О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 31 марта 2017 года № 55. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 мая 2017 года № 15106.
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить перечень некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения (далее - Перечень), согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту социального обеспечения и социального страхования в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в одном экземпляре его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в периодические печатные издания и Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;
4) направить настоящий приказ для использования в работе в Комитет труда, социальной защиты и миграции Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан, дирекцию "Межведомственный расчетный центр социальных выплат" – филиал некоммерческого акционерного общества Государственной корпорации "Правительство для граждан" Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан Жакупову С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 июля 2018 года, за исключением абзацев тринадцатого, четырнадцатого, семьдесят первого, семьдесят второго, семьдесят третьего, семьдесят четвертого, семьдесят пятого, семьдесят шестого, семьдесят седьмого, семьдесят восьмого, семьдесят девятого, восемьдесят четвертого, восемьдесят пятого, восемьдесят шестого, восемьдесят седьмого и восемьдесят восьмого пункта 2 Перечня, пункта 3 Перечня, абзацев пятого, шестого, восемнадцатого, девятнадцатого, тридцать третьего, тридцать четвертого, тридцать шестого, тридцать седьмого, тридцать девятого, сорокового, сорок пятого, сорок шестого, сорок седьмого, сорок восьмого, сорок девятого, пятидесятого, пятьдесят первого, пятьдесят второго, пятьдесят третьего, пятьдесят четвертого, пятьдесят пятого, пятьдесят шестого, пятьдесят седьмого, пятьдесят восьмого, пятьдесят девятого, шестидесятого, шестьдесят первого, шестьдесят второго, шестьдесят третьего, шестьдесят четвертого, шестьдесят пятого, шестьдесят шестого, шестьдесят седьмого, шестьдесят восьмого, шестьдесят девятого, семидесятого, семьдесят первого, семьдесят второго, семьдесят третьего, семьдесят четвертого, семьдесят пятого, семьдесят шестого, семьдесят седьмого, семьдесят восьмого, семьдесят девятого, восьмидесятого, восемьдесят первого, восемьдесят второго, восемьдесят третьего, восемьдесят четвертого, восемьдесят шестого, восемьдесят седьмого, восемьдесят девятого, девяностого, девяносто первого, девяносто второго, девяносто восьмого, девяносто девятого, сотого, сто первого, сто второго, сто третьего, сто четвертого, сто пятого, сто шестого, сто седьмого, сто восьмого, сто девятого, сто десятого, сто одиннадцатого, сто двенадцатого, сто тринадцатого, сто четырнадцатого, сто пятнадцатого, сто шестнадцатого, сто семнадцатого, сто девятнадцатого, сто двадцатого пункта 5 Перечня которые вводятся в действие после дня его первого официального опубликования.

Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі мен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2017 жылғы 31 наурыздағы № 55 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 10 мамырда № 15106 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. Қараңыз
БҰЙЫРАМЫН:
1. Осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрі мен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесі (бұдан әрі – Тізбе) бекітілсін.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру және әлеуметтік сақтандыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің қазақ және орыс тілдеріндегі бір данасын баспа және электрондық түрде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және қосу үшін мерзімді баспа басылымдарына және "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты жұмыста пайдалану үшін Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитетіне, Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының филиалы – "Әлеуметтік төлемдерді ведомствоаралық есептеу орталығы" дирекциясына жіберуді;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізілетін Тізбенің 2-тармағының он үшінші, он төртінші, жетпіс бірінші, жетпіс екінші, жетпіс үшінші, жетпіс төртінші, жетпіс бесінші, жетпіс алтыншы, жетпіс жетінші, жетпіс сегізінші, жетпіс тоғызыншы, сексен төртінші, сексен бесінші, сексен алтыншы, сексен жетінші және сексен сегізінші абзацтарын, Тізбенің 3-тармағын, Тізбенің 5-тармағының бесінші, алтыншы, он сегізінші, он тоғызыншы, отыз үшінші, отыз төртінші, отыз алтыншы, отыз жетінші, отыз тоғызыншы, қырықыншы, қырық бесінші, қырық алтыншы, қырық жетінші, қырық сегізінші, қырық тоғызыншы, елуінші, елу бірінші, елу екінші, елу үшінші, елу төртінші, елу бесінші, елу