180
Ескертпе:
* - шөп шабудың өнімділігінің сапасы Орман орналастыру жобасының таксациялық сипаттамасы бойынша анықталады.
Қарағанды облыстык мәслихаттың VI сессиясының
2016 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 138 шешіміне
5 қосымша
Қарағанды облысының мемлекеттік орман қоры учаскелерінде орман пайдаланғаны үшін төлемақы ставкалары (сүректі түбірімен босату үшін ставкаларды қоспағанда)
Қарағанды облысының мемлекеттік орман қорының телімдерін аңшылық шаруашылығы қажеттілігі үшін, ғылыми-зерттеу, сауықтыру, рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттарына пайдаланғаны үшін төлемақы ставкалары
Орман пайдалану түрінің атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы ставкалары теңгемен

Долгосрочное лесопользование (от 10 до 49 лет)
1
Пользование участками государственного лесного фонда для нужд охотничьего хозяйства
гектар
0
2
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских, культурно-оздоровительных целей
гектар
689
3
Пользование участками государственного лесного фонда для рекреационных, туристских и спортивных целей
гектар
5525
Краткосрочное лесопользование (до 1 года)
Ставка платы в МРП
1
Пользование участками государственного лесного фонда для научно-исследовательских, культурно-оздоровительных целей
за каждый день пребывания с человека
0,1
2
Пользование участками государственного лесного фонда для рекреационных, туристских и спортивных целей
за каждый день пребывания с человека
0,1
Приложение 6
к решению VI сессии
Карагандинского областного маслихата
от 12 декабря 2016 года № 138
Ставки платы за использование особо охраняемых природных территорий местного значения Карагандинской области
Наименование вида лесного пользования
Единица измерения
Ставка платы за единицу в тенге
Краткосрочное лесопользование (до 1 года)
Ставка платы в МРП
1
Пользование участками особо охраняемых природных территорий для научно-исследовательских, культурно-оздоровительных целей
за каждый день пребывания с человека
0,1
2
Пользование участками особо охраняемых природных территорий для туристских и рекреационных целях
за каждый день пребывания с человека
0,1

Ұзақ мерзімге пайдалану (10 жылдан 49 жылға дейін)
1
Мемлекеттік орман қоры телімдерін аңшылық шаруашылығы қажеттілігіне пайдалану
гектар
0
2
Мемлекеттік орман қоры телімдерін ғылыми-зерттеу және мәдени-сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
гектар
689
3
Мемлекеттік орман қоры телімдерін рекреациялық, туристік және спорттық мақсаттар үшін пайдалану
гектар
5525
Қысқа мерзімге пайдалану (1 жылға дейін)
ЕАК төлемақы ставкасы
1
Мемлекеттік орман қоры телімдерін ғылыми-зерттеу және мәдени-сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
адамнан әр күн сайын
0,1
2
Мемлекеттік орман қоры телімдерін рекреациялық, тарихи-мәдени, туристік және спорттық мақсаттар үшін пайдалану
адамнан әр күн сайын
0,1
Қарағанды облыстык мәслихаттың VI сессиясының
2016 жылғы 12 желтоқсандағы
№ 138 шешіміне
6 қосымша
Қарағанды облысының жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды пайдаланғаны үшін төлемақы ставкалары
Орман пайдалану түрінің атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы мөлшерлемесі теңгемен
Қысқа мерзімге пайдалану (1 жылға дейін)
ЕАК төлемақы ставкасы
1
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарының телімдерін ғылыми-зерттеу және мәдени-сауықтыру мақсаттары үшін пайдалану
адамнан әр күн сайын
0,1
2
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарының телімдерін туристік және рекреациялық мақсаттар үшін пайдалану
адамнан әр күн сайын
0,1