Об утверждении Методики расчета размера бонусов
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 15 марта 2018 года № 108. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июня 2018 года № 16998. Срок действия приказа - до 1 июля 2021 года.
Примечание ИЗПИ!
Срок действия приказа - до 01.07.2021 (п.4 приказа).
Примечание ИЗПИ!
Порядок введения в действие настоящего приказа см. п. 4.
В соответствии с пунктом 21 Правил выплаты бонусов, оказания материальной помощи административным государственным служащим, а также установления надбавок к должностным окладам административных государственных служащих корпуса "Б" пилотных органов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 939, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику расчета размера бонусов.
2. Департаменту развития системы государственного управления Министерства национальной экономики Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в бумажном и электронном виде на казахском и русском языках на официальное опубликование в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и действует до 30 июня 2021 года включительно.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 31.03.2021 № 32 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
Т. Сулейменов
"СОГЛАСОВАН"
Аким города Астана
_______________ А. Исекешев

Бонустардың мөлшерін есептеу әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2018 жылғы 15 наурыздағы № 108 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 5 маусымда № 16998 болып тіркелді. Бұйрық 2021 жылғы 30 маусымды қоса алғанға дейін қолданыcта болды.
ЗҚАИ-ның ескертпесі!
Бұйрықтың қолданыста болу мерзімі – 30.06.2021 қоса алғанға дейін (осы бұйрықтың 4 т. қараңыз).
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 939 қаулысымен бекітілген Пилоттық органдардың мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне бонустар төлеу, материалдық көмек көрсету, сондай-ақ "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларына үстемеақылар белгілеу қағидаларының 21-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Бонустардың мөлшерін есептеу әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Мемлекеттік басқару жүйесін дамыту департаменті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он жұмыс күні ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі қағаз және электронды түрдегі көшірмесін ресми жариялауға мерзімді баспасөз басылымдарына, сондай-ақ ресми жариялау және Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2021 жылғы 30 маусымды қоса алғанға дейін қолданылады.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 31.03.2021 № 32 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Т. Сүлейменов
"КЕЛІСІЛДІ"
Астана қаласының әкімі
_______________ Ә. Исекешев

от 20 март 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр юстиции
Республики Казахстан
_______________ М. Бекетаев
от 18 мая 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра юстиции
Республики Казахстан
_______________ Н. Пан
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по делам государственной службы
и противодействию коррупции
_______________ А. Шпекбаев
от 05 мая 2018 года
"СОГЛАСОВАН"
Аким Мангистауской области
_______________ Е. Тугжанов
28 март 2018 года
Утверждена
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 15 марта 2018 года № 108
Методика расчета размера бонусов
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Методика расчета размера бонусов (далее – Методика) разработана в соответствии с пунктом 21 Правил выплаты бонусов, оказания материальной помощи административным государственным служащим, а также установления надбавок к должностным окладам административных государственных служащих корпуса "Б" пилотных органов, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 939 (далее – Правила).
2. Настоящая Методика применяется для определения размера бонусов административных государственных служащих пилотных органов, установленных приложением 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 939 "О некоторых вопросах оплаты труда административных государственных служащих в пилотном режиме".
3. В настоящей Методике используются следующие термины и определения:
приоритеты – приоритеты руководителя аппарата центрального исполнительного органа, которые для данного лица устанавливаются Руководителем Администрации Президента Республики Казахстан, в соответствии с Методикой оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "А", утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции от 16 января 2018 года № 13 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 16299) (далее – Методика оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "А");
бонус – денежная выплата, устанавливаемая административным государственным служащим по результатам оценки эффективности их деятельности;
отчетный период – период оценки результатов работы государственного служащего, равный календарному году, составляющий двенадцать месяцев с первого января по тридцать первое декабря года оценки;
целевые индикаторы государственного органа – целевые индикаторы пилотного органа, установленные в меморандуме, заключенном между
Премьер-Министром Республики Казахстан и Министром юстиции Республики Казахстан, акимом города Нур-Султан, акимом Мангистауской области, Руководителем Администрации Президента и Председателем Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции;

