О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра финансов Республики Казахстан
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 5 января 2017 года № 3. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 февраля 2017 года № 14779. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу от 6 января 2022 года № 2.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 2 (вводится в действие по истечению десяти календарных дней со дня его государственной регистрации).
В соответствии с пунктом 1 и 2 статьи 7, пунктом 9) статьи 5-1, пунктом 4 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 6 января 2011 года "О правоохранительной службе", а также пункта 14 Программы Президента Республики Казахстан от 20 мая 2015 года "План нации – 100 конкретных шагов" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения (далее – Перечень), согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и его официальное опубликование;
2) в течении десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Агентство Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
________________ К. Кожамжаров
30 декабря 2016 года
Приложение
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 5 января 2017 года № 3
Перечень
некоторых приказов Министра финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
1. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2014 года № 498 "О некоторых вопросах прохождения службы в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9933, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 10 декабря 2014 года):
в Правилах и условиях проведения конкурса и прохождения стажировки для занятия должностей в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований), утвержденных указанным приказом:

Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 5 қаңтардағы № 3 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 8 ақпанда № 14779 болып тіркелді.
"Құқық қорғау қызметі туралы" 2011 жылғы 6 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 7 бабының 1 және 2 тармақтарына, 5-1 бабының 9 тармағына, 31 бабының 4 тармағына, сонымен қатар "Ұлт жоспары – 100 нақты қадам" 2015 жылғы 20 мамырдағы Қазақстан Республикасы Президенті Бағдарламасының 14 тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті заңнамамен белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас
жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі
________________ Қ. Қожамжаров
2016 жылғы 30 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2017 жылғы 5 қаңтардағы
№ 3 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) қызмет өткерудің кейбір мәселелері туралы" 2014 жылғы 17 қарашадағы № 498 Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9933 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 10 желтоқсанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелеріндегі (экономикалық тергеулер қызметі) лауазымдарға орналасу үшін конкурс өткізу және тағылымдамадан өту қағидалары мен шарттарында:

подпункт 4) пункта 9 исключить;
пункт 17 изложить в следующей редакции:
"17. Для обеспечения прозрачности и объективности работы конкурсной комиссии, по согласованию с руководителем органа государственных доходов, допускается присутствие на ее заседании наблюдателей.
В качестве наблюдателей на заседании конкурной комиссии могут присутствовать депутаты Парламента Республики Казахстан и маслихатов всех уровней, представители средств массовой информации, аккредитованные в соответствии с Законом Республики Казахстан "О средствах массовой информации", других государственных органов, общественных объединений (неправительственных организаций), коммерческих организаций и политических партий, члены Общественного совета по вопросам государственных финансов, сотрудники уполномоченного органа по делам государственной службы.";
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. Для присутствия на заседании конкурсной комиссии в качестве наблюдателя лицо регистрируется в кадровой службе органа государственных доходов не позднее одного рабочего дня до начала проведения собеседования. Для регистрации лицо предоставляет в кадровую службу органа государственных доходов копию документа, удостоверяющего личность, оригиналы или копии документов, подтверждающих принадлежность к организациям, указанным в пункте 17 настоящих Правил.";
часть первую пункта 21 изложить в следующей редакции:
"21. Граждане, желающие принять участие в конкурсе, подают в кадровую службу органа государственных доходов, проводящего конкурс, следующие документы:
1) заявление по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) заполненный личный листок по учету кадров (с указанием адреса фактического места проживания и контактных телефонов) по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) копию удостоверения личности гражданина Республики Казахстан;
4) копии документов об образовании (диплом и приложение);
5) копию документа, подтверждающего прохождение воинской службы или военной подготовки в специализированных организациях Министерства обороны Республики Казахстан по подготовке военно-обученного резерва, а также освобождение или отсрочку от призыва на срочную воинскую службу в соответствии с Законом Республики Казахстан "О воинской службе и статусе военнослужащих";
6) фотографию размером 3*4 (4 штуки);
7) заполненную автобиографию, написанную собственноручно и в отпечатанном виде в формате А4, с указанием близких родственников, в том числе бывших супругов, по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;

