Об утверждении формы сведений об имуществе, обращенном (поступившем) в собственность государства по отдельным основаниям, Правил и сроков их представления
Приказ Председателя Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан от 19 февраля 2019 года № 1. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 февраля 2019 года № 18348
В соответствии с пунктом 5 Правил учета, хранения, оценки и дальнейшего использования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2002 года № 833, а также подпунктом 2) пункта 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 19 марта 2010 года "О государственной статистике" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) форму сведений об имуществе, обращенном (поступившем) в собственность государства по отдельным основаниям, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Правила и сроки представления сведений об имуществе, обращенном (поступившем) в собственность государства по отдельным основаниям, согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказы Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан:
1) от 22 сентября 2005 года № 425 "Об утверждении Правил представления сведений об имуществе, обращенном (поступившем) в собственность государства по отдельным основаниям" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3873, опубликованный 28 декабря 2005 года в газете "Юридическая газета" № 243-244);
2) от 7 сентября 2006 года № 434 "О внесении дополнений в приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 22 сентября 2005 года № 425 "Об утверждении Правил представления сведений об имуществе, обращенном (поступившем) в собственность государства по отдельным основаниям" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4414, опубликованный в ноябре 2006 года в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, № 16, ст. 124).
3. Департаменту методологии налогообложения Комитета государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Жулмухамбетов К.Б.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік туралы мәліметтердің нысанын, оларды ұсыну қағидалары мен мерзімдерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті Төрағасының 2019 жылғы 19 ақпандағы № 1 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2019 жылғы 26 ақпанда № 18348 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 26 шілдедегі № 833 қаулысымен бекітілген, Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану қағидаларының 5-тармағына, сондай-ақ "Мемлекеттік статистика туралы" 2010 жылғы 19 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3-тармағының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік туралы мәліметтердің нысаны;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті төрағасының:
1) "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік туралы мәліметтерді ұсыну ережелерін бекіту туралы" 2005 жылғы 22 қыркүйектегі № 425 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3873 болып тіркелген, 2005 жылғы 28 желтоқсандағы № 243-244 "Юридическая газета" газетінде жарияланған);
2) "Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік туралы мәліметтерді ұсыну ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті төрағасының 2005 жылғы 22 қыркүйектегі № 425 бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 7 қыркүйектегі № 434 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4414 болып тіркелген, 2006 жылғы қарашада Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, № 16, 124-құжат) бұйрықтарының күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Мемлекеттік кірістер комитетінің Салық салу әдістемесі департаменті (Қ.Б. Жолмұхамбетов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде ресми жариялау және енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдануын;

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета государственных доходов
Министерства финансов Республики Казахстан
М. Султангазиев
"СОГЛАСОВАН"
Комитет по статистике
Министерства национальной экономики
Республики Казахстан
Приложение 1
к приказу Председателя
Комитета государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 1
форма, предназначенная для
сбора административных данных
Сведения об имуществе, обращенном (поступившем) в собственность государства по отдельным основаниям
Отчетный период "__" квартал 20___ года / "__" полугодие 20___ года
Индекс: 1-СИОСГ
Периодичность: ежеквартальная/ полугодовая
Круг представляющих лиц: уполномоченные органы областей, городов республиканского значения и столицы по организации работы по учету, хранению, оценке и дальнейшему использованию имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям, и местные исполнительные органы (далее – уполномоченные органы); органы государственных доходов областей, городов республиканского значения и столицы (далее – органы государственных доходов)
Куда представляется:
уполномоченными органами в органы государственных доходов;
органами государственных доходов в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан
Срок представления: ежеквартально до 20 числа месяца, следующего за отчетным периодом, для уполномоченных органов / один раз в полугодие не позднее 20 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, для органов государственных доходов
форма
____________________________________________________________________________
(наименование территориального подразделения уполномоченного органа по организации работы по учету, хранению, оценке и дальнейшему использованию имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям, или местными исполнительными органами или территориального органа государственных доходов), исходящий №___ от "___" _______20__года