алтыншы, елу жетінші, елу сегізінші, елу тоғызыншы, алпысыншы, алпыс бірінші, алпыс екінші, алпыс үшінші, алпыс төртінші, алпыс бесінші, алпыс алтыншы, алпыс жетінші, алпыс сегізінші, алпыс тоғызыншы, жетпісінші, жетпіс бірінші, жетпіс екінші, жетпіс үшінші, жетпіс төртінші, жетпіс бесінші, жетпіс алтыншы, жетпіс жетінші, жетпіс сегізінші, жетпіс тоғызыншы, сексенінші, сексен бірінші, сексен екінші, сексен үшінші, сексен төртінші, сексен алтыншы, сексен жетінші, сексен тоғызыншы, тоқсаныншы, тоқсан бірінші, тоқсан екінші, тоқсан сегізінші, тоқсан тоғызыншы, жүзінші, жүз бірінші, жүз екінші, жүз үшінші, жүз төртінші, жүз бесінші, жүз алтыншы, жүз жетінші, жүз сегізінші, жүз тоғызыншы, жүз оныншы, жүз он бірінші, жүз он екінші, жүз он үшінші, жүз он төртінші, жүз он бесінші, жүз он алтыншы, жүз он жетінші, жүз он тоғызыншы, жүз жиырмасыншы абзацтарын қоспағанда, 2018 жылғы 1 шілдеден бастап қолданысқа енгізіледі.

При этом, абзацы восемьдесят девятый, сотый, сто двадцать восьмой пункта 2 Перечня действуют до 1 июля 2018 года.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра труда и социальной защиты населения РК от 28.04.2018 № 158 (вводится в действие с 01.07.2018).
Министр труда и социальной
защиты населения
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАН
Министр информации и
коммуникаций Республики Казахстан
________________ Д. Абаев
10 апреля 2017 года
СОГЛАСОВАН
Министр образования и
науки Республики Казахстан
________________ Е. Сагадиев
4 апреля 2017 года
СОГЛАСОВАН
Председатель Комитета по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Н. Айдапкелов
6 апреля 2017 года
Приложение
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 31 марта 2017 года № 55
Перечень некоторых приказов Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан и Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 28.04.2018 № 158 (вводится в действие с 01.07.2018).
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 28 августа 2013 года № 403-Ө-М "Об утверждении Перечня персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых задач" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 8749, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 22 января 2014 года № 14 (27635)) следующие изменения:
в Перечне персональных данных, необходимого и достаточного для выполнения осуществляемых задач, утвержденном указанным приказом:
заголовок раздела 3 изложить в следующей редакции:
"3. Назначение государственных социальных пособий по инвалидности и по случаю потери кормильца".
2. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.06.2023 № 256 (вводится с 01.07.2023).
3. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 08.06.2020 № 217 (вводится в действие с 01.01.2020).
4. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 29 июля 2015 года № 631 "Об утверждении минимальных социальных стандартов в сферах труда, социального обеспечения и здравоохранения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11975, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 11 сентября 2015 года) следующие изменения:
в Минимальном социальном стандарте "Величина прожиточного минимума", утвержденном указанным приказом:

Бұл ретте Тізбенің 2-тармағының сексен тоғызыншы, жүзінші, жүз жиырма сегізінші абзацтары 2018 жылғы 1 шілдеге дейін қолданыста болады.
Ескерту.       4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 28.04.2018 № 158 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
___________ Д. Абаев
2017 жылғы 10 сәуір
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
_____________ Е. Сағадиев
2017 жылғы 4 сәуір
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігі
Статистика комитетінің төрағасы
________________ Н. Айдапкелов
2017 жылғы 6 сәуір
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2017 жылғы 31 наурыздағы
№ 55 бұйрығына
қосымша
Өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрі мен Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму министрінің кейбір бұйрықтарының тізбесі
Ескерту.       Тізбеге өзгерістер енгізілді – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 28.04.2018 № 158 (01.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2013 жылғы 28 тамыздағы № 403-ө-м бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлерді мемлекеттiк тіркеу тізілімінде № 8749 болып тіркелген, "Казахстанская правда" газетінде 2014 жылғы 22 қаңтарда № 14 (27635) жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жүзеге асырылатын міндеттерді орындау үшін қажетті және жеткілікті дербес деректердің тізбесінде:
3-бөлімінің тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Мүгедектігі бойынша және асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау".
2. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.06.2023 № 256 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 08.06.2020 № 217 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. "Еңбек, әлеуметтік қамсыздандыру және денсаулық сақтау салаларындағы ең төмен әлеуметтік стандарттарды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 29 шілдедегі № 631 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11975 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 11 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы" ең төмен әлеуметтік стандартында:

подпункт 3) пункта 3 изложить в следующей редакции:
"3) государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца.";
приложение к указанному минимальному социальному стандарту изложить в новой редакции согласно приложению 20 к настоящему приказу.
5. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 января 2016 года № 19 "Об утверждении Правил предоставления статистической и иной отчетной информации Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере пенсионного и социального обеспечения" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13197, опубликован в информационно-правовой системе "Әділет" 14 марта 2016 года) следующие изменения:
в Правилах предоставления статистической и иной отчетной информации Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в сфере пенсионного и социального обеспечения, утвержденных указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Государственная корпорация представляет отчетную информацию в Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан в соответствии с административными формами и пояснениями по их заполнению согласно приложениям 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 и 40 к настоящим Правилам.";
часть четвертую приложения 1 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Кому представляется: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
в разделе 2. "Численность получателей государственных социальных пособий и суммах назначенных им месячных пособий __ полугодие 20__ года.":
строку 01 изложить в следующей редакции:
"
Всего получателей государственных социальных пособий:(стр,07+43)
01
";
строку 05 исключить;
строку 06 исключить;
строку 84 исключить;
в разделе 1. "Численность получателей пенсий и пособий и суммах назначенных им месячных пенсий и пособий __ полугодие 20__ года.":
графу 05 исключить;
графу 84 исключить;
в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о численности получателей пенсий и пособий и суммах назначенных им месячных пенсий и пособий":
части шестую и седьмую пункта 6 исключить;
часть четвертую приложения 2 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляется: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
в разделе 2. "Назначение и выплата государственных социальных пособий":
строку 05 исключить;
строку 79 исключить;

3-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды белгілеу үшін негіз болып табылады.";
көрсетілген ең төмен әлеуметтік стандартқа қосымша осы бұйрыққа 20-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын:
5. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорацияның зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есептік ақпаратты ұсыну қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 19 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13197 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 14 наурызда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұрықпен бекітілген "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясының зейнетақымен және әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы статистикалық және өзге де есепті ақпаратты ұсыну қағидаларында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік корпорация есепті ақпаратты Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігіне әкімшілік нысандарға және оларды толтыру жөніндегі түсіндірмелерге сай осы Қағидаларға 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 27, 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 35, 36, 37, 38, 39 және 40-қосымшаларға сәйкес ұсынады.";
көрсетілген Қағидаларға 1-қосымшадағы төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"Кімге ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
"Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық жәрдемақылардың сомасы 20__ жылғы __ жартыжылдық." деген 2-бөлімінде:
01-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды алушылар, барлығы: (07+43 жолдар)
01
";
05-жол алып тасталсын;
06-жол алып тасталсын;
84-жол алып тасталсын;
"Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық жәрдемақылардың сомасы 20__ жылғы __ жартыжылдық." деген 1-бөлімінде:
05-баған алып тасталсын;
84-баған алып тасталсын;
"Зейнетақылар мен жәрдемақыларды алушылардың саны және оларға тағайындалған айлық зейнетақылар мен жәрдемақылардың сомасы туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада:
6-тармағының алтыншы және жетінші бөлігі алып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға 2-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
"Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу" деген 2-бөлімінде:
05-жол алып тасталсын;
79-жол алып тасталсын;

в разделе 2. "Назначение и выплата государственных социальных пособий __квартал 201__ года.":
графу 05 исключить;
графу 79 исключить;
в разделе 4. "Назначение и выплата специальных государственных пособий _ квартал 201_ года.":
графу "Пособия по возрасту" исключить;
в приложении к форме, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о назначении и выплате пенсий и пособий":
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. По графе 1 показывается численность получателей пенсий в соответствии с Законом Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца согласно Закону Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности и по случаю потери кормильца в Республике Казахстан", государственных специальных пособий в соответствии с Законом Республики Казахстан от 13 июля 1999 года "О государственном специальном пособии лицам, работавшим на подземных и открытых горных работах, на работах с особо вредными и особо тяжелыми условиями труда" и специальных государственных пособий в соответствии с Законом Республики Казахстан от 5 апреля 1999 года "О специальном государственном пособии в Республике Казахстан".";
часть первую пункта 12 приложения к форме, предназначенной для сбора административных данных "Отчет о назначении и выплате пенсий и пособий" изложить в следующей редакции:
"12. В раздел 2 указываются данные по назначению и выплате государственных социальных пособий с учетом Закона Республики Казахстан от 16 июня 1997 года "О государственных социальных пособиях по инвалидности и по случаю потери кормильца в Республике Казахстан".";
