Об утверждении Правил организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 января 2017 года № 35. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 февраля 2017 года № 14853. Утратил силу приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 26 ноября 2018 года № 646 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра образования и науки РК от 26.11.2018 № 646 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике", Программой развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017 - 2021 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 919 ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа Министра образования и науки РК от 17.04.2018 № 162 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения.
2. Департаменту технического и профессионального образования Министерства образования и науки Республики Казахстан (Оспанова Н.Ж.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление копий настоящего приказа в периодические печатные издания для официального опубликования, а также в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауды және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2017 жылғы 30 қаңтардағы № 35 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 28 ақпанда № 14853 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2018 жылғы 26 қарашадағы № 646 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 26.11.2018 № 646 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік статистика туралы" Қазақстан Республикасының 2010 жылғы 19 наурыздағы Заңының 16-бабы 3-тармағы 2) тармақшасына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 919 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 17.04.2018 № 162 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауды және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Техникалық және кәсіптік білім департаменті (Н.Ж. Оспанова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмелерін ресми жариялау үшін мерзімді баспа басылымдарына, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындаулы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Суханбердиеву Э.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
"СОГЛАСОВАН"
Министр труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
____________________Т. Дуйсенова
31 января 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
____________________С. Жасузаков
09 февраля 2017 года
Утверждены
приказом Министра образования
науки Республики Казахстан
от 30 января 2017 года № 35
Правила
организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктами 5.1.1 и 5.1.2 Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы (далее – Программа), утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2016 года № 919 и определяют порядок организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием (далее - ТиПО) и краткосрочного профессионального обучения.
2. Меры, направленные на подготовку кадров с ТиПО и краткосрочное профессиональное обучение реализуются за счет средств местного бюджета на соответствующий год.
В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) мобильный учебный центр – передвижной учебный центр, реализующий образовательные программы дополнительного образования с обеспечением практики и возможностью транспортировки конструктивных элементов и оборудования к месту обучения;
2) мобильная группа - группа, создаваемая решением районной (городской) комиссии в каждом населенном пункте для поиска и формирования списка претендентов на подготовку кадров с ТиПО. В составы мобильных групп входят представители акиматов поселков, сельских округов, городов районного значения и районов в составе городов, организаций образования, местных исполнительных органов по вопросам образования и занятости районного (городского) уровня, местной полицейской службы, молодежных организаций и волонтеров.
Глава 2. Порядок организации подготовки кадров с ТиПО
3. Исключен приказом Министра образования и науки РК от 17.04.2018 № 162 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Э.А. Суханбердиеваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
_______________Т. Дүйсенова
31 қаңтар 2017 жыл
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
____________С. Жасұзақов
9 ақпан 2017 жыл
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2017 жылғы 30 қаңтардағы
№ 35 бұйрығымен бекітілген
Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауды және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауды және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 29 желтоқсандағы № 919 қаулысымен бекітілген Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017 – 2021 жылдарға арналған бағдарламасының (бұдан әрі – Бағдарлама) 5.1.1 және 5.1.2-тармақтарына сәйкес әзірленген және техникалық және кәсіптік білімі (бұдан әрі - ТжКБ) бар кадрларды даярлауды және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру тәртібін айқындайды.
2. ТжКБ бар кадрларды даярлауға және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға бағытталған шаралар тиісті жылға жергілікті бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылады.
Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) мобильді оқу орталығы – практиканы қамтамасыз етумен және оқыту орнына конструктивтік элементтер мен құрал–жабдықтарды тасымалдау мүмкіндігімен қоса қосымша білім берудің білім беру бағдарламаларын іске асыратын жылжымалы оқу орталығы;
2) мобильдік топтар – аудандық (қалалық) комиссияның шешімімен әрбір елді мекенде ТжКБ бар кадрларды даярлауға үміткерлер іздеу және тізімін қалыптастыру үшін құрылатын топ. Мобильді топтардың құрамына кенттер, ауылдық округтер, аудандық маңызы бар қалалар мен қалалар құрамындағы аудандар әкімдіктерінің, білім беру ұйымдарының, білім беру және жұмыспен қамту мәселелері бойынша жергілікті атқарушы органдардың өкілдері кіреді.
2-тарау. ТжКБ бар кадрларды даярлауды ұйымдастыру тәртібі
3. Алып тасталды – ҚР Білім және ғылым министрінің 17.04.2018 № 162 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4. Участники Программы обучаются по модульным программам двухуровневой модели обучения по рабочим квалификациям на бесплатной основе в соответствии с Перечнем профессий и специальностей по срокам обучения и уровням образования для технического и профессионального, послесреднего образования, утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 65 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 13149) и в случае продолжения обучения по квалификации специалиста среднего звена на конкурсной основе в соответствии с Типовыми правилами приема на обучение в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального образования, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 января 2012 года № 130.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Мобильные группы в соответствии с пунктом 5.1.1 Программы осуществляют поиск и формируют список претендентов на подготовку кадров с ТиПО и направляют информацию о претендентах на подготовку кадров с ТиПО по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам для проверки данных в центре занятости населения посредством автоматизированной информационной системы "Рынок труда".
О результатах проверки достоверности данных центры занятости населения извещают местные исполнительные органы в области образования областей, городов Астана и Алматы в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Местные исполнительные органы в области образования районного (городского) уровня на основании данных мобильных групп по согласованию с местными исполнительными органами в области образования областей, городов Астана и Алматы совместно с акимами поселков, сельских округов, городов районного значения и районов в составе городов в течение трех рабочих дней извещают претендентов и выдают направление на обучение участникам Программы и уведомление к направлению по форме согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Бағдарлама қатысушылары жұмысшы біліктілігі бойынша оқытудың екідеңгейлі моделінің модульдік бағдарламалары бойынша Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 65 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13149 болып тіркелген) бекітілген Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім үшін оқыту мерзімдері және білім беру деңгейлері бойынша кәсіптер мен мамандықтардың тізбесіне сәйкес ақысыз негізде және оқуды жалғастырған жағдайда орта буын маманының біліктілігі бойынша Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 19 қаңтардағы № 130 қаулысымен бекітілген Техникалық және кәсіптік білімнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын білім беру ұйымдарына оқуға қабылдаудың үлгі қағидаларына сәйкес конкурстық негізде оқиды.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
5. Бағдарламаның 5.1.1-тармағына сәйкес мобильдік топтар ТжКБ бар кадрларды даярлауға үміткерлер іздеуді жүзеге асырады және тізімін қалыптастырады және "Еңбек нарығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы деректерді тексеру үшін халықты жұмыспен қамту орталығына осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТжКБ бар кадрларды даярлауға үміткерлер туралы ақпаратты жолдайды.
Халықты жұмыспен қамту орталықтары бес жұмыс күні ішінде деректердің дұрыстығын тексеру нәтижелері туралы облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдарға хабарлайды.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
6. Аудандық (қалалық) деңгейдегі білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдар мобильді топтардың деректері негізінде облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдарымен келісу бойынша кенттердің, ауылдық округтердің, аудандық маңызы бар қалалардың және қалалар құрамындағы аудандардың әкімдерімен бірлесіп, үш жұмыс күні ішінде үміткерлерді хабардар етеді және Бағдарлама қатысушыларына осы Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оқуға жолдама және жолдамаға хабарлама береді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен

7. Претенденты на участие в Программе на основе направлений, выданных местными исполнительными органами в области образования районного (городского) уровня подают заявление в учебное заведение по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
8. При подаче заявления в учебное заведение претенденты представляют следующие документы:
1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) документ об образовании (аттестат, свидетельство, диплом);
3) справка о состоянии здоровья согласно форме 086-У первичной медицинской документации организаций здравоохранения, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 6697);
4) справка, подтверждающая категорию граждан, которым оказывается социальная помощь (при наличии);
5) направление.
Документы, удостоверяющие личность претендента, предъявляются лично либо родителями или законными представителями.
9. Комплектование групп проводится с 20 июня по 30 августа один раз в год.
10. Зачисление участников Программы на обучение по подготовке кадров с ТиПО осуществляется руководителем учебного заведения.
11. Местные исполнительные органы в области образования областей, городов Астана и Алматы на основании решения районной (городской) комиссии заключают договора с учебными заведениями о подготовке кадров с ТиПО не позднее пяти рабочих дней с момента получения решения районной (городской) комиссии.
12. Продолжительность обучения участников Программы определяется в соответствии с Перечнем профессий и специальностей по срокам обучения и уровням образования для технического и профессионального, послесреднего образования, утвержденным приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 22 января 2016 года № 65 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 13149).
Обучение осуществляется по рабочим учебным программам и планам, разработанными учебным заведением на основе типовых учебных программ и планов, утвержденных уполномоченным органом в области образования в соответствии с подпунктом 6) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании".
13. Участникам Программы, завершившим подготовку кадров с ТиПО по рабочим квалификациям и сдавшим итоговую аттестацию в соответствии с Типовыми правилами проведения текущего контроля успеваемости, промежуточной и итоговой аттестации обучающихся, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 18 марта 2008 года № 125 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 5191) (далее – Приказ № 125) выдается документ государственного образца (диплом) в соответствии с видами и формами документов об образовании государственного образца и Правилами их выдачи, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10348).