20 наурыз 2018 ж
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
_______________ М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
міндетін атқарушы
_______________ Н. Пан
18 мамыр 2018 ж
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік қызмет істері және
сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл
агенттігінің төрағасы
_______________ А. Шпекбаев
5 мамыр 2018 ж
"КЕЛІСІЛДІ"
Маңғыстау облысының әкімі
_______________ Е. Тоғжанов
28 наурыз 2018 ж
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2018 жылғы 15 наурыздағы
№ 108 бұйрығымен бекітілген
Бонустардың мөлшерін есептеу әдістемесі
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Бонустардың мөлшерін есептеу әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 939 қаулысымен бекітілген Пилоттық органдардың мемлекеттік әкімшілік қызметшілеріне бонустар төлеу, материалдық көмек көрсету, сондай-ақ "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің лауазымдық айлықақыларына үстемеақылар белгілеу қағидаларының (бұдан әрі – Қағидалар) 21-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы Әдістеме "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге пилоттық режимде еңбекақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы №939 қаулысының 1-қосымшасында белгіленген пилоттық органдардың мемлекеттік әкімшілік қызметшілері бонустарының мөлшерін айқындау үшін қолданылады.
3. Осы Әдістемеде мынадай терминдер мен анықтамалар пайдаланылады:
басымдықтар – Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігі төрағасының 2018 жылғы 16 қаңтардағы № 13 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 16299 болып тіркелген) бекітілген "А" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесіне (бұдан әрі – "А" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесі) сәйкес осы тұлға үшін Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің Басшысы белгілейтін орталық атқарушы органның аппарат басшысының басымдықтары;
бонус – мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге қызметінің тиімділігін бағалау нәтижелері бойынша белгіленетін ақшалай төлем;
есепті кезең – бағалау жылының бірінші қаңтарынан бастап отыз бірінші желтоқсанын қоса алғанда, он екі айды құрайтын күнтізбелік жылға тең мемлекеттік қызметші жұмысының нәтижелерін бағалау кезеңі;
мемлекеттік органның нысаналы индикаторлары – Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі мен Қазақстан Республикасының Әділет министрі, Нұр-Сұлтан қаласының әкімі, Маңғыстау облысының әкімі, Қазақстан Республикасының Президенті Әкімшілігінің Басшысы мен Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігінің төрағасы арасында жасалған меморандумда белгіленген пилоттық органның нысаналы индикаторлары;

целевой бонус – бонус административного государственного служащего, предусмотренный в размере согласно подпункту 4) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2017 года № 939 "О некоторых вопросах оплаты труда административных государственных служащих в пилотном режиме";
целевой бонусный фонд – бонусный фонд пилотного органа, сформированный из целевых бонусов каждого административного государственного служащего данного пилотного органа в соответствии с утвержденными лимитами штатной численности;
скорректированный бонус – бонус административного государственного служащего после корректировки целевого бонуса по результатам достижения целевых индикаторов соответствующего административного государственного служащего;
скорректированный бонусный фонд – бонусный фонд пилотного органа после корректировки целевого бонусного фонда пилотного органа по результатам достижения целевых индикаторов пилотного органа;
ключевые целевые индикаторы (далее – КЦИ) – устанавливаемые в соответствии с меморандумом политического служащего/соглашением служащего корпуса "А" либо исходя из специфики деятельности служащего корпуса "Б" показатели, достижение которых свидетельствует об их эффективности деятельности.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 31.03.2021 № 32 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Расчет размера бонусов
4. Скорректированный бонусный фонд административных государственных служащих корпусов "А" и "Б" пилотного органа определяется в результате корректировки целевого бонусного фонда административных государственных служащих корпусов "А" и "Б" пилотного органа. Для расчета размера скорректированных бонусов административных государственных служащих корпусов "А" и "Б" пилотного органа с учетом достижения целевых индикаторов государственного органа за отчетный период используется следующая формула:
Cfa = Ofa X D,
Cfb = Ofb X D ,
где:
Cfa – скорректированный бонусный фонд пилотного органа, предусмотренный для административных государственных служащих корпуса "А" пилотного органа;
Cfb – скорректированный бонусный фонд пилотного органа, предусмотренный для административных государственных служащих корпуса "Б" пилотного органа;
Ofa – целевой бонусный фонд пилотного органа, предусмотренный на каждого административного государственного служащего корпуса "А" пилотного органа;
Ofb – целевой бонусный фонд пилотного органа, предусмотренный на каждого административного государственного служащего корпуса "Б" пилотного органа;
D – среднее арифметическое достижение поставленных целевых индикаторов меморандумом пилотного органа за отчетный период.
Среднее арифметическое достижение целевых индикаторов пилотным органом за отчетный период определяется по формуле:
где:
Pvp– процент выполнения каждого целевого индикатора пилотным органом;
n – количество целевых индикаторов пилотного органа.

