О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 71 "О бюджете города Аркалыка на 2017-2019 годы"
Решение маслихата города Аркалыка Костанайской области от 30 ноября 2017 года № 136. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 13 декабря 2017 года № 7374
В соответствии со статьей 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Аркалыкский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 71 "О бюджете города Аркалыка на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6787, опубликовано в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в электронном виде от 17 января 2017 года) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет города Аркалыка на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 4850180,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1761313,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 34286,0 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 17179,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 3037402,3 тысячи тенге, из них объем субвенций – 2119571,0 тысяча тенге;
2) затраты – 5031701,1 тысяча тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 948,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -182468,8 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 182468,8 тысяч тенге.";
пункт 2 указанного решения изложить в новой редакции:
"2. В бюджете города на 2017 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета в сумме 47314,5 тысяч тенге, в том числе:
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 2405,5 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 3516,0 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012–2018 годы в сумме 15125,0 тысяч тенге;
на развитие рынка труда в сумме 26268,0 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. В бюджете города на 2017 год предусмотрен объем целевых текущих трансфертов из областного бюджета в сумме 647069,4 тысяч тенге, в том числе:
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 15748,0 тысяч тенге;

Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 71 "Арқалық қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Арқалық қаласы мәслихатының 2017 жылғы 30 қарашадағы № 136 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 13 желтоқсанда № 7374 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106-бабына сәйкес Арқалық қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 71 "Арқалық қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6787 тіркелген, 2017 жылғы 17 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің электрондық түрдегі эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Арқалық қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 4850180,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 1761313,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 34286,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 17179,0 мың теңге;
трансферттер түсімі бойынша – 3037402,3 мың тенге, оның ішінде субвенция көлемі – 2119571,0 мың теңге;
2) шығындар – 5031701,1 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру – 948,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -182468,8 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 182468,8 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 2-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"2. 2017 жылға арналған қала бюджетінде республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 47314,5 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 2405,5 мың теңге сомасында;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге 3516,0 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 15125,0 мың теңге сомасында;
еңбек нарығын дамытуға 26268,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көлемі 647069,4 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:
цифрлық білім беру инфроқұрылымын құруға 15748,0 мың теңге сомасында;

на оплату услуг по поставке и монтажу оборудования системы видеонаблюдения, ограждения и турникетов в целях обеспечения антитеррористической защищенности объектов образования в сумме 1830,6 тысяч тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку в 2016 году по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 3495,0 тысяч тенге;
на обучение бухгалтеров в сумме 240,0 тысяч тенге;
на проведение аудита специального назначения в сумме 1194,0 тысячи тенге;
на ликвидацию несанкционированных свалок в сумме 50000,0 тысяч тенге;
на средний ремонт дороги по улице Байтурсынова (двухполоска) от кольца "Кооператор" до кольца "Аэропорт" (протяженностью 5,1 километров) в сумме 184943,0 тысячи тенге;
на средний ремонт автодороги по проспекту Абая от Южного обхода до канализационной насосной станции - 1 (протяженностью 5,3 километров) в сумме 196469,0 тысяч тенге;
на средний ремонт автодороги по улице Каирбекова от улицы Ауельбекова до переезда (протяженностью 0,91 километров) в сумме 38293,0 тысячи тенге;
на текущий ремонт улиц города в сумме 30000,0 тысяч тенге;
на средний ремонт улицы Ш. Жанибека в границе от улицы Ауельбекова до улицы Демченко в сумме 23000,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 2545,0 тысяч тенге;
на разработку землеустроительной документации, топографирование и устройство ограждений почвенных очагов сибиреязвенных захоронений в сумме 4584,3 тысячи тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 6426,0 тысяч тенге;
на приобретение учебников и учебно-методических комплексов, в связи с переходом на обновленное содержание в сумме 16708,5 тысяч тенге;
на размещение государственного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 29760,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 20529,0 тысяч тенге;
на приобретение и монтаж оборудования системы электронной очереди в центрах занятости населения в сумме 3304,0 тысячи тенге;
на разработку технико-экономического обоснования по реконструкции тепловых сетей государственного коммунального предприятия "Аркалыкская теплоэнергетическая компания" акимата города Аркалыка Костанайской области в сумме 18000,0 тысяч тенге.";
пункт 4 указанного решения изложить в новой редакции:
"4. В бюджете города на 2017 год предусмотрен объем целевых трансфертов из областного бюджета на развитие в сумме 223447,4 тысяч тенге, в том числе:

білім беру объектілерін терроризмге қарсы қорғалуын қамтамасыз ету мақсатында бейнебақылаулар жүйесін, қоршаулар мен турникеттер жабдықтарын жеткізу және монтаждау бойынша қызметтерге ақы төлеуге 1830,6 мың теңге сомасында;
2016 жылы Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша кәсіби даярлауға бағытталған оқуын аяқтауға 3495,0 мың теңге сомасында;
бухгалтерлерді оқытуға 240,0 мың теңге сомасында;
арнайы мақсаттағы аудитті жүргізуге 1194,0 мың теңге сомасында;
рұқсат етілмеген қоқыс орындарын жоюға 50000,0 мың теңге сомасында;
"Кооператор" орамды жолынан "Әуежай" орамды жолына дейін (ұзындығы 5,1 шақырым) Байтұрсынов көшесі бойынша (екі жолақ) жолды орташа жөндеуге 184943,0 мың теңге сомасында;
Оңтүстік айналымынан 1-кәріздік сорғы станциясына дейін (ұзындығы 5,3 шақырым) Абай даңғылы бойынша автожолды орташа жөндеуге 196469,0 мың теңге сомасында;
Әуелбеков көшесінен өткелге дейін Қайырбеков көшесі бойынша (ұзындығы 0,91 шақырым) автожолды орташа жөндеуге 38293,0 мың теңге сомасында;
қаланың көшелерін ағымдағы жөндеуге 30000,0 мың теңге сомасында;
Әуелбеков көшесінен Демченко көшесіне дейінгі шекарада Ш.Жәнібек көшесін орташа жөндеуге 23000,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринарлық іс-шараларды жүргізуге 2545,0 мың теңге сомасында;
жерге орналастыру құжаттамасын әзірлеуге, топографиялауға және сібір жарасы көмінділерінің топырақты ошақтарының қоршауларын орнатуға 4584,3 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды пайдаға асыруға 6426,0 мың теңге сомасында;
жаңартылған мазмұнға көшуге байланысты оқулықтарды және оқу-әдістемелік кешендерді сатып алуға 16708,5 мың теңге сомасында;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік тапсырысты орналастыруға 29760,0 мың теңге сомасында;
нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017–2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде мобильді орталықтардағы оқуды қосқанда еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 20529,0 мың теңге сомасында;
халықты жұмыспен қамту орталықтарында электрондық кезек жүйесін сатып алуға және монтаждауға 3304,0 мың теңге сомасында;
Қостанай облысы Арқалық қаласы әкімдігінің "Арқалық жылу-энергетикалық компаниясы" мемлекеттік коммуналдық кәсіпорнының жылу желілерін реконструкциялау бойынша техникалық-экономикалық негіздеме әзірлеуге 18000,0 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 4-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"4. 2017 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен дамуға нысаналы трансферттер көлемі 223447,4 мың теңге сомасында көзделген, оның ішінде:

на строительство водопроводных сетей в селе Восточное города Аркалыка в сумме 5644,0 тысячи тенге;
на строительство по укреплению берегов реки Терсаккан на территории села Целинный города Аркалыка в сумме 2247,3 тысяч тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей поселка Дачный города Аркалыка в сумме 3984,0 тысячи тенге;
на реконструкцию водопроводных сетей поселка Западный города Аркалыка в сумме 4656,2 тысяч тенге;
на строительство отдельно стоящей котельной с подключением школы, детского сада, врачебной амбулатории, дома культуры в селе Ашутасты города Аркалыка в сумме 81214,0 тысячи тенге;
на реконструкцию улицы Демченко протяженностью 416 метров в сумме 71744,2 тысячи тенге;
на реконструкцию улицы Демченко от улицы Каирбекова до улицы Ш. Жанибека, протяженностью 416 метров (водопровод, хозяйственно-бытовая канализация, ливневая канализация) в сумме 53957,7 тысяч тенге.";
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель внеочередной
сессии, секретарь маслихата
Г. Елтебаева
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел финансов
акимата города Аркалыка"
____________ А. Мухамбетжанова
СОГЛАСОВАНО
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
бюджетного планирования
акимата города Аркалыка"
_________________ Н. Гайдаренко
Приложение
к решению маслихата
от 30 ноября 2017 года № 136
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 71
Бюджет города Аркалыка на 2017 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Арқалық қаласы Восточный ауылындағы су құбыры желілерін салуға 5644,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Целинный ауылының аумағындағы Терісаққан өзенінің жағалауын нығайту бойынша салуға 2247,3 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Дачный кентінің су құбыры желілерін реконструкциялауға 3984,0 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Западный кентінің су құбыры желілерін реконструкциялауға 4656,2 мың теңге сомасында;
Арқалық қаласы Ашутасты ауылында мәдениет үйін, балабақша, дәрігерлік амбулатория, мектепті қосып жеке тұрған қазандықты салуға 81214,0 мың теңге сомасында;
ұзындығы 416 метр Демченко көшесін реконструкциялауға 71744,2 мың теңге сомасында;
Қайырбеков көшесінен Ш. Жәнібек көшесіне дейінгі ұзындығы 416 метр Демченко көшесін реконструкциялауға (су құбыры, шаруашылық–тұрмыстық кәріз, нөсерлі кәріз) 53957,7 мың теңге сомасында.";
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Кезектен тыс сессиясының
төрайымы, мәслихат хатшысы
Г. Елтебаева
КЕЛІСІЛДІ
"Арқалық қаласы әкімдігінің
қаржы бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
___________ А. Мұхамбетжанова
КЕЛІСІЛДІ
"Арқалық қаласы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________ Н. Гайдаренко
Мәслихаттың
2017 жылғы 30 қарашадағы
№ 136 шешіміне қосымша
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 71 шешіміне 1-қосымша
Арқалық қаласының 2017 жылға арналған бюджетi
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Атауы
І. Кiрiстер