7. Бағдарламаға қатысуға үміткерлер ауданық (қалалық) деңгейдегі білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдар берген жолдамалар негізінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оқу орнына өтініш береді.
8. Оқу орнына өтініш берген кезде үміткерлер мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) білім туралы құжат (аттестат, куәлік, диплом);
3) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарының № 086-У бастапқы медициналық құжаттама нысанына сәйкес денсаулық жағдайы туралы анықтама;
4) әлеуметтік көмек көрсетілетін азаматтар санатын растайтын анықтама (бар болған жағдайда);
5) жолдама.
Үміткердің жеке басын куәландыратын құжаттарды үміткердің өзі не ата-анасы немесе заңды өкілдері тапсырады.
9. Топтарды жасақтау жылына бір рет 20 маусымнан 30 тамызға дейін жүргізіледі.
10. ТжКБ бар кадрлар даярлау бойынша Бағдарлама қатысушыларын оқуға қабылдауды оқу орнының басшысы жүзеге асырады.
11. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдары аудандық (қалалық) комиссия шешімінің негізінде аудандық (қалалық) комиссия шешімін алған сәттен бастап бес жұмыс күнінен кешіктірмей оқу орындарымен ТжКБ бар кадрларды даярлау туралы шарт жасайды.
12. Бағдарлама қатысушыларын оқыту ұзақтығы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 22 қаңтардағы № 65 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13149 болып тіркелген) Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім үшін оқыту мерзімдері және білім беру деңгейлері бойынша кәсіптер мен мамандықтардың тізбесіне сәйкес анықталады.
Оқу "Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 6) тармақшасына сәйкес білім беру саласындағы уәкілетті орган бекіткен үлгілік оқу бағдарламалары мен жоспарлары негізінде оқу орны әзірлеген оқу жұмыс бағдарламалары мен жоспарлары бойынша жүзеге асырылады.
13. ТжКБ бар кадрларды даярлау курстарын жұмысшы біліктіліктері бойынша аяқтаған және Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2008 жылғы 18 наурыздағы № 125 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5191 болып тіркелген) бекітілген Білім алушылардың үлгерімін ағымдағы бақылау, аралық және қорытынды мемлекеттік аттестаттау жүргізудің үлгі ережесіне (бұдан әрі - № 125 бұйрық) сәйкес қорытынды аттестаттау тапсырған Бағдарлама қатысушыларына Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 болып тіркелген) бекітілген Мемлекеттік үлгідегі білім беру туралы құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру қағидаларына сәйкес мемлекеттік үлгідегі құжат (диплом) беріледі.

14. Учебное заведение отчисляет участников Программы по согласованию с районной (городской) комиссией в случаях:
1) пропуска занятий без уважительных причин в соответствии с внутренним порядком учебного заведения;
2) неудовлетворительных оценок по итогам текущего учета знаний промежуточной аттестации в соответствии с Приказом № 125.
Сноска. Пункт 14 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Всем участникам Программы, получающим ТиПО, предоставляется:
1) стипендия;
2) компенсация за проезд в соответствии с Правилами обеспечения льготного проезда путем выплаты компенсаций для обучающихся на основе государственного образовательного заказа в организациях образования, реализующих образовательные программы технического и профессионального, послесреднего и высшего образования, в период зимних и летних каникул на междугородном железнодорожном и автомобильном транспорте, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 677 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 12894);
3) горячее питание.
16. Учебное заведение после зачисления обучаемых, предоставляют в местный исполнительный орган в области образования областей и городов Астана, Алматы отчет о зачисленных участниках Программы по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам до 1 октября.
17. Учебные заведения предоставляют в местные исполнительные органы в области образования областей, городов Астана и Алматы ежемесячно до 1 числа месяца, следующего за отчетным, отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО (в электронном виде через портал или/либо вручную) по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 17.04.2018 № 162 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Местные исполнительные органы в области образования областей, городов Астана и Алматы предоставляют отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО по форме согласно приложению 5 и информацию о зачисленных участниках на подготовку кадров с ТиПО по форме согласно приложению 5-1 к настоящим Правилам (в электронном виде через портал/вручную) центрам занятости населения ежемесячно к 3 числу месяца, уполномоченному органу в области образования ежемесячно к 5 числу месяца, следующих за отчетным.

14. Оқу орны Бағдарлама қатысушыларын:
1) білім беру ұйымының ішкі тәртібіне сәйкес сабақтан себепсіз қалған;
2) № 125 бұйрыққа сәйкес аралық аттестаттаудан ағымдағы білім есебінің қорытындысы бойынша қанағаттанарлықсыз баға алған жағдайларда аудандық (қалалық) комиссияның келісімі бойынша оқудан шығарады.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
15. ТжКБ алған барлық Бағдарлама қатысушыларына:
1) стипендия;
2) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 677 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12894 болып тіркелген) бекітілген Техникалық және кәсiптiк, орта бiлiмнен кейiнгi және жоғары бiлiмнің білім беру бағдарламаларын іске асыратын ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде білім алушылар үшін өтемақылар төлеу арқылы қысқы және жазғы каникул кезеңінде қалааралық теміржол және автомобиль (таксиден басқа) көлігінде жеңілдікпен жол жүруді қамтамасыз ету қағидаларына сәйкес жол жүруге өтемақы;
3) ыстық тамақ беріледі.
16. Оқу орны білім алушыларды қабылдағаннан кейін облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдарына осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Бағдарламаның оқуға қабылданған қатысушылары туралы есепті 1 қазанға дейін ұсынады.
17. Оқу орындары облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдарына ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-не дейін осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТжКБ бар кадрларды даярлау барысы туралы есеп (портал арқылы электрондық түрде немесе/не қағаз түрінде) береді.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 17.04.2018 № 162 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдары осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТжКБ бар кадрларды даярлаудың барысы туралы есепті және 5-1 қосымшаға сәйкес нысан бойынша ТжКБ бар кадрларды даярлауға қабылданған қатысушылар туралы ақпаратты (портал арқылы электрондық түрде/қағаз түрінде) халықты жұмыспен қамту орталықтарына ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 3-күніне, білім беру саласындағы уәкілетті органға есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне ұсынады.

Сноска. Пункт 18 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
19. Уполномоченный орган в области образования на основании информации, полученной от местных исполнительных органов в области образования, ежемесячно к 10 числу месяца, следующего за отчетным, предоставляет уполномоченному органу по вопросам занятости населения сведения о ходе подготовки кадров с ТиПО по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Глава 3. Порядок организации краткосрочного профессионального обучения
20. Участниками Программы, проходящими краткосрочное профессиональное обучение, являются молодежь в возрасте до 29 лет и безработные, независимо от регистрации в центрах занятости населения, самозанятые и сокращаемые работники.
Сноска. Пункт 20 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
21. Отбор претендентов, за исключением сокращаемых работников, на участие в Программе производится посредством:
1) самостоятельного обращения путем подачи заявления по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам в центры занятости населения, организации образования из перечня, определенного региональной комиссией, региональную палату предпринимателей (далее – РПП), акиму поселков, сельских округов, городов районного значения и районов в составе городов;
2) выбора из числа претендентов, предлагаемых центром занятости населения.
Сокращаемые работники в рамках переподготовки обращаются в центры занятости населения и выбирают организацию образования самостоятельно.
Сноска. Пункт 21 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22. При подаче заявления в организации, указанные в подпункте 1) пункта 18 претендентом представляются копии следующих документов:
1) документа, удостоверяющего личность;
2) трудовой книжки (при наличии);
3) документа об образовании (аттестат, свидетельство, диплом), а также документы, подтверждающие прохождение обучения (удостоверение, сертификат) при наличии;
4) справки о состоянии здоровья по форме 086-У первичной медицинской документации организаций здравоохранения, утвержденной приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября 2010 года № 907 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 6697). Копия справки о состоянии здоровья предъявляется после принятия решения о включении в состав участников.

Ескерту. 18-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
19. Білім беру саласындағы уәкілетті орган білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдардан алған ақпарат негізінде ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 10-на ТжКБ бар кадрларды даярлаудың барысы туралы ақпаратты халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
3-тарау. Қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастырудың тәртібі
20. Қысқа мерзімді кәсіптік оқудан өтетін Бағдарлама қатысушылары 29 жасқа дейінгі жастағы жастар мен халықты жұмыспен қамту орталықтарында тіркелуіне қарамастан жұмыссыздар, өзін-өзі жұмыспен қамтығандар және қысқартылатын жұмыскерлер болып табылады.
Ескерту. 20-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
21. Бағдарламаға қатысатын үміткерлерді қысқартылған жұмыскерлерді қоспағанда іріктеу:
1) халықты жұмыспен қамту орталықтарына, өңірлік комиссия айқындаған тізбеден білім беру ұйымдарына, өңірлік кәсіпкерлер палатасына (бұдан әрі – ӨКП), кенттердің, ауылдық округтердің, аудандық маңызы бар қалалардың және қалалар құрамындағы аудандардың әкіміне осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш беру, өз бетінше жүгіну;
2) халықты жұмыспен қамту орталығы ұсынатын үміткерлердің ішінен таңдау арқылы жүргізіледі.
Қысқартылатын жұмыскерлер қайта даярлау шеңберінде халықты жұмыспен қамту орталықтарына жүгінеді және білім беру ұйымдарын өз бетінше таңдайды.
Ескерту. 21-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
22. 18-тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген ұйымдарға өтініш берген кезде үміткер мынадай құжаттарды ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) еңбек кітапшасының көшірмесі (болған жағдайда);
3) білімі туралы құжаттың (аттестат, куәлік, диплом) көшірмесі, сондай-ақ болған жағдайда, оқығанын растайтын құжаттардың (куәлік, сертификат) көшірмесі;
4) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6697 болып тіркелген) бекітілген Денсаулық сақтау ұйымдарының № 086-У бастапқы медициналық құжаттама нысандары бойынша денсаулық жағдайы туралы анықтама көшірмесі. Денсаулық жағдайы туралы анықтама көшірмесі қатысушылардың құрамына қосу туралы шешім қабылданғаннан кейін ұсынылады.

