Об утверждении форм сведений о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках и движении денег на этих счетах, а также о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 119. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 февраля 2018 года № 16408.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра финансов РК от 30.04.2021 № 420 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие см. п.4
В соответствии с подпунктами 13) и 14) статьи 24 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), пунктом 6-1 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму сведений о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках денег на этих счетах согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений о движении денег на банковских счетах согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму сведений о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение согласно приложению 3 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра финансов РК от 30.04.2021 № 420 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившими силу некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан по перечню согласно приложению 4 к настоящему приказу.
3. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Тенгебаев А. М.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы мен қозғалысы туралы, сондай-ақ сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған, жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтердің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 119 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 21 ақпанда № 16408 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 30.04.2021 № 420 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 24-бабының 13) және 14) тармақшаларына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 6-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақша қалдығы туралы мәліметтер нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес банк шоттарындағы ақшаның қозғалысы туралы мәліметтер нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтері мен міндеттемелері туралы декларацияны тапсыру жөніндегі міндет туындаған, жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтердің нысаны бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 30.04.2021 № 420 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (А.М. Теңгебаев) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін қағаз және электронды түрде қазақ және орыс тілдерінде ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства финансов Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, за исключением подпунктов 2) и 3) пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2020 года, при этом подпункт 3) пункта 1 настоящего приказа действует до 1 января 2026 года.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Султанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Национального Банка
Республики Казахстан
_______________ Д. Акишев

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Заң қызметі департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін осы бұйрықтың 1-тармағының 2) және 3) тармақшаларын қоспағанда, оның алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейінгі күнтізбелік он күн ішінде қолданысқа енгізіледі, бұл ретте осы бұйрықтың 1-тармағының 3) тармақшасы 2026 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданыста болады.
Қазақстан Республикасының Қаржы министрі Б. Сұлтанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Төрағасы
Д. Ақышев___________

1 февраля 2018 года
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 февраля 2018 года № 119
форма
Сведения о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках денег на этих счетах за период с "___" ______________ 20____ года по "____" ________________ 20___ года
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра финансов РК от 30.04.2021 № 420 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Налогоплательщик
Реквизиты банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, его структурных подразделений, в котором открыты банковские счета
Вид банковского счета
Валюта банковского счета
Номер банковского счета
Остаток денег на банковском счете на начало периода
Остаток денег на банковском счете на конец периода
ИИН*/ БИН **
фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ наименование
БИН **
БИК***
наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись лица, ответственного за составление формы)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
руководителя, подпись)
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
*ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
**БИН – бизнес-идентификационный номер;
***БИК – банковский идентификационный код.
Пояснение по заполнению формы "Сведения о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках денег на этих счетах" приведено в приложении к настоящей форме.
Срок представления указанных сведений – в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов.
Приложение к форме
"Сведения о наличии
банковских счетов и их номерах,
об остатках денег на этих счетах"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках денег на этих счетах"
1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора сведений о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках денег на этих счетах (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 13) статьи 24 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса) и с пунктами 6-1 и 6-2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
Основной задачей ведения Формы является получение сведений о банковских счетах и их номерах, об остатках денег на этих счетах.

2018 жылғы 1 ақпан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 2 ақпандағы
№ 119 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы туралы
20__ жылғы "__"_____ бастап 20__ жылғы "__"_____ аралығындағы кезең үшін мәліметтер
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 30.04.2021 № 420 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Салық төлеуші
Банктің, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банк филиалының, банк шоттары ашылған оның құрылымдық бөлімшелерінің деректемелері
Банк шотының түрі
Банк шотындағы валюта
Банк шотындағы нөмірі
Кезеңнің басындағы банк шотындағы ақша қалдығы
Кезеңнің соңындағы банк шотындағы ақша қалдығы
ЖСН*/БСН**
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)/атауы
БСН**
БСК***
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
__________________________________________________________________________
(нысанды жасауға жауапты тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе), қолы)
__________________________________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе), қолы)
Ескерту:
аббревиатураның толық жазылуы:
*ЖСН – жеке сәйкестендіру нөмері;
**БСН – бизнес-сәйкестендіру нөмері;
***БСК – банктік сәйкестендіру коды.
"Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы туралы" деген нысанын толтыру бойынша түсіндірме осы нысанға қосымшаға сәйкес келтірілген.
Көрсетілгіен мәліметтерді ұсыну мерзімі – мемлекеттік кірістер органының сұрау салуын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде.
"Банк шоттарының бар-жоғы
және олардың нөмірлері туралы,
осы шоттардағы ақшаның
қалдығы туралы" нысанына
қосымша
"Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы туралы" нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1. Жалпы ережелер
1. Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы туралы мәліметтерді жинауға арналған нысан (бұдан әрі – Нысан) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының Кодексінің (Салық кодексі) 24-бабы 13) тармақшасына және "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 50-бабы 6-1 және 6-2-тармақтарына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы туралы мәліметтерді алу болып табылады.