нысаналы бонус – "Мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге пилоттық режимде еңбекақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2017 жылғы 29 желтоқсандағы № 939 қаулысының 1-тармағының 4) тармақшасына сәйкес мөлшерде көзделген мемлекеттік әкімшілік қызметшінің бонусы;
нысаналы бонус қоры – бекітілген штат саны лимиттеріне сәйкес осы пилоттық органның әрбір мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің нысаналы бонустарынан қалыптастырылған пилоттық органның бонус қоры;
түзетілген бонус – тиісті мемлекеттік әкімшілік қызметшінің нысаналы индикаторларға қол жеткізу нәтижелері бойынша нысаналы бонусты түзетуден кейінгі мемлекеттік әкімшілік қызметшінің бонусы;
түзетілген бонус қоры – пилоттық органның нысаналы индикаторларына қол жеткізу нәтижелері бойынша пилоттық органның нысаналы бонус қорын түзетуден кейінгі пилоттық органның бонус қоры;
түйінді нысаналы индикаторлар (бұдан әрі – ТНИ) – қол жеткізу олардың қызметінің тиімділігін көрсететін, саяси қызметшінің меморандумына/"А" корпусы қызметшісінің келісіміне сәйкес не "Б" корпусы қызметшісі қызметінің ерекшелігін негізге ала отырып белгіленетін көрсеткіштер.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық экономика министрінің 31.03.2021 № 32 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Бонустардың мөлшерін есептеу
4. Пилоттық органның "А" және "Б" корпустарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің түзетілген бонус қоры пилоттық органның "А" және "Б" корпустарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің нысаналы бонус қорын түзету нәтижесінде айқындалады. Есепті кезеңдегі мемлекеттік органның нысаналы индикаторларына қол жеткізуді ескере отырып, пилоттық органның "А" және "Б" корпустарының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің бонустар мөлшерін есептеу үшін мына формула пайдаланылады:
Cfa=Ofa XD ,
Cfb=Ofb XD ,
мұнда:
Cfa – пилоттық органның "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері үшін көзделген пилоттық органның түзетілген бонус қоры;
Cfb – пилоттық органның "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері үшін көзделген пилоттық органның түзетілген бонус қоры;
Ofa – пилоттық органның "А" корпусының әрбір мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне көзделген пилоттық органның нысаналы бонус қоры;
Ofb – пилоттық органның "Б" корпусының әрбір мемлекеттік әкімшілік қызметшісіне көзделген пилоттық органның нысаналы бонус қоры;
D – пилоттық орган меморандумдарының есепті кезең үшін қойылған нысаналы индикаторларына орташа арифметикалық қол жеткізу.
Пилоттық органның есепті кезең үшін қойылған нысаналы индикаторларына орташа арифметикалық қол жеткізу мына формула бойынша айқындалады:
мұнда:
Pvp– пилоттық органның әрбір нысаналы индикаторын орындау пайызы;
n– пилоттық органның нысаналы индикаторларының саны.

5. В случае отсутствия официальных данных на момент проведения оценки, в расчет принимаются предварительные данные пилотных органов.
6. Скорректированный бонус административного государственного служащего корпуса "А" зависит от достижения целевых индикаторов пилотного органа и КЦИ/приоритетов за отчетный период.
Скорректированный бонус соответствующего административного государственного служащего корпуса "А" пилотного органа определяется по формуле:
где:
Cbaf – скорректированный бонус соответствующего административного государственного служащего корпуса "А" пилотного органа;
Cfa – скорректированный бонусный фонд пилотного органа, предусмотренный для административных государственных служащих корпуса "А" пилотного органа;
bp– средняя итоговая оценка достижения КЦИ/приоритетов в процентах;
ORbaf – целевой бонус административного государственного служащего корпуса "А" пилотного органа за отчетный период;
n – количество административных государственных служащих корпуса "А";
Tf – фактически отработанное время административным государственным служащим корпуса "А" в процентах.
Средняя итоговая оценка достижения КЦИ/приоритетов в процентах () определяется по формуле:
где:
b – среднеарифметическое значение итоговых оценок достижения КЦИ/приоритетов (сумма всех итоговых оценок, деленная на количество индикаторов), определяемое в соответствии с Методикой оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "А".
Выплата бонусов не производится, если средняя итоговая оценка достижения КЦИ/приоритетов в процентах составляет менее 60%.
7. Размер скорректированных бонусов административных государственных служащих корпуса "А" рассчитывается по Таблице расчета размера бонусов административных государственных служащих корпуса "А" по форме согласно приложению 1 к настоящей Методике, которая заполняется финансово-экономической службой совместно со службой управления персоналом пилотного органа.
8. Скорректированный бонусный фонд соответствующего структурного подразделения пилотного органа определяется по формуле:
где:
Cspf – скорректированный бонусный фонд соответствующего структурного подразделения пилотного органа;
Cfb – скорректированный бонусный фонд пилотного органа, предусмотренный для административных государственных служащих корпуса "Б" пилотного органа;
Ospf– целевой бонусный фонд соответствующего структурного подразделения пилотного органа;
Drspf – процент выполнения поставленных КЦИ соответствующего структурного подразделения пилотного органа (показатели стратегического плана либо КЦИ руководителя структурного подразделения пилотного органа) за отчетный период;
n – количество структурных подразделений пилотного органа.
Процент выполнения поставленных КЦИ структурного подразделения пилотного органа за отчетный период (Drspf ) определяется по следующему принципу:
при достижении пяти КЦИ структурного подразделения пилотного органа (Drspf ), устанавливается выполнение КЦИ структурного подразделения на уровне 100%;
при достижении четырех из пяти КЦИ структурного подразделения пилотного органа (Drspf ), устанавливается выполнение КЦИ структурного подразделения на уровне 80%;
при достижении трех из пяти КЦИ структурного подразделения пилотного органа (Drspf ), устанавливается выполнение КЦИ структурного подразделения на уровне 60%.

5. Бағалау жүргізу кезінде ресми деректер болмаған жағдайда пилоттық органдардың алдын ала деректері есепке алынады.
6. "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің түзетілген бонусы пилоттық органның нысаналы индикаторларға және есепті кезеңдегі ТНИ-ге/басымдықтарға қол жеткізуіне байланысты болады.
Пилоттық органның "А" корпусының тиісті мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің түзетілген бонусы мына формула бойынша айқындалады:
мұнда:
Cba f – пилоттық органның "А" корпусының тиісті мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің түзетілген бонусы;
Cfa– пилоттық органның "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері үшін көзделген пилоттық органның түзетілген бонус қоры;
bp– ТНИ/басымдықтарға қол жеткізудің пайызбен есептегендегі орташа қорытынды бағасы;
ORbaf – пилоттық органның "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің есепті кезеңдегі нысаналы бонусы;
n– "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің саны;
Tf– "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің пайызбен есептегендегі нақты еңбегі сіңген уақыты.
ТНИ/басымдықтарға қол жеткізудің пайызбен есептегендегі орташа қорытынды бағасы () мына формула бойынша айқындалады:
мұнда:
b – "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін бағалау әдістемесіне сәйкес айқындалатын, ТНИ/басымдықтарға қол жеткізудің қорытынды бағаларының орташа арифметикалық мәні (индикаторлар санына бөлінген барлық қорытынды бағалар сомасы).
Егер ТНИ/басымдықтарға қол жеткізудің пайызбен есептегендегі орташа қорытынды бағасының ең көбі 60%-ды құраса, бонустар төлеу жүргізілмейді.
7. "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің түзетілген бонустарының мөлшері пилоттық органның персоналды басқару қызметімен бірлесіп қаржы-экономикалық қызметi толтыратын "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері бонустарының мөлшерін есептеу кестесі бойынша осы Әдістемеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептеледі.
8. Пилоттық органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің түзетілген бонус қоры мына формула бойынша айқындалады:
мұнда:
Csp f – пилоттық органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің түзетілген бонус қоры;
Cfb – пилоттық органның "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері үшін көзделген пилоттық органның түзетілген бонус қоры;
O sp f – пилоттық органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің нысаналы бонус қоры;
Drspf – пилоттық органның тиісті құрылымдық бөлімшесінің (стратегиялық жоспардың көрсеткіштері не пилоттық органның құрылымдық бөлімшесі басшысының ТНИ-і) есепті кезеңде қойылған ТНИ-ді орындау пайызы;
n – пилоттық органның құрылымдық бөлімшелерінің саны.
Пилоттық органның құрылымдық бөлімшесінің есепті кезеңде қойылған ТНИ-ді орындау пайызы мына қағидат бойынша айқындалады:
құрылымдық бөлімшенің бес ТНИ-іне (Drspf ) қол жеткізген кезде, құрылымдық бөлімше ТНИ-інің 100% деңгейінде орындалуы белгіленеді;
құрылымдық бөлімшенің бес ТНИ-інің (Drspf ) төртеуіне қол жеткізген кезде, құрылымдық бөлімше ТНИ-інің 80% деңгейінде орындалуы белгіленеді;
құрылымдық бөлімшенің бес ТНИ-інің (Drspf ) үшеуіне қол жеткізген кезде, құрылымдық бөлімше ТНИ-інің 60% деңгейінде орындалуы белгіленеді.