9-тармақтың 4) тармақшасы алып тасталсын;
17-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"17. Конкурстық комиссия жұмысының ашықтылығы мен объективтілігін қамтамасыз ету үшін оның отырысына мемлекеттік кірістер органы басшысының келісімі бойынша байқаушыларды қатыстыруға жол беріледі.
Конкурстық комиссияның отырысына байқаушылар ретінде Қазақстан Республикасы Парламентінің және барлық деңгейдегі мәслихаттардың депутаттары, "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес аккредиттелген бұқаралық ақпарат құралдарының, басқа мемлекеттік органдардың, қоғамдық бірлестіктердің (үкіметтік емес ұйымдардың), коммерциялық ұйымдардың және саяси партиялардың өкілдері, мемлекеттік қаржы мәселесі бойынша Қоғамдық кеңестің мүшелері, мемлекеттік қызмет істері бойынша уәкілетті органның қызметкерлері қатыса алады.";
17-1 тармағы келесі мазмұнда толықтырылсын:
"17-1. Байқаушы ретінде конкурс комиссиясының отырысына қатысу үшін тұлғалар әңгімелесу басталуына 1 жұмыс күні қалғанға дейін кешіктірмей мемлекеттік кірістер органының кадр қызметіне тіркеледі. Тіркелу үшін тұлғалар мемлекеттік кірістер органының кадр қызметіне жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін, осы Қағидалардың 17-тармағында көрсетілген ұйымдарға тиесілілігін растайтын құжаттардың түпнұсқасын немесе көшірмелерін ұсынады.";
21-тармақтың бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Конкурсқа қатысуға ниет білдірген азаматтар конкурс өткiзетiн мемлекеттік кірістер органының кадр қызметіне мынадай құжаттарын тапсырады:
1) осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысандағы өтінішті;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадрларды есепке алу жөніндегі толтырылған жеке парақты (нақты тұрғылықты жерінің мекенжайын және байланыс телефондарын көрсете отырып);
3) Қазақстан Республикасы азаматының жеке куәлігінің көшірмесін;
4) бiлiмi туралы құжаттардың (диплом мен қосымшаның) көшiрмесiн;
5) әскери қызмет өткерген немесе Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің мамандандырылған ұйымдарында әскери оқытылған резервті даярлау жөніндегі әскери даярлықтан өткені, сондай-ақ "Әскери қызмет және әскери қызметшілердің мәртебесі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мерзімді әскери қызметке әскерге шақырудан босатылған немесе кейінге қалдырылғаны туралы құжаттарының көшiрмесiн;
6) өлшемі 3х4 фотосуретін (4 дана);
7) осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жақын туыстарын, оның ішінде бұрынғы жұбайларын көрсете отырып, өз қолымен жазылған және А4 форматында басылып шығарылған өмірбаянын;

8) копию документа, подтверждающего трудовую деятельность;
9) справки органов правовой статистики и специальных учетов об отсутствии судимости, привлечении в течение года к административной ответственности в судебном порядке за совершение умышленного правонарушения, дисциплинарной и административной ответственности за совершение коррупционных правонарушений;
10) документы, подтверждающие предоставление кандидатом и его супругой (супругом) в органы государственных доходов по месту жительства декларации о доходах и имуществе в соответствии с Законом Республики Казахстан "О противодействии коррупции";
11) сертификат о прохождении в уполномоченном органе по делам государственной службы тестирования на знание законодательства с результатами не ниже пороговых значений, действительный на момент подачи документов;
12) заключение о прохождении оценки личных качеств в уполномоченном органе по делам государственной службы, действительное на момент подачи документов для участия в конкурсе.
При этом кадровая служба сверяет копии документов с подлинниками.";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Материалы конкурсной комиссии, документы участников конкурса, получивших положительное заключение конкурсной комиссии, а также заявление и иные документы лиц, не прошедших конкурсной отбор, хранятся в кадровой службе органов государственных доходов.
В случае письменного обращения участников конкурса, не прошедший конкурсный отбор, оригиналы документов возвращаются.";
главу 7 исключить;
дополнить пунктом 45-1 следующего содержания:
"45-1. Конкурсная комиссия формирует перечень вопросов для каждой объявленной вакантной должности, задаваемых в равном объеме кандидатам, претендующим на одну и ту же должность.";
пункт 47 исключить;
дополнить пунктом 48-1 следующего содержания:
"48-1. Материалы, зафиксированные в ходе собеседования с помощью технических средств записи, хранятся в кадровой службе органов государственных доходов не менее трех месяцев с момента завершения конкурса.";
пункт 50 изложить в следующей редакции:
"50. Решение конкурсной комиссии принимается в отсутствии кандидата путем открытого голосования.
Комиссия принимает одно из решений:
1) рекомендовать к назначению на объявленную вакантную должность;
2) отказать в назначении на объявленную вакантную должность.";
пункт 53 исключить.
2. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по финансовому мониторингу от 06.01.2022 № 5 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. В приказе Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 725 "О некоторых вопросах реализации кадровой политики в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований)" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 12776, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 29 февраля 2016 года):
в Правилах и методах определения профессиональных компетенций, ключевых показателей и расчета показателя конкурентоспособности в оперативно-следственных подразделениях органов государственных доходов (служба экономических расследований), утвержденных указанным приказом:
пункт 14 изложить в следующей редакции:

