Об утверждении Правил подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта
Приказ Министра культуры и спорта Республики Казахстан от 29 июня 2017 года № 194. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 июля 2017 года № 15344.
В соответствии с подпунктом 6) статьи 7 Закона Республики Казахстан "О физической культуре и спорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 26.07.2022 № 205 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта.
2. Комитету по делам спорта и физической культуры Министерства культуры и спорта Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" копии настоящего приказа в бумажном и электронном виде, заверенные электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, для официального опубликования в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение двух рабочих дней после его официального опубликования размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства культуры и спорта Республики Казахстан;
4) в течение двух рабочих дней после исполнения мероприятий, предусмотренных настоящим пунктом, представление в Департамент юридической службы Министерства культуры и спорта Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра культуры и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
А. Мухамедиулы
Приложение
к приказу Министра культуры
и спорта Республики Казахстан
от 29 июня 2017 года № 194
Правила
подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта (далее – Правила) определяют порядок проведения подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта (далее – кадры), а также в соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" (далее – Закон) определяют порядок оказания государственной услуги "Прием документов на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта" (далее – государственная услуга).

Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрінің 2017 жылғы 29 маусымдағы № 194 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 18 шілдеде № 15344 болып тіркелді.
"Дене шынықтыру және спорт туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 26.07.2022 № 205 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру туралы қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Спорт және дене шынықтыру істері комитеті заңнамасын белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк түрде тiркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркуден өткен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау үшін осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті тұлғаның электронды цифрлық қолымен куәландырылған осы бұйрықтың көшірмелерін қағаз және электронды түрде "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
3) осы бұйрықты ресми жарияланғаннан кейін екі жұмыс күннің ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықта көзделген іс-шаралар орындалғаннан кейін екі жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің Заң қызметі департаментіне іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Мәдениет және спорт вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт министрі
А. Мұхамедиұлы
Қазақстан Республикасы
Мәдениет және спорт
министрінің
2017 жылғы 29 маусымдағы
№ 194 бұйрығына
қосымша
Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру қағидалары
1-тарау. Жалпы ереже
1. Осы Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау мен олардың біліктілігін арттыру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды (бұдан әрі - кадрлар) даярлауды, қайта даярлауды және олардың біліктілігін арттыруды жүргізу тәртібін айқындайды, сондай-ақ, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес "Дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды даярлауға, қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсету (бұдан әрі - мемлекеттік қызмет көрсету) тәртібін айқындайды.

Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 26.07.2022 № 205 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) повышение квалификации – форма профессионального обучения, позволяющая обновлять, расширять, углублять и совершенствовать ранее приобретенные профессиональные знания, умения и навыки в области физической культуры и спорта;
2) подготовка - форма профессионального обучения, позволяющая приобрести новые или изменҰнные профессиональные знания, умения и навыки для выполнения определенного вида работ в области физической культуры и спорта;
3) переподготовка – форма профессионального обучения, позволяющая освоить другую специальность или получить дополнительные знания, умения и навыки в области физической культуры и спорта;
4) учебная программа – программа, определяющая по каждому учебному предмету, каждой учебной дисциплине и (или) модулю содержание и объем знаний, умений, навыков и компетенций, подлежащих освоению;
5) учебный план – документ, регламентирующий перечень, последовательность, объем (трудоемкость) учебных предметов, учебных дисциплин и (или) модулей, профессиональной практики, иных видов учебной деятельности обучающихся соответствующего уровня образования и формы контроля;
6) обучающая организация – юридическое лицо независимо от формы собственности, осуществляющее согласно уставу деятельность по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров;
7) заявитель – юридическое или физическое лицо, осуществляющее деятельность в области физической культуры и спорта, подающее заявку в обучающую организацию в целях прохождения подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров;
8) слушатель – лицо, обучающееся в организации образования по образовательным программам дополнительного образования и подготовительного отделения;
9) итоговая аттестация слушателей (далее - аттестация) - процедура, проводимая с целью определения степени освоения ими учебной программы;
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными приказом Министра культуры и спорта РК от 24.09.2018 № 268 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров в области физической культуры и спорта
3. Подготовку, переподготовку и повышение квалификации кадров проводит обучающая организация.
4. Кадры проходят подготовку, переподготовку и повышение квалификации один раз в пять лет с отрывом от работы.

