О бюджете Аулиекольского района на 2017-2019 годы
Решение маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 22 декабря 2016 года № 76. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 5 января 2017 года № 6776. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Аулиекольский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Аулиекольского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4368052,4 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 921954, 0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 22027,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 11800,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3412271,4 тысячи тенге;
2) затраты – 4508780,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 82616,2 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 100862,2 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 18246,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -223343,8 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 223343,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 29.11.2017 № 151 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета бюджету района в сумме 2842141,0 тысяча тенге.
3. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) исключен решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 29.11.2017 № 151 (вводится в действие с 01.01.2017);
2) доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 1099,0 тысяч тенге;
3) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 2740,0 тысяч тенге;
4) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 7808,0 тысяч тенге;
5) предоставление субсидий на переезд в сумме 3345,0 тысяч тенге;
6) частичное субсидирование заработной платы в сумме 6047,0 тысяч тенге;
7) частичное субсидирование заработной платы в сумме 5047,0 тысяч тенге.

Әулиекөл ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 76 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 6776 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі 75-бабының 2-тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Әулиекөл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Әулиекөл ауданының 2017 -2019 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4368052,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 921954,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 22027,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша –11800,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3412271,4 мың теңге;
2) шығындар – 4508780,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 82616,2 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 100862,2 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 18246,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 223343,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 223343,8 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 29.11.2017 № 151 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 2842141,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) алынып тасталды - Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 29.11.2017 № 151 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі);
2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1099,0 мың теңге сомасында;
3) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге 2740,0 мың теңге сомасында;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 7808,0 мың теңге сомасында;
5) көшуге субсидия беруге 3345,0 мың теңге сомасында;
6) жалақыны ішінара субсидиялауға 5047,0 мың теңге сомасында;
7) жастар тәжірибесіне 5504,0 мың теңге сомасында.

Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными решениями маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 03.05.2017 № 121 (вводится в действие с 01.01.2017); от 19.07.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017); от 13.10.2017 № 146 (вводится в действие с 01.01.2017); от 29.11.2017 № 151 (вводится в действие с 01.01.2017).
4. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:
1) создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 22675,5 тысяч тенге;
2) оплату услуг по поставке и монтажу оборудования системы видеонаблюдения, ограждения и турникетов в целях обеспечения антитеррористической защищенности объектов образования в сумме 8916,7 тысяч тенге;
3) оплату услуг по поставке и монтажу оборудования системы видеонаблюдения в целях обеспечения антитеррористической защищенности объектов культуры в сумме 800,0 тысяч тенге;
4) доучивание специалистов, направленных на профессиональную подготовку в 2016 году по Дорожной карте занятости - 2020 в сумме 2220,0 тысяч тенге;
5) возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в сумме 4533,4 тысячи тенге;
6) обучение бухгалтеров в сумме 455,3 тысячи тенге;
7) проведение аудита специального назначения в сумме 340,0 тысяч тенге;
8) разработку генеральных планов сел Аулиеколь, Аманкарагай и поселка Кушмурун в сумме 38596,0 тысяч тенге;
9) проведение ветеринарных мероприятий по энзотических болезням животных в сумме 1553,0 тысячи тенге;
10) на разработку землеустроительной документации, топографирование и устройство ограждений почвенных очагов сибиреязвенных захоронений в сумме 4137,5 тысяч тенге;
11) на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3213,0 тысяч тенге;
12) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 29777,7 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 23.02.2017 № 93 (вводится в действие с 01.01.2017); от 19.07.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017); от 13.10.2017 № 146 (вводится в действие с 01.01.2017); от 29.11.2017 № 151 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевого трансферта на развитие из областного бюджета на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 26508,1 тысяча тенге.

Ескерту. 3-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 03.05.2017 № 121 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.07.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.10.2017 № 146 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.11.2017 № 151 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
4. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 22675,5 мың теңге сомасында;
2) білім беру объектілерін терроризмге қарсы қорғауды қамтамасыз ету мақсатында бейнебақылау жүйелерін, қоршаулар мен турникеттер құрылғыларын жеткізу және орналастыру қызметі бойынша төлемдерге 8916,7 мың теңге сомасында;
3) мәдениет объектілерін терроризмге қарсы қорғауды қамтамасыз ету мақсатында бейнебақылау жүйелерін жеткізу және орналастыру қызметі бойынша төлемдерге 800,0 мың теңге сомасында;
4) 2016 жылы Жұмыспен қамту жол картасы - 2020 бойынша кәсіби даярлауға бағытталған мамандардың оқуын аяқтауға 2220,0 мың теңге сомасында;
5) қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға беру) бойынша шығыстарын өтеуге 4533,4 мың теңге сомасында;
6) бухгалтерлерді оқытуға 455,3 мың теңге сомасында;
7) арнайы мақсаттағы аудит жүргізуге 340,0 мың теңге сомасында;
8) Әулиекөл, Аманқарағай ауылдары және Құсмұрын кентінің бас жоспарларын әзірлеуге 38596,0 мың теңге сомасында;
9) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 1553,0 мың теңге сомасында;
10) жер құрылысы құжаттарын әзірлеуге, жер келбетін суреттеуге және сібір жарасы көмінділерінің топырақты ошақтарының қоршауларын орнатуға 4137,5 мың теңге сомасында;
11) инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды пайдаға асыруға 3213,0 мың теңге сомасында;
12) 2017-2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында қажетті кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларын, жұмылдыру орталықтарында оқытумен бірге қоса алғанда, қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 29777,7 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 23.02.2017 № 93 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 19.07.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 13.10.2017 № 146 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) 29.11.2017 № 151 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға облыстық бюджеттен 26508,1 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферт түсімі көзделгені ескерілсін.

Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 29.11.2017 № 151 (вводится в действие с 01.01.2017).
5-1. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевого трансферта на развитие из областного бюджета на строительство и реконструкцию объектов начального, основного среднего и общего среднего образования в сумме 254610,8 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-1 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 23.02.2017 № 93 (вводится в действие с 01.01.2017); в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 29.11.2017 № 151 (вводится в действие с 01.01.2017).
5-2. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевого трансферта из областного бюджета на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 146250,4 тысячи тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 5-2 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 03.05.2017 № 121 (вводится в действие с 01.01.2017); в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 13.10.2017 № 146 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление кредитов из республиканского бюджета для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 100862,2 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 13.10.2017 № 146 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Учесть в бюджете района на 2017 год погашение бюджетных кредитов в размере 18246,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 03.05.2017 № 121 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 320,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 – в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 03.05.2017 № 121 (вводится в действие с 01.01.2017).
8-1. Предусмотреть в бюджете района на 2017 год возврат, неиспользованных (недоиспользованных) в 2016 году целевых трансфертов в сумме 11831,9 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-1 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 23.02.2017 № 93 (вводится в действие с 01.01.2017).
8-2. Предусмотреть в бюджете района на 2017 год возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 2111,4 тысячи тенге.

Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 29.11.2017 № 151 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-1. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салуға және реконструкциялауға облыстық бюджеттен 254610,8 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферт түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-1-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 23.02.2017 № 93 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 29.11.2017 № 151 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
5-2. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде көлік инфрақұрылымын дамытуға облыстық бюджеттен 146250,4 мың теңге сомасында нысаналы трансферт түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. Шешім 5-2-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 03.05.2017 № 121 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 13.10.2017 № 146 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен 100862,2 мың теңге сомасында кредиттер түсімі көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 13.10.2017 № 146 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде 18246,0 мың теңге мөлшерінде бюджеттік кредиттерді өтеу ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 03.05.2017 № 121 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 320,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 03.05.2017 № 121 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-1. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде 2016 жылы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 11831,9 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қайтарылуы көзделсін.
Ескерту. Шешім 8-1-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 23.02.2017 № 93 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-2. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) 2111,4 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қайтарылуы көзделсін.

Сноска. Решение дополнено пунктом 8-2 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 23.02.2017 № 93 (вводится в действие с 01.01.2017).
8-3. Учесть в бюджете района на 2017 год обслуживание долга по выплате вознаграждений по бюджетным кредитам, подлежащих перечислению в областной бюджет в сумме 29,7 тысяч тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 8-3 в соответствии с решением маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 29.11.2017 № 151 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Утвердить перечень бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2017 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ каждого района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2017 год, согласно приложению 5.
11. Утвердить распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами на 2017 год, согласно приложению 6.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель четвертой сессии М. Есенгалиев
Секретарь районного маслихата Д. Койшибаев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и бюджетного планирования акимата
Аулиекольского района"
____________________ Т. И. Печникова
Приложение 1
к решению маслихата
от 22 декабря 2016 года №76
Бюджет Аулиекольского района на 2017 год

Ескерту. Шешім 8-2-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 23.02.2017 № 93 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8-3. 2017 жылға арналған аудан бюджетінде облыстық бюджетке аударуға жататын бюджеттік кредиттер бойынша сыйақылар төлеу жөнінде 29,7 мың теңге сомасында борышқа қызмет көрсету ескерілсін.
Ескерту. Шешім 8-3-тармақпен толықтырылды – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 29.11.2017 № 151 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2017 жылға арналған аудан бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Қаладағы әрбір ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің 2017 жылға арналған бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2017 жылға арналған жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің ауылдар, кенттер, ауылдық округтар арасында бөлінуі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Төртінші сессияның төрағасы М. Есенғалиев
Аудандық мәслихаттың хатшысы Д. Қойшыбаев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Әулиекөл ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________ Т. И. Печникова
Мәслихаттың 2016 жылғы
22 желтоқсандағы №76
шешіміне 1 - қосымша
Әулиекөл ауданының 2017 жылға арналған бюджеті

464
Отдел образования района (города областного значения)
003
Общеообразовательное обучение
Приложение 5
к решению маслихата
от 22 декабря 2016 года №76
Перечень бюджетных программ каждого района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа на 2017 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата Аулиекольского района Костанайской области от 29.11.2017 № 151 (вводится в действие с 01.01.2017).
Функциональная группа
Сумма,
тысяч тенге
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Затраты

464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
003
Жалпы білім беру
Мәслихаттың 2016 жылғы
22 желтоқсандағы №76
шешіміне 5 - қосымша
Қаладағы әр ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың, ауылдық округтің 2017 жылға арналган бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – Қостанай облысы Әулиекөл ауданы мәслихатының 29.11.2017 № 151 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Функционалдық топ
Сомасы,
мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Атауы
Шығындар