8) еңбек қызметін растайтын құжаттың көшiрмесiн;
9) құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарының соттылығы, бір жылдың ішінде қасақана құқық бұзушылық жасағаны үшін сот тәртібінде әкімшілік жауапкершілікке, сыбайлас жемқорлықтық құқық бұзушылық жасағаны үшін тәртіптік және әкімшілік жауапкершілікке тартылмағандығы туралы анықтама;
10) үміткердің және оның жұбайының (зайыбының) "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес тұрғылықты жері бойынша мемлекеттік кірістер органдарына табыстары мен мүлкі туралы декларациялар тапсырғанын растайтын құжаттар;
11) құжаттар тапсыру сәтінде жарамды мемлекеттік қызмет жөніндегі уәкілетті органнан заңнамаларға біліктілігін тестілеуден шекті деңгейден төмен емес нәтижеде өткендігі туралы сертификат;
12) құжаттар тапсыру сәтінде жарамды мемлекеттік қызмет жөніндегі уәкілетті органнан жеке құзыреттерін бағалаудан өткендігі туралы қорытынды.
Бұл ретте кадр қызметі құжаттардың көшірмесін түпнұсқасымен салыстырады.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Конкурстық комиссияның материалдары, оның оң қорытындысын алған конкурсқа қатысушылардың құжаттары, сондай-ақ конкурстық iрiктеуден өтпеген адамдардың өтініші және өзге де құжаттары мемлекеттік кірістер органдарының кадр қызметінде сақталады.
Конкурстық iрiктеуден өтпеген конкурсқа қатысушылар жазбаша өтініш білдірген жағдайда, құжаттардың түпнұсқалары қайтарылады.";
7-тарау алып тасталсын;
45-1 тармақ келесі мазмұнда толықтырылсын:
"45-1. Конкурстық комиссия әрбір жарияланған бос лауазым үшін бір лауазымға үміткер кандидаттардың санымен тең көлемде сұрақтар тізбесін дайындайды".;
47-тармақ алып тасталсын;
48-1-тармақ келесі мазмұнда толықтырылсын:
"48-1. Әңгімелесу барысында техникалық құралдар көмегімен жазылған материалдар мемлекеттік кірістер органдарының кадр қызметінде конкурс аяқталған сәттен бастап кемінде үш ай сақталады.";
50-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"50. Конкурстық комиссияның шешімі үміткер қатыстырылмай, ашық дауыс беру жолымен қабылданады.
Комиссия мына шешімдердің бірін қабылдайды:
1) жарияланған бос лауазымға тағайындауға ұсынады;
2) жарияланған бос лауазымға тағайындаудан бас тарту.";
53-тармақ алып тасталсын.
2. Күші жойылды - ҚР Қаржылық мониторинг агенттігі Төрағасының 06.01.2022 № 5 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. "Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу қызметі бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) кадрлық саясатты іске асырудың кейбір мәселелері туралы" 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 725 Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің бұйрығында (Нормативтік-құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12776 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 29 ақпанда жарияланған):
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттік кірістер органдарының жедел-тергеу бөлімшелерінде (экономикалық тергеу қызметі) кәсіби құзыреттерді, түйінді көрсеткіштерді және бәсекеге қабілеттілікті есепке алудың әдістерін анықтау қағидаларында:
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"14. Методы определения показателя конкурентоспособности, указанные в пункте 13 настоящих Правил, могут использоваться по отдельности, а также в комбинации нескольких методов.";
дополнить пунктом 15 следующего содержания:
"15. Итоговая оценка ключевых показателей конкурентоспособности заполняется кадровой службой по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам.";
приложения 1, 2 и 3 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему Перечню;
дополнить приложением 4 в следующей редакции согласно приложению 4 к настоящему Перечню.
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра финансов Республики
Казахстан, в которые вносятся
изменения и дополнения
Приложение 1
к Правилам и методам
определения
профессиональных
компетенций,
ключевых показателей и расчета
показателя
конкурентоспособности
в оперативно-следственных
подразделениях органов
государственных доходов
(служба экономических
расследований)
Оценка профессиональных компетенций

