Об утверждении нормативов субсидий, а также критериев и требований по направлениям субсидирования возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями на 2016 год
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 5 апреля 2016 года № 100. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 15 апреля 2016 года № 3713. Срок действия постановления - до 1 января 2017 года
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", пунктом 4 Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9987, акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить нормативы субсидий по направлениям субсидирования:
1) возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах на 2016 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями на 2016 год согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2. Утвердить критерии и требования по направлениям субсидирования:
1) возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах на 2016 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
2) ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями на 2016 год согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
3. Государственному учреждению "Аппарат Акима Южно-Казахстанской области" в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан, обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области и информационно-правовой системе "Әділет";
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
4. Признать утратившими силу следующие постановления акимата Южно-Казахстанской области:

2016 жылға шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді, бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымды жұмыстарды жүргізу субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтерін, сондай-ақ өлшемдер мен талаптарды бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2016 жылғы 5 сәуірдегі № 100 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 15 сәуірде № 3713 болып тіркелді. 2017 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығымен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнiмдiлiгін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларының 4-тармағына сәйкес Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9987 тіркелген, Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтерін бекіту:
1) 2016 жылға шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес;
2) 2016 жылға бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымды жұмыстарды жүргізу осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес;
2. Субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар өлшемдері мен талаптарын бекіту:
1) 2016 жылға шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес;
2) 2016 жылға бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымды жұмыстарды жүргізу субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар өлшемдері мен талаптары осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес.
3. "Оңтүстік Қазақстан облысы Әкімінің аппараты" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
4. Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің мынадай қаулыларының күші жойылды деп танылсын:

1) от 13 февраля 2015 года № 34 "Об утверждении нормативов субсидий, а также критериев и требований по направлением субсидирования возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3031, опубликовано 21 февраля 2015 года в газете "Южный Казахстан");
2) от 30 октября 2015 года № 346 "О внесении изменений в постановление акимата Южно-Казахстанской области от 13 февраля 2015 года "Об утверждении нормативов субсидий, а также критериев и требований по направлением субсидирования возмещение до 100% затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в личных подсобных хозяйствах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3420, опубликовано 12 ноября 2015 года в газете "Южный Казахстан").
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Туякбаева С.К.
Аким области Б.Атамкулов
Сатыбалды Д.
Садыр Е.
Садибеков У.
Туякбаев С.
Абдуллаев А.
Мендебаев К.
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 5 апреля 2016 года № 100
Нормативы субсидий
по направлениям субсидирования возмещение до 100% затрат
по искусственному осеменению маточного поголовья
крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных
хозяйствах и производственных кооперативах,
ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
Направление субсидирования
Единица измерения
Норматив субсидий за 1 единицу, тенге
Скотоводство
1
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
голов

1) 2015 жылғы 13 ақпандағы № 34 "Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуді, бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымды жұмыстарды жүргізу субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтерін, сондай-ақ өлшемдер мен талаптарды бекіту туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3031 тіркелген, 2015 жылы 21 ақпанда "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған);
2) 2015 жылғы 30 қазандағы № 346 "Жеке қосалқы шаруашылықтарда ірі қара малдың аналық малдың және қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100%-ға дейін өтеуді, бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымды жұмыстарды жүргізу субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтерін, сондай-ақ өлшемдер мен талаптарды бекіту туралы" Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 34 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3420 тіркелген, 2015 жылы 12 қарашада "Оңтүстік Қазақстан" газетінде жарияланған).
5. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
6. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары С.Қ.Тұяқбаевқа жүктелсін.
Облыс әкімі Б.Атамқұлов
Д.Сатыбалды
Е.Садыр
Ұ.Сәдібеков
С.Тұяқбаев
А.Абдуллаев
К.Мендебаев
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2016 жылғы 5 сәуір
№ 100 қаулысына 1-қосымша
2016 жылға шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді, бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымды жұмыстарды жүргізу субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем бірлігі
1 бірлікке арналған субсидия нормативтері, теңге
Ірі қара мал шаруашылығы
1
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас

2 672
Овцеводство
2
Организация искусственного осеменения маточного поголовья овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
голов
1034
Пчеловодство
3
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
пчелосемья
3190
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от 5 апреля 2016 года № 100
Критерии и требования
по направлениям субсидирования возмещение до 100 % затрат
по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец
в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных
кооперативах, ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
2
3
1
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах

2672
Қой шаруашылығы
2
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
1034
Бал ара шаруашылығы
3
Бал ара ұясымен селекциялық және асыл
тұқымдық жұмыс жүргізу
бал ара ұясы
3190
Оңтүстік Қазақстан облысы
әкімдігінің 2016 жылғы 5 сәуір
№ 100 қаулысына 2-қосымша
2016 жылға шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеуді, бал ара ұясымен селекциялық және асыл тұқымды жұмыстарды жүргізу субсидиялау бағыттары бойынша субсидиялар өлшемдері мен талаптары
Субсидиялау бағыттары
Өлшемдер мен талаптар
1.
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың аналық басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру

1. Наличие статуса дистрибьютерного центра.
2. Наличие лаборатории и сосудов дьюара для хранения семени быков.
3. Наличие специальной машины для перевозки семени быков-производителей.
4. Наличие договора с заводами по производству азота на необходимое количество.
5. Наличие племенных свидетельств.
2
Организация искусственного осеменения маточного поголовья овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
1. Наличие статуса дистрибьютерного центра.
2. Наличие лаборатории.
3. Наличие специальной машины для перевозки племенных баранов-производителей.
4. Наличие племенных свидетельств.
3
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
1. Наличие племенного статуса.
2. Выписка из книги похозяйственного учета или отчета из формы 24-сельское хозяйство о наличии пчелосемей.
3. Договор об использовании лаборатории.

1. Дистрибьютерлік орталық мәртебесінің болуы.
2. Дистрибьютерлік орталықтың лабараториясының болуы, ұрық сақтайтын дьюар ыдысының болуы.
3. Асыл тұқымды бұқаның ұрығын тарататын арнайы тасмалдау көлігінің болуы.
4. Қажетті көлемде азот шығаратын зауыттармен келісім-шарттың болуы.
5. Асыл тұқымды куәліктің болуы.
2.
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтардағы және өндірістік кооперативтердегі қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
1. Дистрибьютерлік орталық мәртебесінің болуы.
2. Лабараториясының болуы.
3. Асыл тұқымды қошқарларды тасмалдайтын арнайы тасмалдау көлігінің болуы.
4. Асыл тұқымды куәліктің болуы.
3.
Бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу
1. Асыл тұқымды мәртебенің болуы.
2. Шаруашылықты жүргізу кітабынан немесе 24-ауыл шаруашылығы нысаны есебінен үзінді.
3. Лабораторияны пайдалану жөніндегі келісім-шарт.