23. При приеме пакета документов сотрудник центра занятости населения, организаций образования, РПП, акимата поселков, сельских округов, городов районного значения и районов в составе городов сверяют подлинность копий с оригиналами документов и возвращает оригиналы заявителю.
Сроки передачи документов и заявлений, поступивших от претендентов в центры занятости населения и от центров занятости населения в районную (городскую) комиссию осуществляются в соответствии с пунктом 5.1.2 Программы. Заседание районной (городской) комиссии проводится по мере необходимости.
Организации образования/РПП/акимы сельских округов или населенных пунктов в течение 3 (трех) рабочих дней со дня принятия документов передают сведения о претендентах на краткосрочное профессиональное обучение по форме согласно приложению 7-1 к настоящим Правилам в центры занятости населения в электронном виде через портал/вручную.
Сноска. Пункт 23 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
24. Районная (городская) комиссия на основе данных центров занятости населения утверждает списки претендентов в течение трех рабочих дней и передает в центры занятости населения.
25. Центры занятости населения в течение трех рабочих дней извещают претендентов о принятом решении районной (городской) комиссии и выдают им направления в организации образования на обучение участника Программы по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам. Претенденты, проживающие в сельских населенных пунктах, информируются через акимов сельских округов и населенных пунктов.
26. Организации образования в срок не позднее пяти рабочих дней после зачисления обучаемых и на ежемесячной основе в срок до первого числа месяца, следующего за отчетным, предоставляют центрам занятости населения отчет о зачисленных участниках Программы по форме согласно приложению 9 к настоящим Правилам в электронном виде через портал/вручную и копии приказов о зачислении.
Сноска. Пункт 26 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
27. Организация образования совместно с работодателями и по согласованию с РПП разрабатывает график обучения и учебные программы по рабочим квалификациям, включающие модуль обучения основам предпринимательства. Организация образования с учетом потребности и возможности участника Программы осуществляет краткосрочное профессиональное обучение в очной или вечерней формах по согласованию с центром занятости населения.

23. Құжаттар топтамасын қабылдау кезінде халықты жұмыспен қамту орталығының, білім беру ұйымдарының, ӨКП, кенттер, ауылдық округтер, аудандық маңызы бар қалалар және қалалар құрамындағы аудандар әкімдігінің қызметкері көшірмені құжаттардың түпнұсқасымен салыстырып, түпнұсқаларын өтініш берушіге қайтарады.
Үміткерлерден келіп түскен құжаттар мен өтініштерді халықты жұмыспен қамту орталықтарына және халықты жұмыспен қамту орталықтарынан аудандық (қалалық) комиссияға тапсыру мерзімі Бағдарламаның 5.1.2 тармағына сәйкес жүзеге асырылады. Аудандық (қалалық) комиссия отырысы қажеттілігіне қарай өткізіледі.
Білім беру ұйымдары/ӨКП/ауылдық округ немесе елді мекендердің әкімдері үш жұмыс күні ішінде қысқа мерзімді кәсіптік оқуға үміткерлер туралы мәліметтерді портал арқылы электрондық түрде/қағаз түрінде осы Қағидаларға 7-1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша халықты жұмыспен қамту орталықтарына ұсынады.
Ескерту. 23-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
24. Аудандық (қалалық) комиссия халықты жұмыспен қамту орталықтарының деректері негізінде үш жұмыс күні ішінде үміткерлердің тізімін бекітеді және оны халықты жұмыспен қамту орталықтарына жолдайды.
25. Халықты жұмыспен қамту орталықтары үш жұмыс күні ішінде үміткерлерге аудандық (қалалық) комиссияның қабылдаған шешімі туралы хабарлайды және оларға осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Бағдарлама қатысушысын оқыту үшін білім беру ұйымына жолдама береді. Ауылдық елді мекендерде тұратын үміткерлер ауылдық округтер мен елді мекендердің әкімдері арқылы хабарландырылады.
26. Білім беру ұйымы білім алушыларды қабылдағаннан кейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей және ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-күніне дейін халықты жұмыспен қамту орталықтарына осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оқуға қабылданған Бағдарлама қатысушылары туралы есепті портал арқылы электрондық түрде/қағаз түрінде және қабылдау туралы бұйрықтардың көшірмесін ұсынады.
Ескерту. 26-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
27. Білім беру ұйымы жұмыс берушілермен бірлесіп және ӨКП-ның келісімі бойынша оқу кестесін және жұмысшы біліктіліктері бойынша кәсіпкерлік негіздеріне оқыту модулін қамтитын оқу бағдарламаларын әзірлейді. Білім беру ұйымы Бағдарлама қатысушысының талабы мен мүмкіндігін ескере отырып, халықты жұмыспен қамту орталығының келісімі бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды күндізгі немесе кешкі нысандарда жүзеге асырады.

Сноска. Пункт 27 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
28. Продолжительность краткосрочного профессионального обучения составляет от одного до шести месяцев с учетом особенностей квалификации (специальности), за исключением для обучающихся по основам предпринимательства. Срок обучения основам предпринимательства составляет не более 15 (пятнадцати) дней.
Сноска. Пункт 28 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
29. Краткосрочное профессиональное обучение участников Программы проводится в организациях образования, указанных в подпункте 18 пункта 2.1 Программы, на основе заключения договоров с центрами занятости населения, в рамках которых осуществляется направление претендентов на краткосрочное обучение. Обучение основам предпринимательства осуществляется организациями образования и структурными подразделениями РПП.
Сноска. Пункт 29 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
30. Организация образования отчисляет участников Программы по согласованию с районной (городской) комиссией в случаях:
1) пропуска занятий без уважительных причин в соответствии с внутренним порядком организации образования;
2) неудовлетворительных оценок по итогам текущего учета знаний промежуточной аттестации в соответствии с Приказом № 125.
Сноска. Пункт 30 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Участники Программы, проходящие краткосрочное профессиональное обучение, обеспечиваются государственной поддержкой по оплате обучения, стипендией, проездом.
32. Для участников Программы, обучающимся вне населенных пунктов мест постоянного проживания, предусматривается материальная помощь на проживание (возмещение расходов по найму (аренде) жилья).
Сноска. Пункт 32 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
33. Лица, проживающие в отдаленных сельских населенных пунктах, проходят краткосрочное профессиональное обучение через мобильные учебные центры.

Ескерту. 27-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
28. Қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың ұзақтығы кәсіпкерлік негіздеріне оқытуды қоспағанда, біліктіліктің (мамандықтың) ерекшеліктерін ескере отырып, бір айдан алты айға дейінгі мерзімді құрайды. Кәсіпкерлік негіздеріне оқыту мерзімі 15 (он бес) күннен аспайды.
Ескерту. 28-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
29. Бағдарлама қатысушыларын қысқа мерзімді кәсіптік оқыту Бағдарламаның 2.1 тармағының 18) тармақшасында көрсетілген білім беру ұйымдарында халықты жұмыспен қамту орталықтарымен жасалған шарт негізінде, оның шеңберінде қысқа мерзімді курстарға түсетін үміткерлерді жолдау іске асырылады. Кәсіпкерліктің негіздерін оқыту білім беру ұйымдарында және ӨКП-ның құрылымдық бөлімшелері арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 29-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
30. Білім беру ұйымы Бағдарлама қатысушыларын:
1) білім беру ұйымының ішкі тәртібіне сәйкес сабақтан себепсіз қалған;
2) № 125 бұйрыққа сәйкес аралық аттестаттаудан ағымдағы білім есебінің қорытындысы бойынша қанағаттанарлықсыз баға алған жағдайларда аудандық (қалалық) комиссияның келісімі бойынша оқудан шығарады.
Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
31. Қысқа мерзімді кәсіптік оқудан өткен Бағдарлама қатысушылары оқу ақысын төлеу үшін мемлекеттік қолдаумен, стипендиямен, жол жүру ақысымен қамтамасыз етіледі.
32. Тұрғылықты жерінен тыс елді мекендерде оқитын Бағдарламға қатысушылары үшін жол жүруге және тұруға (тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеу) материалдық көмек төленеді.
Ескерту. 32-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
33. Алыс ауылдық елді мекендерде тұратын адамдар қысқа мерзімді оқытудан мобильді оқу орталықтары арқылы өтеді.

34. Мобильный учебный центр для краткосрочного профессионального обучения образуется при учебном заведении по решению региональной комиссии.
35. Для организации работы мобильного учебного центра учебное заведение приобретает имущественный (движимый и (или) недвижимый) комплекс мобильного учебного центра в состав коммунального имущества на основании гражданско-правовых договоров на правах собственности.
36. В имущественный комплекс мобильного учебного центра входит:
1) передвижное транспортное средство для доставки технологического оборудования и проведения обучения;
2) обучающее технологическое оборудование.
График выездов мобильного учебного центра по районам и сельским округам формируется и утверждается местными исполнительными органами в области образования областей.
37. Для обеспечения учебной деятельности мобильного учебного центра руководитель учебного заведения определяет группу инженерно-педагогических работников из числа преподавателей и мастеров производственного обучения с привлечением специалистов с производства и сроки их работы в мобильном учебном центре с учетом графика их основной деятельности. Для обеспечения перевозки имущественного (движимого и (или) недвижимого) комплекса мобильного учебного центра может привлекаться водитель, для технического обслуживания мобильного учебного центра могут привлекаться соответствующие специалисты.
38. После завершения краткосрочного профессионального обучения участниками Программы, организации образования направляют список завершивших обучение в центры занятости населения, РПП за содействием в трудоустройстве.
39. Организации образования ежемесячно до 1 числа месяца, следующего за отчетным, предоставляют в центры занятости населения отчет о ходе краткосрочного профессионального обучения по форме согласно приложению 10 к настоящим Правилам.
40. Участникам Программы, завершившим краткосрочное профессиональное обучение и сдавшим квалификационный экзамен, организацией образования выдается свидетельство или сертификат по формам в соответствии с Правилами выдачи документов об образовании государственного образца, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 28 января 2015 года № 39 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 10348), Типовыми правилами деятельности видов организаций дополнительного образования для взрослых, утвержденными приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 11 сентября 2013 года № 370 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 8829).

