О районном бюджете Наурзумского района на 2017-2019 годы
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 21 декабря 2016 года № 55. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 5 января 2017 года № 6779. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 1660145,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 246451,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4519,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1409175,6 тысяч тенге;
2) затраты – 1720701,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3948,5 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7328,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3380,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -64504,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 64504,4 тысячи тенге:
поступление займов – 7328,5 тысяч тенге;
погашение займов – 3380,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60555,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 29.11.2017 № 139 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрен объем субвенции, передаваемой из областного бюджета в сумме 1321250,0 тысяч тенге.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 1157,1 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 1711,0 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 1940,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 3 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 29.11.2017 № 139 (вводится в действие с 01.01.2017).
4. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено использование средств из республиканского бюджета на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства в сумме 9649,0 тысяч тенге, в том числе на:

Науырзым ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 55 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 6779 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Науырзым ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1660145,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 246451,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4519,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1409175,6 мың теңге;
2) шығындар – 1720701,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 3948,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 7328,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 3380,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -64504,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 64504,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7328,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3380,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 60555,9 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 29.11.2017 № 139 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенциялар көлемі 1321250,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1157,1 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 1711,0 мың теңге сомасында;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге 1940,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 29.11.2017 № 139 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға республикалық бюджет қаражаттарын пайдалану 9649,0 мың теңге сомасында көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

на частичное субсидирование заработной платы в сумме 3931,0 тысяч тенге;
на молодежную практику в сумме 5160,0 тысяч тенге.
на предоставление субсидий на переезд в сумме 558,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 25.10.2017 № 124 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление средств из республиканского бюджета, в том числе:
бюджетных кредитов местным исполнительным органам для реализации мер социальной поддержки специалистов в сумме 7328,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 09.08.2017 № 110 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 10737,0 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 6 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 29.11.2017 № 139 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 6035,0 тысяч тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку в 2016 году по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 1453,0 тысяч тенге;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в сумме 574,0 тысяч тенге;
на обучение главных бухгалтеров на соответствие международным стандартам финансовой отчетности субъектов квазигосударственного сектора в сумме 340,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 892,5 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3213,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 6544,0 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КР-NZ-4 "Подъезд к селу Шолаксай" в сумме 43680,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 29.11.2017 № 139 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа Наурзумского района на 2017 год в сумме 2519,0 тысяч тенге.

жалақыны ішінара субсидиялауға 3931,0 мың теңге сомасында;
жастар тәжірибесіне 5160,0 мың теңге сомасында;
көшуге субсидиялар беруге 558,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 25.10.2017 № 124 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен
қаражаттар түсімі көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
жергілікті атқарушы органдарға мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер 7328,5 мың теңге сомасында.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 09.08.2017 № 110 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 10737,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 29.11.2017 № 139 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 6035,0 мың теңге сомасында;
2016 жылы Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша кәсіби даярлауға бағытталған оқуын аяқтауға 1453,0 мың теңге сомасында;
қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін шығыстарды өтеуге 574,0 мың теңге сомасында;
квазимемлекеттік сектор субъектілеріне халықаралық қаржылық есептілік стандарттарға сәйкес бас бухгалтерлерді оқытуға 340,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 892,5 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды пайдаға асыруға 3213,0 мың теңге сомасында;
2017-2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында қажетті кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларын, жұмылдыру орталықтарында оқытуды бірге қоса алғанда, қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 6544,0 мың теңге сомасында;
"Шолақсай ауылына кіреберіс жол" КР-NZ-4 аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге 43680,0 мың теңге сомасында.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 29.11.2017 № 139 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. Науырзым ауданының жергілікті атқарушы органының 2017 жылға арналған резерві 2519,0 мың теңге сомасында бекітілсін.

9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестеру в процессе исполнения Наурзумского районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить перечень бюджетных программ поселка, села, сельского округа Наурзумского района на 2017 год, согласно приложению 5.
11. Утвердить распределяемые трансферты органам местного самоуправления между селам и сельским округам Наурзумского района на 2017 год, согласно приложению 6.
12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата
Г. Абенова
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики,
финансов и предпринимательства
Наурзумского района"
________________ Н. Дехтярева
21 декабря 2016 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 55
Бюджет Наурзумского района на 2017 год