часть четвертую приложения 3 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
строку 3 исключить;
часть четвертую приложения 4 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
строку 3 исключить;
часть четвертую приложения 5 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
графу "ГСП по возрасту" исключить;
графу "Пособие на погребение получателей пособия по возрасту" исключить;
в пункте 4 приложения к форме, предназначенной для сбора административных данных "Оперативные сведения по выплате пенсий и пособий в разрезе областей":
части седьмую и тридцать восьмую исключить;
часть четвертую приложения 6 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 7 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 8 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 9 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 10 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 11 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 12 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 13 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 14 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 15 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 16 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 17 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 18 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 19 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 20 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 21 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 22 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 23 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 24 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
часть четвертую приложения 25 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";
приложение 26 исключить;
часть четвертую приложения 27 к указанным Правилам, изложить в следующей редакции:
"Куда представляются: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан";

"Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу 201_жылғы _ тоқсан." деген 2-бөлімінде:
05-баған алып тасталсын;
79-баған алып тасталсын;
"Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу 201_жылғы _ тоқсан" деген 4-бөлімінде:
"Жасына байланысты" бағаны алып тасталсын;
"Зейнетақыларды және жәрдемақыларды тағайындау туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшада:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. 1-баған бойынша "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес зейнетақы, "Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша және асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды, "Жерасты және ашық кен жұмыстарында, еңбек жағдайлары ерекше зиянды және ерекше ауыр жұмыстарда немесе еңбек жағдайлары зиянды және ауыр жұмыстарда істеген адамдарға берілетін мемлекеттік арнайы жәрдемақы туралы" 1999 жылғы 13 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес мемлекеттік арнайы жәрдемақыларды және "Қазақстан Республикасындағы арнаулы мемлекеттік жәрдемақы туралы" 1999 жылғы 5 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес арнаулы мемлекеттік жәрдемақыларды алушылардың саны көрсетіледі.";
"Зейнетақылар мен жәрдемақыларды тағайындау және төлеу туралы есеп" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшаның 12-тармағының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"12. 2-бөлімде "Қазақстан Республикасында мүгедектiгi бойынша және асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша берiлетiн мемлекеттiк әлеуметтiк жәрдемақылар туралы" 1997 жылғы 16 маусымдағы Қазақстан Республикасының Заңын ескере отырып, мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды тағайындау және төлеу жөніндегі деректер көрсетіледі.";
көрсетілген Қағидаларға 3-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
3-жол алып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға 4-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
3-жол алып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға 5-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
"жасына байланысты МӘЖ" бағаны алып тасталсын;
"Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша жәрдемақы алушыларды жерлеуге берілетін жәрдемақы" деген баған алып тасталсын;
"Зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеу бойынша облыстар бөлінісіндегі жедел мәліметтер" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшаның 4-тармағында:
жетінші бөлігі және отыз сегізінші бөлігі алып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға 6-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 7-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 8-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 9-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 10-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 11-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 12-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 13-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 14-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 15-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 16-қосымшаның төртінші абзацы бөлігі редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 17-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 18-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 19-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 20-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 21-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 22-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 23-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 24-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
көрсетілген Қағидаларға 25-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";
26-қосымша алып тасталсын;
көрсетілген Қағидаларға 27-қосымшаның төртінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі";

часть первую пункта 4 приложения к форме, предназначенной для сбора административных данных "Потребность в трансфертах на выплату пенсий и пособий по видам выплат за _________ (месяц) 20__ года" изложить в следующей редакции:
"4. По строке "Социальное обеспечение отдельных категорий граждан и их сопровождение по выплатам" указывается всего сумма потребности в трансфертах на выплату пенсий и пособий из Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан;";
часть седьмую пункта 4 приложения к форме, предназначенной для сбора административных данных "Потребность в трансфертах на выплату пенсий и пособий по видам выплат за _________ (месяц) 20__ года" исключить.
6. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 11.04.2018 № 166 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
и Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения и дополнения
Сноска. Приложение 1 утратило силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.06.2023 № 256 (вводится с 01.07.2023).
Приложение 2
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
и Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения и дополнения
Сноска. Приложение 2 утратило силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.06.2023 № 256 (вводится с 01.07.2023).
Приложение 3
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 3 утратило силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.06.2023 № 256 (вводится с 01.07.2023).
Приложение 4
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной
защиты населения Республики
Казахстан и Министра
здравоохранения и социального
развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения и
дополнения
Сноска. Приложение 4 утратило силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 27.06.2023 № 256 (вводится с 01.07.2023).
Приложение 5
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
и Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения и дополнения

"20__ жылғы ______ (айға) төлем түрлері бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуге трансферттер қажеттілігі" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшаның 4-тармағының бірінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"4. "Азаматтардың жекелеген санаттарын әлеуметтік қамсыздандыру және төлемдер бойынша оларды сүйемелдеу" деген жолда Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінен зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуге берілетін трансферттер қажеттілігінің барлық сомасы көрсетіледі;";
"20__ жылғы ______ (айға) төлем түрлері бойынша зейнетақылар мен жәрдемақыларды төлеуге трансферттер қажеттілігі" әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанға қосымшаның 4-тармағының жетінші бөлігі алып тасталсын.
6. Күші жойылды – ҚР Денсаулық сақтау министрінің 11.04.2018 № 166 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрі мен Денсаулық
сақтау және әлеуметтік даму
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.06.2023 № 256 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрі мен Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.06.2023 № 256 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрі мен Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаның күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.06.2023 № 256 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрі мен Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
4-қосымша
Ескерту. 4-қосымшаның күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 27.06.2023 № 256 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрі мен Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
5-қосымша

Сноска. Приложение 19 утратило силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 08.06.2020 № 217 (вводится в действие с 01.01.2020).
Приложение 20
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
и Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения и дополнения
Приложение
к Минимальному социальному стандарту
"Величина прожиточного минимума"
Нормы и нормативы минимального социального стандарта
"Величина прожиточного минимума"
Наименование нормы/норматива
Нормативный правовой акт, регулирующий норму/норматив
Категории лиц, имеющих право на минимальный социальный стандарт по нормам/нормативам
Размер нормы/норматива
Величина прожиточного минимума (далее - ВПМ)
Статья 18 Закона Республики Казахстан от 19 мая 2015 года "О минимальных социальных стандартах и их гарантиях", Закон Республики Казахстан о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год
Физические лица
1. ВПМ определяется и устанавливается ежегодно с учетом прогнозного уровня инфляции законом о республиканском бюджете на соответствующий финансовый год, и является основой для установления:
1) минимального размера месячной заработной платы;
2) государственной базовой пенсионной выплаты;
3) государственных социальных пособий по инвалидности, по случаю потери кормильца .
ВПМ рассчитывается уполномоченным органом в области государственной статистики путем сложения стоимости продовольственной корзины (далее - СПК) и расходов на непродовольственные товары (далее - РНТ) и услуги по формуле:
ВПМ=СПК+РНТ.