(тысяч тенге)
№ п/п
Наименование имущества
единица измерения
остаток имущества на начало отчетного периода
принято на учет с начала отчетного периода (первоначальная оценочная стоимость)
изменение стоимости имущества за отчетный период
отрицательная разница между первоначальной стоимостью и стоимостью после оценки (переоценки)
положительная разница между первоначальной стоимостью и стоимостью после оценки (переоценки)
отрицательная разница между ценой реализации и ценой, установленной до начала реализации
положительная разница между ценой реализации и ценой, установленной до начала реализации
количество
стоимость
количество
стоимость
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Мемлекеттік кірістер комитетінің Төрағасы
М. Сұлтанғазиев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрлігінің
Статистика комитеті
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер
комитеті Төрағасының
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 1 бұйрығына
1-қосымша
әкімшілік деректерді жинауға
арналған нысан
Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік туралы мәліметтер
Есепті кезең 20_ жылғы "_" тоқсан / 20_ жылғы "_" жартыжылдық
Индексі: 1-ММАММ
Кезеңділігі: тоқсандық / жартыжылдық
Ұсынатын тұлғалар шеңбері: жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру бойынша облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша уәкілетті органдар және жергілікті атқарушы органдар (бұдан әрі - уәкілетті органдар); облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша мемлекеттік кірістер органдары (бұдан әрі - мемлекеттік кірістер органдары)
Қайда ұсынылады:
уәкілетті органдар мемлекеттік кірістер органдарына;
мемлекеттік кірістер органдары Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне
Ұсыну мерзімі: уәкілетті органдар үшін тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 күніне дейін / мемлекеттік кірістер органдары үшін жарты жылда бір рет есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 20 күнінен кешіктірмей
Нысан
________________________________________________________________
(Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және одан әрі пайдалану жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыру бойынша уәкілетті органның аумақтық бөлімшесінің немесе жергілікті атқарушы орган немесе аумақтық мемлекеттік кірістер органның атауы),
20___ жылғы "___" _______ №___
(мың теңге)
р/с №
Мүліктің атауы
өлшем бірлігі
есепті кезеңнің басына мүліктің қалдығы
есепті кезеңнің басынан бастап есепке алынды (бастапқы бағалау құны)
есепті кезең ішінде мүлік құнының өзгеруі
бастапқы құны мен бағалаудан (қайта бағалаудан) кейінгі құны арасындағы теріс айырма
бастапқы құны мен бағалаудан (қайта бағалаудан) кейінгі құны арасындағы оң айырма
сату бағасы мен сату басталғанға дейін белгіленген баға арасындағы теріс айырма
сату бағасы мен сату басталғанға дейін белгіленген баға арасындағы оң айырма
саны
құны
саны
құны
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
1

Раздел 10. Имущество, безвозмездно перешедшее в установленном порядке в коммунальную собственность
10.1
10.2
10.3
х
х
х
х
11
Раздел 11. Доли кладов, не содержащих вещи, относящиеся к памятникам истории и культуры
11.1
11.2
11.3
х
х
х
х
х
х
х
х
Примечание:
Графа 28 = графа 4 + графа 6 – графа 12 – графа 14 – графа 16 – графа 22
Графа 29 = графа 5 + графа 7 – графа 8 + графа 9 – графа 10 + графа 11 – графа 13 – графа 15 – графа 17 – графа 23
Руководитель или лицо, замещающее его _______________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), подпись)
Исполнитель ______________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность, подпись)
Телефон: ___________________ Дата __________
Приложение
к форме "Сведения об
имуществе, обращенном
(поступившем) в собственность
государства по отдельным основаниям"
Пояснение по заполнению формы "Сведения об имуществе, обращенном (поступившем) в собственность государства по отдельным основаниям"
1. В графе 1 указываются порядковые номера. При этом порядковый номер устанавливается следующим образом:
1) первая цифра обозначает порядковые номера разделов;
2) вторая цифра обозначает порядковый номер наименования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям (далее – Имущество), в данном разделе.
2. В графе 2 указывается наименование Имущества, предусмотренного приложением к Правилам и срокам представления сведений об имуществе, обращенном (поступившем) в собственность государства по отдельным основаниям, утвержденным настоящим приказом.
3. В графе 3 указывается единица измерения Имущества, указанного в графе 2.
4. В графах 4, 5 указываются количество и стоимость Имущества, находящегося на учете в уполномоченном органе, в соответствии с данными книг учета актов описи и инвентаризационных карточек на начало отчетного периода.
5. В графах 6, 7 указываются количество и стоимость Имущества, переданного на основании актов описи, приема-передачи на учет в уполномоченный орган, в соответствии с данными книг учета актов описи и инвентаризационных карточек за отчетный период.
6. В графе 8 указывается отрицательная разница между первоначальной стоимостью и стоимостью после оценки (переоценки).
7. В графе 9 указывается положительная разница между первоначальной стоимостью и стоимостью после оценки (переоценки).
8. В графе 10 указывается отрицательная разница между ценой реализации и ценой, установленной до начала реализации.
9. В графе 11 указывается положительная разница между ценой реализации и ценой, установленной до начала реализации.