9. Размер скорректированного бонусного фонда структурного подразделения пилотного органа рассчитывается по Таблице расчета размера бонусного фонда структурного подразделения пилотного органа по форме согласно приложению 2 к настоящей Методике, которая заполняется финансово-экономической службой совместно со службой управления персоналом пилотного органа.
10. Скорректированный бонус административного государственного служащего корпуса "Б" зависит от достижения пилотным органом целевых индикаторов, КЦИ структурного подразделения и собственных КЦИ административного государственного служащего корпуса "Б" за отчетный период и определяется по формуле:
где:
Cgsf – скорректированный бонус административного государственного служащего корпуса "Б";
Cspf – скорректированный бонусный фонд соответствующего структурного подразделения пилотного органа;
O gsf – целевой бонус административного государственного служащего корпуса "Б";
Dgsf – процент выполнения поставленных КЦИ административным государственным служащим корпуса "Б" за отчетный период;
n – количество административных государственных служащих корпуса "Б" соответствующего структурного подразделения;
Tf – фактически отработанное время административным государственным служащим корпуса "Б" в процентах.
Процент выполнения поставленных КЦИ за отчетный период () определяется по следующему принципу:
при достижении всех КЦИ, устанавливается выполнение КЦИ на уровне 100%;
при достижении четырех из пяти КЦИ, устанавливается выполнение КЦИ на уровне 80%;
при достижении трех из пяти КЦИ, устанавливается выполнение КЦИ на уровне 60%.
11. Для проведения оценки выполнения поставленных КЦИ административного государственного служащего корпуса "Б" должностным лицом, имеющим право назначения на государственную должность и освобождения от государственной должности служащего корпуса "Б" (далее – уполномоченное лицо), создается Комиссия по оценке (далее – Комиссия), рабочим органом которой является служба управления персоналом.
Состав Комиссии определяется уполномоченным лицом. Количество членов Комиссии составляет не менее 5 человек.
12. Размер скорректированных бонусов административных государственных служащих корпуса "Б" рассчитывается по Таблице расчета размера бонусов административных государственных служащих корпуса "Б" по форме согласно приложению 3 к настоящей Методике, которая заполняется финансово-экономической службой совместно со службой управления персоналом пилотного органа.
13. В случае, если административный государственный служащий корпуса "А" часть отчетного периода проработал на одной должности пилотного органа, а другую часть данного отчетного периода проработал на другой должности в данном или другом пилотном органе либо ином государственном органе, то размер бонуса рассчитывается как сумма рассчитанных бонусов на каждой должности пилотного органа с учетом фактически отработанного времени на данной должности по формуле:
где:
Cbaf – скорректированный бонус соответствующего административного государственного служащего корпуса "А" пилотного органа;
Cfa1– скорректированный бонусный фонд пилотного органа, предусмотренный для административных государственных служащих корпуса "А" пилотного органа на ранее занимаемой должности;
bp1 – средняя итоговая оценка достижения КЦИ/приоритетов в процентах на ранее занимаемой должности;
ORbaf1 – целевой бонус административного государственного служащего корпуса "А" пилотного органа за отчетный период на ранее занимаемой должности;
n – количество административных государственных служащих корпуса "А" на ранее занимаемой должности;
Tf1 – фактически отработанное время административным государственным служащим корпуса "А" на ранее занимаемой должности в процентах;
Cfa2 – скорректированный бонусный фонд пилотного органа, предусмотренный для административных государственных служащих корпуса "А" пилотного органа на новой занимаемой должности;
bp2 – средняя итоговая оценка достижения КЦИ/приоритетов в процентах на новой занимаемой должности;
ORbaf2 – целевой бонус административного государственного служащего корпуса "А" пилотного органа за отчетный период на новой занимаемой должности;
n – количество административных государственных служащих корпуса "А" на новой занимаемой должности;
Tf2 – фактически отработанное время административным государственным служащим корпуса "А" на новой занимаемой должности в процентах.
Выплата бонусов данным лицам производится пилотным органом, в котором он проработал, в течение месяца после утверждения результатов оценки деятельности пилотного органа.

9. Пилоттық органның құрылымдық бөлімшесінің түзетілген бонус қорының мөлшері пилоттық органның персоналды басқару қызметімен бірлесіп қаржы-экономикалық қызметi толтыратын Пилоттық органның құрылымдық бөлімшесі бонус қорының мөлшерін есептеу кестесі бойынша осы Әдістемеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептеледі.
10. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің түзетілген бонусы пилоттық органның нысаналы индикаторларға, құрылымдық бөлімшенің ТНИ-ге және "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің есепті кезеңдегі өз ТНИ-іне қол жеткізуіне байланысты болады және мына формула бойынша айқындалады:
мұнда:
Cgsf – "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің түзетілген бонусы;
Cgp f– тиісті құрылымдық бөлімшенің түзетілген бонус қоры;
Ogs f– "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің нысаналы бонусы;
Dgs f – "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің есепті кезеңде қойылған ТНИ-ді орындау пайызы;
n– тиісті құрылымдық бөлімшенің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің саны;
Tf – "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің пайызбен есептегендегі нақты еңбегі сіңген уақыты.
Есепті кезеңде () қойылған ТНИ-ді орындау пайызы мына қағидат бойынша айқындалады:
Барлық ТНИ-ге қол жеткізу кезінде ТНИ-ді 100% деңгейінде орындау белгіленеді;
Бес ТНИ-дің төртеуіне қол жеткізу кезінде ТНИ-ді 80% деңгейінде орындау белгіленеді;
Бес ТНИ-дің үшеуіне қол жеткізу кезінде ТНИ-ді/ 60% деңгейінде орындау белгіленеді.
11. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің қойылған ТНИ-нің орындалуына бағалау жүргізу үшін "Б" корпусы қызметшісін мемлекеттік лауазымға тағайындауға және мемлекеттік лауазымнан босатуға құқығы бар лауазымды тұлға (бұдан әрі – уәкілетті тұлға) персоналды басқару қызметі жұмыс органы болып табылатын Бағалау жөніндегі комиссияны (бұдан әрі – Комиссия) құрады.
Комиссияның құрамын уәкілетті тұлға айқындайды. Комиссия мүшелерінің саны кемінде 5 адамды құрайды.
12. "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің түзетілген бонус мөлшері пилоттық органның персоналды басқару қызметімен бірлесіп қаржы-экономикалық қызметi толтыратын "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері бонустарының мөлшерін есептеу кестесі бойынша осы Әдістемеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша есептеледі.
13. Егер "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісі есепті кезеңнің бір бөлігінде пилоттық органның бір лауазымында, ал осы есепті кезеңнің басқа бөлігінде осы немесе басқа пилоттық органның не өзге мемлекеттік органның басқа лауазымында жұмыс істесе, онда бонус мөлшері осы лауазымда нақты еңбегі сіңген уақыты ескеріле отырып, пилоттық органның әрбір лауазымында есептелген бонустарының сомасы ретінде мына формула бойынша есептеледі:
мұнда:
Cbaf – пилоттық органның "А" корпусының тиісті мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің түзетілген бонусы;
Cfa1 – пилоттық органның "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері үшін бұрын атқарған лауазымында көзделген пилоттық органның түзетілген бонус қоры;
bp1 – бұрын атқарған лауазымдағы ТНИ/басымдықтарға қол жеткізудің орташа қорытынды бағасы;
ORbaf1 – пилоттық органның "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің бұрын атқарған лауазымындағы есепті кезеңдегі нысаналы бонусы;
n – "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің бұрын атқарған лауазымындағы саны;
Tf1 – "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің бұрын атқарған лауазымындағы пайызбен есептегендегі нақты еңбегі сіңген уақыты;
Cfa2 – пилоттық органның "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері үшін жаңадан орналасатын лауазымында көзделген пилоттық органның түзетілген бонус қоры;
bp2 – жаңадан орналасатын лауазымдағы ТНИ/басымдықтарға қол жеткізудің орташа қорытынды бағасы;
ORbaf2 – пилоттық органның "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің жаңадан орналасатын лауазымындағы есепті кезеңдегі нысаналы бонусы;
n – "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің жаңадан орналасатын лауазымындағы саны;
Tf2 – "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің жаңадан орналасатын лауазымындағы пайызбен есептегендегі нақты еңбегі сіңген уақыты.
Аталған тұлғаларға бонустар төлеуді ол жұмыс істеген пилоттық орган, пилоттық орган қызметін бағалау нәтижелері бекітілгеннен кейін бір ай ішінде жүргізеді.

14. В случае, если административный государственный служащий корпуса "Б" часть отчетного периода проработал на одной должности в одном пилотном органе, а другую часть данного отчетного периода проработал на другой должности в данном или другом пилотном органе либо ином государственном органе, то размер бонуса рассчитывается как сумма рассчитанных бонусов на каждой должности пилотного органа с учетом фактически отработанного времени на каждой должности по формуле:
где:
Cgsf – скорректированный бонус административного государственного служащего корпуса "Б";
Cspf1 – скорректированный бонусный фонд соответствующего структурного подразделения на ранее занимаемой должности;
Ogsf1 – целевой бонус административного государственного служащего корпуса "Б" на ранее занимаемой должности;
Dgsf1 – процент выполнения поставленных КЦИ административным государственным служащим корпуса "Б" за отчетный период на ранее занимаемой должности (процент по факту);
n – количество административных государственных служащих корпуса "Б" соответствующего структурного подразделения на ранее занимаемой должности;
Tf1 – фактически отработанное время административным государственным служащим корпуса "Б" на ранее занимаемой должности в процентах;
Cspf2 – скорректированный бонусный фонд соответствующего структурного подразделения на новой занимаемой должности;
Ogsf2 – целевой бонус административного государственного служащего корпуса "Б" на новой занимаемой должности;
Dgsf 2 – процент выполнения поставленных КЦИ административным государственным служащим корпуса "Б" за отчетный период на новой занимаемой должности (процент по факту);
n – количество административных государственных служащих корпуса "Б" соответствующего структурного подразделения на новой занимаемой должности;
Tf2 – фактически отработанное время административным государственным служащим корпуса "Б" на новой занимаемой должности в процентах.
Выплата бонусов данным лицам производится пилотным органом, в котором он проработал, в течение месяца после утверждения результатов оценки деятельности пилотного органа.
15. Фактически отработанное время административного государственного служащего () определяется по формуле:
где:
Ai - фактическое количество рабочих дней, отработанных в отчетном периоде;
W – количество рабочих дней в году в соответствии с производственным календарем.
Фактическое количество рабочих дней, отработанных в отчетном периоде, включает:
1) время нахождения в ежегодном очередном оплачиваемом отпуске;
2) период нахождения на курсах переподготовки и повышения квалификации;

14. Егер "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісі есепті кезеңнің бір бөлігінде пилоттық органның бір лауазымында, ал осы есепті кезеңнің басқа бөлігінде осы немесе басқа пилоттық органның не өзге мемлекеттік органның басқа лауазымында жұмыс істесе, онда бонус мөлшері осы лауазымда нақты еңбегі сіңген уақыты ескеріле отырып, пилоттық органның әрбір лауазымында есептелген бонустарының сомасы ретінде мына формула бойынша есептеледі:
мұнда:
Cgsf – "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің түзетілген бонусы;
Cspf1 – бұрын атқарған лауазымындағы тиісті құрылымдық бөлімшенің түзетілген бонус қоры;
O gsf1 – "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің бұрын атқарған лауазымындағы нысаналы бонусы;
D gsf1 – "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің бұрын атқарған лауазымында есепті кезеңде қойылған ТНИ-ді орындау пайызы (нақты пайызы);
n – бұрын атқарған лауазымындағы тиісті құрылымдық бөлімшенің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің саны;
Tf1 – "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің бұрын атқарған лауазымындағы пайызбен есептегендегі нақты еңбегі сіңген уақыты;
Cspf2 – жаңадан орналасатын лауазымындағы тиісті құрылымдық бөлімшенің түзетілген бонус қоры;
O gsf2 – "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің жаңадан орналасатын лауазымындағы нысаналы бонусы;
D gsf2 – "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің жаңадан орналасатын лауазымында есепті кезеңде қойылған ТНИ-ді орындау пайызы (нақты пайызы);
n– жаңадан орналасатын лауазымындағы тиісті құрылымдық бөлімшенің "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің саны;
Tf2 – "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің жаңадан орналасатын лауазымындағы пайызбен есептегендегі нақты еңбегі сіңген уақыты.
Аталған тұлғаларға бонустар төлеуді ол жұмыс істеген пилоттық орган, пилоттық орган қызметін бағалау нәтижелері бекітілгеннен кейін бір ай ішінде жүргізеді.
15. Мемлекеттік әкімшілік қызметшінің нақты еңбегі сіңген уақыты () мына формула бойынша айқындалады:
мұнда:
Ai - есепті кезеңде еңбек сіңген нақты жұмыс күндерінің саны;
W – өндірістік күнтізбеге сәйкес бір жылдағы жұмыс күндерінің саны.
Есепті кезеңде еңбек сіңген нақты жұмыс күндерінің санына:
1) жыл сайынғы кезекті ақы төленетін демалыста болу уақыты;
2) қайта даярлау және біліктілігін арттыру курстарында болған кезеңі;

3) период нахождения в командировке;
4) время, когда административный государственный служащий фактически не работал в связи с временной нетрудоспособностью, но не более 20 календарных дней в отчетном периоде;
5) время нахождения в отпуске без сохранения заработной платы, но не более 5 календарных дней в отчетном периоде.
Исчисление фактически отработанного времени административного государственного служащего осуществляется службой управления персоналом пилотного органа.
Приложение 1
к Методике расчета
размера бонусов
форма
Таблица расчета размера бонусов административных государственных служащих корпуса "А"
Целевой бонусный фонд пилотного органа, предусмотренный для каждого административного государственного служащего корпуса "А", (тысяч тенге),
Среднеарифметическое достижение поставленных целевых индикаторов меморандумом пилотного органа за отчетный период (%),

3) іссапарда болған кезеңі;
4) мемлекеттік әкімшілік қызметші еңбекке уақытша жарамсыздығына байланысты, бірақ есепті кезеңдегі күнтізбелік 20 күннен аспайтын нақты жұмыс істемеген уақыт;
5) жалақысы сақталмайтын демалыста болу, бірақ есепті кезеңдегі күнтізбелік 5 күннен аспайтын уақыт кіреді.
Мемлекеттік әкімшілік қызметшінің нақты еңбегі сіңген уақытын есептеуді пилоттық органның персоналды басқару қызметі жүзеге асырады.
Бонустар мөлшерін есептеу
әдістемесіне 1-қосымша
нысан
"А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері бонустарының мөлшерін есептеу кестесі
"А" корпусының әрбір мемлекеттік әкімшілік қызметшісі үшін көзделген пилоттық органның нысаналы бонус қоры, (мың теңге),
Пилоттық орган меморандумдарының есепті кезең үшін қойылған нысаналы индикаторларына орташа арифметикалық қол жеткізу (%),

Скорректированный бонусный фонд пилотного органа, предусмотренный для административных государственных служащих корпуса "А", (тысяч тенге) (графа 2 * графа 3),
Остаток бонусного фонда возвращаемый в бюджет
(тысяч тенге)
(графа 2–графа 4)
Административный государственный служащий корпуса "А" (фамилия и инициалы)
Целевой бонус административного государственного служащего корпуса "А", (тысяч тенге),
Средняя итоговая оценка достижения КЦИ/приоритетов, (%),
Фактическое отработанное время (%),
Скорректированный бонус административного государственного служащего корпуса "А" пилотного органа,

"А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері үшін көзделген пилоттық органның түзетілген бонус қоры, (мың теңге) (2-баған * 3-баған),
Бюджетке қайтаруға жататын бонус қорының қалдығы (мың теңге) (2-баған – 4-баған)
"А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісі (тегі және аты-жөнінің бірінші әріптері)
"А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің нысаналы бонусы, (мың теңге),
ТНИ/басымдықтарға қол жеткізудің орташа қорытынды бағасы
(%),
Нақты еңбек сіңірген уақыт (%),

(тысяч тенге) (графа 7 * графа 8* графа 9)
Бонус административного государственного служащего корпуса "А" пилотного органа после корректировки бонусного фонда пилотного органа на выполнение целевого индикатора пилотного органа
(тысяч тенге) ((графа 10 * графа 4)/графа 10),
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Приложение 2
к Методике расчета
размера бонусов
форма
Таблица расчета размера бонусного фонда структурного подразделения пилотного органа
Целевой бонусный фонд пилотного органа, предусмотренный для административных государственных служащих корпуса "Б" (тысяч тенге),
Среднеарифметическое достижение поставленных целевых индикаторов меморандумом пилотного органа за отчетный период (%),
Скорректированный бонусный фонд пилотного органа, предусмотренный для административных государственных служащих корпуса "Б", (тысяч тенге) (графа 2 * графа 3),
Остаток бонусного фонда возвращаемый в бюджет
(тысяч тенге)
(графа 2–графа 4)
Структурное подразделение пилотного органа
Целевой бонусный фонд структурного подразделения пилотного органа
(тысяч тенге),
Выполненный КЦИ структурного подразделения пилотного органа (%),
Скорректированный бонусный фонд структурного подразделения пилотного органа после корректировки на выполнение КЦИ структурного подразделения пилотного органа
(тысяч тенге)
(графа 7 * графа 8)
Скорректированный бонусной фонд структурного подразделения пилотного органа после корректировки бонусного фонда пилотного органа на выполнение целевого индикатора пилотного органа
(тысяч тенге) ((графа 9 * графа 4))/графа 9),
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Приложение 3
к Методике расчета
размера бонусов
форма
Таблица расчета размера бонусов административных государственных служащих корпуса "Б"
Целевой бонусный фонд структурного подразделения пилотного органа, (тысяч тенге),
Выполненный КЦИ структурного подразделения пилотного органа (%),
Скорректированный бонусный фонд структурного подразделения,
(тысяч тенге) (графа 2 * графа 3),
Административный государственный служащий корпуса "Б" (фамилия и инициалы)
Целевой бонус административного государственного служащего корпуса "Б", (тысяч тенге),
Выполненный КЦИ административным государственным служащим корпуса "Б" (%),
Фактическое отработанное время (%),
Скорректированный бонус административного государственно
го служащего корпуса "Б" пилотного органа,
(тысяч тенге) (графа 6* графа 7 * графа 8)
Бонус административного государственного служащего корпуса "Б" пилотного органа после корректировки бонусного фонда структурного подразделения пилотного органа на выполнение целевого индикатора пилотного органа
(тысяч тенге)

Пилоттық органның "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің түзетілген бонусы, (мың теңге) (7-баған * 8-баған * 9-баған)
Пилоттық органның нысаналы индикаторының орындалуына пилоттық органның бонус қоры түзетілгеннен кейінгі пилоттық органның "А" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің бонусы (мың теңге) ((10-баған * 4-баған)/10-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Бонустар мөлшерін есептеу
әдістемесіне 2-қосымша
нысан
Пилоттық органның құрылымдық бөлімшесі бонус қорының мөлшерін есептеу кестесі
"Б" копрусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері үшін көзделген пилоттық органның нысаналы бонус қоры, (мың теңге),
Пилоттық орган меморандумдарының есепті кезең үшін қойылған нысаналы индикаторларына орташа арифметикалық қол жеткізу (%),
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері үшін көзделген пилоттық органның түзетілген бонус қоры, (мың теңге)
(2-баған * 3-баған),
Бюджетке қайтаруға жататын бонус қорының қалдығы
(мың теңге)
Пилоттық органның құрылымдық бөлімшесі
Пилоттық органның құрылымдық бөлімшесінің нысаналы бонус қоры (мың теңге),
Пилоттық органның құрылымдық бөлімшесінің ТНИ-інің орындалуы (%),
Пилоттық органның құрылымдық бөлімшесінің ТНИ-інің орындалуына түзетілгеннен кейінгі пилоттық органның құрылымдық бөлімшесінің түзетілген бонус қоры (мың теңге)
(7-баған * 8-баған)
Пилоттық органның нысаналы индикаторының орындалуына пилоттық органның бонус қоры түзетілгеннен кейінгі пилоттық органның құрылымдық бөлімшесінің түзетілген бонус қоры (мың теңге)
((9-баған * 4-баған)/9-баған)
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Бонустар мөлшерін есептеу
әдістемесіне 3-қосымша
нысан
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшілері бонустарының мөлшерін есептеу кестесі
Пилоттық органның құрылымдық бөлімшесінің нысаналы бонус қоры (мың теңге),
Пилоттық органның құрылымдық бөлімшесінің ТНИ-інің орындалуы (%),
Құрылымдық бөлімшенің түзетілген бонус қоры, (мың теңге) (2-баған * 3-баған),
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісі (тегі және аты-жөнінің бірінші әріптері)
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісі
нің нысаналы бонусы,
(мың теңге),
"Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің ТНИ-інің орындалуы (%),
Нақты еңбек сіңірген уақыт,
(%),
Пилоттық органның "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің түзетілген бонусы,
(мың теңге)
(6-баған * -7-баған * 8-баған)
Пилоттық органның нысаналы индикаторының орындалуына пилоттық органның құрылымдық бөлімшесінің бонус қоры түзетілгеннен кейінгі пилоттық органның "Б" корпусының мемлекеттік әкімшілік қызметшісінің бонусы, (мың теңге)