2. Форма заполняется и представляется банками, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов по сведениям о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках денег на этих счетах.
3. Форма направляется по физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах в период с 1 января 2021 года по 1 января 2026 года.
2. Пояснение по заполнению формы "Сведения о наличии банковских счетов и их номерах, об остатках денег на этих счетах"
3. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В графе 2 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) налогоплательщика.
5. В графе 3 Формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии)/наименование налогоплательщика.
6. В графе 4 Формы указывается бизнес-идентификационный номер банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, их структурных подразделений, в котором открыты банковские счета.
7. В графе 5 Формы указывается банковский идентификационный код (далее – БИК) банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, их структурных подразделений, в котором открыты банковские счета.
8. В графе 6 Формы указывается наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, их структурных подразделений, в котором открыты банковские счета.
9. В графе 7 Формы указывается вид банковского счета.
10. В графе 8 Формы указывается вид валюты банковского счета.
11. В графе 9 Формы указывается номер банковского счета налогоплательщика.
12. В графе 10 Формы указывается остаток денег на банковском счете на начало периода.
13. В графе 11 Формы указывается остаток денег на банковском счете на конец периода.
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 февраля 2018 года № 119
форма

2. Нысанды банктер, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банк филиалы және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақша қалдығы туралы мәліметтер бойынша мемлекеттік кірістер органының сұрау салуын алған күннен бастап 10 (он) жұмыс күні ішінде толтырады және ұсынады.
3. Нысан 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап 2026 жылдың 1 қаңтарына дейінгі кезеңде активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны ұсынуға міндетті жеке тұлғалар бойынша жіберіледі.
2. "Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы туралы" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында салық төлеушінің жеке сәйкестендіру нөмері/бизнес-сәйкестендіру нөмері (бұдан әрі - ЖСН/БСН) көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде)/атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында банк шоттары ашылған Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банк филиалының, олардың құрылымдық бөлімшелерінің бизнес сәйкестендіру нөмірі көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында банк шоттары ашылған Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банк филиалының, олардың құрылымдық бөлімшелерінің банктік сәйкестендіру коды (бұдан әрі – БСК) көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында кредит берілген банктің, Қазақстан Республикасының бейрезиденті-банк филиалының, олардың құрылымдық бөлімшелерінің атауы көрсетіледі.
9. Нысанның 7-бағанында банк шотының түрі көрсетіледі.
10. Нысанның 8-бағанында банк шотындағы валюта түрі көрсетіледі.
11. Нысанның 9-бағанында салық төлеушінің банк шотындағы нөмірі көрсетіледі.
12. Нысанның 10-бағанында кезеңнің басындағы банк шотындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
13. Нысанның 11-бағанында кезеңнің соңындағы банк шотындағы ақша қалдығы көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 2 ақпандағы
№ 119 бұйрығына
2-қосымша
Нысан

Сведения о движении денег на банковских счетах за период с "___" ______________ 20____ года по "____" ________________ 20___ года
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра финансов РК от 30.04.2021 № 420 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Налогоплательщик
Движение денег на банковских счетах налогоплательщика
ИИН*/ БИН**
фамилия, имя, отчество (при его наличии)/наименование
поступление денег на банковский счет
дата
сумма платежа
отправитель денег
реквизиты банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан отправителя денег
назначение платежа
ИИН*/ БИН**
наименование
БИН**
БИК***
наименование
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
продолжение таблицы
перечисление денег с банковского счета
дата
сумма платежа
бенефициар
реквизиты банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан бенефициара
назначение платежа
ИИН* /БИН**
наименование
БИН**
БИК***
наименование
12
13
14
15
16
17
18
19
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись лица, ответственного за составление формы)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
руководителя, подпись)
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
*ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
**БИН – бизнес-идентификационный номер;
***БИК – банковский идентификационный код.
Пояснение по заполнению формы "Сведения о движении денег на банковских счетах" приведено в приложении к настоящей форме.
Срок представления указанных сведений – в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов.
Приложение к форме
"Сведения о движении
денег на банковских счетах"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о движении денег на банковских счетах"
1. Общие положения
1. Форма, предназначенная для сбора сведений о движении денег на банковских счетах (далее – Форма) разработана в соответствии с подпунктом 13) статьи 24 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса) и с пунктом 6-1 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
Основной задачей ведения Формы является получение сведений о движении денег на банковских счетах.
2. Форма заполняется и представляется банками, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов по сведениям о движении денег на этих счетах.

Банк шоттарындағы ақшаның қозғалысы туралы 20__ жылғы "__"_____ бастап 20__ жылғы "__"_____ аралығындағы кезең үшін мәліметтер
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 30.04.2021 № 420 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Салық төлеуші
Салық төлеушінің банк шоттарындағы ақшаның қозғалысы
ЖСН*/БСН**
тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/атауы
банк шотына ақшаның түсуі
күні
төлем сомасы
ақшаны жөнелтушi
жіберуші банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің деректемелері
төлемнің мақсаты
ЖСН*/БСН***
атауы
БСН**
БСК***
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
кестенің жалғасы
банк шотынан ақшаның аударылуы
күні
төлем сомасы
бенефициар
бенефициар банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің деректемелері
төлемнің мақсаты
ЖСН*/БСН***
атауы
БСН**
БСК***
атауы
12
13
14
15
16
17
18
19
__________________________________________________________________________
(нысанды жасауға жауапты тұлғаның тегі,аты,әкесінін аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе), қолы)
__________________________________________________________________________
(басшының тегі,аты,әкесінін аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе), қолы)
Ескерту:
аббревиатураның таратып жазылуы:
*ЖСН – жеке сәйкестендіру номері;
**БСН – бизнес-сәйкестендіру номері;
***БСК – банктік сәйкестендіру коды.
Осы нысаның қосымшасына сәйкес келтірілген "Банк шоттарындағы ақшаның қозғалысы туралы" нысанын толтыру бойынша түсіндірме.
Көрсетілгіен мәліметтердін ұсыну мерзімі – салық органының сұрау сауалын алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде.
"Банк шоттарындағы ақшаның
қозғалысы туралы" нысанына
қосымша
"Банк шоттарындағы ақшаның қозғалысы туралы" нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1. Жалпы ережелер
1. Банк шоттарындағы ақшаның қозғалысы туралы мәліметті жинауға арналған нысан (бұдан әрі – Нысан) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 24-бабының 13) тармақшасына және Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабының 6-1-тармағына сәйкес әзірленді. Нысанды жүргізудің негізгі міндеті банк шоттарындағы ақшаның қозғалысы туралы мәліметтерді алу болып табылады.
2. Нысанды банк шоттарындағы ақшаның қозғалысы туралы мәліметтерге салық органының сұрау сауалын алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде банк, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар толтырады және ұсынады.

3. Форма направляется в банки, филиалы банков-нерезидентов Республики Казахстан и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций, в случае налоговой проверки в отношении проверяемого лица. В остальных случаях сведения о движении денег предоставляются общей суммой (оборотами).
4. В рамках всеобщего декларирования Форма направляется в отношении:
лица, зарегистрированного в установленном законом порядке в качестве кандидата в Президенты Республики Казахстан, депутаты Парламента Республики Казахстан и маслихата, а также в члены органов местного самоуправления, и его супруги (супруга);
лица, являющегося кандидатом на государственную должность либо на должность, связанную с выполнением государственных или приравненных к ним функций, и его супруги (супруга);
лица, занимающего государственную должность, в период выполнения им своих полномочий и его супруги (супруга) в этот же период;
лица, освобожденного условно-досрочно от отбывания наказания.
2. Пояснение по заполнению формы "Сведения о движении денег на банковских счетах"
3. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В графе 2 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер/бизнес-идентификационный номер (далее – ИИН/БИН) налогоплательщика.
5. В графе 3 Формы указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица/наименование налогоплательщика.
6. В графе 4 Формы указывается дата поступления денег на банковский счет.
7. В графе 5 Формы указывается сумма платежа, поступившего на банковский счет.
8. В графе 6 Формы указывается ИИН/БИН отправителя денег.
9. В графе 7 Формы указывается наименование отправителя денег.
10. В графе 8 Формы указывается БИН банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан отправителя денег.
11. В графе 9 Формы указывается банковский идентификационный код (далее – БИК) банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан отправителя денег.
12. В графе 10 Формы указывается наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан отправителя денег.
13. В графе 11 Формы указывается назначение платежа, поступившего на банковский счет.
14. В графе 12 Формы указывается дата перечисления денег с банковского счета налогоплательщика-отправителя денег.
15. В графе 13 Формы указывается сумма платежа, перечисленная с банковского счета налогоплательщика-отправителя денег.
16. В графе 14 Формы указывается ИИН/БИН бенефициара.
17. В графе 15 Формы указывается наименование бенефициара.
18. В графе 16 Формы указывается БИН банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, бенефициара.

3. Нысан банктерге, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарына тексерілетін жеке тұлғаға қатысты салықтық тексеру кезінде жіберіледі. Басқа жағдайларда ақшаның қозғалысы туралы мәлімет жалпы сомамен (айналыммен) ұсынылады.
4. Жалпыға бірдей декларациялау шеңберінде Нысан мыналарға:
заңда белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Президенттігіне, Қазақстан Республикасы Парламентінің және мәслихаттың депутаттығына, сондай-ақ жергілікті өзін-өзі басқару органдарының мүшелігіне кандидат ретінде тіркелген адамға және оның жұбайына (зайыбына) қатысты;
мемлекеттік лауазымға не мемлекеттік немесе оларға теңестірілген функцияларды орындауға байланысты лауазымға кандидат болып табылатын адамға және оның жұбайына (зайыбына) қатысты;
өз өкілеттіктерін орындау кезеңінде мемлекеттік лауазым атқаратын адамға және осы кезеңде оның жұбайына (зайыбына) қатысты;
жазасын өтеуден шартты түрде мерзімінен бұрын босатылған адамға қатысты жіберіледі.
2. "Банк шоттарындағы ақшаның қозғалысы туралы" нысанды толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында салық төлеушінің жеке сәйкестендіру номері/бизнес-сәйкестендіру номері (бұдан әрі – ЖСН/ БСН) көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында салық төлеушінің тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/атауы көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында банк шотына ақшаның түскен күні көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында банк шотына түскен төлемінің сомасы көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында ақша жөнелтушiнің ЖСН/БСН-і көрсетіледі.
9. Нысанның 7-бағанында ақша жөнелтушiнің атауы көрсетіледі.
10. Нысанның 8-бағанында ақша жөнелтушi банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің БСН-і көрсетіледі.
11. Нысанның 9-бағанында ақша жөнелтушi банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің банктік сәйкестендіру коды (бұдан әрі – БСК) көрсетіледі.
12. Нысанның 10-бағанында ақша жөнелтушi банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің атауы көрсетіледі.
13. Нысанның 11-бағанында банк шотына түскен ақша төлемінің мақсаты көрсетіледі.
14. Нысанның 12-бағанында ақша жөнелтушi-салық төлеушінің банк шотынан ақшаның аударылған күні көрсетіледі.
15. Нысанның 13-бағанында ақша жөнелтушi-салық төлеушінің банк шотынан аударылған ақша төлемінің сомасы көрсетіледі.
16. Нысанның 14-бағанында бенефициардың ЖСН/БСН көрсетіледі.
17. Нысанның 15-бағанында бенефициардың атауы көрсетіледі.
18. Нысанның 16-бағанында бенефициар банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің БСН көрсетіледі.

19. В графе 17 Формы указывается БИК банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, бенефициара.
20. В графе 18 Формы указывается наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, бенефициара.
21. В графе 19 Формы указывается назначение платежа, перечисленного с банковского счета отправителя денег.
Приложение 3
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 февраля 2018 года № 119
форма

19. Нысанның 17-бағанында бенефициар банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің БСК көрсетіледі.
20. Нысанның 18-бағанында бенефициар банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің атауы көрсетіледі.
21. Нысанның 19-бағанында ақша жөнелтушiнің банк шотынан аударған төлемнің мақсаты көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 2 ақпандағы
№ 119 бұйрығына
3-қосымша
Нысан

Сведения о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение за период с "___" ______________ 20____ года по "____" ________________ 20___ года
Сноска. Форма - в редакции приказа Министра финансов РК от 30.04.2021 № 420 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сведения по физическому лицу
Реквизиты банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, их структурных подразделений, в котором выдан кредит
Дата предоставления кредита
ИИН*
фамилия, имя, отчество (при наличии)
БИН**
БИК***
наименование
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Номер и дата договора о предоставлении кредита
Номер банковского счета
Валюта банковского счета
Сумма предоставленного кредита
Сумма установленного лимита по договору
Остаток суммы кредита на начало периода
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Сумма уплаченного основного долга
Сумма уплаченного вознаграждения
Сумма уплаченной пени
Остаток суммы кредита
Вид кредита
основной долг
вознаграждение
пеня
14
15
16
17
18
19
20
__________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность),
подпись лица, ответственного за составление формы)
_______________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
руководителя, подпись)
Примечание:
расшифровка аббревиатур:
*ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
**БИН – бизнес-идентификационный номер;
***БИК – банковский идентификационный код.
Пояснение по заполнению формы "Сведения о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение" приведено в приложении к настоящей форме.
Срок представления указанных сведений – в течение 10 (десяти) рабочих дней со дня получения запроса органа государственных доходов.
Приложение к форме
"Сведения о предоставленных
кредитах физическому лицу, у
которого возникла обязанность
по представлению декларации
об активах и обязательствах, с
указанием сумм погашения,
включая вознаграждение"
Пояснение по заполнению формы "Сведения о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение"
1. Общие положения

20__ жылғы "__" _________ бастап 20__ жылғы "__" _________ аралығындағы кезең үшін сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған, жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтер
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Қаржы министрінің 30.04.2021 № 420 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Жеке тұлға туралы мәлімет
Кредит берілген банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің, оның құрылымдық бөлімшелерінің деректемелері
Кредит берілген күні
ЖСН*
тегі, аты, әкесінін аты (ол болған жағдайда)
БСН**
БСК***
Атауы
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Кредит беру туралы шарттын нөмірі және күні
Банк шотынын нөмірі
Банк шотынын валютасы
Берілген кредит сомасы
Шарт бойынша белгіленген шектің сомасы
Кезең басындағы кредит сомасының қалдығы
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Негізгі қарыздың төлеген сомасы
Төленген сыйақы сомасы
Төленген пайыз сомасы
Кредит сомасының қалдығы
Кредит түрі
негізгі қарыз
сыйақы
пайыз
14
15
16
17
18
19
20
__________________________________________________________________________
(нысанды жасауға жауапты тұлғаның тегі,аты,әкесінін аты (егер ол жеке басын
куәландыратын құжатта көрсетілсе), қолы)
__________________________________________________________________________
(басшының тегі,аты,әкесінін аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта
көрсетілсе), қолы)
Ескерту:
аббревиатураның таратып жазылуы:
*ЖСН – жеке сәйкестендіру номері;
**БСН – бизнес-сәйкестендіру номері;
***БСК – банктік сәйкестендіру коды.
Осы нысаның қосымшасына сәйкес келтірілген "Сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған, жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме.
Көрсетілгіен мәліметтердін ұсыну мерзімі – салық органының сұрау сауалын алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде.
"Сыйақыны қоса алғанда,
өтеу сомаларын көрсете отырып,
активтер мен міндеттемелер
туралы декларацияны ұсыну
жөніндегі міндет туындаған
жеке тұлғаға берілген кредиттер
туралы мәліметтер" нысанына
қосымша
"Сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме 1. Жалпы ережелер

1. Форма, предназначенная для сбора сведений о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение (далее – Форма), разработана в соответствии с подпунктом 14) статьи 24 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового кодекса) и пунктом 6-2 статьи 50 Закона Республики Казахстан "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан".
Основной задачей ведения Формы является получение сведений о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение.
2. Форма заполняется и представляется банками, филиалами банков-нерезидентов Республики Казахстан и организациями, осуществляющими отдельные виды банковских операций, в течение десяти рабочих дней со дня получения запроса налогового органа по сведениям о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение.
3. Форма направляется по физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах в период с 1 января 2021 года по 1 января 2026 года.
2. Пояснение по заполнению формы "Сведения о предоставленных кредитах физическому лицу, у которого возникла обязанность по представлению декларации об активах и обязательствах, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение"
3. В графе 1 Формы указывается порядковый номер.
4. В графе 2 Формы указывается индивидуальный идентификационный номер физического лица.
5. В графе 3 Формы указываются фамилия, имя, отчество (при наличии) физического лица.
6. В графе 4 Формы указывается бизнес-идентификационный номер банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, их структурных подразделений, в котором выдан кредит.
7. В графе 5 Формы указывается банковский идентификационный код банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, их структурных подразделений, в котором выдан кредит.
8. В графе 6 Формы указывается наименование банка, филиала банка-нерезидента Республики Казахстан, их структурных подразделений, в котором выдан кредит.
9. В графе 7 Формы указывается дата предоставления кредита.
10. В графе 8 Формы указывается номер и дата договора о предоставлении кредита. Сведения представляются отдельно в разрезе договоров.

1. Сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтерді жинауға арналған нысан (бұдан әрі – Нысан) "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 24-бабының 14) тармақшасына және Қазақстан Республикасының Заңының 50-бабы 6-2-тармағына сәйкес әзірленді.
Нысанды жүргізудің негізгі міндеті сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтерді алу болып табылады.
2. Нысанды сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтерге салық органының сұрау сауалын алған күннен бастап он жұмыс күні ішінде банк, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкі немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар толтырады және ұсынады.
3. Нысан 2021 жылдың 1 қаңтарынан бастап 2026 жылдың 1 қаңтарына дейінгі кезеңде активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны ұсынуға міндетті жеке тұлғалар бойынша жіберіледі.
2. "Сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер туралы декларацияны ұсыну жөніндегі міндет туындаған жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
3. Нысанның 1-бағанында реттік нөмірі көрсетіледі.
4. Нысанның 2-бағанында жеке тұлғаның жеке сәйкестендіру номері көрсетіледі.
5. Нысанның 3-бағанында жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе) көрсетіледі.
6. Нысанның 4-бағанында кредит берген банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің, оның құрылымдық бөлімшелерінің бизнес сәйкестендіру номері көрсетіледі.
7. Нысанның 5-бағанында кредит берілген банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің, оның құрылымдық бөлімшелерінің банктік сәйкестендіру коды көрсетіледі.
8. Нысанның 6-бағанында кредит берілген банктің, Қазақстан Республикасының бейрезидент банкінің бөлімшесінің, оның құрылымдық бөлімшелерінің атауы көрсетіледі.
9. Нысанның 7-бағанында кредит берілген күні көрсетіледі.
10. Нысанның 8-бағанында кредит беру туралы шарттың нөмірі және күні көрсетіледі. Мәліметтер шарттар бөлігінде бөлек ұсынылады.

11. В графе 9 Формы указывается номер банковского счета физического лица.
12. В графе 10 Формы указывается вид валюты банковского счета физического лица.
13. В графе 11 Формы указывается сумма предоставленного кредита физическому лицу.
14. В графе 12 Формы указывается сумма установленного лимита по договору.
15. В графе 13 Формы указывается остаток суммы кредита на начало периода.
16. В графе 14 Формы указывается сумма уплаченного основного долга на конец запрашиваемого периода.
16. В графе 15 Формы указывается сумма уплаченного вознаграждения на конец запрашиваемого периода.
17. В графе 16 Формы указывается сумма уплаченной пени на конец запрашиваемого периода.
18. В графе 17 Формы указывается остаток суммы основного долга кредит.
19. В графе 18 Формы указывается остаток суммы вознаграждения кредита.
20. В графе 19 Формы указывается остаток суммы пени кредита.
21. В графе 20 Формы указывается вид кредита.
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 2 февраля 2018 года № 119
Перечень
утративших силу некоторых приказов Министерства финансов Республики Казахстан
1. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 625 "Об утверждении формы сведений о наличии и номерах банковских счетов, об остатках и движении денег на этих счетах, о предоставленных кредитах физическим лицам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 5502, опубликованный 3 апреля 2009 года в газете "Юридическая газета" № 49 (1646)).
2. Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 242 "О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 625 "Об утверждении формы сведений о наличии и номерах банковских счетов, об остатках и движении денег на этих счетах" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 10997, опубликованный 1 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Приказ исполняющего обязанности Министра финансов Республики Казахстан от 8 июля 2016 года № 360 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года № 625 "Об утверждении формы сведений о наличии и номерах банковских счетов, об остатках и движении денег на этих счетах" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 14125, опубликованный 7 сентября 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").

11. Нысанның 9-бағанында жеке тұлғаның банк шотының нөмірі көрсетіледі.
12. Нысанның 10-бағанында жеке тұлғаның банк шотының валютасы көрсетіледі.
13. Нысанның 11-бағанында жеке тұлғаға берілген кредит сомасы көрсетіледі.
14. Нысанның 12-бағанында шарт бойынша белгіленген шектің сомасы көрсетіледі.
15. Нысанның 13-бағанында кезең басындағы кредит сомасының қалдығы көрсетіледі.
16. Нысанның 14-бағанында негізгі қарыздың төлеген сомасы көрсетіледі.
17. Нысанның 15-бағанында төленген сыйақы сомасы көрсетіледі.
18. Нысанның 16-бағанында төленген пайыз сомасы көрсетіледі.
19. Нысанның 17-бағанында кредиттің сыйақы қалдығының сомасы көрсетіледі.
21. Нысанның 18-бағанында кредиттің пайыз қалдығының сомасы көрсетіледі.
22. Нысанның 19-бағанында кредиттің негізгі қарызының қалдығының сомасы көрсетіледі.
23. Нысанның 20-бағанында кредиттің түрі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2018 жылғы 2 ақпандағы
№ 119 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің күші жойылған кейбір бұйрықтарының тізбесі
1. "Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы мен қозғалысы туралы мәліметтер нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 625 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 5502 болып тіркелген, 2009 жылғы 3 сәуірде "Заң газеті" газетінде № 49 (1646) жарияланған).
2. "Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы мен қозғалысы туралы мәліметтер нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 625 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 242 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 10997 болып тіркелген, 2015 жылғы 1 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
3. "Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы мен қозғалысы туралы мәліметтер нысанын бекіту туралы Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы № 625 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің міндетін атқарушы 2016 жылғы 8 шілдегі № 360 бұйрығы (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 14125 болып тіркелген, 2016 жылғы 7 қыркүйекте "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).

4. Пункт 1 Перечня приказов Министерства финансов Республики Казахстан, в которые вносятся изменения и дополнения, утвержденного приказом Министра финансов Республики Казахстан от 31 марта 2017 года № 213 "О внесении изменений и дополнений в некоторые приказы Министерства финансов Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 15096, опубликованный 13 июня 2017 года в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан).

4. "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің кейбір бұйрықтарына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2017 жылғы 31 наурыздағы № 213 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 15096 болып тіркелген, 2017 жылғы 13 маусымда Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде жарияланған) өзгерістер мен толықтырулар енгізілетін Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің бұйрықтары тізбесінің 1-тармағы.