34. Қысқа мерзімді кәсіптік оқытатын мобильді оқу орталығы аудандық (қалалық) комиссияның шешімімен оқу орнының жанынан құрылады.
35. Мобильді оқу орталығының жұмысын ұйымдастыру үшін оқу орны меншік құқығындағы азаматтық-құқықтық шарттардың негізінде коммуналдық мүлік құрамына мобильді оқу орталығының мүліктік (жылжитын және (немесе) жылжымайтын) кешенін алады.
36. Мобильді оқу орталығының мүліктік кешеніне:
1) технологиялық жабдықтарды жеткізу және оқытуды өткізу үшін жылжымалы көлік құралы;
2) оқыту технологиялық жабдықтар кіреді.
Мобильді оқу орталығының аудандар мен ауылдық округтерге бару кестесін облыстардың білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдары құрады және бекітеді.
37. Мобильді оқу орталығының оқу қызметін қамтамасыз ету үшін оқу орнының басшысы өндірістен мамандарды тарта отырып, оқытушылар мен өндірістік оқыту шеберлері арасынан инженерлік-педагогикалық қызметкерлер тобын және олардың негізгі жұмыс істеу кестесін есепке ала отырып, мобильді оқу орталығындағы жұмыстарының мерзімін анықтайды. Мобильді оқу орталығының мүліктік (жылжитын және (немесе) жылжымайтын) кешенін тасымалдауды қамтамасыз ету үшін жүргізуші, мобильді оқу орталығына техникалық қызмет көрсету үшін тиісті мамандар тартылуы мүмкін.
38. Бағдарлама қатысушылары қысқа мерзімді кәсіптік оқуды аяқтағаннан кейін білім беру ұйымы жұмысқа орналастыруға көмек көрсету үшін халықты жұмыспен қамту орталықтарына, ӨКП-ға оқуды аяқтағандардың тізімін жібереді.
39. Білім беру ұйымы ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 1-не дейін халықты жұмыспен қамту орталықтарына осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы есеп береді
40. Қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды аяқтаған және біліктілік емтиханын тапсырған Бағдарлама қатысушыларына білім беру ұйымы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 28 қаңтардағы № 39 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10348 болып тіркелген) бекітілген Білім туралы мемлекеттік үлгідегі құжаттардың түрлері мен нысандарын және оларды беру қағидаларына, Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2013 жылғы 11 қыркүйектегі № 370 бұйрығымен (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 8829 болып тіркелген) бекітілген Ересектерге арналған қосымша білім беру ұйымдарының түрлері қызметінің үлгілік қағидаларына сәйкес нысандар бойынша куәлік немесе сертификат береді.

41. Центры занятости населения предоставляют отчетность в электронном виде через портал или/либо вручную ежемесячно к 5 числу месяца, следующему за отчетным, в акционерное общество "Центр развития трудовых ресурсов".
Местные исполнительные органы по вопросам занятости населения областей, городов Астана и Алматы на основе отчетов центров занятости населения предоставляют отчет о ходе краткосрочного профессионального обучения уполномоченному органу по вопросам занятости населения ежемесячно к 5 числу месяца, следующему за отчетным, по форме согласно приложению 11 к настоящим Правилам.
Сноска. Пункт 41 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 17.04.2018 № 162 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
42. Исключен приказом Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
43. Сокращаемые работники, переподготовка которых предусмотрена пунктом 5.1.3 Программы, представляют следующий перечень документов:
1) копию документа, удостоверяющего личность;
2) копию трудовой книжки (при наличии);
3) копию документа об образовании (аттестат, свидетельство, диплом), а также документов, подтверждающих прохождение обучения (удостоверение, сертификат) (при наличии);
4) медицинскую справку о состоянии здоровья по форме 086-У, утвержденная приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 20 декабря 2011 года № 902 "Об утверждении перечня и форм учетной документации органов и организаций санитарно-эпидемиологической службы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 7424) (медицинская справка о состоянии здоровья предъявляется после принятия решения о включении в состав участников).
Сноска. Правила дополнены пунктом 43 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам организации подготовки кадров
с техническим и профессиональным образованием
и краткосрочного профессионального обучения
Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Информация о претендентах на подготовку кадров с ТиПО
__________________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа района, города областного значения,
городов Астана и Алматы)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Адрес места проживания
Выпускник 9 класса
Выпускник 11 класса
Место обучения
Индивидуальный идентификационный номер
Наименование организации образования
Выбранная специальность
Срок обучения
Стоимость полного обучения (в тенге)
1.
2.
3.
Итого:

41. Халықты жұмыспен қамту орталықтары ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне "Еңбек ресурстарын дамыту орталығы" акционерлік қоғамға портал арқылы электрондық түрде немесе/не қағаз түрінде есепті ұсынады.
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдары халықты жұмыспен қамту орталықтарының есептері негізінде ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 5-күніне халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы есеп ұсынады.
Ескерту. 41-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 17.04.2018 № 162 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
42. Алып тасталды – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
43. Бағдарламаның 5.1.3-тармағында қайта даярлауы көзделген қысқартылатын қызметкерлер төмендегі құжаттар тізімін ұсынады:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) еңбек кітапшасының көшірмесі (болған жағдайда);
3) білімі туралы құжат (аттестат, куәлік, диплом), сондай-ақ бар болған жағдайда оқығанын растайтын құжаттар (куәлік, сертификат);
4) "Денсаулық сақтау ұйымдарының бастапқы медициналық құжаттама нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010 жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген 086-е нысаны бойынша денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтама (денсаулық жағдайы туралы медициналық анықтаманы қатысушылар құрамына қосу туралы шешім қабылданғаннан кейін тапсырады).
Ескерту. Қағида 43-тармақпен толықтырылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Техникалық және кәсіптік
білімі бар кадрларды даярлауды
және қысқа мерзімді кәсіптік
оқытуды ұйымдастыру
қағидаларына
1- қосымша
Нысан
ТжКБ бар кадрларды даярлауға қабылданған қатысушылар туралы ақпарат
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
________________________________________________________________
(ауданның, облыстық маңызы бар қаланың Астана және Алматы
қалаларының жергілікті атқарушы органдарының атауы)
№ т/т
Тегі, аты (бар болған жағдайда)
Туылған күні, айы, жылы рождения
Тұратын мекен-жайы
9 - сынып бітіруші
11 - сынып бітіруші
Оқыту өңірі
Жеке сәйкестендіру номері
Білім ұйымының атауы
Таңдаған мамандық
Оқыту мерзімі
Оқытудың толық құны
(теңге)
1.
2.
3.
Барлығы:
Техникалық және кәсіптік білімі
бар кадрларды даярлауды және
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды
ұйымдастыру қағидаларына

Приложение 1-1
к Правилам организации
подготовки кадров с
техническим и
профессиональным
образованием и краткосрочного
профессионального обучения
Сноска. Правила дополнены Приложением 1-1 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Направление № _____
на обучение участника Программы
Участник Программы____________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) участника)
Местным исполнительным органом в области образования районного
(городского) уровня/акимами поселков, сельских округов, городов районного
значения и районов в составе городов
________________________________________________________________________
(города областного значения, столицы, города республиканского значения)
_____________________________________________ области и на основании
решения районной/городской Комиссии направляется для обучения в
________________________________________________________________________
(наименование организации образования, адрес, контактный телефон)
сроком на __________ месяцев с ______ по ____________________20____года
Руководитель местного исполнительного органа в области
образования районного (городского)
уровня/Аким поселков, сельских округов,
городов районного значения и районов
в составе городов ________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
___________
подпись
Дата выдачи "_____"_______20___года.
Место печати
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Возвращается в местный
исполнительный орган в области
образования районного (городского)
уровня/акимат поселков, сельских округов,
городов районного значения и районов
в составе городов
Уведомление к направлению № ___
____________________________________________________________________
(наименование организации образования)
сообщает, что Участник Программы
__________________________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
"___" ______20__ года в соответствии с приказом от "__" ________20____года
№ ______ зачислен на обучение по специальности_______________________________
__________________________________________________________________________
(наименование специальности)
сроком на ______ месяцев с ________по______________ 20_____ года.
Ответственный представитель организации образования
____________________________________________             ______________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)                   подпись
Место печати
Приложение 2
к Правилам организации подготовки кадров
с техническим и профессиональным образованием
и краткосрочного профессионального обучения
Форма
Руководителю учебного заведения
_________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии) руководителя)
от ______________________________,
(Фамилия, имя, отчество (при его
наличии) участника)
проживающего по адресу: __________
_________________________________
(Наименование адреса проживания)
Заявление
Прошу включить меня в число участников Программы по первому направлению
"Обеспечение участников Программы техническим и профессиональным образованием и
краткосрочным профессиональным обучением".
Приложение на ______ листах:

1-1-қосымша
Нысан
Бағдарламаның қатысушысын оқытуға
Ескерту. Бұйрық 1-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
№____жолдама
Бағдарламаның қатысушысы__________________________________________
(қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
_______________________ облысының ________________ (облыстық маңызы бар қаланың, астананың, республикалық маңызы бар қаланың) аудандық (қалалық) деңгейдегі білім беру саласындағы жергілікті атқарушы орган/кенттердің, ауылдық округтердің, аудандық маңызы бар қалалардың және қалалар құрамындағы аудандардың әкімдері аудандық (қалалық) комиссияның шешімі негізінде _______________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы, мекенжайы, байланыс телефоны)
_______ай мерзімге "____" _______ "____" ________ дейін оқуға жібереді.
Аудандық (қалалық) деңгейдегі білім беру
саласындағы жергілікті атқарушы органның
басшысы/кенттердің, ауылдық округтердің,
аудандық маңызы бар қалалардың және
қалалар құрамындағы аудандардың әкімі
_________________________________________ ___________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда) қолы
Берілген күні ___________
М.О.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
( қию сызығы)
Аудандық (қалалық) деңгейдегі білім беру
саласындағы жергілікті атқарушы органға/
кенттердің, ауылдық округтердің,
аудандық маңызы бар қалалардың және
қалалар құрамындағы аудандардың әкімдігіне қайтарылады.
№_ Жолдамаға хабарлама
_____________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Бағдарламаның қатысушысы
_____________________________________________________________
(қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
201__ жылғы "___" ____ ________ 201__жылғы "___" _______№___бұйрыққа сәйкес
__________________________________________________мамандығы бойынша
(мамандықтың атауы)
201__ жылғы "___" ______ _______ дейін ______ ай мерзімге оқуға қабылданғанын хабарлайды.
Білім беру ұйымының жауапты өкілі
___________________________________________
тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
М.О.
Техникалық және кәсіптік білімі
бар кадрларды даярлауды және
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды
ұйымдастыру қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Оқу орнының басшысы
_______________________
(басшының тегі, аты, әкесінің
аты (ол бар болған жағдайда)
___________________________
(тұратын мекен-жайының атауы)
мекенжайы бойынша тұратын
____________________________
(қатысушының тегі, аты,
әкесінің аты (ол бар болған
жағдайда)
Өтініш
Мені "Бағдарлама қатысушыларын техникалық және кәсіптік біліммен және қысқа
мерзімді кәсіптік оқытумен қамтамасыз ету" бірінші бағыты бойынша Бағдарлама
қатысушыларының тізіміне қосуды сұраймын.
Қосымша__ бетте:

1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) документ об образовании (аттестат, свидетельство, диплом), а также документов,
подтверждающих прохождение обучения (удостоверение, сертификат) при наличии;
3) справка о состоянии здоровья по форме 086-У, утвержденной приказом
исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября
2010года № 907;
4) справка, подтверждающая категорию граждан, которым оказывается социальная
помощь (при наличии);
5) направление.
Дата "___"_____20___года ________
подпись
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки) ____________________________________
принято "___" __________ 20___ г. зарегистрировано за № _____
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица, принявшего
документы:
_____________________________________________________________
Дата "___"_____20___года_________
подпись
*за достоверность представленных документов несет ответственность заявитель.
Приложение 3
к Правилам организации подготовки кадров
с техническим и профессиональным образованием
и краткосрочного профессионального обучения
Отчет о зачисленных участниках
Программы _________________________________
(наименование учебного заведения)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Возраст
Наименование специальности, профессии
Наименование группы обучения
Сроки обучения
Приложение 4
к Правилам организации подготовки кадров
с техническим и профессиональным образованием
и краткосрочного профессионального обучения
Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 17.04.2018 № 162 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма предназначена для
сбора административных данных
Отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО

1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) білімі туралы құжат (аттестат, куәлік, диплом), сондай-ақ бар болған жағдайда
оқығанын растайтын құжаттар (куәлік, сертификат);
3) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010
жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген 086-У нысаны бойынша денсаулық
жағдайы туралы анықтама;
4) әлеуметтік көмек көрсетілетін азаматтар санатын растайтын анықтама (болған
жағдайда);
5) жолдама.
Күні 20__ жылғы "___" _________
қолы
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(қию сызығы)
Азамат (азаматша) ________________________________ өтініші
20__ жылғы "___" _________қабылданды, №_____тіркелді.
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда),
лауазымы және қолы:
______________________________________________________
Күні 20__ жылғы "___" _________
*ұсынылған құжаттардың дұрыстығына өтініш беруші жауапты болады.
Техникалық және кәсіптік білімі
бар кадрларды даярлауды және
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды
ұйымдастыру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Бағдарламаның қабылданған қатысушылары туралы есеп __________________________________________________________ (оқу орнының атауы)
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Жасы
Мамандық/ кәсіп атауы
Оқыту тобының атауы
Оқыту мерзімі
Техникалық және кәсіптік білімі
бар кадрларды даярлауды және
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды
ұйымдастыру қағидаларына
4-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
ТжКБ кадрларын даярлау барысы туралы есеп
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 17.04.2018 № 162 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО" (далее – Форма) разработана в соответствии с пунктом 17 Правил организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения, утвержденных настоящим приказом.
Основной задачей ведения Формы является получение сведений о ходе подготовки кадров с ТиПО.
2. Форма заполняется работниками учебных заведений до 1 числа месяца, следующего за отчетным посредством автоматизированной информационной системы "Рынок труда" или/либо вручную и передается в Местный исполнительный орган в области образования области, города Астана и Алматы.
3. Форма заполняется и предоставляется на основании данных учебных заведений по следующим категориям граждан: выпускники 9-11 классов, лица, не поступившие в учебные заведения, ищущие работу и члены малообеспеченных семей, а также иные согласно пункту 5.1.1 Программы.
2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается наименование специальности.
5. В графе 2 Формы указывается наименование квалификации.
6. В графе 3 Формы указывается срок обучения.
7. В графе 4 Формы указывается количество человек, подавших заявление.
8. В графе 5 Формы указывается количество человек, принятых на обучение.
9. В графе 6 Формы указывается количество обучающихся студентов (с учетом нового приема и переходящих с предыдущих курсов обучения).
10. В графе 7 Формы указывается количество человек, завершивших обучение.
11. В графе 8 Формы указывается общее количество отчисленных человек.
12. В графе 9 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине пропусков из общего количества отчисленных.
13. В графе 10 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине неуспеваемости из общего количества отчисленных.
14. В графе 11 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине нарушений внутреннего распорядка из общего количества отчисленных.
15. В графе 12 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по собственному желанию из общего количества отчисленных.
16. В графе 13 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине наличия заболевания из общего количества отчисленных.
17. В графе 14 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине призыва на срочную службу в Вооруженные силы Республики Казахстан из общего количества отчисленных.
18. В графе 15 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине трудоустройства из общего количества отчисленных.

1. "ТжКБ кадрларын даярлау барысы туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысан (бұдан әрі - Нысан) осы бұйрықпен бекітілген Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлау және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидасының 17 - тармағына сәйкес әзірленген.
Нысанды енгізудің негізгі міндеті ТжКБ кадрларын даярлау барысы туралы мәліметтерді алу болып табылады.
2. Нысанды оқу орындарының қызметкерлері есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне дейін "Еңбек нарығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы немесе/не қолмен толтырылады және облыстың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдарға беріледі.
3. Нысан 9-11-сыныптарды бітірушілер, оқу орындарына түспеген, жұмыс іздеп жүрген адамдар және тұрмысы төмен отбасылардың мүшелері, сондай-ақ Бағдарламаның 5.1.1 - тармағына сәйкес азаматтардың өзге санаттары келесі азаматтар санаттары бойынша оқу орындары берген деректердің негізінде толтырылады және ұсынылады.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында мамандықтың атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында біліктіліктің атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында оқыту мерзімі көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында өтініш берген адамдар саны көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында оқуға қабылданған адамдардың саны көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында оқып жатқан студенттер саны (жаңа қабылдау есебімен және өткен курстардан қалғандар) көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында оқуды бітіргендер адамдардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 8-бағанында оқудан шығарылған адамдардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 9-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан сабақты қалдыру себебі бойынша аяқталмаған адамдардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 10-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан сабақ үлгермеу себебі бойынша саны көрсетіледі.
14. Нысанның 11-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан ішкі тәртіпті бұзу себебінен оқуды аяқтамаған адамдардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 12-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан өз еркімен оқуды аяқтамаған адамдар саны көрсетіледі.
16. Нысанның 13-бағанында шығарылғандар жалпы санынан ауыру себебімен оқуды аяқтамаған адамдар көрсетіледі.
17. Нысанның 14-бағанында шығарылғандар жалпы санынан Қазақстан Республикасы әскер қатарына алынғандар саны көрсетіледі.
18. Нысанның 15-бағанында шығарылғандар жалпы санынан жұмысқа орналасу себебімен оқуды аяқтамаған адамдардың саны көрсетіледі.

19. В графе 16 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение причине смерти из общего количества отчисленных.
20. В графе 17 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине беременности, родов, отпуска по уходу за ребенком из общего количества отчисленных.
21. В графе 18 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине смены постоянного местожительства из общего количества отчисленных.
22. В графе 19 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по прочим причинам из общего количества отчисленных.
Приложение 5
к Правилам организации подготовки кадров
с техническим и профессиональным образованием
и краткосрочного профессионального обучения
Сноска. Приложение 5 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 17.04.2018 № 162 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма предназначена
для сбора административных
данных
Отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО
Отчетный период 20 __ - 20__ учебный год
Индекс: форма № ПК-2
Периодичность: ежемесячная
Респонденты: Местный исполнительный орган в области образования областей и
городов Астана, Алматы
Куда представляется: в Центры занятости населения, Уполномоченный орган в области
образования
Срок представления: до 3 числа месяца, следующего за отчетным - Центры занятости
населения, до 5 числа месяца, следующего за отчетным - Уполномоченный орган в области
образования
План приема на подготовку кадров с ТиПО на отчетный год
Количество учебных заведений, с которыми заключены договора на организацию подготовки кадров с ТиПО
Наименование специальности
Наименование квалификации
Срок обучения
Количество человек, подавших заявление
Количество человек, принятых на обучение
Количество обучающихся студентов (с учетом нового приема и переходящих с предыдущих курсов обучения)
Количество человек, завершивших обучение
Количество человек отчисленных
Количество человек трудоустроенных в текущем году из завершивших обучение
Количество человек, не завершивших обучение по видам причин
Пропуски
Неуспеваемость
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Продолжение таблицы:
Количество человек, не завершивших обучение по видам причин
Нарушения внутреннего распорядка
По собственному желанию
заболевание
призыв на срочную службу в Вооруженные силы Республики Казахстан
трудоустройство
смерть
беременность, роды, отпуск по уходу за ребенком
смена постоянного места жительства
прочие
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Исполнитель: __________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Пояснение по заполнению формы административной отчетности приведено в
приложении к настоящей форме.
Приложение к форме, предназначенной
для сбора административных
данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО"
1. Общие положения

