О внесении изменений и дополнения в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 488 "Об утверждении Правил проведения конкурса по формированию перечня обязательных теле-, радиоканалов"
Приказ Министра информации и коммуникаций Республики Казахстан от 27 декабря 2018 года № 547. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 декабря 2018 года № 18131. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 29.08.2024 № 394-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра культуры и информации РК от 29.08.2024 № 394-НҚ (вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 15) пункта 1 статьи 7 Закона Республики Казахстан от 18 января 2012 года "О телерадиовещании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 488 "Об утверждении Правил проведения конкурса по формированию перечня обязательных теле-, радиоканалов" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11271, опубликован 2 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнение:
в Правилах проведения конкурса по формированию перечня обязательных теле-, радиоканалов, утвержденных указанным приказом:
заголовок главы 1 изложить в следующей редакции:
"Глава 1. Общие положения";
заголовок главы 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Порядок проведения конкурса";
подпункт 2) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"2) место приема заявок на участие в конкурсе по формированию перечня обязательных теле-, радиоканалов (далее – заявка) согласно приложению 1 к настоящим правилам, сроки начала и окончания приема заявок и перечень документов, необходимых для участия в конкурсе.";
дополнить подпунктом 10-1) следующего содержания:
"10-1. Претендент не допускается к участию в конкурсе, в случае несоответствия заявки, а также не представления конкурсных предложений претендентов, предусмотренных приложением 2 к настоящим Правилам";
пункт 18 изложить в следующей редакции:
"18. Документы, указанные в приложениях 1 и 2 к настоящим Правилам, представляются в адрес организатора в прошитом виде с пронумерованными страницами, и последняя страница заверяется его подписью и печатью (при наличии) в запечатанном конверте.";
приложение 1 изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту государственной политики в области средств массовой информации Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:

"Мiндеттi теле-, радиоарналардың тiзбесiн қалыптастыру бойынша конкурс өткiзу қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 488 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрінің 2018 жылғы 27 желтоқсандағы № 547 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2018 жылғы 29 желтоқсанда № 18131 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрінің 2024 жылғы 29 тамыздағы № 394-НҚ бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Мәдениет және ақпарат министрінің 29.08.2024 № 394-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Телерадио хабарларын тарату туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 2012 жылғы 18 қаңтардағы 7-бабы 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 488 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11271 болып тіркелген, 2015 жылғы 2 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурс өткізу қағидаларында:
1-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"1-тарау. Жалпы ережелер";
2-тараудың атауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Конкурсты өткізу тәртібі";
8 тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурсқа қатысуға арналған өтінімдерді (бұдан әрі – өтінім) қабылдау орны 1-қосымшаға сәйкес нысаны бойынша, өтінімдерді қабылдаудың басталу және аяқталу мерзімі мен конкурсқа қатысуға қажетті құжаттардың тізбесі.";
мынадай мазмұндағы 10-1-тармақпен толықтырылсын:
"10-1. Үміткер өтінімге сәйкес келмеген, сондай-ақ осы Қағидаларға 2-қосымшада көзделген үміткерлердің конкурстық ұсыныстарын ұсынбаған жағдайда конкурсқа қатысуға жіберілмейді";
18 тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"18. Осы Қағидаларға 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген құжаттар тігілген, беттері нөмірленген және соңғы беті оның қолымен және мөрімен (бар болған жағдайда) куәландырылған түрде мөр басылған конвертте ұйымдастырушының мекенжайына ұсынылады.";
1 қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Бұқаралық ақпарат құралдары саласындағы мемлекеттік саясат департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа представление в Юридический департамент Министерства информации и коммуникаций Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра информации и коммуникаций Республики Казахстан.
4 Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
Д. Абаев
Приложение
к приказу Министра
информации и коммуникаций
Республики Казахстан
от 27 декабря 2018 года № 547
Приложение 1
к Правилам проведения конкурса
по формированию перечня
обязательных теле-, радиоканалов
Форма
Председателю Комиссии
по вопросам развития
телерадиовещания
Заявка на участие в конкурсе по формированию перечня
обязательных теле-, радиоканалов
Общие сведения:
1. Полное наименование
юридического лица/ фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица
______________________________________________________________
2. Юридический адрес:
_______________________________________________________________
3. Номера телефонов, факсов:
_______________________________________________________________
4. Наименование теле-, радиоканала:
_______________________________________________________________
5. Тематическая направленность:
_______________________________________________________________
6. Территория распространения:
_______________________________________________________________
подпись первого руководителя/
индивидуального предпринимателя
Место печати (при наличии) "___" ___________ 20___ год

1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оны "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ақпарат және коммуникациялар министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ақпарат және коммуникациялар вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
Д. Абаев
Қазақстан Республикасы
Ақпарат және коммуникациялар
министрінің
2018 жылғы 27 желтоқсандағы
№ 547 бұйрығына
қосымша
Міндетті теле-,
радиоарналардың тізбесін
қалыптастыру бойынша
конкурс өткізу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Телерадио хабарларын таратуды
дамыту мәселелері жөніндегі
Комиссияның төрағасына
Міндетті теле-, радиоарналардың тізбесін қалыптастыру бойынша конкурсқа қатысуға арналған өтінім
Жалпы мәліметтер:
1. Заңды тұлғаның толық атауы
/ жеке тұлғаныңтегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_____________________________________________________________
2. Заңды мекенжайы:
_____________________________________________________________
3. Телефондардың, факстердің нөмірлері:
_____________________________________________________________
4. Теле-, радиоарнаның атауы:
_____________________________________________________________
5. Тақырыптық бағыты:
_____________________________________________________________
6. Таратылу аумағы:
_____________________________________________________________
бірінші басшының/дара кәсіпкердің қолы
Мөр орны (бар болған жағдайда) 20__ ж. "__" ____________