О внесении изменений в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 55 "О районном бюджете Наурзумского района на 2017-2019 годы"
Решение маслихата Наурзумского района Костанайской области от 29 ноября 2017 года № 139. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 12 декабря 2017 года № 7361
В соответствии со статьями 106 и 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Наурзумский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение маслихата от 21 декабря 2016 года № 55 "О районном бюджете Наурзумского района на 2017-2019 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 6779, опубликовано 16 января 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции:
"1. Утвердить бюджет Наурзумского района на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 1660145,6 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 246451,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 4519,0 тысячи тенге;
поступлениям трансфертов – 1409175,6 тысяч тенге;
2) затраты – 1720701,5 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 3948,5 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 7328,5 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 3380,0 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -64504,4 тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 64504,4 тысячи тенге:
поступление займов – 7328,5 тысяч тенге;
погашение займов – 3380,0 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 60555,9 тысяч тенге.";
пункт 3 указанного решения изложить в новой редакции:
"3. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета, в том числе:
на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника в сумме 1157,1 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы в сумме 1711,0 тысяч тенге;
на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу" в сумме 1940,0 тысяч тенге.".
пункт 6 указанного решения изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевых трансфертов на развитие из областного бюджета, в том числе:

Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 55 "Науырзым ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Науырзым ауданы мәслихатының 2017 жылғы 29 қарашадағы № 139 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 12 желтоқсанда № 7361 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106 және 109-баптарына сәйкес, Науырзым аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Мәслихаттың 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 55 "Науырзым ауданының 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджеті туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6779 тіркелген, 2017 жылғы 16 қаңтарда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. Науырзым ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 1660145,6 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсімдер бойынша – 246451,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 4519,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1409175,6 мың теңге;
2) шығындар – 1720701,5 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 3948,5 мың теңге, оның iшiнде:
бюджеттiк кредиттер – 7328,5 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 3380,0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -64504,4 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 64504,4 мың теңге:
қарыздар түсімі – 7328,5 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 3380,0 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 60555,9 мың теңге.";
көрсетілген шешімнің 3-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге 1157,1 мың теңге сомасында;
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға 1711,0 мың теңге сомасында;
"Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге 1940,0 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 6-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы даму трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:

на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сумме 10737,0 тысячи тенге.".
пункт 7 указанного решения изложить в новой редакции:
"7. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление целевых текущих трансфертов из областного бюджета, в том числе:
на создание цифровой образовательной инфраструктуры в сумме 6035,0 тысяч тенге;
на доучивание направленных на профессиональную подготовку в 2016 году по Дорожной карте занятости 2020 в сумме 1453,0 тысяч тенге;
на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов в сумме 574,0 тысяч тенге;
на обучение главных бухгалтеров на соответствие международным стандартам финансовой отчетности субъектов квазигосударственного сектора в сумме 340,0 тысяч тенге;
на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных в сумме 892,5 тысяч тенге;
на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов в сумме 3213,0 тысяч тенге;
на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы в сумме 6544,0 тысяч тенге;
на средний ремонт автомобильной дороги районного значения КР-NZ-4 "Подъезд к селу Шолаксай" в сумме 43680,0 тысяч тенге.".
приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии,
секретарь районного маслихата Г. Абенова
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Отдел экономики и
финансов Наурзумского района"
_______________ Н. Дехтярева
29 ноября 2017 года
Приложение
к решению маслихата
от 29 ноября 2017 года № 139
Приложение 1
к решению маслихата
от 21 декабря 2016 года № 55
Бюджет Наурзумского района на 2017 год
Категория
Сумма тысяч тенге
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
I. Доходы

сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға 10737,0 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 7-тармағы жаңа редакцияда жазылсын:
"7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер түсімінің көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
сандық білім беру инфрақұрылымын құруға 6035,0 мың теңге сомасында;
2016 жылы Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша кәсіби даярлауға бағытталған оқуын аяқтауға 1453,0 мың теңге сомасында;
қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) үшін шығыстарды өтеуге 574,0 мың теңге сомасында;
квазимемлекеттік сектор субъектілеріне халықаралық қаржылық есептілік стандарттарға сәйкес бас бухгалтерлерді оқытуға 340,0 мың теңге сомасында;
жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге 892,5 мың теңге сомасында;
инсинераторларды пайдалана отырып, биологиялық қалдықтарды пайдаға асыруға 3213,0 мың теңге сомасында;
2017-2021 жылдарға арналған нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде еңбек нарығында қажетті кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларын, жұмылдыру орталықтарында оқытуды бірге қоса алғанда, қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға 6544,0 мың теңге сомасында;
"Шолақсай ауылына кіреберіс жол" КР-NZ-4 аудандық маңызы бар автомобиль жолын орташа жөндеуге 43680,0 мың теңге сомасында.".
көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы,
аудандық мәслихаттың хатшысы Г. Әбенова
"КЕЛІСІЛДІ"
"Науырзым ауданының
экономика және қаржы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________ Н. Дехтярева
2017 жылғы 29 қараша
Мәслихаттың
2017 жылғы 29 қарашадағы
№ 139 шешіміне қосымша
Мәслихаттың
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№ 55 № 173 шешіміне
1-қосымша
Науырзым ауданының 2017 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Iшкi сыныбы
Ерекшелiгi
Атауы
I. Кірістер