Об утверждении регламентов государственных услуг "Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" и "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 20 марта 2018 года № 446. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 июня 2018 года № 16976. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2020 года № 69.
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 29.05.2020 № 69 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу:
1) приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 311 "Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" и "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11318, опубликован 18 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 22 июля 2016 года № 595 "О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра юстиции Республики Казахстан от 29 мая 2015 года № 311 "Об утверждении регламентов государственных услуг "Проведение квалификационного экзамена для получения лицензии на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя" и "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13978, опубликован 4 августа 2016 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3. Департаменту по исполнению судебных актов в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа;

"Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" және "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 20 наурыздағы № 446 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 1 маусымда № 16976 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2020 жылғы 29 мамырдағы № 69 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Әділет министрінің 29.05.2020 № 69 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) "Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес;
2) "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" және "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 311 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11318 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық – құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 18 маусымда жарияланған).
2) "Жеке сот орындаушысының қызметінен айналысу құқығына лицензия алу үшін біліктілік емтиханын өткізу" және "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің міндетін атқарушысының 2015 жылғы 29 мамырдағы № 311 бұйрығына өзгертулер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрі міндетін атқарушының 2016 жылғы 22 шілдедегі № 595 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13978 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық – құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 4 тамызда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Сот актілерін орындау департаменті заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;

2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года № 446
Регламент государственной услуги "Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается территориальными органами юстиции областей, города республиканского значения и столицы (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz , www.elicense.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная.
3. Результат оказания государственной услуги – Решение комиссии о прохождении аттестации лицом, претендующим на занятие деятельностью частного судебного исполнителя, о результатах аттестации либо мотивированный отказ в оказании государственной услуги по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта "Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 января 2018 года № 61 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16309)
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие электронного запроса услугополучателя.

2) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде ресми түрде жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электрондық түрдегі көшірмелерін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы Республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуына бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 наурыздағы
№ 446 бұйрығына
1-қосымша
"Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың аумақтық әділет органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – жеке сот орындаушысының қызметімен айналысуға үміткер адамдардың көрсетілетін қызметті берушінің аттестаттауынан өткендігі туралы, аттестаттаудың нәтижелері туралы комиссиясының шешімі немесе Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қаңтардағы № 61 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде тіркелген № 16309) бекітілген "Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" стандартының 10-тармағында көзделген негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден дәлелді бас тартуы.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі - ЭЦҚ) куәландырылып, электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.
2-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысында көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнің (қызметкерлерiнiң) әрекеттерінің тәртiбiн сипаттау
4. Көрсетiлетiн қызметтi алушының электрондық сауалының бар болуы мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) басталуына негiздеме болып табылады.

5. Процесс оказания государственной услуги по проведению аттестации состоит из процедур (действий):
1) процесс 1 - регистрация электронного запроса услугополучателя в канцелярии услугодателя;
2) процесс 2 - рассмотрение электронного запроса услугополучателя руководителем отдела по организации деятельности частных судебных исполнителей;
3) процесс 3 - рассмотрение электронного запроса услугополучателя и оформление уведомления о проведении аттестации специалистом отдела по организации деятельности частных судебных исполнителей;
4) процесс 4 - подписание руководителем услугодателя уведомления о проведении аттестации;
5) процесс 5 - направление уведомления о проведении аттестации;
6) процесс 6 - проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя;
7) процесс 7 - оформление и выдача результата оказания государственной услуги, список претендентов, получивших положительный результат Комиссии, а также не прошедших и не явившихся на конкурс, опубликовывается на Интернет-ресурсе территориального органа юстиции не позднее, чем на следующий день после подписания протокола Комиссии.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (работники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела по организации деятельности частных судебных исполнителей;
4) специалист отдела по организации деятельности частных судебных исполнителей;
5) Комиссия.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя согласно приложению к настоящему регламенту:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут проводит регистрацию электронного запроса, и передает на рассмотрение руководителю отдела;
2) руководитель отдела по организации деятельности частных судебных исполнителей в течение 30 минут рассматривает заявление услугополучателя на соответствие предъявляемым требованиям, и отписывает специалисту отдела;
3) специалист отдела по организации деятельности частных судебных исполнителей в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту представленных документов, в случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки готовит письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, в случае полноты представленных документов течение 10 (десяти) рабочих дней проверяет документы на соответствие требованиям и передает на рассмотрение Комиссии;

5. Аттестация өткізу бойынша мемлекеттік қызмет көрсету барысы осы үдерістерден (әрекеттерден) тұрады:
1) 1-үдеріс – көрсетiлетiн қызметті алушының электрондық сауалын көрсетiлетiн қызмет берушінің кеңсесінде тіркеу;
2) 2-үдеріс – көрсетiлетiн қызметті алушының электрондық сауалын жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру бөлім басшысының қарауы;
3) 3-үдеріс – жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру бөлiм маманының көрсетiлетiн қызметті алушының электрондық сауалын қарауы және аттестаттауды өткізу туралы хабарламаны рәсiмдеуі;
4) 4-үдеріс – көрсетiлетiн қызметті берушінің басшысының аттестаттауды өткізу туралы хабарламаға қол қоюы;
5) 5-үдеріс – аттестаттауды өткізу туралы хабарламаны жiберу;
6) 6-үдеріс – тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткiзу;
7) 7-үдеріс – мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн рәсiмдеу және беру, Комиссияның оң нәтижесін алған, сондай-ақ өтпеген және конкурсқа келмеген үміткерлердің тізімі Комиссияның хаттамасына қол қойылғаннан кейін келесі күннен кешіктірілмей аумақтық әділет органының интернет-ресурсына жарияланады.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысында көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара әрекет тәртiбiн сипаттау
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысында көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң мына құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi) қатысады:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы;
3) жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру бөлiмiнің басшысы;
4) жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру бөлiмінің маманы;
5) Комиссия.
7. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi) арасындағы рәсiмдердiң (әрекеттердің) реттiлiгiн сипаттау осы регламенттің қосымшасына сәйкес:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi 30 минут iшiнде алынған электрондық сауалды тiркеуден өткiзедi және бөлiм басшысының қарауына жiбередi;
2) жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру бөлiмінің басшысы 30 минут iшiнде көрсетiлетiн қызметтi алушының электрондық сауалын қойылған талаптарға сәйкестiгiн қарайды және сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру бөлiмiнiң маманына бередi;
3) жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру бөлiмiнiң маманы 2 (екі) жұмыс күні iшiнде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда, көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту хатын дайындайды, ұсынылған құжаттардың толық фактісі анықталған жағдайда 10 (он) жұмыс күні iшiнде құжаттардың талаптарға сәйкестігін тексереді және Комиссияның қарауына жолдайды;

4) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
5) Комиссия в течение 1 (одного) рабочего дня выносит решение о допуске к аттестации либо об отказе в допуске к аттестации;
6) специалист отдела по организации деятельности частных судебных исполнителей в течение 1 (одного) рабочего дня подготавливает услугополучателю уведомление о проведении аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя;
7) руководитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает уведомление о проведении аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя;
8) Комиссия проводит аттестацию лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя;
9) Руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги.
Выдача результата оказания государственной услуги услугополучателю автоматически отправляется в "личный кабинет" услугополучателя.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) процесс 1 - услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП;
2) процесс 2 - введение услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
3) процесс 3 - заполнение услугополучателем формы запроса (ввод данных) с прикреплением необходимых документов в электронном виде;

4) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту хатына қол қояды;
5) Комиссия 1 (бір) жұмыс күні ішінде аттестаттауға жіберу не жіберуден бас тарту туралы шешім шығарады;
6) жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру бөлiмiнiң маманы 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде көрсетілетін қызметті алушыға тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу туралы хабарламаны дайындайды;
7) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу туралы хабарламаға 1 (бір) жұмыс күні ішінде қол қояды;
8) Комиссия тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткiзедi;
9) көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң басшысы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қояды.
Көрсетiлетiн қызметтi алушыға мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн беру автоматты түрде көрсетiлетiн қызметтi алушының "жеке кабинетiне" жолданады.
4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысында ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы
8. Көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетiлетiн қызметті алушының өтініш беру және рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілік тәртібі:
1) 1-үдеріс - көрсетілетін қызметті алушы ЭҮП-де тіркеуді жүзеге асырады;
2) 2-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ЭҮП-ке парольды енгізуі (авторландыру үдерісі);
3) 3-үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының электрондық түрде қажетті құжаттарды тіркей отырып, сауал нысанын толтыруы (деректерді енгізуі);

4) процесс 4 - проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
5) процесс 5 - обработка запроса в ИС КПСиСУ ГП РК, ЕРД, ГБД ФЛ.
6) процесс 6 - формирование отказа в запрашиваемой государственной услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
7) процесс 7 - получение услугополучателем результата государственной услуги в виде электронного документа с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение
к Регламенту государственной
услуги "Проведение аттестации
лиц, прошедших стажировку и
претендующих на право занятия
деятельностью частного
судебного исполнителя"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Проведение аттестации лиц, прошедших стажировку и претендующих на право занятия деятельностью частного судебного исполнителя"
*СФЕ - структурно - функциональная единица: взаимодействие структурных подразделений (сотрудников) услугодателя, центра обслуживания населения, веб-портала "электронного правительства"
-
начало или завершение оказания государственной услуги;
-
наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) СФЕ;
-
вариант выбора;
-
переход к следующей процедуре (действию);
-
ЕСЭДО – Единая система электронного документооборота государственных органов;
-
ИС "Е-лицензирование" – Информационная система "Е-лицензирование";
-
ПЭП - Портал "Электронное правительство";
-
ГО – Государственный орган;
-
ИС СУ ГП РК – Информационная система Специальных учетов Генеральной Прокуратуры Республики Казахстан.
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
от 20 марта 2018 года № 446
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя"
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга оказывается Министерством юстиции Республики Казахстан (далее - услугодатель) через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее - портал).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная.
3. Результаты оказания государственной услуги – выдача, переоформление лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, определенным пунктом 11 стандарта государственной услуги "Выдача лицензии на занятие деятельностью частного судебного исполнителя", утвержденного приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 11 января 2018 года № 61 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 16309)
На портале результат оказания государственной услуги направляется услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.

4) 4-үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және лицензия беру негіздеріне сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
5) 5-үдеріс - ҚР БП ҚСжАЕК АЖ, ББТ, ЖТ МДҚ-да сұрау салуды өңдеу;
6) 6-үдеріс - көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың бар болуына байланысты сұратылған мемлекеттік көрсетілетін қызметтен бас тартуды дайындау;
7) 7-үдеріс - көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ пайдаланумен электрондық құжат түріндегі мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының алуы.
"Тағылымдамадан өткен және
жеке сот орындаушысы
қызметімен айналысу құқығына
үміткер адамдарды
аттестаттаудан өткізу"
мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет Регламентiне
қосымша
"Тағылымдамадан өткен және жеке сот орындаушысы қызметімен айналысу құқығына үміткер адамдарды аттестаттаудан өткізу" мемлекеттiк қызмет көрсетудiң бизнес-процестерiнiң анықтамалығы
*ҚФБ - құрылымдық – функционалдық бiрлiк: көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшiлерiнiң (қызметкерлерінің), халыққа қызмет көрсету орталығының, "электрондық үкiмет" веб-порталының өзара әрекеттері
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2018 жылғы 20 наурыздағы
№ 446 бұйрығына
2-қосымша
"Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасының Әділет министрлігі (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz арқылы көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық.
3. Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесі – жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру, қайта рәсімдеу немесе мемлекеттік көрсетілетін қызмет Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2018 жылғы 11 қаңтардағы № 61 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде тіркелген № 16309) бекітілген "Жеке сот орындаушысы қызметімен айналысуға лицензия беру" стандартының 11-тармағында белгіленген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Порталда мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылып (бұдан әрі - ЭЦҚ), электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жіберіледі.

Глава 2. Описание порядка действий структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие электронного запроса услугополучателя.
5. Процедуры (действия), входящие в состав процесса оказания государственной услуги:
1) процесс 1 - регистрация электронного запроса услугополучателя в канцелярии услугодателя;
2) процесс 2 - рассмотрение электронного запроса услугополучателя руководителем управления по организации деятельности частных судебных исполнителей;
3) процесс 3 - рассмотрение электронного запроса услугополучателя и оформление результата оказания государственной услуги экспертом управления по организации деятельности частных судебных исполнителей;
4) процесс 4 - согласование результата оказания государственной услуги директором Департамента по исполнению судебных актов;
5) процесс 5 - подписание результата оказания государственной услуги заместителем руководителя услугодателя;
При сдаче всех необходимых документов услугополучателем в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Глава 3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (сотрудников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. В процессе оказания государственной услуги участвуют следующие структурные подразделения (сотрудники) услугодателя:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) заместитель руководителя услугодателя;
3) директор Департамента по исполнению судебных актов ;
4) руководитель управления по организации деятельности частных судебных исполнителей;
5) эксперт управления по организации деятельности частных судебных исполнителей.
7. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя согласно приложению к настоящему регламенту:
1) сотрудник канцелярии услугодателя в течение 30 минут со дня поступления документов, проводит регистрацию электронного запроса, и передает на рассмотрение руководителю управления организации;
2) руководитель управления по организации деятельности частных судебных исполнителей в течение 30 минут со дня регистрации документов отписывает эксперту управления;
3) эксперт управления по организации деятельности частных судебных исполнителей с момента поступления рассматривает электронный запрос услугополучателя, в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту представленных документов, в случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки готовит письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления, направляет на подписание директору Департамента, затем направляет на подписание заместителю руководителя услугодателя в случае полноты представленных документов при выдаче лицензии срок 15 (пятнадцать) рабочих дней, при переоформлении лицензии срок 3 (три) рабочих дня;

2-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысында көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнің (қызметкерлерiнiң) әрекеттерінің тәртiбiн сипаттау
4. Көрсетiлетiн қызметтi алушының электрондық сауалының бар болуы мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсімнің (әрекеттің) басталуына негiздеме болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісінің құрамына кiретiн рәсiмдер (әрекеттер):
1) 1-үдеріс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұрау сауалын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу;
2) 2-үдеріс – көрсетiлетiн қызметті алушының электрондық сұрау сауалын жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру басқармасы басшысының қарауы;
3) 3-үдеріс – жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру басқармасы сарапшысының көрсетiлетiн қызметті алушының электрондық сұрау сауалын қарауы және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін рәсiмдеуі;
4) 4-үдеріс – мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесімен Сот актілерін орындау департаменті директорының келісуі;
5) 5-үдеріс – көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысы орынбасарының мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiне қол қоюы;
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы белгі көрсетіледі.
3-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысында көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара әрекет тәртiбiн сипаттау
6. Мемлекеттiк қызметті көрсету процесіне көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң мына құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi) қатысады:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi;
2) көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының орынбасары;
3) Сот актілерін орындау департаментінің директоры;
4) жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру басқармасының басшысы;
5) жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру басқармасының сарапшысы.
7. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерi (қызметкерлерi) арасындағы рәсiмдердiң (әрекеттердің) реттiлiгiн сипаттау осы регламенттің қосымшасына сәйкес:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушi кеңсесiнiң қызметкерi құжаттар түскен кезден бастап 30 минут iшiнде электрондық сұрау сауалды тiркеуден өткiзедi және ұйымдастыру басқармасының басшысына қарауға жiбередi;
2) жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру басқармасының басшысы электрондық сұрау сауалды тіркелген күннен бастап 30 минут iшiнде басқарманың сарапшысына бередi;
3) жеке сот орындаушыларының қызметін ұйымдастыру басқармасының сарапшысы көрсетiлетiн қызметтi алушының электрондық сұрау сауалды түскен кезден бастап қарайды, 2 (екі) жұмыс күні iшiнде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда, көрсетілген мерзімде өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тарту хатын дайындап, Департамент директорына қол қоюға жібереді, одан кейін көрсетілетін қызметті берушінің басшысының орынбасарына ұсынылған қол қоюға жібереді, құжаттардың толық фактісі анықталған жағдайдағы мерзімі 15 (он бес) жұмыс күні, лицензияны қайта рәсімдеу кезіндегі мерзімі 3 (үш) жұмыс күні;

4) директор Департамента по исполнению судебных актов в течение 1 (одного) рабочего дня согласовывает/подписывает результат оказания государственной услуги.
5) заместитель руководителя услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня подписывает лицензию;
Выдача результата оказания государственной услуги автоматически отправляется в "личный кабинет" услугополучателя.
Глава 4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя:
1) процесс 1 - услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП;

4) Сот актілерін орындау департаментінің директоры 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне келіседі/қол қояды;
5) көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының орынбасары 1 (бiр) жұмыс күні iшiнде лицензияға қол қояды;
Көрсетiлетiн қызметтi алушыға мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесiн беру автоматты түрде көрсетiлетiн қызметтi алушының "жеке кабинетiне" жолданады.
4-тарау. Мемлекеттiк қызмет көрсету барысында ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы
8. Көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетiлетiн қызметті алушының өтініш беру және рәсімдерінің (әрекеттерінің) реттілік тәртібі:
1) 1-үдеріс - көрсетілетін қызметті алушы ЭҮП-де тіркеуді жүзеге асырады;