"14. Осы Қағидалардың 13-тармағында көрсетілген бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін анықтау әдістері жеке, сондай-ақ бірнеше әдістерін ұштастыра отырып пайдаланылуы мүмкiн.";
мынадай мазмұндағы 15-тармақпен толықтырылсын:
"15. Бәсекеге қабілеттіліктің түйінді көрсеткіштеріне қорытынды бағалауды осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кадр қызметі толтырады.";
көрсетілген Қағидаларға 1, 2 және 3-қосымшалар осы Тізбеге 1, 2 және 3-қосымшаларға-қосымшаларға сәйкес келесі редакцияда жазылсын;
осы Тізбенің 4-қосымшасына сәйкес келесі редакцияда 4-қосымшамен толықтырылсын.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
өзгерістер мен толықтырулар
енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Мемлекеттік кірістер
органдарының жедел-тергеу
бөлімшелерінде (экономикалық
тергеу қызметі) кәсіби
құзыреттерді, түйінді
көрсеткіштерді және бәсекеге
қабілеттілікті есепке алудың
әдістерін анықтау қағидаларына
1-қосымша
Кәсіби құзыреттілігін бағалау

1. Оценка знаний нормативных правовых актов, регулирующих деятельность правоохранительной службы
(общая оценка от 1 до 10 баллов)
п/п
Наименование специфики
Описание специфики
Максимальный балл
1
Знание законодательства Республики Казахстан и нормативных правовых актов, регулирующих деятельность правоохранительной службы
Знание Конституции Республики Казахстан, Законов Республики Казахстан "О государственной службе", "О порядке рассмотрения обращений физических и юридических лиц", "О правовых актах", Этического кодекса государственных служащих Республики Казахстан Знание Уголовного кодекса Республики Казахстан, Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан, Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях, Законов Республики Казахстан "О правоохранительной службе", "О противодействии коррупции", "Об оперативно-розыскной деятельности", совместного приказа Министра внутренних дел Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 892, Министра финансов Республики Казахстан от 12 декабря 2014 года № 565, Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 12 декабря 2014 года № 62, Начальника Службы государственной охраны Республики Казахстан от 15 декабря 2014 года № 146 и Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 18 декабря 2014 года № 416 "Об утверждении Правил проведения негласных следственных действий" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10027)
10
ИТОГО:
10
Соотношение баллов и количества правильных ответов по тестированию на знание нормативных правовых актов, регулирующих деятельность правоохранительной службы
п/п
Наименование специфики
Процент правильных ответов от общего количества тестовых заданий (%)
Балл
Оценка (баллы)
1
Знание законодательства Республики Казахстан, регулирующих деятельность правоохранительной службы

1. Құқық қорғау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілердің білуін бағалау
(жалпы баға 1-ден 10 баллға дейін)
р/с
Ерекшеліктер атауы
Ерекшелік сипаттамасы
Ең жоғары балл
1
Құқық қорғау органдарының қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасын және нормативтік-құқықтық актілерін білу
Қазақстан Республикасының Конституциясын, "Мемлекеттік қызмет туралы", "Жеке және заңды тұлғалардың өтініштерін қарау тәртібі туралы", "Құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының Заңдарын, Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметшілерінің ар-намыс кодексін білу.
Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексін, Қазақстан Республикасының Қылмыстық-процестік кодексін, "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының Кодексін, "Құқық қорғау қызметі туралы", "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы", "Жедел-іздестіру қызметі туралы", Қазақстан Республикасының Заңдарын, "Жасырын тергеу әрекеттерін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 892, Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 565, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 62, Қазақстан Республикасы Мемлекеттік күзет қызметі бастығының 2014 жылғы 15 желтоқсандағы № 146 және Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті төрағасының 2014 жылғы 18 желтоқсандағы № 416 бірлескен бұйрықты (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №10027 тіркелген) білу
10
БАРЛЫҒЫ:
10
Құқық қорғау органдарының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді білуін тестілеу бойынша дұрыс жауаптардың саны және балл арақатынасы
р/н
Ерекшелік атауы
Тестілеу тапсырмасының жалпы санының дұрыс жауап пайызы (%)
Балл
Баға (баллдары)
1
Құқық қорғау органдары қызметін реттейтін Қазақстан Республикасының заңнамасын білу

уровень 4 (от 70 до 100 баллов) – сотрудник способен выполнять свои функции на уровне, превышающем квалификационные требования к должности. Является экспертом в своей области, к нему часто обращаются за советом и консультацией. Способен предлагать пути для улучшения работы, а также разрабатывать новые подходы и решения;
уровень 3 (от 50 до 70 баллов) – сотрудник обладает достаточным уровнем знаний и демонстрирует все необходимые навыки в соответствии с занимаемой должностью. Способен выполнять работу в пределах своих полномочий самостоятельно и без ошибок;
уровень 2 (от 30 до 50 баллов) – работа в основном выполняется на среднем или достаточном уровне. Сотрудник обладает недостаточным уровнем знаний в некоторых областях, что приводит к необходимости контроля при выполнении некоторых задач;
уровень 1 (от 1 до 30 баллов) – сотрудник не обладает достаточным уровнем знаний для выполнения должностных задач, не способен выполнять работу самостоятельно, требует постоянного контроля со стороны руководителя.
** Методы определения показателя конкурентоспособности, указанные в пункте 14 настоящих Правил, могут использоваться по отдельности, а также в комбинации нескольких методов.
Ф.И.О. (при его наличии) ответственного сотрудника
Управления человеческих ресурсов
за заполнение/проведение оценки
конкурентоспособности сотрудника
______________________________________________
дата заполнения
______________________________________________
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя
Управления человеческих ресурсов
______________________________________________

4-ші деңгей (70-тен 100 баллға дейін) - қызметкер өз лауазымына қойылатын біліктілік талаптарынан асыратын (асатын) деңгейде функциясын орындауға қабілетті болып табылады. Ол өз ісінің маманы болып табылады, одан кеңестер мен консультация алуға жиі жүгінеді. Жаңа тәсілдер мен шешімдерді жетілдіру және дамыту жолдарын ұсынуға қабілетті;
3-ші деңгей (50-ден 70 баллға дейін) - қызметкердің жеткілікті білімі бар және лауазымына сәйкес қажетті дағдыларды көрсетеді. Жүктелген жұмысын өз бетінше және қатесіз орындауға қабілетті;
2-деңгей (30-дан 50 баллға дейін) – негізінен жұмыс орташа немесе жеткілікті дәрежеде орындалады. Қызметкер белгілі бір міндеттерді орындау кезінде білімі жеткіліксіз және кейбір тапсырмаларды орындауда бақылауды қажет етеді;
1-деңгей (1-ден 30 баллға дейін) - қызметкер тапсырмаларын орындау үшін білім деңгейі жеткіліксіз, өздігінен тапсырма орындауға қабілетсіз, басшылық тарапынан үнемі бақылауды талап етеді.
** Осы Қағидалардың 14-тармағында көрсетілген бәсекеге қабілеттілік көрсеткішін анықтау әдісі жеке, сондай-ақ бірнеше әдістерін ұштастыра отырып пайдаланылуы мүмкiн.
Қызметкердің бәсекеге қабілеттілігіне
бағалауды өткізуге/толтыруға жауапты
Адами ресурстар басқармасы
қызметкерінің Т.А.Ә.(бар болған жағдайда)
_________________________________
толтыру күні
_________________________________
Адами ресурстар басқармасы
басшысының Т.А.Ә. (бар болған жағдайда)
_________________________________