10-бөлім. Белгіленген тәртіппен коммуналдық меншікке өтеусіз өткен мүлік
10.1
10.2
10.3
х
х
х
х
11
11-бөлім. Тарихи және мәдени ескерткіштерге жататын заттардан тұрмайтын қазына үлестері
11.1
11.2
11.3
х
х
х
х
х
х
х
х
Ескертпе:
28-баған = 4-баған + 6-баған – 12-баған – 14-баған – 16-баған – 22-баған
29-баған = 5-баған + 7-баған – 8-баған + 9-баған – 10-баған + 11-баған – 13-баған – 15-баған – 17-баған – 23-баған
Басшысы немесе оны алмастыратын тұлға ______________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), қолы)
Орындаушы _____________________________________________________
(Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған кезде), лауазымы, қолы)
Телефоны: ________________                         Күні ____________
"Жекелеген негіздер бойынша
мемлекет меншігіне
айналдырылған (түскен) мүлік
туралы мәліметтер" нысанына
қосымша
"Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік туралы мәліметтер" нысанын толтыру бойынша түсіндірме
1. 1-бағанда реттік нөмірлері көрсетіледі. Бұл ретте реттік нөмір мынадай қалыппен белгіленеді:
1) бірінші цифр бөлімдердің реттік нөмірлерін білдіреді;
2) екінші цифр аталған бөлімдегі жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік (бұдан әрі - Мүлік) атауының реттік нөмірін білдіреді.
2. 2-бағанда осы бұйрықпен бекітілген Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары және мерзімдеріне қосымшасында қарастырылған Мүліктің атауы көрсетіледі.
3. 3-бағанда 2-бағанда көрсетілген Мүліктің өлшем бірлігі көрсетіледі.
4. 4, 5-бағандарда есепті кезеңнің басына тізімдеме актілерін және түгендеу карточкаларын есепке алу кітаптарының деректеріне сәйкес уәкілетті органда есепте тұрған Мүліктің саны мен құны көрсетіледі.
5. 6, 7-бағандарда есепті кезең ішінде тізімдеме актілерін және түгендеу карточкаларын есепке алу кітаптарының деректеріне сәйкес уәкілетті органның есебіне тізімдеме, қабылдап алу-беру актілерінің негізінде берілген Мүліктің саны мен құны көрсетіледі.
6. 8-бағанда бастапқы құны мен бағалаудан (қайта бағалаудан) кейінгі құнның арасындағы теріс айырма көрсетіледі.
7. 9-бағанда бастапқы құны мен бағалаудан (қайта бағалаудан) кейінгі құнның арасындағы оң айырма көрсетіледі.
8. 10-бағанда сату бағасы мен сату басталғанға дейін белгіленген баға арасындағы теріс айырма көрсетіледі.
9. 11-бағанда сату бағасы мен сатуға дейін белгіленген баға арасындағы оң айырма көрсетіледі.

10. В графах 12, 13 указываются количество и стоимость Имущества, уничтоженного комиссией, создаваемой уполномоченными органами за отчетный период.
11. В графах 14, 15 указываются количество и стоимость Имущества, переданного на безвозмездной основе, в соответствии с законодательством за отчетный период.
12. В графах 16, 17 указываются количество и стоимость Имущества, возвращенного владельцам в соответствии с законодательством за отчетный период.
13. В графах 18, 19 указываются количество и стоимость Имущества, переданного на реализацию на аукционах за отчетный период.
14. В графах 20, 21 указываются количество и стоимость Имущества, переданного на реализацию в торговые организации за отчетный период.
15. В графах 22, 23 указываются общее количество и стоимость Имущества, реализованного через торговые организации и аукционы за отчетный период.
16. В графах 24, 25 указываются количество и стоимость Имущества, реализованного через аукционы за отчетный период.
17. В графах 26, 27 указываются количество и стоимость Имущества, реализованного через торговые организации за отчетный период.
18. В графах 28, 29 указываются количество и стоимость Имущества, находящегося на учете в уполномоченном органе, в соответствии с данными книг учета актов описи и инвентаризационных карточек на конец отчетного периода.
19. При отсутствии показателей соответствующие ячейки Сведений не заполняются.
Приложение 2
к приказу Председателя
Комитета государственных доходов
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 19 февраля 2019 года № 1
Правила и сроки представления сведений об имуществе, обращенном (поступившем) в собственность государства по отдельным основаниям
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила и сроки представления сведений об имуществе, обращенном (поступившем) в собственность государства по отдельным основаниям (далее – Правила), устанавливают порядок, сроки представления уполномоченными органами по организации работы по учету, хранению, оценке и дальнейшему использованию имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям (далее – Имущество), и местными исполнительными органами (далее – уполномоченные органы) сведений об Имуществе (далее – Сведения).
Глава 2. Порядок и сроки представления Сведении
2. Территориальные подразделения уполномоченных органов по областям, городам республиканского значения и столицы представляют Сведения в территориальные органы государственных доходов по месту своего нахождения ежеквартально, до 20 числа месяца, следующего за отчетным периодом, по форме согласно приложению 1 к настоящему приказу.