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 26.07.2022 № 205 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) біліктілікті арттыру – дене шынықтыру және спорт саласында бұрын алған кәсіби білімдерін, шеберліктерін және дағдыларын жаңартуға, кеңейтуге, тереңдетуге және жетілдіруге мүмкіндік беретін кәсіби оқыту нысаны;
2) даярлау – дене шынықтыру және спорт саласында жұмыстардың белгілі түрін орындау үшін жаңа немесе өзгертілген кәсіби білімдерді, шеберліктерді және дағдыларды үйренуге мүмкіндік беретін кәсіби оқыту нысаны;
3) қайта даярлау – дене шынықтыру және спорт саласында басқа мамандықты игеруге немесе қосымша білімдерді, шеберліктерді және дағдыларды үйреніп алуға мүмкіндік беретін кәсіби оқыту нысаны;
4) оқу бағдарламасы – әрбір оқу сабағы, әрбір оқу пәні және (немесе) модуль бойынша меңгерілуге тиіс білімнің, машықтың, дағды мен біліктіліктің мазмұны мен көлемін айқындайтын бағдарлама;
5) оқу жоспары – тиісті білім беру деңгейінде білім алушылардың оқу сабақтарының, оқу пәндерінің және (немесе) модульдердің, кәсіптік практиканың, өзге де оқу қызметі түрлерінің тізбесін, реттілігін, көлемін (еңбекті қажетсінуін) және бақылау нысандарын регламенттейтін құжат;
6) оқыту ұйымы – кадрларды даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру бойынша қызметті меншіктік нысанына қарамастан жарғыға сәйкес жүзеге асыратын заңды тұлға;
7) өтініш беруші – кадрларға даярлаудан, қайта даярлаудан немесе біліктілікті арттырудан өту мақсатында дене шынықтыру және спорт саласындағы оқыту ұйымына өтініш беріп дене шынықтыру және спорт саласындағы қызметті жүзеге асыратын заңды немесе жеке тұлға;
8) тыңдаушы – білім беру ұйымында қосымша білімнің және дайындық бөлімінің білім беру бағдарламалары бойынша білім алып жатқан адам;
9) тыңдаушылардың қорытынды аттестациясы (бұдан әрі – аттестация) – олардың оқу бағдарламасын игеру дәрежесін айқындау мақсатында өткізілетін шара.
Ескерту. 2-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 24.09.2018 № 268 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыру тәртібі
3. Кадрларды даярлау, қайта даярлау және олардың біліктілігін арттыруды оқыту ұйымы өткізеді.
4. Кадрлар даярлаудан, қайта даярлауды және біліктілікті арттырудан бес жылда бір рет жұмыстан қолдарын үзіп, өтеді.

5. Подготовка, переподготовка и повышение квалификации кадров проходят в формах курсов:
1) краткосрочных (не менее 36 академических часов);
2) длительных (не менее 108 академических часов).
Курсы проводятся в форме занятий. Одно занятие – один академический час (45 минут).
6. Обучающая организация составляет и утверждает график курсов, учебный план, учебную программу на календарный год, которые согласовываются с центральным исполнительным органом, осуществляющим руководство и межотраслевую координацию в области физической культуры и спорта. После согласования обучающая организация направляет копию графика курсов в местные исполнительные органы в области физической культуры и спорта и размещает на своем официальном сайте.
7. Для проведения практических занятий, обучающая организация направляет запрос в республиканские или региональные спортивные федерации о предоставлении кандидатур тренеров-преподавателей с приложением к нему учебных программ, по которым запрашиваются кандидатуры тренеров-преподавателей.
Для проведения теоретических занятий подбор преподавателей по общим дисциплинам обучающая организация проводит самостоятельно.
Обучающая организация заключает гражданско-правовой договор на предоставление услуг с преподавателями, тренерами-преподавателями.
8. Обучение кадров осуществляется по утвержденному графику курсов в соответствии с учебными планом и программой.
9. Государственная услуга оказывается организациями, осуществляющими деятельность по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров (далее – услугодатель).
Для зачисления на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта физические и юридические лица (далее – услугополучатель) за 14 (четырнадцать) календарных дней до начала проведения курсов обращаются с заявкой по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам (далее – заявка) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал) с приложением документов, указанных в перечне основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень).
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5. Кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілікті арттыру мына курс нысандарында өтеді:
1) қысқамерзімді (кемінде 36 сағат);
2) ұзақмерзімді (кемінде 108 сағат).
Курстар сабақтар түрінде өткізіледі. Бір сабақ - бір академиялық сағат (45 минут).
6. Оқыту ұйымы күнтізбелік оқу жылына курстардың кестесін, оқу жоспарын, оқу бағдарламасын жасайды және бекітеді, оны дене шынықтыру және спорт саласындағы басшылықты және салааралық үйлесімді жүзеге асыратын орталық атқару органымен келіседі. Келіскеннен кейін оқыту ұйымы дене шынықтыру және спорт саласындағы жергілікті атқарушы органға курстар кестесінің көшірмесін жолдайды және өзінің ресми сайтына орналастырады.
7. Практикалық сабақтарды өткізу үшін оқыту ұйымы республикалық немесе өңірлік спорт федерацияларына жаттықтырушы-оқытушылардың кандидатуралары сұратылатын, оған қоса оқу бағдарламаларын қоса бере отырып, жаттықтырушы-оқытушылардың кандидатураларын ұсыну туралы сұрату жібереді.
Теориялық сабақтарды өткізу үшін жалпы пәндер бойынша оқытушыларды іріктеуді оқыту ұйымы өздігінен жүргізеді.
Оқыту ұйымы оқытушылармен, жаттықтырушы-оқытушылармен қызметтерді ұсынуға азаматтық-құқықтық шарт жасасады.
8. Кадрларды оқыту оқу жоспарына және бағдарламасына сәйкес бекітілген курстар кестесі бойынша жүзеге асырылады.
9. "Дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды даярлауға, қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі - мемлекеттік көрсетілетін қызмет) кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру бойынша қызметті жүзеге асыратын ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлауға, қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға қабылдау үшін жеке және заңды тұлғалар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) курстарды өткізу басталғанға дейін күнтізбелік 14 (он төрт) күн бұрын www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы (бұдан әрі – портал) осы Қағидалардың 1-1-қосымшасына сәйкес "Дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды даярлауға, қайта даярлауға, біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптар тізбесінде (бұдан әрі-Тізбе) көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидалардың 1 – қосымшасына сәйкес нысандағы өтініммен (бұдан әрі-өтінім) жүгінеді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

9-1. Перечень основных требований к оказанию государственной услуги, включающий характеристику процесса, форму, содержание и результат оказания государственной услуги, а также иные сведения с учетом особенностей оказания государственной услуги изложены в перечне основных требований к оказанию государственной услуги (далее – Перечень) согласно приложению 1-1 к настоящим Правилам.
Уполномоченный орган в области физической культуры и спорта направляет информацию о внесенных изменениях в порядок оказания государственных услуг оператору информационо-коммуникационной инфраструктуры "электронного правительства" (с учетом оказания услуги через портал), Единый контакт-центр и услугодателям.
Сноска. Правила дополнены пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 29.04.2020 № 105 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9-2. При обращении через портал в "личном кабинете" в истории обращений услугополучателя отображается статус о принятии электронного запроса для оказания государственной услуги.
Сноска. Правила дополнены пунктом 9-2 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 29.04.2020 № 105 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 26.07.2022 № 205 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9-3. Результатом оказания государственной услуги на портале является уведомление о принятии документов услугополучателю либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, удостоверенное единой транспортной подписью "Государственной базы данных "Е-лицензирование" (далее- ГБД ЕЛ) уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Правила дополнены пунктом 9-3 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 29.04.2020 № 105 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9-4. Основаниями для отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;

9-1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің процесінің сипаттамасын, нысанын, мазмұнын және мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі кіретін мемлекеттік қызметті көрсетудің негізгі талаптарының тізбесі осы Қағидаларға 1-1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесінде (бұдан әрі – Тізбе) жазылған.
Дене шынықтыру және спорт саласындағы уәкілетті орган мемлекеттік қызметтер көрсету тәртібіне енгізілген өзгерістер туралы ақпаратты "электрондық үкіметтің" ақпараттық-коммуникациялық инфрақұрылым операторына ("электрондық үкімет" порталы арқылы қызмет көрсетуді ескере отырып), Бірыңғай байланыс орталығы және көрсетілетін қызметті берушілерге ұсынады.
Ескерту. 9-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.04.2020 № 105 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
9-2. Портал арқылы жүгінген жағдайда, "жеке кабинетте" көрсетілетін қызметті алушы өтініштерінің тарихында мемлекеттік қызметті көрсету үшін электрондық сұрау салуды қабылдау туралы мәртебе көрсетіледі.
Ескерту. 9-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.04.2020 № 105 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 26.07.2022 № 205 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
9-3. Порталда мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы хабарлама немесе көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының "Е-лицензиялау "Мемлекеттік деректер базасының" (бұдан әрі - ЕЛ МДҚ) бірыңғай көліктік қолымен куәландырылған мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады.
Ескерту. 9-3-тармақпен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.04.2020 № 105 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
9-4. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;

2) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
Сноска. Правила дополнены пунктом 9-4 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 29.04.2020 № 105 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 26.07.2022 № 205 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. По завершению обучения, в целях контроля освоенных знаний, проводится экзамен в форме тестирования.
Результаты тестирования в случаях набора правильных ответов в количестве более пятидесяти процентов от общего количества вопросов тестирования оцениваются положительно, а менее пятидесяти процентов от общего количества вопросов тестирования - отрицательно.
11. При получении положительных результатов тестирования слушателям выдается один из следующих документов:
1) при повышении квалификации – свидетельство по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
2) при подготовке, переподготовке – удостоверение по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
12. При получении отрицательных результатов тестирования слушателю выдается справка по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
По итогам прохождения подготовки, переподготовки и повышения квалификации кадров обучающая организация формирует отчет и направляет его в уполномоченный орган в срок до 5 января следующего за отчетным годом.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги
Сноска. Правила дополнены главой 3 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 29.04.2020 № 105 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Жалоба на решение, действие (бездействие) должностного лица подается на имя руководителя услугодателя и (или) в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг (далее – орган, рассматривающий жалобу) в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 13 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 31.12.2021 № 414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
Ескерту. 9-4-тармақпен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.04.2020 № 105 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 26.07.2022 № 205 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
10. Оқыту аяқталғаннан кейін игерілген білімдерін бақылау мақсатында тест түрінде емтихан өткізіледі.
Тестілеудің нәтижесі сұрақтардың жалпы санынан елу пайыздан аса дұрыс жауаптар жиналған болса – оң, ал тест сұрақтарының жалпы саны елу пайыздан кем болса – теріс деп бағаланады.
11. Тестілеудің нәтижесі оң болған жағдайда тыңдаушыларға келесі құжаттардың бірі беріледі:
1) біліктілікті арттыру кезінде – осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәлік;
2) даярлау, қайта даярлау кезінде – осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәлік.
12. Тестілеудің теріс нәтижесін алған жағдайда тыңдаушыға осы Қағидарларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша анықтама беріледі.
Оқыту ұйымы кадрлардың даярлаудан, қайта даярлаудан және біліктілікті арттырудан өтуінің қорытындылары бойынша есепті қалыптастырады және оны уәкілетті органға келесі есеп беру жылының 5 қаңтарына дейінгі мерзімге жібереді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараумен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.04.2020 № 105 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шағым лауазымды адамның шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына және (немесе) Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі – шағымды қарайтын орган) беріледі.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 31.12.2021 № 414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

14. Жалоба подается услугодателю и (или) должностному лицу, чье решение, действие (бездействие) обжалуются.
Должностное лицо услугодателя, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не позднее трех рабочих дней со дня поступления жалобы направляет ее и административное дело в орган, рассматривающий жалобу.
Сноска. Пункт 14 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 31.12.2021 № 414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. При этом, услугодатель, должностное лицо, чье решение, действие (бездействие) обжалуются, не направляет жалобу в орган, рассматривающий жалобу, если он в течение трех рабочих дней примет решение либо административное действие, полностью удовлетворяющее требованиям, указанным в жалобе.
Если иное не предусмотрено законом, обращение в суд допускается после обжалования в досудебном порядке.
Сноска. Пункт 15 - в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 31.12.2021 № 414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Жалоба услугополучателя, поступившая на имя руководителя услугодателя в соответствии с пунктом 2 статьи 25 Закона подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Сноска. Пункт 16 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 17.02.2021 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
17. Исключен приказом Министра культуры и спорта РК от 31.12.2021 № 414 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
18. Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
Приложение 1
к Правилам подготовки,
переподготовки и повышения
квалификации кадров в области
физической культуры и спорта
Форма
____________________________
(наименование обучающей организации)
от _________________________
(заявителя: для физического
лица - фамилия, имя, отчество
(при его наличии); для
юридического лица – полное
наименование)
Заявка
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 26.07.2022 № 205 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Направляем для прохождения _____________________________________ следующие
кадры (подготовки или переподготовки или повышения квалификации) в области физической
культуры и спорта:
п/п
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Полное наименование должности
Тема, вид спорта
Период
(дата начала и окончания курсов)
Контакты
(номер телефона, электронный адрес)
1
2
3
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну,
содержащихся в информационных системах.
___________________________________
(для физического лица - фамилия, имя,
отчество (при его наличии), адрес
местожительства, номер телефона,
электронный адрес;
____________________________________
(для физического лица – подпись; для
юридического лица – подпись и печать)
для юридического лица – полное
наименование, юридический адрес,
номер телефона, электронный адрес).

14. Шағым көрсетілетін қызметті берушіге және (немесе) шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды адамға беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушінің шешіміне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым жасалып отырған лауазымды тұлға шағым келіп түскен күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей оны және әкімшілік істі қарайтын органға жібереді.
Ескерту. 14-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 31.12.2021 № 414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Бұл ретте, көрсетілетін қызметті беруші, лауазымды тұлға, шешімге, әрекетке (әрекетсіздікке) шағым жасайды, егер ол 3 (үш) жұмыс күні ішінде шағымда көрсетілген талаптарды толық қанағаттандыратын шешімді немесе әкімшілік әрекетті қабылдаса, шағымды қарайтын органға шағым жібермейді.
Егер заңда өзгеше көзделмесе, сотқа дейінгі тәртіппен шағым жасалғаннан кейін сотқа жүгінуге жол беріледі.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 31.12.2021 № 414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Заңының 25-бабының 2-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
Ескерту. 16-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 17.02.2021 № 44 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Алып тасталды - ҚР Мәдениет және спорт министрінің 31.12.2021 № 414 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.
Дене шынықтыру және спорт
саласындағы кадрларды даярлау, қайта даярлау және
біліктілікті арттыру
қағидаларына
1-қосымша
Нысан
____________________________
(оқу өткізетін ұйымның атауы)
____________________________
____________________________
(өтініш беруші: жеке тұлға үшін
- аты, жөні, тегі (ол болған жағдайда);
заңды тұлға үшін - толық атауы)
Өтінім
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 26.07.2022 № 205 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Дене шынықтыру және спорт саласындағы келесі кадрлар ________________________
(даярлау, қайта даярлау және біліктілікті арттыру)
өту үшін жіберіледі:
Р/с №
Тегі, аты-жөні (ол болған жағдайда)
Лауазымының толық атауы
Тақырыбы, спорт түрі
Кезеңі (курстың басталу және аяқталу күні)
Байланыс (телефон нөмірі, электрондық мекенжайы)
1
2
3
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісемін.
_________________________________________
________________
қолы
(жеке тұлға үшін – аты, жөні, тегі (ол болған жағдайда), (жеке тұлға үшін – мекенжайы, телефон нөмірі, электрондық мекенжайы; заңды тұлға үшін – заңды тұлға үшін – толық атауы, заңды мекенжайы, телефон нөмірі, электрондық мекенжайы).
қолы және мөрі
Дене шынықтыру және спорт
саласындағы кадрларды
даярлау, қайта даярлау мен
олардың біліктілігін арттыру
қағидаларына

Приложение 1-1
к Правилам подготовки,
переподготовки и повышения
квалификации кадров в области
физической культуры и спорта
Сноска. Правила дополнены приложением 1-1 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 29.04.2020 № 105 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Перечень основных требований к оказанию государственной услуги "Прием документов на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта"
1.
Наименование услугодателя
Государственная услуга оказывается организациями, осуществляющими деятельность по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров (далее – услугодатель).
2.
Способы предоставления государственной услуги
Прием документов и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
3.
Срок оказания государственной услуги
С момента сдачи документов услугодателю через портал – автоматически.
4.
Форма оказания государственной услуги
Электронная (полностью автоматизированная).
5.
Результат оказания государственной услуги
На портале - уведомление о принятии документов услугополучателю либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги, удостоверенное единой транспортной подписью "Государственной базы данных "Е-лицензирование" для получения результата оказания государственной услуги.
6.
Размер платы, взимаемой с услугополучателя при оказании государственной услуги, и способы ее взимания в случаях, предусмотренных законодательством Республики Казахстан
Физическим и юридическим лицам бесплатно.
7.
График работы услугодателя, Государственной корпорации и объектов информации
Услугодатель: с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Портал: круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан, прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
8.
Перечень документов и сведений, истребуемых у услугополучателя для оказания государственной услуги
На портал:
запрос на подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической культуры и спорта для юридических и физических лиц в форме электронного документа по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам, удостоверенное ЭЦП услугополучателя.
9.
Основания для отказа в оказании государственной услуги, установленные законами Республики Казахстан

1-1-қосымша
Ескерту. 1-1-қосымшамен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.04.2020 № 105 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
"Дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге қойылатын негізгі талаптардың тізбесі
1.
Көрсетілетін қызметті берушінің атауы
Мемлекеттік қызметті кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін арттыру бойынша қызметті жүзеге асыратын ұйымдар (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2.
Мемлекеттік қызмет көрсету тәсілдері
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру көрсетілетін "электрондық үкіметтің" www. egov. kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3.
Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі
Көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды портал арқылы тапсырған сәттен бастап – автоматты түрде.
4.
Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны
Электронды (толық автоматтандырылған).
5.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі
Порталда-мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алу үшін "Е-лицензиялау" Мемлекеттік деректер базасының бірыңғай көліктік қолтаңбасымен куәландырылған көрсетілетін қызметті алушыға құжаттардың қабылданғаны туралы хабарлама немесе мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
6.
Мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушыдан алынатын төлемақы мөлшерін және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жағдайларда оны алу тәсілдері
Жеке және заңды тұлғаларға тегін.
7.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Мемлекеттік корпорацияның және ақпарат объектілерінің жұмыс графигі
Портал – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекен-жайлары Қазақстан Республикасы Мәдениет және спорт министрлігінің интернет-ресурсында: www. gov. kz/ ent itie s/ msm "Қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
8.
Мемлекеттік қызмет көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушыдан талап етілетін құжаттар мен мәліметтердің тізбесі
Порталға:
көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған, осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша заңды және жеке тұлғалар үшін дене шынықтыру және спорт саласындағы кадрларды даярлауға, қайта даярлауға, олардың біліктілігін арттыруға электрондық құжат нысанында сұрау салу.
9.
Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген негіздерді

1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отсутствие согласия услугополучателя, предоставляемого в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О персональных данных и их защите", на доступ к персональным данным ограниченного доступа, которые требуются для оказания государственной услуги.
10.
Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме и через Государственную корпорацию
Для получения государственной услуги услугополучатель за 14 (четырнадцать) календарных дней до начала проведения курсов обращается к услугодателю.
Услугополучатель подает запрос для получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия у него ЭЦП.
Услугополучатель при подаче заявки на получение государственной услуги указывает следующие данные: адрес места жительства (места нахождения), абонентский номер сотовой связи, электронный адрес, подтверждая достоверность подписью либо ЭЦП.
Сервис цифровых документов доступен для пользователей, авторизованных в мобильном приложении "eGov mobile".
Услугодатель обеспечивает внесение данных в информационную систему мониторинга оказания государственных услуг о стадии оказания государственной услуги в порядке, установленном уполномоченным органом в сфере информатизации согласно подпункту 11) пункта 2 статьи 5 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах".
Услугодатель предоставляет информацию о порядке оказания государственной услуги в Единый контакт-центр.
Услугополучатель получает информацию о порядке оказания государственной услуги по телефонам, которые указаны на интернет-ресурсе услугодателя либо по телефону Единого контакт-центра: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1-2
к Правилам подготовки,
переподготовки и повышения
квалификации кадров в области
физической культуры и спорта
Форма
____________________________
(фамилия, имя, отчество (при
____________________________
наличии) либо наименование
____________________________
организации услугополучателя
____________________________
(адрес услугополучателя)
Расписка об отказе в оказании государственной услуги
Сноска. Правила дополнены приложением 1-2 в соответствии с приказом Министра культуры и спорта РК от 29.04.2020 № 105 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции приказа Министра культуры и спорта РК от 26.01.2023 № 22 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету үшін талап етілетін, "Дербес деректер және оларды қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 8-бабына сәйкес берілетін қолжетімділігі шектеулі дербес деректерге қол жеткізуге келісімі болмауы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
10.
Мемлекеттік қызметті, оның ішінде электрондық нысанда және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге де талаптар
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы курстарды өткізу басталғанға дейін 14 (он төрт) күнтізбелік күн бұрын көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ЭЦҚ болған жағдайда портал арқылы электрондық нысанда сұрау салады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтінім берген кезде дәйектілігін қолтаңбамен немесе ЭЦҚ-мен растай отырып, мынадай деректерді көрсетеді: тұрғылықты жерінің (орналасқан жерінің) мекенжайы, ұялы байланыстың абоненттік нөмірі, электрондық мекенжайы.
Цифрлық құжаттар сервисі "eGov mobile" мобильдік қосымшасында авторландырылған пайдаланушылар үшін қолжетімді.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабы 2-тармағының 11) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті беруші ақпараттандыру саласындағы уәкілетті орган белгілеген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету сатысы туралы деректерді мемлекеттік қызметтер көрсету мониторингінің ақпараттық жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
Көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Бірыңғай байланыс орталығына ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты көрсетілетін қызметті берушінің интернет-ресурсында көрсетілген телефондар немесе бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефоны бойынша алады.
Дене шынықтыру және спорт
саласындағы кадрларды
даярлау, қайта даярлау мен
олардың біліктілігін арттыру
қағидаларына
1-2-қосымша
Нысан
__________________________
Көрсетілетін қызметті алушының
__________________________
тегi аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
__________________________
не ұйымның атауы
__________________________
(көрсетілетін қызметті алушының мекенжайы)
Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы қолхат
Ескерту. 1-2-қосымшамен толықтырылды – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 29.04.2020 № 105 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің 26.01.2023 № 22 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы

Руководствуясь пунктом 1, подпунктами 1) и 2) пункта 2 статьи 19-1 Закона
Республики Казахстан "О государственных услугах" организация, осуществляющая
деятельность по подготовке, переподготовке и повышению квалификации кадров в области
физической культуры и спорта Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование и юридический адрес)
отказывает в оказании государственной услуги в соответствии с пунктом 8 Перечня
основных требований к оказанию государственной услуги "Прием документов на
подготовку, переподготовку, повышение квалификации кадров в области физической
культуры и спорта".
Наименование отсутствующих или истекшим сроком действия документов:
1)_____________________________________________________________;
2)_____________________________________________________________;
3)_____________________________________________________________.
Настоящая расписка составлена в 2-х экземплярах, по одному для каждой стороны.
Исполнитель: ______________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)             (подпись)
Номер контактного телефона __________
Получил: __________________________________________ _____________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)             (подпись)
услугополучателя)
"___" _________ 20__ год
Приложение 2
к Правилам подготовки,
переподготовки и повышения
квалификации кадров
в области физической
культуры и спорта
Форма
__________________________________________________
наименование обучающей организации
СВИДЕТЕЛЬСТВО №___
Настоящее свидетельство выдано _____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии))
в том, что он (а) с "___" __________ по "___" _________ 20___ года прошел(а)
курсы по повышению квалификации в области физической культуры и спорта на тему: _____
в объеме _____ часов.
__________________________________                                     _______________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)             Место для печати             (подпись)
полное наименование должности
руководителя обучающей организации)
Дата выдачи "____" ___________ 20___года
_______________
(место выдачи)
Приложение 3
к Правилам подготовки,
переподготовки и повышения
квалификации кадров
в области физической
культуры и спорта
Форма
__________________________________________________
наименование обучающей организации
УДОСТОВЕРЕНИЕ № ___
Настоящее удостоверение выдано ____________________________________________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии))
в том, что он (а) с "___" _________ по "___" __________ 20___ года прошел (а)
курсы по ____________________________________________ в области физической культуры
(подготовке или переподготовке)
и спорта на тему:________________________________________________________________,
в объеме _____ часов.
___________________________________                               _____________
(Фамилия, имя, отчество (при наличии)             Место для печати             (подпись)
полное наименование должности
руководителя обучающей организации)
Дата выдачи "____" ___________ 20___года
_______________
(место выдачи)
Приложение 4
к Правилам подготовки,
переподготовки и повышения
квалификации кадров в области
физической культуры и спорта
Форма
__________________________________________________
наименование обучающей организации
Справка

Заңының 19-1-бабының 1-тармағын, 2-тармағының 1) және 2) тармақшаларын
басшылыққа ала отырып, Қазақстан Республикасының дене шынықтыру
және спорт саласында кадрларды даярлау, қайта даярлау және біліктілігін
арттыру бойынша қызметті жүзеге асыратын ұйым:
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(атауы және заңды мекен-жайы)
"Дене шынықтыру және спорт саласында кадрларды даярлауға, қайта даярлауға
және біліктілігін арттыруға құжаттарды қабылдау" мемлекеттік қызмет көрсетуге
қойылатын негізгі талаптар тізбесінің 8-тармағына сәйкес мемлекеттік қызмет
көрсетуден бас тартады.
Жоқ және (немесе) қолданылу мерзімі өткен құжаттардың атауы:
1)___________________________________________________________;
2)___________________________________________________________;
3)___________________________________________________________.
Осы қолхат әр тарапқа бір-бірден 2 данада жасалды.
Орындаушы:___________________________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) (қолы)
Телефоны ____________________
Алдым: _______________________________________ ____________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, (қолы)
әкесінің аты (болған жағдайда)
20__ жылғы "___"_________"
Дене шынықтыру және спорт
саласындағы кадрларды
даярлау, қайта даярлау және
біліктілікті арттыру
қағидаларына 2-қосымша
Нысан
_______________________________________
(оқу өткізетін ұйымның атауы)
КУӘЛІК №___
Осы куәлік _________________________________________________________ берілді,
(Тегі, аты-жөні (болған жағдайда)
ол дене шынықтыру және спорт саласындағы біліктілікті арттыру бойынша курстан 2017 ж.
"___" ____________ бастап "___" ________________
__________________________________________________________ ____________ сағат
көлемінде өтті.
____________________________                                          __________
(Тегі, аты-жөні, (болған жағдайда)                  Мөр орны            (қолы)
оқу өткізетін ұйым басшысы
лауазымының толық атауы)
Берілген күні 20___ жылғы "____" ___________
_______________
(берілген орны)
Дене шынықтыру және спорт
саласындағы кадрларды
даярлау, қайта даярлау және
біліктілікті арттыру
қағидаларына 3-қосымша
Нысан
_______________________________________
(оқу өткізетін ұйымның атауы)
КУӘЛІК №___
Осы куәлік _________________________________________________________ берілді,
(Тегі, аты-жөні (болған жағдайда)
ол дене шынықтыру және спорт саласындағы біліктілікті арттыру бойынша курстан 2017 ж.
"___" ____________ бастап "___" ________________
__________________________________________________________ ____________ сағат
көлемінде өтті.
____________________________                                          __________
(Тегі, аты-жөні, (болған жағдайда)                  Мөр орны            (қолы)
оқу өткізетін ұйым басшысы
лауазымының толық атауы)
Берілген күні 20___ жылғы "____" ___________
_______________
(берілген орны)
Дене шынықтыру және спорт
саласындағы кадрларды
даярлау, қайта даярлау және
біліктілікті арттыру
қағидаларына
4-қосымша
Нысан
_______________________________________________________________ (оқу өткізетін ұйымның атауы) Анықтама

Сноска. Приложение 4 - в редакции приказа и.о. Министра культуры и спорта РК от 26.07.2022 № 205 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Дана _____________________________________________________________________
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
в том, что он (а) с "___" ____________________ по "___" __________ 20___ года не прошел
курс по ________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(подготовке или переподготовке или повышению квалификации)
в области физической культуры и спорта на тему:
_______________________________________________________________________________
____________________________________________________ в объеме ____________ часов.
___________________________________                               __________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)             М.П.                         (подпись)
полное наименование должности
руководителя обучающей организации
Дата выдачи "____" ___________ 20___года
________________
(место выдачи)

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Мәдениет және спорт министрінің м.а. 26.07.2022 № 205 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
___________________________________________________________________ берілді,
(Тегі, аты-жөні (болған жағдайда)
ол дене шынықтыру және спорт саласындағы (даярлау немесе қайта даярлау немесе біліктілікті арттыру) курстан 20___ жылғы "___"______ бастап "___" ________ дейн тақырыбы:
_________________________________________________________________________
сағат көлемінде өтпеді. ________________________________             __________
(тегі, аты-жөні, (болған жағдайда) М.О.       (қолы)
оқу өткізетін ұйым басшысы
лауазымының толық атауы)
Берілген күні 20___ жылғы "____" ___________
______________
(берілген орны)