19. Нысанның 16-бағанында шығарылғандар жалпы санынан қайтыс болғандар саны көрсетіледі.
20. Нысанның 17-бағанында шығарылғандар жалпы санынан туу, бала күтімімен кеткендер саны көрсетіледі.
21. Нысанның 18-бағанында шығарылғандар жалпы санынан тұрақты орын ауыстырғандар саны көрсетіледі.
22. Нысанның 19-бағанында шығарылғандар жалпы санынан басқада жағдайлар саны көрсетіледі.
Техникалық және кәсіптік білімі
бар кадрларды даярлауды және
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды
ұйымдастыру қағидаларына
5-қосымша
Әкімшілік деректер жинау
үшін арналған нысан
ТжКБ кадрларын даярлау барысы туралы есеп
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 17.04.2018 № 162 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есептік кезең 20 __- 20 ___ оқу жылы
Индексі: № 2-КД нысан
Кезеңділігі: ай сайын
Респонденттер: Облыстық, Астана және Алматы қалаларының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы орган
Қайда ұсынылады: Халықты жұмыспен қамту орталығына, Білім беру саласындағы уәкілетті органға
Ұсыну мерзімі: айдың 3-не дейін есепті айдан кейінгі айға дейін- Халықты жұмыспен қамту орталығына, айдың 5-не дейін есепті айдан кейінгі айға дейін- Білім беру саласындағы уәкілетті органға
Есептегі жылы ТжКБ бар кадрлар даялаудың қабылдау жоспары
ТжКБ бар кадрлар даярлауды ұйымдастыруға шарт жасалған оқу орындарының саны
Мамандық атауы
Біліктілік атауы
Оқу мерзімі
Өтініш берген адамдардың саны
Оқуға қабылданған адамдардың саны
Оқып жатқан студенттер (бұрынғы курстардан өткендер мен жаңа қабылдауды есепке ала отырып) саны
Оқуын ақятаған адамдардың саны
Оқудан шығып кеткен адамдардың саны
Жұмысқа орналасқандардың саны
Әртүрлі себептерге байланысты оқуын аяқтамаған адамдардың саны
Сабақтан қалғандар
Үлгермеу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
Кестенің жалғасы:
Әртүрлі себептерге байланысты оқуын аяқтамаған адамдардың саны
Ішкі тәртіпті бұзғандар
Өз қалауымен шығып кеткен
Ауруы
ҚР Қарулы күштерінің шұғыл қызметіне шақырту
Жұмысқа орналасқу
Қайтыс болған
Жүктілік, туған, бала күтіміндегі демалыс
Тұрақты мекенжайын ауыстыру
Басқалар
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Орындаушы: _____________________________________________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны
Әкімшілік есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысандағы қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысанға қосымша
"ТжКБ кадрларын даярлау барысы туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме 1. Жалпы ережелер

Сноска. Приложение 6 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 17.04.2018 № 162 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма предназначена для
сбора административных данных
Отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО
Отчетный период 20 __ - 20__ учебный год
Индекс: форма № ПК-3
Периодичность: ежемесячная
Респонденты: Уполномоченный орган в области образования
Куда представляется: в Уполномоченный орган по вопросам занятости населения
Срок представления: до 10 числа месяца, следующего за отчетным
№ п/п
Наименование регионов
План приема на отчетный год, человек
Количество человек подавших заявление
Количество человек принятых на обучение
Количество человек завершивших обучение
Количество человек отчисленных
Количество человек трудоустроенных из завершивших обучение

Ескерту. 6-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 17.04.2018 № 162 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есептік кезең 20 __ - 20 ___оқу жылы
Индексі: № 3-КД нысан
Кезеңділігі: ай сайын
Респонденттер: Білім беру саласындағы уәкілетті орган
Қайда ұсынылады: Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға
Ұсыну мерзімі: айдың 10-на дейін есепті айдан кейінгі айға дейін
№ р/с
Өңірдің атауы
Есепті жыдға қабылдау жоспары, адам саны
Ұсыныс берген адам саны
Оқуға қабалданған адам саны
Оқуды бітірген адам саны
Оқудан шығарылған адам саны
Оқуды бітіргендерден жұмысқа орналасқандар саны

Доля лиц, трудоустроенных от числа завершивших, % (графа 8/ графа 6 Х100%)
Количество обучающихся студентов с учетом нового приема и переходящих с предыдущих курсов обучения
Количество учебных заведений, с которыми заключены договора на подготовку кадров с ТиПО
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Исполнитель: __________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Пояснение по заполнению формы административной отчетности приведено в
приложении к настоящей форме.
Приложение к форме, предназначенной
для сбора административных данных
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных "Отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО"
1. Общие положения

Бітіргендердің жұмысқа орналасқандар үлесі, % (баған 8/ баған 6 Х100%)
Бұрынғы курстардан өткендер мен жаңа қабылдауды есепке ала отырып оқып жатқан студенттер саны
ТжКБ бар кадрлар даярлауды ұйымдастыруға шарт жасалған оқу орындарының саны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Орындаушы: ________________________________________________ Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Мөр орны
Әкімшілік есеп нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысандағы қосымшада келтірілген.
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысанға қосымша
"ТжКБ кадрларын даярлауға қабылданған қатысушылар туралы туралы" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме 1. Жалпы ережелер

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет о ходе подготовки кадров с ТиПО" (далее – Форма) разработана в соответствии с пунктом 19 Правил организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения, утвержденных настоящим приказом.
Основной задачей ведения Формы является получение сведений о ходе подготовки кадров с ТиПО следующих категорий граждан: выпускники 9-11 классов, лица, не поступившие в учебные заведения, ищущие работу и члены малообеспеченных семей, а также иные согласно пункту 5.1.1 Программы.
2. Форма заполняется работниками Уполномоченного органа в области образования до 10 числа месяца, следующего за отчетным, вручную и передается в Уполномоченный орган по вопросам занятости населения.
3. Форма заполняется и предоставляется на основании данных местных исполнительных органов в области образования.
2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается порядковый номер строки.
5. В графе 2 Формы указывается наименование региона.
6. В графе 3 Формы указывается план приема на подготовку кадров с ТиПО на отчетный год.
7. В графе 4 Формы указывается количество человек, подавших заявление.
8. В графе 5 Формы указывается количество человек, принятых на обучение.
9. В графе 6 Формы указывается количество человек, завершивших обучение.
10. В графе 7 Формы указывается количество отчисленных человек.
11. В графе 8 Формы указывается количество человек, трудоустроенных в текущем году из числа, завершивших обучение.
12. В графе 9 Формы указывается доля лиц, трудоустроенных от числа завершивших. Показатель рассчитывается путем деления данных о количестве человек трудоустроенных из завершивших обучение в числителе (графа 8) на количество человек, завершивших обучение в знаменателе (графа 6) Х100%.
13. В графе 10 Формы указывается количество обучающихся студентов с учетом нового приема и переходящих с предыдущих курсов обучения.
14. В графе 11 Формы указывается количество учебных заведений, с которыми заключены договора на организацию подготовки кадров с ТиПО.
Приложение 7
к Правилам организации подготовки кадров
с техническим и профессиональным образованием
и краткосрочного профессионального обучения
Форма
Руководителю центра занятости населения района
(города)/ организации образования/ региональной
палаты предпринимателей/ акиму поселков,
сельских округов, городов районного значения и
районов в составе городов
____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
руководителя)
от __________________________________________,
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
участника)
проживающего по адресу: ______________________
____________________________________________
(Наименование адреса проживания)
Заявление
Прошу включить меня в число участников Программы по первому направлению
"Обеспечение участников Программы техническим и профессиональным образованием и
краткосрочным профессиональным обучением".
Приложение на ______ листах:

1. "ТжКБ кадрларын даярлау барысы туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған Нысан (бұдан әрі – Нысан) осы бұйрықпен бекітілген Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлауды және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидаларының 19-тармағына сәйкес әзірленген.
Нысанды енгізудің негізгі міндеті 9-11-сыныптарды бітірушілер, оқу орындарына түспеген, жұмыс іздеп жүрген адамдар және тұрмысы төмен отбасылардың мүшелері, сондай-ақ Бағдарламаның 5.1.1 - тармағына сәйкес азаматтардың өзге санаттары келесі азаматтар санаттары бойынша ТжКБ кадрларын даярлау туралы деректерді алу.
2. Нысан Білім беру саласындағы уәкілетті органның қызметкерлері айдың 10-на дейін есепті айдан кейінгі айға дейін қолмен толтырылады және Нысандарды жұмыспен қамту саласындағы өкілетті органдарға беруді қамтамасыз етеді.
3. Нысан Облыстық, Астана және Алматы қалаларының білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдар ұсынған деректер негізінде толтырылады.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында өңірдің атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында есепті жылдың ТжКБ кадрларын даярлауға қабылдау жоспары көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында оқуға өтініш жасаған адам саны көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында оқуға қабылданған адамдар саны көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында оқуды бітірген адамдар саны көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында оқудан шығарылған адамдар саны көрсетіледі.
11. Нысанның 8-бағанында оқу бітірген адамдардың жұмысқа орналасқандар саны көрсетіледі.
12. Нысанның 9-бағанында бітіргендердің соңынан жұмысқа орналасқан адамдардың үлесі көрсетіледі. Көрсеткіш алымында оқу бітіргендердің жұмысқа орналасқан адамдардың саны туралы деректерді (8-баған) X100% бөлгіштегі оқуды бітірген адамдар санына (6-баған) бөлу арқылы есептеледі.
13. Нысанның 10-бағанында бұрынғы курстардан өткендер және жаңа қабылдауды есепке ала отырып оқып жатқан студенттер саны көрсетіледі.
14. Нысанның 11-бағанында ТжКБ бар кадрлар даярлауды ұйымдастыруға шарт жасалған оқу орындарының саны көрсетіледі.
Техникалық және кәсіптік білімі
бар кадрларды даярлауды және
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды
ұйымдастыру қағидаларына
7-қосымша
Нысан
Ауданның (қаланың) халықты
жұмыспен қамту орталығының/
білім беру ұйымының/
өңірлік кәсіпкерлер
палатасының басшысы/
кенттің, ауылдық округтің,
аудандық маңызы бар қала мен
қала құрамындағы ауданның
әкімі
___________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің
аты (ол бар болған жағдайда)
___________________________
(тұратын мекен-жайының атауы)
мекенжайы бойынша тұратын
____________________________
(қатысушының тегі, аты,
әкесінің аты (ол бар болған
жағдайда)
Өтініш
Мені "Бағдарлама қатысушыларын техникалық және кәсіптік біліммен және қысқа
мерзімді кәсіптік оқытумен қамтамасыз ету" бірінші бағыты бойынша Бағдарлама
қатысушыларының тізіміне қосуды сұраймын.
Қосымша__ бетте:

1) копия документа, удостоверяющего личность;
2) копия трудовой книжки (при наличии);
3) копии документа об образовании (аттестат, свидетельство, диплом), а также
документов, подтверждающих прохождение обучения (удостоверение, сертификат) при
наличии;
4) копия справки о состоянии здоровья по форме 086-У, утвержденной приказом
исполняющего обязанности Министра здравоохранения Республики Казахстан от 23 ноября
2010 года № 907. Копия справки о состоянии здоровья предъявляется после принятия
решения о включении в состав участников.
Дата "___"_____20___года________
подпись
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Заявление гражданина (ки) ____________________________________
принято "___" __________ 20___ г. зарегистрировано за № _____
Фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность и подпись лица, принявшего
документы:
_____________________________________________________________
Дата "___"_____20___года ________
подпись
*за достоверность представленных документов несет ответственность заявитель.
Приложение 7-1
к Правилам организации
подготовки кадров с
техническим и
профессиональным
образованием и краткосрочного
профессионального обучения
Сноска. Правила дополнены Приложением 7-1 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Сведения
о претендентах на краткосрочное профессиональное обучение
_________________________________________________________________
(наименование организации образования, РПП, акимата поселков, сельских
округов, городов районного значения и районов в составе городов)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Дата рождения
Адрес места проживания
Выпускник 9 класса
Выпускник 11 класса
Место обучения
Индивидуальный идентификационный номер
Наименование учебного заведения
Выбранная специальность
Срок обучения
Стоимость полного обучения (в тенге)
1.
2.
3.
Итого:
Приложение 8
к Правилам организации подготовки кадров
с техническим и профессиональным образованием
и краткосрочного профессионального обучения
Форма
Направление № _____
на обучение участника Программы
Участник Программы _____________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) участника)
Центром занятости населения/Местным исполнительным органом в области
образования районного (городского) уровня/акимами поселков, сельских округов, городов
районного значения и районов в составе городов
______________________________________________ (города областного значения, столицы,
города республиканского значения)
___________________________________________________ области и на основании решения
районной/Городской Комиссии направляется для обучения в
________________________________________________________________________________
(наименование организации образования, адрес, контактный телефон)
сроком на __________ месяцев с ______ по ___________________________.
Директор Центра занятости/
Руководитель местного
исполнительного органа в области
образования районного (городского)
уровня/Аким поселков, сельских округов,
городов районного значения и районов
в составе городов ______________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
_________
подпись
Дата выдачи
Место печати
---------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отреза)
Возвращается в Центр занятости
Уведомление к направлению № ___
________________________________________________________
(наименование организации образования)
сообщает, что Участник Программы
__________________________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) участника)
___ _________ 20__ года в соответствии с приказом от ___ ________ 20____ года № ______
зачислен на обучение по профессии
________________________________________________________
(наименование профессии)
сроком на ______ месяцев на время до ___ ______ 20__ года
Ответственный представитель организации образования
_____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при его наличии) подпись
Место печати
Приложение 9
к Правилам организации подготовки кадров
с техническим и профессиональным образованием
и краткосрочного профессионального обучения
Форма
Отчет о зачисленных участниках
Программы _______________________________________
(наименование организации образования)
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Индивидуальный идентификационный номер
Возраст
Наименование специальности, профессии
Наименование группы обучения
Сроки обучения
Приложение 10
к Правилам организации подготовки кадров
с техническим и профессиональным образованием
и краткосрочного профессионального обучения

1) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі;
2) еңбек кітапшасының көшірмесі (болған жағдайда);
3) білімі туралы құжат (аттестат, куәлік, диплом), сондай-ақ бар болған жағдайда
оқығанын растайтын құжаттар (куәлік, сертификат);
4) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2010
жылғы 23 қарашадағы № 907 бұйрығымен бекітілген 086-У нысаны бойынша денсаулық
жағдайы туралы анықтама. Денсаулық жағдайы туралы анықтаманы қатысушылар құрамына
қосу туралы шешім қабылданғаннан кейін тапсырады.
Күні 20__ жылғы "___" _________
қолы
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(қию сызығы)
Азамат (азаматша) ________________________________ өтініші
20__ жылғы "___" _________қабылданды, №_____тіркелді.
Құжаттарды қабылдаған адамның тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда),
лауазымы және қолы:
______________________________________________________
Күні 20__ жылғы "___" _________
*ұсынылған құжаттардың дұрыстығына өтініш беруші жауапты болады.
Техникалық және кәсіптік
білімі бар кадрларды даярлауды
және қысқа мерзімді кәсіптік
оқытуды ұйымдастыру
қағидаларына
7-1-қосымша
Нысан
Қысқа мерзімді кәсіптік оқуға үміткерлер туралы мәліметтер
Ескерту. Бұйрық 7-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
_______________________________________________________
(білім беру ұйымдары, ӨКП, кенттердің, ауылдық округтердің, аудандық маңызы бар
қалалардың және қалалар құрамындағы аудандардың атауы)
№ т/т
Тегі, аты, тегі
(бар болған жағдайда)
Туылған күні, айы, жылы
Тұратын мекен-жайы
9 - сынып бітіруші
11 - сынып бітіруші
Оқыту өңірі
Жеке сәйкестендіру номері
Оқу орнының атауы
Таңдаған мамандық
Оқыту мерзімі
Оқытудың толық құны (теңге)
1.
2.
3.
Барлығы:
Техникалық және кәсіптік білімі
бар кадрларды даярлауды және
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды
ұйымдастыру қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Бағдарлама қатысушысын оқытуға №____жолдама
Бағдарлама қатысушысы
________________________________________________________________________________
(қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
_______________________ облысының ________________ (облыстық маңызы бар қаланың,
астананың, республикалық маңызы бар қаланың) аудандық (қалалық) деңгейдегі білім беру
саласындағы жергілікті атқарушы орган/кенттердің, ауылдық округтердің, аудандық маңызы
бар қалалардың және қалалар құрамындағы аудандардың әкімдері аудандық (қалалық)
комиссияның шешімі негізінде _____________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы, мекенжайы, байланыс телефоны)
_______ай мерзімге "____" ____________ "____" ____________ дейін оқуға жібереді.
Аудандық (қалалық) деңгейдегі білім беру
саласындағы жергілікті атқарушы органның
басшысы/кенттердің, ауылдық округтердің,
аудандық маңызы бар қалалардың және
қалалар құрамындағы аудандардың әкімі _____________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда),
____________
қолы
Берілген күні
М.О.
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ __ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
(қию сызығы)
Аудандық (қалалық) деңгейдегі білім беру
саласындағы жергілікті атқарушы органға/
кенттердің, ауылдық округтердің,
аудандық маңызы бар қалалардың және
қалалар құрамындағы аудандардың әкімдігіне қайтарылады.
№_ Жолдамаға хабарлама
________________________________________________________
(білім беру ұйымының атауы)
Бағдарлама қатысушысы
________________________________________________________
(қатысушының тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
201__ жылғы "___" _________201__жылғы "___" ____________№___бұйрыққа сәйкес
_________________________________________кәсібі бойынша
(кәсіптің атауы)
201__ жылғы "___" ________ дейін ____ ай мерзімге оқуға қабылданғанын
хабарлайды.
Білім беру ұйымының жауапты өкілі
___________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
М.О.
Техникалық және кәсіптік білімі
бар кадрларды даярлауды және
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды
ұйымдастыру қағидаларына
9-қосымша
Нысан
Бағдарламаның қабылданған қатысушылары туралы есеп __________________________________________________________ (білім беру ұйымының атауы)
Р/с
Тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Жасы
Мамандық/ кәсіп атауы
Оқыту тобының атауы
Оқыту мерзімі
Техникалық және кәсіптік
білімі бар кадрларды даярлауды
және қысқа мерзімді
кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
қағидаларына 10-қосымша
Әкімшілік деректерді
жинауға арналған нысан
Қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы есеп

1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет о ходе краткосрочного профессионального обучения" (далее – Форма) разработана в соответствии с пунктом 39 Правил организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения, утвержденных настоящим приказом.
Основной задачей ведения Формы является получение сведений о ходе краткосрочного профессионального обучения.
2. Форма заполняется работниками учебных заведений до 1 числа месяца, следующего за отчетным посредством автоматизированной информационной системы "Рынок труда" или/либо вручную и передается в Центры занятости населения.
3. Форма заполняется и предоставляется на основании данных учебных заведений по следующим категориям граждан: молодежь в возрасте до 29 лет и безработные, независимо от регистрации в центрах занятости населения, самозанятые и сокращаемые работники.
2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается наименование специальности.
5. В графе 2 Формы указывается наименование квалификации.
6. В графе 3 Формы указывается срок обучения.
7. В графе 4 Формы указывается количество человек, подавших заявление.
8. В графе 5 Формы указывается количество человек, принятых на обучение.
9. В графе 6 Формы указывается количество обучающихся студентов/лиц.
10. В графе 7 Формы указывается количество человек, завершивших обучение.
11. В графе 8 Формы указывается общее количество отчисленных человек.
12. В графе 9 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине пропусков из общего количества отчисленных.
13. В графе 10 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине неуспеваемости из общего количества отчисленных.
14. В графе 11 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине нарушений внутреннего распорядка из общего количества отчисленных.
15. В графе 12 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по собственному желанию из общего количества отчисленных.
16. В графе 13 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине болезни из общего количества отчисленных.
17. В графе 14 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине призыва на срочную службу в Вооруженные силы Республики Казахстан из общего количества отчисленных.
18. В графе 15 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине трудоустройства из общего количества отчисленных.
19. В графе 16 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение причине смерти из общего количества отчисленных.

