О внесении изменений в решение маслихата от 22 декабря 2015 года № 396 "О бюджете города Костаная на 2016-2018 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 1 апреля 2016 года № 15. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 7 апреля 2016 года № 6258
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 22 декабря 2015 года № 396 "О бюджете города Костаная на 2016-2018 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6114, опубликованное 9 февраля 2016 года в газете "Наш Костанай") следующие изменения:
подпункты 1), 2), 3) пункта 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) доходы – 34365658,2 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 19862789,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 75000,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1041100,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 13386769,2 тысяч тенге;
2) затраты – 34402856,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1799916,0 тысяч тенге;";
подпункты 5), 6) пункта 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"5) дефицит (профицит) бюджета – -1837114,0 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета –
1837114,0 тысяч тенге.";
пункт 5 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 12763,0 тысячи тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих в сумме 83613,0 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 6284,0 тысячи тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных
организациях образования в сумме 1720187,0 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 10858,0 тысяч тенге;
переход на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в сумме 1795101,0 тысяча тенге;
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг в сумме 7347,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 85653,1 тысячи тенге;

Мәслихаттың 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 396 "Қостанай қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2016 жылғы 1 сәуірдегі № 15 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 7 сәуірде № 6258 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106109-баптарына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 396 "Қостанай қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6114 тіркелген, 2016 жылғы 9 ақпанда "Наш Костанай" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағының 1), 2), 3) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 34365658,2 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 19862789,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 75000,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1041100,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 13386769,2 мың теңге;
2) шығындар – 34402856,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1799916,0 мың теңге;";
көрсетілген шешімнің 1-тармағының 5), 6) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1837114,0 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1837114,0 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 5-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 12763,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға 83613,0 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 6284,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 1720187,0 мың теңге сомасында;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге 10858,0 мың теңге сомасында;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге 1795101,0 мың теңге сомасында;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге 7347,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 85653,1 мың теңге сомасында;

на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в сумме 12830,0 тысяч тенге;
на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) – сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 16913,0 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту в сумме 34303,0 тысячи тенге;
на содержание и укрепление материально - технической базы школы на 500 мест с государственным языком обучения в сумме 95000,0 тысяч тенге;
на оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения в сумме 11923,0 тысячи тенге;
на реализацию региональных пилотных проектов по оказанию социальной помощи малообеспеченным гражданам на контрактной основе в сумме 551,0 тысяча тенге;
на средний и текущий ремонт улиц в сумме 1512391,0 тысяча тенге.";
пункты 78 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрено поступление средств из республиканского и областного бюджетов в рамках Программы развития регионов до 2020 года, реализуемых по следующим направлениям:
кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения в сумме 1799916,0 тысяч тенге;
проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 2220990,0 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда в сумме 164326,0 тысяч тенге.
8. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета и Национального фонда Республики Казахстан в сумме 461132,2 тысячи тенге на реализацию Дорожной карты занятости 2020.
Распределение указанных трансфертов осуществляется на основании постановления акимата города Костаная.";
приложения 123 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 123 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 6
С. Шуменбаев
Секретарь Костанайского
городского маслихата
Б. Сандыбеков
Руководитель государственного учреждения
"Отдел экономики и бюджетного планирования
акимата города Костаная"
___________________ Н. Дорошок

патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 12830,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражаттарын төлеуге 16913,0 мың теңге сомасында;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге 34303,0 мың теңге сомасында;
500 орынға арналған мемлекеттік тілде оқытылатын мектепті ұстауға және материалдық-техникалық базаны нығайтуға 95000,0 мың теңге сомасында;
электрондық оқыту жүйесі бағдарламасының шеңберінде кең жолақты Интернетті төлеуге 11923,0 мың теңге сомасында;
табысы аз азаматтарға келісімшарт негізіндегі әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі өңірлік пилоттық жобаларды іске асыруға 551,0 мың теңге сомасында;
көшелерді орташа және ағымдағы жөндеуге 1512391,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 78-тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде республикалық және облыстық бюджеттерден мынадай бағыттар бойынша іске асырылатын қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін:
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беруге 1799916,0 мың теңге сомасында;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 2220990,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе), салу, реконструкциялауға 164326,0 мың теңге сомасында.
8. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте Жұмыспен қамту 2020 жол картасын іске асыруға республикалық бюджеттен және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 461132,2 мың теңге сомасында қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін.
Көрсетілген трансферттерді бөлу Қостанай қаласы әкімдігінің қаулысы негізінде жүзеге асырылады.";
көрсетілген шешімнің 123-қосымшалары осы шешімнің 123-қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы, № 6 сайлау
округі бойынша депутаты
С. Шуменбаев
Қостанай қалалық
мәслихатының хатшысы
Б. Сандыбеков
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
__________________Н. Дорошок