9. 2017 жылға арналған Науырзым аудандық бюджетін атқару процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2017 жылға арналған Науырзым ауданының кент, ауыл, ауылдық округінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2017 жылға арналған Науырзым ауданының ауыл және ауылдық округтерінің жергілікті өзін-өзі басқару органдарына бөлінетін трансферттер 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы,
аудандық мәслихаттың хатшысы
Г. Әбенова
"КЕЛІСІЛДІ"
"Науырзым ауданының
экономика, қаржы және
кәсіпкерлік бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
_________________ Н. Дехтярева
2016 жылғы 21 желтоқсан
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 55 шешіміне 1-қосымша
Науырзым ауданының 2017 жылға арналған бюджеті

461
Отдел экономики, финансов и предпринимательства района (города областного значения)
16395,0
051
Трансферты органам местного самоуправления
16395,0
III. Чистое бюджетное кредитование
-3380,0
Бюджетные кредиты
0,0
5
Погашение бюджетных кредитов
3380,0
01
Погашение бюджетных кредитов
3380,0
1
Погашение бюджетных кредитов, выданных из государственного бюджета
3380,0
13
Погашение бюджетных кредитов, выданных из местного бюджета физическим лицам
3380,0
IV. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0,0
Приобретение финансовых активов
0,0
V. Дефицит (профицит) бюджета
3380,0
VI. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
-3380,0
Приложение 4
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 55
Перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестеру
в процессе исполнения Наурзумского районного бюджета на 2017 год
Функциональная группа группа
Наименование
Функциональная подгруппа
Программа
Подпрограмма
04
Образование
04
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
04
2
464
Отдел образования района (города областного значения)
04
2
464
003
Общеобразовательное обучение
Приложение 5
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 55
Перечень бюджетных программ поселка, села, сельского округа Наурзумского района на 2017 год
Сноска. Приложение 5 – в редакции решения маслихата Наурзумского района Костанайской области от 09.08.2017 № 110 (вводится в действие с 01.01.2017).
Порядковый номер
Исполнительный орган - администратор программ
Код
Наименование бюджетных программ
1
Государственное учреждение "Аппарат акима села Буревестник Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
2
Государственное учреждение "Аппарат акима Дамдинского сельского округа Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
3
Государственное учреждение "Аппарат акима Карамендинского сельского округа Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
07-3-123-009
Обеспечение санитарии населенных пунктов
07-3-123-011
Благоустройство и озеленение населенных пунктов
12-1-123-013
Обеспечение функционирования автомобильных дорог в городах районного значения, поселках, селах, сельских округах
4
Государственное учреждение "Аппарат акима села Кожа Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
5
Государственное учреждение "Аппарат акима села Раздольное Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
07-3-123-008
Освещение улиц населенных пунктов
6
Государственное учреждение "Аппарат акима села Уленды Наурзумского района"
01-1-123-001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

461
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика, қаржы және кәсіпкерлік бөлімі
16395,0
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
16395,0
III. Таза бюджеттік кредиттеу
-3380,0
Бюджеттік кредиттер
0,0
5
Бюджеттік кредиттерді өтеу
3380,0
01
Бюджеттік кредиттерді өтеу
3380,0
1
Мемлекеттік бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
3380,0
13
Жеке тұлғаларға жергілікті бюджеттен берілген бюджеттік кредиттерді өтеу
3380,0
ІV.Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0,0
Қаржы активтерін сатып алу
0,0
V. Бюджет тапшылығы (профициті)
3380,0
VI. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
-3380,0
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 55 шешіміне 4-қосымша
2017 жылға арналған Науырзым аудандық бюджетті атқару процессінде
секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiсi
Бағдарлама
Кіші бағдарламалар
Атауы
04
Бiлiм беру
04
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
04
2
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
04
2
464
003
Жалпы білім беру
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 55 шешіміне 5-қосымша
2017 жылға арналған Науырзым ауданының кент, ауыл, ауылдық округтерінің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 09.08.2017 № 110 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Реттік нөмірі
Атқарушы орган - бағдарламалардың әкiмшiсi
Код
Бюджеттіқ бағдарламалардың атауы
1
"Науырзым ауданы Буревестник ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
2
"Науырзым ауданы Дәмді ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
3
"Науырзым ауданы Қарамеңді ауылдық округі әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
07-3-123-009
Елді мекендердің санитариясын қамтамасыз ету
07-3-123-011
Елді мекендерді абаттандыру мен көгалдандыру
12-1-123-013
Аудандық маңызы бар қалаларда, кенттерде, ауылдарда, ауылдық округтерде автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
4
"Науырзым ауданы Қожа ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
5
"Науырзым ауданы Раздольное ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
07-3-123-008
Елді мекендерде көшелерді жарықтандыру
6
"Науырзым ауданы Өлеңді ауылы әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі
01-1- 123-001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер