Об утверждении Перечня сырья и (или) материалов, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость в рамках инвестиционного контракта
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2018 года № 140. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 апреля 2018 года № 16736.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 399 и подпунктом 3) пункта 2 статьи 451 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Перечень сырья и (или) материалов, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость в рамках инвестиционного контракта.
2. Признать утратившим силу приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 апреля 2016 года № 408 "Об утверждении Перечня сырья и (или) материалов, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость в рамках инвестиционного контракта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13813, опубликован 1 июля 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на бумажном носителе и в электронной форме на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, согласно подпунктам 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.

Инвестициялық келісімшарт шеңберінде импорты қосылған құн салығынан босатылған шикізат және (немесе) материалдар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2018 жылғы 27 ақпандағы № 140 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 10 сәуірде № 16736 болып тіркелді.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2017 жылғы 25 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 399-бабы 1-тармағының 14) тармақшасына және 451-бабы 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Инвестициялық келісімшарт шеңберінде импорты қосылған құн салығынан босатылған шикізат және (немесе) материалдар тізбесі бекітілсін.
2. "Импорты инвестициялық келісімшарт шеңберінде қосылған құн салығынан босатылатын шикізаттың және (немесе) материалдардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 28 сәуірдегі № 408 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13813 болып тіркелген, 2016 жылғы 1 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз тасығыштағы және электрондық нысандағы көшірмелерін Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне ресми жариялау және енгізу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларына сәйкес іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________________Б. Султанов
28 февраля 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________________Т. Сулейменов
13 марта 2018 года
Утвержден
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2018 года № 140
Перечень сырья и (или) материалов, импорт которых освобождается от налога на добавленную стоимость в рамках инвестиционного контракта

5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
__________ Б.Сұлтанов
2018 жылғы 28 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
__________ Т.Сүлейменов
2018 жылғы 13 наурыз
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2018 жылғы 27 ақпандағы
№ 140 бұйрығымен
бекітілген
Инвестициялық келісімшарт шеңберінде импорты қосылған құн салығынан босатылған шикізат және (немесе) материалдар тізбесі

Сноска. Перечень с изменениями, внесенными приказом и.о. Министра иностранных дел РК от 18.02.2025 № 11-1-4/83 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Наименование
Коды ТН ВЭД ЕАЭС*
1
Масло льняное и его фракции прочие для технического или промышленного применения, кроме производства продуктов, используемых для употребления в пищу
1515191000
2
Хлорит
2530100000
3
Кизерит, эпсомит (сульфаты магния природные)
2530200000
4
Битумы сланцевые
2714100000
5
Благородные (инертные) газы (кроме аргона)
280429
6
Кислоты неорганические, кроме кислоты фтористоводородной (плавиковой)
281119
7
Оксиды бора; кислоты борные
281000
8
Корунд искусственный
281810
9
Иодиды и иодоксиды
2827600000
10
Бромиды
2827510000
11
Бромоксиды
2827590000
12
Фториды; фторосиликаты, фторалюминаты и прочие комплексные соли фтора
2826
13
Эпоксиды, эпоксиспирты, эпоксифенолы, эпоксиэфиры простые прочие и их производные галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные
2910
14
Аминосоединения, включающие кислородсодержащую функциональную группу, кроме лизиновой и глютаминовой кислоты
2922
15
Триэтаноламин и его соли
2922150000
16
Графит искусственный; (графит коллоидный или полуколлоидный; продукты на основе графита)
3801100000
17
Среды культуральные готовые для выращивания микроорганизмов
3821000000
18
Амино-альдегидные смолы прочие в первичных формах прочих
3909390000
19
Шины и покрышки пневматические резиновые новые, для транспортных средств и машин, используемых в строительстве, горном деле или промышленности
4011800000
20
Шины и покрышки пневматические резиновые новые, для сельскохозяйственных или лесохозяйственных транспортных средств и машин
4011700000
21
Крафт-бумага мешочная, крепированная или гофрированная, тисненая или нетисненая, перфорированная или неперфорированная, в рулонах или листах
480840001
22
Картон немелованный прочий, с массой 1 квадратных метров не более 150 граммов
4805910000
23
Бумага и картон-основа для кровельного картона
4805500000
24
Крафт-бумага крепированная, гофрированная или тисненная (кроме мешочной)
4808400009
25
Бумага и картон с покрытием, пропиткой или ламинированные полимерными материалами (за исключением клеев) беленые, с массой 1 квадратных метров более 150 граммов в рулонах или листах
481151000
26
Пряжа хлопчатобумажная из волокон негребнечесаных, не расфасованная для розничной продажи
5205
27
Ткани хлопчатобумажные, с поверхностной плотностью более 200 грамм/квадратных метров, из пряжи различных цветов (кроме ткани деним), для технического и промышленного использования

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Сыртқы істер министрінің м.а. 18.02.2025 № 11-1-4/83 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Атауы
ЕАЭО СЭҚ ТН кодтары*
1
Тамаққа пайдалануға арналған өнімдер өндірісінен басқа, зығыр майлары және оның техникалық немесе өнеркәсіптік қолдануға арналған өзге де фракциялары
1515191000
2
Хлорит
2530100000
3
Кизерит, эпсомит (табиғи магний сульфаттары)
2530200000
4
Тақта тасты битумдар
2714100000
5
Асыл (инертті) газдар (аргоннан басқа)
280429
6
Бейорганикалық қышқылдар, фторсутекті (плавикті) қышқылдан басқа
281119
7
Бор оксидтері; бор қышқылдары
281000
8
Механикалық қоспалардан басқа, жасанды корунд
281810
9
Иодидтер және иодоксидтер
2827600000
10
Бромидтер
2827510000
11
Бромоксидтер
2827590000
12
Фторидтер; фторсиликаттар, фторалюминаттар және фтордың өзге де кешенді тұздары
2826
13
Өзге де жай эпоксидтер, эпоксиспирттер, эпоксифенолдар, эпоксиэфирлер және олардың галогенделген, сульфитталған, нитрленген немесе нитрозаланған туындылары
2910
14
Оттекті функционалдық топты қамтитын аминқосылыстары, лизин және глютамин қышқылынан басқа
2922
15
Үшэтаноламин және оның тұздары
2922150000
16
Жасанды графит; (коллоидты немесе жартылай коллоидты графит; графит негізіндегі өнімдер)
3801100000
17
Микроағзаларды өсіруге арналған өсінді орталар
3821000000
18
Бастапқы пішіндегі өзге де аминді-альдегидті шойырлар
3909300000
19
Құрылыста, тау ісінде немесе өнеркәсіпте пайдаланылатын көлік құралдарына және машиналарға арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
4011800000
20
Ауыл шаруашылығы немесе орман шауашылығы көлік құралдарына және машиналарға арналған жаңа пневматикалық резеңке шиналар мен қақпақшалар
4011700000
21
Қаптық, бекітпе немесе кеңірдектелген, бедерленген немесе бедерленбеген, тесілген немесе тесілмеген крафт-қағаз, орамдарда немесе парақтарда
480840001
22
1 шаршы метр салмағы 150 граммнан аспайтын өзге де борланбаған қатырма қағаз
4805910000
23
Жабынды қатырма қағазға арналған қағаз және қатырма қағаз-негіз
4805500000
24
Бекітпе, кеңірдектелген немесе бедерленген крафт-қағаз (қаптан басқа)
4808400009
25
Қапталған, сіңдірілген немесе полимерлі материалдармен ламинатталған (желімдерді қоспағанда) ақталған қағаз және қатырма қағаз, 1 шаршы метр салмағы 150 граммнан артық қағаз және қатырма қағаз, орамдарда немесе парақтарда
481151000
26
Бөлшек сауда үшін бөлек оралмаған, тарақпен түтілмеген талшықтардан жасалған мақта-маталы иірімжіптер
5205
27
Үстіңгі бетінің тығыздығы 200 грамм/шаршы метр артық, түрлі-түсті иірімжіптерден жасалған (деним маталарынан басқа), техникалық және өнеркәсіптік пайдалануға арналған мақта-маталы маталар

5209490000
28
Джут и волокна текстильные прочие, кроме льна, конопли обыкновенной и рами, обработанные, но не пряденные
5303900000
29
Пряжа из джута или волокон текстильных лубяных прочих, пряжа из волокон текстильных растительных прочих и пряжа бумажная многокруточная (крученая) или однокруточная
5307200000
30
Нити филаментные высокопрочные из полиэфиров, не расфасованные для торговли розничной
5402200009
31
Жгут синтетических нитей из арамидов
5501100001
32
Волокна синтетические, не подвергнутые кардо-, гребнечесанию или другой подготовке для прядения, прочие
5503900000
33
Пряжа из искусственных волокон (кроме швейных ниток), не расфасованная для розничной продажи
5510
34
Материалы фрикционные для тормозов, муфт и изделий аналогичного типа в несмонтированном состоянии
6813
35
Ленты, ровница, пряжа и пряди рубленые из стекловолокна
701919
36
Изделия из стекловолокна из волокон не текстильных, в массе или в виде хлопьев
701939000
37
Ткани (включая ткани узкие) из стекловолокна
7019590000
38
Прокладки и обмотки для изоляции труб из стекловолокна
7019900002
39
Чугун литейный нелегированный с низким содержанием фосфора, с содержанием Mn (марганец) менее 0,1
7201109000
40
Феррованадий
7202920000
41
Феррониобий
7202930000
42
Прокат алюмооцинкованный шириной менее 600 миллиметров
721250
43
Прокат алюмооцинкованный более 600 миллиметров
721061000
44
Прокат плоский из стали нелегированной горячекатаный без дальнейшей обработки шириной менее 600 миллиметров
7211190000
45
Сортовой и полосовой прокат, подвергнутый отделочной обработке в холодном состоянии, из нелегированной стали, содержащей по массе более 0,6% углерода
721123
46
Полосовой прокат, подвергнутый отделочной обработке из нелегированной стали, содержащей по массе менее 0,25% углерода
7210
47
Проволока из нелегированной стали, содержащей по массе не менее 0,6% углерода, луженая
7217309000
48
Прокат плоский из коррозионностойкой стали холоднокатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 миллиметров
7219
49
Прокат плоский шириной менее 600 миллиметров холоднокатаный, без покрытия, из стали нержавеющей
7220908009
50
Прутки горячекатаные в свободно смотанных бухтах из стали нержавеющей
722100
51
Прокат плоский из кремнистой электростали шириной не менее 600 миллиметров
722519
52
Прокат плоский из стали легированной прочей горячекатаный без дальнейшей обработки шириной не менее 600 миллиметров
722550
53
Прокат плоский из кремнистой электростали шириной менее 600 миллиметров
722619
54
Прутки прочие из стали легированной прочей, штампованные, горячекатаные, горячетянутые, горячепрессованные, но без дальнейшей обработки (включая скрученные после прокатки), не включенные в другие группировки

5209490000
28
Өңделген, бірақ иірілмеген джут және өзге де тоқыма талшықтары, зығыр, кәдімгі кендір және рамиден басқа
5303900000
29
Джут немесе өзге де қабықты тоқыма талшықтарынан жасалған иірімжіптер, өзге де өсімдік тоқыма талшықтарынан жасалған иірімжіптер және қағаз иірімжіптер
5307200000
30
Бөлшек сауда үшін оралмаған, полиэфирлерден жасалған өте мықты филаментті жіптер
5402200009
31
Арамидтерден жасалған синтетикалық жіптер жгуты
5501100001
32
Кардомен, тарақпен түтілмеген немесе иіруге басқаша дайындалмаған синтетикалық талшықтар, өзгелері
5503900000
33
Бөлшек сауда үшін бөлек оралмаған, жасанды талшықтардан жасалған иірімжіптер (тігін жіптерінен басқа)
5510
34
Тежеуіштерге, муфталарға және ұқсас бұйымдарға арналған құрастырылмаған күйдегі фрикциялық материалдар
6813
35
Шыны талшығынан жасалған таспалар, түзеткіш, иірімжіптер және шабылған тұлымдар
701919
36
Масса немесе қауыз түрінде, тоқыма емес талшықтардан жасалған бұйымдар
701939000
37
Шыны талшықтарынан жасалған маталар (енсіз маталарды қоса)
7019590000
38
Шыны талшығынан жасалған құбырларды оқшаулауға арналған аратөсемдер мен орамдар
7019900002
39
Құрамында Mn (марганец) 0,1% кем, фосфоры аз легірленбеген құйма шойын
7201109000
40
Феррованадий
7202920000
41
Феррониобий
7202930000
42
Ені 600 миллиметрден кем алюминий мырышталған илек
721250
43
Ені 600 миллиметрден асатын алюминий мырышталған илек
721061000
44
Легірленбеген болаттан жасалған ені 600 миллиметрден кем ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
7211190000
45
Құрамында салмағы бойынша көміртегі 0,6% артық легірленбеген болаттан жасалған, суық күйінде әрленіп өңдеуге ұшыраған сортты және жолақты илек
721123
46
Құрамында салмағы бойынша көміртегі 0,25% кем легірленбеген болаттан жасалған, суық күйінде әрленіп өңдеуге ұшыраған жолақты илек
7210
47
Құрамында салмағы бойынша көміртегі 0,6% кем емес легірленбеген болаттан жасалған, қалайыланған сым
7217309000
48
Тоттанбайтын болаттан жасалған ені 600 миллиметрден кем емес суықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
7219
49
Тоттанбайтын болаттан жасалған, суықтай илектелген, ені 600 миллиметрден кем, жабылмаған жазық илек
7220908009
50
Тоттанбайтын болаттан жасалған, орамада бос оралған ыстықтай илектелген өзектер мен шыбықтар
722100
51
Кремнийлі электр болаттан жасалған ені 600 миллиметрден кем емес жазық илек
722519
52
Өзге де легірленген болаттан жасалған ені 600 миллиметрден кем емес ыстықтай илектеліп одан әрі өңделмеген жазық илек
722550
53
Кремнийлі электр болаттан жасалған ені 600 миллиметрден кем жазық илек
722619
54
Өзге де легірленген болаттан жасалған, штампталған, ыстықтай илектелген, ыстықтай созылған, ыстықтай сығымдалған, бірақ одан әрі өңделмеген (илектен соң ширатылғанды қоса), басқа топтамаларға енгізілмеген өзге де өзектер мен шыбықтар

722810
55
Прутки пустотелые для буровых работ
7228800000
56
Профили сварные и конструкции шпунтовые из стали
7301100000
57
Угловые профили (швеллеры, двутавры и двутавры широкополочные высотой не менее 80 миллиметров горячекатаные)
7216690000
58
Трубы холоднотянутые или холоднокатаные круглого сечения из стали углеродистой
730451
59
Трубы холоднотянутые или холоднокатаные, обкатанные в холодном состоянии, круглого сечения, из стали легированной
730451
60
Трубы бесшовные тонкостенные коррозионностойкие
7304
61
Трубы для газопроводов сварные, с наружным диаметром более 406,4 миллиметров, стальные
7305
62
Трубы обсадные и буровые для бурения скважин нефтяных и газовых, сварные, с наружным диаметром не более 406,4 миллиметров, стальные
7304240005
63
Трубы и трубки прочие со швом открытым или клепаные или соединенные аналогичным способом, с наружным диаметром не более 406,4 миллиметров, стальные
7306
64
Фитинги для труб литейные
730711
65
Фитинги для труб из чугуна литейного ковкого
730719
66
Ограждения балконов, лоджий, маршей и площадок лестничных из алюминия
761090
67
Цепи со звеньями сварными, кроме цепей плоскозвенных с распоркой, из металлов черных
7315
68
Винты из стали нержавеющей со шлицем и шлицем крестообразным
7318155100
69
Винты из стали нержавеющей с головкой шестигранной
7318156100
70
Заклепки из металлов черных, включая частично полые, кроме заклепок трубчатых или раздвоенных общего назначения
731823000
71
Пружины спиральные стальные, включая пружины кручения и пружины накрученные, из стали, обработанные холодным способом, кроме пружин спиральных, работающих на сжатие и растяжение
732020
72
Пружины гнутые из проволоки стальной
7320909008
73
Изделия из меди, не включенные в другие группировки
7419
74
Медь цементационная, кроме порошков
7401000000
75
Прутки, стержни и профили из сплавов медных на основе меди и никеля и цинка (нейзильбера)
7407211000
76
Прутки, стержни и профили из сплавов медных на основе меди и никеля (купроникеля)
7407290000
77
Проволока из меди рафинированной с максимальным размером поперечного сечения не более 0,5 миллиметра, кроме троса или корда, усиленных проволокой, многожильного провода и кабеля
7408199000
78
Фольга с основой из сплавов медных толщиной не более 0,15 миллиметра, не считая основы

722810
55
Бұрғылау жұмыстарына арналған іші қуыс өзектер
7228800000
56
Болаттан жасалған дәнекерлеу профильдері және шпунтты конструкциялар
7301100000
57
Ауыр профильдер (ыстықтай илектелген швеллерлер, қоставрлар және биіктігі 80 миллиметрден кем емес кең сөрелі қоставрлар)
7216690000
58
Көміртекті болаттан жасалған қимасы дөңгелек суықтай созылған немесе суықтай илектелген құбырлар
730451
59
Легірленген болаттан жасалған, қимасы дөңгелек, суықтай созылған немесе суықтай илектелген, суық күйінде илектелген құбырлар
730451
60
Коррозияға төзімді жұқа қабырғалы жіксіз құбырлар
7304
61
Дәнекерленген, сыртқы диаметрі 406,4 миллиметрден артық, газ құбырларына арналған болат құбырлар
7305
62
Сыртқы диаметрі 406,4 миллиметрден аспайтын, мұнай немесе газ ұңғымаларын бұрғылау барысында қолданылатын болаттан жасалған дәнекерлейтін, дөңгелектеп кесетін сорғылы-сығымдауыш және қондыру құбырлары
7304240005
63
Ашық жікті немесе тойтарылған немесе осыған ұқсас тәсілмен біріктірілген, сыртқы диаметрі 406,4 миллиметрден аспайтын өзге де болат құбырлар мен түтіктер
7306
64
Құю құбырлары және құбырлар фитингтері
730711
65
Шыңдалған құйма шойыннан жасалған құбырлар және құбырлар фитингтері
730719
66
Алюминийден жасалған балкондардың, лоджиялардың марштардың және саты алаңдарының қоршаулары
761090
67
Қара металдардан жасалған, буындары дәнекерленген шынжырлар, кергішті жалпақ буынды шынжырлардан басқа
7315
68
Тоттанбайтын болаттан жасалған оймакілтекті және крест тәрізді оймакілтекті бұрамалар
7318155100
69
Тоттанбайтын болаттан жасалған алтықырлы басы бар бұрамалар
7318156100
70
Қара металдардан жасалған тойтармалар, жартылай қуыстыны қоса, жалпы пайдаланудағы түтікшелі немесе қосарланған тойтармалардан басқа
731823000
71
Суық әдіспен өңделген, болаттан жасалған бұралу серіппелерін және бұралған серіппелерді қоса, болат шиыршықты серіппелер, қысумен және созумен жұмыс істейтін шиыршықты серіппелерден басқа
732020
72
Болат сымнан жасалған имелі серіппелер
7320909008
73
Басқа топтамаларға енгізілмеген, мыстан жасалған бұйымдар
7419
74
Цементтелген мыс, ұнтақтардан басқа
7401000000
75
Мыс пен никель және мырыш (нейзильбера) негізіндегі мыс қорытпаларынан жасалған шыбықтар, өзектер және профильдер
7407211000
76
Мыс пен никель (купроникель) негізіндегі мыс қорытпаларынан жасалған шыбықтар, өзектер және профильдер
7407290000
77
Тазартылған мыстан жасалған, көлденең қимасының ең жоғарғы өлшемі 0,5 миллиметрден аспайтын сым, сыммен күшейтілген арқансым немесе арқаннан, көпжелілі сым мен кабельден басқа
7408199000
78
Негізі мыс қорытпаларынан жасалған, негізін есептемегенде, қалыңдығы 0,15 миллиметрден аспайтын жұқалтыр