О внесении изменений в решение маслихата от 22 декабря 2015 года № 396 "О бюджете города Костаная на 2016-2018 годы"
Решение маслихата города Костаная Костанайской области от 3 июня 2016 года № 43. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 13 июня 2016 года № 6445
В соответствии со статьями 106109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Костанайский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 22 декабря 2015 года № 396 "О бюджете города Костаная на 2016-2018 годы" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6114, опубликованное 9 февраля 2016 года в газете "Наш Костанай") следующие изменения:
Подпункты 1), 2), 3) пункта 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1) доходы – 34433807,8 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 19098789,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 75000,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1041100,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 14218918,8 тысяч тенге;
2) затраты – 34645167,2 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1625754,6 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1799916,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 174161,4 тысяча тенге;";
пункты 567 указанного решения изложить в новой редакции:
"5. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса в сумме 12763,0 тысячи тенге;
на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих в сумме 83613,0 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния в сумме 6284,0 тысячи тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 1720187,0 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 10858,0 тысяч тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплату им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам в сумме 1803121,0 тысяча тенге;
на введение стандартов оказания специальных социальных услуг в сумме 7347,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 96438,2 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 396 "Қостанай қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Қостанай қаласы мәслихатының 2016 жылғы 3 маусымдағы № 43 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 маусымда № 6445 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106109-баптарына сәйкес Қостанай қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2015 жылғы 22 желтоқсандағы № 396 "Қостанай қаласының 2016-2018 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6114 тіркелген, 2016 жылғы 9 ақпанда "Наш Костанай" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағының 1), 2), 3) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"1) кірістер – 34433807,8 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 19098789,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 75000,0 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 1041100,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 14218918,8 мың теңге;
2) шығындар – 34645167,2 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1625754,6 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1799916,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 174161,4 мың теңге;";
көрсетілген шешімнің 567 - тармақтары жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органдардың агроөнеркәсіптік кешен бөлімшелерін ұстауға 12763,0 мың теңге сомасында;
әкімшілік мемлекеттік қызметшілердің еңбекақысының деңгейін арттыруға 83613,0 мың теңге сомасында;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға 6284,0 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға 1720187,0 мың теңге сомасында;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге 10858,0 мың теңге сомасында;
жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемақы төлеуге 1803121,0 мың теңге сомасында;
арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету стандарттарын енгізуге 7347,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 96438,2 мың теңге сомасында;

на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям в сумме 12830,0 тысяч тенге;
на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) – сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей в сумме 16913,0 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту в сумме 76281,4 тысяча тенге;
на содержание и укрепление материально - технической базы школы на 500 мест с государственным языком обучения в сумме 95000,0 тысяч тенге;
на оплату широкополосного Интернета в рамках программы системы электронного обучения в сумме 11923,0 тысячи тенге;
на реализацию региональных пилотных проектов по оказанию социальной помощи малообеспеченным гражданам на контрактной основе в сумме 462,0 тысячи тенге;
на средний и текущий ремонт улиц в сумме 1732018,0 тысяч тенге;
на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020 на 2016-2017 годы в сумме 66713,0 тысяч тенге;
на содержание объекта коммунальной собственности в сумме 29259,0 тысяч тенге;
на изготовление малых архитектурных форм в сумме 86000,0 тысяч тенге;
на осуществление поэтапного ежегодного закупа учебников в сумме 37707,6 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации с учетом стоимости государственной экспертизы для капитального ремонта учреждений отдела образования в сумме 19997,1 тысяч тенге;
на разработку проектно-сметной документации с учетом стоимости государственной экспертизы для капитального ремонта учреждений отдела занятости и социальных программ в сумме 10999,1 тысяч тенге.
6. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрено поступление средств из республиканского и областного бюджетов, в том числе:
целевого трансферта на развитие строительства и реконструкцию объектов дошкольного воспитания и обучения в сумме 145472,0 тысячи тенге;
целевого трансферта на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 667860,0 тысяч тенге;
целевого трансферта на развитие коммунального хозяйства в сумме 394874,0 тысячи тенге;
на строительство специализированных центров обслуживания населения в сумме 100287,0 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1860516,0 тысяч тенге.
7. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусмотрено поступление средств из республиканского и областного бюджетов в рамках Программы развития регионов до 2020 года, реализуемых по следующим направлениям:
кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения в сумме 1799916,0 тысяч тенге;

патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға 12830,0 мың теңге сомасында;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражаттарын төлеуге 16913,0 мың теңге сомасында;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге 76281,4 мың теңге сомасында;
500 орынға арналған мемлекеттік тілде оқытылатын мектепті ұстауға және материалдық-техникалық базаны нығайтуға 95000,0 мың теңге сомасында;
электрондық оқыту жүйесі бағдарламасының шеңберінде кең жолақты Интернетті төлеуге 11923,0 мың теңге сомасында;
табысы аз азаматтарға келісімшарт негізіндегі әлеуметтік көмек көрсету жөніндегі өңірлік пилоттық жобаларды іске асыруға 462,0 мың теңге сомасында;
көшелерді орташа және ағымдағы жөндеуге 1732018,0 мың теңге сомасында;
2016-2017 жылдарға арналған Жұмыспен қамту 2020 жол картасын шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға 66713,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық меншік объектісін ұстауға 29259,0 мың теңге сомасында;
шағын сәулет нысандарын дайындауға 86000,0 мың теңге сомасында;
оқулықтарды кезең-кезеңімен жыл сайынғы сатып алуды жүзеге асыруға 37707,6 мың теңге сомасында;
білім бөлімі мекемелерін күрделі жөндеу үшін мемлекеттік сараптама құнын ескеріп, жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге 19997,1 мың теңге сомасында;
жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі мекемелерін күрделі жөндеу үшін мемлекеттік сараптама құнын ескеріп, жобалық-сметалық құжаттаманы әзірлеуге 10999,1 мың теңге сомасында.
6. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық және облыстық бюджеттерден қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту объектілерін салуға және реконструкциялауға нысаналы даму трансферті 145472,0 мың теңге сомасында;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға нысаналы трансферті 667860,0 мың теңге сомасында;
коммуналдық шаруашылығын дамытуға нысаналы трансферті 394874,0 мың теңге сомасында;
мамандандырылған халыққа қызмет көрсету орталықтарын құруына 100287,0 мың теңге сомасында;
көліктік инфрақұрылымды дамытуға 1860516,0 мың теңге сомасында.
7. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде республикалық және облыстық бюджеттерден мынадай бағыттар бойынша іске асырылатын қаражаттар түсімінің көзделгені ескерілсін:
жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беруге 1799916,0 мың теңге сомасында;

проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в сумме 2334407,4 тысяч тенге;
проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда в сумме 164326,0 тысяч тенге.";
пункт 9 указанного решения изложить в новой редакции:
"9. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2016 год в сумме 178992,6 тысячи тенге.";
приложения 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 12 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии, депутат
по избирательному округу № 20
А. Кабдулинова
Секретарь Костанайского
городского маслихата
Б. Сандыбеков
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования акимата
города Костаная"
___________________ Н. Дорошок
Приложение 1
к решению маслихата
от 3 июня 2016 года № 43
Приложение 1
к решению маслихата
от 22 декабря 2015 года № 396
Бюджет города Костаная на 2016 год
Категория
Сумма,
Тысяч
тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I.Доходы

инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға 2334407,4 мың теңге сомасында;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе), салу, реконструкциялауға 164326,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 9 - тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
9. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2016 жылға арналған резерві 178992,6 мың теңге сомасында бекітілсін.";
көрсетілген шешімнің 12 - қосымшалары осы шешімнің 12 - қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы, № 20 сайлау
округі бойынша депутаты
А. Кабдулинова
Қостанай қалалық
мәслихатының хатшысы
Б. Сандыбеков
"Қостанай қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________ Н. Дорошок
Мәслихаттың
2016 жылғы 3 маусымдағы
№ 43 шешіміне 1-қосымша
Мәслихаттың
2015 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 396 шешіміне 1-қосымша
Қостанай қаласының 2016 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
I. Кірістер