О бюджете Денисовского района на 2017-2019 годы
Решение маслихата Денисовского района Костанайской области от 21 декабря 2016 года № 69. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 11 января 2017 года № 6796. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании решения Костанайского областного маслихата от 8 декабря 2016 года № 91 "Об областном бюджете Костанайской области на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6750), Денисовский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Денисовского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 2931963,3 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 766103,0 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 19614,3 тысячи тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6705,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 2139541,0 тысяча тенге;
2) затраты – 3102000,7 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 14139,5 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 29682,5 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15543,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -184176,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 184176,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 04.12.2017 № 143 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрен объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 1 599 325,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе на:
1) реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
2) доплату учителям на 2017 год;
3) внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
4) развитие рынка труда.
4. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе на:

Денисов ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 69 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 11 қаңтарда № 6796 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Қостанай облыстық мәслихатының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 91 "Қостанай облысының 2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" шешімінің (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6750 тіркелген) негізінде, Денисов аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Денисов ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 2931963,3 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 766103,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 19614,3 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер бойынша – 6705,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 2139541,0 мың теңге;
2) шығындар – 3102000,7 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 14139,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 29682,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 15543,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге, оның iшiнде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -184176,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 184176,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 04.12.2017 № 143 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен аудан бюджетіне берілетін субвенциялар көлемі 1 599 325,0 мың теңге сомасында қарастырылғаны ескерілсін.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Қазақстан Республикасында мүгедектердiң құқықтарын қамтамасыз ету және өмiр сүру сапасын жақсарту жөнiндегi 2012-2018 жылдарға арналған iс-шаралар жоспарын іске асыруға;
2) 2017 жылға мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге;
3) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізу;
4) еңбек нарығын дамытуға.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттердің түсімдері көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

1) создание цифровой образовательной инфраструктуры;
2) оплату услуг по поставке и монтажу оборудования системы видеонаблюдения в целях обеспечения антитеррористической защищенности объектов культуры;
3) доучивание направленных на профессиональную подготовку в 2016 году по Дорожной карте занятости 2020;
4) возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
5) обучение бухгалтеров;
6) проведение аудита специального назначения;
7) проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
8) утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов;
9) краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы;
10) исключен - решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 16.05.2017 № 106 (вводится в действие с 01.01.2017).
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 22.02.2017 № 94 (вводится в действие с 01.01.2017); от 16.05.2017 № 106 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из вышестоящих бюджетов, в том числе на:
1) реконструкцию водоснабжения сел Денисовка, Некрасовка Денисовского района Костанайской области;
2) реконструкцию водоснабжения села Антоновка Денисовского района Костанайской области;
3) реконструкцию отдельно стоящей котельной на твердом топливе в селе Комаровка Денисовского района Костанайской области.
6. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета бюджетных кредитов для реализации мер социальной поддержки специалистов.
6-1. Учесть, что в бюджете района на 2017 год предусмотрен возврат целевых трансфертов на сумму 7241,5 тысяча тенге, в том числе:
в республиканский бюджет в сумме 7236,5 тысяч тенге;
в Национальный фонд и в специальный резерв Правительства Республики Казахстан в сумме 3,3 тысячи тенге;
в областной бюджет в сумме 1,7 тысяча тенге.
Сноска. Решение дополнено пунктом 6-1 в соответствии с решением маслихата Денисовского района Костанайской области от 22.02.2017 № 94 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа Денисовского района на 2017 год.
8. Утвердить перечень бюджетных программ аппаратов акима села, сельского округа на 2017 год согласно приложению 4 к настоящему решению.

1) цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға;
2) мәдениет объектілерін терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында бейнебақылаулар жүйесінің құрал - жабдықтарын жеткізу және монтаждау бойынша қызметтерге ақы төлеуге;
3) жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша 2016 жылы кәсіби даярлауға бағытталған оқытуды аяқтауға;
4) қоныс аударушылар мен оралмандар үшін тұрғын үйді жалға алу (жалдау) бойынша шығыстарды өтеуге;
5) бухгалтерлерді оқытуға;
6) арнайы мақсаттағы аудитті жүргізуге;
7) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге;
8) инсинераторларды пайдаланып биологиялық қалдықтарды іске жаратуға;
9) нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған Бағдарламасы шеңберінде мобильді оқу орталықтардағы оқуды қоса алғанда, сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға;
10) алып тасталды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 16.05.2017 № 106 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 4-трамаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 22.02.2017 № 94 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 16.05.2017 № 106 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен дамытуға нысаналы трансферттердің түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) Қостанай облысы Денисов ауданының Денисовка, Некрасовка ауылдарын сумен жабдықтауды қайта құруға;
2) Қостанай облысы Денисов ауданының Антоновка ауылында сумен жабдықтауды қайта құруға;
3) Қостанай облысы Денисов ауданының Комаровка ауылында қатты отта бөлек тұрған қазандықты қайта құруға.
6. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін республикалық бюджеттен бюджеттік кредиттердің қаражаттар түсімдері көзделгені ескерілсін.
6-1. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте нысаналы трансферттерді 7241,5 мың теңге сомасында қайтару көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
республикалық бюджетке 7236,5 мың теңге сомасында;
Ұлттық қорыға және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң арнайы резервiне 3,3 мың теңге сомасында;
облыстық бюджетке 1,7 мың теңге сомасында.
Ескерту. Шешім 6-1-трамақпен толықтырылды - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 22.02.2017 № 94 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Денисов ауданның жергілікті атқарушы органының резерві бекітілсін.
8. 2017 жылға ауылдың, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламалар тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.

9. Утвердить перечень трансфертов органам местного самоуправления на 2017 год согласно приложению 5 к настоящему решению.
10. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 6 к настоящему решению.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель очередной четвертой
сессии районного маслихата Н. Абдибекова
Секретарь Денисовского
районного маслихата А. Мурзабаев
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики
и финансов акимата Денисовского района"
_______________ Рахметова С. Ф.
21 декабря 2016 год
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 69
Бюджет Денисовского района на 2017 год

9. 2017 жылға жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер тізбесі осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
10. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың кезекті
төртінші сессиясының төрайымы Н. Әбдібекова
Денисов аудандық
мәслихатының хатшысы А. Мұрзабаев
КЕЛІСІЛДІ
"Денисов ауданы әкімдігінің
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________________ С. Ф. Рахметова
2016 жылғы 21 желтоқсан
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 69 шешіміне 1-қосымша
2017 жылға арналған Денисов ауданының бюджеті

9944,3
022
Капитальные расходы государственного органа
250,0
Приложение 5
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 69
Перечень трансфертов органам местного самоуправления на 2017 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата Денисовского района Костанайской области от 11.10.2017 № 119 (вводится в действие с 01.01.2017).
Наименование органа местного самоуправления
Сумма
тысяч тенге
Государственное учреждение "Аппарат акима Денисовского сельского округа"

9944,3
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
250,0
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 69 шешіміне 5-қосымша
2017 жылы жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Қостанай облысы Денисов ауданы мәслихатының 11.10.2017 № 119 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарының атауы
Сомасы,
мың теңге
"Денисов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

27719,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Тельманского сельского округа"
1232,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Приреченского сельского округа"
1484,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Архангельского сельского округа"
557,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Аршалинского сельского округа"
1098,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Аятского сельского округа"
2426,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Зааятского сельского округа"
787,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Комаровского сельского округа"
1123,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Крымского сельского округа"
1060,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Красноармейского сельского округа"
872,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Покровского сельского округа"
1000,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Свердловского сельского округа"
871,0
Государственное учреждение "Аппарат акима Тобольского сельского округа"

27719,0
"Тельман ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1232,0
"Приречен ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1484,0
"Архангельск ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
557,0
"Аршалы ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1098,0
"Әйет ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
2426,0
"Заәйет ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
787,0
"Комаров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1123,0
"Қырым ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1060,0
"Красноармейск ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
872,0
"Покров ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
1000,0
"Свердлов ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
871,0
"Тобыл ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі

1028,0
Государственное учреждение "Аппарат акима села Перелески"
921,0
Приложение 6
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 69
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета Денисовского района на 2017 год
Функциональная группа
Бюджетная программа
Наименование
04
Образование
003
Общеобразовательное обучение

1028,0
"Перелески ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
921,0
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 69 шешіміне 6-қосымша
2016 жылға арналған Денисов ауданының бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын, бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Бюджеттік бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
003
Жалпы білім беру