10. 12, 13-бағандарда есепті кезең ішінде уәкілетті органдар құратын комиссия жойған Мүліктің саны мен құны көрсетіледі.
11. 14, 15-бағандарда есепті кезең ішінде заңнамаға сәйкес өтеусіз негізде берілген Мүліктің саны мен құны көрсетіледі.
12. 16, 17-бағандарда есепті кезең ішінде заңнамаға сәйкес иелеріне қайтарылған Мүліктің саны мен құны көрсетіледі.
13. 18, 19-бағандарда есепті кезең ішінде аукциондарда сатуға берілген Мүліктің саны мен құны көрсетіледі.
14. 20, 21-бағандарда есепті кезең ішінде сауда ұйымдарында сатуға берілген Мүліктің саны мен құны көрсетіледі.
15. 22, 23-бағандарда есепті кезең ішінде аукциондар мен сауда ұйымдары арқылы сатылған Мүліктің жалпы саны мен құны көрсетіледі.
16. 24, 25-бағандарда есепті кезең ішінде аукциондар арқылы сатылған Мүліктің саны мен құны көрсетіледі.
17. 26, 27-бағандарда есепті кезең ішінде сауда ұйымдары арқылы сатылған Мүліктің саны мен құны көрсетіледі.
18. 28, 29-бағандарда есепті кезеңнің соңына тізімдеме актілерін және түгендеу карточкаларын есепке алу кітаптарының деректеріне сәйкес уәкілетті органда есепте тұрған Мүліктің саны мен құны көрсетіледі.
19. Көрсеткіштер болмаған кезде Мәліметтердің тиісті ұяшықтары толтырылмайды.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігінің
Мемлекеттік кірістер
комитеті Төрағасының
2019 жылғы 19 ақпандағы
№ 1 бұйрығына
2-қосымша
Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік туралы мәліметтерді ұсыну қағидалары мен мерзімдері (бұдан әрі – Қағидалар) жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлікті (бұдан әрі – Мүлік) есепке алу, сақтау, бағалау және бұдан әрі пайдалану бойынша жұмыстарды ұйымдастыру жөніндегі уәкілетті органдар мен жергілікті атқарушы органдардың (бұдан әрі – уәкілетті органдар) Мүлік туралы мәліметтерді (бұдан әрі – Мәлімет) ұсынудың тәртібін, мерзімдерін белгілейді.
2-тарау. Мәліметтерді ұсыну тәртібі мен мерзімдері
2. Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша уәкілетті органдардың аумақтық бөлімшелері Мәліметтерді өзінің орналасқан жері бойынша аумақтық мемлекеттік кірістер органдарына осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тоқсан сайын есепті кезеңнен кейінгі айдың 20 күніне дейін ұсынады.

3. Сведения составляются уполномоченными органами на казахском или русском языке и представляются на электронном (магнитном) носителе в явочном порядке, с приложением двух экземпляров на бумажном носителе, один экземпляр возвращается уполномоченному органу с отметкой территориального органа государственных доходов.
4. Правом первой подписи Сведений обладает первый руководитель уполномоченного органа или лицо, замещающее его в установленном законодательством Республики Казахстан порядке, правом второй подписи – должностное лицо, исполнившее составление Сведений (исполнитель).

3. Мәліметтерді уәкілетті органдар мемлекеттік немесе орыс тілдерінде жасайды және қағаз тасымалдағыштағы екі данасын қоса бере отырып, келу тәртібінде электрондық (магнитті) тасымалдағышта ұсынады, бір данасы уәкілетті органға аумақтық мемлекеттік кірістер органының белгісімен қайтарылады.
4. Мәліметке бірінші қол қою құқығына уәкілетті органның бірінші басшысы немесе Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен оны алмастыратын тұлға, екінші қол қою құқығына – Мәліметтің жасауын орындаған лауазымды тұлға (орындаушы) ие.

5. Органы государственных доходов по областям, городам республиканского значения и столицы представляют Сведения в Комитет государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан один раз в полугодие не позднее 20 числа второго месяца, следующего за отчетным периодом, по форме согласно приложению 1 к настоящему приказу.
6. При представлении Сведений по форме для указания наименования Имущества используется перечень наименования Имущества согласно приложению к настоящим Правилам.
Приложение
к Правилам и срокам
представления сведений об
имуществе, обращенном
(поступившем) в собственность
государства по отдельным основаниям
Перечень
наименования имущества, обращенного (поступившего) в собственность государства по отдельным основаниям
Наименование имущества
1.
Живые животные (лошади, крупный рогатый скот, овцы, птицы, дикие животные)
2.
Мясо и пищевые мясные продукты
3.
Рыба и ракообразные, моллюски и другие водные беспозвоночные
4.
Молочная продукция, яйца птиц, мед натуральный, пищевые продукты животного происхождения
5.
Продукты животного происхождения
6.
Живые деревья и другие растения, луковицы, корни и прочие аналогичные части растений, срезанные цветы и декоративная зелень
7.
Овощи и некоторые съедобные корнеплоды и клубнеплоды
8.
Съедобные фрукты и орехи, кожура и корки цитрусовых или дынь
9.
Кофе, чай, мате и пряности
10.
Злаки (пшеница, ячмень, рис)
11.
Продукция мукомольно-крупяной промышленности, солод, крахмал, инулин, пшеничная клейковина
12.
Масличные семена и плоды, прочие семена, плоды и зерна, лекарственные растения и растения для технических целей, солома и фураж
13.
Шеллак природный неочищенный, камеди, смолы и прочие растительные соки и экстракты
14.
Растительные материалы для изготовления плетеных изделий, прочие продукты растительного происхождения
15.
Жиры и масла животного или растительного происхождения и продукты их расщепления, готовые пищевые жиры, воски животного или растительного происхождения
16.
Готовые продукты из мяса, рыбы или ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных
17.
Сахар и кондитерские изделия из сахара
18.
Какао и продукты из него
19.
Готовые продукты из зерна злаков, муки, крахмала или молока, мучные кондитерские изделия
20.
Продукты переработки овощей, фруктов, орехов или прочих частей растений
21.
Разные пищевые продукты
22.
Алкогольные и безалкогольные напитки и уксус (пиво, вино, спирт, водка)
23.
Остатки и отходы пищевой промышленности, готовые корма для животных
24.
Табак и промышленные заменители табака (табак, сигареты)
25.
Соль, сера, земли и камень, штукатурные материалы, известь и цемент
26.
Руды, шлак и зола
27.
Топливо минеральное, нефть и продукты их перегонки, битуминозные вещества, воски минеральные (уголь, бензин, дизельное топливо)
28.
Продукты неорганической химии, соединения неорганические или органические драгоценных металлов, редкоземельных металлов, радиоактивных элементов или изотопов
29.
Органические химические соединения
30.
Фармацевтическая продукция
31.
Удобрения
32.
Экстракты дубильные или красильные, таннины и их производные, красители, пигменты и прочие красящие вещества, краски и лаки, шпатлевки и прочие мастики, типографская краска, чернила, тушь
33.
Эфирные масла и резиноиды, парфюмерные, косметические или туалетные средства
34.
Мыло, поверхностно-активные органические вещества, моющие средства, смазочные материалы, искусственные и готовые воски, составы для чистки или полировки, свечи и аналогичные изделия, пасты для лепки, пластилин, зубоврачебный воск" и зубоврачебные составы на основе гипса
35.
Белковые вещества, модифицированные крахмалы, клеи, ферменты
36.
Взрывчатые вещества, пиротехнические изделия, спички, пирофорные сплавы, некоторые горючие вещества
37.
Фото- и кинотовары
38.
Прочие химические продукты
39.
Пластмассы и изделия из них
40.
Каучук, резина и изделия из них
41.
Необработанные шкуры (кроме натурального меха) и выделанная кожа
42.
Изделия из кожи, шорно-седельные изделия и упряжь, дорожные принадлежности, дамские сумки и аналогичные им товары
43.
Натуральный и искусственный мех и изделия из них
44.
Древесина и изделия из нее, древесный уголь (лес, шпалы, пиломатериал)
45.
Изделия из соломы, альфы или прочих материалов для плетения, корзиночные изделия и плетеные изделия
46.
Масса из древесины или из других волокнистых целлюлозных материалов, регенерируемая бумага или картон (макулатура и отходы)
47.
Бумага и картон, изделия из бумажной массы, бумаги или картона
48.
Печатные книги, газеты, репродукции и другие изделия полиграфической промышленности, рукописи, машинописные тексты и планы
49.
Шелк
50.
Шерсть, тонкий или грубый волос животных, пряжа и ткань из конского волоса
51.
Хлопок
52.
Прочие растительные текстильные волокна, бумажная пряжа и ткани из бумажной пряжи
53.
Химические нити
54.
Химические волокна
55.
Вата, войлок или фетр и нетканые материалы, специальная пряжа, бечевки, веревки, канаты и тросы и изделия из них
56.
Ковры и прочие текстильные напольные покрытия
57.
Специальные ткани, тафтинговые текстильные материалы, кружева, гобелены, отделочные материалы, вышивки
58.
Текстильные материалы, пропитанные, с покрытием или дублированные, текстильные изделия технического назначения
59.
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания
60.
Предметы одежды и принадлежности к одежде трикотажные машинного или ручного вязания
61.
Предметы одежды и принадлежности к одежде, кроме трикотажных машинного или ручного вязания
62.
Прочие готовые текстильные изделия, наборы, одежда и текстильные изделия, бывшие в употреблении
63.
Обувь, гетры и аналогичные изделия и их части
64.
Головные уборы и их части
65.
Обработанные перья и пух и изделия из перьев или пуха, искусственные цветы, изделия из человеческого волоса
66.
Изделия из камня, гипса, цемента, асбеста, слюды или аналогичных материалов
67.
Керамические изделия
68.
Стекло и изделия из него
69.
Жемчуг природный или культивированный, драгоценные или полудрагоценные камни, драгоценные металлы, металлы и изделия из них, бижутерия, монеты
70.
Черные металлы и изделия из них
71.
Медь и изделия из нее
72.
Никель и изделия из него
73.
Алюминий и изделия из него
74.
Свинец и изделия из него
75.
Цинк и изделия из него
76.
Олово и изделия из него
77.
Прочие недрагоценные металлы, металлокерамика, изделия из них
78.
Инструменты, приспособления, ножевые изделия, ложки и вилки из недрагоценных металлов и их части из недрагоценных металлов
79.
Прочие изделия из недрагоценных металлов
80.
Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические устройства и их части
81.
Электрические машины и оборудование и их части, звукозаписывающая и звуковоспроизводящая аппаратура, аппаратура для записи и воспроизведения телевизионного изображения и звука и их части (бытовая техника)
82.
Железнодорожные локомотивы или моторные вагоны трамвая, подвижной состав и их части, путевое оборудование и устройства для железных дорог или трамвайных путей и их части, механическое (включая электромеханическое) сигнальное оборудование всех видов
83.
Средства наземного транспорта, кроме железнодорожного или трамвайного подвижного состава и их части (тракторы, легковые и грузовые автомобили, мотоциклы, велосипеды)
84.
Летательные аппараты, космические аппараты и их части
85.
Суда, лодки и плавучие конструкции
86.
Инструменты и аппараты оптические, фотографические, кинематографические, измерительные, контрольные, медицинские или хирургические и их части
87.
Часы всех видов и их части
88.
Инструменты музыкальные и их части
89.
Оружие, боеприпасы и их части
90.
Мебель, постельные принадлежности, матрацы, основы матрацные, диванные подушки и аналогичные набивные принадлежности мебели, лампы и осветительное оборудование, световые вывески, световые таблички с именем, названием или адресом и аналогичные изделия, сборные строительные конструкции
91.
Игрушки, игры и спортивный инвентарь и их части
92.
Разные готовые изделия, прочие товары и имущество
93.
Произведения искусства, предметы коллекционирования и антиквариат
94.
Недвижимость
95.
Национальная валюта
96.
Иностранная валюта
97.
Ценные бумаги

5. Облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана бойынша мемлекеттік кірістер органдары Мәліметтерді Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитетіне осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жартыжылда бір рет есепті кезеңнен кейінгі екінші айдың 20 күнінен кешіктірмей ұсынады.
6. Мүліктің атауын көрсетуге арналған нысан бойынша Мәліметтерді ұсынған кезде осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес Мүлік атауының тізбесі пайдаланылады.
Жекелеген негіздер бойынша
мемлекет меншігіне
айналдырылған (түскен) мүлік
туралы мәліметтерді ұсыну
тәртібі туралы қағидаларға
қосымша
Жекелеген негіздер бойынша мемлекет меншігіне айналдырылған (түскен) мүлік тізбесі
Мүліктің атауы
1
Тірі жануарлар (жылқылар, ірі қара мал, қойлар, құстар, жабайы жануарлар)
2
Ет және тамақ ет өнімдері
3
Балық және шаянтектестер, ұлулар және басқа су омыртқасыздары
4
Сүт өнімдері, құс жұмыртқасы, табиғи бал, жануарлардан алынған тамақ өнімдері
5
Жануарлардан алынатын өнімдер
6
Тірі ағаштар және басқа да өсімдіктер, пияздар, тамырлар және өсімдіктердің өзге де ұқсас бөліктері, кесіп алынған гүлдер және сәндік өсімдіктер
7
Көкөністер және кейбір жеуге жарайтын тамыр тұқымдары мен түйнек жемістер
8
Жеуге жарамды жемістер мен жаңғақтар, цитрустылардың немесе қауындардың қабықтары мен қыртыстары