Приложение 21
к Перечню некоторых приказов
Министра труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
и Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан,
в которые вносятся изменения и дополнения
Приложение 28
к Правилам предоставления статистической
и иной отчетной информации Государственной
корпорацией "Правительство для граждан"
в сфере пенсионного и социального обеспечения форма,
предназначенная для сбора административных данных
Форма
Сведения по переходу получателей из одного вида выплат в другой за _______ год
Отчетный период 20__г.
Индекс: переход получателей из одного вида выплат в другой
Периодичность: ежегодно
Круг лиц представляющих: Государственная корпорация "Правительство для граждан"
Кому представляют: Министерство труда и социальной защиты населения Республики Казахстан
Срок представления: к 15 февраля 20__ года
Человек
Вид выплаты
Всего переход (убытие)
Всего переход (прибытие)
в том числе переход (прибытие) из выплат
Государственное социальное пособие по инвалидности
Государственное социальное пособие по случаю потери кормильца
Государственное специальное пособие по списку № 1
Государственное специальное пособие по списку № 2
Солидарная пенсия
Государственное социальное пособие по инвалидности
Государственное социальное пособие по случаю потери кормильца
Государственное специальное пособие по списку № 1
Государственное специальное пособие по списку № 2
Всего
Наименование:____________________ Адрес _________________ тел. _________________
Адрес электронной почты ___
Фамилия и телефон исполнителя _________________ тел. _________
Руководитель _________ (Ф.И.О. (при его наличии) подпись) ___
М.П.
Приложение к форме,
предназначенной для сбора
административных данных
"Сведения по переходу получателей
из одного вида выплат в другой
за _______ год"
Пояснение по заполнению формы предназначенной для сбора административных данных
"Сведения по переходу получателей из одного вида выплат в другой за _______ год"

Ескерту. 19-қосымшаның күші жойылды – ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 08.06.2020 № 217 (01.01.2020 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрі мен Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
20-қосымша
"Ең төмен күнкөріс деңгейінің
шамасы" ең төмен әлеуметтік
стандартына қосымша
"Ең төмен күнкөріс деңгейінің шамасы" ең төмен әлеуметтік стандартының нормалары және нормативтері
Норманың/ нормативтің атауы
Норманы/нормативті реттейтін нормативтiк құқықтық акт
Нормалар/нормативтер бойынша ең төмен әлеуметтік стандартқа құқығы бар адамдардың санаттары
Норманың/ нормативтің мөлшері
1
Ең төменгі күнкөріс деңгейінің шамасы (бұдан әрі - ЕТДШ)
"Ең төмен әлеуметтік стандарттар және олардың кепілдіктері туралы" 2015 жылғы 19 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 18-бабы, тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы Қазақстан Республикасының Заңы
Жеке тұлғалар
ЕТДШ жыл сайын инфляцияның болжамдық деңгейі ескеріле отырып айқындалатын және тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджет туралы заңда белгіленетін ең төмен күнкөріс деңгейінің нормативін қамтиды және мыналарды:
1) айлық жалақының ең төмен мөлшерін;
2) мемлекеттік базалық зейнетақы төлемін;
3) мүгедектігі бойынша, асыраушысынан айырылу жағдайы бойынша берілетін мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақыларды белгілеу үшін негіз болып табылады.
ЕТДШ мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органымен азық-түлік себетінің құны (бұдан әрі - АСҚ) мен азық-түлік емес тауарлар мен қызметтерге жұмсалатын шығыстарын (бұдан әрі – АЕТҚ) қосып мынадай формула бойынша есептейді:
ЕТКД = АСҚ + АЕТҚ.
Қазақстан Республикасы Еңбек
және халықты әлеуметтік қорғау
министрі мен Денсаулық сақтау
және әлеуметтік даму
министрінің өзгерістер мен
толықтырулар енгізілетін кейбір
бұйрықтарының тізбесіне
21-қосымша
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясының
зейнетақымен және әлеуметтік
қамсыздандыру саласындағы
статистикалық және өзге де
есепті ақпаратты ұсыну
қағидаларына
28-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Нысан
Алушылардың төлемнің бір түрінен екіншісіне өтуі бойынша
___жылға мәліметтер
Есепті кезең 20__ж.
Индексі: алушылардың төлемнің бір түрінен екіншісіне өтуі
Кезеңділігі: жыл сайын
Ұсынатын тұлғалар тобы: "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы
Қайда ұсынылады: Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігі
Ұсыну мерзімі: 20____жылғы 15 ақпанға қарай
Адам
Төлем түрі
ауысу (кетуі) барлығы
ауысу (келуі) барлығы
оның ішінде төлемдерге өту
мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы
асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақы
№ 1 тізім бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы алушылар
№ 2 тізім бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы алушылар
ынтымақты зейнетақы
мүгедектігі бойынша МӘЖ
асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша МӘЖ
№ 1 тізім бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы алушылар
№ 2 тізім бойынша арнайы мемлекеттік жәрдемақы алушылар
Барлығы
Атауы: ___________________________ Мекен-жайы ____________________________
тел ______________________________
Элеқтрондық почтаның мекенжайы __________________________________________
Орындаушының тегі және телефоны ______________________ тел ________________
Басшы _____________________________ (Т.А.Ә. (бар болса) қолы) _______________
М.О.
"Алушылардың төлемнің бір
түрінен екіншісіне өтуі бойынша
___жылға мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға
арналған нысанға
қосымша
"Алушылардың төлемнің бір түрінен екіншісіне өтуі бойынша ___ жылға мәліметтер"
әкімшілік деректерін жинауға арналған нысанды толтыру бойынша түсіндірме

1. Общие положения
1. Настоящее Пояснение определяет единые требования по заполнению формы по
сведениям по переходу получателей из одного вида выплат в другой (далее – Форма).
2. Форма заполняется и предоставляется Государственной корпорацией
"Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) ежегодно к 15 февраля
20__года.
3. Форму подписывает ответственное лицо Государственной корпорации, а в случае его
отсутствия, лицо, выполняющее его обязанности.
2. Пояснение по заполнению формы
4. В графе "Всего переход (убытие)" указывается общее количество убывших
получателей выплат по категориям за отчетный период.
5. В графе "Всего переход (прибытие)" указывается общее количество прибывших
получателей выплат по категориям за отчетный период.
6. В графе "в том числе переход (прибытие) из выплат" указывается по категориям
общее количество "государственное социальное пособие по инвалидности", "государственное
социальное пособие по случаю потери кормильца", "государственное специальное пособие по
списку № 1", "государственное специальное пособие по списку № 2" за отчетный период.
7. В строке "Всего" указываются итоговые сведения по переходу получателей из
одного вида выплат в другой за отчетный период.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Түсіндірме алушылардың төлемнің бір түрінен екіншісіне өтуі бойынша мәліметтер жөніндегі нысанды (бұдан әрі – Нысан) толтырудың бірыңғай талаптарын айқындайды.
2. Нысанды "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) толтырады және жыл сайын 20__ жылғы 15 ақпанға қарай ұсынады.
3. Нысанға Мемлекеттік корпорацияның жауапты адамы, ал ол болмаған жағдайда оның міндетін атқаратын адам қол қояды.
2. Нысанды толтыру бойынша түсіндірме
4. "Барлық ауысу (кету)" бағанында есепті кезеңге санаттар бойынша кеткен төлемдер алушының жалпы саны көрсетіледі.
5. "Барлық ауысу (келу)" бағанында есепті кезеңге санаттар бойынша келген төлемдер алушының жалпы саны көрсетіледі.
6. "Оның ішінде төлемдерден ауысу (келу)" бағанында есепті кезеңге санаттар бойынша "Мүгедектігі бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақының", "Асыраушысынан айрылу жағдайы бойынша мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақының", "Жасына байланысты мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақының", "№ 1 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақының", "№ 2 тізім бойынша мемлекеттік арнайы жәрдемақының" жалпы саны көрсетіледі.
7. "Барлығы" жолында есепті кезеңге алушылардың төлемнің бір түрінен екіншісіне өтуі туралы қорытынды мәліметтер көрсетіледі.