1. "Қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы есеп" әкімшілік деректер жинау үшін арналған нысан (бұдан әрі - Нысан) осы бұйрықпен бекітілген Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлау және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидасының 39 - тармағына сәйкес әзірленген.
Нысанды енгізудің негізгі міндеті қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы деректерді алу.
2. Нысан оқу орындарының қызметкерлері есепті айдан кейінгі айдың 1-ші күніне дейін "Еңбек нарығы" автоматтандырылған ақпараттық жүйесі арқылы немесе/не қолмен толтырады және Халықты жұмыспен қамту орталықтарына беріледі.
3. Нысан 29 жасқа дейінгі жастағы жастар мен халықты жұмыспен қамту орталықтарында тіркелуіне қарамастан жұмыссыздар, өзін-өзі жұмыспен қамтығандар және қысқартылатын жұмыскерлер келесі азаматтардың санаттары бойынша оқу орындары берген деректердің негізінде толтырылады және ұсынылады.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында мамандықтың атауы көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында біліктіліктің атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында оқыту мерзімі көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында өтініш берген адамдар саны көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында оқуға қабылданған адамдардың саны көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында оқып жатқан студенттердің/адамдардың саны көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында оқуды бітірген адамдардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 8-бағанында оқудан шығарылған адамдардың саны көрсетіледі.
12. Нысанның 9-бағанында оқудан шығарылғандардың жалпы санынан сабақты қалдыру себебі бойынша саны көрсетіледі.
13. Нысанның 10-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан сабақ үлгермеу себебі бойынша саны көрсетіледі.
14. Нысанның 11-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан ішкі тәртіпті бұзу себебінен оқуды аяқтамаған адамдардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 12-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан өз еркімен оқуды аяқтамаған адамдар саны көрсетіледі.
16. Нысанның 13-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан ауыру себебінен оқуды аяқтамаған адамдар көрсетіледі.
17. Нысанның 14-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан Қазақстан Республикасы әскер қатарына алынғандар саны көрсетіледі.
18. Нысанның 15-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан жұмысқа орналасу себебімен оқуды аяқтамаған адамдардың саны көрсетіледі.
19. Нысанның 16-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан қайтыс болғандар саны көрсетіледі.

1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора административных данных "Отчет о ходе краткосрочного профессионального обучения" (далее – Форма) разработана в соответствии с пунктом 41 Правил организации подготовки кадров с техническим и профессиональным образованием и краткосрочного профессионального обучения, утвержденных настоящим приказом.
Основной задачей ведения Формы является получение сведений о ходе краткосрочного профессионального обучения ТиПО следующих категорий граждан: молодежь в возрасте до 29 лет и безработные, независимо от регистрации в центрах занятости населения, самозанятые и сокращаемые работники.
2. Форма заполняется работниками Центров занятости населения, местных исполнительных органов по вопросам занятости населения области, городов Астана и Алматы до 5 числа месяца, следующего за отчетным, вручную и передается в Уполномоченный орган по вопросам занятости населения.
3. Форма заполняется и предоставляется на основании данных центров занятости населения, местных исполнительных органов по вопросам занятости населения области, городов Астана и Алматы.
2. Пояснение по заполнению Формы
4. В графе 1 Формы указывается порядковый номер строки.
5. В графе 2 Формы указывается наименование организации образования.
6. В графе 3 Формы указывается наименование специальности.
7. В графе 4 Формы указывается наименование квалификации.
8. В графе 5 Формы указывается срок обучения.
9. В графе 6 Формы указывается количество человек, подавших заявление.
10. В графе 7 Формы указывается количество человек, принятых на обучение.
11. В графе 8 Формы указывается количество обучающихся студентов (с учетом нового приема и переходящих с предыдущих курсов обучения).
12. В графе 9 Формы указывается количество человек, завершивших обучение.
13. В графе 10 Формы указывается общее количество отчисленных человек.
14. В графе 11 Формы указывается количество человек, трудоустроенных в текущем году из числа, завершивших обучение.
15. В графе 12 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине пропусков из общего количества отчисленных.
16. В графе 13 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине неуспеваемости из общего количества отчисленных.
17. В графе 14 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине нарушений внутреннего распорядка из общего количества отчисленных.
18. В графе 15 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по собственному желанию из общего количества отчисленных.
19. В графе 16 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине болезни из общего количества отчисленных.

1. Жалпы ережелер
1. "Қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы есеп" әкімшілік деректер жинау үшін арналған нысан (бұдан әрі-Нысан) осы бұйрықпен бекітілген Техникалық және кәсіптік білімі бар кадрларды даярлау және қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды ұйымдастыру қағидасының 41 - тармағына сәйкес әзірленген.
Нысанды енгізудің негізгі міндеті 29 жасқа дейінгі жастағы жастар мен халықты жұмыспен қамту орталықтарында тіркелуіне қарамастан жұмыссыздар, өзін-өзі жұмыспен қамтығандар және қысқартылатын жұмыскерлер келесі азаматтардың санаттары бойынша қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы деректерді алу.
2. Нысан халықты жұмыспен қамту орталықтарының, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдардың қызметкерлері есепті айдан кейінгі айдың 5-ші күніне дейін қолмен толтырылады және Халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі уәкілетті органға беріледі.
3. Нысан халықты жұмыспен қамту орталықтарының, облыстардың, Астана және Алматы қалаларының халықты жұмыспен қамту мәселелері жөніндегі жергілікті атқарушы органдарының ұсынған деректер негізінде толтырылады.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. Нысанның 1-бағанында жолдың реттік нөмірі көрсетіледі.
5. Нысанның 2-бағанында білім беру ұйымдарының атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 3-бағанында мамандықтың атауы көрсетіледі.
7. Нысанның 4-бағанында біліктіліктің атауы көрсетіледі.
8. Нысанның 5-бағанында оқыту мерзімі көрсетіледі.
9. Нысанның 6-бағанында өтініш берген адамдар саны көрсетіледі.
10. Нысанның 7-бағанында оқуға қабылданған адамдардың саны көрсетіледі.
11. Нысанның 8-бағанында оқып жатқан студенттердің (бұрынғы курстардан өткендер мен жаңа қабылдауды есепке ала отырып) саны көрсетіледі.
12. Нысанның 9-бағанында оқуды аяқтаған адамдардың саны көрсетіледі.
13. Нысанның 10-бағанында оқудан шығып кеткен адамдардың жалпы саны көрсетіледі.
14. Нысанның 11-бағанында ағымдағы жылы бітіргендердің ішінен жұмысқа орналасқандардың саны көрсетіледі.
15. Нысанның 12-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан сабақ үлгермеу себебі бойынша саны көрсетіледі.
16. Нысанның 13-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан сабақты қалдыру себебі бойынша санынан көрсетіледі.
17. Нысанның 14-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан ішкі тәртіпті бұзу себебінен саны көрсетіледі.
18. Нысанның 15-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан өз еркімен оқуды аяқтамаған адамдар саны көрсетіледі.
19. Нысанның 16-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан ауыру себептермен оқуды аяқтамаған адамдар саны көрсетіледі.

20. В графе 17 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине призыва на срочную службу в Вооруженные силы Республики Казахстан из общего количества отчисленных.
21. В графе 18 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине трудоустройства из общего количества отчисленных.
22. В графе 19 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение причине смерти из общего количества отчисленных.
23. В графе 20 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине беременности, родов, отпуска по уходу за ребенком из общего количества отчисленных.
24. В графе 21 Формы указывается количество человек, не завершивших обучение по причине смены постоянного местожительства из общего количества отчисленных.
Приложение 12
к Правилам организации подготовки кадров
с техническим и профессиональным образованием
и краткосрочного профессионального обучения
Сноска. Приложение 12 исключено в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 13
к Правилам организации подготовки кадров
с техническим и профессиональным образованием
и краткосрочного профессионального обучения
Сноска. Приложение 13 исключено в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 19.09.2017 № 472 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

20. Нысанның 17-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан Қазақстан Республикасы әскер қатарына алынғандар саны көрсетіледі.
21. Нысанның 18-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан жұмысқа орналасу себебімен оқуды аяқтамаған адамдар саны көрсетіледі.
22. Нысанның 19-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан қайтыс болғандар саны көрсетіледі.
23. Нысанның 20-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан туу, бала күтімімен кеткендер саны көрсетіледі.
24. Нысанның 21-бағанында шығарылғандардың жалпы санынан тұрақты орын ауыстырғандар саны көрсетіледі.
Техникалық және кәсіптік білімі
бар кадрларды даярлауды және
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды
ұйымдастыру қағидаларына
12-қосымша
Нысан
Ескерту. Алып тасталды – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен
Техникалық және кәсіптік білімі
бар кадрларды даярлауды және
қысқа мерзімді кәсіптік оқытуды
ұйымдастыру қағидаларына
13-қосымша
Нысан
ТжКБ бар кадрлар даярлаудың және қысқа мерзімді кәсіптік оқытудың барысы туралы жиынтық мәлімет
Ескерту. Алып тасталды – ҚР Білім және ғылым министрінің 19.09.2017 № 472 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен