О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 359 "Об утверждении регламента государственной услуги "Представление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 5 июля 2017 года № 271. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 августа 2017 года № 15471. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 апреля 2020 года № 24 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 06.04.2020 № 24 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 апреля 2015 года № 359 "Об утверждении регламента государственной услуги "Представление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11192, опубликован 11 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
заголовок изложить в следующей редакции:
"Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации";
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации".";
Регламент государственной услуги "Представление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (далее – Регламент), утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан, а также в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;

"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 359 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2017 жылғы 5 шілдедегі № 271 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 8 тамызда № 15471 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 6 сәуірдегі № 24 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 06.04.2020 № 24 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 27 сәуірдегі № 359 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11192 болып тіркелген, 2015 жылғы 11 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
тақырыбы мынадай редакцияда жазылсын:
"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламентін бекіту туралы";
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қоса беріліп отырған "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты ұсыну" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті (бұдан әрі – Регламент) осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Статистика комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электрондық түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді, сондай-ақ осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін ресми жариялауға мерзімді баспасөз басылымдарына жіберуді;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
Приложение
к приказу Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 5 июля 2017 года № 271
Утвержден
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 апреля 2015 года № 359
Регламент государственной услуги
"Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации" (далее – государственная услуга) оказывается Республиканским государственным предприятием на праве хозяйственного ведения "Информационно-вычислительный центр Комитета по статистике Министерства национальной экономики Республики Казахстан" (далее – РГП "ИВЦ") и его филиалами по областям, городам Астана и Алматы (далее – услугодатель) на основании Стандарта государственной услуги "Предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 258 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10883) (далее – Стандарт).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется через некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги:
предоставление статистической информации, не предусмотренной графиком распространения официальной статистической информации (далее – статистическая информация);
уведомление об отсутствии запрашиваемой статистической информации согласно приложению 1 к Стандарту;
мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 Стандарта.
Сроки оказания государственной услуги:
с момента подачи заявления в Государственную корпорацию до момента получения результата оказания государственной услуги 15 (пятнадцать) календарных дней.
При обращении в Государственную корпорацию день приема не входит в срок оказания государственной услуги.

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне бұйрықтың осы тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2017 жылғы 5 шілдедегі
№ 271 бұйрығына қосымша
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 27 сәуірдегі
№ 359 бұйрығымен
бекітілді
"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 258 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10883 болып тіркелген) "Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты (бұдан әрі – Стандарт) негізінде "Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Статистика комитетінің Ақпараттық-есептеу орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – "АЕО" РМК) және оның облыстар, Астана және Алматы қалалары бойынша филиалдары (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі:
ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде көзделмеген статистикалық ақпаратты (бұдан әрі – статистикалық ақпарат) беру;
Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес сұратылып отырған статистикалық ақпараттың жоқтығы туралы хабарлама;
Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздерде мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
Мемлекеттік корпорацияға өтінішті беру кезінен бастап мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін алған кезге дейін күнтізбелік 15 (он бес) күн.
Мемлекеттік корпорацияға жүгіну кезінде қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді.

Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является представление услугополучателем необходимого перечня документов (далее – документы) согласно пункту 9 Стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действий), входящей в состав процесса оказания государственной услуги.
При оказании государственной услуги по разовому заявлению, соблюдаются следующие процедуры:
1) процедура 1 – работник, ответственный за ведение делопроизводства регистрирует документы и направляет для подписания директору услугодателя либо лицу, исполняющему его обязанности, в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) процедура 2 – директор либо лицо, исполняющее его обязанности, подписывает в течение 3 (трех) часов и работник, ответственный за ведение делопроизводства, направляет подписанные документы работнику, ответственному за предоставление статистической информации;
3) процедура 3 – работник, ответственный за предоставление статистической информации, представляет показатели согласно обработанной статистической информации работнику, ответственному за бюджетное планирование, в течение 9 (девяти) рабочих дней.
В случае отсутствия или невозможности предоставления запрашиваемой статистической информации, услугодатель направляет уведомление об отсутствии запрашиваемой статистической информации согласно приложению 1 Стандарта через "Интегрированную информационную систему Центра обслуживания населения" Автоматизированного рабочего места государственного органа (далее – АРМ ГО) работнику Государственной корпорации;
4) процедура 4 – работник, ответственный за бюджетное планирование, предоставляет расчет стоимости услуги на основании Цен на товары (работы, услуги), производимые и (или) реализуемые субъектом государственной монополии в области государственной статистики, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 31 декабря 2014 года № 199 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10161) (далее – приказ) в течение 30 (тридцати) минут после предоставления показателей согласно обработанной статистической информации работнику, ответственному за ведение бухгалтерского учета;
5) процедура 5 – работник, ответственный за ведение бухгалтерского учета, выставляет и направляет счет на оплату на основании расчета стоимости услуги работнику, ответственному за предоставление статистической информации, в течение 1 (одного) часа после завершения предыдущей процедуры;

2-тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің
(жұмыскерлерінің) мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі іс-қимыл тәртібінің сипаты
4. Көрсетілетін қызметті алушының Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттардың қажетті тізбесін (бұдан әрі – құжаттар) беруі мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесі құрамына кіретін әр рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны.
Біржолғы өтініш бойынша мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мынадай рәсімдер сақталады:
1) 1-рәсім – іс жүргізуге жауапты жұмыскер құжаттарды тіркейді және 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің директорына не оның міндетін атқарушы адамға қол қоюға жолдайды;
2) 2-рәсім – директор не оның міндетін атқарушы адам 3 (үш) сағат ішінде қол қояды және іс жүргізуге жауапты жұмыскер қол қойылған құжаттарды статистикалық ақпаратты беруге жауапты жұмыскерге жолдайды;
3) 3-рәсім – статистикалық ақпаратты беруге жауапты жұмыскер 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде бюджетті жоспарлауға жауапты жұмыскерге өңделген статистикалық ақпаратқа сәйкес көрсеткіштерді береді.
Сұратылып отырған статистикалық ақпарат жоқ болған немесе оны беру мүмкін болмаған жағдайда, көрсетілетін қызметті беруші сұратылып отырған статистикалық ақпараттың жоқтығы туралы хабарламаны Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес "Халыққа қызмет көрсету орталығының Интеграцияланған ақпараттық жүйесі" мемлекеттік органның автоматтандырылған жұмыс орны (бұдан әрі – МО АЖО) арқылы Мемлекеттік корпорация жұмыскеріне жібереді;
4) 4-рәсім – бюджетті жоспарлауға жауапты жұмыскер, Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 31 желтоқсандағы № 199 бұйрығымен бекітілген Мемлекеттік статистика саласындағы мемлекеттік монополия субъектісі өндіретін және (немесе) өткізетін тауарлардың (жұмыстардың, көрсетілетін қызметтердің) бағалары (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10161 болып тіркелген) (бұдан әрі – бұйрық) негізінде өңделген статистикалық ақпаратқа сәйкес көрсеткіштерді ұсынғаннан кейін 30 (отыз) минут ішінде бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты жұмыскерге көрсетілетін қызметтердің құнын есептеуді ұсынады;
5) 5-рәсім – бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты жұмыскер, көрсетілетін қызметтің құнын есептеу негізінде төлем шотын қояды және алдыңғы рәсімді аяқтағаннан кейін 1 (бір) сағаттың ішінде статистикалық ақпаратты беруге жауапты жұмыскерге жолдайды;

6) процедура 6 – работник, ответственный за предоставление статистической информации, направляет уведомление о готовности запрашиваемой статистической информации с выставлением счета на оплату работнику, ответственному за ведение делопроизводства, в течение 1 (одного) часа после завершения предыдущей процедуры;
7) процедура 7 – работник, ответственный за ведение делопроизводства, направляет уведомление о готовности запрашиваемой статистической информации с выставлением счета на оплату через АРМ ГО работнику Государственной корпорации в течение 1 (одного) часа после завершения предыдущей процедуры.
Услугополучатель производит оплату в течение 2 (двух) рабочих дней.
В случае невозможности произведения оплаты услугополучателем, услугодатель дает время для произведения оплаты не более 15 (пятнадцати) календарных дней, при этом данный срок не входит в срок оказания государственной услуги;
8) процедура 8 – после подтверждения оплаты на расчетный счет услугодателя работник, ответственный за предоставление статистической информации, предоставляет результат оказания государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня:
не более 5 (пяти) страниц через АРМ ГО работнику Государственной корпорации. Работник Государственной корпорации на бумажном носителе распечатывает и передает услугополучателю;
более 5 (пяти) страниц путем почтовой связи внутри Республики Казахстан и за его пределами на бумажном носителе.
При неосуществлении услугополучателем оплаты, необходимой для оказания государственной услуги, по разовому заявлению соблюдаются следующие процедуры:
1) процедура 1 – работник, ответственный за ведение бухгалтерского учета, уведомляет об отсутствии оплаты, необходимой для оказания государственной услуги работника, ответственного за предоставление статистической информации, в течение 30 (тридцати) минут после окончания вышеуказанного срока (в течение 2 (двух) рабочих дней);
2) процедура 2 – работник, ответственный за предоставление статистической информации, направляет расписку об отказе в приеме документов согласно приложению 4 Стандарта (далее – расписка об отказе) работнику, ответственному за ведение делопроизводства, в течение 30 (тридцати) минут после завершения предыдущей процедуры;
3) процедура 3 – работник, ответственный за ведение делопроизводства направляет расписку об отказе через АРМ ГО работнику Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут после завершения предыдущей процедуры.
При оказании государственной услуги, заявление, в котором указана периодичность, соблюдаются следующие процедуры:

6) 6-рәсім – статистикалық ақпаратты беруге жауапты жұмыскер, алдыңғы рәсімді аяқтағаннан кейін 1 (бір) сағаттың ішінде іс жүргізуге жауапты жұмыскерге төлем шотын қоюмен сұратылған статистикалық ақпараттың дайындығы туралы хабарламаны жолдайды;
7) 7-рәсім – іс жүргізуге жауапты жұмыскер, алдыңғы рәсімді аяқтағаннан кейін 1 (бір) сағаттың ішінде Мемлекеттік корпорация жұмыскеріне МО АЖО арқылы төлем шотын қоюмен сұратылған статистикалық ақпараттың дайындығы туралы хабарламаны жолдайды.
Көрсетілетін қызметті алушы 2 (екі) жұмыс күні ішінде төлем жүргізеді.
Көрсетілетін қызметті алушының төлем жүргізуге мүмкіндігі болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші төлем жүргізуге күнтізбелік 15 (он бес) күннен аспайтын уақыт береді, бұл ретте бұл мерзім мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді;
8) 8-рәсім – көрсетілетін қызметті берушінің есептік шотына төлем түскені расталғаннан кейін статистикалық ақпаратты беруге жауапты жұмыскер 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін:
5 (бес) беттен аспайтын болса, Мемлекеттік корпорация жұмыскеріне МО АЖО арқылы береді. Мемлекеттік корпорация жұмыскері қағаз жеткізгіште басып шығарады және көрсетілетін қызметті алушыға береді;
5 (бес) беттен асатын болса, Қазақстан Республикасы ішінде және одан тыс қағаз жеткізгіште пошта байланысы арқылы береді.
Көрсетілетін қызметті алушы біржолғы өтініш бойынша мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті төлемді жүзеге асырмаған жағдайда мынадай рәсімдер сақталады:
1) 1-рәсім – бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты жұмыскер жоғарыда көрсетілген мерзім (2 (екі) жұмыс күн ішінде) аяқталғаннан кейін 30 (отыз) минуттың ішінде статистикалық ақпаратты ұсынуға жауапты жұмыскерге мемлекеттік қызметті көрсетуге қажетті төлемнің жоқтығы туралы хабарлайды;
2) 2-рәсім – статистикалық ақпаратты беруге жауапты жұмыскер, алдыңғы рәсімді аяқтағаннан кейін 30 (отыз) минуттың ішінде іс жүргізуге жауапты жұмыскерге Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхатты (бұдан әрі – бас тарту туралы қолхат) жолдайды;
3) 3-рәсім – іс жүргізуге жауапты жұмыскер алдыңғы рәсімді аяқтағаннан кейін 15 (он бес) минуттың ішінде Мемлекеттік корпорация жұмыскеріне МО АЖО арқылы бас тарту туралы қолхатты жолдайды.
Кезеңділігі көрсетілген өтініш бойынша мемлекеттік қызметті көрсету кезінде мынадай рәсімдер сақталады:

1) процедура 1 – работник, ответственный за ведение делопроизводства, регистрирует документы и направляет для подписания директору услугодателя либо лицу, исполняющему его обязанности, в течение 15 (пятнадцати) минут;
2) процедура 2 – директор либо лицо, исполняющее его обязанности, подписывает в течение 3 (трех) часов и работник, ответственный за ведение делопроизводства направляет подписанные документы работнику ответственному за предоставление статистической информации и работнику, ответственному за заключение договора;
3) процедура 3 – работник, ответственный за предоставление статистической информации, рассчитывает стоимость услуги согласно приказу и направляет работнику, ответственному за заключение договора, в течение 1 (одного) рабочего дня.
В случае отсутствия или невозможности предоставления запрашиваемой статистической информации, услугодатель направляет уведомление об отсутствии запрашиваемой статистической информации согласно приложению 1 Стандарта через АРМ ГО работнику Государственной корпорации;
4) процедура 4 – работник, ответственный за заключение договора, направляет проект договора на согласование посредством электронной почты на электронный адрес, указанный услугополучателем в заявлении, который должен быть согласован в течение 2 (двух) рабочих дней.
В случае не предоставления услугополучателем согласованного договора в вышеуказанный срок, услугодатель направляет расписку об отказе через АРМ ГО работнику Государственной корпорации, который уведомляет услугополучателя;
5) процедура 5 – работник, ответственный за заключение договора, в течение 1 (одного) рабочего дня направляет подписанный договор, с одной стороны услугодателем для подписания, с другой стороны услугополучателем путем почтовых отправлений внутри Республики Казахстан и за его пределами;
6) процедура 6 – работник, ответственный за заключение договора, представляет уведомление о направлении подписанного договора, с одной стороны услугодателем для подписания, с другой стороны услугополучателем работнику, ответственному за ведение делопроизводства, в течение 1 (одного) часа после завершения предыдущей процедуры;
7) процедура 7 – работник, ответственный за ведение делопроизводства, прикрепляет уведомление о направлении подписанного договора, с одной стороны услугодателем для подписания, с другой стороны услугополучателем по АРМ ГО работнику Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут после завершения предыдущей процедуры;
8) процедура 8 – для подписания договора Сторонами предоставляется 8 (восемь) рабочих дней. После получения подписанного договора Сторонами, договор считается заключенным.

1) 1-рәсім – іс жүргізуге жауапты жұмыскер 15 (он бес) минуттың ішінде құжаттарды тіркейді және қол қою үшін директорға не оның міндетін атқарушы адамға жолдайды;
2) 2-рәсім – директор не оның міндетін атқарушы адам 3 (үш) сағаттың ішінде қол қояды және іс жүргізуге жауапты жұмыскер статистикалық ақпаратты беруге жауапты жұмыскерге және шарт жасасуға жауапты жұмыскерге қол қойылған құжаттарды жолдайды;
3) 3-рәсім – статистикалық ақпаратты беруге жауапты жұмыскер бұйрыққа сәйкес көрсетілетін қызметтің құнын есептейді және 1 (бір) жұмыс күні ішінде шарт жасасуға жауапты жұмыскерге жолдайды.
Сұратылып отырған статистикалық ақпарат болмаған немесе оны беру мүмкін болмаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші сұратылған ақпараттың жоқтығы туралы хабарламаны Стандарттың 1-қосымшасына сәйкес МО АЖО арқылы Мемлекеттік корпорация жұмыскеріне жолдайды;
4) 4-рәсім – шарт жасасуға жауапты жұмыскер электрондық пошта арқылы көрсетілетін қызметті алушының өтінішінде көрсетілген электрондық мекенжайға келісуге 2 (екі) жұмыс күні ішінде келісілуі тиіс шарттың жобасын жолдайды.
Жоғарыда көрсетілген мерзімде көрсетілетін қызметті алушы келісілген шартты ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші МО АЖО арқылы көрсетілетін қызметті алушыны хабарландыратын Мемлекеттік корпорация жұмыскеріне бас тарту туралы қолхатты жолдайды;
5) 5-рәсім – шарт жасасуға жауапты жұмыскер 1 (бір) жұмыс күні ішінде бір тараптан көрсетілетін қызметті берушіге қол қойылған шартты, екінші тараптан көрсетілетін қызметті алушыға қол қоюы үшін Қазақстан Республикасы ішінде және одан тыс пошталық жөнелтімдер арқылы жолдайды;
6) 6-рәсім – шарт жасасуға жауапты жұмыскер алдыңғы рәсімді аяқтағаннан кейін 1 (бір) сағаттың ішінде іс жүргізуге жауапты жұмыскерге қол қойылған шартты бір тараптан көрсетілетін қызметті берушіге, екінші тараптан көрсетілетін қызметті алушыға қол қоюы үшін жолдағаны туралы хабарламаны ұсынады;
7) 7-рәсім – іс жүргізуге жауапты жұмыскер алдыңғы рәсімді аяқтағаннан кейін 15 (он бес) минуттың ішінде МО АЖО арқылы Мемлекеттік корпорация жұмыскеріне қол қойылған шартты бір тараптан көрсетілетін қызметті берушіге, екінші тараптан көрсетілетін қызметті алушыға қол қоюы үшін жолдағаны туралы хабарламаны тіркейді;
8) 8-рәсім – Тараптардың шартқа қол қоюы үшін 8 (сегіз) жұмыс күні беріледі. Тараптар қол қойылған шартты алғаннан кейін шарт жасалған деп саналады.

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
при получении государственной услуги на основании разового заявления:
документы, указанные в пункте 9 Стандарта;
сформированная статистическая информация;
счет-фактура и акт оказанных услуг.
При получении государственной услуги на основании заявления, в котором указана периодичность:
документы, указанные в пункте 9 Стандарта;
согласованный проект договора;
подписанный и зарегистрированный в реестре договоров, заверенный печатью договор в 2 (двух) экземплярах;
сформированная статистическая информация;
счет-фактура и акт оказанных услуг.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
работник, ответственный за ведение делопроизводства;
работник, ответственный за предоставление статистической информации;
работник, ответственный за бюджетное планирование;
работник, ответственный за ведение бухгалтерского учета;
работник, ответственный за заключение договора;
директор либо лицо, исполняющее его обязанности.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) отражены в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги по разовому заявлению согласно приложению 1 к настоящему Регламенту и в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги по заявлению, в котором указана периодичность согласно приложению 2 к настоящему Регламенту государственной услуги.
Глава 4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и (или) услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию:
1) для получения государственной услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию;
2) услугополучатель представляет документы работнику Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут;
3) работник Государственной корпорации в течение 20 минут принимает представленные документы и выдает расписку о приеме соответствующих документов;
4) работник Государственной корпорации в течение 1 (одного) рабочего дня направляет представленные документы (сканированная версия оригинала) через АРМ ГО услугодателю;

6. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі мынадай рәсімнің (іс-қимылдың) орындалуын бастау үшін негіз болып табылады:
біржолғы өтініштің негізінде мемлекеттік қызметті алу кезінде:
Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар;
қалыптастырылған статистикалық ақпарат;
шот-фактура және көрсетілген қызметтер актісі.
Кезеңділігі көрсетілген өтініштің негізінде мемлекеттік қызметті алу кезінде:
Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар;
келісілген шарт жобасы;
қол қойылған және шарттар тізілімінде тіркелген, мөрмен куәландырылған шарттың 2 (екі) данасы;
қалыптастырылған статистикалық ақпарат;
шот-фактура және көрсетілген қызметтер актісі.
3-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
іс жүргізуге жауапты жұмыскер;
статистикалық ақпаратты беруге жауапты жұмыскер;
бюджетті жоспарлауға жауапты жұмыскер;
бухгалтерлік есепті жүргізуге жауапты жұмыскер;
шарт жасасуға жауапты жұмыскер;
директор немесе оның міндетін атқарушы адам.
8. Құрылымдық бөлімшелер (жұмыскерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) дәйектілігінің сипаты әр рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес біржолғы өтініш бойынша мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамалығында және осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес кезеңділігі көрсетілген өтініш бойынша мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамалығында көрсетілген.
4-тарау. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) көрсетілетін қызметті
берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаты
9. Мемлекеттік корпорацияға жүгіну тәртібінің сипаты:
1) мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді;
2) көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияның жұмыскеріне 15 (он бес) минут ішінде құжатты береді;
3) Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері 20 (жиырма) минут ішінде ұсынылған құжаттарды қабылдайды және тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат береді;
4) Мемлекеттік корпорацияның жұмыскері 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттарды (түпнұсқаның сканерленген нұсқасы) МО АЖО арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды;

5) после представления услугодателем уведомления о готовности запрашиваемой статистической информации с выставлением счета на оплату (сканированная версия оригинала) через АРМ ГО, услугополучатель может получить необходимую информацию в соответствии со статьей 23 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах";
6) предоставление результата оказания государственной услуги осуществляется после получения квитанции об оплате от услугополучателя в соответствии с подпунктом 8) пункта 5 настоящего Регламента.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги по разовому заявлению согласно приложению 1 к настоящему Регламенту и в справочнике бизнес-процесса оказания государственной услуги по заявлению, в котором указана периодичность согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Приложение 1 к Регламенту
государственной услуги
"Предоставление
статистической информации,
не предусмотренной
графиком распространения
официальной статистической
информации"
Справочник бизнес-процесса оказания государственной услуги по разовому заявлению
Приложение 2 к Регламенту
государственной услуги
"Предоставление
статистической информации,
не предусмотренной
графиком распространения
официальной статистической
информации"
Справочник бизнес-процесса оказания государственной услуги по заявлению, в котором указана периодичность

5) МО АЖО арқылы төлем шотын қоюмен (түпнұсқаның сканерленген нұсқасы) сұратылған статистикалық ақпараттың дайындығы туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті беруші ұсынғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 23-бабына сәйкес қажетті ақпаратты алуы мүмкін;
6) мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін ұсыну осы Регламенттің 5-тармағының 8) тармақшасына сәйкес көрсетілетін қызметті алушыдан төлем туралы түбіртекті алғаннан кейін жүзеге асырылады.
10. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың), көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы дәйектілігінің және мемлекеттік қызметті көрсету процесіндегі ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің егжей-тегжейлі сипаты осы Регламентке 1-қосымшаға сәйкес біржолғы өтініш бойынша мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамалығында және осы Регламентке 2-қосымшаға сәйкес кезеңділігі көрсетілген өтініш бойынша мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
1-қосымша
Біржолғы өтініш бойынша мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы
"Ресми статистикалық ақпаратты тарату кестесінде
көзделмеген статистикалық
ақпаратты беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
2-қосымша
Кезеңділігі көрсетілген өтініш бойынша мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процесінің анықтамалығы