9
Кофе, шай, мате және тәттілер
10
Дақылдар (бидай, арпа, күріш)
11
Ұн тарту-жарма өнеркәсібі өнімдері, мия; крахмал, инулин, бидай дәнінің маңызы
12
Майлы тұқымдар мен ұрықтар, өзге де тұқымдар, ұрықтар мен дән, дәрілік өсімдіктер мен техникалық мақсаттарға арналған өсімдіктер, сабан мен жем
13
Табиғи тазаланбаған малшайыр, шайырлар, камедтер және өзге де өсімдік шырындары мен сығындылары
14
Өрме бұйымдар дайындауға арналған өсімдік материалдары, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өсімдіктен алынған өзге де өнімдер
15
Жануарлардан және өсімдіктерден алынатын тоң майлар мен май және оларды ажырату өнімдері, дайын тамақтық тоң майлар; жануарлардан немесе өсімдіктерден алынатын балауыздар
16
Еттен, балықтардан немесе шаянтектестерден, ұлулардан және өзге де су омыртқасыздан жасалатын дайын өнімдер
17
Қант және қанттан жасалған кондитерлік өнімдер
18
Какао және одан жасалған өнімдер
19
Астық тұқымдастардың дәнінен, ұннан, крахмалдан немесе сүттен жасалған дайын өнімдер; кондитерлік ұн өнімдері
20
Көкөністердің, жемістердің, жаңғақтардың немесе өсімдіктердің басқа да бөліктерінен қайта өңделген өнімдер
21
Түрлі тағам өнімдері
22
Алкогольді және алкогольсіз сусындар мен cіpкe қышқылы (сыра, шарап, спирт, арақ)
23
Тамақ өнеркәсібінің қалдықтары мен тастандылары, малға арналған дайын жемшөп
24
Темекі мен өнеркәсіптік темекі алмастырғыштар (темекі, сигареталар)
25
Тұз, күкірт, топырақ және тас, сылақ материалдары, әк тастары мен цемент
26
Кендер, қож және күл
27
Минералдық отын, мұнай және олардан айырылып алынатын өнімдер, битуминоз заттары; минералды балауыздар (көмір, жанармай, дизель отыны)
28
Органикалық емес химия өнімдері, органикалық емес немесе органикалық қымбат бағалы металдардың, сирек жер металдарының, радиоактивтік элементтердің немесе изотоптардың қосылыстары
29
Органикалық химиялық қосылыстар
30
Фармацевтикалық өнім
31
Тыңайтқыштар
32
Илегіш және бояғыш экстракттар, таниндер және олардың туындылары, бояғыштар, пигменттер және бacқа бояғыш заттар, бояулар мен лактар, тығыздағыштар мен мастикалар, баспаханалық бояу, сия, тушь
33
Эфирлік майлар және резиноидтер, парфюмерлік, косметикалық немесе туалеттік заттар
34
Сабын, беттік белсенді органикалық заттар, жуу заттары, майлау материалдары, жасанды не дайын балауыздар, тазалауға немесе жылтыратуға арналған құрамдар, балауыз шамдар және ұқсас бұйымдар, жапсыруәа арналған пасталар, пластелин, "тіс дәрігерлік балауыз" және гипс негізіндегі тіс дәрігерлік құрамдар
35
Белоктық заттар, өзгертілген крахмалдар, желімдер, ферменттер
36
Жарылғыш заттар, пиротехникалық бұйымдар, сіріңкелер, пирофорлық қорытпалар, кейбір жанғыш заттар
37
Фото- және кинотауарлары
38
Өзге де химиялық өнімдер
39
Көксағыз, резеңке және олардан жасалған бұйымдар
40
Каучук, резеңке және олардан жасалған бұйымдар
41
Өңделмеген терілер (табиғи үлбірден басқа) және иленген былғары
42
Былғарыдан жасалған бұйымдар, қайыс-ер бұйымдары және әбзелдер; жол керек-жарақтары, әйел сөмкелері және ұқсас тауарлар
43
Табиғи және жасанды үлбір, одан жасалған бұйымдар
44
Cүрек және одан жасалған бұйымдар; сүрек көмірі (саты, шпалдар, кесілмелі материалдар)
45
Өруге арналған сабаннан, альфадан және өзге материалдардан жасалған бұйымдар, себеттік бұйымдар және өрілген бұйымдар
46
Сүректен немесе басқа да талшықты целлюлоздық материалдардан алынатын масса, жаңғыртылған қағаз немесе картон (макулатура және қалдықтар)
47
Қағаз және картон, қағаз массасынан, қағаздан немесе картоннан жасалған бұйымдар
48
Баспа кітаптары, газеттер, репродукциялар және полиграфия өнеркәсібінің басқа да бұйымдары, қолжазбалар, машинкамен басылған мәтіндер және жоспарлар
49
Жібек
50
Жүн, жануарлардың жіңішке немесе жуан қылдары, иірім жіп және жылқының жалынан жасалатын мата
51
Мақта
52
Өзге де өсімдіктен жасалған тоқыма талшықтары, қағаздан жасалған иірімжіп және қағаздан жасалған иірімжіптен тоқылған маталар
53
Химиялық жіптер
54
Химиялық талшықтар
55
Мақта, киіз немесе фетр және маталық емес материалдар, арнайы иірімжіп, жіңішке арқандар, қысқа жіптер, арқандар мен жуан арқандар және олардан жасалған бұйымдар
56
Кілемдер және еденге төселетін өзге де тоқыма бұйымдар
57
Арнайы маталар, тафтинктік тоқыма материалдары, шілтерлер, гобелендер, әрлеу материалдары, кестелер
58
Сіңірілген, жабындысы бар немесе қатырмаланған тоқыма материалдары, техникалық мақсаттағы тоқыма бұйымдары
59
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар
60
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж киімдер және киімдердің керек-жарақтары
61
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж киімдер және киімдердің керек-жарақтары
62
Өзге де дайын тоқыма бұйымдары, жиынтықтар, киім жәнe бұрын пайдалануда болған тоқыма бұйымдары, ескі-құсқылар
63
Аяқ-киім, гетралар және ұқсас бұйымдар, олардың бөліктері
64
Бас киімдер және олардың бөліктері
65
Өңделген қауырсындар мен мамық және қауырсындардан немесе мамықтан жасалған бұйымдар, жасанды гүлдер, адамның шашынан жасалған бұйымдар
66
Тастан, гипстен, цементтен, асбесттен, слюдадан немесе ұқсас материалдардан жасалған бұйымдар
67
Керамикалық бӘйымдар
68
Шыны және одан жасалған бұйымдар
69
Табиғи немесе қопсытылған інжу, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастар, қымбат бағалы металдар, қымбат бағалы металдар, жалатылған металдар және олардан жасалған бұйымдар, бижутерия, тиындар
70
Қара металдар және олардан жасалған бұйымдар
71
Мыс және одан жасалған бұйымдар
72
Никель және одан жасалған бұйымдар
73
Алюминии және одан жасалған бұйымдар
74
Қорғасын және одан жасалған бұйымдар
75
Мырыш және одан жасалған бұйымдар
76
Қалайы және одан жасалған бұйымдар
77
Өзге де қымбат бағалы емес металдар, металл қышы, олардан жасалатын бұйымдар
78
Қымбат баәалы емес металдардан жасалған құрал-жабдықтар, керек-жарақтар, пышақ бұйымдары, қасықтар және шанышқылар, олардың қымбат бағалы емес металдардан жасалған бөліктері
79
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған өзге де бұйымдар
80
Ядролық реакторлар, қазандар, жабдықтар мен механикалық құрылғылар, олардың бөліктері
81
Электр машинкалары мен жабдықтар, олардың бөліктepі, дыбыс жазғыш және дыбыс шығарғыш аппараттар, телевизиялық бейнені мен дыбысты жазуға және шығаруға арналған аппараттар, олардың бөліктері мен керек-жарақтары (тұрмыстық техника)
82
Темір жол локомотивтері немесе трамвайдың моторлы вагондары, жылжымалы құрам және олардың бөліктері; жол жабдықтары мен темір жолдарға немесе трамвай жолдарына арналған құрылғылар және олардың бөліктері; барлық түрдегі механикалық (электромеханикалықты қоса алғанда) белгі беру жабдықтары
83
Теміржол немесе трамвай жылжымалы құрамынан басқа, жермен жүретін көлік құралдары және олардың бөліктері (тракторлар, жеңіл және жүк автомобильдері, мотоциклдар, велосипедтер)
84
Ұшу аппараттары, ғарыш аппараттары және олардың бөлшектері
85
Кемелер, қайықтар және жүзгіш конструкциялар
86
Оптикалық, фотографиялық, кинемотографиялық, өлшеу, бақылау, дәл өлшеу, медициналық немесе хирургиялық құрал-жабдықтар мен аппараттар, олардың бөліктері мен керек жарақтары
87
Барлық түрдегі сағаттар және олардың бөліктері
88
Музыкалық аспаптар; олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
89
Қару-жарақтар мен оқ-дәрілер, олардың бөліктері
90
Жиhаз, төсек керек-жарақтары, матрацтар, матрацтық негіздер, диван жастықтары және ұқсас жиhаздық керек-жарақтар, басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген шамдар мен жарықтандыру жабдықтары, жарықтық маңдайша жазулар, аты немесе атауы немесе мекен-жайы көрсетілген жарықтық табличкалар және ұқсас бұйымдар, жиналмалы құрылыс конструкциялары
91
Ойыншықтар, ойындар және спорт мүкәммалы, олардың бөліктері
92
Әр түрлі дайын бұйымдар, өзге де тауарлар мен мүліктер
93
Өнер туындылары, коллекциялау заттары мен антиквариат
94
Жылжымайтын мүлік
95
Ұлттық валюта
96
Шетелдік валюта
97
Бағалы қағаздар